EUUKOBAND KAMPIOEN DRUMBANDCONCOURS 1195.- Rehobotlischool krijgt er drie lokalen bij 4 Daverend daiisfestijn besloot Jeugdweek Weer veel inbrekers op pad tijdens weekeinde MIELE lyilÉLE zuinigst MieSe^n GTBenGSS m ziekenhuis duurder Ligtermoet Chemie N.V. vrijdag 13 september Politiek asyl in Nederland voor Tsjechische judoka's boogaard boogaard Duizendkoppige menigte zag kleurige stoet Onderwijzerszaken in gemeenteraad Getuigenoproep Goede dag voor Kleuter aangereden Groenstroken vullen gaten In Schiedam Bokaal blijft in Triangel 26 september a.s. Werkgroep moet op structuur Rijnmond studeren V Orgelvoordracht Jvan ten Berg Nieuwe commissaris voor padvinders ill jiExpositie boeken bij firma Aart Pontier Succes voor Sursum ODI deelde punten i W o onwa genbe woners kunnen nu slopen B. en W. Rozenburg: Zaterdag in sportschool Maassluis VDV won derde prijs in jubileumwedstrijd pp rotterdammer 111 adviseert omdat het is op Uw Sbmhh nu... beduidend goedkoper* ;g§ SI Hl Pagina 5 MAANDAG 16 SEPTEMBER 196E „.omdat MIELE over veie jaren n&g PERFECT werkt1-Tweevan de vele redenen waarom onze technische ttaf U MIELE adviseert. Een gede gen research heeft ons bewezen dat de MIELE 412 iederevergelij- |cin@, 66k met' veel duurdere ma chines, glansrijk doorstaat.. ""..tuf V°°r i^ren „afmetingen 85 x 61 x 58 cm ..1 MIELE... er it geen oetere of 40.15 per maand. «TIJDELIJK HOGE INRUILPRÉMIE SCHIEDAMSEWEG 41 v. HOGENDORPLAAN 33 KORTE HOOGSTRAAT 15 (Van onze verslaggeefster) SCHIEDAM Een feestelijk, vredelievend geweld in en om de Plantage in de vorm van vijfen dertig beurteling spelende mu ziekkorpsen en drumbands, was zaterdag de trekpleister voor duizenden. Eerste kampioen Euroband uit Rotterdam met de met luipaardveld uitgedoste gro te drumtrommelaar marcheerde zegevierend voorbij de vertegen woordigers van de Schiedamse overheid. Grote en kleine Nederlandse korpsem waaronder gezelschappen, afkomstig nit Limburg en Zeeland, trokken met drumgeweld en klinken de fanfares rond cn door de Plantage. Plein Ecndragt, anders een stil en rustiek binnenplein was He plaats, waar elke drumband en fanfarekorps een staaltje van zijn kunnen weggaf. Veel agenten en in kleurrijk tenue gestoken ordecommissarissen, regel den de verkeers- en mensentoevloed. De organisatie van het evenement was uitstekend, de uniformen van de deelnemers(sters) vertoonden een op gewekt gamma van stijlen en kleu ren, terwijl accessoires, zoals plui men, kolbakken, hoofddeksels en laarzen er uitzagen om door een rin getje te halen. Dit spektakel, aange vuld met blinkend instrumentarium werd mede door de zeer grote be langstelling een geslaagd evene ment. Jammer was het dat het optreden na vijf uur vergezeld werd door plensbuien. Tijdens het regenboog-defilé om vier uur door de Lange Nieuwstraat keek, het publiek aandachtig en ook kritisch toe. Camera's klikten en een enkele keer gingen de handen op el kaar. Drumband DOK uit Schiedam, on der fiere leiding van tamboer-maitre Ada van Bommel, optredend met vij fentwintig leden, gaf twee nummers SCHIEDAM De Kehobothschool aan de Tuinlaan gaat uitbreiden. Het pian omvat de bouw van een leslo- kaal, twee vaklokalen, een j groepsruimte en enkele bijkomende voorzieningen. Het bestaande gym- I nastiekiokaal, dat al jaren te klein is, L moet daarvoor worden gesloopt. Het bestuur, van de Vereniging voor Gereformeerd Schoolonderwijs wil door de uitvoering van dit werk een eind maken aan de onbevredi gende toestand dat een deel van de leerlingen van de Rehobothschool in lokalen van de Groen van Prinste- rerschool aan de Singel is onderge- SCHIEDAM In verband met het ongeluk dat vrijdagmiddag om kwart over drie op Gargalaan bij het Kethelplein gebeurde, waarbij de twaalfjarige Karei Noorthoek uit Vlaardingen om het leven kwam, verzoekt de politie te Schiedam te worden bekendgemaakt met de iden- titeit van de 11- 12-jarige fietsende jongen, waarschijnlijk wonende in Vlaardingen, die getuige was van het ongeluk. De politie verzoekt eventue le andere getuigen zich eveneens te melden bij de Gemeentepolitie, tele foon 26.93.33, toestel 93. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De Frankfurter Buchmesse wordt dit jaar voor de twintigste maal gehouden en is geo- I pend van 19 tot en met 24 september, Naar aanleiding hiervan heeft de fir- I ma Aart Pontier in de Smalle Ha- venstraat een speciale etalage ge- I maakt Extra aandacht is besteed aan een aantal uitgaven van de Londense uit geverij Studio Vista. Op de eerste dage vindt men een kleine expositie van deze uitgaven. De collectie bevat toeken over hobby's als schilderen, dsen, portret- en lettertekenen, col lages maken, weven en affiches ont werpen. Verder is de expositie voorzien van enkele werken over architectuur en stadsplanning. De toegang is vrij. De Frankfurter Buchmesse, die voer boekhandel en uitgeverij in de gehele wereld een begrip is, heeft dit vff e?n record aantal deelnemers. minder dan ruim 3000 uitgevers mt 58 landen, waaronder zo'n hon derd uit Nederland, exposeren een gedeelte van hun fonds en tonen mo dellen van boeken die dit jaar verschijnen.. VLAARDINGEN De Vlaardingse christelijke harmonievereniging oursum Corda heeft zaterdag onder .ding van de heer P. D. Brugmans i? Schiedam een tweede prijs in de weede afdeling behaald op het drum- cendconcours dat gehouden werd ter gckgenheid van het tweede lustrum J?" de Schiedamse Gemeenschap, get korps kwam slechts vier punten ru voor e8n eerste prijs, die nu vorm kreeg van een lauwerkrans. De uitgevoerde werken waren bei- bracht. Daarnaast kan met dit plan de school worden aangepast aan de nieuwe wettelijke eisen. De afbraak van het gymnastieklo kaal betekent niet dat dit vak van het rooster wordt geschrapt. Binnen kort komt een nieuwe gymzaal klaar achter het oude gebouw van het gymnasium. Het werk is begroot op 488.000. B. en W. stellen de gemeenteraad voor daarmee akkoord te gaan. Andere onderwijsvoorstellen voor de komende raadsvergadering zijn: vervanging van de verwarming van de Oranje Nassauschool aan de Francois Haverschmidtlaan (de school gaat over op oliestook) en plaatsing van aardgasverwarming in de St Jo zefschool. Een krediet van 6500 is nodig om het openbaar en het pro testants-christelijk onderwijs in de gelegenheid te stellen in de zesde klassen ook dit jaar weer met stan daard-proefwerken te verken. Als U gewend bent om eisen te stellen aan Uw gaine... dan moet U morgen eens (tomen kijken. Want dan verkopen wij elastie ken corsetten, die door de dames, die toch een corset nodig hebben, het meest gewaardeerd worden... en U kiest ze uit voor een prijs, die tot heden on mogelijk scheen. Gaines met extra verstevigde ritssluiting, met verhoogde taille en met baleinversteviging, koopt U nu voor nog-géén tientje. Morgen om 9 uur begint de ver koop van deze gaines van een prachtkwalitelt. zware elastiek, heeachterpand metsatljnelastlek en met nylon voorpand, in de maten M(42) L(44J £L(4i), EEL{43) en OL(5DJ voor m Öokrraittttigmorgtti geopend Ciin tel. of ichrift.'btit. de wen. van de componist A. van Velu- ten beste van de nieuwe instructeur C. M. Meijvogel Mars Ancaro er Carumba. Deze drumband, die de eerste prijs in de derde afdeling won, deed dit jaar voor het eerst in Schie dam mee. Ada dirigeerde de hele troep met inbegrip van haar verloof de, die de grote drum onder zijn hoe de had. De Rijnmondband, die als tweede kampioen in dit luisterrijk concours eindigde met „We saw the sea", „I Berlin Bew" en „Larriveau", kreeg bij het défilé, toen de uitslag nog niet bekend was, een daverend applaus. De platen van. de band, die in een stand bij het openluchttheater wer den verkocht, vonden gretig aftrek. Drumfanfare Excelsior Rotterdam trok swingend vporbj en eindigde met „Swinging horses" en „What's in the name" als derde kampioen. De uitslagen van dit in zijn soort een der grootste concoursen van Ne derland luiden als volgt: junioren - afdeling jeugd Rijnmond Band, Schiedam 135.5 punten, eerste prijs maftre Vit; Drumg. Prins Willem I, Delft 327.5, tweede prijs 6: Drumb. Marconi, Rotterdam 127, idem 8.1: Jonge Pijpers, Vlaardingen 117,5, idem 7.2: St. Michael, Rotterdam 114. idem 7; RAVO Band, Vlaardingen/Schiedam 101.5, idem 6.8; St, Joris, Eindhoven 99.5. idem 8. Derde afdeling: Drumband DOK, Schie dam 133Vi, eerste prijs 7>/i: Valkenburgse Harmonie 122V», Idem Drumband Lei derdorp I18'/t, tweede prijs 7: Onderling Genot, Strljen J18.5, derde prijs 6 3/4. Tweede afdeling: Jonathan, Zeist 144'/», eerste prijs 8: UW. Apeldoorn 131. idem 8,2; Sursum Corda, Vlaardingen 124, twee de prijs 7; Drumband voorwaarts, IJmul- den 104, derde prijs 8.8. Eerste afdeling: DIndua, Enkhulzen 145, eerste prijs 8 1/4, Juliana, 's-Gravendeel 137, idem S.2; Jahn, Lelden 129. tweede prijs 8 1/4; jong Leven. Enkhuizen 128, eerste prijs 7 S/4: Soli Deo Gloria, Delft 128 l.dem 7.2; Overschie, Rotterdam 125.5. tweede prijs 7.8; Sursum. Bloemendaai 125.5, idem 7 1/4; politie, Breda 123.5, idem 7; Die Haghe, Den Haag 122.5, idem 7; Oranje Nassau, Amsterdam 118, derde prijs 7; Gusto's Muziekvereniging 109. idem 8.8; Oranje Nassau. Vlaardingen 186, idem 5.5. Superieure afdeUng: coneordla, Boskoop HV/t, eerste prijs maltre 8 1/4; Molenberg, Heerlen 146'/i, Idem 8; Wilton-Fijenoord, S'dam 143.5, Idem 7'/,; Heenweg. 's-Gra- vesande 135.5, Idem 7'/i; Rozenkransschool, Breda 125, tweede prijs 7 3/4. Ere-afdellng: Euro Band, Rotterdam 143, kampioen 1 B 1/4; Rijnmond, Band, Schie dam 142.4, kampioen 2 8'/i; Excelsior, Rot terdam 139.2, kamptoen 3. SCHIEDAM Het heeft ODI veel moeite gekost het produktieve Vrien denschaar 2 op Harga op afstand te houden. Toen arbiter Kalkman het einde floot waren de punten mét 66 gedeeld, nadat de wit-zwarten eerst met 13 en na rust met 46 hadden achtergestaan. Hans Berman scoorde 10, waarna de reserves van Vrien denschaar driemaal de ODI-korf doorboorden. Na rust toonde Arie van 't Hoff zich bijzonder produktief. Eerst bracht hij met een strafworp 23 op zijn naam en daarna ook 33. Na 3—4 tekende Wim van Winden 4—4 aan en na 45 en 46 was het weer Arie van 't Hoff, die eerst met een strafworp 5—en daarna met een gewoon doelpunt succes had (6F). (Van een medewerker) SCHIEDAM Zowel GTB als GSS hebben zaterdag hun competitie wedstrijd gewonnen. Voor GTB bete kende dat de derde overwinning in successie. Dit keer moest het Rotterdamse WIA er na een stevig duel aan gelo ven. Ballijns scoorde voor de Schie dammers voor rust (01) en een kwartier voor het einde vergrootte Sants de voorsprong tot 0—2. Keeper Hademaker moest daarna al zijn ta lenten tonen om een WIA-treffer te voorkomen. GSS smaakte voor het eerst van dit seizoen het zoet der overwinning. Alexanderia '66 kwam naar Schie dam en keerde met een 31 neder laag huiswaarts. Wessel opende voor GSS de score (10), waarna Van Nieröp voor 20 zorgde en Alexan dria voor rust nog op 21 kwam. Na de thee besliste Wessel dit duel door 31 op zijn naam te brengen. HB3S overtrof zichzelf door het sterke Noordwijk met 10 te klop pen en PPSC boekte de derde neder laag, dit keer met 40 tegen Melis- sant. (Voor de verslagen van deze wedstrijden verwijzen we naar de sportpagina's red.). SCHIEDAM Zaterdagochtend stak de tweejarige Maria Goverdina van Kesen uit de Pendrechtsestraat in de Willem Brouwerstraat plotse ling de weg over. Het kind werd ge grepen door de personenauto bestuurd door de 38-jarige mevrouw M.G.-P. uit Schiedam. Met een lichte hersenschudding moest het naar het Gemeente-ziekenhuis worden ge bracht. De drumband- van de christelijke gymnastiekvereniging DOK mar cheert voorbij het gemeentebestuur. (Van een onzer verslaggeefsters) SCHIEDAM De verpleegtarieven van het Gemeenteziekenhuis wórden verhoogd. De gestegen perso neelslasten, de verhoogde pensioen- bijdrageen de verhoging van de bo dem In de vakantieuitkering zijn daartoe de aanleiding. De gewijzigde verpleegtarieven voor het ziekenhuis in Schiedam wil men met terugwer kende kracht van maandag juli 1968 laten gaan. De commissie voor het Gemeente ziekenhuis heeft over deze zaak voor af overleg gehad met de stichting Centraal Orgaan Ziekenhuistarieven. B. en W. verzoeken de gemeenteraad nu akkoord te gaan met de aangepast verpleegtarieven. De verpleegprijs per dag voor een volwassene komt nu n-er £>P 70,05 in de eerste klasse tégen 55,90 in de derde klasse. Voor de 2a en 2b klasse liggen de verpleegtarieven hier tus sen in. Gezonde babys worden voor ƒ24,75 per dag opgenomen in de eerste klasse. Het verschil met de derde klasse bedraag tslechts zeven tig cent. SCHIEDAM Regelmatig ontstaan, door sloping van verkrotte opstallen open terreinen. In afwach ting van een definitieve bestemming verdient het aanbeveling een groen voorziening en/of parkeervoorziening bij dergelijke terreinen aan te bren gen, daar er anders onaanvaardbare toestanden kunnen ontstaan, B. en W. stellen de raad voor in vergand met het treffen van tijdelijke voorzienin gen een krediet te verlenen van 25.000,-. VLAARDINGEN In gebouw Tri angel is de Vlaardingse Jeugdweek besloten met een daverend optreden van Shirley met de groep George Cash. Er werd naar hartelust gedanst op de muziek van deze groep en de zaal was geheel gevuld. Het was de bedoeling het pro gramma geheel af te werken maar in verband met de regen moest dit wor den afgelast. Dat werd bekendge maakt via geluidswagens. De prijsuitreiking van de sporte venementen in de afgelopen week geschiedde om negen uur in Triangel en de beker, die Liefde en Vre de-voorzitter KI. van Vliet kreeg SCHIEDAM Dat een aantal woonwagenkampbewoners de kost verdient met het slopen van auto's is enige tijd geleden reeds uitvoerig ter sprake geweest. Er is nu een oplos sing voor dit probleem gevonden door de bewoners een afgebakend terrein aan te wijzen, ten zuiden van het centrum van het woonwagen kamp, dat wordt afgescheiden door een sloot. Er moet een provisorische toe gangsweg worden aangelegd en het sloopterrein, dat meestal een minder fraaie aanblik biedt, zal aan het ge zicht onttrokken worden door een hekwerk en een groenomranding. De Inmiddels aangestelde beheerder van het woonwagenkamp zal de verdeling regelen. De kampbewoners en ge bruikers van het sloopterrein zullen een vergoeding van 60 cent per m2 kenen te betalen. aangeboden van Shirley, ging ge paard met een spontane omhelzing, tot vermaak van de jeugd. De heer Van Vliet moest toegeven, dat al de sportgébeurtenissen een eenzijdig verloop hadden en in het voordeel van de CJV-club uitvielen. De beker blijft voorlopig voor een jaar in gebouw Triangel, maar de heer Van Vliet hoopte, dat de bokaal over een jaar zal verhuizen naar Dé Vleet aan de Schiedamsëweg. Tevens sprak hij de wens uit, dat het win terwerk weer vol energie zal worden aangepakt na de goed geslaagde jeugdweek 1968. De volksdansgroep van L. -V. voerde nog een aantal dansen uit, begeleid met accordeonmuziek en verder was er aandacht voor een ca baretgroep van De Vleet. En dit is dan Shirley, de ster van het dansfestijn in Triangel, waarmee zaterdagavond de jeugdweek van de CJV en de GJV irt Vlaardingen werd af gesloten. dankt de Rotterdamse Brandweer, Politie, G.G.D. en allen die door hun snelle en doeltreffende hulp bij de brand op 't haar mogelijk maken om alle afdelingen per weer te laten produceren. De levering van haar volledige reeks bestrijdingsmiddelen voor Land- en Tuinbouw kan practisch ongestoord doorgang vinden. SCHIEDAM In het afgelopen seekeinde waren in Schiedam weer veel inbrekers op pad. Zo werd een deur opengebroken bij jacht- en scheepswerf Van der Wege en De Ruiter en werden een elektrische handschuur, een schaaf, een cirkel zaag en een elektrische boortol, bij elkaar ter waarde van 2000,— ont vreemd. Uit de vestibule van het Stedelijk Museum verdween een. antiek wa penschildje met een afbeelding van het Schiedamse wapen ter waarde van honderd gulden. Door het optillen van een raamstuiting via een bovenlicht in de woning, van H.M.H. aan de Lindy- 'erstraat nam iemand de afwezigheid van de bewoner waar om het huis te doorzoeken en uit een portefeuille in een bergmeubel 1200 gulden te ont vreemden. Bad Groenoord had weer aantrek kingskrach op snoep-lustigen. Weer werd een ruit vernield, naar binnen geklommen en een feestmaal aange richt met pakjes ijs, brood, boter, ham en versnaperingen. "(Van een onzer verslaggevers) ROZENBURG B. en W. van Rozenburg staan op "het standpunt dat er een werkgroep wordt gefor meerd die binn eneen bepaalde ter mijn met een voorstel komt over de meest wenselijke structuur van Rijn mond. De werkgroep moet bestaan uit vertegenwoordigers van het da gelijks bestuur van Rijnmond, de betrokken gemeentebesturen, en de provinciale (ruimtelijke ordening) en rijksoverheid (binnenlandse za ken en financiën). Het Rozenburgse college gaat er van uit dat, welke regeling ook uit de bus zal komen, de dienstverlening aan de inwoners centraal zal worden gesteld. Rijnmond zegt zelf, aldus B. en W., dat de structuur eenvoudig en doorzichtig moet zijn en dat de be trokken burgers op de samenstelling van het bestuur een eigen directe in vloed moeten uitoefenen. Ook wijst Rijnmond erop dat voorkeur ver dient een regeling die de betrokken gemeenten de grootst mogelijke ze kerheid biedt en dat zij zich niet op onvoldoende grond van eigen be voegdheid zien ontzet. Naar de mening van B. en W. van Rozenburg kunnen deze beide uit spraken niet los van elkaar worden gezien. Daarnaast is het Rozenburgse col lege van mening dat indien de dyna mische ontwikkeling van het Nieuwe Waterweggebied onverminderd door gaat, een hernieuwde oriëntatie, moet worden aangepakt. Daarbij zal ge streefd moeten worden naar een re geling die op dit (unieke) gebied is afgestemd. De visie van het Rozenburgse col lege komt donderdagavond in de Ro zenburgse' gemeenteraad. Hopman A. Smelik heeft na meer dan vijftien jaar zijn functie van groepsleider van „Mamix van Sint Aldegonde" overgedrage naan hop man J, Nieuwland, die aan de Dirk de~Derdelaan 153 woont. MAASSLUIS Zaterdagavond waren dertien Tsjechische judoka's te gast bij Sportschool Henneveld. Zij (kwamen kjjken bij de selectietrainin'g voor Zuid-Holland. Zestig jonge judoka's worden hierbij getest voor plaat sing in de kernploeg. De heer Henneveld heeft de leiding gekregen voor deze selectie in één van de vier districten van Nederland. De dentien Tsjechen hebben zaterdag in Den Haag een oefenwedstrijd gespeeld tegen een team van vier judoka's uit Zuid-Holland. Tot dit team behoorde ook Thijs Rietdijk uit Maassluis (lichtgewicht); H. Hoogendijk uit Vlaardingen (half middengewicht) en G. Broeg uit Vlaardingen (midden- gewicht). Acht van de dertien Tsjechen zouden politiek asyl willen vragen in Ne derland. Het gezelschap was de eerste ploeg sportmensen, die na de invasie van de Rnssen, Tsjechoslowakïje mocht verlaten voor een sportontmoeting in de westelijke wereld. De 35-jarige koelmonteur G. H. v.d. K. die zijn Volkswagen bestelauto UD 80-19, eigendom van de NV Ser vice-controle te Amersfoort beladen met materialen ter waarde van dui zenden guldens vrijdagavond gepar keerd had in de van 's-Gravenzan- destraat, kwam zaterdagmorgen tot de ontdekking dat de autobuslading verdwenen was. De Opel-Kapitan BD 70-93 die niet afgesloten geparkeerd stond in de Lange Nieuwstraat en toebehoorde aan de 29-jarige verzekeringsagent B. v. H., verdween in de nacht van za terdag op zondag. De 52-jarige baas G.L.W. mist zijn op de Nordvest geparkeerd staande scooter Ztindapp tr 60-24. MAASSLUIS Er bestond helaas slechts een matige be langstelling voor de bespeling van het orgel in de Grote Kerk op zaterdagavond door Jan J. van den Berg, organist van de Nieuwe Kerk te Delft. De voordracht werd geopend met een machtig imposant weergegeven Passacaglia in c soms bleek hier, dat het orgel relatief toch wat te groot voor de ruimte is van Bach, waarna het prachtige koraal „Wïr glauben aü' an einen Gott" van de zelfde meester wel hèt hoogtepunt van het concert betekende, zó stijl vol, intens muzikaal en met allure werd dit werk gebracht Na een boeiende interpretatie van Mendelssohns derde sonate in A, een weinig uitgevoerd werk, waarin het tweede deel, Andante, toch wel dui delijk zwakker is dan het ópenings- deei, klonken twee gemakkelijk aan sprekende werkjes uit de littera tuur, te weten „Introductie - met* Trumpet Tune" van Boyce en het Air in d van Stanley in heldere repro ducties. r Na fraai gespeelde onderdelen, een Pastorale en de Finale, uit Widors. tweede symfonie besloot concert gever met werk van eigen hand. Zo klonken eerst twee knappe Cano- nische bewerkingen van .Morgen glans der eeuwigheid", waarvan vooral de tweede met zijn meer be weeglijke middenstem opviel, terwijl de compositie wordt afgesloten met een verrassend verstild slot. Tot slot hield de organist een warm pleidooi voor zijn Partita over het Communielied „Zingt een nieuw lied, alle landen", een in dit jaar ontstane, met vakmanschap geschre ven, variatiereeks, waarin met name de tweede canon (in de kwart), de stemmingsvolle Meditatie en de le vendige slot-Toccata indruk maak ten. Het publiek toonde, zich, ge zien het warme slotapplaus, voldaan over deze stukken èn over het ten gehore gebrachte speL >11 's VLAARDINGEN Aan de zater dag te Rotterdam gehouden jubi leumwedstrijden in verband met het 45-jarig bestaan van de Rotterdamse Dambond, heeft de Vlaardingse dam vereniging VDV deelgenomen met twee vijftallen. VDV A dat in de hoofdklasse uitkwam behaalde 13 bordpunten, wat goed was voor de derde prijs. In de tweede klasse eindigde VDV B ongeslagen op de tweede plaats en prijs met achttien bordpunten. De enige speler, die al zijn partijen won was J. Lucassen jr. Uitslagen: VDV A Constant A 4—6; VDV A Het Oosten A 1—S; VDV A Charlois A 8—2; VDV B Het Oosten B 5—5; VDV B CDR B 5—5. VDV B Schiedam B 8—2. Morgenavond, dinsdag, speelt VDV 1 haar tweede competitiewedstrijd thuis tegen Ons Genoegen uit Bolnes. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Het bestuur van de vereniging „De Nederlandse Padvinders" heeft de heer C. Labohm uit Vlaardingen benoemd tot commis saris voor het district „Beneden Maas" (Vlaardingen, Maassluis en Maasland). De heer Labohm is in het dagelijks leven personeelschef van Chevron Nederland N.V. te Den Haag. Hij had reeds contact met de padvinders door zijn functie als secretaris van de groepscommissie van de „Mamix van Sint Aldegonde"-groep 7. De heer Labohm liet zich in 1935 op dertienjarige leeftijd als verken ner inschrijven bij de groep „De Jut ters" in Den Helder. In de omgeving van deze plaats was hij later in di verse functies als padvindersleider actief. In dienst van Caltex verhuisde hij later naar deze omgeving en was hij betrokken bij padvindersactivi teiten in Schiedam en Hoogvliet. fS| yi

Trouw / De Rotterdammer | 1968 | | pagina 1