Dat scheelt lOgld Raadsvoorstel Rozenburg: Galerijwonmgen (108) in drie blokken zes hoog Afdeling Bevolking gaat naar de RHBS AGENDA m SFEERVOLLE BELICHTING BOOGAARD licht dat meer is dan alleen maar verlichting BIEDT licht dat functioneel en "zichf'baar beter is LEEFLICHT licht dat o bii ons uw "lichtoplossmg" vindt heetmanA Francois HaverschmidF floreert bevredigend Aan de lijn B0EXH0UDH KRACHT vrouwelijke buffeiiiuip comfortabel wee je gebeente Partilmlier plan voor woningbouw in Groenoord Belicht de sfeer van uw interieur mei zo'ïi gezellige slaande schemerlamp. Bij boogaard keus uit 39 modellen KLASSIEK en MODERN. Bouwstart kerkelijk centrum Holy duurt nog even Bromfietsers kregen hersenschuddingen m bi,* 1 nu tijdelijk 47.95 VERBOUWING KOST RUIM DRIE TON Kuyperschool maakt leest van geboorte Kerkconcert MW won met 2-1 Orgelconcert Philips Haardróogkap SCHIEDAM 'rmdaag en morgen en dagelijks Subsidie prachtige notehouten lampvoet met stripkoper ingelegd49,— i09f- 89,- 69,- IEDERE VROUW IS ANDERS, MAAR TOCH... Vrijmoed-Schiedam sinds 1776 wn m^iw m Technische Handelsonderneming GEROUTINEERDE De verstandige huisvrouw CINCINNATI - NEDERLAND N.V. JRTEX Probeer hef «ene met een Koerier li S«i ItJ ROTTERDAMMER Pagina 3 2A DINSDAG 17 SEPTEMBER 196S 4 Constante temperatuur 4 Luchtregelaar voor temperatuur keuze 4 Compleet met zwaar vloerstatief in onze 3 winkels SCHIEDAMSEWEG 41 v, HOGESiDORPLAAN 33 KORTE HOOGSTRAAT 15 (Van een onzer verslaggevers) ROZENBURG De pro testants-christelijke woningbouwver eniging „Rozenburg" gaat aan de Laan van Nieuw Blankenburg 108 galcrijwoningen en twaalf garages bouwen. De huizen worden gebouwd in drie blokken van zes woonlagen en krijgen een lift en centrale ver warming. Bij het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke orde ning zal een verzoek worden inge diend om het voor deze bouw beno digde woningwetcontingent toegewe zen te krijgen. De aanvraag om een. rijksbijdrage voor, de bouw moet ech ter vergezeld gaan van een raadsbesluit waarin wordt uitgespro ken dat de gemeente gelden ervoor beschikbaar stelt B. en W. hebben de gemeenteraad voorgesteld in de raadsvergadering van donderdag avond dat besluit te nemen. De bouw vergt naar raming een bedrag van vier miljoen gulden. Een aanvullend krediet van 20.000 is nodig voor de bouw van de kJeedaccomniodatie met kantine voor de voetbalvereniging. Daarvoor voteerde de raad al eerder 140.000, maar in de negen maanden dat de provincie op de goedkeuring liet wachten heeft de bekende stijging van het kostenpeil weer van zich doen spreken. Daarnaast zijn intus sen enkele wijzigingen in het schetsplan aangebracht. Verder- zijn kredieten nodig voor de plaatsing van nieuwe ANWB-bor- SCHIEDAM Om ruimte te bie den voor de, veel publick aantrek kende secretarie-afdeling bevolking enz, die nu gehuisvest is in een be perkte ruimte, wiilen B. en TV. de achtervleugel van de voormalige Rijks-H.B.S. geschikt maken. Dit ge deelte van de Rijks-HBS zal gedu rende een paar jaren, tot de verwe zenlijking vaa het nieuwe stadhuis, ais secretarie dienst moeten doen. De dienst van gemeentewerken heelt een verbouwingsplarv ontwor pen. Volgens dit plan zal het bureau bevolking op de begane grond wor den ingericht. Ook is rekening ge houden met wachtruimte van vol doende omvang, en met een onder trouwkamer. Op de eerste etage zijn afzonder lijke ruimten geprojecteerd voor de Arcade: Repetitie Orpheus, 20; Cursus EHBO, 19.30. Chr, Sociale Belangen: Bejaaidenkoor ..Senectute". 34-16. Passage Theater: „The Comedian'." (18 IT). Galerie De Graaft: Alexandre Minguet. «luarellen en schild Stedelijk Museum: Expositie monotypen Theo Wiegman 10 tot 17: Expositie Heatsnijwerk en schilderijen van Jan van ier Zee en werk van drie Tsiechlsche Static:. 10 tot 17. Bijkantoor „De Rotterdammer", Lange s Kerkstraat «2. Klachten be'/oritlnx: maandag t/m vrlf- hg 18 30 tal 19 30 u. en zaterdag 17 tot IS u. ,'ohan Gröneveld, Van Marumstraat 24b. I telefoon 15 37.79. Politie-alannnummer: 24.46.66. G Gen GD: 26.28 87. Alarmnummer meld- en regelkamer voor luchtvervuiling: 26 28.87. Apotheek: Rembrandt-apothcek. Rem- hraiidtlaan 5, tel. 26 88 53. bureaus van de burgerlijke stand en militaire zaken, ook voor de typeka mer en koffiekeuken. Op de tussen verdieping is plaatsgevonden voor archiefruimte. De tweede etage van het gebouw is bestemd voor huisvesting van de on derhoudsdienst van het woningbe drijf. Deze dienst is nu gevestigd on der de woningen in de M.C.M. de Grootstraat. De tweede verdieping zal ook ruimte bieden voor het kan toor van de woninginspectrices. B. en W. verzoeken de raad akkoord te gaan met een kredietverstrekking van 325.000. Voor het aanleggen van openbare verlichting en plaatsing var. brand- kranen bij de twee kantorenfiats, die in opdracht van de Pensioen Verze- kermgsmaatschappij Progrees aan de 's Gravelandseweg gebouwd worden, zijn kredieten van ƒ13.000 en ƒ2.500 nodig. Door het ontstaan van nieuwe vor men van culturele arbied bij de acht tien Schiedamse bejaardensociëteiten, is het noodzakelijk, de bestaande subsidieregeling aan te passen aan de omstandigheden. B. en W. stellen voor een toeslag van 150 procent op het door bezoekers van bejaardenso- ciêteiten betaald toegangsgeld, te verlenen. Daarbij wordt ervan uitge gaan dat de toeslag ten hoogste 15 cent per persoon per bezoek zal be dragen. Om tegemoet te komen aan de wensen van de bewoners van wo ningwetwoningen in Nieuwland ten opzichte van uitbreiding van verwar mingsmogelijkheden, wü de gemeen te overgaan tot het plaatsen van een zogenaamd moederkachelsysteem in drie honderd woningen. Ondanks eni ge bedenkingen, die betrekking had den op het doorstrcmingsbeleid, heeft de provinciale directie van de volkshuisvesting en bouwnijverheid den in verband met het gereedkomen van de Boulevard en de reconstructie van het Veerplein 23.000); voor de inrichting van de derde openbare kleuterschool (aanvulling van 1.600); voor de aanschaf van een veegmachine (aanvulling van 1500) en voor de bouw van een tweede r.k. kleuterschool aan de Elzenlaan (291.000). Door toename van het aantal scho len zal in afwachting van het gereed komen van het derde gymnastieklo kaal ook dit jaar nog in De Schans gymnastiekonderwijs moeten worden gegeven. Daarom kan het lesmateri aal dat in De Schans wordt gebruikt, met verhuizen naar het nieuwe gym nastieklokaal aan de Laan van Nieuw Blankenburg, zoals eerst de bedoeling was. Er is daar nu nog voor 6.000 materiaal nodig. Ten slotte vermeldt de agenda een voorstel tot wijziging van de veror dening vergoeding brandweerperso neel en een tot naamgeving van het in aanbouw zijnde complex van 36 bejaardenwoningen met dienstruimte tussen de Kerkweg en de Laan van Nieuw Blankenburg. B. en W. stellen voor dit bejaar dencentrum de naam „Welgelegen" te geven. Dit verwijst naaf de gelijkna mige hoeve van de familie Van Gaa ien aan de Dwarsweg, die de ge meente Rotterdam indertijd heeft la ten afbreken. (Van onze verslaggeefster) SCHIEDAM Het Aannemersbe drijf Fa. Gebr. Bouwens wil twaalf eengezinswoningen gaan bouwen, waarvoor 1.925 m2 grond in Groe noord nodig is. H. van der Kraan's Bouwbedrijf heeft daar een plan voor vijftien woningen en tien auto boxen op een 2.388 m2. Bouwconsor- tium M. O. Kloppers en Zoon N.V., Aannemingsbedrijf Van de Wetering en Van Dalen en H, Hooghart te Rot terdam hebben tenslotte het voorne men in Groenoord aan 2.784 m2 grond een nadere bestemming te ge ven. Al deze terreinen liggen aan de Bordodiniaan. Met de commissie voor het grond bedrijf is overeenstemming bereikt en B. en W. stellen de raad voor akkoord ie gaan met de gronduitgif- te. De grondwaarde per woning wordt gesteld op ƒ8.000. op 12 januari '68 haar goedkeuring aan dit plan gehecht. De „doorstro ming" zal de gemeente op eigen ver antwoordelijkheid moeten bevorde ren. In de woonwijk „Groenoord" zijn allerlei aktiviteiten tot ontplooiing gekomen. De wijkvereniging „Groe noord" heeft haar oog laten vallen op de bekende boerderij „Landsvrcugd" als centrum van de wijkaktiviteiten. De vereniging wil door zelfwerk zaamheid en door hulp van anderen een bijdrage leveren aan voorzienin gen voor de bestemming van de boerderij. B. en W. zijn bereid voor de inrichting een krediet van 25.009 ter beschikking te stellen en vragen de raad hiermee akkoord te gaan. -..„-j-.,.* 60,- PRACHTIGE ZIJDEN KAP Als Boogaard-aanbieding samen Idem met satijnen kap slechts 'boogaardEXCLUSIEVE VERLICHTING - KOSTTE HOOGSTRAAT 13 VLAARDINGEN Q0UD8!3lfWH221.R0n£TOAM»7EUie«7«»0M Toch is er één wens die elke vrouw in stilte koestert: een sieraad met brillant Een ring, een armband o! een Horloge met de steen die sinds onheugelijke tijden het symbool is van liefde en geluk. Die de"konïng der edelstenen" wordt genoemd om zijn onvergelijkelijke, tijdloze schoonheidEn dié-prettige gedachtel- bovendien een waardevaste belegging is. Misschien is er binnenkort een aanleiding om haar die u lief is, op een bijzondere wijze te bedenken?Komt u dan eens aan.Wij zuilen u graag onze zeer uitgebreide koliek- tie exclusieve sieraden met brillant ionen. BELANGRIJK' Wij verstrekken bij brillant een uniek Certïfikaat met exacte gegevens, diagram en microfoto. Een dokument, dat u volstrekte zekerheid schenkt over de waarde van uw aankoop. „Starlet", 1 grote en 12 kleine brülanten 1550,- „First Lady". 1 grote en 6 kleine brillanten 3875.- „Solitair ringen" met (steen vanaf (25,- edeisteenkundige f.g.a. diamantexpert g.i.a. LIJNBAAN 92 tel. 116670 oostzeedijk 155-157, rotterdam (Van onze verslaggeefster) SCHIEDAM De kinderen van de Dr. A. Kuyperschool aan de Stad houderslaan gaan met ouders en het onderwijzend personeel bij de ge boorte van bet verwachte prinsen kind feestvieren op een versierd schoolplein, met wedstrijden, en versnaperingen. Het hoofd van de school, de heer A. Donkers vindt het niet aantrekke lijk, dat de feestdag voor de kinderen alleen uit een „vrije dag" bestaat. Hij is van oordeel, dat de kinderen een actief 'aandeel in de feestelijkheden moeten hebben. Ais het weer mee werkt gaat de hele Kuyperschoolbe- volking op het schoolplein feesten en elkaar in wedstrijden de loef afste ken. Mocht het onverhoopt slecht weer zijn, dan wacht het oranjever- maak binnen. Als de nieuwsdienst van 's morgens zeven uur de tij'ding brengt, wordt het feest dezelfde dag in of buiten de school gevierd. Valt de aankondiging op een later tijdstip, dan wordt het feest de dag, volgend op de geboorte dag gevierd. SCHIEDA M Zondag om half vier wordt weer een orgelbespeling gegeven in de Si. Jan de Doperkerk, Mgr. Nolenslaan 99. Er is solistische medewerking van de violist Piet 't Hart. Het orgel wordt bespeeld door Tinie van der Meiden. Het program ma vermeldt o.a. werken van Bach, Hande! en Roger. De toegang is vrij; aan de uitgang is cr een kollekte ter t«slrijding van de onkosten. (I MAASSLUIS De tentoonstelling „Plaatjes Kijken" tn hut Gemeente museum duurt tot dinsdag x oktober- en niet tot üonö rdag 10 ORtooer, zoals eerder abusievelijk werd gemeld. HOEK VAN HOLLAND De 22-jarise bromiietser C. J. E. werd op de Strand weg aangereden coor de auto van de 24-ja- rtge J. L. H. uit Laren. De man kreeg schaafwonden en bloeduitstortingen aan armen en tenen. Auto en brommer uer- den zwaar beschadigd. HOEK VAN HOLLAND De politie heeft van dé 19-jarige Rotterdammer een bestelauto in beslag genomen. De jonge man had geen rijbewijs en zijn auto was niet verzekerd De A-adspiranten van Spirit verloren in Rotterdam met 3—2 van Nio A na tijdens de rust met 2—1 te hebben voorgestaan. SCHIEDAM Het modern inge richte bejaardentehuis „Francois Ha- verschmidt" uitgaande van de Neder landse Protestanten Bond heeft het afgelopen jaar geen gebrek gehad aan belangstelling. Tot voor kort was de gehele capaciteit van het huis be zet, te weten met 81 dames en 25 heren, terwijl de wachtlijst nog lang is. De financiële resultaten van het af gelopen jaar zijn niet ongunstig te noemen, maar ter vermijding van een belangrijk tekort moesten de pension- gelden worden verhoogd. Het „Francois Haverschmidthuis" is verrijkt met brandbestendig glas in de tochtdeuren. Dit gebeurde in verband met een verordening op de brandbeveiligheid. De commandant van de Schie damse brandweer, de heer D. de Ja- MASALND In de competitie -67-'6S moest MW Jn de uitwedstrijd en in de thuiswedstrijd het onderspit delven tegen Maasdljk.Ditmaal bleef MW overeind en won verdiend met 2i. Na de rust verplaatste het spe! zich regelmatig ar. het ene doel naar het an dere. In ie 3de minuut werd een gering MW-overwicht hl een doelpunt uitge drukt: 0—1. In de 35ste minuut verdween een kopbal in de hoek: 0—2. Ruim drie minuten voor tijd olies scheidsrechter Meijer voor het „laatst". De aanvoerder vari Maasdijk en de MVV-grensrechter maakte hem hierop at tent. waarna de 22 strijders opnieuw bin nen de lijnen werden geroepen. In de laatste minuut van deze verlenging bracht Voost de stand op 1—2^ ODO IN DE KOPGROEP MAASLAND In de tweede helft van de thuiswedstrijd tegen Excelsior 3 uit Delft heeft ODO een duidelijke overwin ning bevochten en zich daarmee in de kopgroep van ongeslagen teams van klasse LA geschaard. Voor rust ging de doalpun- tenregen gelijk op. na de pauze liep ODO van ".—5 uit tot 9—6. Doelpunten maakten de dames De Vast en Van den Berg, alsmede de heren Moerman, Lock (2x) en Van der Cooy <4X). ODO 2 moest nu de kracht van VEO 4 ondervinden en dolf daartegen met liefst 13—2 het onderspit, ODO prolongeerde evenals ODD I, ae overwinning en zegevierde nu met 42 over ASSO uit Schipluiden. De B-asplran- ten deelden -de puntea met Avantt b uit Fijnacker (1—1). VLAARDINGEN Het is nog steeds niet hekend wanneer in de Holywijk de eerste paal zal worden geslagen voor de houw van een kerkelijk centrum, bestemd voor de gereformeerde en de hervormde kerk. De bedoeling was half septem ber, maar dit kan al niet meer. Wel is bekend, dat het kerkbouw- plax gewijzigd zal worden. Djt naar aanleiding van een contact met het bureau van Deputaten Kerkopbouw te Utrecht. Bij de beoordeling door dit (gere formeerde) bureau werden suggesties gedaan waarvan de bouwcommissie en de architecten moesten zessen, dat ze te waardevol waren om er niet op in te gaan. Deze suggesties hadden betrekking op verruiming van het nuttig gebruik en op een zo goed mogelijk afstemmen van het geheel op de toepassing van de Wet „premie kerkenbouw". Dit heeft er toe geleid, dat door nauwere samenwerking tussen het bureau en de architecten, gestreefd wordt naar een nog doelmatiger op zet van het toekomstige gebouw in Holy. Intussen prijst men zich gelukkig, dat er nog wijzigingen kunnen wor den aangebracht, in het voordeel van het nieuwe kerkgebouw. Verheugd is men uiteraard ook over het bereiken van de eerste hon derdduizend gulden, waarvan een groot deel is binnengekomen via giro 777.777 ten name van bouwfonds Ho ly Gereformeerde kerk. Zoals bekend moet gereformeerd Vlaardingen een bedrag van 550.000 zelf bijeen bren gen. ger, beeft voor de bewoners en personeel een lezing gehouden, waar bij hij richtlijnen aangaf, hoe te han delen als er brand uitbreekt. Ook kregen de bewoners nog een schrifte lijke instructie. Binnenkort wordt een werkkamer voor de directrice naast het admi nistratiekantoor gemaakt en wordt de communicatie binnen het gebouw vergemakkelijkt door het aanbrengen van een tweede lift. De animo voor de "oejaardengym- nastiek nam af, terwijl die voor het biljartspel onder leiding van de heer A, A. Schaberg sterk toenam. De kapgelegenheid eenmaal per week voor dames verheugde zich in grote belangstelling; die gelegenheid is er voor de heren uiteraard ook, maar dan eenmaal per maand. De levering van warme maaltijden aan de Federatie Bejaardenzorg ging ook dit jaar weer door en het bestuur van „Francois Haversehmidt" brengt hulde aan de dames die deze maaltij den bezorgen. Ook de bewoners van het tehuis hadden niet te klagen over de bereiding van de maaltijden, waar een bekwame kok en kookster borg voor staan. Om de aktiviteiten in de recreatie zaal goed tot iedere bewoners van het tehuis te laten doordringen zou men graag de beschikking krijgen over een. goede geluidsinstallatie. De oudste inwoonster van het te huis, mejuffrouw P. Rovers, tevens de oudste inwoonster van Schiedam is enige weken geleden, overleden. MAASSLUIS Zaterdagavond concerteert Jet Dubbeldam, organiste van de Duitse Kerk in Rotterdam, op het orgel van de Immanuëlkerk. Het programma vermeldt werken van Pasguini, Fiocco, Vivaldi, Böhm, Mozart, Haydn. Franck en Langlais. Aanvang 20.15 uur. SCHIEDAM Maandagmorgen kwam een. rechtsafslaande personen auto, bestuurd door de 32-j'arige chefmonteur W.G. op de Burge meester van Harenlaan hoek Nieuwe Damlaan in botsing met de 17-jarige bromfietser H.T. uit Vlaardingen. De jongeman moest met een" hersenschudding naar het Gemeente ziekenhuis worden gevoerd. Vermoe delijk heeft hij geen acht geslagen op de verkeerslichten. Ook waarschijnlijk met een hersenschudding moest de 36-jarige bromfietser A.S. machinebankwerker naar het Gemeente-ziekenhuis wor den gebracht nadat de 28-jarige A.V. scheepsbevrachter hem bij het rechts afslaan op de afrol van de Rotter- damsedijk de doorgang had belem merd waardoor een botsing ontstond. "OIER KAN alles maar"... -en „lk sta versteld van deze ontwikke ling"... en „Dit is een omvang, die buiten Nederlandse proporties valt". Zulke uitlatingen kunt u vaak in de krant lezen. Het gaat dan over Rot terdam en zijn haven- en industriële ontwikkeling. We vergeten wel eens dat het voor ons zo'n beetje ,.gesn den koek" is. maar voor mensen uit andere delen voor het land een ver bazing. Ook voor een heleboel buitenlan ders is een bezoek aan Rotterdam en zijn havens vaak een openbaring. Degenen, die belast zijn met het rondleiden van deze gasten, kunnen er staaltjes van vertellen, En er ko men enorm veel buitenlanders. Ik zal er eens een opsomming van ge ven. alleen al wat deze maand be treft. Er zijn Egyptenaren geweest, onder wie de minister van landaan winning, Westduitse gemeente bestuurders, Berlijnse journalisten. Japanners. De premier van de Canadese pro vincie British Columbia (ik geloof een gebied van vele malen Neder land) bekeek de havens, Zweedse juristen maakten een tocht, Israël ontbreekt niet, Amerikaanse stede bouwkundigen, nog meer Zweden, Britten, nog meer Canadezen, Zwitsers. Ieren worden van de week verwacht, vertelt me de lijst, die de afdeling voorlichting van de ge meente elke maand stuurt aan de kranten. Verwacht worden: Westduitse parlementsleden, studenten uit Ber lijn, deelnemers aan allerlei grote en kleine congressen, docenten van. een ingenieursopleiding in Frank fort, autoriteiten van Zwitserse kan tonregeringen met leden van Ka mers van Koophandel en scheep vaartverenigingen, direkteuren van Duitse kolenmijnen, Italianen, nog meer Zwitsers, Duitsers en En gelsen. Zo gaat het elke maand door. Na tuurlijk is „de haven" voor deze be zoekers het meest interessant. Maar velen van hen komen ook speciaal voor de metro en om de stedebouw- kundige verrichtingen van Botter-, dam te bekijken. Ze nemen allemaal hun indrukken mee naar huis. Wat zouden ze ervan vinden? Ik weet het niet zo precies, wel weet ik dat ze kennis van en over Rotterdam verspreiden over de gehele wereld. En dat kan nooit kwaad, -dacht ik. FEN SPECIALE gast van het Rot- 1terdamse gemeentebestuur was dezer dagen een kleine, vriendelijke man van middelbare leeftijd: Willi am R. Allen, voorzitter van de To ronto Metropolitan Council. Deze Canadees, van beroep eigenlijk ad- vokaat, bekleedt de hoogste fuhktie in het agglomeratiebestuur van To ronto en vijf omliggende steden. Een soor i Rij nmonüvoorzitter dus. Hij heeft een lezing gehouden ini de kleine zaal van De Doelen, u hebt er al iets over kunnen lezen. Hoe doen ze dat met hun .Rijn mond" in Toronto? Het bleek daar wel geheel anders in elkaar te zitten dan hier. De Canadezen zijn ook wel tevreden over de werking van het bestuursapparaat. En u weet: hier schort er nog wel wat aan en zou den velen het graag anders willen.... Daarom was er ook veel be-> langstelling voor de lezing. Bestuur ders van Rijnmond en gemeenten waren in massa gekomen. Én na af loop van de lezing, die in het Engels werd gehouden (als je een koptele foon opzette kon je de gelijknamige vertaling in het Nederlands volgen) kwamen heel wat vragen los. Die de heer AUen dan ook weer kalm en vriendelijk beantwoordde. Juist had ik zitten denken; Wat zou zo'n agglomeratiebestuurdw of een burgemeester in Canada verdie nen?, toen de „Torontobaas" het zelf ging vertellen. Hij incasseert zo'n 35.000 dollar voor deze „full-time job", een burgemeester 20 tot 24.000, Omgezet ligt dat ongeveer op het zelfde niveau als hier dacht ik. Het is me alleen niet bekend of een bestuurder daar voor dat geld even veel kan kopen als een bestuurder hier.... Zo heb ik dan eens wat gasten opgesomd, van wier aanwezigheid u meestal niets merkt. En er één speci aal uitgelicht, die dan wel veel pu bliciteit krijgt. Maar ze zijn er bijna altijd, die buitenlandse bezoekers. Daarbij zie ik dan nog af van 'de „ongeorganiseerden", waarmee ik bedoel de toeristen, die zichzelf wel rondleiden. Zij zien misschien meer van ons reilen en zeilen dan menige officiële gast... op het gebied van dek- en machinekamer-uitrusting van schepen en brandbestrijdings- en brandtoeveiligings- materieeL gevestigd in de onmiddellijke omgeving van Rotterdam, zoekt voor spoedige indiensttreding Vereisten: H.B.S. of M.U.L.O.-opleiding 0 Praktijkdiploma boekhouden Ervaring met doorschrijfadmi- nistratie Leeftijd omstreeks 25 jaar. Deze kracht zal na een inwerkperiode. worden belast met de algehele boekhouding. Voor energieke kracht zijn in hei expan derende bedrijf goede toekomstmogelijkheden aanwezig. Brieven onder no, K 9529 aan Adv, Bur. Grijseeïs N.V., Nieuwe Binnenweg 166, R'dam. leest da advertenties tweemaal; zij doet er altijd haar voordeel mee. fabriek van gereedschapswerktuigen VLAARDINGEN vraagt voor haar kantine ter assistentie tijdens de middagpauzes. De werktijden zijn maandag tot en met vrijdag van 11.30 tot 14.00 uur. Leeftijd hij voorkeur tussen 25 en 45 jaar. Schriftelijke sollicitaties richten aan de af deling Personeelzaken, postbus 98 te Vlaar dingen. Mondelinge sollicitaties dagelijks tot 4 uur 's middags op ons bedrijf, Schiedamsedijk 2D te Vlaardingen (tel. 010-347944). Een automatische wasma chine geeft u veel gemak. Tenminste, als hijwerkt zonder mankeren. Koop hem bij de vakman. Bij BINNENSINGEL 7S5 TEL. 342426 - VLAARDINGEN Wee je gebeente als een pantalon niet goed zit! Dat betekent kritiek, smalende blikken en terecht. Enfin, dat kan u met een FORTEX kos tuum niet gebeuren. Daar zit de pantalon als gegoten. Niet mal-smal, maar ze ker niet te wijd. Ge woon goed. Een bewijs voor alle aandacht die aan elk detail van een FORTEX kostuum wordt besteed. Kies uit onze koilektie thMf.it* Korte Hoogstraat 11a Tel. 346151, Vlaardingen.

Trouw / De Rotterdammer | 1968 | | pagina 1