NIEUWBOUW ZIEKENHUIS APRIL IN GEBRUIK? Van De Hoek tot Vlaardingen Gewonden in het verkeer Zoen van de bruid Meer schot in sehietstrijd van jubilerend Wiiheimlna Voorzichtiger beleid bij de Kunststichting Miele Baggerzuiger vist bom IS ARISTOHA T.V. GOEDGENOEG VOOR EUNGS MIELE MIELE zuinigst •W* 18*» Verdienstelijk spel van korfbalteams Ladelichter op heterdaad betrapt Verbreding van Zomerstraat Schenkingen van F. C. Drossaart Onwel en overleden Procesverbaal, tegen vogelvangers Onwel en overleden Kind valt tien meter uit raam Water Scouts99 voeren actie ïafeltenmsteams klaar voor de competitie Straatmaker gewond bij familietwist Bfeïinv Stolk wordt jeugdtrainer TSF BOOGAARD nubeduidend goedkoper Dubbelbrede najaarssloSfen 140 cm breed WONINGBOUW adviseert omdat hét is op Uw 412 W -gr 'f- f *1 DE ROTTERDAMMER Pagina 4 2A MAANDAG 30 SEPTEMBER Uw» Bouw brandweerkazerne aan Breedstraat gaat nu door U bent niet alleen voordeliger Mlt„. maar er ook zeker van dat U iets origineels heeft als U Zelf Uw pakjes, rokken of japonnen maakt. Prachtig* kwaliteit zuiver scheerwollen stoffen, 140 cm breed, in veie dessins en kleu ren, w.o. ruiten, strepen en uni-stoffen. Een unieke aanbieding deze mooie stoffen, dé mode van dit seizoen» nu per meter'voor nog géén acht gulden. SCHIEDAM De veel besproken bouw van een nieuwe brand weerkazerne aan de Breedstraat wordt op het ogenblik technisch voorbereid. Hiermee kan op dit terrein zijn reeds lang geleden ge kregen bestemming worden gegeven. Nu de Stichting Brandersbuurt is opgeheven kan het plan worden uitgevoerd. Morgenvroeg om 9 uur begint zie verkoop van deze zuiver scheerwoilen stoffen van een fantastische kwaliteit, in diverse dessins en kleuren» zoals ruiten, strepen en unistoffen» "140 «rt breed, per meter voor w Ook maandagmorgen epen GUn Ut. of scftrifl. N»t, B. en W. delen, dit mee in de san- biedingsnota bij de gemeentebegro ting voor 1969. Uiteraard zullen voor af eerst nog enkele grondtransacties hun beslag moeten krijgen. Volgens B. en W. verdient het aanbeveling de driehoek Vlaardin- gerstraat - Veilevest - Kethelstraat voorlopig in reserve te houden voor kleine industrieën die verplaatst moeten worden. Vroeg int het komend jaar, waarschijnlijk in februari, wordt de oplevering van het nienwe gemeente ziekenhuis verwacht Er wordt naar gestreefd het gebouw op 1 april Int gebruik te nemen. Het zusterhuis, dat reeds eind 1968 Waar komt zal omstreeks 1 februari kunnen worden betrokken. In de aanbiedingsnota wordt mee gedeeld dat het Gemeenteziekenhuis op het gebied van de opleiding van personeel reeds samenwerkt met de Dr. Noletstichting en met het Ho ly-ziekenhuis In Vlaardingen. Er Is ook sprake van een gezamenlijke in koop. De besprekingen over de bouw van een regionaal verpleeghuis voor so matisch zieken en demente bejaarden konden nog niet worden afgesloten. Verder is overleg gaande om het voormalig badhuis aan de Lange Ha ven te verbouwen, en in te richten als consultatiebureau voor zuigelingen en kleuterzorg. Het voor 1969 beschikbaar komen de contingent woningwetwoningen is nog niet bekend. Voor 1968 werd een contingent van 173 eenheden toege wezen, dat werd afgestemd op het tweede blok van 240 woningen ten noorden van de Borodinlaan, De eerstvolgende bouw die in de wo ningsector ter hand moet worden ge nomen moet gerealiseerd worden in Woudhoek-Zuid. Op de stedebouw- kundige vormgeving van dit gebied .vordt nog gestudeerd. In het tempo van gereedkomen van woningwetwoningen verwachten B. en W. in 1969 een hiaat. Dit vindt zijn oorzaak in bet feit dat de thans in aanbouw zijnde woningen uitge voerd worden in omvangrijke blok ken hoogbouw die een lange bouw tijd nodig hebben., Hetzelfde geldt voor de in aanbouw zijnde premie woningen. VLAABDINGZrr Be laatste con- coursvlueht van de postdulvenhoudersve renigtog Keer Weer werd gehouden van uit Qutevraii». Daar werden 234 duiven om 7.30 uur losgelaten. Aankomst eerste duif 9.39.46 uur; laatste prljsdute S.4B.59 uur. Uitslag; L. v. 't Oor 1 55 56 57 59: A, Groeneveld 2 14 30 50 51; L. Hurkmans 3 58; B. Simon Zn. 4 5 19 17 37 33 47; F. v.d. Meljden 6 19; J. Everdingen Zn. 7; G. Schoenmakers 8 18 23 42; 3. Heinslus 9 25; A. Wasrdenöurg sr. 11 12 2» 29 32 48 49; A- Beeflang 13 U 52; A. v.d, Have 15; C. Pllle 20 31. 0 VLAARDINGEN' Be onderlinge kam pioenschappen van de postdulvenhou- dersverenlglng Keer Weer hebben het meeste succes opgeleverd voor G. Schoen makers, die generaal kampioen werd. Tweede werd J. Everdingen Zn., daarna volgen A. Waardenburg sr., A. Groeneveld en B. Simon Zn. Kampioen 4 aangewezen duiven werd B. Simon, gevolgd door P. Simon. A. waar den burg gr., 3. Blom Klapwijk en A. v. Gils. Vitesse kampioen J Everdingen Zn2. A.Waardenburg sr.. 3. A. Leeflang. 4 B. Simon Zn.. 5. J. Snoelj. De hoogste punten duif in deze klasse was van A. Waardenburg sr. met H 65-457447. Kampioen Jonge duiven A. Groeneveld, 2. A. Engelaan, 3. G. Schoenmakers, 4. A. VLAARDINGEN Het eerste twaalftal van de korfbalvereniging Spirit heeft zaterdag op het terrein aan de Geert Graatelaan zi]n eerste overwinning behaald op Waterschip l uit Hoogvliet Gezien het vertoonde spel echter, heerste er bij Spirit slechts een gematigde vreugde over de 53 overwinning. Aanvankelijk zag het er niet naar uit, dat Spint m de ontmoeting m moeilijkheden zou komen. A, Ver burg opende de score na een kwar tier spelen en via een afstandsschot van Nel de Ligt werd de stand op 20 gebracht. Ui een misverstand m de Spirit-defensie trok de tegenpartij profijt door een tegenpunt te maken 21. Wijnbeek en Van der Vaart zorgden er daarna voor, dat de ruststand op 41 voor Spirit kwam. Na de thee werd binnen vijftien minuten de achterstand terugge- bracht tot 4—3 en kreeg de thuisclub het uitermate moeilijk. Tot opluch ting van de Spiritaanhang was het J. Voogd, die met een mooie doorloop bal de stand op 5—3 bracht. Vanaf dat moment wisten beide ploegen geen doelpunten meer te maken. MAASLAND In. de thuiswedstrijd tegen het Perrux 2 uit Leiden heeft ODO verdienstelijk gespeeld. Tot aan de rust gingen de ploegen ongeveer gelijk op (1—2), maar na de pauze liepen de bezoekers uit tot 15. De Maasian- ders bezetten nu met Avanti uit Pijn- acker een gedeelde derde en vierde plaats. Tegen VES 5, een twaalftal dat buiten mededinging aan de kompeti tie deelneemt, hield ook ODO 2 be hoorlijk stand: hier bleef de schade tot een verlies van 4I beperkt De wedstrijd ODO 3 DES 4 v1 wegens de terreinsgesteidheid afgelast Valto c en ODO b deelden in De Lier de punten (1—1), ODO s ver'oor met de oneven goa_ (01) van (Tatter- v. Vliet, 5. c. Stolk. Hoogste puntenduiï A. v. Vliet met H 68-785466. Kampioen tond, Everdingen Zn., 2. B. Slmon Zn., 3. A. Groeneveld, 4. G. Schoenmakers, 5. M. de Kootte. Hoogste puntendulf 1. Groeneveld met H 67-349945. Kampioen navlucht B. Slmon Zn. 2. A. Waardenburg sr. 3. F. v.d. Metjden, 4. A. Leeflang s. 3. Heinsiue. Hoogste pun tenduiï J. Heinslus met H 67-356211. VLAARDINGEN Ir de VJaardlBgse Vaart werd zaterdag een hengelconcours gehouden, georganiseerd door de afdeling hengelen van de ROV „Shell". Er namen negen korpsen aan deel met Jn totaal 118 personen. Het concours" werd gewonnen door Het Westen met een vangst van 1461 gram, wat een. beker opleverde. De tweede prijs kwam In het bezit van De Vriendschap met 1232 gram en Zethameta nam de derde prijs mee dank zij een vangst van 1204 gram. vlaardingen Zaterdag wordt het vijlde en laatste concours gehouden, geor ganiseerd door de "Vlaardingse Henge- laarsbond. Het was de bedoeling dat de loting voor dit slotconcours woensdag avond zou worden gehouden maar la ver band met AJax Neurenberg, is dit uit gesteld tot donderdagavond om acht uur ln café De Kroon aan de Hoogstraat. MAASSLUIS De Rotterdamse auteur dr. c. Rijnsdorp spreekt donderdagavond ln De Sluis voor de leden van ae a.r, kiesvereniging over „Waar staan we Waar gaan we heen" Aanvang 20 uur. MAASLAND MW heelt zaterdag ln Llsse met 2—0 gewonnen van Lisser Boys. In de 27ste minuut van de tweede hellt maakte Kapteyn het eerste doelpunt. Na een hall uur spelen kreeg LB een goede kans om de score ln evenwicht te brengen. Even voordat de linksbuiten wilde schieten werd hij echter onderuit gehaald, maar de scheidsrechter liet doorspelen. In een snel le rush passeerde Mosterd vervolgens en kele verdedigers. Inclusief de keeper, wat de eindstand voor de Maaslander» op 2—0 bracht. MAASLAND BIJ koninklijk besluit van 21 augustus 1968 Ja de heer F. 3. Groot Enzerlnk herbenoemd als burgemeester van Maasland. MAASLAND BIJ slager Kapteyn aan da Burg. v. d. Lelykade en bij de zelfbe dieningswinkel van de heer Van der Kooij aan de s-Herenstraat werd ingebroken. Bij eerstgenoemde was geen tn»t te beha len. Bij de heer Van der Kooi] werd wisselgeld uit de kassa meegenomen. 0 MAASLAND zondagmorgen werden in de hervormde kerk niet minder dan negen kinderen gedoopt. Volgens de plaatselijke predikant ds. H. J. J. Keijzer, ls dit nog niet voorgekomen, zodat van een geboortegolf kan worden gesproken. HOEK VAN HOLLAND Het Btreek- verband Delfland van de Landelijke Rui tersport heeft zaterdag ln Hoek van Hol land zeer geslaagde wedstrijden gehouden In de diverse onderdelen verschenen 53 paarden aan de start uit Schiedam, Delft. Maasland, Loosduinen. Wateringen, Fljnac- ker, Oversehie, Schipluiden en Berkel van negen uur tot half vier la de Jury op het terrein aan de rondgang bezig geweest de prestaties te beoordelen, uitslagen: Klasse B 1: 1. J, Hordijk 84'/, pt„ 2. f.1. v. d. Sanden 84 pt3. MeJ. B. van Vliet 93 pt. Klasse B 2: 1. M. Grave S3", Dt., 2. I.. van Rijn 98V, pt. 3. MeJ. L, poot #6 pt Masse L l: 1, MeJ. v. d. Marei 102»/, pt.. 2. Mej. v. d. vaart 102 pt.. 3. MeJ. H Duljvesteln 9S'/, pt. Klasse L2; i. 3. van vliet 89V» pt.,2. 3. Chalon 9 pt., 3 Me' Oltshoom 98 Pt. Caprilly: 1. MeJ. Buitendijk 126 pt.. 2. Mevr. Van Velden 1» pt.. 3. 17". Greve 106 pt4. H. Smit sa pt L. springen 1. J. van Vliet 28 pt.. 2. C. Roeien 26 pt.. 3. MeJ. Oltshoom 25 pt. B. Springen l. L. van Ruin 0 fout, 2. A. Blok fout. Mej. De Vries 3 fout, 4. H. van Leeuwen - fout. M, Springen: 1. M. v. d. Burg 4 fout, 2. Mej. Daancn 12 fout. HOEK VAN HOLLAND Tijdens hengelen op de Noorderpier kreeg de 5I-jarige Hagenaar P. C.R. vrijdag middag een hartaanval. De man overleed ter plaatse. Op dezelfde pier gleed de 30-jarige mevrouw R. S. uit Enschede uit. Zij moest zich voor een hersenschudding en verwondingen in het gericht on der doktersbehandeling stellen. In de Rietdijkstraat reed de 59-ja- rige F. L. met zijn bromfiets tegen een stilstaande auto. Na zijn verwon dingen bij een dokter te hebben laten behandelen kon hij weer naar huis. De gronduitgilte voor de bouw van eengezinswoningen zal, na een jaren lange stilstand, thans op bescheiden schaal worden hervat. Op het terrein ten noordwesten van de Borodinlaan kunnen op korte termijn 45 eenge zinswoningen worden gebouwd in de prijsklasse van ongeveer 40.000. In aansluiting hierop kan te zijner tijd grond voor nog eens 35 eengezinswo ningen bouwrijp worden gemaakt. De bouw van de duurdere klasse eengezinshuizen zal over enige jaren mogelijk zijn in het gebied Ke- thel-Oost, aansluitend op de „vogel- buurt". Met het opspuiten van dit gebied is reeds begonnen. B. en W. onderzoeken nog steeds de mogelijk heid tot renovatie van vooroorlogs gemeentelijk woningbezit. Een meer concrete studie is opgezet met be trekking tot een complex woningen in de Sint Liduinastraat, Manastraat, Van der Elststraat en Aleidastraat. De woningbouwverenigingen Een dracht en Volkshuisvesting hebben plannen tot renovatie van enige com plexen woningen in Schiedarn-Zuid. Meer nieuws uit de aanbiedingsno ta: rijksgoedkeuring voor de bouw van de eerste fase van het nieuwe stadhuis wordt binnenkort verwacht. in 1969 wordt begonnen met de automatisering van de bevolkingsad ministratie. de openstelling van het deel rijksweg 20 tussen 's-Gravelandseweg en Kleinpolderptein Rotterdam voor de rijrichting oost-west kan spoedig worden verwacht. VLAARDINGEN Op een terrein tussen de Maassluissedtjk en de Nieu we "Waterweg zijn zaterdagmorgen de 49-jarige J. V. en de 52-jarige W. v. V. uit Vlaardingen aangehouden. Zij wa ren bezig, met een treknet vogels te vangen. Het treknet en een kooitje met een levende kneu en een putter werden in beslag genomen. Ook de lokvogel is in beslag fenomen. Tegen beide mannen is proces-ver baal opgemaakt. VLAARDINGEN In. de nacht van zaterdag op zondag is de etalage ruit van een opticien aan de Wesiha- venkade vernield. Een verrekijker en twee zonnebrillen zijn gesloten. BOTTERDAM Zaterdag heeft de Rotterdamse recherche de ios-werk- man V. E. W. uit Rotterdam gear resteerd, nadat hij hoogst koelbloedig in het overvolle warenhuis HEMA aan het Beursplein een kassa poogde te lichten en daarbij op heterdaad werd betrapt. W. draaide, toen de caissière mejuf frouw H. C. Blokland even niet keek, aan de zwengel van de kassa, lichtte het geldbakje op en wilde het daar onder liggende papiergeld, elfhonderd gulden, in zijn zak steken. Mejuffrouw Blokland herkende W, bovendien als de man die een maand geleden en greep in de kassa deed. dat was toen wèl gelukt: W. was met negenhonderd gulden ontkomen. ROTTERDAM In de gerefor meerde kerk aan de Camisselaan. is zondag de heer P. van der Sluis uit de Buyserlaan, 71 jaar, onwel ge worden. Bjj aankomst in het Zuider ziekenhuis blee khij te zijn over leden. Toen zij op de Bergweg liep is me vrouw C. J. Brons-Beerenbroek uit de Bergpolderstraat, 50 jaar, onwel geworden. Zij is naar het Dijkzigt- ziekenhuis gebracht waar bleek dat zij was overleden. In het Feüenoordstadion is zondag de heer P. I. Schilperoort van de Pleinweg, 67 jaar, onwel geworden, was gebracht, blee khij te zijn over- Toen hij naar het Zuiderziekenhuis leden. ROTTERDAM Hanny Scheppink, vier jaar, is zondag van ben meter hoogte uit het slaapkamerraam aan de voorzijde van het huis van haar ouders aan de Madehfestraat gevallen. Voor onderzoek werd het meisje naar het Zuiderziekenhuis gebracht Ogenschijn lijk is zij ongedeerd. VLAARDINGEN Op het kruis punt Billitonlaan-Bomeostraat ver leende vrijdagavond de 15-jarige brom fietsberijdster A. H. geen voorrang aan een personenauto. Er volgde een aan rijding waarbij het meisje een been- verwonding opliep. Zij is naar het Holyziekenhuis gebracht In de Meidoornstraat reed vrijdag avond de I8-jarige bromfietser G. N. tegen een geparkeerde personenauto op. De jongen zag door het slechte weer de auto te laat Met een been breuk is hij naar het Holyziekenhuis gebracht Op het rijwielpad van de Mr. L. A. Kesperweg slipte zondagmiddag de 53- jarige bromfietser J. F. v. d. K. uit Schiedam. De achter hem rijdende bromfietser, de 18-jarige H. V., uit Maasdijk en de 17-jange duopassagiere A. v. d. 't H. vielen eveneens, maar liepx geen verwondingen op. De 53-ja- rige bromfietser werd met een gebro ken onderbeen naar de Dr. Noletstich- tmg in Schiedam vervoerd. Op het kruispunt Crognéstraat- Korte Hoogstraat verleende zondag middag de 38-jarige bestuurster van een personenauto M. R.-P. uit Berkel en Rodenrijs geen voorrang aan een personenauto bestuurd door de 27-ja- rige N. P. A. uit Vlaardingen. Bij de aanrijding werden beide auto's zwaar beschadigd. De 43-jarige mevrouw J. S. S.-K., inzittende van de aangereden auto, liep een hersenschudding op en is door de GGD naar het Holyziekenhuis ver voerd. Op het Veerplein raakte zaterdag avond een personenauto in brand. Toen de 21-jarige eigenaar C. v. d. D. de auto wilde starten, sloegen de vlammen onder -de motorkap uil Met een brand- blusapparaat heeft de politie het vuur gedoofd. De brandweer verrichtte de nablussing, De voorzijde van de auto liep ernstige brandschade op. De oor zaak van deze brand is niet bekend. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN B. en W. stel len de gemeenteraad voor de Zo merstraat en Dayer te verbreden. Hiermee is een bedrag van ƒ130.000 gemoeid. Het gaat om een voorlopige verbreding, omdat nog niet kan wor den beschikt over de vereiste ruimte voor een weg, zoals deze volgens het bestemmingsplan „Zomerstraat-West- tiavenkade" zal worden aangelegd. Ter voorbereiding van deze straat verbreding zijn reeds een aantal pan den ontruimd en gesloopt. B. en W. hopen spoedig te beginnen met het ontruimen en slopen van de andere panden, die voor de verbreding plaats moeten maken. In het tracé van de aan te leggen weg staan nog twee panden, die de gemeente moet kopen maar waarover nog geen overeenstemming met de eigenaars is bereikt. Het college ver wacht dat deze panden in eigendom van de gemeente komen voordat met de straatverbreding kan worden be gonnen. De nieuwe verbinding krijgt een betere verlichting tot aan de oprit naar de Maassluisedijk bij de Mo- zartlaan. Deverlichtingsinstallatie gaat 23.500 kosten. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De heer F. C. R. Drossaart Bentfort te Voorschoten, laatste afstammeling van de familie Drossaart en achterkleinzoon van wijlen Pleter Karei Drossaart, van 1858 tot 1883 burgemeester van Vlaardingen, heeft een aantal voor werpen uit zijn familiebezit aan de gemeente geschonken. Het zijn twee zilveren wijnkannen, voorzien van het wapen van het geslacht Drossaart; de zilveren ha ringbeker, die burgemeester Heter Karei Drossaart destijds is aangebo den; een olieverf schilderij van zijn echtgenote; een ets, gedateerd „Gent, 25 juni 1875", gesigneerd B. F. Su- naer, een vriend van Pieter Karei Drossaart en een fotografisch portret van deze burgemeester met ambtske ten. B. en W. stellen de gemeenteraad voor het geschonkene onder dankzeg ging aan de schenker te aanvaarden. VLAARDINGEN Letterlijk en figuurlijk is er meer schot gekomen Jn de schietwedstrijden, die verband houden mei de viering van het 75-ja rig jubileum van de schietvereniging Wiiheimlna. Vooral zaterdag was de deelname bijzonder groot. De schutters kwa men toen uit alle delen van het land en er werd tot laat in de avond geschoten dat het een lieve lust was. Ondanks de grote deelname van buitenaf, werd de dagprijs van zater dag toch gewonnen door een Wilhel- mina-lid en wel door de heer L. Maat. De vrije baan telt inmiddels 30 deelnemers waarvan de, beste tien zijn: F. C. van Rest, J. de Gelder, L. Maat, C. D. J. Coppers, A. Korpel, R. C. Bruin, J. v. Domselaar, C. Schep, D. Stam en G. Hardeman. De volgorde op de vaste baan luidt: J, de Gelder, J. v. Domsélaar, D. Stam, A. Boer, M. P. Hanemayer, J. Pluim, L. Maat, M. H. Lam en C. A. v. d. Wilt. De beste vijf geplaatsten op de personele baan A zijn: J. v. Domse laar, J. W. Bouwman, J. de Gelder, L. Hulsbos en L. Maat. De beste vijf op de personele baan B zijn: A. v. Egte- SCHIEDAM „De Schiedamsche Water Scouts", Groep I van de Ne- derlande Padvinders Vereniging, bestaat op 15 oktober veertig jaar. Verschillende omstandigheden maken het onmogelijk een grootscheeps feest of receptie te houden. Het terrein, dat gedurende vijftien jaar gratis ter beschikking werd gesteld door de NV W, A. Hoek's Machme- en Zuurstoffabriek te Schiedam, moet binnenkort voor an dere doeleinden, gebruikt worden. De groep voelt zich zeer erkente lijk voor de daadwerkelijke hulp, die de directie in de afgelopen vijftien jaar verleende. „De Schiedamse Wa ter Scouts" proberen nu door middel van een actie onder oud-leden, dona teurs en de haar bekende belangstel lenden met het verkopen van aande len in een aan te schaffen binnen vaartschip de hiervoor genodigde gelden bijeen te brengen. Zij verzoeken iedereen die een cou pon voor een aandeel ontving, deze spoedig in te zenden aan de heer A. Koppenol, van 's-Gravensandestraat 18b, Schiedam. De Groep hoopt met de verkoop van de aandelen een be drag van tienduizend gulden in het laatje te krijgen. MAASSLUIS Gezien haar weinig rooskleurige financiële positie gaat de Maassluise Kunststichting in het nieuwe seizoen een wat voorzichtiger programmabeleid voeren. De toegezegde gemeente-subsidie zal namelijk niet voldoende zijn om het tekort van het vorig seizoen geheel weg te werken. Voorlopig zjjn voor de rest van het jaar twee avonden met een ontspan- ned karakter aangekondigd. Donderdagavond 17 oktober komen Herman van Veen met het cabaret-chantant Harlekijn'in de aula van de Caland-LTS. Medewerkers aan dat programma zijn Floortje Klomp en Laurens van Rooyen. Donderdagavond 14 november brengt het Amsteltoneel daar het blijspel „Niet van gisteren" van Garson Kanin. Beide avonden beginnen om 20.15 uur. Onder een klein voorbehoud maakt het bestuur nog twee muziekavonden bekend: 28 november.een optreden van het Teleman-kwartet en 21 december een kerstconcert van een studentenorkest. SCHIEDAM Een zoen van de bruid voor de ambtenaar van de burgerlijke stand. De bruid was mr. C. van Boc- hove, die in het huwelijk trad met mr. A. W. Jonker en de amb tenaar van de burgerlijke stand was haar vader, oud-wethouder mr. P. van Bochove. Vandaar! VLAARDINGEN De 34 teams van de zes Vlaardingse tafelten nisverenigingen, die dit seizoen deel nemen aan de competitie van de af deling Rotterdam Van de Nederlandse Tafeltennisbond zullen in een gewij zigd systeem deelnemen. Het te volgen systeem is in over eenstemming gebracht met het lande lijke. Zo worden na het verspelen van het eerste competitiedeel alle num mers 1, 2 en 3 tezamen ondergebracht in nieuw te vormen groepen van zes promotiegroepen. De nummers 4, 5 en 6 vormen dan degradatiegroepen. Na dit eerste deel zullen 'géén beslissingswedstrijden behoeven te worden gespeeld. Wanneer namelijk rond de derde en vierde plaats twee of meer teams met een gelijk aantal punten eindigen, beslist de setstand. Aan deze competitie wordt; deelge nomen door Flardinga met twee - teams; Hollandiaan met acht, Intiem met twaalf, Shell met drie, Sunlight met drie, URTTC met vijf en Wind molens met één team. Van de 34 teams komen er twee uit in de eerste klasse, drie in de tweede klasse, negen int de derde klasse, veertien in de vierde klasse en zes in de vijfde klasse. Intiem is de enige Vlaardingse ver eniging, die met junioren uitkomt en wel met negen teams. De competitie begint deze week. ren, J. Janson, C, de Gelder, c. v Huisstede en P. Zeeman. De persone le baan C wordt aangevoerd door het vijftal: A. Poot, J. v. Soest, P, Krik. man, F. Middendorp en mevrouw Van NieuWenhuizen» Op de jubileumbaan heeft A. Smout de leiding met 50—44. Daarna volgen J. v. Domselaar (49—48), D, D J. Coppers (4948), J. de Geider (49—48) en M„ H. Lam met de score van 4750. VLAARDINGEN De politie heeft zondagavond handelend moeten, optre den bij een vechtpartij in een -woning aan de Van Bleiswijkstraat. Een ge-ï scheiden man en vrouw waren met el kaar slaags geraakt, terwijl ook de schoamoeder zich in de hevige familie- twist mengde. De 30-jarige straatmaker T. P. werd met een wond aan zijn rechterpols naar het Holyziekenhuis gebracht evenals de schoamoeder, die ok een. wond aan de pols ha-d opgelopen. v SCHIEDAM De vereniging TSF (The Smashing Fellows) heeft voor de training van. de junioren een jeugdtrainer weten aan te trekken. Jeugdleider Jos Glazing had reeds geruime tijd als eerste wens de aanstelling van een gediplomeerd ta- feltennis-instrueteur op zijn pro gramma staan, maar TSF slaagde daar tot nog toe niet in. De Haagse ereklasser Henny Stolk, die in het eerste team van Wibats speelt, is de man die voortaan iedere maandagavond om half zeven de TSF-jeugd zal trainen. Deze speler heeft door goed spel bij verschillende toernooien de laatste tijd veel roem geoogst De heer Stolk Is verbonden aan de .sportacademie in Den Haag. TSF hoopt met de aanstelling -van deze trainer een goede keus te hebben ge daan, waarvan de resultaten in de nabije toekomst merkbaar zullen zijn. ...omdat MIELE over vele joren nbg PERFECT werkt Twee van de vel® redenen waarom onze technische staf U MIELE adviseert. Een gede gen research heeft ons bewezen dot de MIELE 412 iedere vergelij king, ddk met veel duurdere ma chines, glansrijk doorstaat.. «afmetingen 85 x 61 x 53 cm MIELEer is geen betere if TIJDELIJK HOGE INRÜILPREMIE SC HIEDAMSEWEG 41 v. HOGENDORPLAAN 33 KORTE HOOGSTRAAT 15 HOEK VAN HOLLAND Tijdens baggerwerkzaamhrden In de havenmond van Heek van Holland heeft de iu*<?er Seaway een bijna, tachtig kilogram wegende bon» opgevist. De Mijnoprnimir/jsólenst heeft het projectiel onschadelijk gemaakt. r MET DE NIEUWE VERLAAGDE PRIJZEN JA. EN NORDMENDE EN ERRES ERLINGS heeft deze merken speciaal voer u uitgezocht. Omdat ze absoluut betrouwbaar zijn. Geen dolle stunts, wel principiële kwaliteit. En doordachte moderne vormgeving. Merken waar ERLINGS mee voor de dag durft komen. Waarop wij graag 100% service geven, aiie uren van de dag I FRANSENSTRAAT 27 TEL 342462 VLAARDINGEN V I I'S

Trouw / De Rotterdammer | 1968 | | pagina 2