Nog geen uniforme regeling Meeste op de maan AGENDA orgen Ds. Joh. Lever opende bazaar in De Vleet 129,- aan Visbank en geur m Raad besluit tot bouw van acht gymzalen Nieuwe industrieën mogen groen niet aantasten PRISMA7 BENDER RpSPl gplllll Studiekring start nieuwe seizoen Bouw sporthal financieel rond Maasland blij met herbenoeming van burgemeester Jaarcijfers van Groene Kmis boogaard „Botanische geweten' De Spaarbanken in dit gebied werken samen om u meer service te geven! Een spaar-* girorekening bijvoorbeeld. STANDPUNT GEMEENTERAAD: ETI-rapport is met reserve ontvangen Juwelier hendrik weidèma MUZIKALE PROEFTIJD deskundig in klank Programma van SSV m* VERMEULEN (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De gemeenteraad heeft woensdagavond met algemene stemmen besloten de verplichte winkelsluiting te verplaat sen van de dinsdagmiddag naar de maandagmorgen en de verorde ning, die deze winkelsluiting regelt, in die zin te wijzigen. Uit de discussies bleek echter dat over het probleem van de verplichte win kelsluiting nog lang geen eenstemmigheid bestaat. VLAARDINGEN en morgen en dagelijks SCHIEDAM Vandaag en mor zen cn dagelijks VRIJHEID *3 Biedt beter Philips draaitop stofzuiger. De grote stof zuiger voor het zwaardere werk uit voorraad leverbaar Met deze betafingsrekening kunt u bij een van de 15 spaarbanken in het Delta-gebied gegarandeerde spaarbank-cheques krijgen met een spaarbankpas. Elke cheque is tot maximaal 50,— gegarandeerd. U kunt deze cheque voor alle doeleinden gebruikenoveral in Nederland. En zon der dat de spaarbanken daar ook maar iets voor rekenen. Ook automatische overschrijvingen zoals bijvoorbeeld huur, verzekering, enz., kun nen via een betaiingsrekening worden ver richt Van elke mutatie ontvangt u een handig dagafschrift thuis. Met een beta lingsrekening hebt u weinig contant geld meer in huis nodig: het staat rente-gevend op de Spaarbankelk moment van de dag tot uw beschikking! Meer dan 200 kantoren van de Spaarbanken in het Delta-gebied staan klaar om u alle gewenste informatie te geven. De Spaarbank te Rotterdam Spaarbank Anno 1820 Schiedam Spaarbank Vlaardingen Nutsspaarbank Maassluis Spaarbank te Dordrecht De Spaarbank te Gorinchem Nutsspaarbank Albiasserdam Spaarbank te Delft Nutsspaarbank te Tholen Vüssingsche Nutsspaarbank Nutsspaarbank te Middelburg Nutsspaarbank Middelhamfs- Sommelsdijk Nutsspaarbank Zierikzee Nutsspaarbank Gouda Leidse Spaarbank 'n publicatie van de BONOSSPAARBANKEN, SAMENWERKEND EN HET DELTAGEBIED (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De ge meenteraad heeft woensdag avond besloten in de periode tot 1980 ongeveer zeventig ha te re serveren voor de vestiging van bedrijven. Belangrijk bij de be handeling van dit onderwerp was de geruststelling van wet houder T, de Bruijn, dat op een kundigen de plaats zal worden latr tijdstip in overleg met des aangewezen, waar het industrie terrein moet komen te liggen. yri&ndsAifL— I) geheel nieuwe automatte met dag- en datumaanduiding - waterdicht - incabloc A BRÜNOTT N.V. JUWELIER J. DRENT P. NIERKES N.V. JUWELIER RIKKOERT EN ZN. JUWELIER AAD v. DIGGELE 4 VRAAG DEMONSTRATIE NAAIMACHfNEBEDRIJF k DE ROTTERDAMMER Pagina 4 5A DONDERDAG 3 OKTQBFP 194g| Verscheidene raadsleden zijn het erover eens dat 13e verplaatsing naar <Se maandagmorgen een bele verbete ring betekent, maar dat een verplich te winkelsluiting op dezelfde middag of mórgen voor alle zaken in de ge hele stad jammer genoeg nog niet tot de mogelijkheden schijnt te beho ren. Volgens de nieuwe regeling blijven namelijk de levensmiddelenbe- drijven, kapperszaken, drogisterijen, bloemenwinkels, tabakszaken en de winkels in de Mid'nai op dinsdagmid dag gesloten. Anderen verdedigden het standpunt, datde winkelsluiting geheel vrij moet zijn. De heer G. Wapsira (prot) zei er begrip voor te hebben dat de winke liers hun deuren gedurende een hal- Muzikale studie willen wij stimuleren. Noemt U het gerust eigenbelang, maar houdt het In gedachten. Bij voorbeeld ais Uw kind plano wil leren spelen en U niet weet of U met een tijdelijke bevlieging dan we! met een ontluikend virtuoos te maken hebt Bender geeft Uw kind een muzikale proeftijd. Is het ernst dan blijft da piano en betaalt U de koopsom. Was het toch een bevlieging dan 2ijn Uw enige kosten de huurprijs. Overigens zijn er veel meer redenen om altijd bij Bender advies in te winnen! ttottetfam, W. de Wltiwtrast 32 tel. 138113 Anaterdsm Arnhem - Brede Lelde# F"ÖHCÏflflg» m m Schledunsevreg fancy fair sereh Jeugdraad. ZO. Boode Kruisgebouw: Emmastraat SS, dienst fcerv. geref. comité, ds. T. Lange- rak, 20. Stadsgehoorzaal: boetlelgshow Vroom en Ureesmano, 20. Triangel: Dialoog met het Marxisme, spreker prof. dr. R. C. Kwant, 20. Triangel: feestavond ouders en emigran ten. 20. SdUedsmseweg <9: fancy fair geref. Jeugdraad. 20. Stadsgehoorzaal: vergadering Alg. Ned. Eedrljlsbond, 20, Bijkantoor „De Rotterdammer", Smalle Havenstraat 11, tel. 346775. Alarmnummer politie: 3l.4t.44- GS en GD: 34.44.44. Alarmnummer voor meldingen luchtver vuiling en geluidshinder: 26.s6.26. Apotheek: A. Bot, Blllitonlaan 66, tel. 34.47.29 klachten bezorging: H. Verhey. p. K. Drossaertstraat 210, tel. 84.53.4S. dagelijks aa.oo tot 19.00 uur. MAASSLUIS Klachten bezorging: Mevrouw N. Klein, Damstraat 13. dagelijks van 16-30 tot 19.09 uur en zaterdag van 18.00 tot 19.00 uur. Apotheek: De Jong, Markt 11. tel. 2234. Chr, sociale Belangen: nCBO, Ledenver gadering. 22. Sursum Corda: Vergadering NCGOV. 20. Wijkcentrum Nleuwland; Wljkverenlglng ledenvergadering. 20. Bijkantoor „De Rotterdammer", Lange Kerkstraat 82. Klachten bezorging: maandag t/m vrij dag 18.39 tot 1930 u. en zaterdag n tot 18 v. Johan Gröneveld, v. Marumstr. 24b, tel. ÏS3T39. Politic-alarmnummer: 26.46.66. GG en GD: 2638.87. Alarmnummer voor meldingen luchtver vuiling en gelofdslilnder: 2836.26. Apotheek: Het Gouden Hert. st. Lidul- castraat 38, tel. 268364. ve dag willen sluiten. Maar het moet niet zo zijn, dat de consument eerst op een lijstje moet kijken of een be paalde zaak wel of niet open is, meent hij. Hij deed een beroep op de winkeliers om te werken aan een unifom.o regeling. De heer A. C, vari der Meer (kath) ziet in een koopavond en sluiting op de maandagmorgen een gevaar voor een mogelijke sluiting van de win kels op zaterdagmiddag. En daar moeten we niet naar toe, zei. hij. Een lang weekeinde kan ook worden ver kregen door een sluiting op de gehete maandag. Tegen dit standpunt verzette zich de heer J. Ligthart (prot), omdat het vervoersbedrijf, waarvan het perso neel op zaterdag niet werkt, bij een sluiting van de 'winkels op de gehele maandag zou moeten komen tot een vierdaagse werkweek. Hij betreurt het dat de levensmiddelenbranche niet meedoet aan de nieuwe regeling, maar is verheugd over het ontstaan van een toch meer uniforme regeling. Volgens hem zullen ook de le- vensmiddelenbedrijven vroeg of laat de deurön op maandagmorgen slui ten. Uit een enquête van de Vlaar- dingse Middenstands Centrale is ge bleken, dat voorlopig negentig pro cent van de bedrijven in de le vensmiddelensector de voorkeur geeft aan de dinsdagmiddag. Mevrouw J. Vermeule-Van Dijk (soc) ging nog een 'stapje verder en zei dat de winkels open moeten zijn wanneer de consument dat wil. Zij pleitte voor een algehele vrijheid. Volgens de heer Ligthart betekent dat het terugzetten van de klok en ontstaan er toestanden zoals voor de oorlog, toen de winkels tot negen uur 's avonds open waren. Wethouder T. de Bruijn vroeg zich af of eên volledige vrijheid in deze maatschappij toch niet mogelijk is. Hij meent van wel. De tijden zijn veranderd en het -terugzetten van de klok is onmogelijk, vooral omdat het personeel 'van tegenwoordig z'n eisen stelt. De wethouder zei dat B. en W. open staan voor alle suggesties, die het bedrijfsleven doet met betrek king tot de winkelsluiting. Het colle ge neemt in deze geen bepaald stand punt in. Wat de levensmiddelenbe- drijven betreft deelde hij mee, dat Albert Heijn -en Simon de Wit ook op maandagmorgen willen sluiten. In een brief hebben beide bedrij ven deze wens geuit. „Ook ia deze sector bestaat dus duidelijk een stre ven naar een uniformer regeling", al dus de wethouder. Het college heeft de brief doorgezonden naar de kamer van koophandel om advies. SCHIEDAM Het programma van de Schiedamse Scheidsrech- tersvereniging SSV) laat zien, dat donderdag 10 oktober een bijeen komst met het bestuur van de ABC-commissie (bedrijfsvoetbal) ge houden wordt. Daarbij zal een terug blik worden geworpen op het afgelo pen bedrijfsvoetbalseizoen en moge lijk verbeterd worden wat verbete ringen behoeft. k - Op donderdag 17 oktober komt de heer G. Knoester uit Den Haag (lid subcommissie) voor de SSV spreken, op 24 oktober behandelt scheidsrech ter Lou van Bavens de spelregels en op 31 oktober volgt een contactavond. Dit alles in de kantine van de v.v. Schiedam op Harga. VLAAKDINGEN In het jeugd huis De Vleet aan de Schiedamseweg heeft ds. Jóh. Lever, voorzitter van de Centrale Gereformeerde Jeugd raad, woensdagavond de vierdaagse fancy-fair geopend. De predikant had daar slechts enkele woorden voor no dig, Waarna met het luiden van een bel de eerste ronde werd aangekon digd van het rad van avontuur. Ds. Lever bracht dank aan de jon geren, die de fancy-fair tot stand hebben gebracht en hij sprak de wens uit, dat het geheel een groot (Van een onzer verslaggevtrs) VLAARDINGEN De Studiekring „Vlaardingen" neemt onder de plaatselijke organisaties nu al 25 jaar een oude en vertrouwde plaats in. Het programma voor het nieuwe sei zoen, waarin het jubileum valt, mag behalve interessant ook in hoge mate actueel worden genoemd. Hans Kievid zal met een lezing en dia's over Mexico het nieuwe seizoen openen op 8 oktober. Op 22 oktober zal hoofdinsppecteur W. M. van An- del spreken over „Contact en conflict met de hedendaagse jeugd". Een samenvatting van de overige programmapunten luidt als volgt: 5 november filmavond met cineast Si mon de Waard over „Roemenië van daag"; 19 november komt dr. C. Post- ma met dia's over „Onverwachte ont moeting met de verborgen schoon heid in de levende natuur"; 3 decem ber is er een Shell-avond met diverse interessante films en op 17 december komt drs. R. L. Mellema spreken over „Pakistan en de Pakistani", toe gelicht met dia's. De studiekring is voor iedereen toegankelijk, die zich tot een cultu reel programma voelt aangetrokken. Belangstellenden? zijn welkom op de eerste avond van dit seizoen: dinsdag 8 oktober om acht uur in gebouw Triangel aan de Fransenstraat. Ket secretariaat is gevestigd aan de Nas- saulaan 13, tel. 345500. succes zal worden, ten bate van de activiteiten, die yerband houden met het gereformeerde jeugdwerk. Meteen na de opening begaven de vele aanwezigen naar de ver koopstands waar keuze volop was om een geslaagde..koop te .ondernemen. Vanavond en vrijdag vanaf acht uur en zaterdag van 14 tot 17 en vanaf 20 uur is iedereen welkom. De bazaar die dinsdag werd gehou den in het gebouw aan de Em- mastraat 71 en waarvan de opbrengst ten goede komt aan de bouw van een kapel voor het instituut Ba.rtimeiis te Zeist heeft ruim 2.Ö00 opgebracht. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De financiële kant van de bouw van de sporthal is rond. Dit heeft wethouder P. van der Veen woensdagavond aan het be gin van dc gemeenteraadsvergadering meegedeeld. Begin dit jaar had de gemeente raad voor de bouw een krediet van 1.275.000 beschikbaar gesteld. In verband met de financiële positie van de gemeente hadden Gedeputeerde Staten hun goedkeuring aan het 'raadsbesluit onthouden. Tot grote vreugde van college en raadsleden is thans aan het besluit goedkeuring verleend. (Van onze correspondent) MAASLAND De gemeenteraad heeft gisteravond zeer uitvoerig stil gestaan bij de herbenoeming van burgemeester F. J. Groot Enzerink. Raadsnester Jb. van der "Wel (a.r.) beschouwde de herbenoeming als een onderscheiding voor de heer Groot Enzerink, sprak over de erbied voor het gezag, de goede samenwarking en het vertrouwen voor de toekomst. De burgemeester beantwoordde de principiële rede van de heer Van der Wel met een wederkerige geluk wens. Zonder hoofdelijke stemming werd het subsidiebedrag voor en achttal verenigingen vstgesteld op een to taalbedrag van 2611. Aan dertien andere verenigingen werd een bedrag van 8.381,25 toegekend. Het Groene Kruis kreeg een extra subsidie van 5.000 ter dekking van •de bestaande tekorten. Uit het fonds Dorpsuitleg Werd en bijdrage van 2.000 fonds perdu beschikbaar .gesteld voor de bouw van de dorpsvolière. De raad werkte zich in een half uur door de agenda heen, maar ver gaderde aanzienlijk langer achter ■gesloten deuren over verpachting van grond. (Van onze correspondent) MAASSLUIS De wijkzusters van het Groene Kruis hebben in 1967 bij 376 patiënten totaal 7742 bezoekn afgelegd. Er werden 3159 bezoeken gebracht in verband met het consul tatiebureau voor zuigelingen. Deze bureaus verwerkten in 51 zit tingen I63è consulten aan de Haven en 2292 aan de Frans Halslaan. De kleuterbureaus hielden 48 zittingen (met 1124 consulten) aan de Haven, 73 zittingen (met 1710 consulten) aan de, Frans Halslaan en 37 zitingen (met 879 consulten) in Maassluis-West Het totaal aantal gezinsleden van het Groene Kruis steeg in 1967 van 13.155 tot 14.270. Per lid werd gemid deld 17 aan contributie betaald. De jaarlijkse huis-aan-huis-collecte kreeg een "opbrengst van 1936,20. Het jaar kon worden afgesloten met een batig saldo yan 3279,18. K - ....ïv-iii „til i'-H'P Ui !.-»r j «illTFITtf 3"! tilrF1: f?' .57' RUIME KEUS GOEDE SERVICE CON CURRERENDE PRIJZEN NETJES THUIS BEZORGD VAKKUNDIGE PLAATSING Sdhiediweg 41 - w. Hogendorpl. 33 - K. Hoogstr. 15 Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Wie tijdens de ze regenachtige herfstdagen gaat winkelen op het Liesveld en iets an ders wil zien dan een koud en kil stadscentrum, moet een bezoek bren gen aan de Visbank. Daar wordt men getroffen door een overdaad aan kleur en geur van snijbloemen en bloeiende planten, die in dit sombere jaargetijde z'n weerga niet vindt. In het kleine gebouwtje aan de Ou de Haven heeft de afdeling Vlaardin gen van de Koninklijke Nederlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, die haar eerste lustrum viert, een bijzonder goed verzorgde tentoonstelling opgebouwd. Wet houder T. de Bruijn verrichtte woensdagmiddag de opening. De heer P. L. Kornaat, voorzitter van de afdeling, zei dat de vereniging het „botanische" geweten is van het Vlaardingen met zijn schoorstenen en luchtverontreiniging, „Een beetje groen is hier wel op z'n plaats", zei hij. De heer De Bruijn noemde de af deling een „laat nabloeiertje" van de stam van een al bijna honderd jaar oude landelijke vereniging. „Wij als gemeentebestuur zijn verheugd met het ontstaan en de groei van de plaatselijke afdeling", aldus de wet houder. De tentoonstelling is voor het grootste deel opgebouwd uit bloemen en planten, die de leden in hun eigen huiskamer of amateurkas hebben op gekweekt. Met veel zorg, artistiek ge voel en liefde voor het bloeiende ma teriaal hebben de leden de stands opgebouwd, de diverse plantengroe pen geformeerd en bloemstukjes op gemaakt. Een hoekje is ingericht vpor de landelijke vereniging, waar be langstellenden alle inlichtingen, kun- m (Van een onzer verslaggevers) "VLAARDINGEN De gemeente raad heeft woensdagavond besloten tot de bouw van acht gymnastieklo kalen volgens systeembouw in serie. De eerste school zou verrijzen aan de Thorbeckestraat. Wethouder G. Walstra deelde echter mee, dat het bewuste terrein reeds in erfpacht Is uitgegeven aan een schoolvereniging. Dat was pas later gebleken. Beslo ten is nu dat de eerste turnzaal in de binnenstad zal worden gebouwd. Dr, A. P. de Jonge soc.) had uitgerekend dat Vlaardingen een tekort heeft aan twintig sportzalen, zodat er slechts reden bestaat tot een gematigde vreugde. Wethouder Walstra had ook een te kort aan twintig gymnastiekzalen be rekend, indien men ervan, uitgaat dat het aantal lesuren van twee op drie per week wordt gebracht. Dan heeft men namelijk op elke 'twee scholen een turnzaal nodig. De sporthal zal binnen toch niet al te lange tijd het tekort helpen ver minderen met vier zalen. Bovendien heeft de gemeente plannen om te ko men tot de bouw van een gymnastiek lokaal in combinatie met een instructiebad in de wijk Holy, aldus de heer Walstra. nen krijgen over het werk van deze organisatie. De Christelijke Land- en Tuinbouwschool is ook met een stand aanwezig, waarin, leerlingen aan het werk zijn. Verder is er aardewerk te zien van de heer A. Schoonfeld. Met deze ex positie ter gelegenheid van het eerste lustrum treedt de Vlaardingse afde ling voor het eerst meer in de open baarheid. Wie interesse heeft kan tot en met 5 oktober in de Visbank fraaie resultaten zien van het werk, dat de vereniging propageert. Volgens een rapport van het Eco- nomisch-Tecbnologisch Instituut voor Zuid-Holland zouden de nieuwe in dustrieën moeten verrijzen in aansluiting op de In de industriepot- der De Vergulde Hand gevestigde be drijven. Het gaat hier om een groenstrook tussen spoorlijn en Maasslulssedljk, die gelegen is in een gebied van 550 ha met als bestem ming recreatie. De gemeenteraad was bang dat het groene gebied zou worden aangetast B. en W. hadden deze in het rap port als wenselijk genoemde plaats voor de vestiging van bedrijven overgenomen. Bij de behandeling van het voorstel kwamen echter uit de doublé 165.- edelstaal 179.- 2) gouden Prisma zakhorloge -, champagnekleurige wijzerplaat 295.- gemeenteraad vele reacties, die pleit- ten voor het behoud van een beiang- rijk stuk groen recreatiegebied. Het gemeentebestuur is hiervoor gevoelig gebleken. De heer J. Madern (lib) liet rich lel uit over het rapport Hij had er geen goed woord voor over, zei hij, „Het, bevat geen enkel verrassend element, is onbruikbaar en niet waard naam van een goed bekend instituut te dragen", aldus de heer Madera. Hij had kritiek op de manier waarop vwas omgegaan met cijfermateriaal, dat uit 1960 stamt Wel stemde hij in met de conclusie om 69,5 ha te bestemmen voor in dustrievestigingen. „Die conclusie zou ook zonder rapport duidelijk zijn ge weest We moeten het rapport met de grootst mogelijke terughoudendheid hanteren en de prognoses op gezette tijden toetsen aan de realiteit", zei hij. De heer Madem zei dat Vlaardin gen niet verwend is met groen es recreatiegebieden. Hij vroeg zich at of de uitbreiding van het industriege bied geen schade zou toebrengen aan het groen ten westen van Vlaardin gen. Eenzelfde vraag stelde de heer G. Wapstra (prot), die zich overigens geheel achter het dynamische beleid stelt, dat B. en W, voeren bij de uitgifte van industrieterreinen. De heer F. de Graaf (soc) zei da het ETX niet was gevraagd waar he. nieuwe industriegebied zou moeten komen. Een dergelijke beslissing dient men aan de stedebouwkundigen over te laten. Hij vroeg het college uiterst zorgvuldig om te gaan met die gronden, die een recreatieve bestem ming hebben of kunnen krijgen. De heer P. J. Halkes (kath) stelde als grote probleem de keus ttussen re creatiegebied of industrieterrein. Hij stelde voor de 69,5 ha te verdek» over de Broekpolder, het ouoe stadsgedeelte langs de Oude Have» en het westelijk gedeelte,, aansluiteno op De Vergulde Hand. Wethouder T. de Brnljn zei in ZU» beantwoording de ongerustheid kunnen begrijpen. „U kunt er cow van overtuigd zijn, dat wij het w* lang van het recreatiegebied onfle ogen zien. Geef ons de tijd met on* deskundigen een plaats aan te wij zen", zei hij. k B ks 2! 3 ie m ;i fe p re B ROTTERDAM WINKELCENTRUM BINNENWEG 4S Teleloon 116615 ROTTERDAM STREVELSWEG 61 a - I Telefoon 27 47 70 ROTTERDAM NIEUWE BINNENWEG 66-68 Telefoon 25 04 40 ROTTERDAM NIEUWE BINNENWEG 216 Telefoon 23 12 36 SCHOONHOVEN dealer Lekstreek HAVEN 5 (nabil Edelambachtshuis) 01823 - 2651 VLAARDINGEN DE ZAAK VAN VERTROUWEN D. DE DERDELAAN 1 - Telefoon 34 91 86 Fransenstr. 9 - W^lstr. 35 Vlaardingen, TeL 010340075 Z£ ke ia

Trouw / De Rotterdammer | 1968 | | pagina 2