Geschorste Okkerse van Blij dorp: Ik ben behandeld als de grootste schoft" ff Deksel van beerput Pijpleiding is Antwerps belang - niet het onze 98 Onderzoek moet beginnen Meer verontrusting over geluidshinder Reaktorvat: vier weken over 200 kilometer DfUJK JA A. Okkers vanavond voor televisie Diergaarde schorst administrateur ^qv7|'' 1 99- Burgemeester Thomassen: Geen belasting snecnlat? ewinst RH k snuiver siteit vrr«vt meer In Zuid-Holland grootste aantal werkloze mannen Hongerstaking in Gronings asiel Rii ^V 'n bestuur van World Press Photo" Meest gecompliceerde transport 587ste Staatsloterij Petroleumfederatie tegen vertraging pijpleidingpro jekt interieurverzorging (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De geschroste hoofdadministrateur-procuratie houder A. Okkerse (49- van Diergaarde Blij'dorp „ik ben behan deld als de grootste schoft ter aarde, op een manier die zelfs de dieven van Blijdorp niet hebben gekregen" is gedeprimeerd. Gisterochtend om half negen hoorde hij dat hij aansprakelijk werd gesteld voor het bekend worden van de moeilijkheden uit de Blij- dorp-boezem. Zijn ontslag-aanvrage is ingediend. 9? Advocaat Man getroffen door vallende stelling Patriarchaals Utrecht: Te weinig aandacht (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM In groie de len van het Rijnmondgebied stijgt de verontrusting over de geluidshinder, die wordt onder vonden o.a. van de oefenvluch- ten vanaf de luchthaven Rotter dam. Mede naar aanleiding van allerlei vragen gaan autoriteiten aandringen op het instellen van een onderzoek. 8 oktober 1968 Derde klasse DE ROTTERDAMMER Pagina A 2A °?ztr verslaggevers) ROTTERDAM De met ontslag be- dreilfde administrateur van Blijdorp de heer A. OKkerse, ral vanavond op de televusie te zien en te horen zijn Hij wordt namelijk geïnterviewd in het NTS-programma „Scala", dat op Nederland 2 wordt uitgezonden tussen 19.03 en 20.20. ROTTERDAM Bestuur en di rectie van Diergaarde Blijdorp heb ben hoofdadministrateur A. Okkerse geschorst in afwachting van ontslag omdat hij uitlatingen zou hebben ge daan die leidde tot de eerste publi- katies over de moeilijkheden in de dierentuin. Da schorsing werd de heer Ökker se gisteren, meegedeeld ten huizen van stichtingsvoorzitter air. J. Du- iilh. Tevens waren aanwezig be stuurslid J. A-de Stoppelaar Blijde- stein en een der twee directeuren, xnr. M. C. Bioemers. De heer Okkerse die echter be weert niets van de publikatie af te weten kreeg te horen dat hij het terrein van de diergaarde niet meer mag "betreden- Hij mocht in aan wezigheid van de heer Stoppelaar Blijdestein nog enige privé-eigen- dommen uit zijn kantoor halen. De staf van de diergaarde heeft protest aangetekend tegen de schor sing. Bestuur en directie zijn gistermid dag in het stadhuis ontvangen door wethouder drs. J. Reehorst, die ope ning van zaken wil. BRtTSSED De Belgische Petroleum federatie beeft geprotesteerd tegen het feit dat politieke hartstochten in België een oplossing van het pQpleldlngproject Rotterdam—Antwerpen zo lang vertra gen. Een zuiver economisch probleem dat alleen de desbetreffende oliemaat- sehappifen zelf aangaat, Is door hel po litieke rumoer erom been volledig ver valst, zp 1$ verklaard. Ia de federatie zitten de raffinage-in- d us trie, alsmede olie-importeurs en ver koopmaatschappijen die in België zijn gegroepeerd. Voorzitter C Cornu verklaarde dat de raffinaderijen in Nederland, Duitsland en Frankrijk na 1969 bevoorraad zullen worden met olie, die met tanker van 200.000 ton wordt aangevoerd. Een pijp leiding van Rotterdam naar Antwerpen kan de Antwerpse raffinaderijen in de zelfde gunstige omstandigheden bren gen, maar de tijd dringt. Uitvoering van het pijpleidingproject zal anderhalf jaar vergen. De petroleumfederatie meent dat an dere projecten zoals het ontwerp van een kunsteiland in zee bij Zeehrugge geen van alle op zo korte termijn ver wezenlijkt kunnen worden en derhalve geen wisseioplossing kunnen bieden voor de uitdaging, die de toegankelijk heid van Rotterdam voor schepen van 240.000 ten vormt. De federatie verwerpt ook het ar gument dat een pijpleiding naar Rotter dam Belgig economische afhankelijk zou maken van een vreemde staat. Af gezien van het feit dat men zo'n argu ment na twintig jaar Benelux en tien jaar EEG niet verwacht, blijkt het voor Oostenrijk. Zwitserland en Duitsland kennelijk ge$n waarde te hebben. DINSDAG 8 OKTOBER loxn Wesfbhri. 5.-11 nditcdÜHr tei.'0K>-.l27147 (lussen Karei voorrnanntraot en EcnclrachtsneQ) Van Bcmmel zei ook '3at hij met Okkers en Van Doorn niet meer wenste samen te werken. De heer Okkerse verwacht dan ook dat er een dezer dagen iets met de heer Van Doorn zal gaan gebeuren. Okkerse: „Om halfacht werd ik ge beld en een uur later was ik bij de heer Dutilh, de voorzitter van het bestuur, thuis. Er was nog een bestuurslid en direkteur Bioemers, die, zoals altijd, te Iaat was. Daar hoonde ik dat ik de man was die inlichtingen aan de pers had verstrekt en op grond daarvan werd ik onmiddellijk geschorst, M'n sleutels moest ik inleveren en de toegang tot de tuin werd me ont zegd. Ik zei dat de heren meer wisten dan ik en dat ik er geen genoegen mee zou nemen. Tegen Dutilh vertelde ik dat er pas een klein stukje van het deksel van ide beerput is opgetild en dat de mesthoop helemaal omgehaald zal worden". De willekeurig gekozen zondebok voelt zich ellendig: „M'n leven is ka pot. Ik heb 21 jaar voor Blijdorp gewerkt en met m'n hand op mijn hart kan ik zeggen dat ik altijd alles heb gegeven. Maar nu spaar ik ook niemand meer. Ik ben bezig met een rapport en dat wil ik met wethouder Reehorst bepraten, ik hoop deze week nog. Ik vertel er nog niet veel van, maar leuk voor de direktie za! het niet zijn. Bovendien neem ik een advocaat in de arm. Als ik gelijk krijg, ga ik terug naar de tuin, want wat moet ik anders Ik ben altijd loyaal geweest en zal dat blijven ook". Okkerst hoorde van de publikatie zaterdagmiddag laat. Voorlich- tingsfunctlonaris Van Swieten vertel de hem toen dat direkteur Van Bem- mel hem gezegd had dat hij, diere- ninspekteur Van Doorn en chef-op passer Baris de hand in de hele af faire hadden. (Van onze verslaggever) ROTTERDAM Burgemeester W. Thomassen heeft vanmorgen In een informatief overleg met de commissie voor het vervoer van het Europese Parlement tnet nadruk gesteld dat Rotterdam niet zit te wachten op een pijpleiding RotterdamAntwerpen. Een dergeijjke pijpleiding om raffi- Een ongekend genot, om met goede spullen te werken... en een werkelijk goedé xeerrï te in onze yeosterrijke woningen toch onmbhaar. Grote prima zemen, prachtige soepele volle traangeiooide zemen, die een maximum aan vocht opnemen. 'ft «en grote maat.,, voor nog géén drie gulden. i»'—^ Morgenvroeg om 9 uur begint in onze huishoudafdellng bene den, de verkoop van deze prach tige, volle- grote zemen (en koop er ook een voor de auto) een uitzonderlijk mooie kwaliteit. 21 Ook rmtnd't'norten open fMn tel. of tthrifL bttt. naderijen in Antwerpen te bevoor raden is alleen in het voordeel van Antwerpen, aldus de Rotterdamse havenbeheerder. Rotterdam heeft geeu andere bedoeling dan Antwerpen ie heipen. Of de pijpleiding er komt of niet, is een kwestie van computer berekeningen en geen kwestie van sentimenten. Burgemeester Thomassen in zijn kwaliteit van wethouder voor de ba- ven, havendirecteur ir. F. Posthuma en een delegatie van de Rotterdamse Kamer van Koophandel, ontvingen van morgen de vervoerscommissie van het Europese Parlement, die de partners in de E.E.G. afreist om na te gaan hoe in de verschillende havensteden ge dacht wordt over een algemeen haven- beleid voor de gehele E.E.G. Uitgangs punt bij het overleg is het Rapport- Seifriz, waarin vooral het principe van de vrije mededinging is verdedigd, maar toch wel wordt aangedrongen op wat uniforme spelregels. Zo is in Rotterdam gesproken over de verschillen in vestigingseisen, be lastingfaciliteiten. sociale arbeidsvoor waarden en lonen, pacht- en grondprij zen, die het uitermate moeilijk maken tot een beleid te komen. De voorzitter van de commissie, ir. S. A. Posthumus, merkte dan ook te recht op dat men nog niet verder is dan gesprekken over samenwerking en harmonisatie en men nog lang niet aan gelijkmaking toe is. In Rotterdam is overigens geen kri tiek uitgeoefend op het Rapport-Seifriz; de Rotterdammers zijn bereid tot alle mogelijke vormen van samenwerking zolang er maar vrije concurrentie kan blijven bestaan. Vanavond voert de commissie derge lijke gesprekken in Amsterdam, nadat men voor Rotterdam ook Antwerpen heeft bezocht. Verder staan gesprekken in Hamburg en Bremen op de agenda. ROTTERDAM De 35-jsrige heier .1. Bennc uit de Desdamonastraat is m*andag op het Kieinpolderplein ge troffen door een vallende heistelling. De man is met inwendige kneuzingen raar het Zuiderziekenhuis gebracht. Aan boord van het Duitse schip Wasserfels, dat in de Waalhaven bij Felshaven ligt, is de 31-jarige haven arbeider G. J. van Eijk uit Spijkenisse vannacht beklemd geraakt tussen twee I rollen papier van ieder vijfhonderd kg. Met een gebroken been is de man in het Dijkzigtziekenhuis opgenomen, j De vijftigjarige havenarbeider J. j Mol uit Stavenisse is vannacht zeven meter gevallen bij werkzaamheden aan boord van het Engelse schip Benroch dat bij de ISM in de Waalhaven ligt. De man is met een hoofdwond en rug klachten naar het Dijkzigtziekenhuis gebracht. De telefoon in zijn woning in Lom- barijen staat niet stil. Van alle kan ten krijgt hij bijval. Oud-gemeen- teseeretaris Hasper belde hem op en zegde hem steun toe. Vanochtend kreeg hij een telefoontje en hoorde alleen maar het woord „oplichter". Toen werd er opgehangen. De geschorste Okkerse heeft Dutilh verteld dat iedereen die met de dier gaarde te maken heeft, het een en ander heeft geweten en dat hij altijd geprobeerd peeft om de vuile was binnen te houden. Enkel en alleen voor de diergaarde, die zoveel good will heeft. De heer Okkerse mocht even teiug naar z'n kantoor om wat privé-spul- ien te halen, met een „cipier" in de vorm van een bestuurslid. De portier die dienst had, wilde hem tegenhou den omdat hij daartoe opdracht had. Voordie ene, misschien laatste keer mocht hij door... Okkerse voelt wel ongeveer waar de schoen knelt. Hij is de man die de vinger op de portemormaie had en vaak dingen tegen de direktie zei die niet lekker vielen. Al die jaren heeft zich dat opgehoopt en nu halen de heren hun gram. Hij zegt: „Ik had nooit gedacht dat zoiets patriarchaals in deze eeuw nog kon gebeuren". Okkerse wil we! iets meer vertel len: „Van af het begin is het mis gegaan met het direkteurschap van Van Bemmel. Tussen hem en het personeel is nooit een goede verstandhouding geweest. Van Bem mel heeft geen takt om met mensen om te gaan. Een voorbeeld. Hij heeft dire- nfnspekteur Van Doom weggedrukt, gepest en getreiterd. Van Doom kocht en verkocht vroeger de dieren. Van Bemmel nam het zonder meer van hem over. En daarbij heeft hij fouten gemaakt die de tuin tiendui zenden guldens hebben gescheeld. Er was helemaal geen coördinatie. Niemand zei bijvoorbeeld wanneer hij met vakantie ging. Het is een j keer voorgekomen in de bouwvakva kantie dat ik er ais enige van de staf zat En dat in de druktste tijd. Ieder een deed maar." Van de twee in de openbaarheid gekomen fraude-zaken weet Okkerse uiteraard ook alles. Hij heeft de toenmalige en de huidige direkteuren vaak genoeg gezegd wat er aan de hand was, maar men liet het maar lopen. Over direkteur BloetneTs: „Van hem heb ik nooit begrepen wat hij kwam doen. Ik heb nooit kunnen merken waar 's mans geheugen zat Hij ontkent altijd alles wat ik tegen hem gezegd heb. Hij is even onbe trouwbaar -als Van Bemmel." Okkerse was de man die de alom gemaakte fouten bij de direktie op tafel legde en dat heeft kwaad bloed gezet. Ze hebben niet gekeken naar hetgeen hij voor Blijdorp de afgelo pen jaren heeft gedaan. Okkerse: „Ik heb de subsidierege ling ontworpen, ik heb ervoor ge zorgd dat we vrij werden gesteld van omzetbelasting, ik heb de vergoeding voor de oorlogsschade geregeld, voor een goede pensioenregeling gezorgd. En zo kan ik noj wel even door gaan." Waardering heeft hij nooit gekre gen. Ook de andere stafleden niet. In Blijdorp heerst een regiem dat alt de tijd is, er hoopt rich zoveel óp dat er koppen moesten rollen. Okkerse: „Al zeg ik hetzelf, nu is de verkeerde gerolg. Maar ik ga verder, sparen doe ik niemand meer. Ais ik dat artikel in de krant had geschreven, had het nog wel een paar pagina's langer ge worden. En dat zou voor de direktie niet zo aangenaam zijn geweest." DEN HAAG De regering zal geen voorstellen doen tot invoering van een speculatiewinstbelasting. Staatssecretaris Grapperhaus ant woordt dit op vragen van drs. J. M. den Uyl (sou.) die hiervoor had ge pleit in verband met de sterke koers stijging van aandelen Wilton-Fijen- oord-Bronswerk. De staatssecretaris toont ann dat deze koersstijging slechts een gedeel telijke inhaal betekende van dalingen in het verleden. Ook voor zover sommigen de aandelen WFB tegen een lage koers hebben gekocht en tegen een hoge koers hebben ver kocht, staan tegenover de winsten van dezen de verliezen van anderen. UTRECHT De curatoren van de Rijksuniversiteit van Utrecht vinden dat zij van de overheid een veel te klein bedrag krijgen om te investeren. Bij de toewijzing van de gelden wordt naar hun oordeel, te weinig rekening gehouden met de Utrechtse universi teit. Deze universiteit krijgt elk jaar on geveer duizend studenten meer bin nen haar ooorten en bovendien is de samenstelling van het studentenbe stand zodanig dat in Utrecht meer dan in andere universiteitssteden besteed moet worden. Voorts ziet de universi teit zich gesteld voor de noodzakelijke bouw van een geheel geoutilleerde uni versiteitsstad. Volgens bouwcurator M. Ruppert. die een en ander gisteren op een perscon ferentie meedeelde, moet minister Ve- ringa zijn ontwerp-begroting voor 1969 alsnog wijzigen. In „De Uithof" is sinds 1955 toen met de realisering werd begonnen f 100 miljoen geïnvesteerd. Er moet echter jaarlijks f '0 miljoen worden gereserveerd. Als het zo gaat als nu zal de Uithof pas on ziin vroegst in 1989 klaar kunnen ziin BONN Volgens het Westduitse weekblad Der Stem overweegt het Krupp-concern de produktie van wa pens te hervatten. Daaronder zou ook de bouw van oorlogsschepen vallen. Een woordvoerder van Krupp erken de dat het concern uitrustingsstuk ken voor militaire doeleinden zoals pantservoertuigen en kleine onder zeeërs maakt. Hij ontkende echter de bouw van torpedoboten. DEN HAAG De provincie Zuid- Holland telt de meeste werkloze mannen. Van de ongeveer achtdui zend werklozen woont de helft in het gewest Den Haag, dat in deze pro vincie in september ook de grootste stijging van het aantal werklozen vertoonde. De vraag naar arbeidskrachten in Zuid-Holland bedraagt echter ruim het dubbele van het aanbod: ruim 19.000. De vraag daalde in de ge- westen Delft en Nieuwe Waterweg- noord. Sindt augustus nam het aantal werkloze mannen toe in de beroeps groepen horeca, kantoorpersoneel, losse arbeiders en minder-geschikten, tegenover een daling in de metaal sector. In de bouw steeg de vraag van 2900 naar 3075 tegenover een aanbod, dat afnam van 500 tot 384. De vraag is bijna tweemaal zo hoog als in 1967. VOO.' metaalbewerkers wordt de werkgelegenheid gunstiger. De in druk bestaat, dat de erderpositie in de kleine metaalbedrijven hier en daar wat aantrekt. O (Van onze correspondent) GRONINGEN Al een maand lang is de gedetineerde Max K, in het rijksasiel voor psychopaten in Groningen In hongerstaking. K. heeft sinds 8 september niet gege ten, maar hij drinkt wel. Max K. is de gedetineerde die de laatste maanden zo op de voorgrond is getreden in de affaire rond de ge neesheer-directeur dr. Van Belkum, omdat hij zeer lange tijd alleen in een geïsoleerde cel heeft gezeten. Pater Gardiot, die als geestelijk verzorger gesprekken met K. heeft gehad, zegt dat er steeds bewakers in de buurt zijn tijdens deze ge sprekken. Hij vindt dit echter be grijpelijk omdat K. volgens hem soms een zeer agressief en gevaar lijk man kan zijn. Pater Gardiot zegt wel bepaalde bezwaren te hebben tegen de regels in het asiel, maar hij vindt het ge- val-Max K. wel een heel ongeluk kig voorbeeld om mee tegen het asiel te trappen. AMSTERDAM In het bestuur van de stichting World Press Photo" is een reeds maanden sluimerend con flict uitgebarsten. Een motie van wan trouwen, ingediend door de secretaris en oprichter B. J. van Meerendonk, tegen het beleid van voorzitter Peter van Breukelen, werd gisteravond ver worpen. De heer Van Meerendonk zal nu af treden. Zijn motie was gericht tegen een door de voorzitter en vice-voor zitter op eigen houtje in het leven ge roepen stichting „World in colour" Beide heren zouden zichzelf tot pre sident en vice-president van deze nieuwe stichting hebben benoemd, zonder het bestuur van „World Press Photo" daarin te kennen. Het sgp-raadslid C. N, van Dis ea het ar-raads!id H. J. van der Mei den hebben B. en W. vragen gesteld over de geluidshinder die ver keersvliegtuigen tijdens ocfenvluch- ten veroorzaken ronde de luchthaven. Zij willen een overzicht hebben van de dagen en de tijden waarop deze vluchten de laatste maanden zij ge houden en het aantal en het type van de vliegtuigen dat daarbij is betrok ken. Ze informeren verder wie de toestemming daartoe geeft en welke invloed B. en W daarop hebben. Te vens vragen ze of het juist is dat het oefenen in dalen en weer opstijgen op de luchthaven mede in verband staat met het ontbreken van toestem ming voor andere vliegvelden. De heer Van Dis en Van der Mei den hebben ook de vraag gesteld of het college met hen niet van oordeel is dat deze vluchten bijzonder sto rend en irriterend werken, vooral als zij op zaterdagen en zondagen wor den gehouden. Ze willen weten of B. en W. bereid zijn zodanige stappen te ondernemen c.q. invloed aan te wenden dat deze oefenvluchten niet op het vliegveld worden gehouden, gezien de ligging bij een direkte woonagglomeratie en zo dit een enkele keer onvermijdelijk is, deze niet op zaterdag en zondag te houden. De wijkraad voor Hflle- gersberg-Schiebroek, die van de be volking klachten ontving, heeft zich in zijn vergadering van maandag avond bij de klachten aangesloten. In een brief zal hiervan mededeling aan B en W worden gedaan. Het dagelijks bestuur van Rijn mond is bereid de ernst van de over last nader te doen onderzeeken. Dit staat in het antwoord van gecommit teerden op de vragen, die mevrouw L. v. Duljn-Spruijt, lid van de Rijn- mondraad (soc.) vorige week stelde over het euvel van de geluidshinder. Het ligt in de bedoeling kontakt op te nemen met B en W van Schiedam, die antwoord hebben gegeven op soortgelijke vragen van de heer J. Dijkstra, aldus het dagelijks bestuur. Verder zal zo nodig rechtstreeks con tact worden opgenomen met bevoeg de instanties om te bevorderen dat de hinder tot het minimum wordt beperkt. B en W van Schiedam hebben ge antwoord dat zij de in de vragen aangesneden zaak van zodanige aard achten dat zij deze met verzoek om advies hebben gezonden aan drie instanties. Dat zijn: de minster van verkeer en waterstaat, de provinciale commissie geluidshinder en de direc teur van de luchthaven Rotterdam. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Vier weken en precies volgens plan heeft het transport van een 400 ton wegend reactorvat geduurd van de Noord- spaanse havenstad Bilbao naar het 200 kilometer landinwaarts gele gen plaatsje Santa Maria de Garona. Het vat is in opdracht van General Electric gebouwd door de RDM. Het transport van het vat is het meest gecompliceerde geweest dat zich ooit door Europa heeft bewogen. Op cle route moesten diverse malen noodbruggen worden geslagen, wegen worden verbreed en geasfalteerd en bovenleidingen van treintrajecten worden verwijderd en weer ge plaatst. Grootste obstakel op de route was de passage van de 700 meter hoge pas van Alto Barazar. In de laatste van de 15 haarspeldbochten moest het vat met lieren door de bocht worden getrokken, terwijl een deel van een huis pal in de bocht voor een deel moest worden weggebroken (zie foto). Het vat met wieg stond op een enorm onderstel dat door twee trucks werd getrokken en door twee trucks werd geduwd. Elk van de trucks was 380 pk sterk. Ze werden speciaal voor dit transport besteld door de Spaanse transportonderneming Transsahara, Op grote stukken werd niet harder dan IV2 kilometer per uur gereden: de maximale snelheid bedroeg vier kilometer. Men kon dus gemakkelijk naast de wagens voortstappen- Het reactorvat is bestemd voor de Nuclenor-centraie in Santa Maria de Garona. Het is het grootste vat dat de RDM tot nu toe heeft gebouwd. De reis naar Bilbao werd gemaakt met het Westduitse schip Uhenfels. Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Een prijs van Een prijs van Een prijs van Een prijs van Een prijs van De prijs van De prijs van De prijs van De prijs van 25,zijn gevallen op nummers eindigende op: 7 50.zijn gevallen op nummers eindigende op: 87* 50.— zijn gevallen op nummers eindigende op: 12 50,zijn gevallen op nummers eindigende op: 95 50,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 56 100,zijn gevallen op nummers eindigende op: 70 200,zijn gevallen op nummers eindigende op: 169 400,zijn gevallen op nummers eindigende op: 188 1.000,zijn gevallen op nummers eindigende op: 657* 2.000,— zijn gevallen op nummers eindigende op: 9409 5.000,Is gevallen op het nummer: 013594 5.000,— is gevallen op het nummer: CS6182 5.000,is gevallen op het nummer: 095318 5.000,is gevallen op het nummer: 002860 5.000,is gevallen op het nummer: 071971 f 10.000,is gevallen op het nummer: 064740 f 25.000,is gevallen op het nummer- 064896 f 50.000,is gevallen op het nummer: 082464 f 100.000,is gevallen op het nummer: 086629 De extra prijs van ƒ500.000.— is gevallen in de serie A op het nummer 019510, Let wel: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. ttsiu Ais de adviezen er zijn zullen fi en W op deze kwestie terugkomen m staat in het antwoord op de vragen m ALS de wereld van nu niet zo huiveringwekkend serieus zou zijn, zou er meer gelegenheid zijn om te lachen, al is het maar een glimlach. In de kranten en om je heen, gewoon zomaar op straat zijn er genoeg kleine dingetjes die je een ogenblik van plezier kunnen geven Eigenlijk is het jammer dat zo veel mensen op straat maar lopen door te douwen met een somber gezicht gericht naar de straat of zo maar vooruit. Neem nou die foto. Wie zet er nu een bord „verboden te roken" naast een sigarettenautomaat? Toch zeker niet een sigarettenwinkelier, want een dergelijk bord is niet rookbe- vorderend, of wel? Er bestaat een gezegde over het feit dat verboden dingen veel lekkerder zijn. Hoe echter hoofdbrandmeester J. v.d. Breevaart in het begin van de maand een scheepsbrand in de Maashaven bluste met een „onder zoen". moet hij me nog eens vertel len. Het staat echt zo in het Rotter damse brandweerrapport. Insiders hebben me wijsgemaakt dat het eer. zetfout is en dat er moet staan „on derzoek". maar helemaal geloven doe ik het niet Nee, dan doet brandmeester E. H. Drenth het beter. Er staat doodleuk op het rapport bij een kleine bin nenbrand aan de Veerlaan „laten uitbranden". Zo kan ik het ook Maar ook deze opmerking is een grapje, want ik weet dat brand meester Drenth een kundig brand weerman is. lid van een korps dat wat blussen betreft zijn mannetje of (rode haantje) slaat. Tenslotte dit stukje, geknipt uit een personeelsadvertentie in het blad De Koppeling, uitgave van de afdeling voorlichting van de Neder landse Spoorwegen, u weet wel, van die treinen met geelzucht, Voor NS-ers zal de oplossing van de af kortingen-puzzel niet zo moeilijk zijn. „Sollicitanten kunnen tot uiterlijk 15 oktober a.s. via de onmiddellijke chef (bij Ep via CEd) reflecteren bij Pz 2 B onder vermelding van ken merk Pz 2 A'B nr 223,43'9. Nadere inlichtingen kunnen worden inge wonnen bij WwbO, tel 251-848." Een afkorting heb ik kunnen thuisbrengen, de eerste, a.s. betekent aanstaande. Misschien hoor ik nog wel wat van NS-ers. Tenzij die het /elf niet begrijpen.... \A AL deze grapjes toch nog J een ernstig feit. Het betreft het ge/m-Den Heijer, waaraan onze le zers de laatste maanden zo fan tastisch veel hulp hebben geboden- Ik stond juist op het punt om u_te gaan vertellen dat we de financiële aktie zouden gaan afsluiten en e®1 laatste verantwoording geven 0® daarna het bedrag dat op het gif0" nummer van dit blad is binnengeko men aan de heer en mevrouw Oca Heijer over te maken. Maar ik zal er nu nog mee wach ten. Zojuist hoor ik namelijk var mevrouw Den Heijer dat zij naat het ziekenhuis moet Voorlopig gaat het om zes weken, heeft haai huisarts gezegd. Haar maag is 1®' in orde, zij kan haast niets eten is te mager (nu nog maar 84 pom zei ze me). Nasleep van de (in gestane emoties, vermoed ik. gezin moet nu een tijd uit elkaa hclsss En daar gaat het nu om. U w®': misschien, er zijn twee dochtertje5- Voor Carolien is al onderdak gevon den. Maar het gaat om Joke w bijna anderhalf jaar. De ouders V» Heijer zien geen oplossing yoo haar. Wie van de lezers kan 1»eipy en dit meiske een poosje in nemen? Dan graag spoedig kon»0 opnemen met mevrouw Ben Hei) Homerusstraat 846, tel. 323855, b terdam.

Trouw / De Rotterdammer | 1968 | | pagina 2