COUZY Deining om plan van Hein de Koster c.s. 'MmmmmÊgfmmit ,Het Singelkwartier' wacht nog steeds op de speeltuin Gemeentebibliotheek boekt" veel succes AGENDA AAN ut ui MÈ 4 1 FOKKELMAN 'DE RUIMTE' l®f Minnen over irJe in wanorde' Weekeinde met lichtgewonden Wijkbesturen ongeïnteresseerd Aantal lezers neemt toe Straatspel is gespreksbasis Unicef-kaarten zijn weer verkrijgbaar Meisje op bromfiets viel over springtouw M? BANDRECORDERS EN PLATENSPELERS MM 7C li rotterdammer Platenbon halen hij C. P. van Baaien Jr. nu beduidend goedkoper Opgave Vandaag en morgen ".i dageliths B EN W VRAGEN: Vijver dempen voor aanleg van speeltuin? Lastige mensen G. P. VAN DAALEN Jr. Tegoed aan spaarders opnieuw gestegen Een nieuw huis? Al& EEN RING DIE VOOR U ZEGT: IK HEB JE LIEF BOUSUSMQEL22!-ftOnERPAU>mitge7*1290e2 Poppentheater Merlijn in Stedelijk Museum W&mgWm. 'i Xi 1 iw GAARDINGEN De plaatselijke Meling van de Christelijk Histo- ,he Unie houdt donderdag een bij- „ntonist in gebouw Triangel als van het nieuwe seizoen. De !«r H- K* van Mhinen, lid van de provinciale Staten zal spreken over Ó-de in wanorde" (Streekplannen in üid-Holland). 'oe daaropvolgende bijeenKomst is -at'esteld op dinsdag 19 november. T''zal in de bovenzaal van de Re- ibothkerk een forumavond worden '•■wilden met raadsleden (begroting 59) Het is de bedoeling om deze "•nnri te houden in samenwerking Sde A.R.P. en de S.G.P. Op donderdag 12 december zal de ustde bijeenkomst in 19G8 worden «hóuden. Het bestuur heeft twee t'rsonen verzocht om te spreken «r'„Kritische aantekeningen bij de rjltj in 1968". Deze bijeenkomst ÓÓrdt'in gebouw Triangel gehouden. 'eröer worden de leden verzocht •(kening te houden met de vergade- lji<r van de Statenkring Delft, die iórdt gehouden op zaterdag 9 no- -tmber in gebouw Harmonie, aan- .,n» 15 uur. Dan zal mr. W. Schol- jn^lid van de Tweede Kamer spre- itn óver de rijksbegroting 1969. HOEK VAX HOLLAND Twee ...htgewonden waren dit weekeinde iét gevolg van verkeersongelukken. Materiële schade aan auto's beliep in if duizenden guldens. Pagina 3 DINSDAG 15 OKTOBER 196S „Speeltuin" voorzag in behoefte VELE GOEDE MERKEN, B. EN O., PHILIPS, SONY, LENCO E.A. BIJ AERTV. NESSTRAAT 38 19 MIDDELLANDSTR. 72 TEL, 118811-235327 Op do kruising Harwichweg Lmgeweg kwamen een inwoner uit Hoek van Holland en een Duitser set elkaar in botsing. De Nederlan der liep enkele lichte verwondingen Eet onoplettend openen van een autoportier werd mevrouw J. N. noodlottig. Met haar fiets reed zij op de Eerste Scheepvaartstraat hiertegen a had daarna verwondingen aan tanden en heup. Sen lantaarnpaal op de Harwich- reg werd door een auto omvergere den terwijl op de Dirk van den Brugweg ec-n Hagenaar met zijn auto op de voor hem rijdende wagen botste. SCHIEDAM Op het open terrein bij de Fultonstraat, waar een hoeveelheid boomstammen en rioolbuizen ligt opgestapeld sleepten kinderen een aantal bi; elkaar en bouwden daar een reu- ze-speeltuin" van. Het was een avontuurlijk en dankbaar karwei, en de kinderen straalden van plezier. Wel een bewijs, hoe groot de behoefte in het oostelijk stadsdeel aan spelmogelijkheden 9 MAASSLUIS De Jougdgemeen'.eraad vergadert vrijdagavond. 25 oktober in het zalencentrum West, Behandeld wordt een voorstel tot vaststelling van een sane ringsplan voor Het Hoofd. Na de pauze volgt een korte inleiding van de beer H. A. J. Flapper waarin hij een toelichting geelt op zijn standpunt af re zien van dé aanleg van een nieuwe haven Aanvang half acht. O MAASSLUIS Met een dakpan bij zich werd de 2S-Jarige A. P. V. aangehouden. Hij had dit attribuut van een bouwwerk meegenomen. De politie heeft het nu en gaf de Inwoner van Maassluis een pro- ces-verbaal. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De gemcente- IMothcek aan de Fransenstraat treft vorig jaar een gncdc ontwikkc- doorgemaakt. liet aantal lezers slceg met 2619 en bedroeg aan het rind van het jaar 8702. Met dit aantal is Vlaardingen boven het landelijk (tmlddclde van tien procent van de bevolking gestegen. Het ligt in de bedoeling ook in de Bsbberspolder en Holy filialen te vestigen. Voorlopig is in de Bab- berspolder aan de Schimmelpen- ninckstraat 16 reeds een bibliotheek je gestart voor de jeugd, waar eind vorig jaar 323 nieuwe lezers waren ingeschreven, terwijl er zich onge veer 200 hadden laten inschrijven van de jeugdafdeling Fransenstraat. Ook breigarens vindt U in die moderne en practische vezels, waarvan de vele voordelen wel bekend zijn. Acryl breigaren, merk "Bou quet", een jumperwol van een prima kwaliteit. Door de veer krachtige vezel is strijken over bodig. Breit zeer voordelig uit, loop- lengte 200 meter per bot, vlug resultaat (pennen 3 3^2). Een'unieke aanbieding jumper- wol, U kiest uit een groot assor timent klassieke maar ook hippe kleuren. Per bol van 50 gram voor nog géén gulden. Acryl Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze Acryl jumper- wol "Bouquet", in 20 mode kleuren, per 50 Prams bol voor Ook mwndagxwrsren op$n Gtin' tol. of schrift but i „Wij blijven deze vestiging als een tijdelijke zien en verwachten dat zij spoedig in een voiledig filiaal zal op gaan. Plannen hiervoor zijn in porte feuille maar het blijkt uitermate moeilijk te zijn een geschikte plaats in deze week te vinden", aldus het jaarverslag. Belangrijk is de overname geweest van de christelijke openbare leeszaal en bibliotheek, waardoor een eenheid in het Vlaardingse bibliotheekwezen is verkregen. Het aantal lezers van de gemeentebibliotheek nam hierdoor toe met 762 volwassenen en 283 jeugdleden. Dit had onder meer tot gevolg dat van het personeel veel werd gevergd. Zo telde men op een dag bijvoorbeeld een uitlening van zo'n 900 boeken, hetgeen een te zware opgave voor het personeel betekent. Het aantal uitleningen stijgt nog, zodat het soms een probleem is het publiek een goe de service te verlenen. Het overgenomen boekenbezit van de christelijke bibliotheek bestond uit 4793 romans, inclusief romans in vreemde talen. 11.614 studieboeken en 3968 jeugdboeken. Het inschrijven van al deze boeken heeft het bezit vorig jaar doen toenemen met 8208 banden. Het werk is dit jaar voortgezet. Een deel komt wegens veroudering niet in aanmerking voor opname in de boekenrij. De directrice van de bibliotheek, mejuffrouw M. C. Edelman, maakt zich ongerust over het geringe bezoek aan de leeszaal, die naar haar me ning een grotere bekendheid ver dient. Maassluis Els de Hoog uej is met naar bromfiets gevallen. Dat gebeurde zondagmorgen door een windstoot. Een behulpzame passerende automobilist bracht haar naar het Holy-Ztefcenhuls in Vlaar dingen. MAASSLUIS Maandagmorgen ar resteerde de politie de 24-Jarige H, J. H. Hij had een accu gestolen uit de wagen van zijn buurman. Omdat dtt niet mag werd hij in bewaring gesteld. 0 MAASLAND Het vee kampt met dit natte weer met kopziekte. Enkele koeien zijn hieraan doodgegaan. Veehouder Van der Wel moest met lede ogen toezien dat vier koeien van hem aan deze ziekte stier ven. Arcade: Orpheus, 20. St. Joris Doele: bijeenkomst KUBO, 19. De Rank: KCVB Kettiel, 20. Ctir. Sociale Belangen: C.B.B, Werkende jeugd, 20. Magnolia ocikerk: Siso-bazar. Tciuoonsteillngen: Galerie Punt: schilder Key Hiraga, Galerie De Graafl: Jan Jon- gert, schilderijen en pastels 10 tot 18, vrij dags 19-21. Zondags 13-17 uur, maandag gesloten, stedelijk Museum (tot 18 okto ber): Jan van der Zee. schilderijen en grafisch werk, 10-12 er, 14-17, zondag 10-16. Passage Theater: „Do laatste trein uit Katanga" (18 j.), 14-17 en 19-21. Redactie-adres: mevrouw J. v. d. Hoek-Hoogendam, Jan Steenstr. 29. Hijkantoor „De Rotterdammer", Lange Kerkstraat 82. Klachten bezorging: maandag t/m vrij dag 18.30 tot 19.30 en zaterdag 17 tot 13 u. Johan Gröneveld, van Marumstraat 24b. telefoon 153779. politie-alarmnummer: 26,46.65. GG en GD: 2S.23.87. Alarmnummer voor meldingen luchtver vuiling en geluidshinder: 26.26.20. Apotheek: Jansen. S-wammerdansingel 41, tel. 26.49.17. (Van onze verslaggeefster) SCHIEDAM ï)e ruim duizend leden tellende wijkvereniging „Het Singelkwartier" floreert best. Dit blijkt uit de mededelingen van het bestuur tijdens de jaarvergadering, die maandagavond in zaal „Marijke" werd gehouden. In zijn openingswoord bracht voor zitter J. H. F. Frederiks dank aan de Bedrijfsschool van Wilton-Fijenoord, die voor een flinke aanvulling van de mobiele speeltuin heeft gezorgd. Als tegenprestatie stelde de vereniging vrijdagavond tijdens de diploma-uit reiking de chef van deze school, de heer Valk een boekenbon voor de aanschaf van een aanta! pocketboe ken te gebruiken in het Vbrmings- kamp, ter beschikking. De heer Frederiks releveerde de lijdensweg van de speeltuinplannen, die nu al een tiental jaren in bespre king zijn bij gemeentelijke instanties en verenigingsbestuur- en leden. De voorzitter lanceerde het idee, om de speelwerktuigen van de mobiele speeltuin nu zo maar eens op het grasveld bij het Marconiplein neer te poten en dan maar te kijken wat er van komt. Misschien zou dat de ver werkelijking van.de plannen iets na derbij kunnen brengen. Hij bracht het vandalisme in de Dieselstraat/ Dalionstraat in herinnering. Het zomerkamp, dat deze actieve vereniging ieder jaar organiseert, zal dit jaar in de omgeving van Epe op de kampeerboerderj „De Bergen" in de buurt van de Donkelse Berg wor den gehouden in de week van 19 tot en met 26 juli. Het jaarverslag van secretaris E. van Dijk was één opsomming van geslaagde evenementen, zoals de grootscheepse viering van Koningin nedag met honderden deelnemertjes en de straattekenwedstrijd. Betreurd werd, dat voor deze prestaties geen woord van lof van cle zijde der ge meente kon overschieten. De secretaris deed een dringend beroep op de leden suggesties te le veren voor het aantrekkelijk houden en maken van de verenigingsperio- 'diek. De kas liet een batig saldo zien van ƒ5458,44. Platen halen bij G. P. VAN DAALEN Jr. (Van onze verslaggeefster) SCHIEDAM Het pian voor de aanleg van een speeltuin in het oosten van de stad, waarvoor de wijkvereniging „Singelkwartier" zich beijvert, geeft grote moeilijkheden. Er Is namelijk geen terrein beschik baar, waarop alle gewenste aktivitei- ten kunnen worden ondergebracht. Als enig overblijvende mogelijk heid om de zaak tot een oplossing te brengen, zou de demping van de vij ver aan de Cornelis Drebbelstraat in •overweging kunnen worden genomen. In haar consequenties is dit echter geen eenvoudige zaak. In dit verband moet er vooral aan worden gedacht, dat de vijvers in de stedelijke bebouwing, mede func tioneren als voorlopige berging van overvloedig hemelwater. De verdwij ning van de vijver zou aan ook met zich meebrengen, dat de vijverapper- vlakte in dit stadsdeel elders weer verruimd moet worden. Een en ander wordt thans onderzocht. Dit staat te lezen in de aanbie dingsnota van B. en W. bij de begro ting voor 1969. SCHIEDAM KUBO. een orga nisatie die het straatspel voor kinde ren opnieuw wil introduceren, verga dert vanavond, dinsdag. Naar Hein de Koster hoopt met een groot aantal jonge ouders. Het gaat erom spoedig een vorm te vinden de ervaringen, opgedaan uit de de grootscheepse speldagen in het oude westen van Botterdam, het Rotter damse Charlois en Crooswijk, in praktijk te brengen. KUBO werkt samen met jeugd- clubhuizen, verzorgingsinstellingen, wijkraden, buurt- en wijkverenigin- gen en speeltuincommissies. Voorna melijk bestudeert men de kinderen in het straatspel en let daarbij op de in deze tijd aanwezige mogelijkheden. Vanavond om zeven uur gaat men in de Sint Joris Doele hierover pra ten. Basis van gesprek is de overtui ging dat er iets mis is in de planning van speelgelegenheid voor de jeugd binnen de steden. (Van onze verslaggeefster) SCHIEDAM De plannen van Hein de Koster worden niet overal toegejuicht. De voorzitter van de wijkvereniging "Singelkwartier" Fre deriks "zag er niet veel in". De voor zitter van oe winkeliersvereniging "Zuid" de lieer Crama was eenzelfde mening toegedaan en de voorzitter van wijkvereniging „Groenoord", de heer F. van YVijk trad om verschillen van inzicht over de beleidsvoering af. Het lijkt op het eerste gezicht wei nig samenhang te vertonen, het af treden van de heer Van Wijk en de meningen van andere bestuurders van wijkorganen. maar hieraan ligt een diepgeworteld meningsverschil ten grondslag. Ook in Schiedam treden groepen op. die men buiten-parlementair zou kunnen noemen. Niet zozeer gericht tegen maatregelen en beslissingen van overheidswege, dan wel corrige rend en alternatieven biedend. Deze groepen zijn van mening, dat de overheidsbemoeiing met de bestaande structuur hand over hand toeneemt en dat bevolking langza merhand niets meer in te brengen heeft. Hier duikt het probleem van de "inspraak" weer op. Deze inspraak'zou volgens een theo rie gerealiseerd moeten worden door raden-democratie/wijkraden, die han delingsbevoegdheid hebben. Het idee, dat de democratische problemen in de avonduren kunnen worden afge handeld (de gemeenteraad vergadert 's avonds) houdt volgens sommigen geen steek meer. Door de voortschrij ding van de technocratie vindt men deskundigen in alle geledingen van de bevolking. In Amsterdam, Utrecht, 's Herto genbosch en vooral in Groningen zijn deze gedachten en theorieën tastbaar, fn Groningen doet vooral de kunste naar Dick Leutscher met zijn kring van elf van zich spreken. Deze zegt, dat er veel moeilijke en lastige mensen moeten komen. In Schiedam is Hein de Koster een van de exponenten van de hierboven omschreven gedachten. Natuurlijk strekken de ideeën van Hein de Kos ter over een Baad der Maassteden en stichting „Gamma" zich verder dan Schiedam uit. Blijkens mededeling van Hein de Koster was de heer Van Wijk deze gedachten ook toegedaan en was het hem niet meer mogelijk mee te doen met een kil en ongeïnteresseerd „be sturen" van het Schiedamse gemeen schapsleven. Gevraagd naar de mening van de mede-redacteur van Groenoord-Ak- koorden over het altreden van de heer Van Wijk die ook veel bijdragen aan dit blad leverde, deelde deze mee, liever niets over de heer Van Wijk te willen zeggen. Hij meende niet, dat de plannen van Hein de Koster hier veel mee te maken hadden. Wel was hij ervan overtuigd, dat een verschil van inzicht in de beleidsvoering de heer Van Wijk deden besluiten zijn functie als voorzitter neer te leggen. Het bestuurslid van de wijkvereni ging Groenoord, de heer Heyes was eenzelfde mening toegedaan. De heer Heyes zei ervan overtuigd te zijn, dat het besturen van de wijkvereniging rustiger zou verlopen, met het heen gaan van de heer Van Wijk, De afgetreden heer Van Wijk was niet bereikbaar. Sedert I900 KORTE HOOGSTRAAT 16 Tel. 345006, VLAARDINGEN' (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Gedurende de maand september is bij de Spaar bank Vlaardingen 4.945.000 inge legd en 4.752.000 terugbetaald waardoor het totale tegoed aan spaarders steeg tot 61.675.000. Het aantal nieuwe rekeningen steeg met 85 tot totaal 52.338. Volgens het premie spaarplan werd voor 5.300 aan spaarbewijzen ver kocht waardoor het saldo op 410.400 kwam te staan. In de spaar- busjes is vorige maand 39.420 gespaard en op 41 scholen werd 7.724 gespaard. De 3144 deelnemers aan de jeugdspaarvvet beschikken over een tegoed van 2.508.071. Nieuwe Binnenweg 288-294, Rotterdam Inrin..- (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De wenskaar ten en kalenders van de Unicef zijn weer verkrijgbaar. Zoals bekend komt de opbrengst van deze verkoop ten goede aan het kinderfonds van de Verenigde Naties, dat in vele landen hulp biedt aan kinderen. Unicef werkt samen met regeringen van 117 landen, waar 500 programma's wor den uitgewerkt Regeringen, organisaties en parti culieren steunen het werk van Uni cef, maar er is meer nodig. Een be langrijke bron van inkomsten is de verkoop van kaarten en kalenders. De kaarten kosten vijf gulden per doosje van 20 stuks met enveloppen. De kunstkalenders moeten 7,50 opbrengen. Ze zijn verkrijgbaar bij AP Boek handel, Dayer 2, tel. 342070; de dames I. Boland, Sonoystraat 69, tel. 350995, C. Dijkshoorn. Zwanensingel 44, tel. 345789 en J. Struijs, Van der Duyn van Maasdamlaan 132d, tel. 341031. Waarom heeft juist een ring met briilantvoor elke vrouw zo'n bijzondere betekenis? Omdat hetmeerdan elk andergeschenk een symbool is van toewijding en liefde. Bovendien (vrouwen zijn ook praktisch!) een sieraad dat zij bij ieder toiletje kan dragen en dat altijd en voque blijft. En tenslotte is een ring met brillant een trots en een waardevast familiebezit. Misschien is er binnenkort een aanleiding om' haar die u lief is, op een bijzondere wijze te bedenken? Komt udaneens aan. Wij zullen u graag onze zeer uitgebreide kollek- tie exclusieve sieraden met briliant tonen. BELANGRIJKl Wij verstrekken bij brillant een uniek Certificaat met diagram, microfoto en exacte gegevens. Een dokument dat u volstrekte zekerheid schenkt over de waarde van uw steen. "Forever" met 5brillanten 585,- "Springtime" met 1 smaragd en 16 brillanten 2125,- „Solitair ringen" met 1 steen vanaf 125,- edelsteenkundige f.g.a. diamantexpertg.i.a. LIJNBAAN 92 oostzeedijk 155-157 rotterdam SCHIEDAM Er komt weer een verkeerscursus. Voorwaarde is dat zich bij het Verbond voor Veilig Ver keer en de politie voldoende deelne mers melden. De cursus wordt elke dinsdagavond in november gehouden. Aan het eind wordt een schriftelijk examen afgelegd. De kosten zijn vijf gulden. Tot en met 23 oktober kan men zich op het hoofdbureau van politie in de Lange Nieuwstraat aan melden. X De Nederlandse Vereniging „De Verzamelaar" wil pogen de Schie damse afdeling nieuw leven in te blazen. De afdeling Vlaardingen gaat in samenwerking met Schiedam en Rotterdam gecombineerde ruilbeur zen houden. Men heeft daar elke der de donderdag van de maand voor uitgekozen. Verzamelpunt is gebouw Arcade aan de Lange Haven. De ver zamelobjecten zijn prentbriefkaarten, mineralen, munten, sleutelhangers, sigarebandjes, suikerzakjes, postze gels enz. De verzamelaars worden donderdagavond voor het eerst ver wacht. (Van.onze verslaggeefster)' SCHIEDAM Maaike en Rien Baartmans* Poppentheater „Merlijn" uit Haarlem presenteert op uitnodi ging van de vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum zaterdag in de aula van het museum de volgende voorstellingen:. 's Middags „Het sprookje van de zon". Hierbij vertonen Rikkie en het aapje Slingertje him belevenissen In Indianenland. Spelmotief, decors en aankleding zijn ontleend aan de cul tuur van de Indianen, die leven aan de Noord-Westkust van Noord-Ame- rika. 's Avonds een vohvassënen- voorsteliing „Suite voor acht handen" waarbij zeven ontmoetingen volgen. Op poëtische, parodistische en soms bizarre wijze maakt het publiek ken nis met zichzelf, op muzikale wijze begeleid door viool, piano, trombone, elektronisch orgel, klarinet, hobo, fa got, fluit en bas. Toegangskaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa in het Stedelijk Museum of telefonisch (266491). De prijs voor de middagvoorstelling is 1,25; die voor de avondvoorstelling f 3,50 voor leden en 4,50 voor niet-ledèn. Aanvang der voorstellingen: voor kinderen {niet beneden vijf jaar) drie uur; voor volwassenen kwart over acht SCHIEDAM De zestienjarige scholiere A. T. viel gisteravond in de Da Costastraat van haar bromfiets door een springtouw. De negentienja rige metselaar H. V. had aan het touw getrokken toen een aantal kin deren daar aan het springen was. Het meisje werd met hoofdklachten naar het Gemeente-ziekenhuis - gebracht. Later kon zij naar huis terugkeren. Op de Nieuwe Damlaan viel de 72-jarige mevrouw A. T. wonende in de Nieuwlandflat. Met een uit de kom geraakte rechter arm werd zij naar het Gemeente-ziekenhuis gebracht, De politie heeft de bromfiets van de zestienjarige scholier B. P. P. uit Vlaardingen in beslag genomen. De jongen reed met een snelheid van 55 km per uur over de Burg. Knappert- laan. De Amsterdamse politie beeft de 27-jarige E. R. H. aangehouden. De man heeft uit een woning aan de Alberdingh'Thijmstraat in Schiedam een fototoestel en een filmcamera gestolen. SCHIEDAM „Vakantieperikelen met funeste gevolgen" heet de film die vanaf donderdag 17 oktober tot en met woensdagavond 23 oktober in Passage Theater gaat In de hoofdrol len Louis de Funès, Olivier de Funès en Martine Kelly. Toegang alle leef tijden. Weekdagen 14.00 (behalve woensdag) en 20.15 uur. Zaterdag 14 - 19 - 21.15 uur. Woensdagmiddag 23 oktober wordt in de kindermatinee de film „Bank roof in het wilde westen" vertoond. QP school leerde je van hecto- gram en kilogram. De Neder landse spoorwegen introduceert de laatste weken het pictogram. Dat gebeurt ingevolge het nieuwe ge zicht dat „Oom Spoor" dat zal ik eigenlijk wel niet mogen zeggen aan het opzettenis. En wat is nu een pictogram? U hebt ze, misschien zonder er bij na te denken al gezien. Ik toon er u vandaag eentje. Mak kelijk had ik hele rijen kunnen la ten zien. Opeenhopingen zie de situatie in Rotterdam CS schijnen ook hier niet te vermijden. Maar ik houd het bij een enkele. Het bordje bovenaan de plaat laat duidelijk zien wat er wordt bedoeld. Dat vier kantje met die pijl betekent heel gewoon: uitgang. Pictogrammen zijn dus beknopte aanduidingen. Meestal wordt met een tekening volstaan om aan té ge ven dat als u zó en zó loopt bij de taxi's terechtkomt, bij de metro of wat dan ook. De NS vonden al die borden met letters misschien zó ver warrend worden. Maar in sommige gevallen (toiletten bijv.) moesten toch. nog letters worden gebruikt. -i'/T v.- Omdat ik nogal eens gebruik maakt van ons nieuw agglomeratie- railvervoer (Bijvoorbeeld tussen Lombardijen en Alexanderstad met de trein, of van Zuid naar Schiedam per metro en NS) heb ik al die nieu wigheden goed kunnen bekijken. Voor mij hoefde het allemaal niet, maar dat wil niet zeggen dat hei niet aardig is om zo hier en daar eens veranderingen aan te brengen. Zo kent de NS ook geen perrons meer. Dat woord mag je niet meer uitspreken. Nee, het is nu spoor zo veel. Daar hangt mee samen dat de „bebording" van dé vertrektijden ook is veranderd. Moet je nu in Rotterdam CS eens vlug willen uit zoeken waar en hoe laat je trein vertrekt. Ik ben er uitgekomen, maar ik miste er haast mijn aansluiting. Het wordt er nog niet gemakkelijker op. zullen er aan moeten wen- nen. De NS overigens ook. Zo stond ik laatst op het perron par don spoor zoveel van het gloed nieuwe stationnetje Rotterdam - Alexander te wachten op de trein van 15.45 uur. Met mij meerdere klanten. Maar er kwam geen trein. Om 16.10 uur moest er, volgens de mini-dienstregeling (handige boekjes hoor, daarvan geen kwaad) weer een komen. En die kwam wel. Maar het gaf toch 25 minuten tijdverlies.... Ik heb me ook laten vertellen dat het al enkele malen is gebeurd dat de bestuurder van een trein, die bij „Alexander" moest stoppen, gladweg doorreed, even verder lont rook en kalmpjes achteruit terug reed om het „aanbod" mee te nemen. Ook aanpassingsproblemen waarschijn lijk. We moeten er mee leven. Je zal haast hebben om een afspraak te halen en dan door „Oom Spoor" in de steek worden gelaten. Mooie borden en treinen met „geelzucht" (en blauwe uitslag) of niet ik vraag gewoon op tijd rijden, en stoppen waar gestopt moet wor den. En dan hoeft het allemaal niet zo ultra ultra. Als het maar duide lijk is want reizigers hebben bijna allemaal haast en weinig tijd om te kijken, geachte NS s! as* n

Trouw / De Rotterdammer | 1968 | | pagina 1