Recherche: bereidheid lot samenwerking Centrale ram mm Rijnmond niet $0 Oplichter in arrest Sexuele voorlichting in lo-leerprogramma Mevrouw v. Heijden lacht over i TAliiVC de individuele haarlotion Van der Giessen houwt containerschip VNS Cantatedienst groeit tot rijke traditie Ex-Doorman bij '95 Commissie neemt onderwerp in Niemand stak een hand uit voorbereiding F allout-enquête van de BB Uil A BS PÜI IB AlA K ~m 7**7 77 7 Te langzaam nubeduidend goedkoper! echt bont VERBINDINGEN TELEVISIE Zelfde nubeduidend DE ROTTERDAMMER Pagina 3 MAANDAG 21 OKTQftpp 19 De meest luxueuze garnering voor Uw herfst- en winterpak- ies of wintermantel is tod» echt bonjU.. - Heorfijk wrarm bont dat zo ehf- que staat en mode is. in de Waarom zendt U tevreden zijn met imitatie als U een cravatte van echt bont, uit de series van ong. 30 d 40 gulden kunt ko pen voor een-prijs die stukken lager ligt. Een pracht van een cravatte, meer dan een meter lang, tegengevoerd mêt zijde en met doorschuif! usje, nu voor nog géén twee tientjes. u Morgenvroeg om 9 uur begint de. verkoop van deze cravattes van echt bont, lengteong. 105' - 110 cm in de kleuren zwart, donkerbruin, lichtbruin. Wit, chinchilla (grijs) t en ocelot voor m OpkjmaBdègmorgBrtvpGn Géén tel of schrift, b**t. ROTTERDAM Gearresteerd is dit weekeinde de 35-jarige verkoper P. M. die begin september een bank aan de "Westblaak had opgelicht voor drieduizend gulden door zich voor te doen als zoon van een klant Ook, had hij een kascheque van vijfhonderd guldenvan zijn buurman verzilverd. 0 Onder verdenking van. verduiste ring van zeshonderd gulden ten na dele van zijn werkgever, is zon dagsmiddag aangehouden de acht tienjarige broodbezorger A. B. uit Rotterdam. ROTTERDAM Er is behoefte aan een informatiedienst, die bij een ramp in een der Waterweggemeenten de aangrenzende gemeenten zo snel en volledig mogelijk op de hoogte stelt van wat er geschiedt. Zo'n dienst heeft bijzondere waarde uit het oogpunt van tijdige alarmering. Een dergelijke dienst, voorlopig al leen voor de gemeenten Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen. Maassluis, Spijkenïsse en Rozenburg, is reeds ondergebracht bij de politie. Het is de beodeling dat er nog in november overleg is met de kringraad Bescher ming Bevolking en met de andere Waterweggemeenten. Aldus de be leidsnota algemene veiligheid van burgemeester Thomassen. Na de brand bij Pakhoed en de explosie bij Shell-Pernis is er overleg geweest tussen de burgemeesters van de zes gemeenten. Daarin is duidelijk vastgesteld dat alle gemeentelijke diensten die toen bij de hulpverle ning waren ingeschakeld, tegen zo'n rampsituatie zijn opgewassen. Er zijn nooit' klachten geweest over de bestaande afspraken en de ge meenschappelijke regelingen. Men ziet geen noodzaak tot oprich ting van een centrale bestrij dingsdienst calamiteiten, te meer daar men betwijfelt of zo'n centrale dienst sneller en doelmatiger hulp kan verlenen dan nu mogelijk is. - Tussen verschillende gemeentelijke diensten in Rotterdam is overleg gaande betreffende de bezetting van het centrale gebouw voor IJsselmon- dc, waarin ook een politiebureau is geprojecteerd. Dit dit plan heeft de drinkwaterleiding zich' teruggetrok ken, waardoor de politie meer ruimte kan krijgen. Twee nieuwe politieboten, de PXI. en P VI, kunnen eind van dit jaar worden opgeleverd. Er zal zo spoedig mogelijk een kre diet van ƒ150.000 worden aange vraagd voor een uitbreiding van de politietelefooncentrale met tweehon derd toestellen. De directe verbinding van de poli- tie-melökamer -met het landelijke po- Ktienet is niet in staat gebleken het verkeer te verwerken. Er komt nog dit jaar een tweede lijn. In het lesprogramma van het bu reau opleiding wordt een telexoplei ding verwerkt. De aanschaffing van een mobiel gesloten televisienet voor de Rotter damse politie is in studie. Op het gebied van de recherche groeit de laatste jaren de behoefte naar een regionale samenwerking, daar zaken als bankovervallen, schietpartijen en dergelijke geen on derwerp zijn van slechts lokale ar beid. Er is collegiale bereidheid tot samenwerking, maar er zijn nog for mele moeilijkheden.. Men verwacht echter te dienaangaande een gunstige ontwikkeling. De toenemende verkeersdrukte dwong de verkeerspolitie tot vrijwel geheel overgaan van surveillance met zijspancombinaties op surveillance met solomotoren, ter bereiking van grotere mobiliteit. De autoreparatie- en parkeeracco- modatie van het hoofdbureau heeft met het groeiende wagenpark geen gelijke tred kunnen houden; de situ atie is thans precair. In de beleidsno ta wordt dan ook aanbevolen uit te zien naar een tijdelijke werkplaats annex stallingruimte op de Lin- ker-Maasoever in afwachting van de plannen voor het grote bureau aan het Zuidplein. Uitbreiding van de technische con- trole-apparatuur met een of meer ra darsnelheidsmeters en met camera's om bepaalde overtredingen rijden door rood licht vast te leggen is noodzakelijk. Het aantal geconstateerde gevallen van rijden onder drankinvloed neemt geleidelijk toe. Dit euvel heeft bij zondere aandacht. Het parkeerbeleid voor de bin nenstad leidt tot een groeiend aantal aanvragen tot ontheffing van wacht en stopverboden op grond van bij zondere omstandigheden. Een bijzon dere categorie daarbij zijn de invali den. o ROTTERDAM Teneinde seksuele voorlichting op een zo efficiënt mo gelijke wijze in het lesprogramma van de scholen op te doen nemen hebben B. en W. een commissie in gesteld, waarin zitting hebben hoof den van scholen van openbaar en bij zonder onderwijs, een gemeentelijk inspecteur bij het onderwijs, het hoofd van de afdeling sociale psychi atrie en geestelijke hygiëne van de GG en GD en enkele psychiaters, werkzaam bij prót, chr. en rk-stich- tingen voor de geestelijke volksge zondheid. Deze commissie zal nog worden uitgebreid met een vertegenwoordi ging van de ouders. Met deze com missie willen B. en ,W. gevolg geven aan de aanbevelingen, gedaan in het over deze materie verschenen rapport van de centrale raad voor de geeste lijke volksgezondheid. Aldus is vermeld in de beleidsnota voor onderwijs, jeugdzaken en vor mingswerk ten behoeve van de ko mende begroting. Als bijlage van de ze beleidsnota is het rapport van de centrale raad voor de geestelijke volksgezondheid opgenomen. De wethouder van. onderwijs, '- jeugdzaken en vormingswerk tekent bij dit rapport aan, dat helaas vele ouders op dit gebied tegenover hun kinderen ernstig tekort schieten en dat in deze tijd deze nalatigheid ernstige gevaren oplevert voor het op te voeden kind, zijn directe omgeving en de samenleving. De Wethouder merkt in 'zijn be leidsnota op dat er ijverig wordt ge werkt aan het opruimen van in de laatste honderdvijftig jaar gegroeide taboes die aan de omgang der seksen een gediskwalificeerd karakter ge ven. Maar hij constateert ook dat in de ze toe te juichen ijver taboe en een zekere vanzelfsprekende ingetogen heid met elkanter worden verward. En verder constateert de wet houder eveneens dat velen op preten tieuze wijze de seksualiteit los maken uit het complete mens zijn en deze verheffen tot alleenhcerseres over de mens en medemens. Deze twee ten densen, aldus de wethouder, schep pen thans een sfeer van onrust rond de kinderen, zodat voorlichting nu nog meer Is geboden dan vroeger. De centrale raad voor de geeste lijke volksgezondheid ziet deze voor lichting als een taak van de klasseon- derwijzer, die in de gelegenheid dient te worden gesteld zich op deze uit breiding van zijn taak voor te berei den, waarbij het niet alleen gaat om biologische en somatische informatie, maar ook om psychologische en an tropologische kennis. MflUt Haartabac is een individuele haarlotion. Bestemd voor de persoonlijke verzorging van uw haar. Haartabac bevordert de natuurlijke bloéd- circulatie van de hoofdhuid en bestrijdt haaruitval, roosvorming en hoofdjeuk. Regelmatige massage met Haartabac geeft u het gewenste resultaat: gezond, levendig en glanzend haar. Haartabac werkt verfris send en opwekkend. De individuele geur accentueert het gevoel goed verzorgd te zijn. Haartabac in de doserende flacon vanaf f 3,95. *4» MAURER+WIRT2 STOLBERG IM RHEINLAND (Van een onzer verslag gevers) ROTTERDAM Mevrouw L. vanu der Heyedn-Hentzen, die zich zaterdagavond met een ruk van haar tas met 17.000 gulden beroofd zag, is nauwelijks geschrokken. Zij ging haar berover, die haar van achteren had benaderd, onmiddellijk achterna terwijl zij de omstanders met luide uitroepen waarschuwde de „dief te houden". Zowel haar eigen achtervolging als haar waarschuwingen hadden geen enkel resultaat. Zelf vertelt zij nu en dan hartelijk lachend omdat Ai het eigenlijk een krankzinnige geschiedenis vindt hoc zi,j in het voorbijgaan van een echtpaar dat tijdens de overval voor haar liep hoorde zeggen: „Ja 'k ben daar gek, je krijgt tegenwoordig zo een klap op je hoofd''. Dat dat gevaar inderdaad niet denkbeeldig was. blijkt uit hot feit, dat de berover in zijn vlucht een bijna halve meter lange schroevendraaier met een extra zwaar heft heeft lalen vallen. In haar eigen woorden verteld, speelde zich zaterdagavond omstreeks kwart voor zes in de Dorpsstraat Rotterdam Hille- gersberg het volgende af. „Ik had in de vijf drankzaken van Joop van der Heijden de middagopbrengsten gehaald, zo als ik dat in de Dorpsstraat voor de zesde en laatste zaak had ge daan. Ik wasweer op weg naar mijn auto toen ik iemand tegen me aan voelde vallen, iemand die z'n evenwicht verliest. Maar nog voor ik kon denken. „Hé, wat is dat", was ik mijn tas al kwijt". „Ik ging hem wel onmiddellijk achterna maar die man was zo snel. Volgens mij is hij de super markt van Albert Heïjn ingedoken om deze zaak via een expeditiehof weer te verlaten. De politie die toevallig kwam aanrijden en dus sne! kon ingrijpen stond machte loos. Aan de mensen om je heen,, daar heb je gewoon niets aan, iedereen is bang voor een klap". Van haar overvaller weet me vrouw Van der Heijden weinig, alhoewel zij meent hem te kun nen herkennen. Hij had in ieder geval een zeer opvallende blond-witte haardos, tenminste wanneer dat geen pruik geweest is. Naar haar schatting moet de man ongeveer 25 jaar zijn. Het doorkijken van het foto-al bum van de politie met de daar bekende overvallers heeft in ie der geval geen resultaat opgele verd. De overval is zeer zorgvuldig opgezet en goed voorbereid. Daarbij wordt er van uitgegaan, dat de overvaller mevrouw Van der Heijden in zoverre kende, dat hij in ieder geval wist dat zij dag in dag uit 's morgens en 's middags de zes drankzaken langs rijdt om de opbrengsten op te halen. Ook de timing van de overval was perfect op het kleine stukje tussen de zaak aan de Dorpsweg en de auto pakte de overvaller zijn slachtoffer op het goede mo ment en ook zijn vluchtweg was voortreffelijk voorbereid. Hoe groot de schadepost is voor het bedrijf kan mevrouw Van der Heijden niet zeggen. Het is een kwestie tussen de verzeke ring en Van der Heijden NV, waarbij zoals mevrouw Van der Heijden het uitdrukte, de kleine lettertjes over geldtransporten een belangrijke rol spelen. Voor vervolg zie pag. 5 ROTTERDAM De BB gaat in alle gemeenten die horen tot de A-kring Zuid-Holland c in de eerste helft van het komende jaar op ver zoek van de minister van binnen landse zaken een enquête instellen. Men wil weten hoeveel ruimten er zijn die met betrekkelijk eenvoudige middelen geschikt gemaakt kunnen worden om de bevolking onder oor logsomstandigheden een zekere mate van. bescherming tegen radio-actieve neerslag te bieden. Het is jie bedoeling dat deze „fal- out-enquête" zal worden uitgevoerd door huisbezoekers die zich zowel tot alle typen een-, en meergezinswonin gen als tot grote gebouwen zoals ker ken, fabrieken, scholen, kantoren, warenhuizen, theaters en verzamel gebouwen zullen wenden. De ge meente zal gegevens ter beschikking stellen over de woningvoorraad en de bijzondere bebouwing. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM C— Op de Coolsingel vlak voor het Stadhuis, stond zater dag zo maar een zweefvliegtuig. Het was er niet geland en het zou ook niet opstijgen, het toestel diende slechts als passende entourage bij een huwelijksvoltrekking. Want toen trouwden luitenant-vlie ger G. Dierijck en mejuffrouw A. ten Hoven uit Rotterdam. De heer Dierijck is niet alleen vlie ger uit'hoofde van zijn beroep, hij is ook actief lid van de Zweejvli&gclub Rotterdam. En toen het paar echtpaar werd in het stadhuisbouwden collega zweef vliegers snel het toestel op voor het stadhuis. Daar droeg de bruidegom zijn bruid in het toestel op de voorste zitplaats, die van de commandant. Maar' bij het lesvliegen is de ach terste zitplaats die van de instruc teur ROTTERDAM Omdat er geen voorrang werd verleend zijn zondag avond op de kruising Slag- hekstraat-Beijerlandselaan. een brom mer en een personenauto in botsing gekomen. De zestienjarige magazijn bediende J. Hem'penius uit de Rie- derstraat is met een hersenschud ding, hoofdwond en snij wonden naar het Zuiderziekenhuis gebracht. Naar de identiteit van de auto- bestuur die na de aanrijding is door- gerden, wordt een onderzoek in gesteld. SI ridderkerk In- de nacht van zon - ag op maandag is de 38-Jarige S. van Wingerden uit 'SJikkerveer op het viadukt Geerlaan-Mauritsweg door onbekende oor zaak met zijn flets gevallen. De man-liep hoofdwonden op en .moest per ambulance naar het St. Claraziekenbuis worden over gebracht. SFIJKËOTSSE Gemeentewerken Rot terdam zal donderdag 1 november de bouw van een hoofd schakel gebouw aan de Heemraadtlaan hoek Galileïlaan aanbeste den. BARENDRECHT —De van 7 tot en met 12 oktober gehouden collecte voor de Slmavt heeft f 1971.55 opgebracht. (Van onze seheepvaartredaktcur) ROTTERDAM Van der Gies- sen-de Noord NV te Krimpen a. d. IJssel gaat voor de Vereenigde Nederlandsche Scheepvaart maatschappij (VNS) een contai nerschip bouwen. Het is het eer ste grote schip van zijn soort dat in ons land is besteld. De VNS gaat er samen met West- duitse rederijen die elk ook een schip laten bouwen een dienst tussen West-Europa pn Australië mee onderhouden. Het schip dat midden 1970 klaar moet zijn gaat ongeveer 45 mil joen gulden kosten. Met een capaci teit van 1350 containers van 20 voet zullen de scheped tot de grootste ter wereld behoren. De VNS vaart momenteel op Australië met een serie van vier mo derne vrachtschepen die incidenteel ook containers meenemen (W-kerk serie). Nu volgend jaar twee Engelse consortia Overseas'Container Lines en Associated Container Transports- ROTTERDAM. Tijdens zijn Ie ven en daarna tot in onze tijd is Tohanu S. Bach vaak verweten, dat hij in zijn cantates teveel mu- ziek-dramatiek bedreef, d.w.z. zlcb te nauw bij de opera aansloot. Dat zou dan o.a. hei geval zijn met het prach tige duetto van sopraan en bas «Komm, mein Jesus, und erquicke" uit de cantate no. 2ï „Ich hatte viel Bekümmemis". Maar de teksten van de cantates sluiten uiteraard nauw aan bij de Bijbel met zijn heelden- rijke taal. Bovendien bezocht Bach toen hij in Leipzig woonde vaak de opera in Dresden,' waar Johann Adolf Hasse de grote man op dit gebied was. Dat (Van een «nzcr verslaggevers). ROTTERDAM Het vroegere Ne derlandse vliegkampschip Karei Doorman is bij IViltcfh - Fel jenoord in Schiedam aangekomen om te worden gerepareerd. Het schip Is nu eigen dom van Argentinië en het heet 25th of May. Zondagmiddag om drie uur meerde het vliegkampschip bij de werf af. Het zal er zes tot acht maanden blij ven. De zeesleepboten Groningen en Ja cob van Heemskerk waren zaterdag met het schip als sleep uit Den Hel der vertrokken. Op de Nieuwe Wa terweg gaven 2e de trossen over aan een aantal havensleepboten, die het vliegkampschip op zijn plaats bij Wilton brachten. Bach dus aan het bovengenoemde duet de vorm gaf van een lief des-tweespraak in een opera, is geen wonder. En ook de orkestbegeleiding van de tenor-aria „Bache von gesalz'- nen Zahren" zou zó uit een opera genomen kunnen zijn- Die overeenkomst met de opera brengt mee, dat de tempi vooral niet t'e langzaam mogen zijn, en daarin heeft Barend Schuurman, de leider van de Christelijke Oratorium-Ver eniging uit Alphen aan de Rijn, die zondagavond de reeds genoemde can tate in de Laurenskerk zong, zich naar onze smaak vergist. De beroem de aria „Seufzer, Tranen, Hummer, Not" werd zo langzaam genomen, dat er geen eind aan scheen te komen en voor de sopraan een benauwende op gave werd, waar zij - Maria Suchèl - zich dapper doorheen sloeg met een zuivere en heldere stem. Ook het koor dat in het begin met „Ich hatte viel Bekümmemis" grote verwachtin gen had gewekt, klonk door het lang zame tempo in „Sei wieder zufrieden, meine Seele" en in het laatste koraal erg mat. Heel mooi zong de bas Rob Holl zijn partij, maar tenor Marius van Altena leek mij niet op dreef, want zijn stem klonk niet zo helder als anders. Verkoudheid of vermoeid heid? Tijn van Eijk was een betrouwbare begeleider op het klavecimbel en Arie Keijzer op het koor-orgel, en het Rotterdams Bach-Orkest heeft zijn taak goed volbracht, al had de inleidende Sinfonia door het langza me tempo te weinig klankschoonheid. De hoboïste, die op zeer korte ter mijn voor een ander inviel en daar door in het begin wat schuchter blies, heeft later met een mooie toon muzikaal gespeeld, en opmerkelijk was de snelle cello-begeleiding bij de tenor-aria „Erfreue dich, Seele". Volgens Bachs bedoeling sprak de liturg ds. M. J.' C. Visser, tussen het eerste en het tweede deel van de cantatë (die de langste in zijn soort is) zodat de preek over 1 Petrus 5:7 wat korter uitviel dan gewoonlijk. Arie Keijzer omlijstte de dienst met twee orgelkoralen, zoals altijd gevoe lig muzikaal gespeeld. G. M. DER&JANT tion met een aantal containersche pen in de Australië-vaart gaat mee doen, kon de VNS niet achterblijven Er is nu een samenwerking gevonden met de Hamburg-Amerika Linie en de Norddeutscher Iloyd (die samen deze week ook een containerdienst starten tussen Westeuropese' havens en havens aan de Amerikaanse oost kust). De Hapag heeft eenzelfde schip als de VNS besteld bij de Westduitse werf Blohm und Voss. De Nord deutscher Lloyd heeft reeds een ak koord bereikt met de werf Bremer Vulkan, maar is het nog niet eens over het type schip. De VNS is bang dat men een ander type kiest, waar door de eenheid tussen de drie rede rijen verloren zal gaan. De Hapag en de VNS enerzijds en de twee werven anderzijds zullen bij de bouw van de schepen nauw sa menwerken, waarbij o.m. tekeningen zullen worden uitgewisseld. Naast de bouwkosten van 45 mil joen gulden, zal er per schip nog eens een investering van ongeveer tien miljoen gulden nodig zijn voor de bouw van containers." De schepen worden 220 meter lang, 30,5 meter breed en 16,5 meter hol. De diepgang zal groot zijn, teneinde de containers (waaronder ook koelcontainers) hoog op dek te kunnen stuwen. Naast Uw luxe schoentjes ne men een paar gemakschoenen toch ook een heel belangrijke plaats in U kunt ze niet missen tijdens een flinke wandeling en zeker in de komende wintermaanden zult U er plezier van hebben. Keurig afgewerkte Suède lede ren damesmolières, een dege lijke en vlotte schoen met pri ma pasvorm. Een spotkoopje, deze molière met onverslijtbare crèpe-zool, nu voor nog géén negen gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze fijne da- mtsmolières van suède leder met ijzersterke crèpe-zool, in de kleuren zwart, bruin en beige, maten 36 t/m 41 VVI f voor Oak.maandagnnorgsn opan Attn ttii af schrift, bast

Trouw / De Rotterdammer | 1968 | | pagina 2