A Jeugdgemeenteraad ziet niets in nieuwe haven Ijsbaan werkelijkheid in Aalkeetbinnenpolder Goede uitvoering van Nederlandse werken Tellen van munten gaat electronisch Nog weinig liefhebbers flats 5 s-Graveland mmm CJV Liefde en Vrede houdt bliksemactie Door de tijd achterhaald Druk weekeinde voor brandweer Raad Maassluis komt hijeen Jubileumconcert Verenigde Zangers Bij Spaarbank anno 1820: NS Voor verbouwing jeugdhuis V Rapport Afrastering Ds. Y. C. Tiemersma naar Zonnehuis Inbraak in winkel Hoofdwond Inbraak Feestavond „Blijdorp" Geen mening Spirit verloor van Maassluis Autobus uitgebrand Auto in beslag genomen Oostelijk stadsdeel krijgt speeltuin S: K: Programma Grote nederlaag voor ODI Vrouwenkoor concerteert DsVan Herwaarden over Nieuw-Guinea GSS klopte LSV STADSGEHOORZAAL hoofdstad operette Start nu beduidend vinyl op linnen (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS Er zal een landijsbaafl worden aangelegd in de Aalkeetbinnenpolder. Het college van burgemeester en ■wethouders verwacht dat de baan het komende winterseizoen beschikbaar zal zijn. De kosten van deze landijsbaan, die zal .worden geëxploiteerd door de ijsclub „Maassluis", bedragen 24.600,—. Sony recorders bij G. P. van Daalen Jr. PLATEN HALEN bij G. P. VAN DAALEN Jr. nu... beduidend goedkoper DE ROTTERDAMMER Pagina 4 MAANDAG 28 OKTOBER lo*o Dat de kinderen er in het na- Jaar en ds w'nrter ook ais het regent of sneeuwt elke.-;öag weer door moeten. Is el erg Maar dat ze dan druipnat thuis, of op school komen, dat is niet meer nodig. Want daarvoor verkopen wij deze kinderponcho's van extra zwaar vinyl op linnen basis.-.. nèt een tentje, waarin ze hele maai droog blijven en toch vol doende bewegingsvrijheid heb ben. Daag oerdegelijke cape met ritssluiting en elastiek in de ca puchon/ koopt U nu voor een prijs, die geen bezwaar meer hpeft te zijn, voor nog géén vier gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze vinyl kinderponcho's, de ideale be scherming tegen regen, sneeuw en kou, met capuchon en rits. Voor de leeftijden van 5 tbt 12 jaar en in diverse si/% Weuren, voor Ookmumdssmorgsnopm Géén tsi afschrift but MAASSLUIS De jcugdgemeen- teraad is in meerderheid gekant te gen de aanleg van een nieuwe haven. Dit is vrijdagavond gebleken in de bijeenkomst in het Zalencen trum-west. Met T stemmen tegen vijf werd een motie aangenomen om al het mogelijke in het werk te stellen de havenplannen te laten varen en het college van B. en W. te verzoeken een voorstel tot intrekking van de plannen in te dienen. Naar de mening van de meerder heid was het plan voor de aanleg van een nieuwe haven door de tijd ach terhaald en biedt de situering van de nieuwe haven geen mogelijkheid voor haven- en industrieuitbreiding. Maassluis dient zich voornamelijk in VLAARDINGEN Zaterdagmor gen rukte de brandweer uit voor een in brand geraakte butagasfles. Deze fles bevond zich in een gaskachel van een woning aan de Hofsingel. De be woner had het vuur met een deken gedoofld,waarna de politie de fles naar buiten bracht. De brandweer liet vervolgens de fles leeglopen. In de papierfabriek De Toekomst aan de Vierde Industriestraat ontstond zaterdagmiddag een begin van brand. De oorzaak was overver hitting van een machine, waardoor parafmeresten in brand raakten. De brandweer heeft het vuur met poeder geblust. Alleen de machine liep scha de op. Zaterdagmiddag trad de alarm- minstallatie van de Grote Kerk op de Markt in werking. Het bleek, echter loos alarm te zijn, ontstaan door een storing in de alarmapparatuur. In de nacht van zaterdag op zon dag ontstond brand in de machineka mer van een coaster, liggende bij de Nieuwe Matex. In de kombuis van de IJslandse tanker Dagstjardan uit Rijkjavik, is ten gevolge van over verhitting van het oliefomuis brand ontstaan. Opvarenden ontdekten het vuur en gingen dit met schuimblus- sers te lijf. Het plafond van het kom buis kreeg brandschade. De brand weer stelde een onderzoek in naar eventuele andere vuurhaarden. On* de schaatssport mogelijk te maken werd reeds door de gemeente raad, die dinsdagavond 5 november half acht in vergadering bijeen komt, in juli 1965 een krediet beschikbaar gesteld voor de aanleg van een land- dijsbaan in het recreatiegebied van de Slaispolder-Oost Bij de verwe zenlijking van bet nieuwe zwembad krijgt dit gebruikte terrein een bestemming als zonneweide. De bodemgesteldheid ging dusdanig achteruit dat het college niet meer wü overwegen een combinatie zonne- weide/landijsbaan voort te zetten. Nog voor de openbare behandeling van de begroting 1989, kan het colle ge van B. en W. een voorstel doen tot de bouw van een kantoor en be drijfsruimten voor de gemeentebedrij ven aan de Havenstraat. De raad zei al in 1963 Uiermede accoord te kun nen gaan. De gemeenteraadsleden worden verzocht het benodigde kre diet van 1.201.500,- beschikbaar te stellen. De gebouwen verrijzen niet op een terrein gelegen in het ver lengde van de Mozartlaan, de P. J, IToelstraweg en de Industrieweg, maar aan de Havenstraat Ter concretisering van de plannen heeft het raadgevend bureau ir. B. V!. Berenschot N.V. in Hengelo (O) een rapport uitgebracht over de toe komstige behoefte aan kantoor-en be drijfsruimte voor gemeentebedrijven. Ais gevolg van de nieuwbouw zul len een zestal vestigingsplaatsen van de gemeentelijke diensten afgestoten kunnen worden. Het ontworpen plan voldoet aan de behoefte voor een stad van 40.000 inwoners. Men is er tevens van uitgegaan dat het com plex zodanig gesitueerd dient te zijn dat een goed contact tussen publiek en personeel wordt verzekerd. Dit gedeelte, dat mede representa tief behoort te zijn, is gelegen rond een zogenaamde patio en bevat de werkruimten voor directie en admi nistratief en hoger personeel. De kantoorruimten zijn voor het publiek overzichtelijk en direct bereikbaar geprojecteerd rond de patio gelegen- fcal. De raad wordt verzocht in te stem men met tl" verkoop van een terrein bij de Be,,. randtlaan aan de centra le kerkvoogdij van de hervormde ge meente tot de oprichting van een Wijk- en jeugdcentrum. Reeds gerui me tijd werd dit door de kerkvoogdij overwogen. In januari 1960 besloot de j-aad voor dit doel grond in het bestemmingsplan „Sluispolder-Oost" te bestemmen. Burgemeester W. J. B. van Dijck is van plan met zijn wethouders bet bestuur van de Vereniging voor Christelijk Schoolonderwijs mede werking te verlenen tot het aanbren gen van een afrastering langs de dakgoot van de gymnastiekzaal van de „Minister de Visserschool". De raad wordt verzocht dit ook te doen om biermede bet op het dak klimmen van onbevoegden tegen te gaan. VLAARDINGEN Sinds het ver trek van ds. W. J. Kolkert naar Friesland, moeten de bewoners van Het Zonnehuis het zonder pastor doen. Maar er is een mogelijkheid, dat daarin binnen niet al te lange tijd zal worden voorzien. De gerefor meerde predikant, ds. Y. J. Tie mersma is benaderd om als opvolger van ds. Kolkert in dienst van Het Zonnehuis te treden. Ds. Tiemersma staat positief tegeno ver deze mogelijkheid maar voor het zover is moet nog veel worden gere geld, waarbij ook van belang is in hoeverre deze predikant zal verbon den blijven aan de gereformeerde kerk van Vlaardingen. Echter is ds. Tiemersma nog niet officieel beroepen en heeft hij even min officieel iets aangenomen. Besprekingen over dit punt komen deze week aan de orde. VLAARDINGEN in de loop van de zondag is ingebroken in een groentewinkel aan de Van Hogen- dorplaan. Twee busjes geid zijn weg genomen. De daders die vermoedelijk jongens zijn, zijn via een bovenlicht in'de winkel geklommen. De recher che stelt een onderzoek in. 9-Jarize have vrlïiiagavor ottcroamsedlj: SCHIEDAM De 49-Jarize havenarbei der M. v. O. maakte vrijdagavond een flinke ral op de RotteroamsediJJc. H!J kreeg een Wond boven het rechteroog. Na behandeling in de Dr. Noletstichting kon hU naar huis, SCHIEDAM Een inbreker drong door een niet afgesloten raam zondagmiddag de galerijwoning van faiïi. V, d B. binnen en ontvreemdde uit een geldkistje een bedrag van f 325 en uit een kinderspaarpot f 25. SCHIEDAM De eerste feest avond van wijkvereniging „Blljdorp" vrijdagavond in „De Rank" is een succes geworden. Hoogtepunt van de avond was het zingen van de „ode aan de poldervaart", een gedicht van Anton van der Hurk. Hierin wordt geprotesteerd tegen de plannen tot demping van de vaart. De opluistering van de avond werd verder verzorgd door conferencier Dwazo en The Swinging Harmoni- cans. te stellen op stedebouwkundige voor zieningen. Ook nlet-leden van de gemeente raad konden hun mening geven en hierbij was o.a. havenmeester K. van Twist. Hij brak een lans voor de nieuwe haven. „Als de haven van Maassluis net zo'n dode zaak was als die van Vlaardingen, zou u gelijk hebben. Maar onze haven is nog springlevend." Burgemeester W. J. D. van Dijck zei, dat het college van B. en W. had besloten deze avond geen mening kenbaar te maken. Hij vond het peil der debatten gestegen. Met de me ning, dat Maassluis geen leefbare stad was, was hij het met eens. „Wijs maar eens een stad m Nederland aan, waar m een jaar tijd kan worden begonnen met de bouw van een zwembad, een politiebureau, acht scholen en twee bejaardencentra. Hij begreep niet, dat de jeugdge- meenteraadsleden niet protesteerden tegen de beweringen van de inleider, dat Maassluis nauwelijks leefbaar was. „Uit binnen- en buitenland komt men kijken hoe wij de zaak hier aanpakken. Verder zei hij, dat men m Rotterdam blij is, dat in Maassluis een nieuwe haven komt. VLAARDINGEN Het eerste twaalftal van de korfbalvereniging Spirit moest het op eigen terrein op nemen tegen koploper Maassluis 1. Beide ploegen beperkten zich in de beginfase tot het zoeken naar de zwakke plekken in de achterhoede en daarbij bleek, dat de thuisclub niet foutloos verdedigde. De fouten in de defensie werden door Maassluis goed uitgebuit en zo namen de bezoekers zelfs een 3—0 voorsprong. Spirit kwam echter goed terug en het was L. v.d. Vaart, die na een half uur spelen het eerste tegenpunt scoorde, dank zij het benutten van een doorloopbal. Nog voor de rust had J. v. Berkel tot tweemaal toe succes en met 3—3 werd gepauzeerd. Daarna kwam Maassluis weer vol ledig aan bod en met 3 goals werd het 63. Spirit probeerde toen de bakens opnieuw te verzetten, maar de Maassluise achterhoede hield zich kranig. Van Berkel zorgde er wel voor, dat hij een hattrick op zijn naam bracht, maar de bezoekers stel den daar twee doelpunten tegenover (4—8). Van der Vaart bracht de eindstand op 58 en daarmede had Maassluis op verdiende wijze gewon nen. Spirit 2, dat ook op eigen terrein speelde verloor van Thor 2 met 53, na in de rust 22 gelijk te hebben gestaan. H. Snijders (2x) en H. Mo lendijk maakten de doelpunten. Spi rit A verloor van Maassluis A met 2—3 en Spirit C won van Weidevogels met 60. SCHIEDAM De autobus, die als schaftkeet in gebruik is bij de Crossclub Schiedam, brandde zondag middag door onbekende oorzaak ge heel uit. De brand werd geblust met twee nevelstralen. SCHIEDAM De politie nam za terdagmiddag de auto in beslag van de 22-jarige M. K. uit Vlaardingen. De auto vertoonde de volgende ge breken: gladde voorband, voet- en handrem onklaar, uitlaat kapot, ve ren gebroken en rechter chassisbalk doorgeroest SCHIEDAM De speeltuin in het oostelijk stadsdeel komt er Tijdens de donderdagavond door het gemeen tebestuur georganiseerde contactbij eenkomst in deze stadswijk, mocht de secretaris van het Smgelkwartier van de heer Broeyer, directeur van Gemeentewerken horen, dat de vij ver aan de Comelis Drbbelstraat ge dempt zal worden Er zal gezorgd worden voor af rastering en andere noodzakelijke voorzieningen Het betreft een ter rein van 2400 m2. De Wilton-Be- drijfsschool heeft, verleden week spelmateriaal aan de wijkvereniging ter beschikking gesteld. MAASSLUIS Het zwaartepunt van het concert, dat de gem. zangver eniging De Verenigde Zangers te Maassluis zaterdagavond hij zijn 40-jarig bestaan heeft gegeven, viel na de pauze, toen dit onder Guus Smeets hard en ernstig werkende koor werken van Nederlandse com ponisten uit de eigen periode uitvoer de, nl. de Symfonie nr. 4 van de Rotterdammer Jan van Dijk, en „Due Madrigali" van Hendrik Andriessen. Van Dijks Vierde is een driedelige SCHIEDAM Volgende week woensdag op wereldspaardag neemt de Spaarbank Anno 1820 een electronische muntentelmachine in gebruik. Het apparaat ban zeshon- der tct negenhonderd, munten per minuut sorteren en verwerkt alle Nederlandse munten, inclusief de binnenkort verschijnende nieuwe rijksdaalder. De munten worden niet op dikte, maar op diameter verwerkt, zodat verbogen munten de machine niet onklaar kunnen maken. De Spaarbank is tot aankoop overgegaan om de grote stroom munten afkomstig van schoolspa- ren en van collecten te kunnen verwerken. Het apparaat heeft het voordeel, dat het publiek onmiddellijk kan zien hoeveel er in een spaarbusje zit. Bmnen enkele seconden is het bedrag bekend. Voor het te verwach ten muntstuk van vijf gulden kan de machine maakt. pasklaar worden ge- SCHIEDAM Aan de Gravelandse- weg is een blok flats van driemaal 72 woningen gebouwd door de bouwmaat schappij Schotel, Smits en Noordzij voor de Verenigde Institutionele Beleggers. Deze luxe vier kamer flats hebben een basis-huurprijs yan 350. De huurprijs, inclusief service en verwarming be draagt 400 per maand Veel animo is er niet voor deze vrije-vestiging wonin gen. Nadait de huizen geruime tijd hadden leeggestaan besloten de beleggers 10 5/15 van de huurprijs af te doen. Voor wereldspaardag is het vol gende programma vastgesteld: Nieu we spaarders krijgen bjj het hoofd kantoor dat die dag onafgebro ken is geopend van half negen tot acht uur 's avonds en bij alle bij kantoren naar keuze een eerste in leg van 2,50 of een theelepel. Alle overige bezoekers krijgen een kunst kalender. Op de shcolen krijgen leerlingen van tien tot veertien jaar 24 plaat-, jes over Europa, terwijl de leeftijds groep van zes tot tien jaar 12 illu straties van vogels krijgt met bij behorend boekje „De domme hout duif" door Ton Lindeijer. De directeur van de Spaarbank Anno 1820, de heer J. D. Holtkamp en de adjunct-directeur, de heer W. van Vliet, die eerst met enige be zorgdheid de stroomversnelling in het betalingsverkeer zag aankomen, zeggen, dat het allemaal erg is mee gevallen. Voor alle zekerheid stel den zij op iedere 23ste van de maand alle kantoren van de bank tot 's avonds acht uur open, maar het blijkt nu, dat hun bezorgdheid on gegrond was, omdat de meeste werk nemers en -neemsters iemand mach tigen over het salaris te beschikken op het tijdstip, dat hen het beste uit komt. Het rijdend bijkantoor, dat verle den jaar de gang er inzette, boekt de beste restultaten in de wijk Nieuwland. Met het vestigen van een kantoor in Kethel-Groenoord wordt gewacht, totdat de plannen daar uitgekristalliseerd zijn en er een mogelijkheid is om in het cen trum van Kethel op lonende wijze een bijkantoor te exploiteren. SCHIEDAM De thuiswedstrijd van ODI tegen de reserves van PKC is in een grote nederlaag geëindigd. Met 62 gingen de witzwarten ten onder tegen een vooral ha rust goed combinerend PKC, dat evenwel ge flatteerd won De gasten namen al gauw een voorsprong (02), maar voor rust bracht Ane van 't Hoff 12 op zij'n naam en na de thee was het dezelfde speler, die 22 liet aan tekenen. ODI proefde de kans om door te drukken, maar PKC 2 nam dit met en ging zelf tot de aanval over. Het werd 2—3, 24, later 2—5 en zelfs 26. De Schiedammers had den stellig nog een paar treffers ver diend, maar het kwam er dit keer niet uit. De strijd werd goed door arbiter Smitshoek geleid en had een zeer sportief verloop, ODI 2 maakte veel goed, door met dezelfde cijfers te winnen van Blauw Wit 2. SCHIEDAM Het Schiedams Vrouwenkoor onder leiding van RIa Borgmijer geeft woensdag 30 oktober een concert in de Magnalia Deikerk. Medewerking verlenen fluitist Ray mond Delnoye en pianist Harry Holt- man. Uitgevoerd worden werken van Purcell, Obrecht, Brahms, Frid en Kodaly. Een gedeelte van dit pro gramma heeft het koor ook uitge voerd in Tsjechoslowakije. Zaterdag 2 november zingt het koor in Amsterdam in de Wester- kerk. Dit concert staat onder auspi ciën van het Nederlandse Oorlogsgra ven Comité. koorsymfonie, op typisch Neder landse teksten, van Dirk Pietersz. Pers, Joost van den Vondel en Frans Bastiaanse. Van Dijk heeft ze muzi kaal tekenend toegelicht door een koor en een beperkt orkest. Daarbij hield hij zich aan de gewone toonstelsels, die hij wel op een eigen, manier toepast, zonder echter de pro blemen te stellen waarmee menig modem componist zijn publiek con fronteert Het zou bij deze bespiege lende teksten niet eens passen. Des te dankbaarder is de taak voor het koor. De Verenigde Zangers konden het werk, dat vooral van de trefzeker heid veel eist geheel baas en de ver tolking bood met name m de lyrische passages mooie ogenblikken. Tot de geslaagde uitvoering werkte een solistenkwartet bestaande uit de sopraan Elisabeth van der Ploeg, de alt Gerie van der Giessen-Brinkman, de tenor Tony Klaassen en de bas Gerard Reker mede. De laatste vol deed deze avond in het algemeen het meest Het Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland bevestigde daarbij nog eens zijn waarde voor het provinciaal muziekleven. Bijzonder mooi klonken ten slotte de twee madrigalen van Andriessen, het gepassioneerde „Che debbo far" en het speelse „Evviva Bacco", waarin Smeets bijzonder goed de sfeer trof. Het concert was begonnen met een toepasselijk motet, „Exsultate Deo" van Scarlatti, dat vooral in het begin een goede dunk verschafte omtrent het peil van het Maassluise koor. De ze goede indruk werd bevestigd in de Bachkantate nr. 39, waaraan naast de solisten Koos Bons aan het orgel me dewerkte. Het moeilijke beginkoor met zijn beweeglijke stemvoering konk uitstekend. Na een wat onverklaarbaar lange stilte, die aan een of ander noodlot kon doen denken, volgde het Schicksalslied van Brahms. Mede dankzij het orkest werd dit de gaafste uitvoering voor de pauze. De goed bezette Immanuelkerk was dankbaar. De componist Jan van Dijk heeft na de uitvoering van zijn opus de hem toegebrachte hulde met kwistige hand aan alle medewerken den overgedragen. Ad Int. SCHIEDAM De druk bezochte zendingsavond van de hervormde ge meente in „Irene" bood vrijdagavond veel aantrekkelijks. De causerie over „vier jaar Nieuw Guinea" door ds. H. A, van Herwaarden, op boeiende en amusante wijze gebracht, vond een aandacht luisterend publiek, waaron der veel kinderen. Ds. Van Herwaarden, gewezen lid van de Nieuw-Guinearaad, vertelde dat hij voor negentig procent sociaal werk in Nieuw Guinea deed; hoe hij dikwijls met het gouvernement „in de clinch" lag en over Mano, de Pa poea, die droomde dat het licht in de kampong zou worden. Ds. Van Herwaarden, die zich bij het werk op Nieuw-Guinea gedwon gen zag alle mogelijke werk op te knappen, van het vertalen'van brei- patronen in het Maleis tot het opstel len van een kerkorde voor de Papoe a's, is ervan overtuigd, dat de westerse cultuur ook in de afgelegen gebieden van de Archipel zal door dringen en wil ook hierom wijzen op de verantwoordelijkheid, die de ker ken ten opzichte van de jonge ge meenten dragen. Het Schiedams Christelijk Man nenkoor onder leiding van Jan van der Ree* en met pianobegeleiding van mevrouw Langejan zong voortreffe lijk. De onder leiding van de dames Nortier en Korpei bijeengebrachte artikelen voor de bazar vonden gretig aftrek. 6 SCHIEDAM De collecte voor de die renbescherming die In de afgelopen week met bussen en lijsten gehouden werd, heelt 5.330,44 opgebracht. (Van een medewerker) SCHIEDAM In een gelijkcm- gaande wedstrijd heeft GSS met 2--i gewonnen van LSV '61, dat goed par tij gaf op Harga. GSS telde invallers voor v. Veen en Den Ouden, voor wie v. Deuzen en v. Nierop meespeelden. Zij deden het goed, vooral v. Deuzen die na een half uur een vrije tran wegens hands buiten het strafschop gebied van de Rotterdamse doelman direct inschoot (10). Na rust het zelfde gelijkopgaande spelbeeld. Uit een vrije trap bijzonder snel geno men kwam LSV na twintig minu ten op 1—1, maar een kwartier voor het einde trok GSS de volle winst naar zich toe door een doelpunt van v. Ingen (21). GTB had veel moeite met het op papier zwakke Nelson (dat nu alle wedstrijden verloor dit seizoen) maar de Schiedammers keerden toch met een 32 zege huiswaarts waardoor zij de derde plaats in hun afdeling behielden. Met slechts één punt achterstand op leider DOS blijft GTB nog steeds meedoen in de strijd om de titel. Vooral nu er dit seizoen twee clubs promoveren naar de eerste klasse zal GTB alles op alies zetten om zich daarbij te voegen. Als U eenmaal zo'n corselet gedragen heeft, zult '0 nooit meer anders willen..... want is het geen heerlijk veilig idee dat die ontsierende'vetrolletjes voortaan tot het verleden be horen,.». Kwalilaits corselet .van zware Lycra, met nylon ritssluiting en extra haken- en ogenband. De dubbele versteviging op het buikgedeelte en het dubbele achterpand 2orgen voor een prima steun. Met 3-delige voorgevormde cups, die ook na vele malen wassen hun vorm blijven hou den. Dit prachtige corselet met als bijzonderheid een speciale elas tische inzet over de hele lengte van' het rugpand, waardoor het corselet bij alle bewegingen op z'n plaats blijft, nu niet voor 27.95, maar voor nog géén achttien gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop Van dit Lycra cor selet dat niet alleen veel steun geeft maar vooral Uw figuur prima corrigeert. In B cup, japonmaten 40 t/m 48 in wit Ook mtmsgman*» opto Géén tri. of schrift btst VLAARDINGEN Van maandag 28 oktober tot en met vrijdag 1 no vember houdt de CJV Liefde en Vre de een bliksemactie voor de verbou wing van het jeugdgebouw Obadja, De kosten worden geraamd op ƒ100.009 en de actie wordt gehouden onder het motto: „Er komt een ton". Men heeft op dit bedrag een tekort van rond ƒ40.000, dat men hoopt m te zamelen via diverse acties. Na de actie „Er komt een ton" staat op het programma een kerstbomenactie, een bloemenactie en een zegeltjesactie. Het gehele gebouw verkeert in dusdanig slechte staat, dat alles aan vernieuwing toe is. In de eerste plaats is er behoefte aan een centrale muziek: Emmerich KStmir» Kaarten f 6—, 7—, 8— en 9 dagelijks van 10-1 uur verkrijgbaar aan de kassa verwarming; er moet nieuwe vloer-, bedekking komen; een nieuwe so ciëteitsruimte is gewenst; het aantal toiletten moet worden uitgebreid van twee tot zes; de grote zaal en de keuken worden groter; een brandtrap moet er dringend komen en verder moet het gebouw van binnen en van buiten van boven tot onder worden Het is de bedoeling begin januari 1969 met de verbouwing te beginnen, geverfd. In juni wil men alles achter de rug hebben, ook de financiële zorgen. Men heeft de stad verdeeld inw wijken; die van maandag tot vrijdag bewerkt zullen worden. Men heeft oe beschikking over een vrachtwagen waarop een hoge ton zal worden ge plaatst, compleet met geluidsinstalla tie. Met intekenlijsten en bussen tuJJ® 50 tot 80 jongeren tussen 6.30_ en swv 's avonds hun best doen om de nota- ge gelden in te zamelen. Maanuas wordt de Vettenoordsepolder en ue omgeving rond Obadja bewej Dinsdag gaat men Vla ar dingen-^™ bacht in; woensdag komt Vinarcun^ gen-centrum en de Indische bu aan de beurt; donderdag trekt in de Weslwijk in en vrijdag zuileni# bewoners van de Zuidbuurt hun D J drage kunnen afstaan. Het gebouw Obadja, dat wekeuj wordt bezocht door 400 tot 500. ren, zal gedurende de verbouwing niet worden gesloten. Het is doeling de activiteiten zoveel moge lijk doorgang te laten vinden.

Trouw / De Rotterdammer | 1968 | | pagina 2