Gemeente betrokken bij experiment Weekend Herv. Jeugdraad basis verdere studie 35 Vijf jubilarissen bij Chr. Bedrijfsgroepen Nieuw beek: „Schiedam NU" Winstaandeel Coöpleden bedraagt vijf gulden Klanken van wanhoop over kloof tussen stadhuis en burgerij R. Remmerswaal komt terug in de raad I m 33 ■ffft -i W. de Zwijgerschool heeft „parlement" heetman Gouden insignes in Schiedam Gestolen auto tegen viadnkt Huldigingen bij 40 jaar EHBO Hagenaar bekent inbraak (f120.000) van Socialist stelt „kapriolen" Boerenpartij aan de orde Jaarvergadering bekeek planning S. Barendregt herhaalt Voor Algemeen Belang Sinterklaas ook naar Bijdorp GTB op valreep nog op 33 cadeau-tip C. en A. opgelicht Met arm m glas Tegen lichtmast ODI speelde wed strijd niet uit heetman cadeau-tip nubeduidend goedkoper Oud-strijders fusioneren Naar vergunning vragen V de rotterdammer nu... beduidend geadkoper SCHIEDAM Op het week end, onder het thema „Wat vind je van de kerk?" in de Opstan- dingskerk, dat ongeveer 35 deel nemers hebben bijgewoond, zijn gegevens verzameld en mogelijk heden bewerkstelligd, waarop men verder kan bouwen. INHOVD Vandaag. en morgen ere dagelijks WASAUTOMATEN CENTRIFUGES >Ax. 1 v Dovemansoren HERMAN VAN VEEN Toelichting sinterklaas Pagina 4 2 MAANDAG 25 NOVEMBER 1<M Als U eenmasl zo'n corselet gedragen heeft, zult U nooit meer anders willen.^., want is ..het geen heerlijk veilig Idee dat die ontsierende vetrolletjes voortaan tot het verleden be teren. Corselet gemaakt van 'n soep*- le kwaliteit Lycra, prima elas tisch dus geeft góede steun. De extra naad in het achter pand en voorgevormde cups garanderen een uitstekende pasvorm. De schouderbandjes 2ijn ver stelbaar. U koopt 't nu voor nog géén acht gulden. Morgenvroeg orh 9 uur begint de verkoop van deze Lycra corselets van een sublieme pas vorm, met voorgevormde cups en verstelbare bandjes, ïn. 6 cup {maten 75 t/m 95) en de kleur wit voor z Ook.imtndtgmatsm epen GHn UI cf schrift bnt Dit was de conclusie van ds. A. Ie Coq, een van, de organisatoren. Ds. Le Coq refereerde aan de vragen die bij het begin van het weekend aan de deelnemers waren gesteld met de tekst Marcus 3: 14 „Opdat ze met Hem zonden zijn en Hij hen zou uit zenden", waarover hij zondagmorgen preekte. Aan het eind van de preek ontrol den vier jongelui spandoeken, waar op met grote letters de inhoud van de vragen waren getekend: wissel werking kerk en wereld, verant woordelijkheid, doelmatigheid, ver betering. Als antwoord hierop zetten veertig kerkgangers het gesprek met de wee- kend-deeliners in de benedenzaal voort. Hier ontspon zich een vrucht bare discussie, waarop verder ge dacht en gewerkt kan worden. Ds. Le Coq is ervan overtuigd dat hét schriftgedeelte dat hij als achter grond van de vragen behandelde, al les inhoudt wat het évangelie heeft te zeggen. Het houdt verkondiging, onderricht, gemeenschap, zielszorg èn samenwerking, zending en missie in. Het woordje èn doet het hem, vol gens de dominee. .Verheugend is ook het feit, dat van (Van. een medewerker) SCHIEDAM De uitwedstrijd te gen Berkel is. voor GTB heel moeilijk geworden. Op de valreep konden de Schidammers de nederlaag ontgaan. Bij de stand 3^-2 kreeg GTB van de zwak leidende arbiter V. Pelt. een strafschop te nemen toen Zwep werd gevloerd. Zwep zelf zorgde voor een gelijke stand: 3—3. Door Koppers kwam Berkel voor rust op i0, maar Ballijns bracht de partijen weer op gelijke voet (11). Na de thee werd het door Verkade 21 en Jokke tekende 2—2 _aan. De strijd werd steeds vinniger en er wa ren veel momenten bij. die meer met rugby dan met voetballen te maken hadden. Berkel kwam door een doel punt van Van Elderen op 3—2, maar Zwep scoorde nog net op tijd 3—3. SCHIEDAM Op de Wil- lem-de-Zwijger-school I is een schoolparlement ingesteld. Het is sa mengesteld uit de klassevertegen woordigers. De zittingen, eenmaal per veertien dagen, .worden, bijgewoond door het hoofd van de schooi, de heer De Waard en een of meer onderwij zers. Er is overleg gaande tussen de ou dercommissie en het parlement over het zenden van vertegenwoordigers naar eikaars vergaderingen. In de eerste zitting besloot het par lement met algemene stómmen tot afschaffing van de schoolavonden. In plaats daarvan worden dansavondjes georganiseerd. Het sehoolorkest werd onder de loep genomen, maar de samenstelling viel wat tegen. De scholierenvertegenwoordiging blijft er naar streven een eigen orkestje op ..te bouwen. - Every inch a gentleman me» gouden manchet knopen. Prijzen vanaf 8450 LIJNBAAN 32 OOSTZEEDIJK155-1S7 ROTTERDAM SCHIEDAM Op het jaarfeest van de Christelijke Bedrijfsgroepen Centrale werden vijf jubilarissen ge huldigd. Het gouden CNV-insigne voor het veertigjarig lidmaatschap Kregen de heren W. Wessel, C. Mar- tijnse en J. de Lange. Een CNV-wek- ker viel de heren H. Meyers en A. Vervoort ten deel, omdat zij reeds 25 jaar deel uitmaken van het vakver bond. De heer D. de Heer, districtsbestuurder deelde de insignes en geschenken uit. In zijn toespraak deed hij een appèl op de leden cm mee te werken aan de wording van kritische structuren in de samenle ving met toepassing van bijbelse nor men. De arbeider zal hierbij als mens een zelfstandige plaats innemen. De tweede-voorzitter van de be- drijfscentrale, de heer F. van der Touw, maakte bekend dat momenteel voorbereidingen getroffen worden om de werknemers in de chemische-, glaspapier- en katoenverwerkende industrie in de christelijke vakbewe ging te organiseren. Het jaarfeest van de bedrijfscen- trale werd verder verzorgd door de combo van het Leger des Heils „Sal-, vation Beats". .Daarna bleek het blijspel dat „De Schouwspelers" op de planken zetten, een kostelijk amusement te zijn, VLAARÖINGEN De recherche heeft vrijdag aangehouden de 27-ja rige J. H. S. die zich schuldig heeft gemaakt aan oplichting. Hij had de firma C. en A. voor een bedrag van 230 opgelicht De man is ingesloten. VLAARDINGEN In de zaal Tri angel liep zaterdagavond de 20-jarige E, H. L.V. bij een val een slagader lijke bloeding aan de rechter arm op. Hij zat op een stoel achterover te wippen, de stoel schoot onderuit en de jongen viel met een glas dat hij in de hand hield, achterover. Hij kwam met zijn arm in het gebroken glas terecht. De GGD heeft hem ter be handeling in het Holyziekenhuis ge bracht. Stadhuis: Gemeenteraad, 20. Gereformeerd Jeugdhuis: Wetenschappe lijke kring, 20. Arcade: Orpheus, 20; EHBO, 20. j Marijke: Vereniging „Het Stegeikwar- i Miist- sacrum: Matinee voor bejaarden J V.'ilton-rijenoord. 14. Passage Theater: „The scalpluintera" (14 4.). 14 en 20.15. Stedelijk Museum: Exposities „Huister van het orgel" en „Confrontatie Cees jsouw, schilderijen, 10 - 17. 19 - 21, zondag 10 - 17. Galerie punt 4Show kunstvoorwerpen. Galerie „De Graaff": Prenten van Elen- Jraas, zondag en maandag gesloten. Redactie-adres: Mevrouw J. van der Hoek-Hoogendam, Jan Steenstr. 2». Bijkantoor „De Rotterdammer", Kerkstraat 82- Klachten bezorging: Joh. Grörsvelö, Van Marumstraat 24b, tel. 15.37.79, maandag t/m vrijdag ls.JO - 19.30 en zaterdag 17 tot 18 uur. Politie-alarmnummer: tel. 26.46.60. GG en GO' 26.28,87, Alarmnummer meldingen luchtvervuiling en geluidshinder; tel. 26.26.26. Apotheek: Apotheek Goisfca. Groenelaan •JS, iel 268035. Lange CRUENSUFG5IR.I2 HBIK EfIMRSTP TEL 0 I0.-36ZZ2I VtpaWjWCEtr dit weekend van de Hervormde Jeugdraad een stuwende kracht is uitgegaan op ouderen van de ge meente die zich volop in de discussie mengden. Het bleek, dat jongeren niet persé progressief, en ouderen conservatief 'behoeven te zijn. De bij het begn van het weekend in vlug tempo ongevulde enquêtefor mulieren heeft de socioloog drs. Ei- chols in een hoog tempo verwerkt. Reeds zaterdagmiddag kon hij daarop voorlopige conclusies baseren. Nadere uitwerking van de gegevens brengt wellicht nog meer aan het licht, van wat leeft onder jong en oud, zowel in de reformatorische als in de rooms-katholieke kerken. In het komend voorjaar bomt er weer een weekend, waarin zal wor den voortgebouwd op wat zaterdag en zondag is gebeurd. VLAARDINGEN Onder het via- dukt op de Mr. L. A. Kesperweg is in de nacht van zondag op maandag een personenauto zwaar beschadigd ge vonden. Het bleek, dat de auto zon dagavond in Schiedam was gestolen. De wagen is vermoedtlijk tegen ,een betonnen steun van het viadukt ge botst. Van de bestuurder ontbrak elk spoor. Op het kruispunt Dirk de Derde laan -Floris de Vijfdelaan verleende vrijdagavond de 23-jarige Gbc. V. uit Delft met zijn personenauto geen voorrang aan een wagen, bestuurd door de 34-jarige B. M. H. v. H. uit Vlaardingen. Bij de aanrijding liepen beide auto's ernstige beschadigingen op. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Op de Rotterdamseweg reed zater dagnacht de 29-jarige W. v. P. met zijn personenauto tegen een licht mast. De bestuurder verklaarde in een slip te zijn geraakt. De auto werd totaal vernield. De bestuurder kwam met de schrik vrij. VLAARDINGEN De jubileum- feestavond, vrijdagavond gehouden in de Stadsgehoorzaal in verband met het 40-jarig bestaan van de plaatselijke afdeling van de Kon. Ned. Ver. EHBO, werd voorafgegaan door enkele toespraken, waarbij te vens een aantal personen werden ge huldigd. De heer A. H. van Roon uit Amsterdam, direoeur van de Lande lijke Vereniging sprak zijn geluk wens uit namens het hoofdbestuur en wees op de belangrijke taak van de EHBO. De heren. A. F. de Vries en J. Verkouter werden gehuldigd in ver band met hun 25-jarig lidmaatschap van de EHBO. Zij ontvingen daar voor de dr. Tilanus-draagmedaille die hen werd opgespeld door de heer Van Roon. Het erelidmaatschap van de plaatselijke afdeling werd aangebo den aan de dames M. Hoogen- dam-Verbeek en T. P. Terleth-Simon, die een lange staat van dienst bij de EHBO hebben gehad. Vergezeld van bloemen werd hen het ingelijste geschenk aangeboden door voorzitter Chr. Nierop. De heer Nferop was tevoren ook verrast met een geschenk namens de leden. Een grote pop, bestemd" voor mond-op-mond-beademingsoefening en, werd hem aangeboden door de heer J. van Rij, voorzitter van de jubileumcommissie. Als geschenk van de Kon. Ned. er. EHBO kreeg de heer Nierop van de heer Van Roon als aandenken een gouden vaantje op standaard, aange boden. Het gezelschap Harry Touw verzorgde het feestelijke gedeelte van de avond verder onder het mot- TO: „Lachen is gezond." (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG De 23-jarige Haagse monteur H. van der S„ die 16 novem ber in Wenen werd gearresteerd, heeft bekend de inbraak in het juweliers- bedrijf a. van Dijk in Delft en bij de firma Vermaat in Den Haag te heb ben gepleegd. De man kwam tot zijn bekentenis sen na een intensief verhoor in de ge vangenis in Wenen, Van de juwelen, die een gezamenlijke waarde van f 120.000 vertegenwoordigen, is slechts een zeer klein gedeelte achterhaald. Voor heling werden nog drie Oosten rijkers gearresteerd. SCHIEDAM De onder invioed verkerende metaalbewerker L. J. is met zijn auto tegen een lichtmast ge botst op de hoek Psrkweg-Honner- lage Grethelaan. De auto sleurde de lichtmast enige meters mee. De bestuurder werd ingesloten. SCHIEDAM Bij de Europese Bibliotheek in Zaltbommet is een nieuw fotoboek over het moderne Schiedam verschenen met als titel „Schiedam NU". Samenstellers zjjn de Schiedammers Hans van der Sloot, tekst en Robert Colette, foto's. Namens de uitgever wordt het eerste exemplaar maandagmiddag 2 decem ber in de bovenzaal van het Stedelijk Museum overhandigd aan burgemeester H. Roelfsema. (Van een medewerker) SCHIEDAM De gestaag neerval lende regen was er zaterdag de oor zaak van, dat OI de thuiswedstrijd tegen Sagitta niet heeft kunnen uitspelen. In de 22ste minuut na rust was de stand 40 in het voordeel van de Schiedammers, maar scheidsrechter Benjert vond het on verantwoord om op het steeds natter en gladder wordende veld op Harga de wedstrijd te laten uitspelen. Costiek Toussaint 'had 10 en 20 op zijn naam gebracht en Arie van 't Hoff maakte daar later 30 en 4—0 van. ODI speelde zonder Ada van 't Hoff, Roe van Veen en Hans Berman. LIJNBAAN 92 GOSTZEEOUK155-157 BOTTERDAM Passepartoutringen (vanaf 66,-) met verwisselbare stenen (vanaf 27.50) VLAARDINGEN De heer J. Ba- rendregt (soc.) heeft vanmiddag in zijn algemene beschouwingde „ka priolen van de Boerenpartij" aan de orde gesteld. „Mevrouw Jungerius heeft het Koekoeksnest verlaten en met haar de heer Tettcroo. Ik moet zeggen,dat ik Binding Rechts ook een betere naam voor hun partij vind, wanneer ik het afmeet naar hun stellingname in deze raad". De heer Barendregt vervolgde: „Maar nu verlaat mevrouw Jungerius ons en de heer Remmerswaal komt terug. Niet namens Binding Rechts, viat niet zo verwonderlijk is, want zo rechts is hij nu ook weer niet, inte gendeel. Dit piaatst ons wel voor een pro bleem. Formeel heeft de heer Rem merswaal recht op de raadszetel, maar houdt dit nu in, dat we er een zevende partij bij krijgen met alle gevolgen voor de werking van de raad, zijn commissies en het senio renconvent? We- hebben gepleit voor het zo in tensief mogelijk laten deelnemen aan het raadswerk van alle partijen en daarniee is bij de samenstelling van de commissie rekening gehouden. We hebben daarom de vertegenwoordi gers van de Boerenpartij als vol waardige partners erkend. Ik ben nu geneigd te zeggen dat dit ten onrechte" is gebeurd. De heer Remmerswaal komt (als de krantebe- riehten kloppen) namens Algemeen Belang. Hij kan zich dus bij elke fractie aansluiten, want daar zitten we in feite allemaal voor, A) moet het me wel van het hart, dat ik de laatste tijd mensen gemakkelijk zie -opstaan om te zeggen, dat ze het alge meen belang behartigen. Ze geven er namelijk weer zo gauw de brui aan als ze dat moeten bewijzen. Ook mevrouw Jungerius heeft zich op dat punt niet kunnen waarmaken "nu ze vertrekt en ons met een probleem laat zitten. Half werk zonder enig respect voor haar kiezers. Het kenmerk van kreten sla kende ongeorganiseerden. Ik vind dat de heer Remmcrswa?.) in deze raad maar eerst moet verkla ren waar hij staat en wat hij verte genwoordigt om daarna een beslis sing te nemen over de vacatures ïn commissies, die ontstaan door het be danken van mevrouw Jungerius. Daarover vandaag reeds oordelen zou onjuist zijn, omdat hij er zelf nog niet bij Is", aldus de heer Baren dregt, Als het sneeuwt of vriest bent U wat blij dat U een heerlijk warme pantalon kunt aantrek ken. Zoals déze Manca stretch ds- mespantalon {waarin men ogenschijnlijk vele pondjes slanker is}, uit de series van 17 tot 25 gutden. Een warme heiartca pantalon met zijzak en rits koopt U nu voor nog géén veertien gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze' fmlanea stretch damespantalons, met zijzak en rits, in de maten 34 t/m 46 in de kleur zwart, en met riem in de maten 36 t/m 42 in diverse modetinten voor m Oek.meetidasmorsM epm èêiit ul. cftchrift b»|t SCHIEDAM De ledenraadsver gadering van de CO-OP Nieuwe Wa terweg, heeft vrijdagavond uitkering per winstaandeel op vijf gulden gesteld. In de raad van commissarissen nam mevrouw L. H, Okker-Stoel de plaats in van mevrouw E. Sieswer- da-Kalt, die de heer K. Boer als bestuurslid gaat opvolgen. De heer Boer werd in de plaats van mevrouw Okker-Stoel secretaris. Uit het jaarverslag bleek dat de directie van mening is dat een posi tief standpunt moet worden ingeno men. De toestand in de reeds lang bestaande wijken wordt steeds moei lijker door ontvolking en afbraak. De permanente super CO-OP was onderwerp van veel geschrijf. Tij dens de ledenvergadering kon de heer Van der Lee de bewijzen over leggen, dat deze in Groenoord ge vestigde zaak onderwerp van misverstanden is geweest De aange legenheid kan nu als afgedaan wor den beschouwd. Het ziet er naar uit, dat de se- ini-permanente Midhal in Viaardin- SCHIEDAM De plaatselijke af deling van de Nederlandse Bond van Oud-strijders en Dragers van het Mobllisatiekruis overweegt een fusie met de afdeling Schiedam van de Vereniging Ex-Politieke Gevangetien. Deze fusie zou tot stand moeten ko men in verband met de vergrijzing van de leden. -Dit deelde voorzitter Bakkes mee op de feestavond van de bond, die vrijdagavond in Musis Sa crum werd gehouden. De aanwezigen amuseerden zich kostelijk bij de opvoering van 'het toneelstuk „Haar andere man" door de toneelvereniging Alberdingk Thijm onder regie van Jacques van Haasteren. Na de toneeluitvoering zorgde het „Music Trio" onder leiding van de heer K. van Dorp voor vrolijke no ten. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Er is een kloof tussen burgerij en stadhuis, die van daag door de gemeenteraad niet kan worden overbrugd. Dat heb ik vorig jaar gezegd en dat kan ik nu weer herhalen, want er is niets veranderd. Het college zit nog steeds in hoogheid op zijn wettelijk afgebakende taak en doet er zelf niets aan om daar enige verandering in te brengen. Dit zei de heer S. Barendregt, frac tievoorzitter van de Partij van de Arbeid, vanmiddag in zijn algemene beschouwing over de gemeentebegr - ting 1969. Hij doelde daarbij vooral op de manier, waarop de behandeling van de begroting wordt voorbereid. Volgens hem is er nagenoeg geen sprake van communicatie. In de memorie van antwoord met zijn 279 vragen en opmerkingen was hij ruim vijftig keer woorden tegen gekomen als „In studie nemen of ge ven of de studie afwachten" en „zal worden nagegaan of overwogen" en „zal onderzocht worden" en „de ont wikkeling blijven volgen". Naar de mening van de heer Barendregt moet de lezer wel denken, dat B. en W. een studieclub is. Hij zal aan het eind net zo wijs zijn als aan het begin. Het raadslid noemde sommige ant woorden „geklets in de ruimte". Een opmerking als „de vraag is ons niet duidelijk" manifesteert, dat er geen VLAARDINGEN De heer R- P. Remmerswaal heeft zijn benoeming tot lid van de gemeenteraad aan vaard. In overleg met een aantal kie zers heeft hij besloten een eigen par tij te vertegenwoordigen, die „Alge meen Belang" zal heten. De heer Remmrswaeal volgt me vrouw J. Jungerius-Muldr van Bin ding Rechts (voorheen Boerenpartij geheten) op. Zij zal de gemeenteraad op I januari verlaten. Hierdoor wordt de fractie van Binding Rechts gehal veerd tot een eenmansfractie. De heee Remmerswaal is al eerder iid van de gemeenteraad geweest, na melijk iri 1966 toen hij samen met mevrouw Jungerius de Boerenpartij vertegenwoordigde. Na een ongeluk kige interpellatie over fietsen gaf men de rijwielhandelaar te verstaan dat het beter was te vertrekken, het geen hij ook deed. Bovendien bedankte hij voor het lidmaatschap van de Boerenpartij. Toer) mevrouw Jungerius haar ontslag vroeg per 1 januari, had men uitgemaakt dat de heer H. Peet haar opvolger zou worden. De heer Rem merswaal, die volgens de lijst als - te te eerste in aanmerking komt om worden benoemd, weigerde zich laten schrappen. Hij zou zelfs zijn zetel hebben wil len verkopen. Het raadslid zegt hier- ove: „Ik maakte maar een grapje en dat wordt dan serieus opgevat" en later „wanneer je je hele leven za kenman bent geweest dan krijg je zo een eigen manier van praten" en weer later „goed, we hebben onder handeld en wat dan nog?" De tegenpartij is echter niet inge gaan op het voorstel van de heer Remmerswaal, waarop hij heeft besloten de benoeming te aanvaar den. De nieuwe partij „Algemeen Be lang" wil onafhankelijk zijn met een „christen-democratisch-liberaie" ins wezenlijke bereidheid is óm^sserieus te antwoorden. „De vragenstellers zitten toch niet op de maan? Een telefoontje om verduidelijking was voldoende geweest", zei hij. De klooi tussen college en de raad, •tussen stadsbestuur en burgers, is volgens hem ook het gevolg van de manier waarop de gewone voorstel len aan de raad worden voorbereid. De heer Barendregt gaf als voorbeeld het slaan van een spijker in de muur van het stadhuis om de nieuwe ka lender op te hangen bij de burge meester. „Dan moet eerst- het advies van de directeur van gemeentewerken wor den gevraagd. Netjes per brief, op model papier, met de nodige afschrif ten. Alle handelingen die daarna vol gen zijn er de oorzaak van dat het jaar bijna om is als de spijker op vakkundige wijze geslagen kan wor den. Maar dan is het niet meer nodig, want voor de kalender 1970 hebben we een andere spijker nodig en be ginnen we opnieuw." Met dit overdreven voorbeeld wil-* de het raadslidaantonen, dat het al lemaal te traag gaat. Alles moet langs een officiële weg en volgens de regels worden behandeld. „Op deze wijze worden we door de regeles ge regeerd en zijn de regels er niet meer om het besturen mogelijk te maken." De heer Barendregt wilde over de ze gang van zaken eigenlijk geen verwijten aan het college maken. Wel verwijt hij het college, dat zij de laatste jaren tegen dovemansoren heeft gepraat. „Tot aan vandaag ziet het college niet, dat het de democra tie geen dienst bewijst Ik hoop dat we enige weerklank krijgen op deze wanhoopskianken. Zo niet, dan zal ik een brief schrijven aan de commissie leefbaarheid. Misschien dat dat dan helpt." Over het gemeentelijke flatgebouw voor bejaarden aan de Billitonlaan hebben de PvdA vele klachten ge hoord. Het raadslid vroeg het college dringend maatregelen te nemen. Ook had hij kritiek op het Medisch Op voedkundig Bureau, dat niet zou functioneren. „We meenden dat hier een taak voor de gemeente lag. In die gedach te zijn we alleen maar gesterkt. We verzoeken u ervoor te willen zorgen,- dat de stichting zijn werk staakt en dat dit ter hand wordt genomen door een hij de GGD te vestigen afdeling", aldus de heer Barendregt. SCHIEDAM De politie atten deert het publiek op het feit dat de laatste tijd veel langs de deuren wordt gevent. Vaak ontbreekt een ventvergunning en gebeurt dit dus onrechtmatig. DONDERDAG 28 NOVEMBER Floortje Klomp, Africa Yarbo e.a. 8 UUR Krt. 2 SCHEEDAM De wijkvereniging Bijdorp geeft een Sinterklaasfeest, compleet met ontvangst op de Blau we Brug en in het „Bijdorps Raad huis", aan de Schiedamseweg. De Sint arriveert per tai met zes zwarte Pieten bij de brug, waar het harmonieorkest Sint Ambrosius (met majorettes) klaar staat. Vanaf de brug vervolgt de Sint de tocht per schimmel door de wijk, waar hij alle bejaarden en chronisch invaliden een bezoek brengt. Het feest wordt in het Raadhuis (clubhuis van padvinders van de van Haarengroep) voortgezet met muziek en films voor kinderen tot dertien jaar. gen-Holy omstreeks oktober 19S9 w veld zal moeten ruimen voor het in aanbouw zijnde winkelcentrum Rei gershof. De directie neemt aan dat hoewel in Maassluis-West een groot winkelcentrum in voorbereiding de realisering hiervan nog enige ia' ren zal uitblijven. J De toelichting op de balans ver meldt, dat het netto-bedrijfsresulta-.t over 1967/"68 een bedrag van 253851 beloopt. Uit een vergelijking met'hei boekjaar l966/'67 blijkt dat de omzet- vermeerdering is teruggelopen hoe" wel deze nog altijd bijna zes ton be draagt. Er wordt aan toegevoegd, dar bij de beoordeling van deze cijfers er rekening mee moet worden gehou den, dat sinds maart IS66 geen" nieu we vestiging meer is geopend. De verkoop van vaste brandstoffen loopt terug, daartegenover staat ten sterke omzet vermeerdering van de benzinepomp met 35 procent. De toelichting gaat enigszins ln mi neur verder: „Het is niet te verwach ten dat het mogelijk zal zijn een ho gere brutowinst te bereiken; eerder het tegendeel. Als wij er in willen slagen de nettowinst op hetzelfde péü" te houden, dan moet behalve aan om- zetverhoging ook de kostenkant iets worden verbeterd." SCHIEDAM De voetbal wedstrijd, die vrijdagavond op Harga werd gespeeld ten bate van een nieu we kapel voor de Dr. Noletstichting, trok grote belangstelling. Veei zusters stimuleerden de spelers van de stichting met spandoeken en luide aanmoedigingen. Het mocht niet ba ten, want de cracks van SW en Her mes DVS hadden bij de rust al een 4—1 voorsprong, die na de thee werd vergroot tot 5—3. Na afloop was een feestelijke bijeenkomstin de messroom van de Dr. Noletstichting. De Damclub. Schiedam heeft de competitie-wedstrijden er al op zit ten. De laatste wedstrijd tegen Vree- wijk werd mót 10—10 afgesloten," Hiermee eindigde Schiedam op de vierde plaats. Uitslagen: J. c. On- ink—O. H, Ruys 2—0, W. C. Heuvel man—D. Berghout 0—2, A. Ris- seeuw— P. v. d. Vorm 1—1, D. v, d. Spek—L. D. Vaandrager 2—0, M. den Hou tingB. Lammers 11, ,J J. V. VuykM. WU .etyrlinde 0—2, W. VrijlandM. Pronk 02, L. Breev- oortD. 't Lam 02, A". v, Otter- looA. J. Riedijk 20, H. Wii- lemseA. Augustinus 20. In totaal kwam Schiedam tot negenpunten.uit tien-wedstrijden. - - M- Juliana 1 heeft zaterdagavond een onnodige 31 nederlaag geleden te gen het Haagse Blokkeer II. De Schiedammers, die zonder inspiratie speelden, verzuimden vooral in de - eerste twee sets een voorsprong in winst om te zetten. Alleen in de der de set lukte het Juliana terug te ko men, maar in de vierde set wist Blokkeer na een gelijkopgaande strijd de wedstrijd in zijn voordeel te beslissen. -X- De tentoonstelling in gebouw Ar cade van kleurkanaries, bastaarden en tropische vogels van de Neder landse Bond van Vogelliefhebbers, is op de volgende tijden geopend: vrij dag 2 november van 20 tot 22 uur, zaterdag 20 november van 10 tot 22 uur en zondag 1 december van 10 tot 20 uur. Toegang gratis. komt ook voor U Mannen die neg piekeren over een echt mooi Sintcadeau voor- hun vrouw of verloofde kopen morgen dit kapstel. Een mooie aanwinst voor haar kaptafel, dit goudkleurige ge- mataliteard# fcaprtel, bestalnde uit' handspiegel, borstel en kam. Met fijne decoratie op borstel en spiegel. Een prachtig cadeau voor nog géén v^f gulden. '7$ Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze 3-deiig» goudkleurige gemetaföeerd* kapttdten met mooie decors* tie,- in luxe verpakking voor Oofc.tm&ndsgmCfge/J cp**

Trouw / De Rotterdammer | 1968 | | pagina 2