Israëlische schepen door Suezkan Kaïro: VN-leger de Sinai in Britse vorstin in geldzorgen Johnson zou snode plannen koesteren Teddyheer van Rijnmond Arie Keyzer: meester in ïm Schmelzer: Desnoods een christelijk kabinet Marktberichten tailleur- en mantelstoffen 95 A viva Einhorn leidde Doelen Promenade Bokken tillen kraanarm 1 Koeien gestolen uit boomgaard Annie M.G. Schmidt krijgt staatsprijs Oostenrijk Pensionhouder schiet op gast No claim-korting moet omhoog Bloedige onlusten bij bezoek yan Ajoeb aan Dacca Bomaanslagen in Parijs Nachtbussen in de hoofdstad Bestraald vlees nog niet lekker Politie Lissabon bezet faculteit Zang- en orgel avond in de Petrakerk Kotter overvaren in VS: 17 vermisten Kinderrechter moet met mensen kunnen omgaan Geen samenwerking tot elke prijs Overleden na val DE ROTTERDAMMER JERUZALEM/CAÏRO On danks optimistische verklaringen van Scranton, de speciale, afge zant van de toekomstige Ameri kaanse president Nixon, is er de afgelopen weken geen enkele vooruitgang gekomen in de vre desmissie van VN-bemiddelaar Jarring. Pagina 4 2A MAANDAG 9 DECEMBER io,„ ROTTERDAM Annie M. G. Schmidt krijgt de Oostenrijkse staats prijs voor haar kinderboek Wiplala. Dit boek werd in 1958 bekroond met de kinderboekenweekprijs en in 1965 met de Nederlandse Staatsprijs voor het Kinderboek. Wiplala verscheen ook in het Duits, Engels, Zweeds, Frans en Japans. Sinds de eerste uitgave door de Ar beiderspers ln Amsterdam in 1957 is het boek, met illustraties van Jenny Dalenoord, tien keer herdrukt RHENEN De pensionhouder F. B. Uit Bhenen is gearresteerd na een schietpartij in zijn pension, waarbij een Marokkaan in het dijbeen werd gewond. De toiletten waren pas hersteld en de eigenaar had zijn ongeveer vijftig Marokkaanse gasten verboden daar van gebruik te maken, omdat de te gels, in de vloeren pas waren gelegd. Er was slechts één plaats aangewezen waar men terecht kon. Sommige gas ten hadden echter het erf gebruikt en toen de pensionhouder dit merkte, sommeerde hij hen de boel op te rui men. Waarschijnlijk hebben de gasten dit niet begrepen. B. haalde daarop uit zijn woning een machinepistool en ging daarmee naar de pensiongasten. Toen hij het pistool ln de aanslag had, ging er volgens B. onverwacht een schot af, dat een der gasten trof. DEN RAAG De EVO (de Algeme ne Verladers- en Eigen Vervoerders Organisatie) is onaangenaam verrast door de aangekondigde verhoging van de autoverzekeringspremies. invoering van het extra eigen risiko vaa 150 voor jeugdige autobestuuhders op 1 juli van dit jaar zou immers, naar in verzekeringskringen werd gesugge reerd, een nieuwe premieverhoging op korte termijn onnodig maken. Nadat °P 1 januari 1967 al wegens kostenstijgingen tot premieverhoging moest worden overgegaan weiden me dio 1968 zowel genoemd extra eigen risico als een poema «verhoging wegens optrekking van de WA-dekfeing tot ƒ400.000 ingevoerd. De EVO is dan ook van mening, dat de maatregel van de autoverzekeraars om reeds op 1 febru ari a.s. de premies opnieuw te verho gen geheel misplaatst is en derhalve moet worden betreurd. Deze algehele premieverhoging gaat bovendien niet gepaard met een maat regel tot algehele verhoging van de no- claim-korting. In het algemeen is de maximum no claim-korting nog steeds slechts 30 procent gebleven, pas na vijf jaar schadevrij rilden te bereiken. Naar de mening van de EVO dient na alle pmoieverhOjgingen dit percentage nu toch eindelijk eens te worden opgetrok ken tot tenminste 50 procent van de premie. Door een zodanige verhoging van de r.o-eiaim-korting zouden, volgens de EVO, de goede rijders laag niet zo ge dupeerd worden als nu het geval is, terwijl dan bovendien, ook in het be lang van de automobielsssurandeuren, het schadevrij rijden veel aantrekkelij-' ker zou worden. BATON ROUGE op de rivier de Mississippi is in de nacht van zater dag op zondag de kotter White Aider van de Amerikaanse kustwacht na een aanvaring met een Panamees vrachtschip gezonken. Drie opvaren den van de kotter konden worden gered. Zeventien van hun collega's worden vermist; gevreesd wordt dat zij in het ijskoude water zijn omge komen. Terwijl de Jordaanse premier Tal- hounl verklaarde, dat de missie van Jarring tot nu toe geen enkel succes heeft opgeleverd, stuurde de Israëlische minister van buitenlandse zaken, Abba Eban, zijn Egyptische ambtgenoot Blad een protestnota. Hij beschuldigt Riad daarin van tegen werking van Jarrings missie. Egypte zou Amerika hebben laten weten dat het bereid is een nieuwe VN-strijdmacht toe te laten in de omstreden gebieden (Sinal en Sjarm el Sjeik). Ook zou Egypte bereid zijn DACCA In Dacca zijn zaterdag twee mensen om het leven gekomen en ongeveer 20 gewond bij ongere geldheden naar aanleiding van een bezoek van president Ajoeb Khan van Pakistan. Demonstrate! trokken door de stra ten van de hoofdplaats van Oost-Pa- kistan en eisten „herstel van de de mocratie". Toen de betogers poogden de residentie van de gouverneur te bereiken, waar het staatshoofd sinds drie dagen logeert, opende de politie, versterkt door militaire eenheden, het vuur. Er werden circa 150 perso nen aangehouden. De betoging was georganiseerd door de linkse Awami-partij, die ook een staking var. het personeel bij het openbaar vervoer had uitgeroepen'. PARIJS In de nacht van zater dag op zondag zijn in Parijs drie bomaanslagen gepleegd. Bij één daar van, op de „pub Renault" (een toon zaal met restaurant op de hoek van de Champs Elysees en de Rue Mar- boeuf), werd een man vrij ernstig aan het gelaat gewond. Hij werd in zijn bed door een instortende muur bedolven. De schade aan het gebouw was groot. Eerder was een benzinebom gewor pen naar een partijbureau van de Gaullistische Unie voor de verdedi ging van de republiek, waardoor brand ontstond. Deze werd vrij snel bedwongen en de schade was gering. Tenslotte ontplofte nog een bom in een café in de buitenwijk Lilas, dat licht beschadigd werd. 'De poïitie schrijft de aanslagen toe aan linkse elementen. Israëlische schepen vrije doorgang te verlenen door het Suezkanaal en de Straat van Tiran.' In Kairo zijn vier Israëlische spio- nage-kompiotten opgerold. Er zouden twee Egyptische journalisten bij be trokken zijn. Israël heeft dè toegang tot Bethle hem tijdens de kerstdagen beperkt. Er zullen slechts 8000 pelgrims in de stad worden toegelaten. LONDEN Koningin Elizabeth van Engeland zit in geldzorgen, meldt de Sunday Express. De vorstin is zwaar getroffen door de Inflatie en de nieuwe belastingen. Als zij niet meer toelage krijgt, zal zij drastisch moeten bezuinigen of haar eigen ver mogen moeten aanspreken. De Britse vorstin verdient ruim vier miljoen gulden per jaar. Sinds haar troonsbestijging, zestien jaar geleden, is dat bedrag niet meer ver hoogd. De Sunday Express noemt koningin Juliana het voorbeeld van hoe een monarch moet worden betaald. Ook prins Bemhard heeft het volgens deze krant financieel beter dan prins Philip. PALM SPRINGS De republi keinse gouverneurs in de "VS hebben zaterdag de komende president NIxon gevraagd, een halt toe te roe pen aan ,fmaatregelen van politieke opzet" waarmee volgens ten de rege- rtog-Johnson in de laatste dagen van •haar bewind de regering-Nixon in moeilijkbeden wil brengen. Gouverneur Reagan, door zijn col lega's als hun nieuwe voorzitter ge kozen, zei dat het hoofdzakelijk ging om wijzigingen in sociale program ma's die 40 miljoen dollar zouden kosten. Het verzoek aan Nixon werd gedaan in een resolutie aan het slot van de driedaagse jaarlijkse confe renties, die de gouverneurs in Palm Springs hielden. DEN HAAG De. commissie Kin derrechtspraak onder voorzitterschap van prof. mr. Ch. J. Enschede heeft minister Polak van Justitie gead viseerd bij voorkeur een kinderrech ter te benoemen die ongeveer veertig jaar is, en wel voor een periode van tien of vijftien jaar. De kinderrechter zal na een aantal jaren ervaring bij de rechterlijke macht een voortgezette vorming ach ter de rug moeten hebben in kinder recht, kinderbescherming, menswe tenschappen, vaardigheid in contact en omgaan met mensen. Na een peri ode als kinderrechter zal hij weer terug moeten gaan naar de algemene dienst. Een soortgelijk systeem zou men ook kunnen, toepassen voor andere specialistische functies bij de rech terlijke macht: de alleensprekende strafrechter, de economische rechter, en de alleensprekende burgerrechter. ROTTERDAM In vroeger eeuw en was het improviseren één van de belangrijkste onderdelen van het musiceren. Men kan zelfs niet aan de Indruk ontkomen, dat de muzikaliteit van een uitvoerend musicus werd af gemeten aan zijn bekwaamheid in het improviseren. Zaterdagmiddag heeft Arie Keijzer op het orgel in de Grote Doelenzaal laten horen, dat hij een meester in die kunst is, wat veel orgelliefheb bers al schenen te weten, want de zaal was goed gevuld. Twintig van de bezoekers hadden een thema-ingele verd om op te improviseren, waarvan er negen tot uitvoering kwamen. De wat los hangende motiefjes van (Van onze parlementsredactïe) SITTARD KVP-fractieleider Schmelzer wil wel samenwerken met andere partijen, maar niet tot elke prijs. „Desnoods moeten de christe lijke partijen de moed en de bereid heid hebben om bet land een minder heidsregering te geven", aldus de heer Schmelzer op een partijvergade ring in Limburg. Hij meende dat een progressieve concentratie niet zal aanslaan bij de meerderheid van het Nederlandse volk, dat niet bereid is zich te laten indelen in progressief en conserva tief. Betere mogelijkheden zijn er voor de PvdA vindt hij, als de soci alisten bereid zijn zich te ontdoen van Nieuw Links. De heer Schmelzer pleitte voor een nauw samengaan van de christelijke DEN HAAG Om gezondheidsre denen is het voorzitterschap van de Koninklijke Nederlandsche Ree- dersverentging gewisseld. De -heer W. A, Schreuder, directeur van de NV Hollandsche Stoomboot Mij. te Amsterdam, is voor het resterende deel van het verentgingsjaar be noemd tot voorzitter en mr. J. Brtns, lid van de raad van beheer van Phs. van Ommeren NV te Rotterdam, tot onder- voorzitter. Wij kochten bij een beroemde Nederlandse con- fectiefabrikant in het besce genre een groot aantal prachtige couture stoffen tegea geweldig lage prijzen. Kies uit deze kerncollectie Engelse tweeds, kamgaren, velours, laken, Shetland, Chaueiruiten en -tweeds. Normaal 14.95 - 22.50 per meter Normaal 24.75 - 34.75 per meter 995 16 140 cm breed VEEMARKT ROTTERDAM ROTTERDAM, maar,dan fl december Aanvoer: Totaal 1839, waarvan 1413 slaeh- trunderen en 466 varkens. Prijzen per kg: Slachtrunderen extra kw. 4.M-SJ5, le kw 4.20-4.63, 2e kW 3.75-4.05, 3e kW 3.45-3.10. Varkens le kw 1.56-2.60, 2e kw 2.53-2.36, 3e kw 2.50-2.33, stieren 440-4.95, wowUcoelen 5.30-3.45, slachtzeugen 1.35-2.10. zware var kens 2,i(i-2,25. Overzicht: slachtrunderen aanvoer groot, handel redelijk, goed Prijshoudend", varkens aanvoer Iets groter, handel vlot. iets stijver ln prils, enkele prima's boven notering. UTRECHTSE VARKENSBEURS OP de Utrechtse varkensbeur» van vrijdag werd een verwaehtingsnotering opgesteld die voor geslachte varkens een prijs aan gaf van 3.10 tot ƒ3.1», gewichtsklasse 63/85 kg, mlddenkwalltelt. levering franko- abbatolr. voor zwaardere varkens gelden de ge bruikelijke kortingen, voor levende var kens noteerde men de volgende prijzen: tot 110 kg ƒ2.53 tot ƒ2.55 en van 111—120 kg 2.49 tot 2.51, tarra 4 kg. Vergeleken niet voorgaande week zijn de prijzen met onveranderd voor geslachte varkens en met 3 en 2 cent verlaagd voor levende varkens. S CHIPPERSBEURZES AMSTERDAM,' 5 dee. 250 ton mals Ravenstein; 500 ton mals Amersfoort: 235 lad. kiel Krallngsche Veer; 2oo ton veevoe der Ween; 175 ton mals Amersfoort; 100 !ad, machinedelen Hengelo; 100 ton super fosfaat Sneek: 530 ton kolen ilggen-varen; 300 lad. eacaobonen vletten 82.50; 100 ton superfosfaat Dokkum: 100 lad. stammen Steenwljk: 1250 ton mals Harderwijk: lad. koffie utrecht: lad. ehinaklel cletten ƒ200: lad. stukgoed Rotterdam: lad. koffie Utrecht: lad. cacaobonen vletten 110. AMSTERDAM. 6 dec. 100 ton super fosfaat MusselKanaal; 80 ton munitie Bui tenhuizen; 800 ton superfosfaat Pernis; 230 ton superfosfaat Aalsmeer: 200 ton rijst Rotterdam; 220 ton veevoeder Rotterdam; 300 ton meel 1-v; 100 ton ehinaklel Apel doorn; 206 ton mals Hoogkerk; 85 ton mals Heukelum; 280 ton mals Delft; 100 ton oud ljzder Deventer: 250 ton eacaobonen vlet ten 80 300 ton stukgoed vletten 90; 300 ton rubber vletten 100: 650 ton cacaobonen 1-v; 500 ton mals vletten 110; 133 ton oud Ijzer Urnutden; 125 ton mals Capelle a/d IJssel; 150 ton mals uekkerkerk-, 150 ton kallzout Alkmaar; 95 ton veevoeder uochem; 125 ton kallzout Steenwljk: 40O ton rubber vletten 105; 500 ton rubber vletten 115: 133 ton veevoeder Groningen. SCHIEDAM De 48-jarige spoor wegbeambte C. de W. uit de Bing- iystraat in Rotterdam die op Sintni- kolaasavond van een drie meter hoge steile trap in de stationsrestauratie viel en met een schedel basisfractuur in het Gemeenteziekenhuis moest worden opgenomen, is vrijdagmiddag overleden. partijen, volgens hem de ruggegraat van de Nederlandse politiek. Maar de mogelijkheid bestaat dat de KVP de verkiezingen in moet gaan, met de mededeling; „Het is ons niet gelukt partners te vinden. We zullen ze na de verkiezingen moeten zoe ken". AMSTERDAM Een nachtelijke kwartiers- of iialfuuriiienst in een kringlqn naar verre stadsdelen zal bij wijze van. proef door het Amsterdamse vervoerbedrijf in het komende voorjaar worden gereden. De nachtbussen zullen van middernacht tot 's morgens zes uur dienst doen. Met dit initiatief zal de hoofdstad een van de weinige wereldsteden zijn die deze service bieden. De proefneming is een gevolg van een zgn. Prinsen hofconferentie, waarop de jeugd dit als een van haar wensen bekend heeft gemaakt. De ritten zullen per stuk 0,60 kosten. Of de Amsterdamse taxibedrijven dit allemaal maar zo „nemen", zal moeten worden afge wacht. UTRECHT Srnaak en geur van bestraald vlees voldoen nog niet aan de eisen. Dat is gebleken bij proeven in Nederlandse laboratoria met de bestraling van verpakte gesneden vleeswaren en gepasteuriseerde ham men in blik. Dit staat in een nota van het Produktschap voor vee en vlees. Bestraalde vleesprodukten mogen naar het oordeel van een werkgroep pas in de handel komen, als ze ook op de exportmarkten worden toegela ten. In een paar landen, waaronder de VS, Canada' en Rusland, worden al enkele bestraalde produkten in om loop gebracht. In de VS werd bestraalde bacon al in 1984 vrijgege ven, maar deze vergunning Is onlangs althans voor civiele doeleinden s=* ingetrokken. LISSABON In Lissabon heeft de politie gistermorgen de technische fa culteit van de universiteit en het bu reau van de studentenbeweging be zet, nadat de minister van onderwijs de sluiting van de facultéit had bevo len in verband met een voor vandaag afgekondigde studentenstaking. De studenten willen met hun actie protesteren tegen de weigering van de autoriteiten, subsidies te verlenen aan de universiteitskantine. Volgens een zegsman heeft de politie studen ten ondervraagd die een vergadering •hielden in het kantoor van de stu dentenvereniging, maar geen arresta ties verricht. het eerste werd Psalm 138 met de melodie in het pedaal aan het slot Het tweede thema was een leuk melodietje, waarvan de eerste zes no ten stof gaven voor een levendige improvisatie. Het derde bevatte lasti ge veriagingen en groeide uit tot zo iets als een oud-Frans Noëi. Heel lang was het vierde thema, dat Arie Keij- zer wijselijk in stukjes hakte en er modern getinte muziek van maakte. Nummer vijf gaf ook een psalmachti ge melodie, van heel fijn uitgroeiend naar een machtig fortissimo, en het thema, van nummer zei, een Gavotte, leek in het begin heel sterk op een bekende compositie; sierlijke lijnen werden goed volgehouden. Uit de snelle zestienden van het zevende thema groeiden na een stac cato inleiding een reeks vloeiende melodieën, en het teinge thema num mer acht werd een boeiende afwisse ling van breed en puntig spel. Feestelijke klanken liet het laatst gekozen thema horen, dat na een pia nissimo begin tot een grandioos slot van het concert leidde. De langdurige ovatie aan het slot van de middag had Arie Keijzer met zijn zeer be kwame en intens muzikale spel ten volle verdiend. G. M. Dersjant RIDDERKERK - Rijnmond heeft zich niet onbetuigd gelaten bij de geboorte van de 40.000ste inwoner van Ridderkerk, Elisa-, beth Lodder. Zaterdagmiddag zat voorlichtingsfunctionaris g Schilder aan het kraambed van de gelukkige moeder om haar een teddybeer voor haar dochter aan te bieden. Moeder Lodder zal deze middag nog lang heugen: burgemeester Van der Hoeven kwam de be loofde zilveren beker van het ge meentebestuur brengen, vereni- gingsmensen gaven acte dé présence met gratis lid maatschappen, zwemlessen enz. aannemers, banken en mid denstanders lieten geschenken aanrukken. Om de feestvruegie nog wat te verhogen kwamen en kele harmonie- en fanfare-or kesten serenades brengen: voor de laatste moest de hele Ring dijk worden afgezet. BRUSSEL De Europese investe ringsbank heeft het Belgische wegen fonds een lening van 36 miljoen gul den toegestaan voor de aanleg van het Belgische gedeelte van de auto weg Brussel—Antwerpen—Breda. De weg maakt deel uit van de inter nationale weg tussen Nederland en Frankrijk. De lening is bestemd voor de aan leg van het gedeelte Antwerpen— Nederlandse grens. De wég zal met het gedeelte Nederlandse grens Breda in 1971 klaar zyn. ROTTERDAM De Frans-Israëlische dirigente Aviva Einhorn maakte zaterdagavond haar openbaar Nederlands debuut t het dirigeren van het.Philharmon.sjh tij dens de uitverkochte „Prom" in de Grote Doeienzaal. Solistische mede werking aan dit concert werd ver leend door de pianist Raffi Petrossi- an tijdens een uitvoering van het pi anoconcert van Aram Chatsjatoerian. De dirigente heeft met haar optre den duidelijk gemaakt, dat zij over muzikaal temperament beschikt, maar zij had niet steeds het 'vereiste overwicht oP het orkestapparaat, het geen soms resulteerde in ongelijkhe den tijdens de uitvoeringen van Beethovens Ouverture Egmont, waar mee het concert werd geopend, en van Dvoraiks „Nieuwe Wereldsymfo- nie". Overigens was de keuze van 'deze bekende, veelgespeelde stukken, al tamelijk riskant Ook op hét punt van dynamische schakeringen lieten de vertolkingen van genoemde stukken hier en daar te wensen over. Men denke b.v. aan het tè sterk ingezette slotgedeelte van de ouverture. Verder mist dé toehoorder nogal wat rustpunten in de partituren, de muziek „ademde' niet voldoende, doordat er ook te weinig rekening met de komma's werd gehouden. Door dit al maakte' het geheel een wat onrustige indruk," die soms, zoals in het langzame deel van de symfonie, nog werd versterkt door een vrij snel gekozen tempo. De beste klinkende resultaten wer den bereikj: in het pittig gespeelde Scherzo bij Dvorak in de begeleiding van Chats jatoerians concert, een overigens vrij langdradig stuk met talloze reminiscenties aan Tsjai- kowsky, Rachmaninoff en Gershwin, om slechts enkele te noemen. De solopartij werd met de vereiste virtuositeit en vaak verrassend fraai toucher gespeeld door de pianist Pe- trossian, die het werk al sinds '48 op zijn repertoire heeft. De sonoriteit van zijn spel had nog wat sterker gekund, maar het voor het eerst spe len ln deze zaal zal in deze stellig een woordje hebben meegesproken. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Twee drijvende bokken hebben vanochtend in de Maashaven een 320 ton wegende kraanarm op een ponton, getild. Kraan en ponton zullen samen de steenlegger Libra vormen, die de Combinatie Havenmond Hoek van Holland gaat gebruiken bij de aanleg van de nieuwe pieren voor de Nieu we Waterweg. De kraanarm is gebouwd door NV Constructiewerkplaats en Machinefa briek Braai, de ponton door de scheepswerf De Biesbosch in Dor drecht. De Libra komt met Kerstmis in gebruik: een tweede vaartuig van dit type in februari. jmUmlam BaarUm Dm Boog BMtriom EirMexm TIEL-BUURMALSEN Het afge lopen weekeinde zijn veehouders in Tie! en Buurmalsen gedupeerd door diefstallen. Uit een boomgaard van de heer W. van Lith zijn zaterdag nacht acht koelen gestolen. Bij vee houder S. J. van Santen ln Buur malsen baalden dieven koperen stroomkabels weg, waardoor de boer derij werd afgesloten van electriciteït. van levering De Tielse veehouder, die zondag morgen toen hij wilde gaan melken de diefstal ontdekte, heeft een schade van tienduizend gulden plus het mdkgeld dat per week 130.— be droeg, Hij heeft geen enkele koe meer over. Hij was niet verzekerd. De recherche heeft de politie van enkele plaatsen in Noord-Brabant en Limburg op de hoogte gesteld van de veediefstal. Daar zijn vorige week soortgelijke diefstallen gepleegd. Vermoed wordt dat het vee in Bel gië verkocht zal worden omdat dit in ons land. althans legaal, niet moge lijk is. De politie denkt te doen te hebben met een bende veedieven die in georganiseerd verband werkt. In Buurmalsen leed het provinciaal electrieiteitsbedrijf, dat inmiddels met het herstel is begonnen, een schade van tienduizend gulden. ROTTERDAM De kerkkoren I'Jsselmonde en Bolnes vormden za terdagavond in de Petrakerk in Lcm- bardijen samen een - groot koor, dat het podium voor een groot gedeelte vulde. Onder leiding van Cor Kooy- man zong dit koor beschaafd en meestal fraai van klank een reeks geestelijke liederen. Het was interessant eens één van de vele koraalmotetten te horen Komt, laat ons nu gaan zingen van Leonhart Schröter, die in zijn tijd (1532 - 1601) één van de grote meesters was. De werken van Mi chael Praetorius en Charles Bun©1 klonken evenais het voorgaande boei end, al was er reeds eeil neiging in te horen om iets te laag te zingen, mis schien doordat da sopranen en de te noren wat ver van het orgel stonden- Ook de drie koralen waren niet altijd zuiver, en in het laatste van deze groep, Looft overal, klonken de man nenstemmen geforceerd, maar zij •hielden zich goed in het begin van Cantate Dcftnino van Michel Richard de la Lande, waarin het orgel hun helemaal geen steun kon geven. Mooi klonken Handels Agnus Delen Rejoi ce In the Lord van George Rathbone, hoewel in het laatste de zuiverheid wel wat te wensen overliet. Ook het orgel had met onzuiver-- heid te kampen, wat uiteraard niet aan de organist heeft geiegea Ab Ouwens had weer interessante stuk ken gekozen; hij opende de avond met drie variaties over Christe der du bist Tag und Licht van Samuei Scheidt, met een fraaie tegenstelling tussen de fijne tweede en de ab klokken klinkende derde variatie. Drie koraalvoorspelen van Johann o- Bach kregen het volle pond van klankschoonheid. Boeiend waren de voorspelen voor de Engelse hymn®® Southwell en Durham van Heab Willan, en pittig klonken de fanfares in afwisseling met de melodieën w Chant héroïque van onze tijdger.oo Gordon Young. Ook in de tot een stralend fortissimo aangroeiend Hymnus van Friedrich Zipp het a Ouwens die ook een voortrefiehJ* begeleider was zeer muzikaal sp» horen. G. M. Dersjan

Trouw / De Rotterdammer | 1968 | | pagina 2