boogaard Woningwetboiiw staat stil in Maasland Familie Franken won de kleuren-tv Nieuw kerkor gel voor chr. gerefMaassluis N-l-E-U-W Veel geplusen gemin in Maasland Middelbare scholieren! vieren midwinterfeest! Teiina Verschrikkelijk kwaad cadeau- St. Nicolaasactie goed verlopen KVP-WETHOUDER NEEMT, ONTSLAG NA ONGELUK OVERLEDEN van jo Minae kerstconcert Activiteiten bij de NCVB-afdelingen Gevaarlijke stoffen verboden in havens van de gemeente is een goed figuur geen heksentoer! ELASTIEKEN KOUSEN Ie ELEKTROMONTEURS ELEKTROMONTEURS verstandige huisvrouw HULPMONTEURS Subsidie Rel in Spijkenisse Vandaag en morgen en dagelijks dE ROTTERDAMMER WOENSDAG 11 DECEMBER 1968 (Van onze verslaggeefster) SCHIEDAM De afdeling cen trum vaii de Nederlandse Christen Vrouwen Bond viert woensdagavond 18 december kerstfeest in een zaaltje van de Bethelkerk aan de Nieuwe Maasstraat. De toneelgroep van de afdeling zal het kerstgebeuren op verschillende manieren uitbeelden. voor de bestuursverkiezing (presi dente mejuffrouw D. Apeldoorn treedt af) kunnen tot 8 januari na men van gereformeerde kandidaten worden opgegeven. Voor de functie van presidente verwacht het bestuur opgave van namen van hervormde dames. De jaarvergadering wordt woensdagavond 22 januari gehouden; mejuffrouw Nortier zal dan dia's uit vreemde landen vertonen. De afdeling Nieuwland van de NCVB houdt dinsdagavond 17 decem ber in de grote zaal van de Magnalia Deïkerk kerstavond. De leden volgen dan de liturgie, die de dichter-predi- kant ds. Jaap Zijlstra voor de Christelijke Plattelandsvrouwen Bond en de Nederlandse Christen Vrouwen Bond heeft samengesteld. Na de pauze vertelt de heer S. Kui per, oud-hoofd van de Prinses Marij- keschool, een kerstverhaal. De eerstvolgende bijeenkomst in het nieuwe jaar is dinsdag 21 januari 1969; mevrouw Groot Enzerink-van der Tas zal dan weer een boek bespreking houden. ingang van 1969 worden deze vereni gingen uit de begroting geschrapt Ook de verenigingen die zich voor extra uitgaven, zien gesteld en dan subsidie aanvragen zullen hun aan vraag niet zonder meer beloond zien. Een in te stellen commissie zal voor taan de hele materie van de subsidie verlening gaan behandelen. De vere nigingen kunnen volgend jaar ïn elk geval rekenen op een bezuiniging van 2000 aan subsidiegelden. De raad heeft grond verkocht aan de Interkerkelijke Stichting Huisvesting Bejaarden Maasland - en hoopt, dat' spoedig met de bouw kan worden begonnen. De gereformeerde school aan de Doelstraat zal. wórden verbouwd en ingericht en de raad aanvaardde tot slot een nota óver de hoogspan- nigsli jn naar het Europoprtgebïed, waarin men het gevoerde beleid /van het college goedkeurt. Maasland heeft zich evenals Vlaardingeh heftig verzet tegen deze bovengrondse lei ding, echter nog zonder resultaat. (Van een onzer verslaggevers) MAASLAND Burgemeester F. .T. Groot Enzerink zei dinsdagavond zich verschrikkelijk boos te hebben ge maakt, toen het plan-Comman- deurspolder in Den Haag werd afge keurd. „Dit is voor ons ontoelaatbaar en we zullen deze zaak op scherp stellen", zei hij. Men had het plan, dat in maart van dit jaar was ingezonden, lange tijd in Den Haag laten liggen. Na herhaaldelijk verzoek was half no- i vember de mededeling binnengeko- men dat het plan geen goedkeuring kreeg, waarbij men zich beriep op een in oktober verstuurde circulaire, wat de burgemeester onaangenaam had getroffen. Het motief zou zijn dat men in Den Haag van mening is dat de dorpskern van Maasland klein moet 'blijven. „Wie dit heeft beweerd zullen we duidelijk aan het verstand brengen dat we het daarmee niet eens zijn. Volgens een prognose, die Gedepu teerde Staten hebben erkend, is het Maaslandse inwonertal nog te laag." Het gevolg van de weigering is, dat de woningwetbouw geheel tot stilstand zal komen. Voorlopig zal niemand van de ruim 200 woningzoe kenden kunnen worden geholpen en zal men niet kunnen beginen mét de sanering van de 240 huizen, die daar voor in aanmerking komen.' De subsidieregeling gaat op de hel ling. Daartoe heeft de gemeenteraad gisteravond besloten. Men: wil af van de gewoonte elk jaar aan hobbyvere nigingen subsidie te verlenen. Met 1641 JOOST VAN DEN VONDEL RIJMT "TREK" OP "VLEK". DICHTERLIJKE JENEVER IN KLARE TAAL Wel wis en waarachiig was in die tijd "Vlek" er al. Van 1550 af wordt "Vlek" volgens hetzelfde oude recept uit zuiver graan gestookt. Ook die exira zachte jonge jenever "Vlekje". Vooreen merk- jenever zéér voordelig: 10.25 per liter. ANNO SCHIEDAM Geboren: Peter zv M Pe terbroers en M M Gouka; Lambertus J A zv L A M van de Water en H T M Steens: Adrians J dv G Boes en A J Krabbendam; Juliette dv W Brauckmnan en P Ouwens; Karin M dv T M Breur en W Rijke. Overleden: A N Cino 63: p stolk 34. BWÈl Gouden zegelringen voor familiewapen, j HkHH monogram of andere JPvflRi inscriptie y3naf 99,70 LIJNBAAN 92 OOSTZEEOIJK155-157 ROTTERDAM Vanaf morgen, donderdag, wordt in het Passage Theater de film „Spartacus" vertoond, een rea listische uitbeelding van de slaven opstand tegen de Romeinse aristocra tie. Tijden: dagelijks, behalve woensdag, 14 en 20 uur (14 jaar). In de kindermatinee van woensdag 18 december kunnen „De nieuwe avon turen van Dik Trom" worden beke ken. Aanvang 14 uur. SCHIEDAM Vanavond; woensdag, wordt de inventaris; van de Sint Liduinakerk aan de Singel door notaris A. S. H. A. Blaisse geveild. Behalve allerlei voorwerpen, waaronder oerschil- lettde met gewijd karakter en uit de kerkelijke inventaris af komstigworden ook goederen uit de pastorie, geveild. Aanvang zeven -uur. De foto geeft een in druk van de gisteren gehouden „kijkdag". LIJNBAAN 92 OOSTZEEDUK155.157ROTTERDAM SCHIEDAM Het bestuur van de Stichting Opbouw Schiedam is tevre den 'over de resultaten van de Sint Nicolaasactie. Veel .winkeliers, meld den zich als deelnemer; de omzet van de Schiedamzegel steeg daarbij aan zienlijk en bereikte een hoogte van anderhalf miljoen gulden. Uit de Sint Nicolaas-actie-deel- némers hebben zich weer zes winke liers aangemeld, die blijvend het Schiedamzegel gaan verstrekken. Op het ogenblik zijn er 170 winkeliers, die het Schiedam-zegel verstrek- ken. Er worden weer plannen uitge broed voor nieuwe acties-en de stich ting wacht graag suggesties van in woners van Schiedam' in.- vbtSISi'IW <VatlMfliKD SCHIEDAM Het ..Schiedams Christelijk Mannenkoor geeft vrij dagavond 20'december zijn Kerstcon cert in de gereformeerde kerk (vrij gemaakt) aan de Westvest, Medewer king verlenenFeike-. Asma. orgel, .en Bernard Versteege, bas,. Kaarten a ƒ2.50 verkrijgbaar bij J. Poot, Nas- saulaan 51, H. J. Troost, Aleidastraat 23, M. Kopmels', Burg. Knappertlaan 274b, G. Huisman, Mgr. Nolenslaan 189, en TV. Punt, Burg. Honnerlage Grethelaan343.'V Gusto's Muziekvereniging, heeft de heer V. Jonker benoemd tot haar di rigent Hij behaalde in 1958 het eind diploma van het RotterdamsConser vatorium,; was van ,1954,. tot 1988 bij de Marinierskapel.rider Koninklijke Marine en is nu leraar aan de Rot terdamse Muziekschool.' (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Krachtens een wijziging van de haven verordening is het voortaan verboden in de Konin gin Withelminahaven en Qude Haven ligplaats te kiezen, met een vaartuig, dat bepaalde gevaarlijke stoffen aan boord heeft: Het laden en 'lossen van deze stoffen is zodoende ook diet meer mogelijk. Het verbod geldt niet voor de Vul- caanhaveri en de haven van de Eerste Coöperatieve Kunstmestfabriek, in dien men in het bezit is van een: door de gemeente te verstrekken vergun ning. Aan zo'n vergunning kunnen 'bepaalde voorwaarden worden ver bonden ter waarborging van de vei ligheid. SPIJKENISSE Tijdens de begro tingsbehandeling in de gemeenteraad heeft gisteravond de KVP-wethouder II. A. Veldhuijscn Ontslag genomen. Hij deelde mee, dat hij het vertrou wen in de samenstelling van het Col lege van B: en W. miste. Tijdens de "toelichting op zijn besluit ontnam burgemeester P. J. Bliek hem het woord, omdat' wet houder Veldbuijsen sprak over „dic tatuur in het c~"°ge". De heer" Velöhu. 'een bleek ernstige bezwaren te hebber tegen het feit, dat er op posten van rijn portefeuille (openbare werken) naar zijn mening op onverantwoorde wijze met 360.000 gulden was bezuinigd. Bovendien bleek de heer Veldhuijss.il ook persoonlijke bezwaren te hebben te gen de beide andere wethouders (le den van de PvdA). Zo verklaarde hij, dat wethouder J. J Visser (financiën) autoritair optrad en herhaaldelijk zwaaide met de portefeuille. Over lo co-burgemeester" B, Mijboom zei hij, dat deze „het goede heertje" speeldè door op de stoei van andere wethou ders. te gaan zitten en bijv. woon ruimte als bedrijfsruimte beschik baar te stellen tegen de wens van de verantwoordelijke wethouder in. ROTTERDAM In 'het Dijkzigt- ziekenhuis is overleden de grondwer ker C. Neleman (57) uit Pijnacker, die maandagochtend op de Ter- bregseweg met zijn brommer frontaal tégen een auto. botste en een schedel- basisfractuur opliep. De 53-jarige loodgieter C. G. J. Zomer uit de Wandeloordstraat. is dinsdagochtend met zijn brommer op de kruising Ringdijk- Spinbollaan aangereden door een auto. Met een schedeïbasisfractuur moest hij naar het Di jkzigtziekenhuis. e lasser A. M. (35) is aangehou den omdat hij diverse malen uit por temonnees van collega's op het Shell-terrein in Pernis had weggeno men. Totaal maakte hij enige hon derden guldens buit. SCHIEDAM Mevrouv: A. A. T. Franken-Janszen neemt hier, geassisteerd door haar elf jarig dochtertje Betty een minia tuur-televisietoestel in ontvangst van de voorzitter van de Stich ting Opbouw Schiedam .de heer F. Sterenberg, Met lot nr. 2'617 wonde doktersfamilie een grootbeeld kleurentelevisietoe stel, j De vier kinderen, Beity, Addy, Hans en Joke waren en thousiaste kijkers by de derde Swiebertje-show, die zaterdag in de Margriethal gehouden werd.- tuur 1 1/3, 3-4 st. Rugwerk: Holpijp 8, prestant 4, Roerf.uit 4, Octaaf 2, Nassard 1 173, Dulciaan18, Pedaal: Bourdon 16. Verder zijn normaalkoppelingen aan wezig, evenals een tremulant op het rugwerk. MAASSLUIS De christelijke ge reformeerde kerk aan de Wa genstraat heeft een nieuw orgel. De firma J. de Oide te Enschede heeft het volnges het z.g. mechanisch sleeplade-systeem gebouwd. Het instrument wordt morgenavond, don derdag, officieel in gebruik genomen. De organist Koos Bons, die adviseur was bij de bouw zal het bespelen in deze samenkomst die om acht uur begint. Het hoofd- en rugwerk bevatten samen 824 pijpen. De kast is uitge voerd in mahoniehout met een eiken frontlijsting. De dispositie is ge baseerd op het klassieke principe, waarbij gerekend is op mogelijkhe den voor veelzijdig gebruik, vooral bij begeleiding van gemeentezang. Twaalf sprekende stemmen zijn als volgt verdeeld over twee manualen en pedaal: Hoofdwerk: Prestant 8. Roergedekt 8, Baarpijp 4, Sexquialter 2 st., Mix- VOOR U, MEVROUW VLAARDINGEN EMMASTRAAT 9-11-13 vraagt voor spoedige indiensttreding wegens uitbreidingswerkzaamheden Met de beste pasvorm en grootste steun. Elegant en soepel in, het dra gen. Ook naar maat. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De koren van Jo Mulder geven vrijdagavond in de Stadsgehoorzaal gezamenlijk een ■kerstuitvoering, die om acht uur be gint. Het programma vermeldt naast veie oude en moderne kerstliederen het spél „Ééns scheen een ster" met tekst en muziek van Jo Mulder. Aan het kerstspel doen alle jeugd- en kinderkoren mee. De pianobege leiding wordt verzorgd door Thea Roos. De koren zijn „Viva Melodia". „Het Vlaardings Kinder- en Jeugd koor", „Onze Kleintjes" en „De Sprookjeskinderen". Het concert gaat uit van de plaatselijke .afdeling van de Volksbond tegen Drankmisbruik. Op de dag van de uitvoering bestaat van 10 tot 13 uur gelegenheid tot het bespreken van plaatsen aan de kassa van de Stadsgehoorzaal te gen twintig cent per plaats. De toe gangsprijs bedraagt twee gulden. Callenburgstr. 38 - Tel. 342396 Vlaardingen. die zelfstandig de leiding van een werk op zich kunnen nemen. SCHIEDAM A.R. gemeente raadslid J. van Katwijk heeft zijn benoeming tot lid van de Provinciale Staten aangenomen. De heer van Katwijk, wiens vader Jan van Katwijk de motor van de Anti-Revolutionaire kiesvereniging werd genoemd, en die zelf enthousi ast voetbalsportbeoefenaar is ge weest, heeft verschillende functies bij de Shell bekleed en is nu werk zaam op de afdeling Industrial Engi- neering. Felina stretch beha van het nieuwe DORLASTAN®, hetsu- perelastischè kwaliteitsgaren van 'Bayer', b-l-ij-f-t wit, fraai kanten cups, verstelbare stretch schouderbandjes, dus knellen onmogelijk. kort mode! 19.9-8 half lanci 27.50 i*na 29,75 !N ALLE 21'FILIALEN VAN leest de advertenties tweemaal; zij doet er altijd haar voordeel mee, Sollicitaties dagelijks aan ons bedrijf, telefoon 01034.87.44, vraagt U naar de beer Roza, na 6 uur telef. 01034.21.47. Modieuze gouden chokers in-prijzen van 92,-tot 4300.- djnbaan 92 oostzeeduk 155-157 botterdam Met -hoofdeltsel is de 8-jarige Rob v, d. Kraan uit de Nijverheidsstraat naar het Dijkzigtziekenhuis gebracht nadat hij dinsdag op een oversteek plaats in de Van der Takstraat was aangereden door een auto, die een stilstaande wagen passeerde. Het ventje werd 10 meter m egesleurd. (Van een onzer verslaggevers) MAASLAND De gemeenteraad heeft dinsdagavond bij de behande ling van de gemeentebegroting voor 1969 langdurig geworsteld met het probleem hoe de financiële eindjes aan elkaar te knopen zonder de be lastingen al te veel te verhogen. De reeds „uitgekamde" begroting werd nog eens nageplozen op posten, waar op kan wordc-n bezuinigd. De heer VV. van Geest (chu) wierp zich op als voorstander van deze be zuiniging, omdat de Maaslanders naar zijn mening anders te veel be lasting moeten betalen. „We dienen er voor te waken dat onze gemeente financieel tot de uitwassen gaat be horen. want het wegtrekken van de bewoners zou daarvan het gevolg kunnen zijn. Het wonen in Maasland is toch al zo duur." zei hij. i Ook de heer J. van der Wel (ar) wilde de tering naar de nering zet ten. Een efficiency-onderzoek zou bijvoorbeeld inkrimping van het ge- meentepersoneel tot gevolg kunnen hebben. De heer A. A. Verhage (lib) toonde zich een warm voorstander van een dergelijk onderzoek, dat voor de gemeente besparing van personeelskosten zou kunnen beteke nen. Burgemeester F. J. Groot Enzerink. die de beantwoording van alle vragen voor zijn rekening nam zodat de wet houders buiten schot bleven, zei dat Maasland financieel klem zit. Hij verzette zich tegen het verwijt van de jaarlijks terugkerende begro tingstekorten. „Dat is onverdiend", zei hij, „want we zijn er dit keer in geslaagd het tekort tot nihil terug te brengen." gevraagd de belastingen tot een der gelijk bedrag te verhogen. Een investeringsplan vermeldt deze voorzieningen, die op korte termijn moeten worden gerealiseerd. Dat zijn de aanschaf van een brandweerauto, reconstructie van de Kwakelweg en Prinses Beatrixlaan, aanleg sportvel den, riolering Commandeurskade, voetbrug en kademuur langs de Zuidgaag. „Wanneer we de belastingen niet verhogen, kunnen we deze investe ringen niet doen en is Maasland dood. Het is niet mogelijk door .be zuinigingen grote bedragen bijeen te krijgen en een efficiency-onderzoek kost ook een smak geld terwijl je maar moet afwachten of het kosten besparend is," aldus de heer Groot Enzerink. Hij-zei dat Maasland een speciale taak heeft gekregen van een agra risch, recreatief en verzorgend ka rakter zonder dat daar een grote aanwas van de bevolking tégenover staat. „We moeten het oog gericht houden, op de toekomst en met visie/ te werk gaan. Dat vraagt meer tijd, geld en personeel dan op het eerste gezicht noodzakelijk lijkt", zei hij. De heer Van Geest bleef echter bij zijn standpunt en andere raadsleden vielen hem bij. Hij wilde niet met de begroting akkoord gaan wanneer B en V7. zouden vasthouden aan de ri- goreuze belastingverhoging. Op zijn Initiatief en na veel plussen en min nen besloot men op enkele posten 1e bezuinigen, hetgeen ƒ10.000 oplever de. Bovendien werden enkele noodza kelijke investeringen naar volgend jaar verschoven, waarna de heer Van Geest de vereiste belastingverhoging berekende die veel lager lag dan B. en W. zich hadden voorgesteld. De begroting zal worden gewijzigd wat betreft de posten subsidie, sterktebe rekening, plantsoenen en wegen. Daarna besloot de gemeenteraad, eveneens na veel rekenarij, tot een wijziging van de belastingtarieven met ingang van 1 januari 1969. Dan zullen de volgende tarieven van kracht worden: 30 gulden voor de eerste vuilnisem mer en de tweede wordt verhoogd met een evenredig bedrag; 40 gulden voor „luxe" honden en 32 gulden voor bedrijfshonden; 80 gulden riool belasting voor de eigenaren van aan gesloten woningen en nog eens 20 gulden voor de bewoners. De straat belasting blijft ongewijzigd. Wijkcentrum: WÜkverg. Nieuwland, Sint Mcoiaasf., 2». pe Rank: Feestavond Oranjeverg. Wil- «eimina, 20. Chr, öoc. Belangen: Fotoclub, 20. Chr. Soc. Belangen: Oefening BB, 20; ledenvergadering nw, 20; Bestuursverg. ^-BB. 20; Koor Wllton-Fijenoord, 20. .Passage Theater: Avonturenfilm iu jr.). en 20.15. Stedelijk Museum: Expositie „Confronta tie'. cees Bouw. schilderijen. 10-17. 19-21. tondag 10-17. Galerie Punt 4: Show kunstvoorwerpen. Galerie „De Graaf": Prenten van Elen- ^hda-g en maandag gesloten. Hedactie-adres: Mevrouw J. van der Hoosendam, Jan Steenstraat 29. tel. -6.33.03. liljitantoor ..De Rotterdammer": Lan«e vi jaat 82. Klachten bezorging: Joh. Grönveld. Van /«rumstraat 24b. tel. 15.37.79. maandag t/m "'Jaag 18.30-19.30 en zaterdac 17 ">t 18 uur. CoUtle-alarmnummer: tel. 26.46.06. GG en GU: 26.28 87. Alarmnummer meldingen luchtvervuiling geluidshinder: 26.26.25. „Addthcek weekend- cn nachtdienst: Apo theek Evers. Lange Haven 81. tel. 26.82.42 |h Apotheek Evers, Kethel (Mevrouw achnebbeliei. Schled.weg 41. tel. 26.99.27. i i Daarin is men allereerst geslaagd door een zuinig bèleid. Het nog bestaande tekort van ƒ20.000 zal worden weggewerkt cioor een aanvul lende bijdrage uit het gemeentefonds. De gemeente had daarom verzocht en de ministeriële goedkeuring is vlak voor de behandeling van de begro ting verleend. Toen zit de gemeente nog met een paar financiële moeilijkheden, omdat in de begroting niet zijn opgenomen de elk jaar terugkerende lasten die voortvloeien uit een aantal zeer noodzakelijke investeringen. Deze lasten waren geraamd op ƒ40.000 en omdat de begroting voor dit bedrag geen enkele ruimte biedt, hadden B. en W. in een apart voorstel de raad fVan een onzer verslaggevers) SCHIEDAM „Onder Ons", de leerlingenvereniging van Rijksscholengemeen schap aan de Hugo de Grootstraat heeft ter gelegenheid van haar dertiende lustrum een midwinterfeest georganiseerd, waarop leerlingen en oud-leerlingen de oude banden van „toen" weer stevig kunnen aanknopen. De evenementen die vrijdag 20 en zaterdag 21 december worden gehouden in de kantine, aula en schoollokalen zullen alle het thema „midwinter" centraal stellen. Het gebouw wordt in midwinterstijl versierd. De leden vieren vrijdag 20 december feest, met toneel en bal, wat wordt voor afgegaan door sportwedstrijden.: De oud-leden van de schoolvereniging kunnen zaterdagmiddag 21 december van half vier tot vijf uur een 'receptie bijwonen. Daarna volgt de midwinter maaltijd met verschillende culinaire specialiteiten, 's Avonds wordt een toneel stuk opgevoerd met na afloop bal. Oud-leden kunnen zich alsnog opgeven bij dxs. J. L. Lockefeer, secretaris van de lustrumcommissie, Delflandseweg 390. Zij die dieet moeten houden kunnen dit ook opgeven.

Trouw / De Rotterdammer | 1968 | | pagina 1