„U BENT GEEN VREEMDE9 uit noodzaak, geen einddoel, maar fase Bestuursintegrat niet achter blijven Vorm van helpen, die past hij veler nood Reuzenkolom verdubbelt ruim Chevron - produktie Straatrovers actief twee berovingen Melania is in onderzoek pIEVWE VOORZITTER W. A. FIBRE: Nauw samenwerken met gemeenten is bedoeling Rijnmond in komende jaren vorm en gestalte geven Begin uitbreiding aromatenfabriek Esso in Botlek Straat Accra overgedragen Tien jaar telefoniste Hulpdienst heetman^j Ernstig sf e wonde hn antobotsing Chauffeur stak UW SONY-SPECIALIST VOOR (OTTERDAM fifllITY Mr. H. B. Engelsman bij installatie: Overstap Tweede been (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM „Rijnmond is er, uit noodzaak geboren, zon der historische verworvenheden, maar het is eren rechtens. Rijnmond is geen einddoel, Rijnmond is een fase. Het einddoel, hoe het zal zijn laat zich slechts raden. Maar het zal stellig anders zijn dan het Rijnmond van nu." Aldus de heer W. A. Fibbe, voorzitter van Rijnmond, in een rede waarmee hij van middag, maandag, zijn ambt aanvaardde op de datum van zijn benoeming. ROTTERDAM De heer W. A. Fibbe ziet het als een opdracht" en een kans om in de jaren dat hij het ambt van Rijnmondvoor zitter zal mogen vervullen bezig te zijn voor de mens van vandaag en voor die van. morgen in con- creto mee te helpen Rijnmond vorm en gestalte te geven. „Dat zal naar mijn overtuiging in mijn ambtsperiode moeten gebeuren en wat mij betreft met zeer hoog positief resultaat". DIREKT Expansie nu beduidend Extra grote 2-persoons deken Ï90x230cm Ook bestuurlijk Nijverheids- en beroepsonderwijs niet gewaardeerd De Rotiertlammev SO aar tfeletlett %mm§m mm mam nubeduidend goedkoper OF. H^ï'TF.R^AW^n Pagina 3 2A MAANDAG 16 PECEMBFB 194 DE COMPLETE SONY-SORTERING VINDT U BIJ W«IU£a 1 AERT V. NESSTRAAT38 ie MIDDELLANDSm7! TEL.11B811 -235327 (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM „U bent voor de mcesten van ons geen vreemde", zei de waarnemend voorzitter van Rijn mond, mr, H. B. Engelsman, in een rede, waarmee hij vanmiddag, maan dag, de heer TV. A. Fibbe als voorzit ter installeerde. Hij releveerde dat de heer Fibbe deel uitmaakte van de Rijnmondraad en dat hij als fraktievoorzitter in de Rotterdamse raad aktief meespeelde in het vormen van een mening over het funktioneren van Rijnmond en dl samenwerking met de gemeenten. Bij de overstap van het zakenleven r.aar een bestuurlijke funktie zal de ervaring als raadslid de heer Fibbe zeker helpen om over te schakelen uit de sfeer der persoonlijke, naar die der collegiale beslissingen, meen de mr. Engelsman. Hij omschreef de post, die de heer Fibbe gaat bekleden als „een moeilijke post". De waarnemend voorzitter hecht er veel waarde aan dat bij deze benoe ming uitdrukkelijk is gesteld dat dit geen interim-oplossing is. Het over bruggen der tegenstellingen wordt een der voornaamste opgaven yoor de nieuwe voorzitter. Een moeilijke, maar ook een aantrekklijke taak mee te werken aan het eerste en tot nu toe enige experiment ter vormgeving van regionale bestuursaktiviteit. Wat betreft het eigen stempel, dat de heer Fibbe op de problematiek zal drukken, vermoedde mr. Engelsman dat de nadruk zal vallen op samen werking met de gemeenten. Hij stel de dat Rijnmond zonder medewer king der gemeenten vrijwel niets kan doen. De opmerkingen, die de heer Fibbe heeft gemaakt over „een twee de been onder Rijnmond" (dat der gemeenten red.) houden een pro gramma in. Voor het volbrengen van die opga ve wenste mr. Engelsman de heer Fibbe „wijsheid, geduld, maar vooral standvastigheid" toe. De heer Fibbe ging uitgebreid in op de problemen rond Rijnmond. Hjj gaf een indruk van zijn eigen denken in deze materie. Maar hij legde er de na druk op dat niet hij de struktunr van het openbaar lichaam bepaalt, maar de Rijnmondraad in nauw contact met het dagelijks bestuur en in nlauwe samen werking met de gemeentebesturen. In laatste Instantie beslissen regering en parlement. De nieuwe Rijn mond voorzitter gaf enkele uitgangspunten aan voor zijn gedachtegang in de periode van op bouw. Voor hem wordt het bestuurlijk karakter van Rijnmond in overwegen de mate gekarakteriseerd als gemeente lijk bestuur. Wil men toch een bijvoeg lijk naamwoord erbij plaatsen dan voelt de heer Fibbe voor „gewestelijk". Het woord krijgt alle nadruk zodra de regio een eigen status krijgt. Rijnmond moet niet pretenderen een vierde bestuurslaag te zijn. Het moet ook niet tenderen dat zijn, waaronder de heer Fibbe verstaat; een bestuurs- corporatie tussen de provincie en de gemeenten. Rijnmond doet of gaat doen wat vroeger meer dan één gemeente af zonderlijk deed of waaraan de gemeen- meenteraden en of het aantai leden doelmatig is. Aan de gemeenten dient een rechtmatige plaats-te worden inge ruimd, meent de heer Fibbe. Z\j hebben nu eenmaal historische rechten en verworvenheden. Juist in de ten tot dusver niet aan toe kwam. Maar vooralsnog blijft het gemeentelijk be stuur, waarbij alle accent ligt op het grensoverschrijdende bestuursverkeer. „Zo groeit Rijnmond naar de regio met eigen taken en eigen verantwoor- W. .4. FIBBE geen einddoel de Rotterdamse raad werden gepresen teerd. Een raad voor het gewest, direkt gekozen door de bevolking en een be- sturenraad, waarvan de leden door de gemeenten worden aangewezen. De heer Fibbe bood deze gedachten de Rijn mondraad „nederig aan". Zij zijn nog steeds discussiestot Vooral naar buiten zal Rijnmond voor de bevolking gestalte moeten- krijgen. Dat is dringend noodzakelijk en hoog tijd. Het beleid zal dan ook doorzichtig moeten zijn. Het verband tussen finan ciële uitgaven en nut moet zichtbaar i zijn. Ambtelijke en bestuurlijke doublu- res moeten worden voorkomen. Waar even mogelijk moet gebruik worden ge maakt van bestaande ambtelijke en be stuurlijke apparatuur. De kritiek der gemeenten inzake de financiële gang van zaken met betrek king tot Rijnmond kan de heer Fibbe begrijpen. Hij deed een appèl op rege ring en parlement de financiële status van Rijnmond op zeer korte termijn op de helling te zetten. Als de regering bet openbaar lichaam de kans wil geven vruchtdragend en actief werkzaam te zijn dan ligt daartoe de mogelijkheid op tafel. Rijnmond zal zijn weg- moeten zoe ken, stellig vaak tussen de uitersten, al dus de nieuwe voorzitter. En hij maak te deze vergelijking; „De ballonvaar der, die geen gas krijgt toegevoerd voör zijn ballon, komt niet van de grond. Maar de ballonvaarder. die, uit puur enthousiasme, zelf zijn ballon te veel gas geeft, komt niet veel verder, want zijn ballon ontploft voor de start". De moraal van het verhaal? Wie het vatten kan, vatte het. Maar, zei de heer Fibbe, nu'moeten wij aan het werk. En dat werk is dienst aan de res publica, aan de samenleving, aan de mens. Dat is moeilijk en boei end. ..Ik zal mij er intens voor inzetten zolang de ambtelijke reglementen mij dit toestaan en ik er de gezondheid voor mag ontvangen. Ik hoop van harte dat Gods onmisbare zegen op uw arbeid en de mijne mag rusten", zo besloot hij. ROTTERDAM Vanochtend, maandag is de eerste paal gesla gen voor de uitbreiding van de aro matenfabriek van Esso Chemie NV in het Botlekgebied. De handeling werd verricht door de heer W. S. Harnev, president-directeur van de maatschappij. Bij de korte ceremonie waren naast Esso-functionarissen vertegen woordigers aanwezig van verschil lende overheidsdiensten alsmede van de twee hoofdaannemers, Cataly- tic'Comprimo en Badger. De uitbreiding omvat een verdub beling van de sinds 1964 bestaande capaciteit tot een totaal van 600.000 ton benzeen, tolueen en ylenen per jaar. Ook zullen scheidingsinstallaties voor para- en orthoyleen worden gebouwd. Het project moet begin 1970 gereed zijn. Op de bouwplaats zullen tijdens dé piek van de bouw ongeveer 400 werkkrachten nodig zijn. ROTTERDAM Zaterdag heeft de heer J. U. Smit, directeur van Van der Giessen-De Noord N.V. officieel liet motorvrachtschip Straat Accra overgedragen aan de Koninklijke Ja- va-C-hina-Paketvaart Lijnen N.V., uit Amsterdam die door directeur H. M. van der Schalk vertegenwoordigd werd. De Straat Accra heeft afmetingen van 160,90 bij 23 bij 13,25 meter. Het schip heeft ligplaats gekozen aan de terreinen van de Koninklijke Rotter damse Lloyd N.V.. (Van een onzer vcrslaggevers- Dit zei hij vanmiddag, maandag. delijkheden". In het praktische beleid zullen wjj alle aandacht geven aan het bundelen van alle krachten r" het ge zamenlijk optrekken voor de inzet van dat ene doel, het belang van ons ge west, aldus de heer Fibbe. Artikel 38 van de Rijnmon-dwet (over dracht gemeentlijk bevoegdheden) is in dit licht voor de heer Fibbe uitermate belangrijk. Vrijwilligheid en gewillig heid zijn onmisbare elementen voor de opbouw van Rijnmond. Aan de andere kant kan dit artikel de weg naar nood zakelijk regionaal bestuur geheel blok keren. Daarom zal het interessant zijn de komende z.g. zware gemeenschappe lijke regeling naast de Rijnmondwet te leggen. Belangrijk is' dat de leden .van de Rijnmondraad direkt door de bevolking worden gekozen Ter discussie moet ko men of die leden moeten komen uit ge- periode van opbouw dient gelegenheid te worden geboden voor meer dan een vrijblijvend advies. Men mag dat „bin dend advies" noemen of ook „inede-'öe- slissingsbevoegdheid", dat ontloopt el kaar inhoudelijk niet veel. Organisatorisch kan dit op diverse manieren worden opgelost. In dit ver band herinnerde de nieuwe voorzitter aan zijn ideëen, die op 19 september in bij zijn installatie In de Rotterdamse raadszaal. De beer Fibbe sprak in zijn beschouwing van de „ongekende expansie-drang", die ook dit gewest beheerst. Als men er slechts een blin de jacht naar materieel bezit in ziet miskent men het ware karakter van deze dynamiek. Het gaat om meer, om het dcci hebben aan de verover ingen van deze tijd en om anderen van deze veroveringen verhoging van welvaart deel te laaien he'o- (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM „Zjj heeft een vorm van hulp- en dienstverlening gescha pen. die aansloft by het door velen als uiterst individueel en intiem ervaren karakter van bun nood. Zij heeft een vorm gevonden, die het de hulpzoeken de onder andere mogelijk maakt geheel zelfstandig te bepalen of en zo ja hoe hy de gestoken hand zal aanvaarden". Drs. J. Gr Leibbrandt, directeur van de afdeling sociale voorzieningen van de Raad voor het maatschappelijk Wel zijn, sprak deze woorden tijdens de vie ring van het tienjarig bestaan van dé Stichting Telefonische Hulpdienst, die zich zaterdag op het ms. Pieter Oaland heeft afgespeeld. Ais een belangrijk punt voor de THD Wordt er een flinke nachtw.r voorspeld, dan neemt U er een extra deken bij...... want U zorgt toch wei dat die in huis is Koop er morgen éèn op onze 1e etage, een prachtige fibren- ka deken in diverse mooie kleuren (ook ats spreideken te gebruiken). 2-persoons deken van het prak tische fibrenka, licht in ge wicht, heerlijk warm en prima wasbaar, nu voor nog géén achttien gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze 2-per soons fibrenka dekens, in di verse mooie kleuren, 190x230 cm Ook maandagmorgen open Céin tef. of schrift bert DETAILS DIE EEN MAN TYPEREN Juist de onopvallende details, zoals een paar gouden manchetknopen, zeggen zo veel over uw smaak, uw levensstijl, uw ge voel voor distinctie.Datisdereden waarom wij hierin zo'n grote, gevarieerde kollektie aanhouden; opdat u bij' ons altijd het mo del kunt vinden dat precies bij u past! In die sociaal-economische sfeer werken we hier en hebben we te maken met zeer aktieve, expansieve gemeenten mei Rotterdam in de voorhoede. Gemeenten met eigen historische rechten en verworvenhe den. Ais men daaraan toevoegt het 'as- pekt der schaalvergroting en de op vallende diskrepantie tussen het eco nomisch denken en handelen en de politiek e aktiviteiten dan is de scaia der achtergrondproblemen nagenoeg compleet. Is schaalvergroting in economisch opzicht volledig geaccepteerd en wordt ze ononderbroken gerealiseerd, de bestuurlijke schaalvergroting komt niet van de grond, aldus de heer Fibbe. Er is een wet op Rijn- j ROTTERDAM In tie afgelopen mond, maar hier haalde de nieuwe 1 nachl werden een man en een vrouw I voorzitter het oordeel van prof. Van i Poelje in zijn boekje „Metropolita- gouden manchetknopen van af 87,- edeisteenkundige f.g.a. diamantexpert g.i.a. LIJNBAAN 92 filiaal; oostzeedijk 155-157. ratierdatn zag de heer Leibbrandt het werken met vrijwilligers. „De in nood verkerende zoekt, ook al maakt hij zich misschien niet met name bekend, juist een per soonlijk contact bij uitstek, een contact van mens tot mens. ontdaan van alle functies en rollen, los van status en eigenaardigheden". Juist hierdoor biedt de THD ook een reel grotere mogelijkheid voor dat bre dere draagvlak dat de meeste gevestig de instituten meer en meer node mis sen. De THD, die dit wé! heeft, kan daardoor «en zekere „brugfunctie* ver vullen in onze samenleving, een brug tassen de instellingen die de sociale functies van de maatschappij hebben overgenomen en de in nood verkerende mens. De THD geeft volgens de héér Leib- brandt „een grote groep bewogen, zich i nauw by het gebeuren in onze samen- leving betrokken wetende mensen, de gelegenheid hun solidariteit met de in nood verkerende medemens te articule ren", en hierin zegt hij ook de grote waarde van het vrijwilligerswerk „wat een naar woord eigenlijk" te zien. ..Nood apelleert. dwingt de mens om iets te doen. Deze mensen aan de telefoon, die dóén iets." Dat dit inderdaad het geval is, blijkt wei uit een gelukstelegram dat prinses Beatrix en prins Claus zonden. De Prin ses heeft enige tijd geleden een hele avond het werk van de dienst van zeer nabij gevolgd op de centrale zelf. en kwam er naar haar zeggen diep van onder de indruk. Zij staat hierin niet alleen. Heel Ne derland heeft in een drie kwartier du rende televisie-uitzending kunnen zien hoed de THD werkt, en hoe 2eer er be hoefte aan bestaat. De THD heeft van. zijn kant evenzeer behoefte aan steun. Steun van vrijwilligers en evenzeer I steun op financieel gebied. Het giro- 1 nummer is identiek aan het telefoon nummer; 12.14.14. I nie" aan; „Men heeft een Rijnmond- i raad tot stand gebracht die ten minste 25 jaar bij de feiten achter j is" Vast staat voor dc heer Fibbe dat bij de economische integratie in dil gewest de bestuurlijke integratie of welk woord men daarvoor in de plaats wil eenvoudig niet kan ach terblijven. Dat is geen kwestie van ambitie of liefhebberij, maar van bit tere noodzaak voor nu en misschien nog meer voor morgen. Het is goed, aldus de voorzitter, dat elke bestuur der hoe veiiig hij zich ook mag voe len in een hem vertrouwd bestuurspalroon. zich van deze feiten rekening geeft. De heer Fibbe bracht bij deze gele- i genneid dank aan de waarnemend voorzitter, mr. h. B. Engelsman, voor het werk dat deze in het interimtijd- vak heeft gedaan. „Dat door uw op treden en dat van het dagelijks bestuur in de ambtelijke sfeer van Rijnmond een goede geest is gescha pen bewijst wei het feit dat het grootste deel van het Rijnmondperso- neel hier aanwezig is". Ook toonde de nieuwe Rijnmond- voorzitter zich dankbaar jegens zijn i voorganger, mr. V. G. 31. 31arijnen j (wegens een vergadering van dc j Haagse gemeenteraad verhinderd). I Hij heeft zich ingezet voor de op- dracht Rijnmond gestalte en vorm tc j geven, tcvensv oor de opgave een ge heet nieuw ambtelijk apparaat te bouwen. Dit laatste kwam gereed, want het apparaat is vorlopig com- Met de vormgeving van Rijnmond is de heer Marijnen uiteraard niet gereed gekomen, dat is in drie jaar onmogelijk. Maar de bijdragen die hij heeft geleverd voor de opbouw van Rijnmond en het inzicht inzake regionaal bestuur, dat hij heeft ge kweekt, waren zeer wezenlijk en zul len dat zeker blijvend blijken te zijn. op de Hcemraadssingcl door een plotseling voor hen opduikende man bedreigd met een op een pistool ge- ly'kend voorwerp. De man beroofde hen van een tas met ongeveer 25. Een politie-onderzoek had geen resul taat. In de nacht van zaterdag op zondag kreeg een 39-jarige vrouw op de Maashaven een klap in de nek van een haar achterop komende man. De man hield verder zijn hand voor haar mond en hij er. vandoor met haar handtas met toiletartikelen. Vannacht is een etalageruit van de fotohandel P. Graafland aan de Nieuwe Binnenweg vernield. Uit de etalage werd een camera op statief wegge- haald, waarde 355. De dader kwam i er niet ver mee: kort daarna werd in de omgeving aangehouden P. d. J.. j zonder beroep en zonder woonplaats, i 25 jaar oud Camera en statiet werden j in de Gaffcldwarsstraat gevonden. V Voorts verdween vannacht uit het pand van de Rotterdamse Inkoop Com binatie u.a. aan de Rechter Roitekade een partij koffie ter waarde van j 1000. 1 Zaterdagmiddag hield de politie aan de los-werklieden W. A. van E.. 2! j jaar, A. K.. 19 jaar en de lasser L. H. P., 21 jaar. allen uit Rotterdam. Zij hadden een tas bij zich met een aantal I aanstekers, die de nacht tevoren bij het aannemingsbedrijf E. Blok NV aan de 's-Gravendijkwal waren gestolen. f> In de nacht van zaterdag op zondag is ingebroken bij NV W, D. van Vrees wijk aan de Gandelstraat Met een in het bedrijf aangetroffen brander is ver geefs gepoogd de brandkast te forceren. Kasten en bureaus werden opengebro ken. Schade nog niet hekend. Ook is er ingebroken bij Centra- markt aan de Spinozaweg. Sieraden tot 250 waarde verdwenen. Verder is er ingebroken bij NV Panmo aan de Groene Hilledijk, waar 100 uit de kassa verdween. SCHIEDAM De personenauto, bestuurd door de 27-''arise iizervlech- fer A. G.. taf zor.rtagnahct op het kmisrrant Troehsiralaan - "Wïbaut- ple<'n geen voorrang aan de van rechts komende personenauto, bestuurd door de 21-jarige J. A. v. d. H. De pchteenote van G.. mevrouw E. M. G.-.T. (23) lier> bij de botsing een zware hersenschudding op en werd per GGD naar het Gemeentezieken huis gebracht en daar opgenomen. Beide auto's werden flink bescha digd. ROTTERDAM Zaterdag heeft de grootste mobiele kraan van Europe, de 350-tons kraan van het transportbedrijf Van Twist te Dordrecht, het 120 ton wegende bovenstuk van een at mosferische destiüatiekolom voor de Chevron-raffinaderij te Pemis op z'n plaats gezet, bovenop het ondrste deel van deze kolom, die in totaal nu 60 meter hoog is geworden. Deze nieuwe destillatiekolom die werd gebouwd bij Wil- ton-Feijenoord, maakt deel uit van het expansieproject van de raffinaderij: met dit project, dat medio volgend jaar gereed is, wordt de productie van vijf mil joen ton op 12,5 miljoen ton per jaar gebracht. Naast de in aanbouw zijnde kolom ziet men op de foto de voet van de nieuwe 120 meter hoge schoorsteen, die nu ook ge- schoorsteen is een wapen in de strijd tgen de luchtverontreini ging. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Het nijverheids- en beroepsonderwijs krijgt nog altijd te weinig aandacht en waardering. Dit is de mening van de afdeling Rotterdam van de Katholieke vereni ging van directies, docenten en Consulenten bij het beroepsonderwijs en hetleerlingenwezen „St Bernar- dus", die zaterdag het veertigjarig jubileum vierde. Was aanvankelijk het regelen van de rechtspositie de voornaamste taak van de bond, momenteel ligt deze in het streven naar belangenbehartiging van het nijverheids- en beroepson derwijs in het parlement en in de voorlichting aan het bij de bond aan gesloten personeel. Het bestuur meent, dat de negatie ve faam van dit onderwijs al op de lagere scholen bij de leerlingen wordt aangekweekt. Deze leerlingen zouden relatief te weinig aandacht krijgen. Van de kant van de ouders wordt vaak veel onbegrip getoond, vooral wanneer het leerlingen van de havo of mavo betreffen, die in dit gen. Er bestaat dan ook eigenlijk geen redelijke samenwerking tussen het nijverheids- en beroepsonderwijs en de andere vormen van voortgezet on derwijs. De samenwerking op lande lijk niveau is praktisch nihil. De bond streeft tevens naar een beter begrip bij het bedrijfsleven. De scholen van hpt nijverheids- en be roepsonderwijs leveren namelijk het meeste aantal leerlingen aan het be drijfsleven, maar de introduktie van deze leerlingen zou maar matig ver lopen. MiliUtire schamen vaar hei Spoot. icepfjersoneel. Volgens een hij het imnfd. benlliur van tie Ned. Ver. van Spoor- en Tramwegpersoneel ingekomen In-richt, is besloten een gedeelte der militaire schoenen beschikbaar te stellen voor het spoorwegpersoneel. Over de hoeveel heid moet nog overleg gepleegd worden met bet Rijkskantoor voor huiden en leer. ROTTERDA3I Nederland's grootste tanker, de in Amsterdam ge bouwde Melania, waarvan de proef tocht zo onfortuinlijk verliep, Is in het afgelopen weekeinde bij Vcrolme in de Botlek afgemeerd. Deskundigen zullen zich nu buigen over de voortstuwingsinstallatie, die tijdens de technische proefvaart voor vele moeilijkheden heieft gezorgd. Door de tegenslagen moest de tocht worden afgebroken en kon de over dracht niet geschieden. Inmiddels meent men niet voor onoverkome lijke problemen te staan. Het zal wel mogelijk zijn vrijdag 27 december opnieuw een proefvaart te gaan maken, zij het slechts enkele dagen. Op 30 december zal dan de overdracht aan Shell Tankers geschieden, nog juist voor de jaar wisseling dus. Daarna gaat het schip voor een dokbeurt naar Lissabon. Dat accessoires zoals schoenen, tassen, e.d. van heel veel be lang zijn, weet iedere vrouw..... en daarom zoekt zij natuurlijk bij haar cocktailjapon een paar schattige avondschoentjes uit. Nog voor het Kerstdineetje koopt U ze op onze Schoenen afdeling! Avondschoenen in een elegant model met hoge hak. Het wreefbandje is verstelbaar en ook het hiel bandje kunt U naar de gewenste hoogte schui ven. Een luxe schoentje in goud of zilver kleur voor nog géén vijftien gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze chique avondschoentjes, met elegant hakje in de kleuren goud en zilver en de maten 36 t/m 41 voor Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best. ROTTERDAM De 26-jangC chauffeur N. van 't H. is zondagnacht in een café aan de Doklaan met ee mes in zijn dijbeen gestoken A verdachte is later aangehouden twintigjarige chauffeur A J. Hij bloedvlekken op zijn kleding en tu sen zijn .broekband droeg hij s gersmes. Hij isin bewaring geste De 38-jarige O.B., opvarendevan het Duitse ms. Johela is verdacht mishandeling van zijn mede-opvar de W. Steinman (32) zondagnacht ge arresteerd. Het slachtoffer is ut Be wusteloze toestand naar het Hay ziekenhuis gebracht. Zijn toeste bleek daar echter niet ernstig. 1 A\

Trouw / De Rotterdammer | 1968 | | pagina 2