Kerk (16 jaar oud) wordt vermoedelijk gesloopt Parachute springen: opwindend avontuur Babberspolder krijgt filiaal bibliotheek Waterscouts blij met 70 jaar oud schip AGENDA Omzet Westland hoger Burgerlijke stand MKT lOIISI! CIHMN Wee je gebeente COUZY FLINKE ADMINISTR. KRACHTEN Nederlagen voor GTB en GSS Sursum Corda geeft concert Voorlichtingsavond met film In Azaleastraat Achter welpen honk Tuinlaan Ambtsjubileum van M. den Admirant Jubilaris geëerd bestel tydig comfortabel SfetftMen KLEUREN-TELEVISIE r S nu..beduidend goedkoper VLAARDINGEN Na een lange lijdensweg is de r.k. St. Willibrorduskerk aan de Insulin- desingel verkocht voor een be drag, dat veel lager ligt dan het kerkbestuur zich had voorge steld. De kerk staat al een jaar leeg en draagt duidelijk de spo ren van de vernielingen, die de jeugd heeft aangericht. Het is de bedoeling van de koper de kerk met pastorie te slopen. GYMZALEN WONINGEN Vrije val Ledental verminderd Bond Oud-Strijders Voor torenklok van Kethel helft binnen Volleybaltornooi SVC VXAAR»II\GEN en morgen en dagelijks Indeling Wij zoeken enige van 19—23 jaar, mnl. of vrl. die wij een funktie kunnen aanbieden met prettig afwis selend werk waarin zij hun kwaliteiten verder kunnen ontplooien. Nodig zijn o.a. een goede schoolopleiding, be- kéndheid met typen en één of meer jaren kantoorervaring. Gaarne ontvangen wij uw sollicitaties. Wilt u zich persoonlijk melden, belt u dan vooraf even de heer v. d. Bergh om een afspraak te maken tel. (010) 34 87 44. Boogaard Elektriciteit N.V. Emmostraat 9 Vlaardingen IN ALLE CO-OP WINKELS OF TEL NR. 26.45.96 FORTEX borduren baken weven applicatie frivofité perzisch ajour maandblad voor handwerken ariadne e QE ROTIERDAMMER Pagina 3 2A DINSDAG 7 JANUAPJ 1969 (Van een medewerker) SCHIEDAM Het nieuwe jaar is zowel door GTB als GSS met een nederlaag ingezet. GTB dat de fraaie eerste plaats de laatste maanden verspeelde moest bij de nieuwe leider OFB met -Q de aftocht blazen. Reeds bij de rust keken de Schiedammers tegen en 3_o achterstand aan door doel punten van Beye, Van Dam en weer Beye. Na rust maakte Duim er 4—0 van en bepaalde Beye de eindstand oo 5e=*0. Er werd sportief gespeeld en OFB toonde zich over alle Unies duidelijk sterker. GSS moest ook al naar de leider van de afdeling en wel het Rotter damse Rijnmond. De ploeg speelde 'met invallers voor Van Putten, Van Beek en Van Beuze en dat kwam de kracht van het team niet ten goede. Bij de rust had Rijnmond een 1—0 voorsprong er nadat Van Nierop na de thee de gelijkmaker op zijn naam bad gebracht, scoorde Rijnmond nog tweemaal achter keeper Schr.eier- manny, zodat met 31 het einde kwam. Een verdiende zege voor Rijnmond, dat technisch de betere ploeg was. OR BUI WE KEUZE EN GOEDE SERVICE KÜNT U REKENEN BIJ AERT V. NSSSTRAAT '36 VerMlDOËLLANDS rrt, rc •TEL. 118311.-23,5327" SCHIEDAM In de maand no vember 1968 nam de bevolking met 38 personen toe tot 83.235-inwoners. Er werden die maand 90 kinderen geboren, 56 mensen overleden, er vestigden zich 356 nieuwkomers, ter wijl 352 Schiedammers vertrokken. Er werden 77 huwelijken voltrokken en acht echtscheidingen uitgespro ken Uit Rotterdam vestigden zich 187 inwoners terwijl 38 na$r Rotter dam verhuisden. Vlaardingen trok 54 Schiedammers terwijl tien in omge keerde richting verhuisden. Van donderdag 9 januari tot en met woensdag 15 januari draait in Passage Theater „Er kan nogrneer bij" met Luciile Ball en HenryFonda in de hoofdrollen. De film bevat het verhaal van de Beardsley familie, een gezin met negentien kinderen. In september 1961 trouwde weduwnaar Frank Beardsley tien kinderen met weduwe Heien North acht kinderen. Samen krijgen ze er nog een bij en dan zijr, de rollen com pleet voor een unieke family-stcry. waarvan de vader zegt: „Ik weet, dat negentien kinderen wat te veel van het 'goed is... maar als we het over konden doen, wie zouden we dan moeten schrappen?" Tijden: 14 uur (behalve op woensdag) en 20.15 uur; zaterdag 14. 19 en 21.15 uur. (a.I.) Kindermatinee woensdag 14 uur "De vierkante re kruut". (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De christelijke harmonie vereniging Sursum Corda geeft vrijdag 31 januari een concert in de Stadsgehoorzaal onder leiding van dirigent Beerd Boerman. De uit voering is speciaal bedoeld voor do nateurs. ere-leden en genodigden. Zij ontvangen de toegangsbewijzen gra tis. Na het jubileumconcert in 1967 heeft Sursum Corda veel gunstige re acties ontvangen over het peil van de uitvoering en over de keuze van de muziekwerken. Zodoende kwam de vereniging tot de overtuiging, dat zij moest streven naar het geven van jaarlijkse uitvoeringen. Allereerst was het zaak het aantal donateurs flink uit ie breiden en dat is vorig jaar gebeurd. De aktie lever de 150 nieuwe donateurs op, zodat het financieel tot de mogelijkheden behoorde een concert te geven. Het is de bedoeling met de aktie door te gaan. De toegangsprjizen bedragen 1,50. Na afloop van het concert is er een bal met muzikale medewerking van het Delta Dans- en Showorkest onder leiding van Dick Borst. Kaarten voor dit ba! kosten een gulden per stuk. VEILING wtsterl.ee DE DIER. 6 januari Andijvie $0-103 lOd kg; Alicante 235 - 315 275; Spruiten AI 126 - XI7 66.500 Xr: All 121 - 123. BI 143 - ;<9. Bil 132 - 136. CU 1Ü4 - U8; Witlof 138 - HO zoo. Spinazie 120 - 128 ooo. Uien IQ - 36 4350, Kroten 19 - 20 200. Prei AI 86-103 2450. Sla I 16 - 33 242.050 totaal. II 12 - 14','». Selderij 17 - 31 5340 bos; Boerekool 320 - 550 m Voor hen die nu of binnenkort een nieuwe woning krijgen of zo maar nieuwe gordijnen wil len hebben is deze aanbieding bedoeld.- Prachtige filmdruk overgor- dijmtof, 120 cm breed, in vier goed verkochte kleuren. Een le keus stof uit de betere series nu per meter voor nog géén drie gulden. filmdruk ovorgordlinstoften 120 cm breed Morgenvroeg om 9 uur begint op onze gordijnafdeling eerste etage de verkoop van deze filmdruk gordijnstof, 120 cm breed, in de kleuren goud, beige, robd en groen, per meter voor Gok.maandvgmorgtn open Géén tel of scfirift. beet. De nieuwe eigenaar is het Sehie- damse bouw- en aannemingsbedrijf Kreuger N.V.. dat het bedehuis met pastorie en bijbehorende grond heeft gekocht voor ƒ210.000. Na de sioop wil het bouwbedrijf op de vrijko mende grond woningen bouwen. Pastoor P. J. van Straalen van de parochie van de H. VVillibrordus heeft veel moeite gehad de kerk van de hand te doen. Het 'bedehuis is zelfs per aMvertentie te koop aangeboden. Vol gens de pastoor is het niet juist geweest dat zestien jaar geleden een kerk werd gebouwd aan de InsulindesingcL Deze plaats was fout gekozen en dat bleek duidelijk, toen een nieuwe kerk aan het Erasmusplein in de Westwijk in gebruik werd genomen, waardoor de kerk aan de Insulin- desingel leeg kwam te staan. Het kerkbestuur besloot tot verkoop en de gemeente toonde belangstelling. B. en W. zagen mogelijkheden het bedehuis te verbouwen tot twee gymnastiekzalen voor het onderwijs. De onderhandelingen, die naar de mening van de pastoor te lang heb ben geduurd omdat de gemeente maar geen beslissing kon nemen, lie pen op niets uit. De gemeente was overigens niet de enige gegadigde. Ook het Leger des Heils, dat reeds geruime tijd naar een nieuwe vesti ging uitziet omdat de legerzaal aan de Baanstraat 5 moet worden Leger des Heils heeft enige tijd geie- gesloopt, toonde belangstelling. Het den aktie gevoerd voor een nieuw onderkomen aan de Gedempte Biersloot, maar de realisatie is stuk gelopen op een tekort aan financiën. Ook het r.k. bedehuis bleek voor het Leger niet te exploiteren en zo bleef het kerkbestuur met het ge bouw zitten. Onderhandelingen met andere gegadigden liepen op niets uit. Uiteindelijk meldde de N.V. Kreuger zich. die een vee! lager be drag kon bedingen dan de vraagprijs. Volgens hel koopcontract zijn nog mogelijkheden aanwezig, dat de prijs van 210.000 oploopt tot een maxi mum van ƒ315.000. Het aanne mersbedrijf vindt het een financieel haalbare zaak wanneer het op c!e vrijkomende grond minimaal 35 hui zen kan bouwen. Voor elke woning die de aannemer meer kan bouwen is hij bereid 3000 extra te betalen. Deskundigen menen dat op de be- wuste grond maximaal 70 woningen kunnen worden gebouwd. De aanne- j mer is van dit aantal uitgegaan bij het maken van een bouwplan, dat echter door de welstandscommissie is. afgewezen. Kerkbestuur en aannemer gaan uit van de gedachte dat het gemeente- j bestuur akkoord gaat met het plan op de vrijkomende grond woningen te bouwen. Daarover bestaat echter geen zekerheid. Het afwijzen van de I bouwplannen door de weistandscom- I missie zou wel eens als een misreke- I ning voor de onderhandelaars kun- j nen worden opgevat. I Merkwaardig was dat kort na de verkoop van de kerk wethouder Walstra telefonisch toch nog interes se voor het .bedehuis toonde. Het is waarschijnlijk dat de wethouder, wanneer de koop met de N.V. Kreu ger niet was doorgegaan, deze zaak opnieuw in B. en W. aanhangig had willen maken. Misschien zag het gemeentebestuur bouwen van de kerk ten behoeve van toch nog mogelijkheden tot het ver twee gymzalen. Dit zou kunnen betekenen dat de bouw van acht Simplexturnzalen, waartoe de gemeenteraad heeft besloten, op korte termijn geen door gang kan vinden. De bouw van deze turnzalen had aanvankelijk de doorslag gegeven de kerk niet te ko pen. De nog slechts zestien jaar oude St. Willibrorduskerk aan Insulindesingel in Vlaardingen, die na een jaar lang voorwerp van vernielingen te zijn geweest, nu voor twee ton is verkocht. Het gebouw zal vermoedelijk worden gesloopt. 0 MAASLAJMD De AR-klesvereniging „Nederland en Oranje" houdt donderdag een discussie-avond om 19.+5 uur In De Magneet. Gesproken zal worden over het door de „groep van achttien" uitgebrachte lntertmrapport over de samenwerking van K VP, ARP en CHU. O MAASLAND Eigenaren van honden m-oeten aangifte doen bij het gemeente huis. Indien men geen bond meer heeft moet hiervan voor 20 februari bericht worden gegeven. Ais verzuimd wordt aan gifte te doen kan de belasting worden nagevorderd, waarbij het bedrag kan wor den verhoogd. 0 MAASLAND In de Magneet hield ..Kon-takt 20" een bazar voor een jeugd huis to Batara (Bwan-da). Deze bazar bracht bruto ruim f WOO op. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN B. en W. stel len fle gemeenteraad voor een krediet van 8000 beschikbaar te stellen voor het laten maken van een schetspian voor een filiaal van de Gemeentebi bliotheek in He Babberspolder. Als plaats van vestiging is een terrein aan de Azaleastraat gekozen. Bij de voorbereidingen tot de. bouw van de Gemeentebibliotheek aan de Fransenstraat stond al vast,, dat naast dit hoofcigeboutV in* de' diverse stadswijken afzonderlijke voorzienin gen moesten worden getroffen. Zo werd inml964 het filiaal in de West- wijk geopend en begon men met de voorbereidingen voor een filiaal in de Babberspolder. Door allerlei omstandigheden is de realisering van de plannen vertraagd. Toch slaagde de gemeente erin om althans iets voor de jeugd te doen. In 1967 werd namelijk het pand aan de Sehimmelpenninckstraat als jeugd afdeling van de Gemeentebibliotheek in gebruik genomen. B. en W. gingen echter voort op de weg toch nog een permanente oplos- (Van onze versiaggever) SCHIEDAM Voor de voorlich tingsavond van het Centre Parachutis- me Cornelis te Rotterdam maandag avond in Chr. Soc. Belangen bestond vrij veel belangstelling. Instructeur Hans Cornelis (30), oprichter en eige naar van het centrum, vertelde het ,een en ander over deze enerverende sport, die een opwindend avontuur blijkt te zijn. Minimum leeftijd is 17 jaar. Men wordt gekeurd door een geneeskun dige van een bureau, aangesloten bij de Federatie van Bureaus voor Me dische Sportkeuring of door een mili taire geneeskundige. De kosten van een cursus, die op leidt voor de aantekening A, bedra gen 280. Hierbijis inbegrepen de keuring, alle sprongen, theorie- en praktijklessen, logboek en gebruik van parachutes en vliegtuig. Na het behalen van de aantekening A be taalt men per sprong afhankelijk van de aantekening A betaalt men per sprong afhankelijk van de hoogte een bedrag van 15 tot 35. Het Centre bezit parachutes voor beginners en gevorderden en stelt ook de instrumenten (hoogtemeter en stopwatch) voor vrije val ter beschik king van de cursisten. Voor het sprin gen maakt men gebruik van een Cessna 172 of een Fairchild, welke vliegtuigen in charter vliegen. verplicht lidmaatschap. Zomer en win ter wordt er gesprongen op een groot grasterrein ten westen van Rotter dam. Gedurende de zomermaanden zijn er ook opleidingen op het vlieg veld ballum op Ameland. In maart gaat hans Cornelis met een aantal leerlingen naar Bergerac, 100 km ten noorden van Bordeaux. In het begin kan men volstaan mst een eenvoudige uitrusting, die bestaat uit een helm 49), laarzen 79) en overall 69). Voor de beginners is dit evenwel niet nodig. Een persoonlijke W.A.-verzekering is verplicht gesteld. Een zwart-wit film illustreerde het gesprokene. Het Centre telt veertig parachutisten, onder wie zes, dames. Ook de echtgenote van de heer Corne lls, een Schiedamse, springt De heer Cornelis leerde het sprin gen in Lille in noord-Frankrijk. In drie jaar tijd haalde hij alie nodige brevetten, nadat hij eerst, in het voor jaar van 1965, zijn brevet van vlieg tuigpiloot had gehaald. Verleden jaar verwierf hij daar nog bij het brevet van radio-telefonist. In hetzelfde jaar ging hij met zijn Centre van start. Hij ziet wel toekomst in deze avontuurlij ke sport, waarbij positieve karakterei genschappen als moed en paraatheid worden ontwikkeld, het risico van het parachutespringen is minimaal. In Frankrijk, waar deze sport door vele duizenden wordl beoefend, geeft de overheid subsidie. De opleiding tot parachutist kan men op ieder gewenst ogenblik begin nen. De lessen worden gegeven in het weekend of door de week. Hierbij gebruikt men diverse instructiefilms. Gedurende de vooropleiding van on geveer drie tot vier weken leert men parachutevouwen, materialenkennis, landingsrol maken, vliegtuig verlaten, voorschriften, meteorologie, enz. Wanneer men in het bezit is van de aantekening A (35 sprongen), C (60 sprongen) en D (125 sprongen), leert men ook de diverse figuren tijdens de vrije val. De maximum sprong hoote wordt dan 4500 meter met 80 secon den vrije val. Het Centre is naar Frans voorbeeld opgezet en is volledig onafhankelijk. sing voor de Babberspolder te ver krijgen. Bij het maken van het schetsontwerp zal worden uitgegaan van een filiaal met een vloeropper vlakte van ongeveer 400 vierkante Er zijn geen bijkomende kosten voor meter. Aanvankelijk was het de bedoeling het filiaal in systeembouw uit te voe ren. B. en W. geven nu de voorkeur aan traditionele bouw, omdat dan liet terrein aan de Azaleastraat zoveel mogelijk kan worden benut. Het voorstel een krediet beschikbaar te stellen staat op de agenda, van de gemeenteraadsvergadering, die mor genavond wordt gehouden. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De heer M. den Admirant heeft op Nieuw jaarsdag herdacht dat hij veertig jaar lang de Gereformeerde Gemeen te heeft gediend. Van deze veertig j'aar is hij twee jaar diaken geweest en 38 jaar ouderling. Ter gelegenheid van dti wel heel bijzondere jubileum biedt de kerke lijke gemeente hem een receptie aan, die vrijdagavond wordt gehouden in het verenigingsgebouw aan het West- nieuwland. Dan bestaat van zeven tot negen uur gelegenheid de heer Admi rant geluk te wensen. (Van onze verslaggeefster) SCHIEDAM Het jaarverslag over 1968 van de afdeling - Schiedam van de Nederlandse Bond van Oud- Strijders en dragers van het mobilisa- tiekruis is in mineur gesteld. Volgens het bestuur is dit te wijten aan de achteruitgang van het ledental Een gevoelig verlies leed de afde ling door het plotseling overlijden van de heer Van Rijn, die in de vele jaren van zijn voorzitterschap zijn krachten heeft gegeven aan uitbouw van de afdeling. Op de jaarvergadering, die tegen morgen, dinsdag, in café-restaurant „De Amstelbron" is uitgeschreven zal een nieuwe voorzitter worden geko zen. Voorgesteld wordt de heer G. Rosman. De lustrumreünie zal zaterdag 11 januari in de kantine van de Doelen- kazerne te Leiden worden gehouden. Kaarten hiervoor zijn verkrijgbaar bij Vtuig's Broodkiosk, Broersvest 45 of per 'giro te bestellen -bij penning meester Reüniekommissie 't Oude Vierde, Katwijk aan Zee. Gironum mer 10.89.98. GOUCSESINOEL221.BOTTEBDAM-TELT1M73-123082 SCHIEDAM Voor het torenuur werk, dat in de tweede helft van maart in de Kethelse Dorpskerk zal worden aangebracht, is tot heden een bedrag van ƒ2450 bijeengebracht. Dit uurwerk, waarvan de kosten eerst op 5500 a 6000 werden geraamd, gaat nu door medewerking van de firma Mensert, die de steiger voor haar re kening neemt en door het feit, dat de elektriscne leidingen door de restau ratiekosten gedragen kunnen worden, 4850 kosten. De helft van het benodigde bedrag is thans bijeen en de kerkvoogdij vertrouwt erop, dat half mei de fi nanciering rond zal zijn. In dit ver trouwen is zij gesterkt door de ver rassende medewerking van de ge meenteleden, die bleek bij de finan ciering van verschillende projecten. SCHIEDAM De Schiedamse Vol leybal Club hield zaterdag een druk bezoch tornooi voor herenteams uit de hoofd- en overgangsklassen. De ploegen zorgden voor spannende en goede wedstrijden. P.V.C. uit Den Haag behaalde de eerste prijs, tweede werd stadgenote Juliana en derde het Amsterdamse Zeemeeuwen. Ais vierde eindigden de gastheren S.V.C., nog voor Sifrak uit Breda, Jong Pendrecht uit Rotter dam en Flamingos uit Gennep. 0 MAiASLAjXD Voor leden en dona teurs houdt de ER Maas miters" de jaar lijkse mite ra vond vrijdag om 19.45 uur in het Trefpunt. Medewerking verleent de toneel- en letterlievende vereniging Maria met het blijspel „Brullen als een duif". SCHIEDAM De heer K. de Jong, Delfiandseweg 428, vierde gisteren zijn veertigjarig dienstverband bij Bingham Co. N.V., waar hij ad junct-chef van de expeditie-afdeling is. De heer C. Brunt, chef van het kabinet van de burgemeester, reikte de 58-jarige jubilaris in gebouw Ire ne aan de Nieuwe Haven de ere-me- daille in brons verbonden aan de Or de van Oranje-Nassau uit. De heer Roelfsema was verhinderd. Stadsgehoorzaal: Met over mijn fttoi 14 jr., 20. Triangel: 25e ledenvergadering Studie kring 20. Bijkantoor „De Rotterdammer". Smalle Havenstraat 11. tel. 34.S7.15. Alarmnummer politic: 344444. GG GD: 344444. Alarmnummer voor meldingen luchtver ontreiniging en geluidshinder 26252S. Klachten bezorgeng: H. verhey. P. K. Drossaertstr. 210. tel. 313345, dagelijks 13 - IS. lijk. (Van onze verslaggeefster) SCHIEDAM Zaterdagmiddag werd een druk-bezochte receptie ge houden in het weipenhonk van de Schiedamse Water-scouts aan de Tuinlaan. Deze receptie was voor de waterscouts een dankbare gelegen heid hun schip, dat achter het honk in de Buitenhaven gemeerd ligt, aan de bezoekers te tonen, die met veel moeite een steil trapje afdaalden en dan in het ruim belandden. Het schip, vroeger eigendom van schipper Van de Heuvel en De Twee Gebroeders geheten, dient thans als definitief onderkonten voor de 28 verkenners, die De Waterscouts telt. Het draagt de naam van de overle den beschermheer va n de groep „Alewijsi de Groot" en is in de plaats gekomen van het onderkomen aan de Havenstraat, waar de groep op ter rein van Hoek's Zuurstoffabriek vijf tien jaar haar zetel had. Senioren van de waterscouts vor men de bemanning, ais het schip in het voorjaar en de zomer koers zet naar zilter water in de buurt van het Brielse meer. DE LIER De elf veilingverenigingen van de Bond Westland hebben het afgelopen jaar een omzet gehaaid van in totaal 269 miljoen. Dat is 13 miljoen meer dan in 1967. Hierbij komt nog rond 75 miljoen van de beide bloemenveilingen, zodat de totale Westlandse produktie 344 miljoen be droeg tegen ƒ317.500.000 in 1967. De Veiling Westerlee haalde met 62.149.000 de grootste omzet (vorig jaar ƒ57,751.000), gevolgd door Kintsheul met ƒ33.972.000 (was ƒ30.860.000) en Poeldijk met 27.284.000 (ƒ26.411.000). Vooral de sla heeft goede prijzen gemaakt; gemiddeld ƒ24,30 per honderd stuks tegen 17,50 in 1967, De teelt van komkommers loopt terug. De Westlandse tuinbouw behaalde een omzetstijging van ƒ26,5 miljoen of 8,3 procent, waarmee men erin geslaagd is de concurrentiepositie volledig te behouden. De vier bakshoeken in het ruim bieden ruime slaapgelegenheid aan 24 welpen. Onder aanvoering van schip per Klepke, die het grote elektrische paneel in de stuurhut bedient, zijn de ijverige leden van de troep bezig met het functioneel maken van het ruim. Er komt ook een staatsietrap voor ont vangst van min of meer deftig be zoek, zoals ouders en aandeelhouders, die met de koop van certificaten heb ben bijgedragen tot de financiering van schip en interieur. Kosten 10.000. Het oude schip het werd in 1895 gebouwd bij scheepsbouwer Boot op de helling „De Vrijban" in Zweth heeft een groot zijzwaard, dat vroe ger diende om afdrijven te voorko men. Er is een knusse roef met twee kooien, die op bedsteden lijken, kastje op ongedachte plaatsen, een piepklein keukentje en een w.c. Overal is elektrisch licht aange bracht Toen de leiding de mededeling kreeg, dat het verblijf aan de Ha venstraat niet gecontinueerd kon worden, zat men wel met de handen in het haar. Welpenleidster Eis Brussé kwam door middel van haar vader, in contact met de architecten familie Van Eek aan de Tuinlaan, die een terrein achter het huis onge bruikt had liggen. De zaak. was toen spoedig beklonken. Architect Van Eek stelde het ter rein gratis ter beschikking, onder voorwaarde, dat de hele troep van. de waterscouts haar huisvesting mèt de kleine bootjes op het terrein en in het water achter het terrein, zou vin den. Onvermoeid werkte de troep de hele kerstvakantie door, waarbij naast de werkzaamheden aan. het schip, het oude vendelverblijf van het Schotse vendel werd overge- bracht naar het terrein, daar werd opgezet en opnieuw werd ingericht. Met de gemeente Schiedam worden besprekingen gevoerd over de moge lijkheid om tussen de spoonvegvia- ducten en Rijksweg 20 bij de Overschieseweg terrein te verkrijgen voor een definitief weipenhonk. Eventueel zou dit kunnen gebeuren in samenwerking met andere groepe ringen. SCHIEDAM Geboren: Stephanie E M. d.v. J. G. Schoite en J. G. M. Rensman; Marjorie J. E. d.v. J. Waard en M. Ilmer; Edwin P. E z.v. J. S. C. Rem merswaal en W. F. L. Wlechert; Willem E. z.v. K. van der Geer en C. C. de Ruiter; Edo z.v. H. J. Voortman en J van der Meulen. Overleden: J. F. van Hese. 62; C. van Eijk, 90, echtg. A. Berendis; M. R. van Lith 35; C. H. van Schailc, 66, wed. H w. E, van der Sande; C. A. Vermeer, 72, wed. J. F. van der Wolf. VLAARDINGEN Geboren: Patrick zv G C Stam de Jonge en L A T van der Starre Sperwerlaan 373; Franeiseus Peier Alexander zv F D Schoon en A J M Corameren Emmazijstr iG; Bemarclus zv p Tamboer en M H Troost Van Riebeeokstr 14; Petronclla dv A stellenaar en J P M Rodoe Verheijstraat 22: Cornelis Rartholo- meus Jacobus zv C B J van Vei zen en W C Pil Spechtlaan 590; Peter zv J van dei- Hul en E Klompe De Ruljterstraat 54. iMöGm l xtssx c* Een automatische wasma chine geelt u veel gemak. Tenminste, als hij werkt zonder mankeren. Koop hem bij de vakman. Bij EIO, P.v OWU. BINNENSINGEL IBS TEL. 342455 - VLAARDINGEN Wee je gebeente als een pantalon niet goed zit Dat betekent kritiek, sma lende blikken en te recht. Enfin, dat kan u met een FORTEX kostuum niet gebeuren. Daar zit de pan talon als gegoten. Niet mal-smal, maar zeker niet te wijd. Gewoon goed. Een bewijs voor alle aan dacht die aan elk detail van een FORTEX kostuum wordt besteed. Kies uit onze ■)F prachtige kollektie Korte Hoogstraat 11a, i Tel. 346151, Vlaardingen.: BtHtliIlM Ml tluu WMfl vraag vso gratis proefnummer sdwstriad a», Hjnnmkt 43, utracM

Trouw / De Rotterdammer | 1969 | | pagina 1