Uil .spraak over tracé van I eltadijk wordt hoog tijd Brief aan partijbesturen Rozenburg boos over hoge veertarieven LANGE VERLANGLIJST SRLO-VOORZITTER Burgerlijke stand Inbraak bij juwelier drie adressen G. F VAN DAALEN MN ra MKMNUn G. P. VAN DAALEN Ml VAN DER SNOEK IN NIEUWJAARSREDE: boogaard FUNKE ADMMSTR. KRACHTEN Eén naam VAN DER SCHAFT - TEXTIEL SAS DIE NAAM ZEGT VEEL. 4^^ SCHILDERSTUK &ISVÏI Kind aangereden 2 - gas~gevel radiatoren Geen behoefte Band verbroken T* 'M Rijnmond Vanavond idtreildnii sportprijs Schaakvereniging Sehiedam nog steeds aan de top Nieuwe voorzitter Bond oud-strijders „Stedelijk Museum in Amersfoort Wij zoeken enige van 19—23 joar, mni. of vrl. die wij een funktie kunen aanbieden met prettig afwis selend werk waarin zij hun kwaliteiten verder kunnen ontplooien. Nodig zijn o.a. een goede schoolopleiding, be kendheid met typen en één of meer jaren kan- taorervaring. Gaarne ontvangen wij uw sollicitaties. Wilt u zich persoonlijk melden, belt u dan vooraf even de heer v. d. Bergh om een afspraak te maken tel. (010) 348744. Boogaard Elektriciteit N.V. Emmastraat 9 Vlaardingen Geert gesprek Schadepost voor moderne interieurverzorging. "oris de vijfdetaan 136 - tel. 342382 - van hogendorplaan 31 - tel. 345182 meubelshowroom: dr, wlardi beckmansingel 3 - 5 - tel. 348081 Vermeulen v.a. 245, Tel. 340075. Een grote modieuze sortering vindt U bij ons in: lakens en slopen onderkleding nachtkleding baddoeken Alles van de beste merken Rijkestraat 9 Voorstraat 31 Vlaardingen. hèt Loodgietersbedrêjf in Vlaardingen. J. een vertrouwde naam op verwarmingsgebied. J> j een bekende naam op elektrisch huishoudelijk gebied. i y een naam op luxe huis houdelijk gebied. Ja SASy kort weg dè zaak voor alle huishoudelijke artikelen. Ged. Biersioot 35 - Tel. 342996 Vlaardingen. Loop plezierig loop op goede schoenen gekocht hij Uw vakman. Een van r Waalstraat 68 moet U kopen voor het verkocht is. I DE ROTTERDAMMER Pagina 4 WOENSDAG 8 JANUARI (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS Loko-burgemeester P. van der Snoek heeft gis teravond in de gemeenteraad weer eens de overlast van het hoge water aangestipt. Hij hoopte dat, waar de begroting van het Hoog heemraadschap van elfland voor 1969 rekening houdt met een be drag voor de realisering van een keersluis in de Maassluise haven, de moeilijkheden in dit verband binnen afzienbare tijd nu eindelijk eens tot het verleden gaan behoren. hebber» géén schoorsteen nodig, een kleine muurkoker in de bui- tenmuur 5s voldoende, van NU 3000 k. cal/u Zuinig en veilig Magneetontsfeking Nooit roestende chroomstolen bronder (10 [aar garantie) Ideaal voor slaap- en studeerka mers, keuken- en badkamer^ ftandéiijk erkmtp^jS3 SCHIEDAMSEWEG 4! VAN HOGENDORPLAAN 33 KORTE HOOGSTRAAT 15 De heer Van der Snoek voegde hieraan toe dat Maassluis ook nog altijd staat voor het vraagstuk van het toekomstig tracé van de Delta- dijk, dat nog steeds niet definitief is vastgesteld. Hij sprak de wens uit dat de reeds vele jaren hierover ddti- rende onzekerheid, speciaal voor de bewoners van Het Hoofd, in het nieuwe jaar voor bepaalde bestuursorganen eindelijk aanleiding zal zijn om tot een uitspraak te ko men. Het is ten hoogste tijd dat gemeen tebestuur en belanghebbenden weten waar zij aan toe zijn. Ben verder uitstel van deze voor Maassluis zo belangrijke aangelegenheid, mede ge zien de gerechtvaardigde ongerust heid bij hoge waterstanden, lijkt in geen enkel opzicht meer te verant woorden, aldus de heer Van der Snoek. De loko-burgemeester noemde zijn rede een „inleidend woord bij de aanvang van de eerste raadsvergade ring in 1959". Het kwam in de plaats (Van een onzer verslaggevers) ROZENBURG De plaatselijke besturen van alle politieke partijen In Rozenburg hebben de landelijke partijbesturen met klem verzocht bun vertegenwoordigers in de Twee de Kamer te bewegen tot een protest tegen de met ingang van 1 januari j.l. ingevoerde verhoging- van de tarie ven voor het wagenveer Rozenburg - Maassluis. De brief, die ook aan de leden van gedeputeerde staten van Zuid-Hol- ïand en aan die van Rijnmond is gezonden, zegt dat de exorbitante ta riefsverhogingen in geen enkele ver houding staan tot d profijten voor de Rozenburgse bevolking. Volgens de brief van de afde lingsbesturen maakt toeneming van het industriële verkeer her, in de vaart brengen van een derde veer boot noodzakelijk. Daardoor zal het exploitatie-verlies, dat voor 1968 ge raamd werd op negen ton, in 1970 tot 1,8 miljoen toenemen. Gedeputeerde staten willen trach ten deze verliespost voor een bedrag van acht ton op rijk en provincie af te wentelen. Het dan nog blijvende tekort van een miljoen moet uit de tariefsverhoging komen. In hun decemberzitting van verle den jaar verhoogden provinciale sta ten van Zuid-Holland het „personen- tarief' van 15 tot 25 cent, dat van „personen met rijwiel" van 25 tot 50 cent en dat van „personen met brom fiets/motor" van 50 tot 75 cent. De tarieven voor luxe auto's gingen van 1,25 tot 2 omhoog en die voor au to/ boven de 2000 er; 5000 kg stagen van respectievelijk 3 en 6 ,t 5 en ƒ11. De opstellers van de brief (ook het GPV en D'66, die in de gemeenteraad niet zijn vertegenwoordigd onderte kenden) zeggen dat de Rozenburgse bevolking geen enkele behoefte heeft aan een derde veerpont. De twee in de vaart zijnde ponten varen elk kwartier, in de spitsuren zelfs om de twa-alf minuten. De Rozenburgers maken, vooral van ds veerboten ge bruik voor het bezoeken van zieken huizen, specialisten en scholen voor voortgezet onderwijs, voorzieningen die zij in eigen gemeente missen. De afdelingsbesturen constateren dan ook dat het de, voor een groot deel in het Rotterdamse Botlek- en Europoortgebieê gevestigde, in dustrieën zijn die voor de aan- en afvoer van werknemers, grondstoffen en produkten behoefte hebben aan een derde veerpont. Indien de ingevoerde tariefsverho ging niet tot redelijke proporties zou kunnen worden teruggebracht ver zoeken de afdelingsbesturen hun par tij best uren te bevorderen dat (naar het voorbeeld van de veerdiens; Texel - Den Helder voor de bewoners van Texel) voor de Rozenburgse be volking een gereduceerd tarief wordt vastgesteld. Dit laatste hebben B. en van Rozenburg al eerder voorgesteld aan gedeputeerde staten. Zij suggereer den het verstrekker» van identi teitskaarten van gemeentewege te verzorgen. Twee dagen later antwoordden ge deputeerde staten dat de veertekor- ten niet langer verantwoord waren en dat .er geen deugdelijke motieven voor een uitzonderingspositie voor de Rozenburgse bevolking waren. van de op de agenda aangegeven „Nieuwjaarsrede van de burge meester", die de heer Van der Snoek liet vervallen wegens ziekte van bur gemeester W. J. D. van Dijck. In zijn terugblik over 1968 wijdde de loko-burgemeester ook aandacht aan het recente besluit van L. Smit en Go's Internationale Sleepdienst, als gevolg waarvan de in Maassluis zo bekende zeeslepers voortaan in verre havens zullen blijven om daar te repareren en te bunkeren. Een meer efficiënte bedrijfsvoering heeft ook geleid tot het besluit de Maassluise werkplaatsen op te hef fen: de technische, nautische en ad ministratieve diensten worden naar Rotterdam overgebracht. De heer Van der Suoek constateer de dat hiermee de historische band tussen Smit en de thuishaven Maassluis in de Joop van 1969 zal worden verbroken. Hij herinnerde eraan dat deze band in 1886 tot stand kwam toen Maassluis nadat de stations Brouwershaven enHelle- voetsluis waren verlaten als hoofdstation van de slepers werd aangewezen. In 1892 kwam hei kan toor aan de Govert van VVijnkade tot stand. De loko-burgemeester zei dat voor de zakelijke bedrijfsoverwegingen, die de achtergrond van dit besluit vormen, begrip bestaat, maar dat het verbreken van de bijna tachtig jaren bestaande band wel enige pijn doet. In het vervolg van zijn toespraak stond de heer Van der Snoek stil bij de groei van de gemeente, die zich in 1968 weer krachtig heeft voortgezet. Hij nam als vrijwel vaststaand aan dat in de loop van 1969 de 25.000ste inwoner zal worden begroet en dat voor de gemeenteraadsverkiezingen van 1970 rekening moei worden ge houden met een uitbreiding van het aantal gemeenteraadsleden tot 21. De loko-burgemeester deelde mee dat ernaar gestreefd wordt in 1969 over te gaan tot de bouw van een nieuwe kleuterschool in de Dijkpol- der, een r.k. kleuterschool aan de Mgr. W. M. Bekkerslaan en een school voor lager huishoud- en nij verheidsonderwijs in de Sluispoi- der-West. De pogingen om dit jaar te komen tot stichting van een scholen gemeenschap in de Dijkpolder zullen onverminderd worden voortgezet. Met; voldoening memoreerde de heer Van der Snoek de activiteiten van de Stichting voor Buitengewoon Lager Onderwijs, die, naar hij zei, met grote toewijding streeft naar de oprichting van een school voor zwak-begaafde kinderen. VAN DER SNOEK slepers teeg Sprekende over Rijnmond zei ko-burgemeester Van der Snoek lo- dat met voldoening is kennisgenomen van het standpunt van voorzitter Fibbe; zijn zienswijze over de toe komstige structuur van het openbaar lichaam komt in principe met de Maassluise gedachte overeen. De lieer Van der Snoek sprak dan ook volgaarne het vertrouwen uit dat in 196S vorderingen zullen worden gemaakt met de ontwikkeling van die gedachten. „De wezenlijke belan genbehartiging in het Rijnmondge bied zal slechts ten volle gediend kunnen zijn met een inschakeling van alle daarbij betrokken lokale besturen", aldus de loko-burge meester. De heer J. van Hartingsveldt (a.r.) beantwoordde als nestor van de raad de rede van de heer Van der Snoek uitvoerig. SCHIEDAM Geboren; Marco, z.v. J. .F. van der Rott-w en SI Veldhoen; Lauretta, d.v. L, van der Knaap en J. Helleman; ïdske M., d.v, T. Junius en E. F. S. de Jong-, Wendy, d.v. A. van Leeuwen en C. M. a. de Gier; Ingrtd, d.v. g. H. a. vierboom en W. Molendijk; Martin, z.v. A. Broere en M. A. P. van der Graait: Wan da. d.v, W. van Maanen en H. w. Moot- man; Maurice H. J. z.v. J. J. c. M. Lok- kerfeo! en C. A. Dekker; Virginia A. M„ d.v. C. M. M. Verpaaler en M. J. C. W. Videier; Michel, 2.V. R. P. van der Wal en H. van Vliet; Nicolaas M., s.v, N. M. Hol leman en M. C. G. Collignon; Edward, z.v. N. X. Teeuw er: A. M. C. Kemper; Hianca, d.v. C, G, Donkersloot en A. C. Roovers; Holger C„ s.v. C. R. Wagensar en M. L. J. de Waal; Jeroen, z.v. G. H. W. Hogaarts ers M. H. de Fost; Bonnie, z.v. H. A. Jansen en J. M. Gloudi; Wette M., d.v. w. (Van een medewerker) SCHIEDAM Het jeugdteam van de Schaakvereniging Schiedam, dat deelneemt aan de vijftallen-competi tie van de Rotterdamse Schaakbond, heeft in groep B nog steeds'de lei ding. Na de vierde ronde hebben de deelnemende teams d volgende stan den bereikt: Groep A1. Charlois 3 36; 2. Gambiet 3 3 6; 3. Schiebroek 3 1 2 2; 4. Hillegersberg 14 1 3 2; 5. Reeuwijk 3 0 0 3 0. Groep B: I. Schiedam 4 3 0 I 6; 2. R.S.R, Ivoren Toren 3 2 1 0 6; 3. H.V.O. 3 2 1 0 5; 4. De Zwarte Dame 4 1 0 3 2; 5. Shell 2 1 2 2; 5 Hillegersberg II 4 0 0 0 4. Zaterdagmiddag 11 januari wordt in gebouw Atrium te Rotterdam de laatste ronde gespeeld. Charlois moet dan echter spelers afstaan voor de bondscompetitie van de K.N.S.B. Daardoor is de belangrijke wedstrijd Charlois Gambiet uitgesteld. In groep B is de strijd nog open. De afgebroken wedstrijden Shell H.V.O. (voorlopige stand 22), Shell R.S.R. Ivoren Toren (voorlopig 02), worden één dezer dagen uit gespeeld. Voor de 'iaatste ronde is het pro gramma Hillegersberg II H.V.O., Schiedam - R.S.R. Ivoren Toren en De Zwarte Dame Shell. Op 18 ja nuari wordt de finale gespeeld tussen de winnaars van groep A en groep B. Pieterse en M. J. de Boer; Esther d.v. P. J. van der Gaag en G. de Jong: Gerrit F., z.v. G. van Helden en L H. W. van der Kamp. Overleden: M. Hersbach, SO, wed. A. J. Splttexs. (Van onze verslaggeefster) SCHIEDAM In de jaarvergade ring van de afdeling Sehiedam van de Nederlandse Bond van Oud-strij ders en dragers van het mobilisatie- kruis is de heer Gerrit Rosman (69) bij acclamatie gekozen tot voorzitter. Hij za! deze funktie één jaar vervui len. Dit op eigen verzoek, omdat de overleden voorzitter, de heer Van Rijn volgend jaar aan de beurt van aftreden zou zijn. De heer Rosman. wil deze periode volmaken en daarna bezien, hoe het voorzitterschap de afdeling en hem zelf bevalt Naast de heer G. Rosman als voorzitter, hebben zitting in het bestuur: de heren H. D. Bakkes, - eerste secretaris, W. Kunst, tweede sekretaris, K J. van Hartingsveldt, penningmeester, W. J. A. de Jager, redacteur van de periodiek „Fenflits" en de heer W. J. Putter als gewoon bestuurslid. Na het huishoudelijk ge deelte volgde een gezellig samenwijn in café-restaurant „De Amstelbron". (Van een medewerker) SCHIEDAM In het deze week verschenen SBLO-konfakt ge„ft d* voorzitter van de SBLO, ide heer JT. D. Degreef te kennen voor 1969 in SBLO-opzicht een lange verlanglijst te hebben. De belangrijkste daarvan is wel de hoop meer begrip en meer ■mogelijkheden te vinden voor de hui dige positie en de toekomstige ont wikkeling van de sportbeoefening, „Het is onmiskenbaar dat we ondanks de nodige medewerking van de overheid, ondanks de grote zelf werkzaamheid van de verenigingen in Schiedam nog tegen een be hoorlijke achterstand aanzien. Slechts een enkele sport kan zich te vreden tonen met de huidige moge lijkheden; verreweg de meeste spor ten en verenigingen zien zich echter geremd in hun antwikkelings-akti- viteit. Dat stemt tot ernstige bezorgd heid" aldus/de SBLO-voorzitter, die zich afvraagt hoe de mogelijkheden over tien jaar zullen zijn voor de sport, want dan zal er wellicht meer vrije tijd zijn. Hij is van mening dat naar die periode nu al toegewerkt moet worden, maar zolang er een achterstand is kan moeilijk naar de toekomst over tien jaar gekeken wor den. Vandaar dat de heer Degreef de wens uit, dat er in i960 meer begrip en meer mogelijkheden te vinden zullen zijn voor de huidige positie van de sport en voor de toekomstige ontwikkeling. Het niet in vervulling gaan ervan zo stelt hij kan catastrofale gevolgen hebben voor de sportbeoefening in Schiedam in de naaste toekomst. Het SBLO-bestuur zoekt nog naar gegadigden bij de sportverenigingen, die topsportevenementen in 1969 wil len organiseren, dit omdat van een rp^rtuag of sportweek werd afgezien dit jaar. Geldelijke steun van de SBLO is daarbij niet uitgesloten en het bevreemdt de SBLO, dat tot geen enkele vereniging zich aanmeldde. Ruime aandacht wordt in SBLO-kontakt ook besteed aan de sportsoos-activiteiten en wel door de heer Jac. van Oudheusden, die vooral het punt financiën aanraakt en hoopt dat er verenigingen zijn, die het giro nummer vragen om een bijdrage te storten. Vanavond zal commissaris C. v. d. Haagen de sportprijs 1968 uiireuken aan die persoon of vereniging, die zich in 1968 bijzonder verdienstelijk maakte. Dit zal om 21.15 uur gebeu ren in De Toekomst het nieuwe clubhuls van Excelsior "20 op Thurle- de, waar ieder gratis toegang heeft, SCHIEDAM Bij het oversteken van de rijbaan in de Van Ostadelaan werd dinsdag de vijfjarige Hendrïka Engel van de Van Ostadelaan 37b aangereden door een personenauto bestuurd door de 29-jarige technicus H. B. Met een gebroken linkerarm werd het meisje in de Dr. Noletstich- ting opgenomen. Door onbekende oorzaak dwaalde dinsdag op het fietspad van de Sport - parkbrug de 61-jarige pijpfitter J. W. Snet links af. Hij kwam tegen een lichtmast terecht en liep sen hersenschudding op. De G.G.D. bracht de man naar de Dr. No- letstichting. SCHIEDAM Momenteel wordt in „De Zonnehof" te Amersfoort een tentoonstelling gehouden van de wer ken uit het Stedelijk Museum. Deze expositie is nog tot 26 april te bezich tigen en vertoont een gevarieerd beeld var, de verzameling, waarover het Stedelijk Museum beschikt. De burgemeester van Vlaardin- gen en mevrouw Heusdens be- tuigen langs deze weg hun har telijke dank aan allen, die ter gelegenheid van de jaarwisse ling. op enigerlei wijze van hun belangstelling blijk heb ben gegeven. Wederkerig wensen zij hun een gelukkig en voorspoedig 1959 toe- Nieuwe dierenbescherming vergadert ROTTERDAM In de afgelopen «acht is een, etalageruit van de juwe- Uerswinkel van Klans aan de Rand weg met een straattegcl vernield. Uil de etalage werd een aantal gouden ringen en horloges ontvreemd. Voor de zaak en in de Riederlaan. werden zestien horloges en negentien nngen gevondetLercke van het bureau San- delingpleir verzoekt omwonenden die nwelijk iets van de inbraak heoben gezien met de politie contact op te nemen. (tel. 143.144 toestel 5345) (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Met ingang van vandaag kunnen de ongeveer 1,200 lellen van de nieuwe zelfstandi ge vereniging „Dierenbescherming Nieuwe Waterweg" de statuten bestuderen, die ter inzage zijn gelegd in het dierentehuis aan de Hofsingel. Deze statuten zullen moeten worden vastgesteld op de eerste algemene le denvergadering van de vereniging. Paze vergadering wordt maandag 10 februari gehouden in gebouw Tri angel aan de Fransenstraat. De con vocaties zijn vandaag de deur uitge gaan. Behalve de statuten moet ook de nieuwe naam van de vereniging door de leden worden goedgekeurd. Verder is het de bedoeling de ko ninklijke goedkeuring aan. te vragen. Uit dit alles blijkt dat het door het hoofdbestuur geschorste afde lingsbestuur van de Nederlandse Vereeniging tot Bescherming van Dieren op de ingeslagen weg voort gaat Na de geruchtmakende verga dering van het hoofdbestuur met de leden van de plaatselijke afdeling Vlaardingen is er niets meer gebeurd. Het hoofdbestuur heeft op die be wuste vergadering gezegd de daden van het geschorste afdelingsbestuur niet te zullen erkennen Met name ging het om de rechtsgeldigheid van een vergadering, waarop de geroy- eerden in hun functies in ere werden hersteld en waarop werd besloten uit de landelijke organisatie te treden. Het hoofdbestuur dreigde een kort geding te zullen aanspannen. Dat was eind november vorig jaar. Het toen genomen besluit, dat enige leden zou den proberen de breuk tussen het afdelingsbestuur en hoofdbestuur te herstellen, is zinloos gebleken. Er is zelfs geen sprek geweest. Volgen;-; voorzitter F. Boer heeft het hoofdbestuur zich erbij neerge legd dat de Vlaardïngse afdeling een zelfstandige vereniging heeft opge richt. Van een kort geding heeft hij niet gehoord en ook is hij niet bena derd door een arbitragecommmissie. Volgens hem heeft het hoofdbestuur eieren voor z'n geld gekozen. „Ik had dit voorzien. Het was een machteloze hand die op de bewuste vergadering van dierenbeschermers tot een vuist werd gebald. Nien» md heeft tegen ons een kort geding aan gespannen, Het hoofdbestuur telt een paar prachtmensen en die zullen het wei hebben afgeraden", aldus de heer Boer. Het enige wat hem dwars zit is de jaarlijkse collecte rond Werelddie rendag, die dit jaar als gevolg van het conflict niet is gehouden. Het ge royeerde afdelingsbestuur was niet gerechtigd deze actie te voeren. „On danks de beloften van het hoofd bestuur is men er niet in geslaagd deze collecte toch nog in 1968 te hou den. Dat betekent voor ons een scha depost van zo'n ƒ10.000", zegt de heer Boer, Het conflict is overigens niet ten koste gegaan van de dierenbescher ming. „We hebben gewoon doorge werkt. Het is vooral in december ontzettend druk geweest. Het leden tal is niet teruggelopen." Het bestuur van de nieuwe vereni ging heeft een afspraak gemaakt met het blad Dierenspiegel. Het plaatse lijke nieuws zal in dit tijdschrift worden gepubliceerd. Zonder het verhogen van de contributies heeft het bestuur alle leden gratis geabon neerd op dit blad, dat zes maal per jaar verschijnt. -SI SABA - RADIO - T.V. SONY - RADIO - RECORDER GARRARD VERSTERKERS - COMPL. STEREO APPARATUUR Stapt U eens binnen - en> geniet van de zuivere muziekklanken. Voor bovenge noemde merken hebben wij de alleenverregenwoordiging. K. HOOCSTRAAT 16 SEDERT 1900 TEL. 010-345006 VLAARDINCEN Naaimachines Fransenltraat 9 Zig-Zag machines in luxe cassette Naaicentrum Waalstraat 38 Knippatronen, Burda, Simplicity. Exclusieve collectie kragen, garnering, Nouveauté's, knopen, enz. Eendrachtstraat 39 Tel. 342603 MidhaUperweifaan 98 Tel. 347868 -Vlaardingen. vlaardmgen-c antrum tel.: 343898

Trouw / De Rotterdammer | 1969 | | pagina 2