LANG Motie maant: spoedige afhandeling Akkoord over vier uitgangspunten Rijnmondraadadvies over struktuur naar minister Verschillen op belangrijke unten KORT (9a/ Inspraak vrijwilligers en vakbeweging B en W:Brandweer geen onderhand elingsob jee t Pleidooi voor regio zonder toezicht GS Beleidsbeslissingen in Delta snel nemen J. v. Vlijmen hoofdman voor Hoek van Holland BENDER G. Z. de Vos in Rijnmondraad; Commissie over werkgelegenheid Kritisch Kritisch bekeken Huldiging hij RDM van jubilarissen i- D£ rotterdammer I HERINDELING (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Bij de de batten in de Rijnmondraad over het interimadvies inzake de noodzakelijke' wijzigingen in de Rijnmondwet heeft KVF-fraktie- leider G. Z. de Vos woensdag een pleidooi gehouden voor een regio onder rechtstreeks toezicht van de minister van binnenlandse za ken. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Met het oog op de werkgelegenheid in het gebied van de Nieuwe Water weg moeten beleidsbeslissingen van fundamentele-aard op korte termijn worden genomen. En dat geldt dan vooral voor het noor delijke deel van de Delta, in ver band met de snelle omschakeling op geheel nieuwe vervoerstech nieken en het in de vaart komen van steeeds grotere, diepsteken de schepen. GEVAREN VOORBIJ GANG VAN ZAKEN MAATREGELEN VOOR BETERE VERLICHTING keuze uit ruim 600 modellen in klassieke en moderne stijl. De Rotterdammer SO jaar geleden STOMME PIANO deskundig in klank Pagina 3 2A DONDERDAG 23 JANUARI 1969 TVTE zyn opgehouden niet bekvechten e W om de vorm van de tafel."* O ere actuele opmerking van de VVD-fraktie- leider in de Rljnmoudraad, jhr. mr. G. O. J. van Tets, nemen we over om enigszins de sfeer te accentueren, waarin het over leg in en rondom Rijnmond de laatste tijd js gekomen. Zij werd gelanceerd in de vergadering van woensdag. j)e Rijnmondraad heeft een positieve stap gedaan op een weg, die reeds lang is. Voorbeen bezaaid met twisten, thans naar het lijkt aanzienlijk meer open en helder oni te begaan. Er gaat nu een interim- advies naar de minister. Men is het ge lukkig eens over de vier uitgangspunten, maar niet over alle details. Over !>e- voegdhcden, decentralisatie en verhoudin gen tussen be- Mn ren zal nog veel discussie nodig zijn. Maar dit alles geschiedt nu tegen de achtergrond vun een wat nrecr ontspannen sfeer. Uit de meningen heeft het Rtjnmondbestuur wel al kunnen distil leren welke kant het op moet werken om straks bij de Rijnmondraad mei een definitief advies te kunnen komen. Dat dit advies er met behoud van die uitgangspunten in grote lijn e,r nog wel eens anders zou kunnen uitzi-en mag niemand te zijner tijd verwonderen. Be grijpelijkerwijs kon de Rijnmondvoorzit ter daarover UU niets zeggen. Tiet dage lijks Iiestuur kan en wil zich niet vastleg gen, hoe verleidelijk het misschien was in te gaan op vele suggesties en theoriëe.n. De studie gaat rm verder in het dage lijks bestuur en de nodige andere verban den. Het einddoel komt langzamerhand in zicht. Terecht, heeft de Rijnmondnia-d in een motie de urgentie van deze zaak on derstreept. Er wordt al zovele jaren iwer een doelmatig regionaal bestuur gespro ken. Het is er nog niet, maar het moet er nu wel snel komen. Daarom wordt het tijd dat er een eind komt aan de „studie op lange temiyn". Men moet er rekening mee houden dat er wel enkele jaren gemoeid kunnen zijn tussen aanbieding van het slotadvies aan de minister en afhandeling door de Sta- trn-Ceneraal. Het zou, toch mogelijk moe ten zijn dat de Rijnmondraad' over onge veer een jaar zijn definitieve standpunt bepaalt. Dan is dit college al dicht bij zijn aftreden. Want in 1970 dient een nieuwe raad te worden gekozen. Afronding van de structiiurkwe-stie kan dus een kroon op bet werk van de eerste zittingsperiode zijn. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Bij motie hebben alle frakties in de Rijnmond raad het dagelijks bestuur uitgenodigd de voorbereiding van het eindadvies over de wenselijke wijzigingen in de Rijnmondwet nog dit jaar te voltooien en aan de raad voor te leggen. Gelijktijdig werd het op diverse punten aangepaste interim-advies goedgekeurd. Dit zal nu, met de handelingen van de vergadering, naar de minister van binnenlandse zaken gaan. Een belangrijke stap op weg naar struktuurwijziging. TJf februari wacht <le Rijnmondraad de begroting voor 1969 nog. Voor maart vraagt een andere belangrijke zaak de aandacht. Een studie „op korte termijn" kwam binnen dri-c maanden gereed. Dc commissie ter regeling van een „aange paste status quo" voor de verhouding met de gemeenten bood een rapport aan. Zij stelt voor een College voor Advies en Samenwerking te vormen ter vervan ging van het huidige (nogal informele) college van samenwerking, waarin hel Rijnniondbestuur met de colleges van B. en W. overleg pleegt. Hiermee kan worden tegemoet gekomen aan de wens der ge. ineentebesturen ten aanzien van meer in- epraak in het handelen van Rynmond. Dit college. kun fungeren tot dn Riju- mondwel is ge wijzigd en zal dan in een of andere vurni daarin worden omschreven. Het ontwerp voor dit orgaan (dat geen bestuur is) moet nu op zijn merites worden getoost. De gemeenteraden gaan zich erover be raden, de Rijnmondraad (voorzien van de uitspraken der gemeenten) moet beslis sen. Vanuit de gemeentelijke sfeer bezien lijken de belangen van de gemeenten in dit college, dat in een zeer vroeg stadium veie zaken zal bestuderen voor advies, wel gewaarborgd. Vraag is echter of de gemeenteraden er zo over denken. Meer nog of de Rijnmondraad er mee akkoord/ gaat. Neemt deze raad er genoegen mee dat het CAS al voor de indiening van voor stellen daarover zijn mening beeft gege- yen? Tegelijk namelijk met de eigen ad viescommissies van de Rijnmondraad. Of zal men bedenkingen hebben tegen nog een schakel tussen het aanhangig maken en het beslissen? Het is niet zo denkbeeldig dat de Rijn mondraad zich te veel „bevoogd" zal gaan voelen. De tijd zal leren of dit in I lofwaardig korte tijd tot stand gekomen ontwerp ook vlot zal worden goedge keurd. Een en ander gebeurde na een langdurige discussie van het open baar lichaam, tvaarin de fraktics en het Rijnniondbestuur het over het al gemeen op dc vier uitgangspunten wel eens bleken. Voorzitter TV. A. Fibhc sprak van- „Een steun om ver der te gaan." Gecommitteerden had den geen moeite met de motie. „Niet met het overnemen, wel met de uit voering", veronderstelde de heer Fib- be. Op sommige belangrijke nog uit te werken details bleken wel meningsverschillen te bestaan. De gestelde limiet moet geen kluister worden, vond de voorzitter. Waarop uit de reakties van de Rijn mondraad bleek dat men niet van plan is het dagelijks bestuur letter lijk op de datum vast te pinnen. „Wie faalt buiten zijn schuld zal worden geholpen", betoogde KVP-fraktieicider G. Z. de Vos. Er werd deze middag meer gespro ken over „kluisters". De vier uit gangspunten. die de ruggegraat van het interim-advies vormen en waaro ver men het eens is, mogen, dat niet worden, zo stelde o.a. PvdA-fraktie- voorzitter mr. H. Versloot. De Rijn mondvoorzitter beaamde deze stelling later in zijn weerwoord. Een zaak, waarover ook groeiende eensgezindheid bestaat is het toe komstige ledental. WD-fraktlevoor- zitter jhr. mr. G. O. J. v. Tets sugge reerde een cijfer van 55. Namens de. KVP viel de heer De Vos hem bij. Voorzitter Fibbé vindt de huidige Rijnmondraad ook te groot. Terug brengen, was zijn oordeel en, evenals andere sprekers, moet dit gebeuren ondanks vervelende gevolgen voor sommige kleine partijen. De motie vloeide voort uit een uit voerig betoog van mr. Versloot, die ook namens de PSP sprak. Zij was mede-ondertekend door zijn fraktie- genoot J. de Jong en de voorzitter van VVD (jhr. Van Tets), PSP (R. Suurendonk) en CPN (B. E. Collé). In eerste instantie althans. Want enkele partijen bleken de motie niet te ken nen, hetgeen werd betreurd. Later in het debat vond men el kaar alsnog: de motie werd wat ver eenvoudigd, mede op wens van de niet-ondertekenaars. Vervolgens te kenden in de gewijzigde vorm ook de ff. VERSLOOT geen kluisters voorzitters van KVP (De Vos), PCG (mr, A. J. Jansen)' en Boerenpartij (A. Snoek). De vrij strakke termijn, die wordt gesteld, had mr. Versloot toe gelicht, is bedoeld alle bij het ko mende overleg betrokkenen een steun in de rug te geven. Volstrekt vrije, rechtstreekse, ver kiezingen, bepleitte de heer Versloot, vrij ook in de kandidaatstelling der partijen. Hij kantte zich hiermee té gen personele unies voorzover men die zou willen waarborgen door. er een wettelijk vereiste van te maken. „Vorm van wantrouwen in het oor deel van de partijen, die wij voor onaanvaardbaar houden." Een dergelijk geluid werd deze middag van meer zijden gehoord. Men moet de kandidaatstelling ge heel aan de partijen overlaten. In die geest sprak bijv. ook CPN'er Collé. De Rijnmondvoorzitter bleek het hiermee geheel eens. Wat de verdere procedure betreft, was het PCG-voorzitter mr, Jansen, die waarschuwde voor „haastige spoed". Hij meent ook dat men het inte rim-rapport op verschillende manie ren kan lezen. Eerder had echter het dagelijks bestuur er reeds (schriftelijk) op ge wezen dat, de conclusies in hét advies voorlopig 'zijn. Als de adviezen van de z.g. commissie lange termijn die nu verder gaat met het oog bp het definitieve rapportgecommitteerden aanleiding tot wijziging geven zal het slotstuk andere inzichten vertonen. Namens de VVD merkte jhr. Van Tets' op dat de standpunten nu dich ter bij elkaar zijn gekomen en dat de sfeer beter is. Wat de financiën be treft: „De omslag over de gemeenten is een onding". Hierover bleek in de raad grote eensgezindheid. „Rijnmond neemt geld uit de gemeentekassen als een dief bij klaarlichte dag", aldus mr. Versloot. Wel bleek de liberale fraktieleider ongerust over het feit dat de gemeen ten niet buiten schot zouden blijven (vermindering van gemeentefondsuit keringen) als Rijnmond zou worden gefinancierd uit een apart agglome ratiefonds. Andere sprekers bleken die vrees niet te delen. Over de om vang van de raad zei de heer De Vos nog: „die is van invloed op dc kwali teit". Over de uitwerking der bevoegdhe den waren wel verschillende menin gen. De PvdA hecht, zo bracht mr. Versloot naar voren, aan opsomming der taken van de lokale besturen. Maar de KVP wil, bij monde van de heer De Vos, juist als voornaamste de bevoegdheden van het regionaal bestuur omschrijven. Tussen de beide fraktievoorzitters ontspon zich een min of meer „technisch" debat. De voorzitter van Rijnmond constateerde dat in de Rijnmondraad, die de verantwoordelijkheid heeft, nie mand de uitgangspunten, wil aan- .tasten. Hij was daarvoor dankbaar. De heer Fibbe legde nog eens de na druk op de wenselijkheid van nauw contact met de gemeentebesturen. Hier is sprake van een gezamen lijke verantwoordelijkheid, zei hij. Als we de taak van de regio omschrijven zit daar de taak der ge meenten ook in, meende hij. Diverse sprekers hadden ook de medeverantwoordelijkheid der ge meenten genoemd. Van sommige zij den was gevraagd naar het standpunt van gecommitteerden inzake de ge meentelijke herindeling. In eerste instantie een zaak, die wij niet ter tafel moeten brengen, verklaarde de heer Fibbe. De Rijnmondvoorzitter,' die zich nauwkeurig aan de in het Interimad vies opgesomde onderwerpen hield en op een aantal facetten niet in ging, volstond met te zeggen dat in Den Haag aan die herindeling die hij evenzeer wenselijk vindt wordt ge werkt. Dankzij doorzetten van voorzitter Fibbe, die zijn eerste gewone Rijn- mondraadsvergadering leidde, hoefde er niet 's avonds te worden verga derd. De overige agendapunten wa ren hamerstukken. Tr. J. C. H. Drost uit Eindhoven werd benoemd tot staffunktionaris voor planologische zaken. Als nieuwe leden van de raad de den hun intree drs. C. v. d. Vlies en K. Post, beiden uit Rotterdam en lid van de PvdA-fraktie. Op voorstel van het dagelijks bestuur werd aan het begin der vergadering een telegram gezonden naar een gecommitteerde, die ditmaal ontbrak. Hij is herstel lend van een ziekle. EEN Ed. LAURENS PROOUKT V' G. Z. DE VOS geen toezicht provincie Daarbij wil hij dc provincie uitschakelen, zodatGedeputeerde Staten hun toezichthoudende taak verliezen. Hetzelfde zou moeten gel den voor de by Rynmond betrokken gemeenten. Met Rijnmond zijn zij gezamenlijk verantwoordelijk voor de gang van zaken, stelde de heer De Vos. De KVP-voorzitter ging uit van ge wenste rechtstreekse bevoegdheden voor een regionaal bestuur. Hij zag een drievoudige vorm: een college van gecommitteerden (dagelijks bestuur) met eigen bevoegdheden, de Rijnmondraad. eveneens met zijn be voegdheden en een college van over leg met de gemeenten, dat bevoegd heden op adviserend terrein zou krij gen. Zoals dit alles, evenals de getals sterkte van deze drie colleges in de „te wijzigen" wet zou moeten wordenq „te wijzigen" wet zou moeten worden bepalen dat het openbaar lichaam Rijnmond onder rechtstreeks toezicht van de minister van binnenlandse za ken valt. De heer De Vos lichtte toe: „Demo- kratie in het staatsbestel moet zich niet alleen binnen de gemeenten vol trekken. Aan de bij de ontwikkeling van een gebied betrokken besturen moet meer worden overgelaten. Het preventieve toezicht van GS dient in ieder geval in belangrijke mate te verdwijnen." De KVP-fractieleïder (wethouder van Rotterdam) ziet dan liever een repressief toezicht van het dagelijks bestuur der provincie. Het meest wenselijk vindt hij echter het Rijn mondgebied een aparte plaats te ge ven. direkt onder de landsregering. Op dit facet van de problematiek zijn de KVP-gezichten wel het meest ver gaand van de standpunten, die in de Rijnmondraadsfrakties leven. KRIMPEN Zaterdagavond geelt de CJV „I>e Heere is onze Banier" in gebouw De Rank haar jaarfeest. Leden zullen het toneelspel in. drie bedrijven van Maarten van Vught „Het witte legioen" opvoeren. De regie berust bij de heer P. Butter, in de pauze wordt een verloting gehouden. Aanvang kwart voor acht; kinderen bene den 14 jaar zonder geleide geen toegang. Tot deze conclusie komt een com missie ad hoe (onder voorzitterschap van de heer J. van Tilburg, oud-voorzitter van de Scheepvaart- vereniging Zuid) in een rapport aan dc commissie van advies voor het havenbedrijf van de gemeenteraad. Deze conclusie is vrijwel identiek aan een der aanbevelingen die het enkele maanden oude Harris-rapport doet. De commissie kreeg maart vorig jaar de opdracht te rapporteren over in het bijzonder de te verwachten ontwikkeling van de werkgelegen heid in dit gebied. De beleidsbeslissingen die een keuze inhouden tussen uitbreiden of niet uitbreiden van het gebied hebben volgens het rapport verstrek kende gevolgen voor de werkgelegen heid en de ruimtelijke ordening. Indien gekozen wordt voor niet uitbreiden of consolidatie, ontstaan er gevaren die niet onderschat mogen worden. In zo'n geval is er de ver wachting dat er in 1990 slechts werk gelegenheid zal zijn voor 528.000 ar beidskrachten. Zeker is men daar echter niet van, omdat de bedrijvig heid zich voortdurend aanpast bij zich wijzigende omstandigheden. Er moeten terreinen beschikbaar zijn voor nieuwe opkomende vormen van industrie op momenten waarop oude terreinen nog niet vrii zijn gekomen. Zonder deze reserves is de dynamiek en de flexibiliteit van de haven- en industrie-agglomeratie niet te hand haven. Wordt er gekozen voor uitbreiding, dan leidt dit tot een groei van de werkgelegenheid in 1990 van onge veer 670.000 arbeidsplaatsen. Hier voor is een toevoeging van het ha ven-industrieel areaal nodig van ten minste 19.000 hectare bruto. DU is in het Rijnmondgebied niet aanwezig en het zal daaróm elders in de noorde lijke Delta moeten worden gevonden. De comrpissie meent dat het tot ontwikkeling brengen van het noor delijk deel van de Delta niet tekort doet aan de economische groei van overig Nederland. De groei van de noordelijke Delta maakt een spoedige vervanging van een -aantal afzonder lijke streekplannen noodzakelijk. Omdat er op korte termijn iets moet gebeuren wat het beleid aan gaat, dient aldus de commissie een principe-plan voor een ruim be meten gebied te worden opgesteld, waarin marges zijn opgenomen voor toekomstige onvoorziene ontwikke lingen. Op basis hiervan kunnen nieuwe streekplannen worden ont wikkeld. Een van de conclusies is ook dat In de geïntegreerde ontwikkelingsplan nen de samenhang met een nog veel groter gebied niet uit het oog mag worden verloren. De gehele zuide lijke Delta, waarvan de grenzen niet volledig samenvallen met de rijksgrens, zal hierbij aandacht vra gen. ROTTERDAM In .gebouw Cour- zand op de Heyplaat is vanmiddag een aantal personeelsleden van de Rotterdamse Droogdok Maatschappij gehuldigd voor jubilea die ze vorig jaar hebben gevierd. Het waren ditmaal 23 werknemers met 25 jaar diensttijd, 28 met 40 jaar en één met 50 jaar. Direkteur ir. K. v. d. Pols sprak hen toe en overhandigde hen de ge bruikelijke geschenken. Na afloop hiervan werd een feest programma gebracht. (Van een ónzer verslaggevers) ROTTERDAM De bespre kingen met het college van hoofdlieden over de nieuwe structuur van de Rotterdamse brandweer hebben niet het ka rakter van onderhandelingen van partijen. Zij worden gehou den in het kader van de in spraak, welke het college van hoofdlieden heeft bij de totstand koming van deze nieuwe struc tuur. Het ligt vanzelfsprekend in het voornemen de organisaties van het beroepspersoneel op ge lijke wijze inspraak te geven in de voorbereiding van die struc tuur. T>e voorstelling van zaken in de brief, die de bestuurders van de orga nisaties van brandweervrijwilligers maandag aan hun leden hebben toege zonden, is onjuist. Aldus het reeds woensdag verzon den antwoord van B. en W. op de vragen, die de socialistische gemeente raadsleden drs. W. van der Vlerk en drs. A. J. Lcms dinsdag bij B. en W. hebben ingediend. Tegelijk met deze beide vragenstel lers beantwoordden B. en W. het libe rale gemeenteraadslid mr. K. Staab, die begin januair vragen had ingezon den over de brandweermoeilijkheden. De heer Staab heeft de suggestie ge daan van interventie door een com missie van goede diensten. Daarvoor zien B. en W. geen aanleiding. B. en W. verklaren dat de burge meester tezamen met de wethouder voor economische aangelegen tot wiens portefeuille de brandweerzaken behoren de besprekingen omtrent de brandweerstructuur voert namens B. en TV., nu de fase van het aftasten van meningen voorbij is. In een voor I april aan degemecn- teraad voor te leggen voorstel zal een duidelijke voorlichting worden ge geven omtrent de reorganisatie van de brandweer. In bun antwoord aan mr. Staab zeggen B. en TV., dat dit voorstel de vaststelling van een nieu we brandweervcrordening inhoudt. B. en W. zijn van mening dat. in dien berichten zoals vervat in de brief van de organisaties van de bran dweervrijwilligers inderdaad met tendentieuze bedoelingen zouden zijn uitgegeven hetgeen B. en W. niet willen aannemen zij de goede sfeer bij het overleg zouden schaden. In hun antwoord aan mr. Staab zeggen B. en W. voorts, dat van juli 1968 af met het vrijwillig gedeelte van de gemeentelijke brandweer overleg is gepleegd over een reorgani satie van het korps. De eerste fase daarvan, wsarin het overleg uitsluitend met het college van hoofdlieden geschiedde, heeft ge leid tot een overeenstemming over de hoofdlijnen van de reorganisatie zoals die zijn neergelegd in de beleidsnota van de wethouder voor economische aangelegenheden voor 1969. Bij het daarna over de concretise ring van deze hoofdlijnen gevoerde overleg, waarbij ook vertegenwoord igers van de organisaties van vrijwil lig personeel en van de samenwer kende bonden van overheidspersoneel aanwezig waren, zijn enige nadere suggesties aan de orde gekomen. Hangende dit overleg hebben de hoofdlieden per I juli en de andere vrijwilligers per 1 april hun ontslag aangeboden omdat gedane suggesties voor het vrijwillige personeel onaan vaardbaar waren. B. en W. betreuren dit, in het bij zonder omdat het geschiedde terwijl het overleg zich nog bevond in een stadium van aftasten van meningen en B. en W. hun standpunt derhalve nog niet hadden vastgelegd, laat staan de gemeenteraad een uitspraak over een nieuwe brandweerverorde ning had kunnen doen. v;7 Onmiddellijk na de ontslagaanvra gen is een aantal maatregelen ge nomen ter verzekering van de brand- veiligheid van de stad. B. en W, wtreven naar een nieuwe structuur van de brandweer waarin. B. en W. zich verzekerd willen hou- den van medewerking van vrijwUli-'; gers, maar dan meer geïntegreerd in het korps- In een op 17 januari gevoerde be-: spreking van B. en W. met het col lege van hoofdlieden is afgesproken dat dit college inspraak zal hebben in de totstandkoming van. déze structuur. Op de vrijwilligers voor wie in de nieuwe structuur een pas sende functie beschikbaar is, zullen B. en W. te gelegener tijd gaarne een beroep doen zich opnieuw beschik baar te stellen. (Van onze correspondent) HOEK VAN HOLLAND Als hoofdman van de vrijwillige brand weer In Hoek van Holland is voorge dragen de heer J. L. M. van Vlijmen. De heer Van Vlijmen is inspecteur van een verzekeringsonderneming en oud-officier der Koninklijke Marine. Als de heer Van Vlijmen wordt benoemd, zal in overeenstemming met de nieuwe Rotterdamse branfl- weerverordening hij wellicht niet meer de titel van hoofdman krijgen. Dinsdagavond is er een zeer open hartig gesprek geweest tussen de di recteur van de Rotterdamse brand weer, ir. R. Dijkshoorn, presi dent-hoofdman J. .J. Oster en de brandweer in Hoek van Holland, die zoals men weet geheel uit vrijwilli gers bestaat. Tijdens dat gesprek is in alle opzichten overeenstemming bereikt. Zoals bekend hebben de vrijwilli gers in Hoek van Holland B. en W. geschreven dat zij bereid waren aan te blijven als de situatie in Hoek van Holland dezelfde zou blijven. Bovendien verlangden deze vrijwil ligers dat er in plaats van hoofdman G. Quint een nieuwe vrijwillige hoofdman zal konten met gelijke be voegdheden. Toegezegd werd, dat voor Hoek, van Holland in de nieuwe brand weerverordening een apart statuut wordt voorbereid. Volgens dat sta tuut geldt in Hoek van Holland ook in de toekomst alleen de term „brand alarm". Er wordt daar geen on derscheid gemaakt tussen klein-a- larm, en middel-alarm, een van de ■knelpunten voor de Rotterdamse vrijwilligers. Het directe resultaat van deze overlegavond is dat alle brandweer- vrijwilligers in Hoek van Holland be reid zijn aan te blijven. Er zijn zelfs plannen in voorbereiding jonge mensen aan te trekken om het korps uit te breiden. Jongelieden boven de zestien jaar kunnen zich aanmelden bij hoofdbrandmeester J. A. van Al- tena. GOIIZY 1e MIDOELLANDSTRAAT 70-72-TEL.235327 Vrouuen-opstaotje. Men schrijft ons il.ti. 22 Jan. uit Klundert: Ons stille plaat-je werd gisteren opgeschrikt door een opstootje, 's Morgens waren vrou wen naar dc Gasfabriek geweest out coke-. Toen zij die niet konden krijgen, plunderden zij een wagen met hout, be stemd voor de lokalen van het Stadhuis. Ook werd de Burgemeester, alom ge acht um zijn welwillendheid, uitge jouwd. 't .Lijkt vreemd voor adviseurs In klank, maar soms adviseren wij pla no's die voor stommetje spelen: we bedoelen piano's die door gebruik van het derde pedaal vrijwel geluld- loos spelen. Op deze wijze hebben wij al heel wat flatneuroses genezen, burenruzies voorkomen en de studie van menig ad6plrant concertpianist gered Waarmee wij maar willen zeg gen dat U - zelfs voor een stom advies beter naar Bender kunt geanl Rotterdam. W. de Withstraat 32 - tel. 138113 Amsterdam - Arnhem - Breda - Lelden

Trouw / De Rotterdammer | 1969 | | pagina 1