J. van Herpen: 51 jaar aktie „Ais jongen van zeventien maakte ik een begroting" Dichter A.J.D. v. Oosten overleden f I 1 I I I I I Hoeksche Waard geen Vondelpark HANOI: VS HERVATTEN AANVALLEN Drie doeken (f. 270.000) gestolen NASA werkt met Nijmegen samen Geef in het nieuwe jaar 'n nieuwe abon nee op - krijgt dan gratis deze rook verdrijver. 589ste Staatsloterij Kelner vrij wegens gebrek aan bewijs MUTATIES BIJ HET NRT Gemeentesecretaris van Heenvliet neemt afscheid bon S. DE MUL VERONGELUKT Gesprek fusie Unilever-Allied opgeschort Ed. Fiipse een boeiend causeur opruiming Plafond atoomvrije kelder ingestort vakcentrale Deputatie Flakkee naar Rotterdam I y...»I B Fris Inleidingen en forum Ambtenaren willen! ha venont wikkelingen niet opgaan in DE ROTTERDAMMER (Van een onzer verslaggevers) HEENVL1ET Als gemeentesecretaris J. van Herpen zaterdag 1 februari wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd afscheid neemt-, zet deze integere ambtenaar, aan wiens rechtvaardigheidsgevoel heel wat mensen veel te danken hebben, een streep onder een op merkelijke staat van dienst van meer dan 51 jaren. Hij ziet er, ondanks de teleurstellingen die hij te verwerken kreeg, met dankbaarheid op terug. rik geef op als nieuwe abonnee: I Postzegel is niet nodig ah u op de envelop schrijft: De Rotterdammer. Afftwoordno. 364, Rotterdam. Zelfstandig Illegaliteit Hoogtepunten 28 januari 1969 Tweede klasse Pagina 4 2A DINSDAG 28 JANUARI 1969 (Vanonze verslaggever) ROTTERDAM De rechtbank heeft vanmorgen de Griekse kelner N -W) wegens gebrek aan bewijs vrijgesproken. Twee weken geleden had de officier van justitie wegens grove schuld aan de dood van een bromfietser en een wielrijder vijf maanden gevangenisstraf en vijf jaar ®^ggtag ran de rijbevoegdheid De kelner was op de- late avond van de 26ste juni van het vorig jaar bij het Marconiplein met z'n auto uit de bocht gevlogen en het rijwielpad opgeschoten- Hij raakte daarbij een dP dit pad rijdende bromfietser en wielrijder, die zo zwaar gewond raakten dat zij kort daarop overle den. De oorzaak van dit ongeval word tijdens de rechtzitting niet dui delijk, zodat de rechtbank de man -wegens gebrek aan bewijs moest vrijspreken. ROTTERDAM Zaols wij reeds meldden worden aan de artistieke leiding van het Nieuw Rotterdams Toneel toegevoegd Jules Royaards en John v. d, Rest. Vast verbonden aan het gezelschap wordt Vrank Raven voor de artistieke vormgeving en muziekadviseur wordt Edo de Waart. Bij het gezelschap vertrekken Pe tra Verbeek, Eli Blom, Jan Kruyk, Trans Kokshoorn, Pim Oskam, Dries Smits en Robert Sobels. Voor het aanstaande seizoen zijn geëngageerd: Liesbeth Struppert, Wim van der Heuvel, Max Croiset (voor een half jaar „uitgeleend" door „Theater" te Arnhem), Ad Hoeymans, Peter Aryans en Huib Broos. MIDDELHAHNIS Een deputatie van Flakkee zal binnenkort een be zoek brengen aan burgemeester W. Thomassen van Rotterdam, om nader in te gaan op de onlangs door hem gedane mededeling dat Flakkee een goed woongebied kan worden. Burgemeester Joh. van Es van Middelbands maakte dit zaterdag be kend. Tevens zei hij dat zijn voor keur niet uitgaat naar Zeeland, om dat dit niet aan de orde is. „We kun nen ons beter richten naar de ge meente Rotterdam", zo merkte hij op. De heer Van Es stelde dat er een monorail zou moeten komen tussen Rotterdam en Flakkee. Dat zou vol gens hem een prachtige oplossing zijn. ■vï-.o. van gezien, Is hem vreemd. Een loket is een begrip dat in zijn denkwereld niet past Misschien komt dat wel door zijn nogal „Spartaanse" opleiding. Hij was dertien jaar toen hij in zijn ge boorteplaats Rijswijk (N.B.) op de ge meentesecretarie zijn loopbaan be gon. Een gemeente die toen achthon derd zielen telde, maar waar een kleine tweeduizend militairen inge kwartierd lagen (het was 1917, de oorlog liep naar een eind), die de secretarie in administratie had. Met de hele rompslomp van de distributie gaf dat het totaal uit drie man bestaande personeel een. boel werk. Van Herpen is zijn levenlang een stugge werker geweest. Elke zweem van ambtenarij, en. hij heeft er wat ROTTERDAM Eerst heden ver namen wij dat de dichter-j oumalist A. J. D. van Oosten te Rotterdam op 70-jarige leeftijd is overleden en in alle stilte is begraven op de hervorm de begraafplaats in Rotterdam-Char- lois. Van Oosten presenteerde zich in de jaren twintig als een veelbelovend ta lent in de literaire tijdschriften, o.a. in Opwaartse wegen, een dichter met een sterk sociaal gerichte belangstel ling. Ik denk aan gedichten als „Drijf werk", waarin de machine het beeld wordt van „tijds razernij" waarin de mens dreigt onder te gaan. De laatste strofe van dit vers is mij altijd bijge bleven: „Heer, over dit vruchtbaar leven, Meester, boven 't stof verhe ven, Vader, in tijds razernij: blijf ons bange hart nabij," Prachtig zijn ook zijn Nocturnen, veertien prozagedich ten, met boeiende strofen vol poëtisch beleven. In 1930 trad hij uit de Protestantse kring en ging hij over naar de R.K. kerk. Hij werd redacteur van De Tijd en na de Tweede Wereldoorlog hoofd redacteur van het inmiddels weer op geheven tijdschrift „Hier Rotterdam". We konden toen niet aan de indruk ontkomen, dat we met een teleurge steld man te doen hadden. Wat hij later aan verskunst publiceerde, had veel van de eerste glans verloren, al waren er nog wel sporen van zijn lief- "de voor het „heerlijk ambacht". Wonderlijk dat hij nu toch op het Hervormde kerkhof te Charlois is te ruste gelegd. H. St. mm: plaats: WH»»"* m ID* ni*uw*«bonn** krijst ons»tornt C vwrtim d«4«fl gratis. I Als beloning voor üüjn iwivittit m ontvang ik e«n "Gouda Bouquet", bauttt: O P*r kwartaal Par mMNf M$a SCHIPHOL Vanmorgen is op de provinciale -weg bij Uithoorn de direc teur van de luchthaven Schiphol de heer S. de Mul verongelukt. De hr. De Mul, die op weg was van huis in Hilversum naar Schiphol, werd 62 jaar. Midden in Uithoorn ontmoette hij op de tweebaansweg een vrachtauto met aanhangwagen, die plotseling moest remmen. De wagen schoof op de linker rijbaan, waar de auto van de heer De Mul er frontaal opbotste. Er is ter plaat se geen uitwijkmogelijkheid meer naar rechts, doordat er een verhoogde berm met heg staat. De heer De Mui overleed korte tiid later. ROTTERDAM De fusiebespre kingen tussen de raden van be stuur van Allied Breweries en Uni lever z(jn onverwacht opgeschort. Het Britse ministerie van handel heeft namelijk besloten, het fusie- voorstel voor te leggen aan de in Engeland bestaande monopoliecom missie. Deze commissie zal hier over binnen vier maanden rapport uitbrengen. e raden van bestuur zijn hoogst verbaasd over deze gang van zaken. De fusie zou in geen enkele van de desbetreffende industrieën tot mo nopolieposities leiden. Bovendien heeft het ministerie geen enkele re den opgegeven op grond waarvan verwacht zou kunnen worden dat de fusie in strijd met het alge meen belang zou zijn. e raden van bestuur blijven ervan overtuigd dat de fusie zeer in het belang van de afnemers, het per soneel en de aandeelhouders van beide groepen zou zijn. (Op grond van een .in Engeland geldende wet kan het ministerie van handel een fusie die een mo nopoliepositie zou scheppen, of een bestaand monopolie zou versterken, of de overdracht van activa ter waarde van meer dan vijf miljoen pond sterling 20U meebrengen, naar de monopoliecommissie verwijzen). - Toen hij zeventien geworden was,- hadden de twee anderen hem in de» steek gelaten. Maar het werk ging door en burgemeester A. D. van der Schans, die ook secretaris was, had geen tijd zich met secretsriezaken te bemoeien. Hij eiste van Van Herpen dat'ie zijn zaken klaarde. En zo kon het gebeuren dat deze knaap van ze ventien geheel zelfstandig de ge meentebegroting in elkaar timmerde. Hij noemt zichzelf een „self-made man". Heeft veel gestudeerd maar is nooit op diploma's uit geweest. „Mis schien ben ik daarin tekortgeschoten, maar in die tijd werd om papieren niet zo gevraagd". Vast staat dat hij in Rijswijk zelfstandig heeft -leren werken en aanpakken. Hij heeft daarvan z'n he le leven plezier gehad en als gevolg daarvan zich nooit afgevraagd of een bepaald karwei nu eigenlijk we! tot z'n taak behoorde. „Ik houd er niet van alles af te bakenen." In 1929 werd de heer Van Herpen in Sprang-Capelle benoemd. Hier maakte hij voor de tweede keer een wereldoorlog mee en hij heeft dat geweten. Hij spreekt er met terug houdendheid over, maar in een ver haal als dit mag zijn inspanning voor de medemens in nood toch niet ont breken. Zo weigerde secretaris Van Herpen inwoners van zijn gemeente aan te wijzen voor de Duitse verdedi gingswerken. En toen in de buurt van Drunen een Engeis vliegtuig was neergehaald, zorgde hij voor valse persoonsbewijzen voor de piloten. Helaas werd een van de mannen bij de Belgische grens gepakt en. naar het concentratiekamp in Vught ge transporteerd (wat zijn dood werd), waar aan het licht kwam dat zijn persoonsbewijs in Sprang-Capelle was afgegeven. Van Herpen kreeg daarover een anoniem telefoontje met het advies te maken dat hij zo gauw mogelijk weg kwam. Die raad volgde hij op en de volgende dag stonden de Duitsers voor zijn lege woning, waarvan de buren intussen de inhoud in veilig heid hadden gebracht. Zo kwam Van Herpen in de illega liteit terecht. Als werker in de ver zetsgroep André verrichtte hij koe rierdiensten door het hele land en bracht hij overal mensen en materia len in veiligheid. „Ik heb dingen ge daan waarvan ik nu zeg: hoe heb ik de moed ertoe kunnen opbrengen?" In 1945 was de heer Van Herpen tien maanden waarnemend burge meester van 's-Gravenmoer. Daarna was hij bij het militair commissa riaat io 's-Hertogenbosch belast met toezicht op politieke delinquenten en vervolgens als secretaris van het tri bunaal met de voorbereiding van hun berechting. Boekdelen zou hij erover kunnen schrijven, maar ondanks alle beloften kon er geen blijvende functie op overschieten. Toen dit wenk afliep kreeg hij nog even een baan als inspecteur buitendienst bij het mi nisterie van economische zaken, maar in 1949 stond Van Herpen met wachtgeld op straat. Daarna werd hij in Eethen tot ge meentesecretaris benoemd. Admi nistratief was de zaak daar een cha os, de oorlog had zeventig procent van de gemeente verwoest. Weinig beter was de situatie in Heenvliet toen hij daar in september 1950 secretaris werd. De secretarie was een tbc-haard en door gebrek aan mankracht lag alles al lange tijd in het honderd. „Wat moet ik in vre desnaam het eerst aanpakken?", vroeg de nieuwe secretaris. Maar burgemeester Sprenger zei: „Dat doet er niet toe, begin maar ergens". Toen hij eindelijk goed en wel op streek was (de gemeente was vijf jaarrekeningen achter geweest) kwam de watersnoodramp van 1953. Van Herpen bracht vijfhonderd Zeeuwse evacuees onder dak. Jaren later kreeg hij nog dankbare brieven. Hij zegt: „Ik heb er altijd naar gestreefd iets voor de mensen te doen en te zijn". Onvergetelijke hoogtepunten uit het leven van. de heer Van Herpen zijn zijn bezoeken aan Koningin Wil- helmina, met twee collega's uit de illegaliteit, en aan Koningin Juliana en Prins Bemhard met erikele mensen die in de hulpverlening na de watersnood werkzaam waren ge weest. „Hier heb ik de Koningin en de Prins als ménsen leren kennen en waarderen". Secretaris Van Herpen, die tot voor enkele jaren 21 bestuursfuncties had, gaat na zijn pensionering wat meer doen aan zijn districtssecretarïaat van het Verbond voor Veilig Verkeer en aan dat van het Instituut voor Bestuurswetenschappen. Ook blijft hij ambtenaar van de burgerlijke stand om aan de wensen van de trouwlustige Heenvlieters te kunnen blijven voldoen. En ten slotte wil hij zich nog wat meer gaan verdiepen in de rijke geschiedenis van zijn woonplaats, die hem altijd heeft geboeid. ROTTERDAM Met medewer king van Plet Beishuizcn, de promo tor van het Grand Gala du Disque, heeft Eduard Flipse gisteravond voor een talrijk publiek In het café-restau rant van de Bijenkorf een boeiende causerie gehouden over klassieke muziek. Het was reeds de vierde maal, dat De Bijenkorf een derge lijke avond organiseerde. Via een Ideale geluidsinstallatie hoorden -wij vele fragmenten van op namen van verschillende orkesten, waar onder natuurlijk ook de Ant werpse Philharmonie, waarvan Ed. Flipse al vele jaren de leiding heeft. Begonnen werd met een fragment uit Van Beethovens Eroïca onder leiding van Franz-Paul Decker. Van Willem Pijper hoorden wij het eerste deel van diens haast klassiek klinkende Zes Adagio's en vanzelfsprekend ook een gedeelte (slotkoor) uit de histo rische opname van 1952 in,de Ahoy' Hal van Mahlers Achtste !symfonie, een opname, die tot in Japan bekend heid heeft gekregen. Van de Finse componist Sibelius (Flipse bezocht hem een jaar voor zijn dood) een gedeelte uit het zeer populair gewor den Finlandia en verder ook nog een opname van de verleden jaar onder Böhm in Beireuth uitgevoerde Meistersinger (het koor aan het slot van de derde akte, die ons deze zelf bijgewoonde opvoering weer levendig voor de geest bracht). Ook solistische opnamen van o.a. Cor de Groot en Heryk Szyring ont braken niet op dit met smaak samen gestelde programma van klassieke muziek. Veel komische voorvallen uit zijn rijke ervaringen uit de muzische wereld verlevendigden het beeld dat de populaire dirigent, aan wie het Rotterdamse concertpubliek zo veel heeft te danken, van menig optreden van orkesten en solisten wist op te roepen. Na de pauze werd het publiek in de gelegenheid gesteld tot het stellen van vragen. De volgende muziekavond in De Bijenkorf zal worden verzorgd door een Weense claveciniste op maandag 17 februari. W. H. WOLVEKAMP 's-GRAVENDEEL „Het is naïef om te denken dat de Hoeksche Waard zal blijven voortbestaan als eensoort Vondelpark in de geïndustriali seerde Gouden Delta." Deze gedachte legde de burge meester van 's-Gravendeel, ar. dr. C.- J. Verplanke, gisteravond neer in zyn nieuwjaarsrede. Hij merkte op dat de gemoederen voorlopig gesust zijb met de mededeling dat het nieuwe in dustriegebied bij Moerdijk bereik baar zal word on gemaakt door ver breding en uitdieping van de Dordtse Kil. Hij noemde dit een tussenoplos sing. De uitspraak dat er geen kanaal door de Hoeksche Waard komt lijkt dr. Verplanke even lichtvaardig als voorbarig. „Dat kanaal komt er", zei hij „Niet omdat Rotterdam het wil, maar om- Van de zomer ziet U deze tassen weer volop in de win kels voor de bekende prijzen.... maar nu in de opruiming bent U voordeliger uit want wij ver kopen ze voor nog géén twee gulden. Strotas, in royaal model met leuke siert ranja en twee sterke plastic handvatten. Keurig ge voerd met fleurige drukstof. - Deze gezellige tas in frisse kleuren koopt U nu voor een spotprijsje. Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze geheel gevoerde strotassen, waarin U flink wat mee kunt hemen, uitgevoerd in frisse kleuren en met twee plastic handvatten, nu voor Duur vtn eft opruiming lejtnutri tot 6 ftbmtr! Ct*n »L ofichrift bnt dat de nationale economie dat zal eisen. Er is eenvoudig geen alterna tief" Als de tweede nota ruimtelijke or dening voor Moerdijk, een alleen voor de binnenvaart bereikbaar In dustriegebied van 500 tot 600 hectare voorziet, en twee jaar later reeds blijkt, dat er een industriegebied van 2000 hectare, bereikbaar voor zeeschepen tot 20.000 ton kan komen, dan moet men niet de illusie koeste ren, dat de Hoeksche Waard zich kan beroepen op een ministeriële verze kering, dat het er allemaal groen zal blijven." De burgemeester van 's-Gravendeel zei dat men zich zal moeten voorbe reiden op de situering van een ka naal voor schepen tot 80.000 ton en op een frisse planologische aanpak van een moderne uitleg van in- dustrieterreinen, woongebieden en recreatiemogelijkheden in en van de Hoeksche Waard. Dr. Verplanke merkte op dat dé plannen voor een brug .tussen het Eiland van Dordt en de Hoeksche Waard, die provincie en streek al rond hadden, door de voorgenomen oprekking van de Dordtse Kil op los se schroeven zijn komen te staan. Het rijk behoort daarom de uit de verbreding voortvloeiende extra kosten van ondertunneling voor zijn rekening te nemen. De uitvoering van dit werk dient te geschieden in het kader van de oprekking. -VU Prijzen van Pnjzèn van Prijzen van Prijzen vars Prijzen van Prijzen van Prijzen van Prijzen van Een prlj3 van Een prijs van Een prijs van Een prijs van Een prijs van De prijs van De prijs van f 15,zijn gevallen op nummers eindigende op: 50,— zijn gevalien op nummers eindigende op: f 50,zijn gevallen op nummers eindigende op: f 100,— zijn gevallen op nummers eindigende op: f 100,— zijn gevallen op nummers eindigende op f 200,— zijn gevallen op nummers eindigende op: f 400,— zfjn gevalfen op nummers eindigende op: f 1.000,zijn gevallen op nummers eindigende op: f 2.000,Is gevallen op het nummer: f 2.000,Is gevallen op het nummer: f 2.000,is gevallen op het nummer: f 2.000,Is gevallen op het nummer: f 2.000,— is gevallen op het nummer: f 5.000,— is gevallen op het nummer: 50.000,— is gevallen op het nummer: 2 44 31 284 1796 010490 084555 007591)1 091486^ 05603211 De extra prijs van f 100.000,— is gevallen In de serie H op het nummer: 000350 040347 Let wei: op dit nummer zijn twee prijzen gevallen. HONGKONG Volgens de Noord- vietnamese regering 'zouden de VS hun bombardementen op Noord-Vlet- nam hebben hervat. Het Noordvietnamese ministerie van buitenlandse zaken zegt in een communiqué, omgeroepen door radio Hanoi, dat de VS ondanks hun ver klaring dat zij op 1 november de bom bardementen onvoorwaardelijk heb ben gestaakt, herhaaldelijk de noor delijke helft van de gedemilita riseerde zone hebben gebombardeerd. De zes aanvallen vorige week uit gevoerd op dichtbevolkte gebieden in de provincie Kwang Binh waren volgens de verklaring de „ernstigste oorlogsdaden sinds I november". De vredesbesprekingen in Parijs verlopen intussen zeer traag. AMSTELVEEN Uit een bunga low in Amstelveen zijn drie kost bare negentiende eeuwse schilde rijen met een totale waarde van 270.000 gestolen! De diefstal werd gisteravond ontdekt door de huis bewaarder. De bewoonster, een alleenwonen de weduwe, bevindt zich in het bui tenland. De ontvreemde doeken zijn een jeugdwerk van Toulouse Lautrec, getiteld Campagne au boe 165.000) een landschap van Renoir, getiteld Paysage (ƒ30.0002, en een Boudin, voorstellende twee watersnippen, getiteld Becasses, (ƒ25.000). De dief (of dieven) drong bin nen na verbreking van een deur aan de achterkant van het huis. De doeken zijnvakkundig uit hun lijsten gehaald. Uit alles bleek dat de gehele woning was doorzocht. .Vele van de aanwezige kostbare schilderijen waren van de muur ge haald kennelijk met de bedoeling ze uit de lijst te lichten en mee te nemen. De recherche vermoedt, dat men is gestoord, mogelijk door de huisbewaarder. HEERLEN De Staatsmijnen/DSM en de stichting 'Administratiekantoor Zuid-Limburg CAZL) richten een naam loze vennootschap op om te komen tot samenwerking op het gebied van de automatisering van administratieve en wetenschappelijke werkzaamheden. De DSM zal in de nieuwe NV een meerderheidsaandeel hebben. In het Re kencentrum van DSM in Heerlen zullen de werkzaamheden van de nieuwe NV worden geconcentreerd. NIJMEGEN De r.k. univer siteit van Nijmegen gaat nauw samenwerken met de NASA, het Amerikaanse bureau voor lucht en ruimtevaart. Br zal onder meer personeel wor den uitgewisseld en ook heeft de NASA materiaal aan de universieit aangeboden. Als eerste stap in deze richting is dr. A. W. Schwartz uit Californië benoemd tot hoogleraar in de facul teit der wiskunde en natuurweten schappen in Nijmegen, voor het ge ven van onderwijs in de exobiolo- gie. In Europa wordt op dit terrein nog maar nauwelijks onderzoek ver richt en in ons land zelfs in het ge heel niet. De exobiologie houdt zich bezig met problemen, die de ruimtevaart aan de biologie heeft voorgelegd en die op laboratoriumniveau kunnen worden besturdeerd. Ten dele zijn dit nieuwe problemen en ten dele BAARN Vannacht is het pas gestorte plafond van een atoomvrije kelder die achter het gemeentehuis van Baarn wordt gebouwd, ingestort. Vermoedelijk is het 6 bij 18 meter grote plafond, dat een dikte had van 40 centimeter en waarin 30 kubieke meter beton was verwerkt, onvol- doende gestut geweest. actueel geworden oudere proolemen, die met uitsluitend aardse gegevens tot nu toe onoplosbaar waren. Tot de nieuwe problemen horen de vragen omtrent het gedrag van aardse le vensvormen in uitzonderlijke om standigheden. Prof. Schwartz (33) verrichtte re search in de biomedische onderzoek groep van de universiteit van Cali fornië en was sinds mei 1967 ver bonden aan de NASA. Hij is een van de weinige specialisten ter wereld op dit gebied. TJOLITIEK is een discussieonder werp aan het worden, dat niet aan een bepaalde leeftijd te gebon den. Momenteel komen de commen taren zeker niet alleen van de vol wassenen of althans van mensen, wettelijk gezien 'op dit predikaat aanspraak mogen maken. Politiek begint ook een zaak te worden van de scholen en zelfs van- de lagere scholen. Op de Het Heinschool in Delfshaven (de school van het zwembad op het schoolplein en van het eigen blad „Het Klapper- tje") peilen af en toe de onderwij zers hun leerlingen over polities» aangelegenheden. - r De antwoorden moeten natuurlijk niet zo serieus genomen worden, maar de leerlingen hebben er In eH geval even over na gedacht. Ze zul, len trouwens thuis ook wel het een en ander gehoord hebben, zodat uit hun antwoorden een beetje opge maakt kan worden hoe het thuis front over sommige politieke zaken denkt. In het blad van dg. Piet Heinschool, het reeds genoemde „Klappertje", publiceerde onderwij zer P. N. van Leeuwen de resultaten van een opiniepeilinkje in zijn klas Ik maak er dankbaar gebruik van en citeer de meningen van vijfdeklas- sers. De functie van de EEG is bijvoor beeld niet iedereen zonneklaar. Een jongen spreekt van een wasmachine- merk. Een andere jongen heeft er een scherpere kijk op en omschrijft de EEG als „een oude mannenclub van politieke figuren". De veel omsteden BTW kan in de ogen van de kinderen geen goed doen. Zij herinneren zich zeker de klachten van het thuisfront. Een joo-. gen vindt ..Moet zo gauw mogelijk afgeschaft worden", terwij] hij eraaa toevoegt „En Witteveen ook'. Minder radikaal is de opmerking van een andere jongen „dat ze gek zijn" en van een Spaanse leerling „Feelste duur". TJE achting voor de politiek in Nederland is niet bepaald groot. Een jongen zegt „Allemaal gek" en een tweede noemt het weer „Vriend jespolitiek". Klare taal voor een la gere school. Drsr Den' Uyl kan ook niet vm goedkeuring wegdragen. „De groojst levende uil" oordeelt er een. Een jongen vindt, dat drs. Den Uyl maar eens in een boom moet gaan zitten. Minister Luns komt er dan we! minder bekaaid af. Een vijfdeklasser zegt „Hij is een fijne vent, maar nooit thuis. En hij is nog hip ook mei die mini-snor van *m". Luns beke ken door meisjesogen „het lijkt me een gewone man". Een andere jon gen bekijkt de minister vanuit een bepaald standpunt en schrijft „hfien, waar is mijn feestneus" Meester Van Leeuwen wilde geen commentaar leveren op deze menin gen, Ik ook niet. Is er ten slotte geen spreekwoord, dat zegt, dat kin deren en dwazen de waarheid spre ken? Nu is het wachten alleen nog op een opiniepeiling onder de dwa zen. UTRECHT De ambtenaren, aan gesloten bij de Algemene bond van ambtenaren (NVT), willen niet op gaan in één grote vakcentrale. Het streven van hct NVV tot een nieuwe structuur te komen, waarbij alle le den van de aangesloten bonden leden van het NW worden, onderverdeeld in vakgroepen, wordt hiermee ernstig doorkruist. De ABVA krijgt binnen de NW- kring reeds steun van de grafische bond (die de organisatieplicht kent) en de politiebond. Verwacht mag wor den dat deze opvattingen eveneens bestaan bij de CNV- en NKV-ambte- narenorganisaties. De ABVA wil wel een fusie roet de CNV- en NKV-ambtenarenorganisa- ties; ROTTERDAM Mr. J. vsB Aartse. commissaris der Koningin i" Zeeland, de heer L.4 Delwaide, ha- venschepen van Antwerpen en Rot- l terdams burgemeester W. Thomassen zullen 18 maart in Delft inleidingen houden over de havenontwikkeling in Zuidwest-Nederland, waarbij het ac- - cent enigszins op het Westerschelde- bekken komt te liggen. Zij zullen qreken op het 15e lustrum van het gezelschap „Prac- tische Studie", een studievereniging van studenten aan de afdeling weg en waterbouwkunde van de Tech nische Hogeschool. 's Middags zal onder leiding van5' S. A. Posthumus een forumdiscussie worden gehouden, waaraan verder meewerken drs. M. C. Verburg, di- rekteur van het ETI in Zeeland, drs. W. Kurstjens, adjunkt-dlrekteur van- het ETI in Noord-Brabant, G. 'ran den Daele, schepen te Gent en Ir. J- de Ranitz, planoloog te Rotterdam.

Trouw / De Rotterdammer | 1969 | | pagina 2