Uitgebreid zakencentrui in hart van wijk Zakenwijk Holymet eindrapport gereed a m i Minder woningen en winkels in Holy dan was berekend VERDIEN VEEL GELD tóeh weer verrassend LAGE PRIJZEN bij de KROON textiel 1 6» 9* L« 1» Ir 9.» L« L- L« Weduwen en weduwnaars in bond verenigd WBÊÊSmËsËSmït Draagbare radio's Grammofoons boogaard A. Penning van de Leuve voor Adr. v. d. Plas bij BOOGAARD Twee exposities in Stedetijk Speakerscorner een vurige wens AANRIJDINGEN TN SCHIEDAM Afdeling Wtiïerwegstèden opgeridit Prostituee aangevaBen an.- ia--.. ÖVLEVARD FBOUW KERMIS PARKEREN Begraafplaats de Loper IN DE WEERGALOZE OPRUIMING Swops 6 transistor 19.95 Nordmende micro box 29.95 Philips met 2 speakers van 109.-— voor 59.95 Korting ook voor de auto 79. Lumophon harte heer 179. Lumophon harte dame159. Philips grammofoon van 169.voor 129. Philips grammofoon van 179.voor 139.— (lichtnet en batterijen) Philips grammofoon met ingeb. radio bij ons 149. Telefunken mister hit 99. Telefunken stereo 2 losse boxen v, 545 v. 398. Philips stereo en 2 losse boxen nu 299.— Cctrnavah^orvd NAADLOZE NYLONS van een mooi, fijn elastisch weefsel, modekleuren 1969. U kunt zelfs kiezen uit 20 en 30 denier. 9 paar voor HBRENPÏAHA'S van een beste kwaliteit keperflanel, modern streepdessin, pantalon met brede niet-knellende elastieken band. BRUSHED DAMESNACHTHEMDEN in 'n fleurig bloemdessin, charman te kantgarnering san kraagje, on derkant en lange mouwen, alle maten, ook extra grote maten, tdch slechts tóch slechts VIT RIBTRI60T HERENONDERGOED van een 100% zuivere Perukatoen, blijft hagelwit, prima zittend model, shirt of slip tóch slechts KEUKENBOEKEN van een mooie volle badstof, nemen enorm veel vocht op, gezellig mo dern dessin, kleuren: bleu, groen en geel, tóch slechts SNELDB08ENDE THEEDOEKEN van 'n degelijke Hollandse kwali- tiet, in diverse kleurrijke ruitdessins, royale maat, tóch slechts BADHANDJES voor het hele gezin, In leuk streepdessin, koop er nu wat extra, voor de prijs hoeft U het beslist niet te laten. 5 stubs voor BEL-0-FASÏ ZELFSTBUKENDE fflSBENOVEBHEMDEN in de kleuren: wit, bleu, crème en lichtgroen, dit overhemd met ver sterkte boord en manchetten heeft een perfecte pasvorm, óók ns vele malen wassen. tóch slechts ASTENDOEKJES in een kleurecht bedrukt fleurig bioemdessin, prima kwaliteit bad stof, komen altijd van pas, tóch slechts BADDOEKEN van een dubbel geluste badstof, veel vocht opnemend, frisse, kleur echte strepen. tóch slechts HANDIGE WERKBOEKJES van een zware kwaliteit, in aardige fantasiedessins, royale maat. 2 stuks voor ÜBASUNNEN SLOPEN met hotelsluiting, originele Twentse kwaliteit, voor een prijs om er nu een paar extra te kopen. tóch slechts ...en 10% KORTING op «Hes vat niet is afgeprijsd óók cp HOLLANDIA en aUe C0RSETTERIE. IN ALLE FILIALEN VAN VLAKBIJ U IN DE BUURT JT vandaag en dagelijks Veel aanmeldingen Overkoepeling S~\P deze luchtfoto van de wijk Holy is links bovenaan in zwart een gedeelte aangegeven van het te bouwen zakencentrum Holy. Om een juist beeld te krij gen moet men. het Bovenste zwarte blok ten noorden van de (nóg niet aangelegdeEuropa- boulevard naar links doortrek ken tot aan het verlengde van de Holysingel. seds rde Dudt KH]g 2Tti- dai ton :end ;bsi- :r.e- der- st is ïan- >pen <Van een onzer verslaggevers) GAARDINGEN De plannen voor een uitgebreid zaken» entrum in het hart van de wijk Holly zijn op papier gezet. Het aat om een groot aantals winkels, kantoren, een ontmoetings- ,ntrum en 800 woningen in blokken van diverse hoogten. Dit alles ligt ruim gegroepeerd rond een plein. Tussen de iebouwing komen een uitgestrekt parkeerterrein, winkelpromo- ades, plantsoenen, waterpartijen en een metrostation. In haar eindrapport geeft de Werkgroep „Zakelijk Holy" het 'gemeentebestuur het advies om et plan m zijn totaal te laten ealiseren door één zogenaamde Intwikkelingsmaatschapp.y. De Werkgroep verwacht voldoende belangstelling voor het project. Wel bent de ontwikkclingsmaat- fciiappij te voldoen aan een antal door de gemeente te stèi- Jen eisen. t De werkgroep adviseert het zaken-" lentnun in drie fasen te bouwen. fe)«or planmatig te werk te gaan kan let gehele centrum in 1979 gereed fijn. In dat jaar zal de gehele wijk *~i«r nnnrd als zuid, VOlge- 3oor: 'den en uit: tnen De ijke Dm- en wil.- nav Petó 'ers za- le ach :'tej fen-j; W- Al 41 i or-';:. oe- 1 m-.r' JW ïf-'.-- -7;. mi ior- 1 -V em SS :.4 -3, 2 TC r f 21 i\ -fie loly» zowel noord H>uwd zijn en woonruimte bieden tan ongeveer 30.000 mensen. Het zakencentrum is gesitueerd aan seerskanten van de Europaboule- ,-ard, die overigens momenteel nog illeen in naam bestaat bij de gratie ,an een brede strook gras. Deze yasstrook verdeeld de wijk Holy in len noordelijk gedeelte (dat nog onbe bouwd is) en een zuidelijke helft. Het zakencentrum zal komen te lig- ;en tussen het verlengde van Holysin- ;el en Lepelaarsingel. Het winkelcentrum „de Loper", israarvan de'bouw vorig jaar is begon nen, zal de eerste aanzet vormen voor iet nieuwe zakencentrum. Via. deze joper komt men namelijk door een unnel onder de Europaboulevard in iet grote centrum. Op deze manier runnen de bewoners van Holy-noord si -zuid van het wijkwinkelcentrum jebruik maken. De werkgroep is blijkbaar nogal be- iauwd dat het zakencentrum met iljn sterke winkelapparaat te snel daar komt. Daarom wil zij de ontwik kelingsmaatschappij binden aan fa sen, zodat de winkels pas gereed .zijn wanneer de bouw van voldoende wo- lingen daartoe aanleiding geeft.' Wanneer de 'Loper in 1970 klaar comt, adviseert de werkgroep drie jaar te wachten en In 1973 te begin nen met de bouw van het tweede deel van het zakencentrum. De af bouw kan dan volgens plan In 1967 beginnen zodat het gehele centrum in 1979 klaar kan zijn. Toch adviseert de werkgroep niet ie snel met die afbouw te'beginnen;-- Alvurc-ns, tot realisering, daarvan over te gaan, is het aan te bevelen eerst te bestuderen of het wel kan. De af bouw van het zakencentrum acht de werkgroep niet aan te bevelen, wan neer minder huizen worden .gebouwd dan gepland waren; Daarbij dient re kening te worden gehoudenm et de ■winkelbouw in de Broekpolder en Ke- thel (Schiedam). ■- .Het zakencentrum, komt ten. op zichte van - deze twee stadswijken centraal te. liggen en zal via de Euro paboulevard gemakkelijk bereikbaar zijn. .'f'' - Twee mogelijkheden zijn- aanwezig. Wordt het zakencentrum te klein van opzet, dan kaner koopkracht weg vloeien naar bijvoorbeeld een groter winkelcentrum in Schiedam. Aan de andere kant kan het zakencentrum zich ontwikkelen tot een „interwijk- centrum". Een ander probleem is echter, dat het winkelapparaat in Holy het koop centrum in de binnenstad niet naar de kroon mag steken. Een selectieve verdeling van de branches zou een oplossing kunnen bieden; bijvoor beeld door in' de junior-warenhuizen, die in het zakencentrum Holy zijn gedacht, uitsluitend ondernemers toe te laten die reeds in de binnenstad zijn gevestigd. Mocht er om welke reden dan ook aanleiding zijn om de derde fase van Jiet zakencentrum niet uit te voeren,' dan heeft de werkgroep een oplossing bedacht om aan het braakliggende terrein een „passende" bestemming te geven. Gedacht wordt aan de aanleg van een plein waarop openbare ver makelijkheden als een kermis of cir cus een plaats kunnen vinden. Vlakbij de winkels in het zakencen trum Holy zullen volgens het plan parkeerterreinen komen voor on geveer duizend auto's. Het is de be-, doeling langparkeerders te weren. Men wil een zogenaamde getrapte parkeerregeling invoeren, hetgeen be tekent: hoe dichter bij het centrum des te hogere parkeerkosten. Zo no dig zal worden geparkeerd in auto boxen van twee of meer.lagen. De achthonderd woningen ,fn het zakencentrum zullen variëren In hoog te. Teneinde het centrum stedebouw- kundig een accent te geven zullen op een paar markante plaatsen woon blokken van twaalf en zestien bouwla gen verrijzen. s Al; deze woningen vragen parkeer voorzieningen. De parkeerterreinen van het winkelcentrum mogen niet door de bewoners worden benut. De gedachte is daarom ontstaan tussen de diverse huizenblokken binnenplaat sen te maken, waarop (overdekt) kan worden geparkeerd en die bovendien ais tuin met speelgelegenheid kunnen worden aangelegd. Men wil deze overdekte autoboxen gebruiken om voetgangers de gelegen heid te bieden zo vanuit hun wonin gen droog en wel naar het winkelcen trum te gaan. Daartoe is een voet gangerssysteem geschapen. Op deze manier kan een belangrijke bijdrage worden geleverd aan het woonkli maat in het zakencentrum. Wat de realisering van het uitge breide complex betreft geeft de werkgroep dus de voorkeur aan één ontwikkelingsmaatschappij. Zij advi seert het gemeentebestuur daarom de ze maatschappij te binden aan een aantal uitgangspunten. Voorop staat dat de gemeente bij de realisering een belangrijke stem in het kapittel beeft.' Een van de belangrijkste voor waarden is, dat de maatschappij bereid moet zijn naast verhuur van winkelpanden tevens de ge legenheid te openen tot koop of huurkoop. Ook moet zij bereid zijn de keuze van de architect te onderwerpen aan de goedkeu ring van B. en W. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Het eindrap port van de werkgroep „Zakenwijk Holy" wijkt op verscheidene punten af van het rapport, dat in 1964 door haar is uitgebracht Toen baseerde men de benodigde oppervlakte aan winkels op het aantal van 13.200 hui zen in de gehele wijk Iloly. Later bleek echter dat dit aantalmoest worden teruggebracht tot 10.900. In het zuidelijk deel van Holyzul- li 5100 woningen worden gebouwd, waarvan reèds 2059 gereed zijn, 1880 in aanbouw en 1161 in aanbouw na 1 januari van dit jaar. In de noorde lijke helft van Holy zullen 5800 hui- ;zen verrijzen. Inmiddels is hier reeds- een begin gemaakt met de bouw van 725 woningen. Het rapport van de wérk groep'ging aanvankelijk uit van de bouw van drie buurtwinkelcentra en een win kelcentrum voor de gehele wijk-Holy. In verband met het lagere aantal te bouwen huizen is de stichting van één buurtwinkelcentrum te komen ver vallen, namelijk dat in het noord westelijke deel van Holy. Bij dit besluit hebben ook nog an dere factoren een. rol gespeeld. Aller eerst de aanwijzing dat in dat deel van Holy een begraafplaats zal wor den aangelegd. Dit heeft tot gevolg dat de bebouwing meer naar het cen trum wordt gericht, hetgeen tot ge volg heeft dat de loopafstanden naar bet zakencentrum Holy voor de be woners van de verst verwijderde buizen in deze woonbuurt kleiner is geworden. Het doen vervallen van een der buurtcentra vindt ook zijn oorzaak in de steeds verder gaande gezinsver dunning. Bovendien spelen nog ste- debouwkundige factoren een rol. In de nieuwe stede bouwkundige opzet is bet accent van het wonen minder zwaar op Holy-noord komen te lig gen. De andere twee buurtwinkelcentra worden gebouwd aan de Relgerlaan (de bouw is vorig jaar begonnen) en- ju het noordoostelijke deel van Ho ly-noord. Het winkelcentrum „de Lo per", dat eigenlijk 'ook een buurt functie heeft, vormt een onderdeel van en tevens een aanzet tot het gro te zakencentrum. De bouw van de Loper is eveneens vorig jaar begonnen op een terrein tussen de Amalia van Solmslaan en Charlotte de Bourbonlaan. Totaal zal de winkelvoorziening in Holy een oppervlakte vergen van 25.000 m2. Daarvoor was een opper- ROTTERDAM Ook de beelden de kunstenaar Adriaan ML v. cl Plas krijgt van de Rotterdamse Kunst stichting-wegens bijzondere en lang-- durige verdiensten als kunstenaar de Penning van de Leuve. Deze penning wordt hem vrijdagavond 31 januari te zijnen huize aan de Stadhouders- laan 32 uitgereikt Adriaan v. d. Plas, die op 31 ja nuari 70 jaar wordt, is vooral be kend als portretschilder. vlakte van 30.000 ni2berekend. Het zakencentrum Holy met Loper omvat 20.000 m2, de buurtwinkelcentra in Holy-zuid en Holy-noord respectieve lijk 3000 en 2000 m2. De Loper en het buurtwinkelcen trum in Holy-zuid zullen aan het eind van dit jaar gereed komen. Daarmee verliest de Midhal zijn functie. Deze zal worden afgebroken of mogelijk voor andere doeleinden worden gebruikt. Schiedamseweg 41 VLAARDINGEN Tel. 348744 Van Hogendorplaan 33 VLAARDINGEN Tel. 344996 SCHIEDAM Van zaterdag 1 tot maandag. 24 februari worden in het Stedelijk Museum twee exposities gehouden van Haarlemse kunste naars, namelijk „Planorbium" van Frans Verpoorten en „Soul Expres sion" van Pieter Zwaanswijk. Frans Verpoorten laat plastieken zien, die geboren zijn -uit een schroot hoop, gesmeed en-gevormd van. ijzer tot grillige wezens, soms zacht bewe gend of van binnenuit vreemd be licht. Hij werd zo geboeid door aller lei weggeworpen zaken, dat hij zelfs geheel ophield, met schilderen en aquarelleren, maar zich in de jaren 'CO geheel ging "wijden aan hèt ma ken van ijzersculpturen en machine onderdelen, radertjes, hamertjes van typemachines enz. Zijn sculpturen (blijven niet sta- tisch maar draaien langzaam ;en door .toevoeging van licfi^el^ont^aatjêif 'een „ehvironmeht>' in .'de ruimte, waarbij het object ondergeschikt wordt- aan'^het effect (silhouetwer king) buiten het kunstwerk. De tentoonstelling „Planorbium" (planorbis corneus posthoomslag) werd naar ontwerp van Verpoorten opgebouwd in 'de vorm van een slak kenhuis. Pieter Zwaanswijk schiep, zoals hij zelf zegt, een privémythologie met goden en, godinnen, dieaan strips zijn ontleend. De heftige drang tot leven en leven doorgeven obsedeert de kunstenaar én tieterotisch spel - vormt zo een steeds terugkerend mo tief in zijn werk, echter zonder vul gair te worden. Zwaanswijk toont een persoonlijke, dynamische stijl en .mag zeker tot de belangrijkste "kunstenaars "van Haarlem gerekend worden. SCHIEDAM „Een speakerscor ner of een eigen gelegenheid om el kaar te ontmoeten". Dat waren de vurigste wensen die gisteravond in het gebouw van Christelijke Sociale Belangen werden geuit door verte genwoordigers van scholen en vere nigingen. Ze werden voor een oriënterend gesprek uitgenodigd door de Schie- damse Gemeenschap. Bij deze bijeenkomst waren aan wezig de heren Morel (Cultura), Ou- weneel (Nivon), Heidenrijk (Vrienden van het Stedelijk Museum), Ni- velt (Toonkunst) en mevrouw De Bruyn-Smlt (Fllmkring) en de direc teur van de SG Peter van den Boom. Uit het gesprek met de jeugdige vertegenwoordigers van het Spie- ringshoeklyceum, rijks-HBS, gym nasium, "Willem de Zwijgerschool en Morgenstad bleek vooral dat er tus sen de verschillende Schiedamse groeperingen communicatiestoor nissen vertroebelend werken. De be hoefte aan goede accommodatie wordt steeds sterker gevoeld. SCHIEDAM De negentienjarige mejuffrouw M. S. bolste woensdag op de Burg. Knappertlaan met haar bromfiets tegen een personenauto. Zij werd met een hersenschudding in de Dr. Noletstichting opgenomen. De Turkse bestuurder M. O. uit Schie dam kwam uit de Aleidastraat en wilde de BK-Iaan oprijden. Wanda Jeup (6) wonende aan' de' Singel, stak vanmorgen plotseling- tussen geparkeerd staande auto's op de Broersvest de rijbaan over. Zij be landde onder de personenauto van dé 55-jarige D. L. B. uit Schiedam. IHet kind liep alleen schaafwonden aan het hoofd op. - De 79-jarige J. de R., die gister avond op zijn bromfiets, over de Bui tenhavenweg reed, kwam daar door onbekende oorzaak ten val. Met wón den aan het hoofd .en neus kon, hij,- na: behandeling hi 'dé 'Dr.' Noletstich- ting,op eigen ge'egenheid naar huis keren. - SCHIEDAM Zaterdag,15 "februa ri geeft de klaverjasverenlging van de wijkvereniging „Het Singelkwar tier" een carnavalsavond. De orga nisatie is groots opgezet. De klaverjasafdeling houdt dinsdag 4 februari haar jaarvergadering in het ■gebouw van Het Singelkwartier, zaal Marijke aan de Lange Kerkstraat. Musis Sacrum: SG. Toneelwedstrijd „De eerste mevrouw Frazer", 20. Musts Sacrum: politie muziekuitvoering, 20. Cbr. Sociale Belangen: Klaverjasverenl ging Gusto, 20; Soc. Werkende Jeugd, 20. Sursum Corda: NCGOV, 20. Arcade: Martin Greene. 20. Irene: Schiedamse Scheidsrechters, 14. Passage Theater: „Een paar dollars voor DJango" (14 Jaar), 14 en 20.25. Galerie Punt Vier: „Zes uit -Zwolle", werkdagen 10-21, zaterda en zondag 14-11. Stedelijk Museum: Moderne kunstnijver heid. aanwinsten 1908, dagelijks 10-1 en zondags 12.30-17. Galerie de Graaf: Schilderen en aquarel len van Hetta Melis, 10-18 u, vrijdag 18-21 zondag en maandag gesloten. Redactie adres: Mevrouw J. van der Hoek-Hoogendam. Jan Steenstraat 29, Tel. 26.33.03. Kerkstraat 82. Klachteobezorglng: Jh. Grdneveld. Singel 93. Tel. 26.33.03, maandag t/m vrijdag 18.30-19.30 en zaterdag 18-19. Politie alarmnummer: 26.26.2S. GG en GD: 2SJ8J1. Meldingen luchtvervuiling en geluidshin der: 26.26.26. Apotheek: Apotheek Nieuwland, Dr. Wi- bautplein, Tel. 26.73.32. (Van onze verslaggeefster) SCHIEDAM „Is het mogelijk om naast de Bond een thuisfront te stichten van mensen, die uit solidari teit andere mensen, die er geen gat meer in zien en die geen beroep meer kunnen of willen doen op vrienden of familieleden, met raad en daad ter zijde te slaan?" Dit is uit een brief van een Vlaar- dlngs echtpaar, dat gegrepen door de nood van veel eenzaamheid, aanbood te helpen waar nodig is. De voorzit ter van het landelijk hoofdbestuur van de snel groeiende Bond van We duwen en Weduwnaars, de heer J. van der Heijden, las deze brief woensdagavond voor tijdens de op richtingsvergadering van de afdeling Schiedam, Vlaardingen en Maassluis, dié in het gebouw van Christelijk Sociale Belangen werd gehouden. Als voorlopig bestuur werden de volgende dames en heren aan de be zoekers voorgesteld: Presidentde heer Vollmers, presidente mevrouw A. Maltha (die op haar adres, Burge meester van Haarenlaan 863, tel. 26.80.76, aanmeldingen in ontvangst neemt), secretaresse mevrouw Jans sen en tweede secretaresse mevrouw Jörgensen, beiden te Vlaardingen, propagandisten mevrouw Osephius, Schiedam, en mevrouw De Jong, Vlaardingen, sociaal werkster: me vrouw Molendijk. De aanmeldingen stroomden woensdagavond binnen. Als aspi rant-leden hadden zich vijftig dames en heren aangemeld, waarop het hoofdbestuur, getroffen door het enthousiasme en de werkkracht, zijn fiat gaf. Onder de aktiviteiten van de afde lingsbesturen vallen het organiseren van ontmoetingsavonden, het bevor deren van onderlinge hulpverlening en bijstand voor hen die plotseling alleen komen te staan of in moeilijk heden zijn geraakt en het verbetere van de maatschappelijke positie van de leden onder meer door het ver krijgen van belastingfacülteiten. Weduwnaars, die zich gesteld zien voor de noodzaak huishoudelijke hulp aan; te trekken, mogen tot heden de daaraan verbonden kosten niet af trekken op him belastingaangifte. Wel heeft minister Klompé op aan drang van het hoofdbestuur beloofd een rondschrijven te zenden aan alle stichtingen van maatschappelijk werk in Nederland met het doel, dat de beperking van zes-weken-hulp uitgebreid wordt tot redelijker ter mijn. De Bond doet ook Intensieve pogin gen te komen tot een centrale instan tie, die bemiddeling verleent bij het aanstellen van huishoudsters o£ huishoudelijke assistenten. Belang rijk werk doet de Bond ten opzichte van de juridische, fiscale en notariële warwinkel, waar een weduwe of we duwnaar plotseling voor kan komen te staan. Men pleit voor het verstrek ken van een boekje met de nodige gegevens. Onjuist acht de Bond het dat een weduwe, die wat extra's wil verdie nen geen aftrek voor de eerste twee duizend gulden krijgt, dit in te genstelling tot een gehuwde werken de vrouw. Afgezien van wanbegrip over weduwen en weduwnaars, kampt de Bond met onbegrip bij veel mensen. Hij wekt daarom iedereen op, mee te strijden voor de realisering van zijn wensen. Hoewel de Bond geen vrijgezellen of gescheiden leden heeft voert hij op het' ogenblik besprekingen over een overkoepelend orgaan, dat gespreksavonden, lezingen en/of rei zen organiseert voor bijvoorbeeld le den van de Bond van Gescheiden Vrouwen „Dlvortlum", de Neder landse Vrijgezellen Bond en de Bond Man-Vrouw Maatschappij. Over de belastingaffaire had voor zitter Van der Heijden in de afgelo pen week een bespreking met het anti-revolutionaire Tweede-Kamer lid, mejuffrouw Van Leeuwen, die beloofde de kwestie ter sprake te zul len brengen in de vaste commissie voor financiën van de Tweede-Ka mer. De heer Van der Heyden noemde schrijnende cijfers die aangeven hoe veel eenzaamheid en moeilijkheden er dikwijls verborgen leven. Angstaanjagend is het feit dat, naar verwachting, het aantal jonge we duwnaars en weduwenzal stijgen mèt het toenemen van het aantal verkeersongelukken en de uitbreiding van de ziekten die verwekt worden door het veeleisend tempo van de moderne tijd. In totaal zijn er op het ogenblik in Nederland ongeveeer zeshonderddui zend weduwen en weduwnaars, waarbij de weduwen de volstrekte meerderheid vormen. Dit is toe te schrijven aan het groter aantal man nen, dat voor de tweede maal trouwt De Bond, die een lage contributie heeft dertig gulden per jaar ia erkentelijk voor propaganda, die hém in staat stelt leden te werven voor het beoogde doel: de geheel eigen problemen van een zo grote groep lotgenoten aan te pakken en waar mogelijk de helpende hand te bieden bij bet behartigen van de maatschap pelijke belangen. ROTTERDAM Vamwcht is aange bonden de 24-Jarige matroos 3. T. Bi} een beeoek aan een twintigjarige be woonster ran een pand kt de Atjeh- straat, hod hi) over de betaling onge noegen gekregen. Toen hl) aijn geld niet terugkreeg had hij haar b(| de keel ge grepen, waardoor het strottenhoofd werd beschadigd. De 43-Jartge IJslandse stuurman G. G. is op ó- 'eerlaan vannacht aange sproken door een man die hem mee nam naar een pand in de Tolhuis- straat. Toen hl) in de gang kwam werd bi) neergeslagen en beroofd van hon derd gulden..

Trouw / De Rotterdammer | 1969 | | pagina 3