Burgemeester zei het met bloemen van AGENDA f: Grootscheepse aktie voor hulp aan ontwikkelingslanden Prijzen van wasserettes aan Banden „Voortvarend" jaarverslag van het gemeente - archief Ds. J. Bouterse wordt leraar godsdienst Burgerlijke stand G0UZY 300: DIRK VAN DEN BROEK opruinmino Gestolen auto's over de kop Neelemaat ibileert vérgaieËSivër samenwerking Raad Maasland verleende hoge kredieten Zes Jubilarissen bij brandweer qehiildiffd Adoptie van stad? Ingaande 1 augustus Rotterdam-Zürich nu direct form KOfinicn^ KLASSI l'KE MEUBELEN- sKKl:I..V\.\N ngeland-avond voor plattelandsvrouwen ÉBÊk Drie clubs houden tweede vijf kamp om Mr. Heusdensbeker Gemeente licht niet voor over BTW DEL zoekt collectanten VAATWASRA6HWES Van de Hoek tof Viaardingen .en morgen (Van onze verslaggeefster) SCHIEDAM Burgemeester H. Roelfsema heeft gisteren, een boeket van bitterzoet, witte en blauwe korenbloeinen en gouds bloemen geplukt voor de referendaris J. van der Griend ter ge legenheid van diens afscheid als chef bureau Huisvesting in ver band met zijn pensionering. GAARDINGEN vandaag i. en dagelijks SCHIEDAM fandaag. fen morgen CDAiin WMWL OFANdt! COSTA OBRADA A ONDERSCHEIDING GEZAMENLIJK Bedrijven Natuurlijk platenbonnen halen bij G. P. VAN DAALEN Jr. AKTIE X-Y EEN FIETS OF BROMMER DE V A R I jaar garantie ROTTERDAM Op de rijksweg naar Dordrecht in de Alex-anderpol- der vlak bij de afrit naar Gouda is vannacht een, auto tegen de .vangrail gereden. Toen 1 de' politie arriveerde," was de bestuurder weggelopen. Die 'auto,' dfe'vrij ernstig was "beschadigd, bleek in Breda te zijn gestolen. Tijdens het onderzoek in de omge ving zag de bemanning van een sur veillancewagen een onverlichte auto op het fietspad tussen de Hoofdweg en de Terbregseweg rijden. Aan een stopteken van de politiemannen werd niet voldaan. De auto reed vol gas verder. Op de Terbregseweg vlakbij de Bosdreef raakte deze auto in de berm en sloeg over de kop. Ook deze bestuurder wist te ontko men. De auto bleek even te voren te zijn gestolen in de Multatulistraat. Beide auto's zijn naar het bureau Eendrachtsplein gesleept. 0 Schiedam uit de kelder van een ln aanbouw zijnd flatgebouw aan de Fucchl- niLaan verdwenen benodigdheden voor de aanleg van elektrische leidingen ter waar- da van 1278.—. LnTTERPAMMER Pagina 5 VRIJDAG 31 JANUARI 1969 KlassiekN'\vc Binnenweg 36 Modern Nwe Binnenweg 288'. Bcï: 25.0066-252989 1'oor th' g'or/v Top-fórni-kalahgus (Van een onzer verslaggevers» VLAARDINGEN De heer P. edemaat. directeur van het gemeen lijk woningbedrijf, is dinsdag II fe- nari veertig jaar in gemeentedienst erkzaam. Ter gelegenheid van dit ibileum wordt op die dag, 's mid- igs om kwart over vier, in de bur- »rzaal van het stadhuis een bijeen- imst gehouden. Bitterzoetbestempelde de burge meester als oorlogsherinneringen, waarbij hij enig persoonlijk leedwe zen niet kon onderdrukken over de teleurstellingen die toegebracht zijn aan de Idealen van menslievendheid en vrijheid. Boterbloemen vergaarde de burgemeester als symbool voor de ondankbare taak,; die de heer van de Griend in zijn ambtelijke loopbaan was ten deel gevallen. „Ik heb bewondering voor uw inte griteit als verdeler van huizen. Een tekort te verdelen is het moeilijkste. U bent in de brand van uw werk blijven staan, rechtop, en daarbij mens gebleven", zei de heer Roelfse ma. De kleuren van de vereniging Her mes DVS, die al jaren de naam van Van der Griend en zoon onder haar meesterspelers telt dienden de. burge meester ter aanvulling van het boe ket met witte en blauwe korenbloe men. Zevenmaal speelde de heer Van der Griend in de voorhoede van het Ne- V!,AARDINGEN Getrouwd; Willem iptór Hoogwerf, 22 en Sophia Maria de mUn 22; Jacobus Hofman. 23 en Pla Hlermna Verdouw, 21: Johannes de Wit, ,n wilhelmina Hlllegonda van der Bor- •n 18; Noco Schot, 20 en Hendrika Nlesje io'dzUnskl, 13, frifboren; Johannes, zv J Steen en J rtnkman, Boslaan 20; Ellis Marlon, dv D f Brinkman en M Dalhuisen, Thomas emplsstr 52; Linda Gezina, dv JH Smit i G E .Westerkamp, Wlardl Beckmansin- al £39 MAASLAND Geboren: Alexander Ja ibus Leonardus Maria, tv L J M Vijver- ftra en A c M Barendse, Burgerweg 12; dwtn. zv J A Foncke en A J J van der rilt Vrouwe Lideweyslngel 34. Getrouwd: H M van de Wetering en C A van der Mark. HOEK VAN HOLLAND Getrouwd: P Dijkstra 30 en L Buitenhuls 29. VIAARDINGEN Ondertrouwd: Dirk aatlaan van Roon, 24. Schipluiden, en atanna Geertrulda Buitendijk, 20. Groen Van onze verslaggeefster) SCHIEDAM Voor de leden vari Bond van-. Christelijke Platte- andsvrouwen, afdeling Kethel en' imstreken, vertoonde -het echtpaar )ri- uit-Rijswijk donderdagavond-' ifrt iet Scherphuis, eer. diareeks over ingeland, afgewisseld met causerie in deklamatie. De bandrecorder zorg- ie voor muziek, gezongen door de- alt Csthleen Ferrier. Na afloop waren de vele aanwezi- ;en zeer voldaan over de presentatie tan deze Engeland-avond. Het ledental van. de afdeling neemt liet toe. De leden wonen in het lestemmingsplan Midden-Delftland, raar men wacht op de uitvoering ran de plannen voor een massaal re creatiecentrum. -Stadsgehoorzaal: concert Sursum Corda. M.45. Stadsgehoorzaal: personeelsvereniging Sunlight. 20. Marathonweg: opening recreatiegebouw Tortuna, 10.45. PnlSlkerk: kom zing met ons. 11. Bijkantoor „Be Rotterdammer". Smalle Havenstraat 11, tel. 316775. Alarmnummer «Uitte: 344444. GG GD: 344444. Alarm- immer voor meldingen luchtverontrelnl- ag en geluidshinder: 26,26.26. Klachten (bezorging: H. Verhey. P. K. Drossaerstr. (110, tel. 34.33.45. dagelijks 18-19. Musis Sacrum: Politiemuzlekuitvoering, öeestavond. 20. 1 Chr. Sociale Belangen: NCGOV. 20. Arcade: Martin Green, 20. Irene: Schiedamse scheidsrechter. 14. Passage Theater: „Een paar dollars voor iDjango. (14 jaar), 14 en 20.15 Galerie Punt Vier: „zes uit zwolle" ,'erkdagen 19-21, zaterdag en zondag -417, Stedelijk Museum: Moderne kunstnijver- :«Id, aanwinsten 1968, dagelijks 10—7 zon aas 12.30—17. Galerie de Graaf: Schilderen en aquarel- van Hetta Melsl, 10—18 vrijdag 19—21 'ndag en maandag gesloten. Redactie adres: Mevrouw J, van der ek-Hoogendam, Jan Steenstr. 29. Tel. 73-03. Kerkstraat 82. 'achtenbezorging: Jh. GrSneveld. Sinse. - Tel. 26.33.03, maandag t/m vrijdag P:r-19.30 en zaterdag 19—19. gjltle alarmnummer: 26.26.26. Jen GD: 26.28.87. dingen luchtvervuiling en geiuidsbin- '26.26. heek: Apotheek Rembrandt. Rem- -'-laan S, tel. 26.88.55. metw reuze geschikte appartementen en goede hotels vlak bij are VUEGREIZEN pefJeNsupeicorovelle met 14-doags VERBLIJF HOOGSEIZOEN v.a •voofsdzoen nèg voofdefigorl VRAAG kleurenfolder met fijft» en voordelige vakanties floor Èlalie, Spanje. Oostenriik, Duitsland bij Internationale Reuocgonisatie D-TOURS N.V. Amsterdam- Bildeidijkstr.126- tel. 122753 Adom Osdorp-Tuv.enmeer I -tel.195801 Rotterdam-GJ. Mulderstr.6-W.231300 l in Rolleidani-Noord tevens boeken bij: Weeren's reisbureau U Pljnockenlr. 130 c-b (010-235153) van Prlnstererstraat 134; Har men Mljndert Blankenstein, 23, Heemraadstraat 15 en Jo hanna petronella van der Veer, 19, Ver- heljstraat 155; Johannes Hendrik Burger, 23. Rotterdam-Hoogvliet, en Geertrulda Eliza volker, 23, Kievltlaan 1; Klaals Dek ker, 27, Schiedam, en Ada Johanna vroe- gindewelj, 20, Sneeuwbalstraat 60c; Adria- uus Petru3 van der Steen, 24, Schiedam, en Adriana Jacoba Barendrecht, 21, F1 de vijfdelaan so: Johannes Cornells van de Ven, 21, Jonker Fransstr 23 en Johanna Jacoba Wilhelmitta Ouwens, 20, Van Wesembckestr 48; Wouter Hendrik Donker, 21, Anth Helnsiusstraat 32 en Hlllegonda Dirkje Bot, 22. Tulpstraat 20; Hendrik Vis ser, 21, Rotterdam, en Willemlna Susanna Cornelia Johanna van der Veen, 20. Eksterln 636; Leenden Cornells de Groot, 23, Broekweg 166 en Gerrie Sneek, 19. Mozartlaan 48; Theo Christlaan Knook. .21, Schiedam, en Marlanneke Sophia Trientje Luljten, 21, Emmastraat 104; Cornells Carel van der Molen, 34, Holyslngel 548 en Theo dora Gertrudis Jacoba van Werkhooven, 29, Holyslngel 548. Geboren: Richard Jacobus Abraham, zv J A de Wilt en F C T Koevoets, KortedUk 108; Claslna ChrisUna Adriana. dv 3 EulJ- nink en C C A van den Hoek, Maasland, Pr Margrietlaan S; Johanna Lena, dv F W vugts en A Middelburg, 2e Maasbosstr 52; Nicole Geertrulda Margaretha, dv 3 J Ker- vezee en G M T Bottemanne, Sperwerlaan 361. Overleden: Dirkje Groeneveld, 35, ge huwd met A de jong, Sweellnckstr 79. Vj, - V (Van een onzer .verslaggevers) VLAARDINGEN Dinsdagavond 18 februari houdt de centrale van de AR-kiesvereniglng een ledenvergade ring in een van de zalen van de Re- hobothkerk aan de Billitonlaan. Be handeld zal worden het rapport van „de Achttien", dat handelt over de pogingen totlandelijke samenwer king te komen tussen K.VP, ARP en CHU. Mr. P. J. Verdam, oud-minister van binnenlandse zaken en lid van „de Achttien" zal optreden .Js discussie leider. De toegang is vrij voor be langstellenden. MAASLAND De gemeenteraad besloot in zijn dinsdagavond gehou- iden vergadering een krediet beschik baar te stellen van ƒ3.500 voor het maken van een nieuwe vnilnisput. Het ligt in de bedoeling met de gemeenten De Lier en Schipluiden te komen tot een gezamenlijke vuilver werking. Een krediet van 9.000 werd beschikbaar gesteld voor de aanleg van een transportleiding voor water voorziening in de Doelstraat. Voor verbetering van beide Kerklanen werd een kbediet van 16.000 beschikbaar gesteld. Tot slot was er een discussie over de aanbesteding van het eerste ge deelte van een persleiding, waarvoor de firma Romers uit Rozenburg de laagste inschrijver was. De heer W. van Geest (ch) stelde de vraag waarom niet de gehele leiding was aanbesteed. De voorzitter zei dat nog met één betrokkene overleg gepleegd moet worden, waardoor de mogelijkheid niet is uitgesloten dat de leiding een andere weg zal moeten volgen dan is gedacht deriands elftal. Volgens de burgemees ter loopt hij nu nog als iemand, die ieder ogenblik een goal wil scoren. Zoals bekend heeft de heer Van der Griend ook na beëindiging van actief voetbal, een leidend aandeel gehad in het organiseren van tal van sport evenementen. De goudsbloemen gaven de huiselij ke en opgewekte noot aan het veld- boeket, waarbij de burgemeester een overzicht gaf van al de aktiviteiten van de heer Van der Griend met de Vereniging voor de Viering van Natio nale Feest- en Gedenkdagen. Hij sprak de wens uit, dat de heer Van der Griend zijn werk als voorzitter van deze Vereniging nog lang mag blijven doen. Als persoonlijk hommage overhan digde de burgemeester mevrouw Van der Griend-Hom een fraaie boeket terwijl hij een dankwoord aan' de heer Van der Griend vergezeld deed gaan van een boek. Als finishing touch aan het boeket van woorden en bloemen las de bur gemeester een Koninklijke Besluit van 21 januari 1969 voor waarbij de heer J. van der Griend, referendaris A werd benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Na de burgemeester voerde de ge meentesecretaris, mr.M. J. Blok het woord. Hij gaf een kort overzicht van de ambtelijke loopbaan van de heer Van der Griend, die deze begon als volontair op de gemeentesecretarie in Overschie. Na enige omzwervingen kwam de heer Van der Griend op 16 mei 1930 .4 als commies bij de afdeling Algemene Zaken. Op 1 januari 1960 werd hij benoemd tot referendaris. Zijn bevor dering tot referendaris A volgde 1 januari 1966. De heer Blok roemde de heer Van der Griend, die hij had Ieren kennen als een ervaren bestuurder en reëel en nuchter chef, die veel aandacht besteedde aan de vorming van ambte naren, met mensen wist om te gaan en zijn pappenheimers kende. De heer Blok deed mevrouw Van der Griend een bak met bloeiende forsy thia's, hyacinthen en cyclamen ca deau en gaf de heer Van der Griend uit naam van de secretarie-ambte naren een symbolische tafel in enve lop, die dienst kon doen voor de pla tenspeler, die de heer Van Der Griend namens het personeel van Bu reau Huisvesting aangeboden kreeg. De voorzitter van de landelijke ver eniging van leidende huisyestingsamb- tenaren, de heer L. de Vries, die ver gezeld was van een groot aantal le den-functionarissen sprak over de geestelijke belasting en het enerve rend bestaan, waarvan de heer Van der Griend ruimschoots zijn deel heeft gekregen. In zijn dankwoord maakte de schei dende chef Bureau Huisvesting ge wag van de foute prognoses, misschien passend binnen het kader van politiek spel, maar fnuikend voor de levensblijheid van de vele woning zoekenden, die in grote mate afhanke lijk zijn van betaalbaar huurwoningen. Hij bracht dank aan het personeel van het bureau voor de toewijding en trouw en ook voor de zelfbeheersing, die het aan de dag wist te leggen. VLAARDINGEN Evenals vorig jaar zullen teams van de CJV Liefde en Vrede, jeugdhuis De Vleet en Club Salut Les Diables tegen elkaar uitkomen in een vijfkamp om de Mr. Heusdensbeker. De wedstrijden wor den vrijdag 28 januari gehouden. De vijfkamp bestaat uit de onder delen biljarten, klaverjassen, scha ken, dammen en tafeltennis. Vorig jaar werd de ploeg van jeugdhuis De Vleet winnaar van de door burge meester Heusdens ter beschikking gestelde wisselbeker. In de sociëteit van CSLD wordt getafeltennist en geklaverjast Dam men, schaken en biljarten wordt in „De Vleet" gedaan. MAASSLUIS Op de jaarverga dering van de Maassiuise Vrijwillige Brandweer, heeft burgemeester W. J. D. van Dijck aan zes jubilarissen oorkonden en medailles van de Ne derlandse Vereniging van Brand weercommandanten uitgereikt. De jubilarissen waren de heren'D. Klop penburg, commandant (30 jaar), C. Paalvast, hoofdbrandwacht (25), J. Luyendijk, brandwacht le kl. (25), E. Wijnhorst (12), C. Lievaart (I2V2), B. v. d. Wel (12'/s). Drie leden moesten vanwege hun leeftijd de vrijwillige brandweer ver laten, namelijk de heren C. Paalvast, J. Luyendijk en P. van der Hoek, brandwacht 2e klasse. VLAARDINGEN De heer Th. S. Bakker uit de Oosterstraat 77 is geslaagd voor het in Amsterdam ge houden examen marketing-manager. Hij is onder meer als leraar reklame en marketing verbonden aan de christelijke Ondememersschool aan de Westhavenkade 95. op 3VL SCHIEDAM In antwoord vragen van de dames A. C. Blaauw-Rieu en J. H. Gerding-Eggink (beiden pac. soc) over meldingen van te hoog berekende prijzen onder in vloed van de Belasting Toegevoegde Waarde bij de Economische Controle Dienst, delen b en w mee, dat zij van mening zijn, dat voorlichting over deze zaak tot de competentie van het rijk behoort. DEN HAAG Minister De Block heeft eenprijzenbeschikking afge kondigd voor zelfbedieningswasse- rijen. De prijzen die deze zelfbedie- ningswasserijen in rekening brengen, mogen niet hoger zijn dan die van 1 oktober, vermeerderd als volgt; a. 25 cent voor een wasmachine met een capaciteit van ten hoogste 5 ki logram droog wasgoed; b. 5 cent per kilogram capaciteit voor een wasma chine met een capaciteit, van meer dan 5 kilogram droog wasgoed. De minister heeft deze maatregel moeten nemen, omdat hem gebleken was, dat een groot aantal zelfbedie ningswasserijen te ver gaande prijs verhogingen hebben toegepast. Prijs verhogingen van tweemaal de bo vengenoemde bedragen of meer kwa men voor. Bij de vaststelling van de prijzen is behalve met de BTW ook rekening gehouden met de stijging van externe kosten. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Een groot aantal organisaties heeft de han den ineen geslagen teneinde ak tie te voeren ter bestrijding van armoede en ongerechtigheid in de wereld. Door middel van een voorlichtingsavond willen deze organisaties, die als stuwgroepen fungeren, aan de aktie een zo groot mogelijke bekendheid ge ven. Op deze avond zal tevens worden gesproken op welke manier men het beste ontwikkelingshulp kan geven. Gedacht wordt, aan de mogelijkheid, dat Vlaardiogen in een van de ont wikkelingslanden een stad adopteert. Dc aktie. staat onder leiding van drs. J. E. van Veen, predikant. De Assemblee van de wereldraad van kerken heeft in Uppsala alle christenen opgeroepen in aktie te ko men voor een oplossing van de te genstelling arm-rijk in de wereld. De gemeenschap van kerken in Vlaar- dingen nam dit over en belastte de Dynamo-werkgroep van de hervorm- .de jeugdraad met de uitvoering er van. Samen met de kunstenaarsvereni ging VI. 65, de gemeenschap van ker ken, Democraten '66, de jongeren van de PvdA, Arjos. Novib en de PPR is besloten tot het houden van een voorlichtingsavond. Men is namelijk van mening dat deze aktie niet uitsluitend een interkerkelijke zaak is. De informatieve avond wordt vrij dag 21 februari in de aula van het Groen van Prinsterer Lyceum aan de Rotterdamseweg gehouden. Uitnodi gingen zullen in de kerken wórden uitgedeeld, op het Liesveld worden verspreid en aan "ele Vlaardingse groeperingen worden aangeboden. De avond begint om acht uur en de toegang is gratis. Spreker is drs. Jan Pronk, de grote vechter voor ontwik- ROTTERDAM Tijdens werk zaamheden in de opslagplaats van een garage aan de Oranjeboomstraat heeft de 45-jarige losse werkman K. Fokker van de Feijenoorddijk don derdag brandworden aan beide han den gekregen. Een vat lijm was na melijk door onbekende oorzaak in brand gevlogen. De man is naar het St.-Claraziekenhuis opgenomen. CHU-kamerkrlng De heer P. G. van der Weele, algemeen voorzitter van het Koninklijk Verbond van" ondernemers, spreekt dinsdag 4 februari om 26 uur ln de Vaste Burcbtkerk voor leden van de ka- merkring Rotterdam van de Christelijk Historische Unie. SCHIEDAM Het in een be nauwd pandje aan het Oude Kerkhof ondergebrachte Gemeente-archief, heeft een „voortvarend" jaarverslag 1968 het licht doen zien. Het jaarverslag begint met de ver zuchting; „de toestand blijft nog verre van ideaal". Dat is te wijten aan de sloop van het bouwvallige Lou- ronstraatje, waardoor het brandge vaar sterk afnam. Maar het gebouw is en blijft oud met gebreke^, die zich duidelijk zichtbaar voordoen in te weinig en te veel kleine depots, wat het werken wel eens bemoeilijkt. Tevreden vermeldt het verelag dat de staat, waarin archieven en verza melingen verkeren, goed kan worden genoemd, terwijl het tijdrovende en minutieuze werk van herbinden en restaureren van archiefbestanddelen gestage voortgang vond. In totaal werden gebonden en gerestaureerd 47 delen oud-archief, waarvan dertig delen behorend tot het oud-archief van de stad en van het voormalig dorp Kethel en zeventien delen oud-notarieel archief. Het bindwerk werd hoofdzakelijk verricht door de Gemeentelijke Soci ale Werkplaatsen in Viaardingen en de Sociale Werkplaats in Schiedam. De verdere werkzaamheden omvatten onder meer het indiceren van dagbla den, prenten en foto-verzamelingen, van verhuisbiljetten en de catalogise ring van de bibliotheek. De herordening van het secreta rie-archief over de jaren 1922-1953 vorderde goed. Met de herordening van het sekretarie-arehief over de ja ren 1903-1907 werd een begin ge maakt. De archieven van het voor malig Volksbadhuis, Nieuwsticht (aanvulling) Oranjevereniging, de Franse douane, de Begraafplaats, de Vereniging Zwakzinnigenzorg, de Bakkerpatroonsbond en het Willem I comité 1933 zijn voorlopig geïnven tariseerd. De archivaris, drs. G. van der Feijst bezocht de archiefdepots van alle diensten en bedrijven. Zijn con clusie was, dat de toestand niet on gunstig was, behalve bij de Woning- dienst. De archivaris deed ook onderzoe kingen hoofdzakelijk over. het Sint Jacobs Gasthuis, Lidwina en de topo grafie van de stad. In 1968 brachten 157 personen een bezoek aan het ar chief, waarvan elf procent de gele genheid 's avonds benutte. Het ar chief is tweemaalpermaand 's avonds geopend. Onderwerpen, die in het verslagjaar in het bijzonder in de belangstelling stonden waren de geschiedenis van Kethel, de alcohol industrieën het Blaauwhuis. In bruikleen werden overgenomen de archieven van de kerkeraad en diaconie van de Hervormde Gemeen te, 1620-1950. De heer P. Dirkzwager schonk een originele schepen-koop brief van een huis aan de Tuinlaan (18e eeuw). Het archief leed geen verliezen en maakte aan de ontvanger der ge meente een bedrag van 672,53 aan verkregen leges over. SCHIEDAM Ook in Schiedam wordt in de week van 10 tot en met 15 februari de collecte voor het CNV-Fonds „Draagt elkanders lasten" gehouden. De organisatoren hebben nog veel medewerkers nodig. Zij kunnen zich opgeven bij de heer T. N. A. van Es, (secretaris), Van Hallstraat 59, tel. 265278. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Ds. J. Bouterse (47), predikant van de hervormde wljkgemeente Grote Kerk 1, heeft zijn benoeming tot leraar godsdienstonderwijs bij de Vereni ging Voor Christelijk Voortgezet On-; derwijs te Viaardingen aanvaard. De benoeming gaat in per 1 augustus van dit jaar. Ds. Bouterse is twaalf jaar predi kant geweest van de wijkgemeente Grote Kerk 1. Daarvoor diende hij de gecombineerde gemeenten Rottum en Stitswerd en de gemeente Midwolda in Groningen. Viaardingen was zijn derde gemeente. ROTTERDAM De luchtverbin- ding met Zwitserland wordt vanaf 1 april aanmerkelijk verbeterd. Dan zal Swiss-Air de tussenlanding in Keulen op de lijn Rotterdam-Zürich laten vervallen. De diensten van Swiss-Air op Rot terdam dateren al vanaf 19 april 1961. De vlucht werd al aanzienlijk bekort verleden jaar, toen Swiss-Air gebruik ging maken van de DC-9. De vlucht duurt vanaf 1 april nog maar zeventig minuten. Bovendien heeft Swiss-Air de vlucht verlengd tot Manchester. In Zurich krijgt men verbinding op alle Swiss-Air lijnen. Het vliegschema wordt als volgt; Vertrek Rotterdam 10.05 uur, aan komst Zürich 11.15 uur. Vertrek Zü- rich 18.50 uur, aankomst Rotterdam 20.05 uur. Vertrek Rotterdam 20.35 uur, aankomst Manchester 21.35 uur. Vertrek Manchester 08.40 uur, aan komst Rotterdam 09A5 uur. SCHIEDAM1 Geboren: Willem zv J Janssen en S M Bos, Willem H zv P van Vliet en H van der Stelt, Ronny R zv E Braun en E C Dumas, Nlcolaas A G zv A G Maat en G A M Knijnenburg, May dv B Ruff en S Pronk, Arthur ezvha Robert en M W Buntjer DOOR JARENLANGE ERVARING KUNNEN WU U GOED ADVISEREN - 1o MIDDELLANDSTR. 72 TEL. 010-235327 Ds. Bouterse geeft reeds enkele uren per week les op de beide scho lengemeenschappen, die de vereni-V ging beheert. Met ingang van 1 au gustus, aan het begin van het nieuwe schooljaar dus, wordt het zijn volle dige dagtaak. Hij zal zowel les geven aan leerlingen van de scholenge meenschap „Westland-Zuid" als aan die van de scholengemeenschap „Groen van Prinsterer". Hij wordt dan de collega van „full-time" godsdienstleraar ds. W. J. Schouten. Hét vertrek van ds. Bouterse maakt voor zijn wijkgemeente Grote Kerk 1 weinig verschil uit, omdat deze als afzonderlijke wijkgemeente zal ophouden te bestaan. Ds. Bou terse heeft zich altijd ..tegen dit besluit verzet. Grote Kerk 1 zal wor den gevoegd bij andere wijkgèmeen- 'ten. Welke is nog niet precies be kend. De predikantsplaats van Grote Kerk 1 zal, behoudens goedkeuring van de classis, worden opgeheven en overgaan naar de Ichthuskerk. Zodra deze opheffing een feit is zal ds. Bou terse naar de Ichthuskerk gaan om daar tot 1 augustus het beroe- pingswerk te leiden in de vakature, die door zijn vertrek ontstaat. De predikantsplaats van de Ich thuskerk is vorig jaar opgeheven, maar deze opheffing wordt nu weer ongedaan gemaakt. Deze hele inge wikkelde geschiedenis, waarvan bijna niemand meer kop of staart ziet, is te wijten aan de financiële situatie van de hervormde gemeente. MAASLAND Het spreeicuur van de burgemeester van Maasland van woensdag 5 februari wordt verdaagd naar donderdag 6 februari. MAASLAND De aangiftebiljetten voor de hondenbelasting zijn verzonden aan hen. die ln 1968 als houder van een hond beleend waren. ZIJ, die ln de loop van 1988 houder van een hond werden en dtt nog niet aangaven, moeten dit voor 20 februari ten getneentehulze doen. BIJ een controle ts gebleken dat diverse houders van honden nalatig zijn geweest. In hun eigen belang wordt aangeraden aangifte le doen. HOEK VAN HOLLAND Ten nadele van de opvarende H. H. U. (22) uit Rotter dam werd aan boord van de veerboot „Koningin Juliana" een handradio gesto len. De politie stelt een onderzoek ln. O HOEK VAN HOLLAND De politie heeft dezer dagen vijf keer een pro ces-verbaal opgemaakt tegen eigenaars van loslopende honden. Ook ln de komende weken zal zij attent blijven op loslopende honden binnen de bebouwde kom. 0 MAASLAND De Christelijke Boeren- cn TuinderSbond gaar zUn vijftigjarig bestaan vrijdag 7 februari feestelijk her denken. De2e avond wordt gehouden om kwart voor acht ln Het Trefpunt. kelingssamenwerking in Uppsala en assistent van prof. Tinbergen. De avond wordt aanbevolen (Joor de Li- onselub, Rotary en Round the table, de jeugdgemeenteraad, jeugdsociëteit „lm 't Want" en natuurlijk door de initiatiefnemers. De stuwgroepen zullen voorts een. stichting in het leven roepen, die de landelijke aktie X-Y zal oncfersteu- nen. X duidt het percentage van het bruto nationaal inkomen aan, dat de regering eigenlijk verplicht is bij te dragen aan ontwikkelingssa menwerking. Dit percentage bedraagt 1.25 (X) De regering heeft voor dit jaar ech ter maar 0,81 procent uitgetrokken (Y). X - Y is 0,44 procent en de aktie propageert dat men dit percentage betaalt van het persoonlijk bruto in komen. Op deze manier wil men cfruk op de regering uitoefenen en fungeren als „geweten" van de over heid. Voor informaties kan men zich wenden tot de heer C. A. v. d. Griend, Valeriusstraat 110, tel. 345310. Wie nu reeds een deel van het inko men wil afstaan kan zich in verbin ding stellen met de Novib, postbus 106, Viaardingen of een bedrag stor ten op de Algemene Bank Nederland, Hoflaan 51 te Viaardingen, giro 488829 en op het strookje vermelden Novib X-Y aktie. met dit embleem Is'door geleverd- WIJ staan borg voor een GOEDE SERVICE. Misschien wordt dit Uw (on- misbare) tweeds radio,, (oók eis "eerste" radio staat hij geen gek figuur) voor het knutseh bok, de kinderkamer of voor moeder als ze in de keuken het «en kookt..,., en waarvoor U nu nog géén vier tientjes be taalt Een kwalheitwadfo mat 'royale afmetingen (front- breedte 22 cm] hoogte (zon der handvat) 11% cm en diepte 6 cm). 10 transistors met kompleta midden- en larige-golf vermogen -250 mW grote concertluidspreker in chique ïwarte kast en zil veren front en met stevig lichtmetalen handvat Vijaar garantie Vrijdagavond om 6 uur begint de verkoop van deze sublieme 10 transistor-radio in fraaie kast, met kompiete - midden- en langegolf- vóör Efte vrijdagavond tot 9 uur open Duur van de oprulmhe tS januari tot 6 Jabruari G tin tal oftchrHt ban.

Trouw / De Rotterdammer | 1969 | | pagina 1