Havenloodsen willen eerder met pensioen Met z'n beiden dronken Burgemeestersoverleg wereldhandelscentrum Verdediger: eis is tegenstrijdig moord op Elly Hagers Afgelopen met de brandweer" in Me» Protestbrief naar gemeenteraad Slijtend beroep vraagt ontslag met 55 jaar Bus verplettert „lelijke eend" Ir. J. Boot van Shell overleden iiiiiiiii Demonstratie van oude instrumenten Hans van Z. biedt advocaat excuses aan P*2-22ö Uitbreiding Chevron in Pernis vordert fr If 5^ 1 WÈIÈÊ&mm de rotterdammer 2A BOTTERDAM De Vereni ging van Rotterdamse Haven loodsen heeft bij de gemeente raad een bezwaarschrift inge diend tegen het besluit van B. en W., waarbij is bepaald dat havenloodsen pas op 60-jarige leeftijd pensioengerechtigd zijn. Naar de mening der havenlood sen dient deze leeftijd op 55 jaar te worden gesteld. Geen geld Nadeel nu..beduidend goedkoper 'Elly Hagers Niets bekend Eerlijk Weinig Tegenspraak Onderscheid Uitzichtloos Repliek it m Pagina 4 MAANDAG 24 FEBRUARI io/f (Van een onzer verslaggevers) In de thans afgeschafte pensioen wet van 1922 was al geregeld, dat voor zogenaamd slijtende beroepen (gezagvoerders, schippers, brand weerpersoneel, dat actief betrokken is bij de brandbestrijding, bootslie den, loodsen) een leeftijdsgrens van 55 jaar gold, met het nadeel echter dat wie inderdaad met 55 niet meer werkte een geringer pensioen genoot dan wanneer hij tot zijn 65-ste ge werkt had. Om nu met name dat laatste na deel op te vangen is in de nieuwe pensioenwet van 1966 het zogenaam de functioneel leeftijdsontslag inge voerd, waarbij wel de mogelijkheid geopend is om met behulp van een wachtgeldregeling het aantal dienstjaren tot 65 vol te maken. In de wet is echter niet geregeld wie nu precies en op welke leeftijd met functioneel leeftijds ontslag zou moe ten. In Rotterdam heeft de gemeente raad dit aan het college van burge meester en wethouders gedelegeerd. Dit heeft er toe geleid, dat het col lege van B. en W. in maart 19*68 besloot dat voor havenloodsen deze leeftijd zestig jaar zou 2ijn, daarbij ingaande tegen de adviezen van on der meer de GG en GD, enkele be drijfsartsen en het gemeentelijk ha venbedrijf. Het argument van B. en W. om de leeftijd van pensionering niet op 55 jaar, maar op zestig jaar te stellen is volgens de havenloodsen uitsluitend voortgevloeid uit geldgebrek van de- gemeente, Officieel stélde het college, dat in de praktijk geen enkele: ha venloods voor zijn 65-ste jaar zijn werk heeft hoeven neerleggen. De vereniging meent dat de eisen, die aan de havenloodsen gesteld wor den hoger zijn dan voor rijksloodsen. Met name de fysieke belasting van de havenloodsen is veel hoger. Zij moeten maar al te vaak met behulp i van een touwladder aan de buiten- kant van het schip tien of meer me- j ter naar boven klimmen. De gehele klimhoogte "s te verge lijken met een gebouw van tien ver diepingen, waar iedereen een lift ge bruikt Zeeloodsen hebben daarbij dan nog het voordeel, dat het schip op zee zo gunstig mogelijk kan gaan liggen om de loods aan boord te ne men, «en 'havenloods, moet op de ri vier maar zien ,boe hij zich in de gegeven omstandigheden redt Daarbij komt het maar al te vaak voor dat de havenloodsen kletsnat bovenkomen van het opspattende water veroorzaakt door passerende binnenvaartschepen en sleepboten. Bovendien stelt de vereniging, dat de havenloodsen 60 procent meer reizen uitvoeren dan de zeeloodsen omdat de trajecten van de reis nu eenmaal voor een havenloods korter zijn dan voor een zeeloods. Zou in het verleden dan nog gegol den hebben, dat het beroep van ha venloods niet zo slijtend is, dat de man met 55 jaar met pensioen moet, op basis wat de toekomst voor hem nog in petto heeft deze vervroegde pensionering eens te meer noodzake lijk. Bij de steeds groter wordende schepen en het steeds drukker wor dende verkeer in de haven wordt er steeds meer geëist van het reactie vermogen van de havenloods. Dit re actievermogen neemt echter naar mate men ouder wordt af. De oudere loods is derhalve op tal van punten in het nadeel. Hij kan de geweldige klimafstanden niet makke lijk meer afleggen, zijn reactievermo gen vermindert onwillekeurig, de on geregelde diensten doen een extra aanslag op zijn conditie die in feite optimaal moet zijn. ROTTERDAM Doordat geen voorrang werd verleend zijn zondag avond op de hoek van de Wol- phaertsbocht en de Boergoensestraat een touringcar en een personenwagen „lelijke eend" met elkaar in botsing geraakt. Van de „eend" bleef niet veel over. De beiden inzittenden, de automon teur K. de Jong, 20 jaar en de kapster Henriëtte Wiegman, 13 jaar, moesten worden uitgezaagd. Beiden moesten naar het Dijkzigtziekenhuis worden gebracht. De monteur heeft ernstig letsel aan het hoofd opgelo pen. De autobus -was licht bescha digd. Een ongekend genot, om met goeds spullen te werken...» en een werkelijk goede zeem is in onze vensterrijke wonin gen toch onmisbaar. Grote prima zemen, prachtige soepele volle traangelooki# ze men, die een maximum aan vocht opnemen, in een grote maat.» voor nog géén drie gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint in onze Huishoud-afdeling be neden, de verkoop van deze prachtige, volle grote zemen (en koop er ook een voor de auto), een uitzonderlijk mooie kwaliteit. voor ROTTERDAM Woensdag 19 febru ari is in Den Haag overleden ir. J. C. G. Boot oud-president-directeur van Shell Nederland NV. De begrafenis is van daag in aller stille geschied. Ir. Boot is in 1906 geboren. Hij studeerde aan de technische hoge school te Delft. In 1931 trad bij in dienst van de BPM. Van 1938 tot 1940 was de heer Boot werkzaam in Frankrijk. In de oorlog verbleef hij in Londen. Van 1951 tot 1953 was hij directeur van Shell Saint-Gobain in Parijs. In juli 1954 vertrok de heer Boot naar In donesië waar hij enkele belangrijke functies bekleedde in de Koninklijke Shell groep. In november 1957 kwam hij terug naar Holland. Van mei 1961 tot zijn pensio nering in september 1965 was hij presi dent-directeur van Shell Nederland NV. De heer Boot was ridder In de orde van de Nederlandse Leeuw. ROTTERDAM Zaterdagmid dag om een uur of vier reed een personenwagen op de hoek van de Nieuwe Boezemstraat met de Nieuwe Crooswijkseweg pardoes het trottoir op. De wagen knalde tegen een boom die afknapte, ging over de kop en kwam crp z'n kant tegen een stilstaande bestel wagen tot rust. Van de beide inzittenden werd de knecht P. H. v. d. B,, 24 jaar, aan rechterarm eh schouder ge wond. De vertegenwoordiger C. B., 35 jaar, werd aan het hoofd gewond. Nadat beiden in het Bergwegziekenhuis waren behan deld, zijn zij allebei ingesloten. Beiden waren dronken, het staat niet helemaal vost wie van de twee de wagen heeft bestuurd. Van beiden zijn de rijbewijzen ingetrokken. ROTTERDAM De bouw van de uitbreiding der Chevronraffinaderij in Pemis vordert goed. Verwacht wordt dat dit projekt in het voorjaar van 1969 gereed komt Onlangs werden twee delen van een 60 meter hoge toren voor atmosfe rische destillatie, die een diameter van meer dan zes meter en een ge wicht van ongeveer 200 .ton heeft, door een speciale drijvende kraan van de werf van Wilton-Fijenoord naar de raffinaderij getransporteerd. Daarna werden zij door een kraan van 350 ton een van de grootste van Europa opgericht. Badger. N.V., Den Haag, een doch termaatschappij van The Badger Com pany Inc., internationale ontwerpers en bouwers van. fabrieken,: kreeg de opdracht-voor' het ontwerp, de engi neering, 'üe materiaalverschaffing en de bouw van de nieuwe installaties. Door deze uitbreiding zal de capaci teit van de Chevron-raffinaderij van 5 miljoen ton per jaar op 12,5 miljoen ton per jaar worden gebrach.t. ROTTERDAM Burgemeester W. Thomassen en wethouder mr. H. C. G. L. Polak (stadsontwikkeling en verkeer) zijn zaterdag in Amsterdam op bezoek geweest bij burgemeester dr. I. Samkalden van Amsterdam en de Amsterdamse wethouder G. K. Hamm, Onderwerp van gesprek was het wereldhandelscentrum. Zoals men weet kwam, toen de plannen voor een wereldhandelscen trum in het Leuvehavenbekken te Rotterdam eenmaal uitgewerkt en al op papier stonden, Amsterdam plotseling met de idee dat een derge- Zonnige pier trok veel wandelaars HOEK VAN HOLLAND Einde van de sneeuwperiode: drommen mensen Heten zich het afgelopen weekend door een stralende zon naar buiten lokken: de straten waren weer be-wandelbaarf Als steeds tras ook nu weer de pier in Hoek van Holland een grote trek pleister. De meesten hielden hun winterjassen erbij aan, maar enkelen hadden gelijk de zomer in het hoofd en wandelden in hun colbertje alsof het minstens achttien graden was. Op rijksweg 20, en evengoed op de Groene Kruisweg, was het aan het verkeer goed te merken, dat de zee lokte. lijk wereldhandelscentrum in Amsterdam zou moeten komen. De Amsterdammers hadden er ook al een terrein voor en zouden een architect spoedig opdracht verstrek ken, ook een ontwerp voor zo'n we reldhandelscentrum te maken. Amsterdam verzocht „arbitrage" van de minister van economische za ken. Dit heeft er toe geleid, dat tui rechtstreekse gesprekken tussen de Amsterdamse en Rotterdamse stadsbesturen over deze kwestie zijn begonnen. Het is de bedoeling dat over dit overleg rapport wordt uitge bracht aan de minister van econo mische zaken. ROTTERDAM Een beetje eigen aardig, maar daardoor niet minder interessant, viel zaterdagavond in de feestzaal van De Doelen de de monstratie van oude muziekinstru menten door Barbara Miedema en Kees Otten midden in de soiree dansante van de afdeling Rotterdam van de Alliance Franpaise. Vele van de overwegend jonge aanwezigen zullen de verschillende blokfluiten, de tamboerijn of rinkel bom al wel hebben gekend, en het spinet, waarop Barbara Miedema een Prelude van Francois Coperin ver fijnd liet klinken, zullen misschien enkelen van zeventiende-eeuwse schilderijen .hebben herkend. Maar dat aan de hoorn van een steenbok, gemshoorn genoemd, muzikale to nen kunnen worden ontlokt, zullen weinigen hebben vermoed. De zinken gaven een scherp geluid te horen, waarbij dat van de ho- Het is niet te verwonderen, dat de wat ijl klinkende ruispijp verdrongen werd door de Kortholt, die tot de fagotfamilie behoort Een typisch gedrongen instrument is de worstfagot, die ook in een dwarsdoorsnede werd getoond, zodat goed te zien was, hoe vernuftig het lange luehtkanaal in de kleine ruimte is geborgen. Geestig klonken de mi- niklarinetjes. Na deze boeiende demonstratie van instrumenten uit oude tijden bracht Harry Meyers Metro-Sextet de be zoekers weer in deze tijd terug en de jongelui op de dansvloer. G. M. Dersjant Hans van Z. niet voor' daden verantwoordelijk UTRECHT De officier van justitie heeft een levenslange ge- vangeisstraf en terbeschikking stelling geëist. Als we de feiten bezien, kan niemand zeggen dat dat een onrechtvaardige eis is. Ik wil nadrukkelijk stellen, dat het noch de bedoeling van mijn cliënt, noch van mijzelf is, om hetgeen is gebeurd te vergoe lijken, alsof Hans van Z. een goede moordenaar zou zijn. In deze bewoordingen begon van morgen mr. F. P. van Ravenwaay voor de Utrechtse arrondissements rechtbank zijn verdediging van de van vier moorden verdachte Hans van Z. Mr. Van Ravenswaay beklemtoon de dat hij alleen zou pleiten met het oog gericht op het grote totaal. „Ik zal afzien van alle bijkomstigheden en twijfelpunten en zelfs niet spreken over de juridische kwalificatie van de overval op mevrouw Woortmeijer- Nickel uit Utrecht. De raadsman zei het jammer te vin den, dat van Z. de moord op Eily Ha gers is ten laste gelegd, „omdat Ik nu toch mijn aandacht moet richten op een deel van de tenlastelegging. Het gaat om deze vraag; heeft Hans van Z. deze moord gepleegd of niet? Hans van Z. is volgens de psychia ters eerlijk. Hij geeft toe, wat er ge beurd is. Welke reden zou hebben ge had, om hun wel de gruwelkheden rond de moorden op Donse, De Bruin, Cobi van der Voort en de overval op mevrouw Woortmeijer te vertellen, maar te zwijgen over Elly Hagers?. Ik hoorde over de radio, toen dit proces begon, dat Hans van Z. zijn bekenis van de moord op Eily Hagers zou hebben ingetrokken. Maar is er eigenlijk wel een bekentenis geweest in de zaak-Hagers? Heeft deze man ooit een bekentenis afgelegd uit eigen wetenschap? Van Z. heeft de verbalissanten ge frappeerd met zijn grote kennis van Eily Hagers. Hij maakte zoveel ge gevens bekend, dat hij-mede ge zien de moorden op de andere slacht offers heeft gedacht en gezegd: „Ik moet het wel gedaan hebben". Mr. Van Ravenswaay onthulde voorts, dat zijn cliënt ook van de moord op de Britse filmregisseur Claude Berkeley soortgelijke beelden heeft gehad. Nan lange verhoren eh zijn onmacht de -werkelijkheid te zeg gen, ging hij zelf verhaaltjes fantase ren. - Daarbij was er geen sprake van af dwingen, maal wel voor zichzelf iets afronden. Zo'n verhaaltje was dan sa mengesteld uit diepe beelden, zoals bij Elly Hagers de bloembak, de luci fer en de radio. Daarna ging Hans van Z. logisch verder denken en fan taseren, waarbij een verhaal ontstond. „Maar mag men dat dan een bekente nis noemen?" (zo vroeg mr. Van Ra venswaay). Soortgelijke beelden heeft Hans van Z. trouwens ook gezien van de moord op de bejaarde Goosje van Biggelen In Eist, maar in werkelijkheid zegt Hans van Z. niets van de moorden op Eily Hagers, Claude Berkeliy en Van Piggelen te weten. Mr. Van Ravenswaay heeft eens van Hans van Z. gehoord, dat de moord op Elly Hagers voor hem geen realiteit is, maar dat wel eerder sprake is van de sterke werkelijkheid in het geval- Berkeiey. Het wonderlijke met Van Z. is, dat hij van 1964 tot de moord op Cobi van der Voort in 1967 in een schemertoestand heeft geleefd. Vanaf de moord op Cobi van der Voort weet hij zich alle details weer te herinne ren, de periode daarvóór mist hij elke realiteit. Opvallend noemde mr. Van Ra venswaay de eerlijkheid van zijn cliënt Zelfs met zijn beelden is hij altijd eerlijk geweest Hij heeft ze gezien en gereproduceerd. De psy chiaters hebben er geen verklaring voor kunnen vinden. „Is Hans van Z. paranormaal, of is er sprake van schemertoestanden, zoals prof. Kloek UTRECHT Onmiddellijk na het uitspreken van het pleidooi van mr. F. P. van Ravenswaay, vlak voor hij naar de cel zou worden terugge bracht, stond Van Z. op, keerde zich om en beduidde mr. B. F. J, Simon, de raadsman van „ouwe Nol", dat hij hem wilde spreken. Enigszins beduusd stond mr. Simon op en hoorde Hans van Z. tot zijn verbazing zeggen: „Mijnheer Simon, neemt u mij niet kwalijk voor wat ik in de afgelopen dagen zo wel eens tegen u heb gezegd. Ik begrijp dat u ook moet vechten met de middelen die u heeft". Deze excuses voor zijn gedrag en Woorden ten opzichte van de raadsman van ouwe Nol" waren een enorme verrassing, omdat Hans van Z. tijdens het gehele proces geen twijfel heeft laten bestaan aan zijn afkeer van mr. Simon. De raadsman van „ouwe Nol" drukte onmiddellijk de hand die Hans van Z. hem aanbood en zei: „Denk erom Hans, ik ben je vijand niet, het ga je werkelijk goed. Vah- tniddag zal ik pleiten en dan anders over je spreken dan jij misschien wel denkt..." Glimlachend namen Hans van Z. en de advocaat afscheid van elkaar. als mógelijkheid heeft genoèmd? Wil Hans van Z. bepaalde dingen liver verdringen of krijgt hij er af en toe een beeld van terug? „De laatste mogelijkheid meende mr. Van Ravenswaay negatief te kunnen eli mineren. „Als hij beelden tracht te verdringen, kunnen de beelden die terug komen exact ook juist zijn, maar zowel in het geval Elly Hagers als de moord op Claude Berkeley kloppen de beelden niet met de wer kelijkheid. In het geval-B. zag hij een ver keerd automerk en bovendien zouden de remmen van de auto niet in orde zijn geweest, hetgeen ook in strijd was met de werkelijkheid. Btf Elly Hagers was onder meer fout in het beeld de knop waarmee haar radio werd aangezet. Die zat niet links, zoals Hans van Z. zei, maar bovenop. Door het maken van fouten is er geen sprake van ver drongen beelden", zo concludeerde mr. Van Ravenswaay, die bovendien te kennen gaf, dat de beelden zeker geen deel van het bewijs mogen op leveren. Voor de rest zijn er bitter weinig bewijzen. Het kettinkje is slechts eenmaal gezien door een niet geloof waardige getuige. Ongeloofwaardig is ook de caféhouder uit IJsselstein, die' de verdachte met Elly Hagers meent te hebben gezien in. zijn zaak. De manchetknoop kan niet van Hans van Z. zijn geweest, want hij droeg nooit eerder gerepareerde mancthet- knopen. Opvallend noemde mr. Van Ra venswaay het voorts, dat de open hartige Elly Hagers wel met haar laatste vriend heeft gesproken over de relaties die ze had met twee ge trouwde mannen en een verloofde jongeman, maar de haam van Van. Z. noemde ze niet. Dat is wonder lijk, want hij zou dan toch de enige man zijn geweest, di eeen partij voor haar zou kunnen zijn: ongetrouw en niet verloofd. Mr. Van Ravenswaay concludeer de, dat, in de zaak-EIly Hagers al leen een vrijspraak kan volgen. Het belangrijkste onderdeel van zijn pleidooi noemde mr. Van Ra venswaay zijn verweer tegen de door de officier van justitie gevraagde gecombineerde straf: levenslang en de maatregel terbeschikkingstelling van de regering. Het is een eis, die eigenlijk volkomen in tegenspraak is, vooral omdat het gaat om een verdachte, die optimaal verminderd toerekeningsvatbaar is. Een gevangenisstraf wordt opge legd aan iemand, die verantwoor delijk is voor zfjn daden. Dat is met Hans van Z. niet het geval. Hij behoort van regeringswege te worden verpleegd, maar als men ziek is wacht men niet eerst vijf jaar met naar de dokter te gaan. Men kan daarom niet zeggen: eerst levenslang zitten en dan verplegen. De officier heeft deze eis waar schijnlijk uit opportuniteitsoverwe- gingen gesteld, meende mr. Van Ravenswaay. Hij noemde de zaak tegen zijn cliënt een wonderlijke. Aan de ene kant een brute moordenaar, een reeks daden die volgens Van, Z. niet in zijn aard liggen en vóórts de conflictsituatie, waarin de jonge man tijdenlang leefde tengevolge van milieufactoren en andere om standigheden. Hij viel buiten dat milieu, werd een eenzame zoeker, een enigszins moest spelen, niet werd geaccep- zielige figuur, die steeds toneel teerd en geen contacten het met andere mensen. De spanningen waarin hij leefde kwamen tot een ontlading in een zelfmoordpoging en de mooi-d op Cobi van der Voort, waarvoor hij zegt geen enkel mo tief te hebben. Mr. Van Ravenswaay wenste een duidelijk onderscheid te maken tus- moonden, die werden geïnspirerd sen deze moord en de andere roof- door „Ouwe Nol". Daarbij ging het om geld. Maar geld speelde voor Hans van Z. niet zo'n grote rol als voor „Ouwe Nol". Bij deze moorden en ook bij de aanslag op mevrouw Woortmeijer was er steeds weer de twijfel, die aan de aanslag vooraf ging. De afslachting van De Bruin in Hees- wijk kan verklaard worden doordat Van Z. opeens het beeld van „Ouwe Nol" voor zich zag en De 'Bruin de keel afsneed om zijn woede op „Ouwe Nol" te koelen. Met het verstrijken van de tijd is er een duidelijk distanciëren van de invloed van „ouwe Nol" door Hans van Z. -geweest: Hans van Z. volvoert zijn daad bij mevrouw Woortmeijer niet. De grijze pleiter vervolgde met te zeggen, dat men hoe begrijpelijk de eis van lévenslang ook mocht zijn uit hoofde van de beveiliging van de maatschappij nooit iemand een straf mag worden gegeven die on herroepelijk is. „Deze man, ik zou bijna zeggen deze jongen wordt het leven uitzichtloos, als het „levens lang" over hem wordt uitgesproken. Er moet een redelijke en dat be tekent in dit geval een zeer kleine kans open worden gehouden, dat hü toch ooit nog ierts in zyn bestaan kan aanpakken. Een lange gevat®.',- nisstraf met een straffe begeleiding" kan misschien daartoe leiden, pSy.' ohologisch is dat misschien ook goed: voor Hans van Z." „Nu zegt u misschien tegen mij:, kom maar met een suggestie. En met die vraag zit ik dan, want wat moet: ik suggereren als er geen mogelijk heden zijn? Een gevangenisstraf, maar. niet levenslang is misschien nog eed' klein lichtje in de toeokmst van Hans van Z. De raadsman van Hans van Z.T heeft een zware taak gekregen én deze naar beste weten vervuld. Ik kan nu niets meer doen dan u dan ken en de problemen in uw schoof leggen", zo besloot mr. Van Ravens^: waay zijn pleidooi. De officier van justitie, mr. A. gjjSl mervvil, repliceerde, dat het bewijs ht de zaak-EHv Hagfers niet berust op de psychiatrische veronderstelling van? schemertoestanden. Er zijn ook nog- andere verklaringen en andere steun- bewijzen. :;VrPiéi Over de bekentenis van de ge vraagde straf zei mr. Somerwil, .flat de samenleving verantwoordelijk? blijft voor degenen die de zwaarste misdrijven hebbep gepleegd- In de,éis ligt opgesloten, dat dé straf niet on herroepelijk is. De gevangenisstraf kan volgens mr. Somerwil tot uitvoe ring worden gebracht in een psycho- patenkliniek. Hoewel in de eis sprake is vmpI „levenslang", bestaat de kans van gratiëring en dus opjarensteliing maar als dat het geval is biedt de terbeschikkingstelling van de rege ring de vereiste bescherming. De straf biedt de maximum zekerheid van be scherming van de maatschappij en anderzijds biedt de gevraagde straf de gelegenheid tot het ontwikkelen van de persoon van de verdachte met steun van de mogelijkheden die de psychiatrische wetenschap thans biedt „Persoonlijk hoop ik voor ver dachte, dat men daarin zal slagen", zo voegde mr. Somerwill er aantoe.1 (Van een-onzer verslaggevers) :i- ROTTERDAM De sfeer in de brandweer zou er niet beter op worden. Het stilzwijgen, dat wordt betracht zou daar mede de oorzaak van, zijn. De vrijwilligers moeten- wachten totdat de hele zaak pan klaar tn de gemeenteraad komt. Onderbrandmeester J. W. Willem-- se van eenheid 222 demonstreerde de stemming in de brandweer voor zijn woning, Rembrandtstraat 21. Al zijn brandweerspullen etaleerde hij rond, zijn OB-bord. Hij voegde er ten"over vloede de veelzeggende tekst Jn memoriam, rust in vrede" aan toe. „Het is nu definitief afgelopen", zegt hij. ROTTERDAM De achtjarige Peter Stenzc uit de Bergstraat is bij het „ijsje piepen" rondag door bet ijs van de Noordsingel gezakt. Hij kon zijn hoofc boven water houden door zich aan het: ijs vast te houden. De 21-jarige classi ficeerder J. Korporaal uit d-e Ooievaar- straat en de 22-jarige programmeur J. G. van Ruiten-burg uit de Bafflierstreat sprongen, in het water en -wasten Peter op het -droge te brengen. Niemand- liep nadelige gevolgen op.

Trouw / De Rotterdammer | 1969 | | pagina 2