Leen van Os wint referendum Project nieuw vliegveld uitstellen Eerst tweede baan voor Rotterdamse Luchthaven Voorstellen KvK-voorzitter Rotterdam-Air kreeg nieuwe behuizing Veertarieven in studie Verdeeld advies over de Rijnpoorthaven BLOEMENSHOW VOL CONTRASTEN Lentiade99 in Rivièra-hal: voorproef komende lente lentiade Op 25 maart debat excessen in Indonesië voor mm m m een nieuwe Aan toekomstig stationsplein Eerste ton voor ARP is binnen Extra uitkering Gemeentefonds Ren Korsten kan burgemeester worden Inauguratie van prof. dr. Kossen Mttl Omzet ICI-Europoort beliep 243 miljoen Rozenburg korting? RedrijfsHlm WF in première Het voorjaar begint op 7 maart met de bloemenpraéti BONNEE OPOEEFTA Ik geef op als nieuwe abonnee; DE ROTTERDAMMER Voor bijna 60 gemeenten Hulpstukken Van 7 t/oiIB maart in de, Rivièrahal, in de gran dioze omlijsting van Diergaarde Blijdorp Rotterdam Vele voorjaarsbloemen 50 jaar geleden De Rotterdammer Gezellige kaars in een glas Terwijl hij de tucht in uw kamer zuivért, ver spreidt hij een heerlijk frisse geur. Postzegel is niet nodig als u op de envelop schrijft: De Rotterdammer, Antwoordnummer 364, Rotterdam. Pagina 4 2A DINSDAG 4 MAART lai» (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De sleepboot-sta kingsleider Leen van Os, die in een conflikt gewikkeld is «et andere bestuursleden van de niet erkende vakbond Onafhankelijke Be drijfsgroep Verkeer, heeft het refe rendum gewonnen dat onder de leden van dze bond is gehouden. De groep Van Os kreeg 253 stemmen, zijn te genstanders (de groep Sparrehoom) 207 stemmen. Dit referendum was het gevolg van êen schikking in een kort geding tus sen twee groepen in de O.B.V., die elkaar wederzijds als lid schorsten. De president van de Rotterdamse rechtbank, mr. J. G. L. Reuder, stelde de partijen voor een referendum te houden teneinde meer klaarheid te krijgen in de verhoudingen. De twee O.B.V.-partijen gingen hiermee ak koord. De heer Van Os deelde maandag mee dat zijn tegenspelers thans niet bereid zijn de consequenties uit. deze uitspraak van de leden te trekken, dat wil zeggen dat, zij niet bereid zijn de eigendommen van de O.B.V. aan de groep Van Os over te dragen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De omzet van het concern van Imperial Chemical Industries Ltd. heeft vorig jaar on geveer 10,7 miljard gulden bedragen. Het aandeel van de fabrieken van ICI Holland NV in. Europoort beliep 243 miljoen gulden (waarvan 152 mil joen gulden werd uitgevoerd). Voor dit jaar verwacht ICI Hol land een omzetstijging van xesp. 15 en 30 procent Momenteel staan in Europoort ze ven fabrieken voor chemische pro- dukten, terwijl er nog twee in aan bouw zijn. In 1974 zal het ICI-ter- rein half zijn volgebouwd; tegen 1980 verwacht men de gehele opper vlakte te hebben volgebouwd. Vorig jaar werd voor een bedrag van 275 miljoen gulden geïnvesteerd to Europoort, t SZZtl* 4Ï.4S S3-«3*32$95-'38* SiT (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Bij de ope ning van het nieuwe pand van Rotterdam-Air op de Rotterdam se Luchthaven heeft mr. W. H. Fockema Andreae, voorzitter van de kamer van koophandel en fabrieken maandag zijn mening over de levensvatbaarheid van de luchthaven niet onder stoelen of banken gestoken. Hij stelde dat bij het overwegen van de meest ideale plaats van een geheel nieuwe grote luchthaven er gens in ons land het goed is na 4e gaan wat met relatief bescheiden middelen met de Rotterdamse lucht haven kan worden gedaan. Volgens mr. Fockema Andreae is het veld uitstekend gesitueerd in het zuid westen van ons land waa>r minister Bakker, volgens diens uitspraak, de luchthaven zo graag gesitueerd wil zien. Hij zei verder: „Nu mag minister Bakker de laatste tijd wel eens uitspraken doen. die wellicht eercter een voorlopige mening weergeven dan dat zij een neerslag vormen van een vaststaand regeringsbeleid, maar in deze ga ik met hem mee". De voorzitter van de Kamer van Koophandel stelde zelfs dat die twee de luchthaven er in feite al is, maar slechts meer op de toekomst moet worden gericht Hij zei: „In dit ver band is het verheugend dat de ideeën van deze minister nog wel eens wil len veranderen. Kwam hij vorig jaar met -de plannen voor een luchthaven in de Flevopolcter, dit jaar is het de Hoeksche Waard geworden". Volgens mr, Fockema Andreae heeft het, bedrijfsleven er geen be hoefte aan na de enorme Investerin gen op Schiphol en nu, zoals Roller- dam-Alr ook op Zestieahoven al weer te moeten eekenen met nog een grote luchthaven op korte termijn. Hij suggereerde dat in een veel verdere toekomst wellicht ergens in het land een nieuwe luchthaven moet verrijzen, maar dat Schiphol en Zes tienhoven het voorlopig wel aan kun nen. E ndat als er een tweede baan van 3.500 meter ten noorden van de Doenkade wordt aangelegd, de rand stad, waar driekwart van het lucht- vaartpotentieel zit, zelfs lange jaren vooruit kar., vooral wanneer er tussen seide luchthavens nauw overleg en mis schien zelfs een taakverdeling komt. Hij zei: „Schiphol hoopt op een Nu de staalbouw van het nieu we stationsgebouw bijna gereed is, en de toren aangekleed raakt, krijgt men een globale indruk van de omvang van het complex. spooraansluiting, Rotterdam heeft de ze praktisch reeds. Door deze maatre gelen zou tijd geworden kunnen wor den voor wat. betreft de beslissing van een nieuw veld eiders in het land, of in de Benelux. Dat is nodig om eerst te zien waar de ontwikke ling van de vliegtechniek heengaat. „Met een relatief kleine investering nu in deze luchthaven kan zeer veel kostbare tijd worden gekocht. Ik hoop, aldus de heer Fockema Andre ae, dat de gemeente dit onderschrijft en verdedigt." Tenslotte ging de heer Fockema Andreae nog in op het aantal vaste lijnen dat volgens hem zal kunnen toenemen. Er is dan wel meer voor lichting nodig waarbij gemeente en bedrijfsleven hand in hand moeten gaan. „De tijd aan deze luchthaven besteed is goed besteed, deze lucht haven heeft een goede toekomst.", Ook kondigde de heer Fockema An dreae nog aan dat in 1970 het nieuwe stationsgebouw op de luchthaven in gebruik kan worden genomen. DEN HAAG De actie „Negen gulden voor 90 jaar" van de ARP heeft tot nu toe honderdduizend gul den opgebracht Naast enkele grote giften die binnen kwamen stortten DEN HAAG Minister Bakker (verkeer en waterstaat) zal met Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland overleg plegen over de vraag of de per 1 januari 1969 ingevoerde ta riefsverhoging va» 60 procent voor het veer Rozenburg-Maassluis kan worden teruggebracht of dat de be woners van Rozenburg een korting kan worden verleend. In antwoord op vragen van het Tweede Kamerlid mejuffrouw N. G. Barendregt (soc.) zegt de minister dat hij het tarief van een kwartje per overtocht laag vindt. Vorig jaar maakten ruim anderhalf miljoen voetgangers, 570.000 fietsers en brom fietsers, 800.000 personenauto's en bijna 70.000 vrachtwagens en auto bussen van het veer gebruik. Het ex ploitatieverlies bedroeg bijna een miljoen gulden en zal ook dit jaar, ondanks de verhogingen, nog aan zienlijk zijn. De minister ontkent dat de derde veerboot vooral voor het industriële vervoer In dienst genomen is. Hij zou het niet juist vinden ais de lasten van dit schip op het bedrijfsleven werd afgewenteld, gesteld dat dit praktisch mogelijk zou zijn. Het vraagstuk van de oeververbin dingen in het westelijk Waterwegge bied wordt spoedig in nadere beschouwing genomen. Er is een werkgroep ingesteld, die o.a. de volg orde van uitvoering van de in het westelijk deel van het Rijnmondge bied ontworpen oeververbindingen bestudeert DEN HAAG Bijna zestig ge meenten hebben een aanvullende bij drage ontvangen uit het Gemeente fonds. Voor 1967 is hiermee een be drag van 11,8 miljoen en voor 1968 een bedrag van 8,6 miljoen ge moeid. De meeste gemeenten die een uit kering hebben gekregen liggen in het oosten ên noorden van het land. Voorts kwamen ervoor in aanmer king: Klaaswaal (over 1967: 60.000) Linsehoten (1967: ƒ86.000 en 1968: ƒ23.000). Maasland (1967 ƒ135.000), Vuren (resp. ƒ75.000 en 100.000), Waardenburg (ƒ75.000 en ƒ70.000) en Zierikzee 450.000 en 350.000). enkele duizenden leden de gevraagde negen gulden. (Zoals gemeld bestaat de ARP op 3 april negentig jaar). De ARP streeft naar een bedrga van vijf ton, onder meer voor publi citeit kaderwerk en internationale contacten Ook de georganiseerde actie van de kiesverenigingen, die uiteraard enige looptijd nodig heeft, begint op gang te komen, zo deelde men ons van de zijde van het ARP- secretariaat mee. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Het nieuwe kantoor van Rotterdam-Air, dat maandagmiddag is geopend, ligt aan het nieuwe stationsplein van de luchthaven. Het is een van de eerste vaste bebouwin gen aan dit plein. Het bijzonder fraaie gebouw, zowel va» binnen als van bulten, is een ontwerp van prof. W. G. Qulst, die ook de befaamde gebouwen voor het waterwlnwerk van de gemeente op de Berenplaat heeft ontworpen. Het gebouw is ongeveer zevenhon derd vierkante meter groot. Het is opgetrokken uit baksteen. Binnen is (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Maandagavond is in de grote zaal van de Doelen de bedrijfsfilm 1968 van Wilton-Fije- noord ln première gegaan. De ma kers, C. de Wit (camera en montage), D. F. de Ronde (tekst en geluid) en Fred Emmer (spreekstem), verdienen een compliment voor deze uitsteken de bedrijfsrolprent. Het is voor de 17e maal dat de werkers van WF werden geconfronteerd met de werk zaamheden waarmee zij dagelijks te maken hebben. De karweien die werden getoond waren stuk voor stuk interessant, zo als zoutpontons, cutterzuigers en het jchip Queen of Holland. Getoond werd verder dat het mee denken in een bedrijf door de werk nemers fors wordt beloond. Het ver lengen van schepen, zoals gebeurde met de Bornheim en Escherheim be tekent een spectaculaire bezigheid. Vele aspecten van dit bedrijf werden efwisselend en boeiend belicht. Over de samenwerking tussen WF en de RDM werd aan het eind van de film opgemerkt: „Met elkaar zijn w« sterker dan ooit tevoren." Voor de vertoning had de WF-har- monie de stemming erin geblazen. Directeur C. H. Meeuwisse zei ln zijn openingswoord dat de film door on geveer 5 a 6.000 mensen zal worden bekeken. Er volgen nog twee avon den op 12 en 17 maart. Bovendien zullen de oud-werknemers de film op 12 maart 's middags half twee kun nen zien. Na de pauze werd de amusee- jjmtsfilm „Maar niet met mijn vrouw" vertoond. een patio, waar tezijnertijd een ter rarium zal komen, een hobby van de directeur, de heer J. G. C. Mach- Wirth. De aannemer was de firma S. de Lange uit Maasland. De construc tie van het fundament is zo dat er nog een of twee verdiepingen op het gebouw kunnen worden gezet. De werkzaamheden van Rotter dam-Air bestaan behalve in het char teren van vliegtuigen voor uiteenlo pende doeleinden ook uit het verrich ten van gronddiensten voor de KLM, Swissair, BUA en BAF en verder voor het ongeregelde luchtverkeer. Rotterdam-Air is hoofdagent voor de volgende maatschappijen: British United Airways, British Air Ferries, British United Island Airways, BKS Air Transport, Dan-Air, Morton Air Services, Sierra Leone Airways en Sudan Airways. Het bedrijf werd opgericht vlak voor de opening van. de luchthaven, ruim twaalf jaar geleden, door vijf grote Rotterdamse bedrijven die be trokken zijn bij de scheepvaart. DEN HAAG Minister-president De Jong heeft de heer B. C. Korsten laten weten dat het niet onmogelijk is dat hij in aanmerking komt voor het burgemeesterschap van een klei ne gemeente. Maar hij zal de nor male weg moet envolgen voor het indienen van een sollicitatie. Dit zegt minister Beernink in ant woord op vragen van het Tweede- Kamerlid voor de Boerenpartij (groep-Koekoek) de heer A. Nuy- ens, die wilde weten of de heer Korsten had meegedeeld te sollici teren naar elke gemeente die vrjj zou komen. De heer Korsten heeft minister Beernink meegedeeld in algemene zin belangstelling voor de burge meestersfunctie te hebben. De heer Beernink ontkent ten slotte dat in dit geval is afgeweken van de gebruikelijke methode. De heer Nuyens had namelijk gevraagd of minister Beernink de heer Kor sten had opgebeld met de vraag of hij iets voelde voor het burgemees terschap van Gouda en of premier De Jong de heer Korsten steun had toegezegd als hij voor een benoe ming in een gemeente in aanmer king zo ukomen. (Zoals bekend is de heer Korsten lange tijd opgetre den als adviseur van enkele minis ters - red.) (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Terwijl de lente er nog niet is zal in Rotterdam een voorjaarsbloemenpracht te zien zijn. Van vrijdag 7 .tot en met zondag 16 maart herbergt de Rivièra-hal name lijk de „Lentiade", de vöorjaarspro- duktie van de Stichting voor Rotter damse Consumentenbeurzen en Ten toonstellingen. Over een oppervlakte van 2000 vierkante meter evenveel als in 1967 en 1963 in de Ahoy'-hal voor de bloemen werd gebruikt zullen vele duizenden voorjaarsbloemen een voorbode zijn van de komende lente. De bloemenshow is vol contrasten. Daar zijn hoofdarrangeur Wim. van Rijn en architect Martin van Deude- kom onder supervisje van direkteur John Hoffman van uitgegaan. Twee de uitgangspunt: de bezoekers moe ten de gelegenheid hebben tot wan delen zonder in een bepaalde richting te worden gestuwd: dwalen-to-al- le-rust dus. Derde uitgangspunt: de TUvièra-hal is herschapen in een.'tuin vol cirkel vormige composities en arrangemen ten. Een pluspunt daarbij was de mo gelijkheid de tropische plantenserre van de hal bij de „Lentiade" te be trekken. Het is in bepaald opzicht een revo lutionaire „Lentiade". Niet alleen door de contrastrijke arrangementen, maar vooral door de merkwaardige idag«ïijlB-Mkzon(J«g#-*an 10-221 „hulpstukken", waarvan gebruik is gemaakt: duizenden flessenscherven bazaltkeien, koperslakkeien, bakste nen, rode gravel en wit duinzand, boomschijvea, parelgrind, rietmatten. De Rotterdamse Federatie van Volkstuinverenigingen heeft voor de Rivièra-hal een aantal kassen inge richt. Zij laat hiermee enkele van de vele mogelijkheden die een volkstuin biedt zien. "Verder verzorgen de Koninklijke Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde, de Bloemisten Patroons Vereniging Rotterdam e o., met twee afdelingen, nl. de hoveniers en de bloemisten een inzending. Voorts is ®r de Europese kampioen bloemschikken, de Zwitser Alfred Ackermann met zijn arrangement „Vakantie in Zwitserland" en >de tweedte man. op de Europese ranglijst, de 'Rotterdammer Toon Overvoorde. Dagelijks zullener bloemschik wedstrijden voor de bezoekers wor den georganiseerd (aanvangstijden 14 en 20 uur), 1 Vrijwel aiie voorjaarsbloemen zul len te zien zijn op de „Lentiade". Van vlooi tot orchidee, van roos tot tulp, van forsythia tot azalea, van clivia tot Iris en anjer. (Er zijn alleen al 5000 rozen en meer dan 10.000 tul pen). De derde „Lentiade" wordt donder dagavond om kwart over acht offi cieel door de voorzitter van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken, mr. W, H. Fockema Andreae geo pend. Vanaf vrijdagochtend 10 uur zal de tentoonstelling dagelijks (ook op zondag) tot 22 uur tot en met 16 maart voor het publiek te bezichtigen zijn De toegangsprijs is ƒ3,50, voor welk bedrag men ook een bezoek aan de diergaarde kan brengen. Na 17 uur is de toegangsprijs 3, maar dan is een bezoek aan de diergaarde niet meer mogelijk. (Vervolg van pagina 1) DEN HAAG Over de Rijnpoort- haven is een uitvoerig rapport op gesteld en voortvloeiend daaruit dan wel los daarvan voeren Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland aan dat de Waterweg altijd ais een snel weg is gezien, met welke zienswijze havenontwikkeling langs bedoeld deel van de rivier In strijd is. Binnen varende schepen bevaren de ver keerde wal en moeten om de Rijn- poorthaven te bereiken, de rivier kruisen. Maar het begrip snelweg is toch al niet meer te handhaven, gelet op de steeds toenemende intensiteit van het verkeer en niet al te grote ha vens ontmoeten dan ook wat dit be treft geen bezwaren meer, ook al gelet op de betere beloodsing en na vigatie. De verzilting is te ondervangen. Daar tegenover staat dat wél geble ken is dat op de voorgestelde plaats een ferryhaven met passagiers accommodatie en accommodatie voor rij-op/rij-af-verkeer, alsmede voor bepaalde rijksdiensten gewenst is, maar dat er vóór het jaar 1980 aan een containerhaven geen behoefte bestaat. Het verlenen van optimale ac commodatie is zelfs niet wenselijk, omdat men daarmee andere (con tainerhavens zelfs in de wielen zou rijden. Zou men toch containers in de haven onderbrengen, dan ziet het ernaar uit dat spoedig uitbreiding gewenst is uit behoefte aan aanver wante aktiviteiten. Ruimtelijk gezien 20u er sprake zijn van een krachtige ingreep in het gebied tussen Maassluis en Hoek van Holland. Het Westland, dat zich aan de noordzijde bedreigd ziet door Haagse uitbreidingen, zou ook aan de zuidzijde een veer laten. Behalve dat het tuinbouwgebied wordt aangetast, ziin er ook gevolgen te verwachten voor ruimte voor (Van onze pariementsredactie) DEN HAAG Een voorstel van de socialistische fractieleider, drs. Den Uyl, de brief van premier De Jong over door Nederlandse militairen in Indonesië gepleegde excessen op de agenda te plaatsen, is vanmiddag door de Tweede Kamer aanvaard. Misschien wel tot verrassing van de heer Den Uyl zelf KVP-fractielei- der Schmeizer vond het namelijk een voorstel dat alleen maar tijdverlies betekende stemde de meerderheid van de KVP met de ARP en de PPR voor het voorstel-DenUyl. Tegen wa ren WD, een deel van de KVP, CHU en Boerenpartij. De heren Tilanus (c.h,) en Schmei zer meenden dat het nuttiger was, de regering eerste het seniorenconvent van de Kamer te laten informeren over de problemen die zich voordoen bij het onderzoek naar de documen ten. De heer Schmeizer vond dat doelmatiger. De hear Den Uyl, die tegenover de liberaal Toxopeus toegaf, dit voorstel gedaan te hebben omdat zijn plan voor een begeleidende Kamercom missie was afgewezen, meende dat zich sinds de brief van de heer De Jong (eind januari) nieuwe ontwik kelingen hebben voorgedaan. Hij vond dat men een publieke zaak zo veel mogelijk en zo snei mogelijk publiekelijk moet bespreken. De brief van de premier zal nu 25 maart door de Tweede Kamer behandeld worden. Algemeene staking en onlusten te Ber lijn. Berlijn, 4 Maart. De Arbeidsraden van Groet-Berjjjn hebben onder een ge weldig tumult de algemeene staking voor groot Berlijn gepror'smeerd. Om acht uur 's avonds i> ebben de tram en de ondergrondsche spoorweg het be drijf «top gezet, zoodat het Berlijnsche verkeer werd lamgelegd. In de «rbedds- wijken kwam het tegen het vallen van de duisternis tot ernstige onlusten. naam: C per maand betaalt: O per kwartaal Mijn naam lm straat plaat»; AI» beloning voor mijn aktivitett ontvang Ik een "Gouda Bouquet". De nieuwe abonnee krijgt onze krant veertien dagen gratis. inzenden aan Bureau van dit blad n hokje zwart maken naar keuze woningen voor de in de havens ure, kende mensem en hun gezinnen De Provinciale Planologische Com missie, die G.S. over deze kwésti," hebben geadviseerd, is overigensniit tot een eensluidend advies gekomen Een aantal leden is vóór de Rot terdamse gedachte, een aantal anfa re leden is vóór een haven heperft tot Rijnmonds gebied, waarbij A, mogelijkheid tot latere uitbreiding op Naaldwij ks gebied open gehouden moet worden. Andere leden willen beperking tot Rijnmonds gebied zonder de xattfy Ijjkheid tot ui)tbreidmg voorhanfe te houden. 1 De vaste commissie van advies en bijstand voor ruimtelijke ordenine was in meerderheid voor het rianfl. punt van G.S. Een aantal leden, had echter bovendien grote bezwaren tegen een haven op alleen Rijnmonds gebied. "Volgende week donderdag verga- deren Provinciale Staten over Kjjn! poorthaven. AMSTERDAM Aan de universi teit van Amsterdam heeft prof. dr/R B. Kossen uit Amsterdam gisteren zijn ambt aanvaard als bijzonder hoogleraar in de praktische th vanwege het seminarium der algen»." ne doopsgezinde sociëteit. Hij is de opvolger van prof. dr. C, Riemen, die in 1967 is overleden. De rede, die de hoogleraar uitsprak was getiteld: „De plaats van de we- tenschap in de samenleving naar di opvatting van Eugen Rosenstock- Huessy". Prof. Kossen werd m 1923 ia Bolsward geboren. Hij studeerde theo logie aan de universiteit vss Amsterdam, waar hij in 1950 het dcc- toraal examen aflegde. Ditzelfde deed hij ook aan het doopsgezind semina rium in de hoofdstad. In 1950 promoveerde hij aan de Amsterdamse universiteit op het proefschrift „Op zoek naar de histo rische Jezus. Een studie over Albert Schweitzers visie op Jezus' leven". Van 1950 tot 1956 was hij doopsge zind predikant te Ijlst, vervolgens tot 1961 te Berlicum en daarna te Zeist. T\E ORGANISATIES, die ïtch hebben belast met" het maatschappelijk welzijn In" Rotter dam maken soms gebruik van nogal merkwaardige symbolen. Zo bestaat er reeds de nodige öjd een tijdschrift „Maasmondig", Het is van de Raad voor het Maatschappe lijk Welzijn en de omslag bevat van het begin af.... een door de paal worm danig aangevreten ducdalf. Als een ongelukkige kapitein het ra z'n hoofd krijgt daaraan zijn vaar tuig af te meren wacht hem onher roepelijk een proces voor de. Raad van de Scheepvaart wegens volsla gen gebrek aan gevoel voor verant woordelijkheid voor de veiligheid van zijn schip. Op mijn bureau lïg|en nu twee pamfletjes. Het ene betreft de sociale raadsman, de taak die hij heeft, de positie die hij in de Rotterdamse samenleving inneemt. De omslagtekening is geel en en vertoont een tekening, die-start doet denken aan houtnerf, Ik-neem niet aan dat de sociale raadsman zich daarmee aandient als een hou ten klaas... Maar men kan er ook iets anders in zien. Er lopen mooie lijnen dsrer» over, alleen op één punt vormen dié lijnen kringen, die naar buiten tee, wijder worden. Als een stil watertje waarin, een steen is geworpen/Is de sociale raadsman een steen in de stille Rotterdamse maatschappelijke vijver? - J Een tweede pamfletje heeft de wijkraden tot onderwerp. Daarvan laat de omslag de platte grond van een grote stad zien, tweeën gedeeld door een grootr wa ter. Natuurlijk, dót is Rotterdam," mét de Nieuwe Maas er dwars doorhees. Maar bij nadere beschouwing blijkt een vaste brug met stenen bogen de beide oevers te verbinden. Maastricht? Of...... een stukje Amsterdam? Enige getekende bouw werken doen wel héél erg Amster dams aan. j. Ik kan me echter moeilijk, voorsteilen dat de wijkraden, in pamflet als de „krachtcentrale v® de wijk" aangeduid, hun Rotter damse wijkingezetenen zo op de te nen hebben willen staan! dit zijn allemaal slechts grapjes. Eerlijk, ik heb aW waardering voor het werk van ve Raad voor met Maatschappen)* Welzijn, de sociale raadslieden eft U® wijkraden. Hoe populair die .laats® wel zijn blijkt uit het grapje een van mijn vrienden, die spw* over de „wijkraad voor w*" mond".... De sociale raadslieden kunnen,® Rotterdamse bevolking heel diensten bewijzen en ik hoop hen, dat zij spoedig heel popul® zullen zijn. ---

Trouw / De Rotterdammer | 1969 | | pagina 2