jfl I IN VERTROUWEN EN MET NAAM OBV Leen van Os begint met nieuwe organisatie Sportvissen op zee aan boord van Cascade Bloemententoonstelling k Ahoyblies Lentiadeopen Diergaarde Blijdorp ïl lij Winnaar van referendum Plaats aan dek voor 45 man '■I* nti in Sportvisserij- y heurs in Ahoy'-hal Bloemenbeurs in Rivier a-hal oitmn Rijnmond schrijft aan Kamer over luchtvervuiling UW SONY-SPECIALIST VOOR ROTTERDAM HMI7Y lil scheepsruim gevallen Na aam^ding doorgereden IJl jn, voor de man van vandaag» die niet van gisteren is en ook overmor gen goed gekleed wil gaan. Schade door brand; bij Rijnmond NV Omvel en overleden ■ïlfl elk e vr ij dagavond ...tot 9 uur open labo-tapijt eerste keus 100 cm breed. GOEDE VANGST VAN BUITEN TWEE DELEN TEGEN MACHTSSTRIJD Een eldorado voor fotografen. rt POTTERDAMMER Pagina 3 2A VRIJDAG 7 MAART 1969 pe verkoopprijs van jabo-taoijt is algemeen bekend.,... en ie dereen kan dan ook (controle ren dat het hier om een unieke' aanbieding gaat. •Origineel jabo-tapijt, strikt la jcau», 100. cm breed en ver krijgbaar indiverse kleuren verkopen wij nu met een voor- deel van bijna f.4.- per meter (dat scheelt een aardig bedrag <.op eén heie kamer). U betaalt hu voor een meter jabo nog géén vijf gulden. neemt U de maat van Uw kamer meet Vrijdagavond om. 6 uur begint de verkoop van deze fantasti sche aanbieding origineel jabo- tapijt, 100 cm breed, keus uit diverse kleuren, nu'per meter voor Cvk-mundagmorgsn cpart Stén tal of xhrift. baft (Van een onzer verslaggevers) BOTTERDAM Leen van Os gaat hoewel een referendum heeft uitgemaakt dat de meer derheid van de leden der OBV (Onafhankelijke Bedrijfsgroep Verkeer), die hun stem hebben uitgebracht, hem als „De man" beschouwen in feite een nieuwe organisatie opzetten. Met enkele getrouwen hoopt hij veel meer mensen achter zich te krijgen dan de 253. die op hem hebben géstemd. Zijn ideaal eenheid van vakbeweging hoopt hij vervolgens te bereiken door aansluiting te zoeken bij onder meer het NBV (Neder landse Bond Vervoerspersoneel, aangesloten bij het NW) en an. dere erkende en niet-erkende or ganisaties. Een „opgaan in" sluit hij niet uit, al zal dat langs wegen van de geleidelijkheid moeten verlo pen. Leen van Os,- die destijds uit de Eenheids Vakcentrale stapte omdat daar volgens hem de bestuursleden "niet langs democratische weg geko zen werden, meent dat thans in de organisatie die hij tot nu toe heeft gediend, dezelfde methoden worden gevolgd. Er worden in de OBV alleen (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Sportvisserij op de Noordzee wordt dit sei zoen mogelijk aan boord van de speciaal voor dat doel verbouwde kustvaarder Cascade. Bij gunstig wéér zal dit schip elke dag om acht uur 's ochtends vertrekken vanaf de scheepswerf Figee aan de Koningin Wilhelminahave» in j Vlaardingen (terug om zes uur 's avonds). «Vissen buitengaats" is een idee van drie verwoede sportvissers, dié vorig jaar besloten een schip te gaan exploiteren omdat ze bij de. beoefe ning van hun sport niet die facilitei ten en accommodatie, ontmoetten die ze nodig hadden. Ze kochten de 400 ton metende kustvaarder Cascade, die toen in de ïerse haven Dublin lag, werkloos vanwege de slechte stand van zaken in de kustvaart. De afgelopen maanden is dit uit 1937 daterende schip verbouwd bij Figee. De romp is blauw geverfd, de, opbouw wit en de bomen met de schoorsteen geel. De Cascade beschikt nu over een aantal verwarmde compartimenten, waaronder een bar, gezellige hutten, een kombuis e.d. Er is plaats voor maximaal. 45. sportvissers, die aan I dek hun sport kunnen bedrijven. Aan boord kan' men dranken en maaltijden gebruiken, terwijl ook de mogelijkheid bestaat de gevangen vis 1 schoon te maken en zelfs te roken. De sportvisser hoeft zélf de vaak kostbare hengelsportartikelen niet te bezitten: hij kan aan boord de spul len huren. De Cascade is bij uitstek geschikt voor de experimentele sportvisserij op zee. De hengels worden uitgegooid voor de kust van Hoek van Holland naar Scheveningen, op een afstand van 10 tot 15 mijl builen de uiterton. In zuidelijke richting vaart het schip tegen de Maasvlakte aan. In belde gebieden bevinden zich uitstekende vis stekken. Naar gelang van de aard van de vangsten wordt ér gevist of wel ter wijl het schip voor anker ligt (plat vis) of wel drijvende boven scholen (bijv. makreel). De vangsten zullen een spectaculairder ©invang hebben dan op de Zeeuwse stromen. De aan wezigheid aan boord van het schrij vende echolood zal van groot nut blijken, omdat daarmee scholen vis kunnen worden waargenomen en de muien waarin flé, platvis zich amj voorkeur ophoudt, kunnen worden gepeild. Bovendien beschikt de Cas- cade regelmatig over gegevens be treffende de trek van de vis. Deze worden om'de twee dagen door de Dienst Visserijonderzoek verstrekt. Het gezag aan boord wordt gevoerd door kapitein H. van het Slot (34), die de afgelopen zeven jaar als gezag voerder heeft gevaren op de kust vaarder Trias Trader op de dienst Rotterdam-Londen. Hij wordt bij gestaan door vier bemanningsleden, van wie de passagiers vooral te, ma ken krijgen'met kok-hofmeester J. van der Poel. Zijn specialiteit is „Captain's Dinner", bestaande uit ca- pucijners met spek en sn®~t; De prijs per dag bedraagt per •persoon 20 gulden. Het is mogelijk tegen speciale prijzen het schip te reserveren voor gezelschappen (boe ken bij Figee). ROTTERDAM - - Bij een ver keersongeluk is donderdag de der tienjarige Tineke van der Mast om het leven gekomen. Het meisje reed met een vriendinnetje achterop de fiets op de Dordtsestraatweg. Zij moest een stilstaande vracht wagen passeren, juist op het ogenblik dat een andere vrachtwagen haar in haalde. Het meisje dat achterop de nets zat, sprong er toen ineens af. De fiets ging slingeren en Tineke viel, waar bij zij door de achterwielen van de aanhanger werd overreden. Zij werd met ernstig inwendig borstletsel naer het Dijkzlgtzaekehhuis overgebracht en is kort daarna overleden. Het meisje dat van de fiets afsprong, kwam onder de stilstaande vrachtwagen terecht. Zij kreeg geen letseL LEEM VAN OS opnieuw bestuursleden geaccepteerd die het OVB (Onafhankelijk Verbond van Bedrijfsorganisaties) welgevallig zijn. Verkozen bestuurders worden geroy eerd. „De OVB", zegt Leen van Os, „heeft opgehouden te bestaan als on afhankelijke organisatie en is afhan kelijk geworden van de steeds anders uitgelegde uitslagen van een machts strijd, geleid door landelijk OVB-voorzitter A. v.d. Berg," die de onafhankelijkheid wil aantasten," Van de Berg en diens medestan ders gebruiken, aldus Leen van Os, hun positie in het OVB, evenals hun in de PSP en daarmee in de gemeen teraad verkregen zetels, om eigen be langen te dienen. Onbegrijpelijk hoe de PSP dit heeft kunnen laten ge beuren; zij ondergraven daarmee him eigen partij, want mensen als Van de Berg en Oosterwijk staan'niet achter de PSP-denkbeelden, maar zijn „in filtranten van de Vierde internatio nale". Hoe dat zij, de uitslag van het re ferendum wordt door beide partijen anders geïnterpreteerd. Volgens Van Os en de zijnen zijn er 1350 leden van wie velen geen referendum-biljet hebben gekregen. Volgens Van de Berg c.s. zijn' er rond 1100 leden. Of zij allemaal bereikt zijn is een zaak van de notaris. Van Os ziet 257 stemmen als een meerderheid tegenover de 203 op het anderebestuur uitgebrachte stemmen (plus 31 ongeldige; er zijn 491- stem men in totaal uitgehracht).-De andere OBV-groep Sparreboom meent dat de ruim 600 leden die zwegen in feite hebben toegestemd dat de groep Sparreboom blijft, maar niettemin zal de zwijgers daar nog nadrukke lijk om gevraagd worden. Vjn Os zegt dat van de 203 op de groep Sparreboom uitgebrachte stemmen er ettelijke „van buiten Rotterdam zijn aangesleept". Van de Berg zegt dat van de op Van Os uitgebrachte stemmen er een flink aantal is van mensen die in verband met de sleepbootstaking ver gaderingen bijwoonden en zich als lid inschreven. Een deel daarvan heeft alweer bedankt. „Hoe het referendum ook is uitge-. pakt en hoe de uitslag ook, na even tuele correcties is", zegt de heer Van de Berg, „de bedoeling van de schik king in kort geding aan beide partij en door mr. Reuder voorgesteld was, dat Van Os uit de OVB zou gaan, mét de mensen die volgens de referen dum-uitslag achter hem staan. De naam OBV mag hij houden, die is ons als OVB toch maar opgedongen en heeft alleen maar verwarring geschapen rond de naam. De mensen die Van Os volgen krijgen alles toe gewezen waarop zij recht hebben, maar een nader, rustig uit te voeren onderzoek kan uitmaken of zij rech ten laten gelden, die er in feite niet zijn. We werken de zaken rustig af nu door de uitslag van het referen dum de kwestie' in feite is ge klaard. Bij de OVB sloot zich bij de op richting in 1948 aan de Landelijke Bedrijfsorganisatie Verkeer", aldus de heer Van de Berg. „Deze heeft altijd zo geheten, zij het dat er op een gegeven moment als toevoeging OBV bijkwam. Vorig jaar is die toe gevoegde naam tot hoofdnaam uitge roepen, terwijl tevens een statuten wijziging werd voorgesteld. Met die gewijzigde statuten wilde men de ko ninklijke goedkeuring verkrijgen die tot dan toe nog altijd ontbrak. Er waren echter regels in opgeno men, die in strijd zijn met die van het OVB. We hebben niettemin de OBV onder onze vleugels getolereerd, met de bedoeling die statutenwijzi ging na intern overleg over aanpas sing langs normale wegen doorge voerd te krijgen." Toen viel het bestuur van de OBV In twee delen uiteen. De groep Van Os, een minderheid volgens Van de Berg, wist een meerderheid te ver krijgen door van de sleepbootstaking te profiteren. Van Os ontkent dat. Het OVB wilde niet aan een staking, omdat het eigen belangen stelde bo ven die van de arbeiders. „Toen ik de staking in het belang van die werknemers doorzette, heb ben zij opnieuw de machtsstrijd op geroepen en mij met lasterpraat zwart gemaakt, ze hebben getracht mijn telefoon afgesloten te krijgen en ik krijg nog steeds niet het salaris waar ik recht op heb. De laster in manifesten ging door, ondanks de afspraak dat tijdens de voorbereiding van het referendum van beide zijden elke actie zou wor den gestopt." „De groep Sparreboom heeft", al dus Van Os, „trouwens alles gedaan om het tijdstip van het referendum te verschuiven, om zo de populariteit die met de sleepbootstaking was be reikt te doen vervagen. En het gevolg van al die destructieve acties is dat de cijfers erg laag zijn gebleven, zo dat de uitslag in feite weinig zegt, al heb ik dan gewonnen", vindt de beer Van Os, „en al heeft het andere bestuur dan een nederlaag geleden, die opnieuw met afschuwelijke ver dachtmakingen gewroken wordt". Zo wordt gezegd, dat Van Osde organisatie 15.000 schuldig is en dat hij chantage pleegt. „Ik zal thans zelf een onafhankelijk onderzoek in laten stellen naar de situatie van mijn kasboeken. Dat kan alleen maar on gunstig uitvallen voor de groep Spar reboom. „Verder blijven we ons verzetten tegen de machtsstrijd. We laten.: nog één manifest uitgaan en met degenen die zich al bij ons aansloten of die dat alsnog doen, gaan- we zelf door of, zo men wil, opnieuw beginnen. Wel bereiden we nodige stappen voor om dossiers en andere zaken waar we recht op hebben, alsnog in bezit te krijgen. We proberen met andere organisaties tot grotere een heid te komen. Het kantoor aan de Mathenesser- laan moeten we wel verlaten, omdat' dat eenvoudig een kwestie is van een huurcontract dat los van alle narig heid kan worden opgezegd". Het cen trale bureau wordt voorlopig ge vestigd aan de Mathenesserweg 08b (woonhuis L. van Os). Geestverwan ten worden opgeroepen hun contribu tie niet meer aan de OVB te vol doen. De OVB-bestuurders zeggen: „Wij maken de volgelingen van Van Os er zelf op attent dat ze bij ons niét meer met contributie moeten komen, want dan komt het in de verkeerde bus. En verder houden wij ons bij onze landelijke bedrijfsorganisatie Verkeer, dié dan eindelijk zonder ge harrewar en gezuiverd van de. Van Os-aanhang verder kan werken". Men rekent er bij het OVB op, als alle cijfers zijn uitgewerkt en wan neer gebleken is wie van de stem mers nu wel lid zijn en wie niet, dat bet gros voor het OVB zal blijken te hebben gekozen. Hoe dat zij: Van Os beeft er ge noeg van en gaat zijn eigen weg, met beboud van de naam OBV en in het vertrouwen dat velen hem zullen volgen. lentfa VT:& - Lentiade, een ongelooflijke bloemen- prachtmet unieke opbouw van contrast rijke arrangementen. Behalve violen, forsythia's, azalea's, clivia's, irissen, anjers en orchideeën zijn er alleen al 5000 rozen en meer dan 10.000 tulpen. De tropische plantenserre Is speciaal 'inkleuropgetrokken en biedt een adembenemende aanblik. tfi 'Dagelijks bloemschikwedstrijden voor bezoekers, aan vangstijden 14 en 20 uur. Dagelijks geopend (ook zondags) van 10 tot 22 uur. Toegangsprijs f 3.50 inclusief gratis bezoek aan de Diergaarde. Na 17 uur f 3.- exclusief bezoek aan de Diergaarde. Kinderen f 2,- (na 17 uur 11.50). (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM In de Ahoy*-hal za! van 4 t/m 10 april de-sportvisse- rijtentoonstelling „Visma '69" worden gehouden. Deze beurs wordt georga niseerd door het Publiciteitsbureau Nederland en zal eenderde deel van de hal beslaan. Ongeveer 40 winkeliers, handela ren, fabrikanten en-organisaties ral len een gevarieerd overzicht bieden van uitrustingen, sportkleding, beno digdheden en comfort voor de sport visserij. Er komt een assortiment van diverse modellen van visbeten van hout, staal en polyester en. ook van hulpmotoren. Advies en voorlichting zal worden gegeven door o.a. hét ministerie van landbouw en visserij (afdL sportvisse rij), de Organisatie ter verbetering van de Binnenvisserij, het Riza Rijksinstituut voor Waterzuivering en de rivierpolitie (die visakten en/of hengelbewijzen zal uitgeven). De beurs is ontstaan omdat er steeds meer behoefte blijkt te bestaan aan voorlichting over sport visserij, die tot een massa-recreatie uitgroeit „Visma '69" is dagelijks geopend van 10.30 tot 22.30 uur. ROTTERDAM Met pittige mu ziek en een rondgang tussen de (dui zenden bloemen blies gisteravond het trompetterskorps „Ahoy" vooraf gegaan door een groep majorettes in de Rïviêra-hal de derde bloemen- expositie „Lentiade" open. Hiermee kreeg de beurs toch een vleugje „Ahoy" mee nu ze na twee jaar in de Ahoy-hal gehouden te zijn geweest, haar intrek heeft genomen in de Rivièra-hal. Dat gebeurde om dat er ditmaal uitsluitend bloemen zouden worden geëxposeerd en men dus kon volstaan met een kleinere oppervlakte. „De „Lentiade" werd geopend door mr. W. H. Fockema Andreae .voorzit ter van de Kamer van KoophandeL Hij noemde de beurs een eerlijke, echte en zeer mooie, zonder commer cie, waarheen hopelijk enkele tiendui zenden mensen zullen trekken. Dat was nodig, zo zei hij, daarbij een spreuk van Erasmus aanhalend in dit voor modebewuste man opvallend-onopvallend Iangenhorst 253, ridam-zuidwjjk vrij dagavon ils tot half tien geopend ROTTERDAM Voor -een halve ton schade" is donderdag bij het che mische bedrijf Rijnmond iii/'de 'Bot lek ontstaan. Bij het in gebruik ne men van een destillatiekolom vatte uitstromend benzolzuur vlam. De eigen bedrijfsbrandweer kon het vuur onder bedwang krijgen. De Rotterdamse brandweer hoefde geen dienst te doen. Er werden leidingen vernield en isolatiemateriaal. Erasmus-j'aar: ,,'t Volk sticht en kweekt de stad". De voorzitter van de Stichting In ternationale Consumentenbeurzen, de heer C. van der Linden, sprak vooraf een dankwoord tot allen die hebben meegewerkt aan de totstandkoming van deze .Lentiade". *De tentoonstelling is klein, maar fijn. Op een oppervlakte van ruim 2000 vierkante meter bloeien vele duizenden bloemen: tulpen, rozen, narcissen, fresia's. In het midden van de hal ligt een flinke waterpartij, met rondom alles wat maar' aan het naderende voorjaar herinnert. „Lentiade" duurt tot en met vol gende week zondag (dagelijks van 10 tot 22 uur). ROTTERDAM Het dagelijks bestuur van Rijnmond heeft de Rtjn- mondraad voorgesteld aan de Tweede Kamer een adres ie zenden betreffen de het wetsontwerp luchtverontreini ging. De Kamer wordt gevraagd te bevor deren, dat in het ontwerp geregeld wordt, dat aan Rijnmond in plaats van aan Gedeputeerde Staten ver gunningverlenende en controlerende bevoegdheid wordt-toegekend. Gevraagd wordt dat - de 'voorzitter én het dagelijks bestuur van Rijn mond de bevoegdheden eb taken te vervullen krijgen, die de- Wet op de Luchtverontreiniging aan de commis saris der Koningin en Gedeputeerde Staten toekent. DE COMPLETE SONY-SORTERING VINDT U BIJ UUUia 1 AERT V. NESSTRAAT 38 1e MIDDELLANDSTR, 72 TEL118S11-235327 "ROTTERDAMt De 57-jarige stu wer A. de 'Snoo uitde Transvaalstraat is tijdens werkzaam heden in het ruim van het mo torschip Arai, dat in de Maashaven bij de RSM ligt, plotseling onwel ge worden en overleden. Afscheid van hoofdlieden (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Het college van hoofdlieden van de brand weer heeft donderdag uit han den van burgemeester W. Tho massen de ontslagbewijzen ge kregen. Aanvankelijk lag het in de bedoeling dat tijdens een diner te doen, maar de hoofdlie den vonden dat, gezien de situa tie b de brandweer, niet oppor tuun. De burgemeester stelde er echter pr s op om persoonlijk af scheid te nemen van het college, dat 51 jaar geleden werd opge richt. Met Ingang van 1 april is eveneens het blad „De Brandweerman", maan delijks orgaan van en voor alle Rot terdamse brandweerlieden, opgehe ven. Het maart-nummer zal nog verschijnen. Dat is overigens al bij de drukker. Het veel gelezen blad heeft dan in totaal zestien jaarganger plus drie nummers gehaald. Het blad had eerst een zeer een voudige uitvoering. Met ingang van oktober 1964 kwam het uit in een gemoderniseerde uitvoering, in een felle brandweer-rode omslag, voor zien van actuele brandweerfoto's. De hele opmaak werd toen beter, ook dankzij de talrijke illustraties. Het werd gedrukt bij de gemeentedruk kerij. ïn een korte toespraak tijdens het afscheid van de hoofdlelden in zijn werkkamer zei de heer Thomassen het bijzonder vervelend te vinden dat de samenwerking op deze wijze moest woeden verbroken. Hij stelde ook dat het niet anders kon. Hij wil de niet terugkomen op alles wat in de afgelopen maanden In en rond de brandweer is gebeurd. Vervolgens overhandigde hij met een persoonlijk woord iedere hoofd man het ontslagbewljs en een ca deautje, namelijk het „Zilveren Boek" van de gemeente Rotterdam, waarin ook een opdracht van de bur gemeester aan de hoofdlieden staat geschreven. Namens de hoofdlieden antwoordde de heer J. J. Ooster, president-hoofd man. Hij zei dat, nu de burgemeester niet wilde terugkomen op het ge beurde, hij dat ook niet zou doen, omdat hij anders bittere woorden aan het adres van het gemeente bestuur zou moeten richten. Hij zei ook dat het met droefenis is dat de brandweertaak moet worden neergelegd en dat daardoor dit afscheid s een onprettig gevoel heeft Ook wethouder J. Worst en brand weerdirecteur ir. R. Dijkshoorn woonden het afscheid bij. Opde foto van links naar rechts: J. P. van Eesteren, J. Hamel, achter de heer Hamel Ir. L. v. d. Tas, dan J. J. Ooster, E. H. W. van Schaardenburg, burgemeester Thomassen, vervolgens op de achtergrond lr. K. Dijkshoorn, dan D. J. M. Dura, wethouder J. Worst en J. G. H. Craanen, secretaris van het college van hoofdlieden. ROTTERDAM Tijdens werk zaamheden op Ket terrein van hét Nederlands; Transportbureau aan de Waalhaven heeft de -62-jarige expedi tiebaas W. Nouwen van het "Weidehof donderdag zijn evenwicht verloren en van eeivhoógte; van vier meter 'in; het lege ruim van een daar gesneerd liggend binnenvaartschip gevallen. iV; Met een. bloedende hoofdwond en een bekkenfractuur is hij naar; het; Havenziekenhuis gebracht. f ROTTERDAM i—De 46-jarige me vrouw J. de Vós-Dekates uit de Vie- rambachtstraat is op een oversteek plaats in die straat donderdag aange reden. De personenauto feed zonde? te stoppen door. Mevrouw De Vos is met een beenfracteur en een gewon de hand naar het Di jkzigtziekenhüis gebracht.

Trouw / De Rotterdammer | 1969 | | pagina 1