Rotterdam: GS geven vertekend beeld van Ri n poort-haven Onderscheidingen voor TOG-leider Borstlap Christine op weg Deutekom is naar de top LUC LÜTZ VERLAAT N.R.T. Rotterdamse graanmarkt Vervolgingen in Albanië Zestig arbeiders op straat gezet a. een AMANUENSIS b. een HULPAMANUENSIS Vertekend beeld mogelijkheden Duyvis gaat met Koninklijke Zout samenwerken KLM opgescheept met lijk van terrorist Slaclitrun deren goedkoper Molenaars meelfabriek overgenomen Forse verlaging kaasprijzen BEDRIJF SLUIT MAANDAG boormeester-uitvoerder CEiristelijke Scholengemeenschap .Melanchton" Varkensprijzen omlaag novib den haag water drilling project indore India Concert Toneel Ballet Musical BOTTERDAM Het optreden van de sopraan Christina Deute kom vrijdagavond in de Grote Doelenzaal is een ten volle ver diend succes geworden. Zij heeft een grote stem die van. laag tot hoog fraai klinkt met vóór de OUDE HAVENS Prijswinnaars puzzel" Concurrentie VEEMARKT ZWOLLE VEEMARKT LEIDEN VEEMARKT LEEUWARDEN VARKENSBEURS UTRECHT DE ROTTERDAMMER Pagina 6 2A ZATERDAG 8 MAART lo^ O J HEDENAVOND: Oude Kerk aan da Charlolse Karksingei, Gemengd- en Kinderkoor „De Stem Vreewijk" en het Zuider Vrouwenkoor Mignon" cU.v. Leen de Quassteniet, het Ger. Kerkkoor „De Roepstem" o.i.v, Wiliem Bunk en de Chr. Muziekver. „Crescendo" o.i.v. Vic tor Jonker. Solist; Freek de Keijzer (or gel). begel; Helena Stok (piano) en Freek de Keijzer (orgel) 20 uur. Groote Schouwburg: Operagezelschap „Forum" met „Die lustige Witwe" van Frans Lehar. Regie: J. P, Franssens. Me- o'ew: Antoon Huisman, Mia Kroes. Anton Trommelen e.v.a. 20 uur. De Doeien, gr.z: Orgelconcert Bernard Bartelink met werken van Mozart, Beet hoven, Brahms, Mendelssohn, Alain en Franck. 15-15 uur. Vlaardlngen, geb. de Halte: Jopie Vons-Penning (sopr.) en Aad de Graaf, (bas-bariton) met Ria Korpershoek a.d. vleugel. Werken van Bach, Handel, Schumann, Mendelssohn en opera- en musical-aria's van Mozart, Belli"' en Rodgers, 20 uur. Doelen gr.z,: Politie Harmoniever. „Hermandad" o.i.v. Dick Koster m.m.v. het Weslïnds Mannenkoor o.i.v. P. Struijk. Sol: Elly Verhoeve Verhees (sopr.) en Aad v. d. Hoeven CorSe0- 20.15. Spijkenlsse, Ontmoetingskerk: Arle Noordzij, organist van de vaste Burcht- kerk te Hoogvliet. Werken van Bach, en Franse meesters uit verschillende stijlpe rioden. 20 uur. Schiedam, Sted Museum: Residentie Strijktrio. 20.15 uur. MAANDAG: Laurenekerk: orgelconcert door Johan van Dommele uit Arnhem m.m.v. het R'dams Philh. Koperensemble. 20.15 uur. Doeien, gr.z: Serie „Vier meesters aan het klavier" pianorecital Claudio Arrau. Uitverkocht. WOENSDAG: VU-auia: Een programma van liederen op teksten van Shakespeare door Meta Bourgonjen, Henk v. d. Brink, Chris Veelo, Nora Boerman en Gerard de Geus. 20 uur. DONDERDAG: De Doelen, kl.z: Rotter dams Conservatorium met instrumentaal en vocaal concert Werken van Bach, Vivaldi, Schumann en Barbe. 20.15. Doelen, gr.z: R. Ph. O. o.i.v. Jean Four- net Solist: David Olatrach (viool). Wer ken van Glinka, Brahms, en Beethoven. 20.15 uur. •VRIJDAG: Doelen, gr.z.: R. Ph. O. o.i.v, Jean Foumet Fournet. 20.15. ZATERDAG: Doeien, kl.z: John Browning (plano). Werken van Haydn, Schubert, Ravel, Rachmaninoff en Seriabln. 20.15. Doelen, gr.z.: Nachtconeert met Nlna Sl- mone. 0.15 uur. HEDENAVOND: Rott Schouwburg- NRT met reprise van „Caesar en Cleopatra" van G. B. Shaw. Regie: Robert David MacDonald. 20.15 Piccolotheater: NRT met „Lanseioet van t Denemarken". Regie- .Eric Schneider. 20.15 uur. DINSDAG: Rort. Schouwburg: Ned. Co- medie met reprise van „De Spaanse Brabander" van Bredero, Regie: Erik Vos. 20.15 WOENSDAG: Rott. Schouwburg-, NRT met reprise van „Caesar en Cleopatra" van G. B. Stiaw. Regie: Robert David MacDonald. 20.15. DONDERDAG: Rott. Schouwburg; NRT met reprise van „De onbekende soldaat en zijn vrouw" van Peter Ustinov. Regie: Jules Royaards. 20.15 uur. VRIJDAG: De Lantaren: Alg. R.dams Studententoneel met reprise van „The late, late show" van Jan Cremer, regie Leonard Frank, voorafgegaan door „Lui zenspul" van Sam Shepard, regie: Le.x Schoorel. 21.00 uur. Eveneens za. 15 mrt. om 20.15 en 24.00 uur. Rott.Schouwburg: NRT mei reprise van „Nu" van John Osborne. Regie: John v. d. Rest. 20.15 uur. Ook za. 15 mrt. MAANDAG: Rott Schouwburg: Nationaal Baliet met Balanchirve-programma. Sere nade, Pas de Deux Romantique, Ivesiona en Vier Temperamenten. M.M.V. het Ned. Balletorkest o.i.v. André Presser. 20.15 uur. ZATERDAG: Groote Schouwburg: Jeugd- festival '69: Ned. Danstheater met Meta foren, Variomatic, Essay in de stilte, So- !o for Voice I en Three Pieces. 20.15. HEDENAVOND en volgende avonden: Musical „Sweet Charity". In de hoofdrol Jaspervna de Jong m.m.v. Wim Hodden, Mlliy Scott, Jacco v. Renesse, Ronnie Bierman e.v.a. Regie: Fred Herbert Oir: Co v.' d. Heide Wijma. Teksten: Seth Gaaikema. 20 uur. (Van een onzer verslaggevers) BOTTERDAM Het college van B. en VV. en de directeur van het gemeentelijk havenbedrijf Ir. F. Post- huma z(jn nog eens teruggekomen op het afwijzende rapport van Gedepu teerde Staten van Zuid-Holland over de Rijnpoorthavcn. Met name ir. Posthuma stelt dat G.S. in hun rapport een volkomen vertekend beeld geven van de moge lijkheden dje Rotterdam op de zuide lijke Waterwegoever voor een contai nerhaven zou hebben, waardoor een Rijnpoorthaven bij Hoek van Holland niet aangelegd zou behoeven te wor den. Er zijn in de toekomst hooguit tien aanlegplaatsen in de verschillende zui delijke havenbekkens te vinden in plaats van negentien zoals G.S. stel len. Ook zegt ir. Posthuma dat G.S. niet begrepen hebben hoe de cijfers voor overslag per ligplaats in de verschil lende rapporten gebruikt zijn. Evenmin als G.S. rekening hebben ge houden met de verwachte groei van overslaggoederen en schepen, die de ze aanvoeren. Tegelijkertijd hebben G.S. de moge lijkheden die zouden schuden in het containervervoer per spoor via de zui delijke oever overschat. De te ver wachten stroom zal absoluut nfet op de zuidelijke oever weggewerkt kun nen worden. Heel opvallend vindt ir. Posthuma het dat G.S. helemaal geen rekening hebben gehouden met de le ge containers die terug komen. Burgemeester Thomassen en we thouders gaan nog eens in op de ge volgde procedure, waarvan G.S. een ander 'beeld geeft dan. in feite door Rotterdam gevolg# is. Op dezelfde manier als al eerder voor allerlei de tailpunten is gedaan in het rapport- Naaldwijk over Bijnpoort worden ook nu de tegenargumenten van G.S. ont zenuwd, waarbij telkens blijkt dat G.S. zich op oude gegevens baseren. Het college zegt dan ook dat het rapport op foutieve veronderstellin gen is gebaseerd. Rotterdam had er nog bij kunnen zeggen dat G.S. evenmin als andere tegenspelers tot nu toe met eigen onderzoeken voor de dag zijn gekomen waarover te de batteren valt. De afwijzing is geba seerd op kritiek op de uitwerking van de piannen van Rotterdam. ARNHEM Koninklijke Zout-Or- ganou in Arnhem en de koninklijke fabrieken Duyvis in Koog aan de Zaan hebben overeenstemming be reikt over een volledige samenwer king. Aan aandeelhouders Duyvis zal worden voorgesteld hun aandelen om fe wisselen in de verhouding van 1.Ö0 nominaal aandelen Duyvis (in clusief dividend 1968/1969) tegen 35 aandelen van 20 nominaal KZO (ex clusief dividend 1968) en 325 in contanten. Duyvis zal onder de huidige direc tie' worden voortgezet en deel gaan uitmaken van de levensmiddelen- divisie van KZO. Tot de Duyvis-groep behoren thans koninklijke fabrieken T. Duyvis Jz N.V. in Koog aan de Zaan, N.V. Olie- fabrieken De Toekomst te Wormer- veer, Wilco Conserven N.V. te Assen en Zwerver's Verenigde Maatschap pijen N.V. te Vlaardlngen. Duyvis neemt met haar levensmid- delenfabrïeken een belangrijke plaats in op de Nederlandse markt. Bij de Duyvis-groep werken in totaal 1500 mensen. ROTTERDAM Ene Lute heeft zijn contract bfl het Nieuw Rotterdam» To neel voor bet volgende seizoen niet verlengd. Nadat hij zes jaar lang grote rollen heeft gespeeld in Rotterdam, neemt hij nu «ven de tijd om te pauzeren: „Op een bepaald moment ben je aan een eindpunt gekomen. Dan moet je wat uitrusten om nieuwe ideeën op te doen. Nee» wijn plannen staan nog niet vast. Misschien ga ik een poosje naar het buitenland." Wel staat vast dat een van qc gerste dingen die Luc Lutz gaat doen het spelen is in de grote televisieserie „De boeken der kleine zielen" van Louis Couperus- Hij speelt daarin de rol van Gerrit, de uitbundige officier. Luc Lutz speelde in Rotterdam onder meer de roüen van Kagueneau in „Cyrano de Bergerac", Arlecchino in Goldoni's „Wie trouwt de weduwe?", Robbeknol in „De Spaanse Brabander", de dokter in Hochhuts' „Plaatsbekleder", Polonius ia Hamlet en momenteel is hij Caesar ia Shaw's „Ceasar en Cleopatra". SCHIPHOL »e KLM op Schip hol «it sinds gisteren opgescheept met het stoffelijk overschot van de Palestijnse terrorist Abdul Moh- sen Hasen, die op IS februari werd gedood tijdens -de beschieting van een EI Al-Boeing op het vliegveld van Zurich. De loden kist met het lijk staat in een kluis van het vracht- gebouw op Schiphol. pe kist was op 6 maart door de Zwitserse vradhtagent in Zurich aan de KLM aangeboden voor ver voer per KLM via Schiphol naar Amman- Nadat de kist gisteren op Sdhiphol was gearriveerd, bleek, dat de Jordaanse ambassade in Lon den (Jordanië heeft geen diploma tieke betrekkingen met Nederland) geen toestemming wilde geven voor verder transport naar de Jordaanse hoofdstad. ■Vermoedelijke reden is, dat men deze wede in Amman al een ph"™; tigheid heeft georganiseerd, waarbq de dode terrorist met veel huldebe toon werd begraven. De KLM wacht nu op instructies vm de officiële Jordaanse instan ties ja Londen, pauze een dramatisch timbre, en zij weet zonder overdrijving toch levendig voor te dragen. Daar komt bij, dat zij helemaal niet de aanstellerij van de prima donna heeft, maar juist door haar een voud direct een stevig contact met het publiek,-dat de zaal zo goed als geheel vulde, wist te krijgen. Moge dat zo blijven! Zij heeft al een keer in deze zaal gezongen, toen zij Margit Schramm verving. Was dat niet zo geweest, dan zou ik bij haar eerste aria's gedacht hebben, dat zij bang was, deze van hst podium af gezien heel grote ruimte niet te kunnen vullen, want het kwam mij voor, dat zij te veel gaf, waardoor bet donkere dramatische timbre ging overheer sen. Dat zij desondanks in de aria uit Verdi's II Ttrovatore D'amor sull'ali rose een subliem pianissimo liet horen, was des te meer te be wonderen. Ook de aria Madre nietosa uit La forza del destino van Verdi was mij nog te veel aan de fortissimo kant, maar in Mercé, dilettï amiche uit I vespri Siciliani van dezelfde com ponist klonk de stem veel soepeler, wat o.a. bleek uit een fraaie triller. Het was een merkwaardige bele venis toen na de pauze de stem van Christina Deutekom ineens veel hel derder klonk in de gedeelten uit operettes waarvan vooral Einer wird kommen uit Der Zarewitch van Léhar en Ich bin verüebt uit Clivia van Dostal toppunten van zangkunst waren. Het publiek beloonde de zangeres met een maar niet ophoudende ovatie, waar als toegift Du, du wirst die Kaiser meiner Serie sein op volgde. Het Noordhollands Phïlharmonisch Orkest heeft onder de bekwame lei ding van de jonge Belgische dirigent Charles Vanderzand uitstekend be geleid en ook in ouvertures van Verdi, Johan Strauss en Offenbach voortreffelijk gemusiceerd, meesle pend en fraai van klank. De soli van althobo, hobo, cllo en viool hebben een pluim verdi d. G. M. DERSJANT De havendirekteur verzet zich hef tig tegen de suggestie van G.S. om containers in de oude havens van Rot terdam aan te voeren. Deze lenen zich met hun veel te kleine terreinop pervlakten en hun slechte verbindin gen absoluut niet voor containerver voer. Trouwens, deze havens hebben al een andere funktle gekregen, die even waardevol is: distributiehavens voor fruit, thee, tabak e.d. Voorts gaat ir. Posthuma nog eens nadrukkelijk in op de suggestie van de kant van de provincie dat Rotter dam toch weer industrie in Rijnpoort zal willen vestigen, al was het dan maar lichte, assemblage-industrie. Hij wijst daarbij op het feit dat Rotter dam in het verleden verschillende as semblage-bedrijven naar elders ver wezen heeft. De uitlating in het rapport dat de reders overcapaciteit vrezen, zoals G.S. „opgevangen" heeft, vertaalt ir. Posthuma liever met: „vrees voor con currentie". Hij wijst voorts de be schuldiging van de hand dat Rotter dam maar in het wilde weg kaden bouwt. CN-'N±<--- ROTTERDAM De receptie die de chr. voetbalvereniging TOGR uit Rotter dam vrijdagavond hield ter ere var, het 40-jarig bestaan, Is uitgelopen op een huldiging van tweede voorzitter Bram Borstlap die 25 jaar deel uit maakt van het bestuur. Als vertegenwoordiger van de KNVB speldde de heer J. v.d. Meijde de jubilaris de zilveren bondsspeld op en even iater liet de heer J. Bijloo, voor zitter van de afdeling Rotterdam weten dat de heer Borstlap voortaan drager mag zijn van het sporadisch uitgereikte bondsonderscheldingsteken van die af deling. Tot slot bood de sportclub Feye- noord de heer Borstlap nog een wan dbord aan. OOK TOG zelf werd niet vergeten. Dr. K. Bosma sprak namens de Raad v.d.L.O. daarbij ook het jubileum van de Dt .gemiddelde- prijs voor slachrrunderen ii voor de weet tot 7 mrt. in Nederland becijferd op 1251,47, dat 1* ƒ2.83 lager dan de prijs van voorgaande week. De gemiddelde prijs ln de EEG bleet, -wegens gering verschil met voorgaande week, onveranderd op 242.79. Ook in de heffing die wordt opgelegd bij invoer utt derde landen bltjtt onveranderd gebaseerd op «2 per MO kg levend ge wicht. In het handelspatroon kwam geen wijziging van ingrijpende betekenis. De Intraïuindcl blijft zich gunstig ontwikke len. In de week tot 2» febr. kwam 390 t. vers/gekoeld rundvlees uit de lidstaten binnen, alsmede '410 t bevroren rundvlees uit derde landen en nog 52 t uit Frankrijk, Naar derde landen werd 74 t rundvlees uitgevoerd, Ook de kalvert)rijzen gingen naar beneden. De gemiddelde prijs in Nederland Is be cijferd op ƒ378,35, dat is 19,10 lager dan voorgaande week, terwijl de gemiddelde EEG prijs met ƒ5,61 werd verlaagd tot 285,39. De uitvoer blijft vrij omvangrijk met 90S ton in -de week tot 28 februari toen 3« too. naar Duitsland; ais ton naar Frankrijk en 196 roti naar Italië gtop. Er werden 727 nuchtere kalveren uitgevoerd en 134 inge voerd. Overzicht firma A. Makkreel-Rotterdam. De eerste boot met Amerikaanse mals na de staking, arriveerde deze week te Amsterdam, Ook op Rotterdam zijn nu enkele boten onderweg, waarvan er een maandag a.s. zal binnenkomen. Hiermede is een eind gekomen aan de min of meer schaarse positie van USA mals. De staking in Noord-Amerüca heeft evenwel deze keer geen bepaald hoge maisprijzen te zien gegeven. De aanvoer van Franse mais heett een drastische prijsverhoging afge remd. ook waren öe loco voorraden vox- doende. Voor de Amsterdamse boot bestond redelijke kooplust. Over het alge- meen liet verder de vraag te wensen over en nam men een afwachtende houding aan. Mals U, nu weer onder drempelprtjs te koop. Loco Plata ma% te Rotterdam werd gedeeltelijk geruimd. Voor een sto mende boot moest meer worden betaald. Gewachte Mexicaanse mixed moest om kopers te trekken, in prijs worden ver laagd. Op afladin-g lagen de zaken zo goed aia stil. Van de loco Franse gerst werd regelma tig op bescheiden voet gekocht. De prijs verbeterde een weinig. Ook voor grainsorghum viel de vraag tegen. Loco af pand en boten granifero werden tot aan trekkelijke prijs geoffreerd. Doch ook. voor dit artikel waren de omzetten bene den verwachting, In disponibele Franse haver ging af en toe een postje tot de vraagprijs om. De veekoekenmarkt maakte moeilijke dagen door. Cif gebeurde er niet veel, maar boordvrij was het helemaal stil. Men Schijnt in het binnenland de voorraden geheel te willen opmaken terwijl er tevens aandieningen in de lucht hangen van door de staking uitgestelde contracten soya en malsgluten. Er waren reeds weer boten met soyasehroot en maisgiuten te koop, waarvan de aankomstdatum omstreeks i half maart ligt. Hiervan kwamen de prij zen dagelijks lager af. maar men deed er bitter weinig oo. Inlands soyaschroot wat loco geleverd kon vorder:, was bij vorige i week guldens lager te koop. Op aflatiing i gebeurde er wat in USA soya op oeto- ber/maart tot op en neer gaande prijzen. Soms was er nog wel enige activiteit In I katoenschroot en pellets, weike producten door Duitsland grotendeels uit de cifmarkt genomen werden. Dit werkte Ueht in de boordvrijsector door, maar het binnen land reageerde er nauwelijks op. zon- neschrootpeüets blijven uit spoedige boten i nog redelijk aan de prijs: op striding was er evenwel ook hier een lichte prijsdaling i <e bemerken, w. i Lljnschiifers waren moeilijk te verkopen en gezien het aantal aankomende boten liggen er lagere prijzen in het verschiet Afladingen waren niet gevraagd en de noteringen werden ook hier iager gesteld Grondnootschroot en schilfers worden nie: veel meer aangeboden en restanten voor goede prijzen verkocht. Een groet aanbod van spoedige cocosschllfers en koeken 5s er niet. Half en eind deze maand aanko mende boten brachten dan ook. de vraag prijzen op. ftaapsehroot werd voor uiter mate lage prijzen geoffreerd, maar slechts een enkele koper -wist hiervan te profite ren. Al met al ging er niet veel om. De molenafvallenmaxkt blijft zeer gede primeerd. Aangekomen partijen Plata grlntpeliets gingen voor zeer slechte prij zen van de hand en hierdoor waren in landse grint en grlespeliets helemaal moei lijk te verkopen. Afiadingen van Lapt&ta gingen ook in prijs omlaag: hiervoor was totaal geen interesse.' Hominychop bracht uit een aangekomen boot nog een lichte premie op. Latere posities werden even-wel onveranderd ge offreerd. Op afiadlng ook hierweinig of geen. vraag. Tapioca blijft uit boten, na de prijsstijging van vorige week, weer op hetzelfde niveau staan. Toch werden er nog redelijke omzetten ln bereikt. Op afla ding was er echter weer een ommekeer en werden zaken op lager niveau afgesloten. Loco lucerne en alfalfa moest weer in prijs zakken, maar zaken gebeurden er sporadisch. Russische erwten op termijn kon men gemakkelijker kopen, maar de reactie hierop was nihii. Aandieningen van Engelse paardebonen brachten weer de no dige misère met zich mee Deze partijen bleken zeer moeilijk te verkopen. De levendige handel in pulp van enige weken geleden, slapte aardig af. Er was een kleine vraag voor de betere soorten Hollandse pulp en aangekomen Russische. Verder was er echter weinig handel. Fulp brokjes waren voor interessante prijzen te koop. heer Borstlap onderstrepend. Van de ge legenheid maakte de jubilaris gebruik om in zijn dankwoord de Raad v.d.L.O. nog maals het dringende verzoek over te brengen TOG de beschikking te geven over een eigen clubaccommodatie. De heer v.d. Meijde haalde herinnerin gen op en releveerde het mooie werk dat TOGR op Charlois heeft gedaan. Hij reikte de bondsvlag uit Een zelfde ca deau was er van de sterk vertegen woordigde afdeling Rotterdam, waarbij de heer Bijloo de wens uitsprak dat de_ vlaggen snel mogen wapperen op een eigen accommodatie. De heer C. van TM sprak namens de Wijkraad Charlois en de heer J. Zoutendijk namens het VCV. TOGR speelt op 31 mei op het CW-terrein een ere-wedatrfjd tegen CW, waarbij het trompettercorps Ahoy medewerking zal verlenen. G DEN HAAG De NV Vereenigde Veluwsche Melkproductenfabrieken in Nunspeet, dochteronderneming van het Zwitserse levensmiddelen concern Ursina, heeft het totale aan delenpakket van Molenaar en Co's meelfabriek te tVestzaan overgeno men. Doel van de overneming is de ver groting van het aandeel in de Neder landse markt op het gebied van de baby- en kleutervoeding, waardoor naast versterking van de positie te vens de efficiency in de verkoop- en distributie-organisatie van beide be drijven wordt bevorderd. De WM heeft een landelijke ver kooporganisatie voor zijn melk- eonserven, Alete-babyvoeding en een geïmporteerd produkt, Paté le Par fait". De WM-proddktie bestaat voorts uit dagmelkprodukten voor de regionale afzet Voor de 35 werknemers van Mole naar zal de overname door de WM geen konsekwenties hebben; het be drijf in Westzaan. dat sterk is geauto matiseerd, zal als zelfstandige een heid binnen de WM-groep blijven doordraaien. Molenaar beheerst voor wat betreft kindermeel 45 procent van de Nederlandse markt. Van een monopolie-positie van de Nutricia-fa- briek to Zoetermeer is dus geen spra ke, zo werd gisteren op een perscon ferentie meegedeeld. ROME Negentigduizend rooms-katholieken in Albanië worden gevangen gehouden In concentratie kampen. Zij moeten veertien uur per dag in mijnen werken of andere dwangarbeid verrichten. Dit meldt het Italiaanse blad Av- venire. Twee jaar geleden maakte de Albanese regering bekend, dat ze aan alle godsdienst in het land een einde gemaakt had. De prijswinnaars van de puz- zei uit ons Zondagsblad van 22 februari jl. zijn: A. Holleman Zuiddijk 21, Nieuwe Tonge, ;0' J. G. te Hennepe, Voorstraat lo' Groot-Ammers, 5; mejuffrouw De Groot, Nic. Beetsstraat 21 Dordrecht, 5, De prijswinnaars van de puzzel uit ons Zondagsblad van 1 maart jl. zijn: Mevrouw J. M. van Leeu wen-Van Tilburg, Noordeindse- weg 71, Berkei, 10; Mevrouw J. v. d. Berg-Weits, Vissersdijk 41 Dubbeldam, 5; P. Sintemaar tensdijk, Rijksstraatweg 276 Rjis„ oord, ƒ5. De noteringscommtssle van de L»euwar" dense Zuiveibeurs heeft vrijdag de note ringen voor (Friese) kaas met 16 cent ver Jaagd. Voor Goudse kwam aa Bt£ op ƒ3,15 en voor 40-j- kaas op ƒ2 9' niiil per kg netto, excl.-BTW. a"w De handel hoopt dat deze verlaging zat leiden tot een duidelijke inkrimping vS, de produktie. Nu de meikproduktie van week tot week gaat toenemen vreest men dat bil hand. having van het huidige prijspeil men blh. nen afzienbare tijd een overvoerde tnaikï markt zal kunnen spreken met alle sti ften van dien voor de prijzen. Voor kaas immers geldt geen „steun, prijs" als voor boter. De vrij forse veris ging zal met name de Belgische en Franse instanties aanleiding geven om te peliton voor handhaving van de bestaande stoekase opslag» regeling en het wordt zelfs niet onmogelijk geacht dat men z.g. correctieven wil handhaven resp.* aanbrengen. Zou ram daartoe overgaan dan zal dit eens te meer de échec van de EEG-zuivedpolitiek aan d» dag brengen. De handelsvoorraden kaas bedroegen per 1 febr. 46.354 ton vergeleken met 45.815 ton per 3 febr. 1968. Het aandeel geïmporteerde kaas lie, terug van 839 tot 739 ton In de weck t» 22 febr. is de produktie van condens nor 8% hoger geweest dan in de overeenkoms. tige week van vorig jaar. Tot 15 febr.' war de condensproduktie dit jaar dij na 20*" hoger dan vorig jaar, wat een beduidende steun voor de melkprijs heeft betekend. Produktieeijfers Kaas In tons (CBS) volvet 40+ Boter 16-22 febr. 1869 3084 1288 1214 18-24 febr. 1868 3266 1091 12® 6% 4-18% -4% (Van onze correspondent) BERGEN OP ZOOM De ruim 60 werknemers van het carrosseriebe- drljf Roset NV aan de Wasse naarstraat hebben gistermiddag van hun directeur te horen gekregen dat het bedrijf met ingang van maandag 10.maart.wordt gesloten. De-onderne ming 'die half vorig, jaar reeds mèt ernstige liquiditeitsrnoeilijkheden te kampen kreeg, zal worden geliqui deerd, De Vakbonden zijn van het besluit op de hoogte gesteld. Na de eerste-moeilijkheden die tot gevolg hadden dat een deel van het administratief personeel moest wor- H' Van Bijnkershoekweg 97 - Rotterdam 12 Gevraagd voor zo spoedig mogelijk voor hei vak Scheikunde De taak van deze amanuensis bestaat uit het assisteren van de leraren scheikunde en het onderhouden van het instrumentarium. Gedacht wordt aan iemand met enige ervaring in het chemisch werk; het diploma instrumentmaker en kennis van glasblazen strekt tot aanbeveling. Deze functionaris zal de amanuensis voor natuurkunde, scheikunde en bioiogie moeten assisteren en tevens lichte administratieve werkzaamhe den moeten kunnen verrichten; vaardigheid in typen is gewenst. Brieven met volledige inlichtingen aan de Rector, drs. D. Bajema, fel. 189732. De inkoopcombinüties VAKÖ <Oss>; IVO (Deventer) en HOVA (Cuyk) aismeóc "le NCB-coBperatle hebben de uitbeta- ltngsprijzen voor de ln de week tot u mrt. over te nemen varkens met 7 cent ver laagd, Men betaalt voor reslachte varkens van ie kwal. af-mestbedrijf de volgende Prijzen: 68/85 kg 3.23; »6/9S kg ƒ3,18; 91/100 kE 3.9» me handhaving van de gebruikelijke kortingen van 15, 17 en 23 cent voor varkens van 2e. 3e en 4e kwali teit. prijzen lncl. BTW. Het aantal slach tingen bedroeg in de week tot 23 februari ca. 157.000 en voor de daarna volgende 2 j weken zal, volgens voorlopige raming het aantal slachtingen niet veel verschillen. In de genoemde week werden XS.B43 geslachte en 12.934 levende varkens uitge- I voerd. inbegrepen ca. 3609 mestblggen. De uitvoer van delen van varkens was nor maal van omvang. Er werd 49 t. var- kensvleefl Ingevoerd, waarvan 2 ton uit Engeland, van waar ook nog 1 ton rugspek werd ingevoerd. - nederlandse organisatie voor internationale bijstand wii voor het In contact komen met een bekwame boormeester, die over de kwaliteiten beschikt als toolpusher op te treden. hij zal de technische leiding krijgen over een deel van het boorproject, waarin met twee moderne amerikaanse machines wordt gewerkt. hij zat aan 45 20 man indisch personeel leiding gaven. hij moet een goed organisator zijn, initiatief ontplooien, naar eigen bevind van zaken handeten en verantwoordelijkheid kunnen dragen. tevens is het beslist nodig dat hij kennis van de engelse taal bezit. hij zal voor tenminste twee jaar, eventueel mot zijn gezin, tegen bijzonder gunstige voorwaarden naar india worden uitgezonden. u kunt bij onderstaand bureau telefonisch inlichtingen inwinnen. wilt u direct solliciteren, zendt u dan uw eigenhandig geschreven brief met uitvoerige informaties en recente pasfoto naar bedrïjfs- en beroepskeuze-psychologisch bureau h. kuhlemeier, singel 226, dordrecht, 0185M14Ó0 onder verwijzing naar den ontslagen, is vergeefs gezocht naar een mogelijkheid om het bedrijf van de ondergang te redden. Van een voorgenomen fusie kwam niets te recht en een order van 60 autobussen - die was toegezegd, werd geannuleerd. Volgens directeur P/. Roset is zijn"- bedrijf de dupe geworden van de j zware concurrentie, vooral van Be)- gische ondernemers die in de EEC, met rijkssubsidie werken, waar niet meer tegenop te boksen viel. Er is nog een poging gedaan om van de regering een tijdelijk krediet los te krijgen, maar dit is op niets uitgelo- pen. „Noch door de regering, noch door de plaatselijke overheid is ook maar iets gedaan om, te helpen het bedrijf in stand te houden of om te voorko men dat we de dupe zouden worden van de Benelux", aldus de heer Roset. Het gewestelijk arbeidsbureau houdt maandag in de fabriek zitting om voor het personeel dat volledig is uitbetaald, eventuele overplaatsingen naar andere bedrijven te verzorgen. ZWOLLE, 7 mrt. Aanvoer: 2973 runde ren, 683 graskalveren, 3945 nuchtere talve ren, 74 schapen en lammeren, 339 varkens, 17 schrammen, .125 biggen, 16 geiten, totaal 8742 stuks. Prijzen: neurende en versge- kalfde koelen W—1425 p.st.: neurende vaarzen 1959—1250: neurende pinken 875920: slachtkoeien en -vaarzen 1085—1185; slachtkoeien 4.19—3.30 v-H gesl.gew.; gulste koden 925—1115 P-St.; worstkoeien 3.00—3.89 p.kg gesl.gew.: gulste vaarzen 939—1135 p.st.: guiste pinken 775—sio: graskatveren 475—640; nuchtere kalveren 55—250, 1.30—1.65 p.kg gesi.gew,; gelten 29-65 p.st.: vette schapen 130—175: lammeren 120'135; 10-weekse biggen 169—185; drachtige varkens 449—575: siacht- varkens 469—560: schrammen 110—120: bis sen 79—91; stieren 4.89—5.20 p.kg gesl.gew.; vette kalveren 475—650 p.st., 3.59—4.25 p.kg gesl.gew, LEIDEN, 7 mrt. Aanvoer: 5 stieren, 63 melkkoeien, 120 vette koeien, 75 vare koei en, 10 vaarzen, Opinken, 7 graskalveren, 10 vette kalveren. 21 nuchtere kalveren, 80 vette schapen, 35 fokschapen, 357 vette lammeren, 60 zuiglammeren, 23 varkens (zeugen), 130 schrammen, 346 biggen, S3 geiten, j veulen, 1361 totaal. Prijzen: slachtstleren 4,805.15 p.kg schoon gew.; melkkoeien 1009—1300—1675 p.st.; vette koelen 3.00—4.70—5.25. extra 5.60 P-kg schoon gew.; vare koeien 750—1109—1525 P.st,: vaarzen 8001075; pinken 475—625—890; graskalveren 375—475—575: vette kalveren 3.50—3.90—4.30 p.kg lev. gew.: nuchtere kalveren 1.30—1.80: vette schanen 120—135—150 p.st.: vette lammeren 145—175205; drachtige zeugen 439—500—553: schrammen 115—125—135; biggen 83—88—94: j geiten 35—5S—95. „EEUW ARDEN, 7- mrt. Aanvoer: 1559 gabruiksvee. 700 slachtvee, 27 kalveren i (gras- en vette), 4256 nuchtere en mestkal- 1 veren. 514 schapen en lammeren. 2 varkens en blagen. 52 bokken en gelten. 08 paar- I den. 8 veulens, 7206 totaal. Prijzen: melk en kalfkoeien 11501425 p.st.; guste koeien 1009—1150: pinken 859—930; enterstieren 11.0—1275: koelen le kwal. 4.75-4.95. 2e 4 251.45 p.kg gesl.g.; worstkoelen 3 55—3.85: stieren 4.30!.90; graska! veren 400—700 p.st., 4.755 p.kg gesl.g.; vette kal veren 3.59—3.70 p.kg lev.g. nuchtere kalve ren 1.30—X.40, 35—50 p.st.; mestkaiveren. 60—150; oude schapen 150—175; vette lam meren 3.25—3.75 p.kg gesl.g.; weide lamme ren 575—850 p^t.; slachtlammeren 80—119: oudere paarden 2.75—3 p.kg gesl.g.: Jomc paarden 3.50—3.75; werkpaarden 1800—1990 P.st.; veulens 475—600; bokken en gelten 35—75. 2—2.20 p.kg gesl.g. Op de Utrechtse varkensbeurs va» vrij dagavond werd een verwachtingsnotering opgesteld die een prijs aangaf van 33 tot ƒ3,32 voor geslachte varkens 63/85 KS, middenkwaliteit, levering franko-abattolr. voor zwaardere varkens gelden de ge bruikelijke kortingen. Voor levende var kens noteerde men 2,68 tot ƒ2,88 voor varkens tot 110 Kg en 12,62 tot 2,M voor varkens van 311—120 kg, tarra 4 kg. Vergeleken met voorgaande week zilh de prijzen met 4 cent verlaagd. 1 S

Trouw / De Rotterdammer | 1969 | | pagina 2