DEZE KLAS IS GEK" Beroep op activiteit sportclubs Schiedam Kortstondige luchtdoop van 34 zesde klussers Personenauto bovenop stilstaande vrachtwagen z° ondergingen de Maas sluis e kinderen hun luchtdoop. Meisje zwaar gewond bij botsing met bestelwagen leao-séool gaat uitbreiden AGENDA Weer nederlagen voor TSF-teams Ziekenfonds luidde gepensioneerden uit m Chauffeur onder invloed Lezingen in het Stedelijk Museum Leuke toneelavond van padvinders Auto schept bromfiets Geen winst voor GTB en GSS DE KLM-foto die een ere- plaatsje krijgt ergens in de zesde klas van de Prinses Christinaschool in Maassluis. Prestatie Spirit won in storm van Fluks 1 Iets origineels Auto tegen viaduct één dode Damclub begon strijd om kampioenschap DE ROTTERDAMMER 11 Lauwheid (Van een onzer verslaggevers) ]yrAASLUIS. Als je in de wolken bent, dan zijn vijfendertig mi- nuten in een mum van tijd voorbij. Dat heeft de zesde klas van de Prinses Christinaschool in Maassluis zaterdagmorgen er varen. De twaalf meisjes en tweeëntwintig jongens maakten onder lei dingvan hun hoofdonderwijzer, de heer O. Zeegers, een vlucht boven het Waterweggebied met de Fokker-Friendship Jan Delleart. De luchtreis was de Zuid-Hollandse prijs van de scholenwedstrijd, die -de Koninklijke Nederlandse "Vereniging voor de Luchtvaart heeft uitgeschreven ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van Fokker en de KLM. nu beduidend goedkoper tricot nylon Nee, de zesde klas van de Prinses Christinaschool in Maas- sluis is niet gek! Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze trfcot-ny- ion huishoudduster* in de kleuren cerise, aqua, koren, wit, groen, geel en oranje, maten 40 t/m 50 Foto KLM. ROTTERDAM De zestien jarige scholier A. Lemson uit Schiedam is zaterdag bij het oversteken van de Europaweg met zijn brommer geschept door een bestelwagen. Zijn passa- giere, de vijftienjarige verkoop ster L. Weijssenbroek uit Schie dam, werd op de motorkap gegooid en twaalf meter weg geslingerd. VLAARDINGEN en dagelijks SCHIEDAM Vandaag en morgen beduidend goedkoper Pagina 4 2A MAANDAG 24 MAART Christinaschool met gouden IJ LM en Fokker in de wolken SCHIEDAM T.S.F. 1 heeft de laatste competitiewedstrijd van dit seizoen verloren. In Vught ging het Schiedamse hoofdklasse-team met 8—2 tegen J.C.V. ten onder. Het was een wedstrijd zonder enig belang, want vorige week was in de Beurs tegen Irene de beslissing over de pro motie naar de ereklasse al gevallen. Bij T.S.F. was Gerry Vaessen niet van de partij en dat verzwakte het team aanzienlijk. Aanvoerder Cas van Koetsveld miste als gevolg hier van de inspiratie om tot grote daden te komen. Hij verloor al zijn partij en. Hans Kreischer kon evenmin tot winst komen en moest zijn te genstander driemaal feliciteren. Ver rassend v/aren toh wel weer de twee overwinningen van Henk Eikmans op Paro en Kappen, terwijl hij op het nippertje van Klaasen verloor. Voor TSF zit het officiële competitiesei zoen er op. TSF 2 verloor zijn laatste wedstrijd met 91 van ATTC. Nol Braak redde de eer terwijl Dick Boer, ondanks goed spel, en Aad Broeren niet tot winstpunten kwa men. -„«üus'.-SdisU- 3-h -.-x.r-ktf-ij-i.-j A'"*-»"»» JaaLSSi Hu-iMzs..pjaSdSL&Sr u^sLLa.-MdsS-r'-s- - <[-u :J£?d5~%--=£S^5f Pvp* gr'iS.^y i.TJi.*3T.',"s3J" Ai—jl-njAmlrj..:Isa Ki_ .ÜrÜ MAASSLUIS Het Algemeen Ziekenfonds Maassluis, heeft afscheid genomen van de heren A. Bakker en K. van der Hoek, die respectievelijk 27 en 22 jaar het Ziekenfondswezen 'nebben gediend. De heer Bakker had reeds vorig jaar, de pensioengerechtigde leeftijd bereikt, maar door omstandigheden, werd gelijktijdig met de heer Van der Hoek. die 1 maart j.J. de dienst verliet, van hem afscheid genomen. De»'heer D. Pons, directeur van het Ziekenfonds belichtte de verdiensten van de scheidenen, speciaal wat be treft de sfeer en verhoudingen. Hij overhandigde hun een chèque. De heer J. Renzen gaf namens het personeel een couvert met inhoud aan de heer Bakker; de heer Van der Hoek kregg een bureau-set SCHIEDAM Dat er voor de meer dan zestig bij de SBLO aan gesloten verenigingen en voor de SBLO zelf nog veel te wensen blijft, beeft zich op de in Chr. Soe. Belan gen gehouden ledenvergadering dui delijk gedemonstreerd. Voorzitter .J D. Degreef gaf daarvan reeds duide lijk blijk in zijn openingswoord, waarbij hij stelde dat nog tal van moeilijkheden te overwinnen zijn en dat tal van mogelijkheden moeten worden uitgeprobeerd. Er gebeurt in Schiedam op sportge bied weinig of niets en alle leden zullen actiever moeten worden. Het organiseren van grote sportevene menten blijft achterwege (hierbij maakt de K.W.-mars een uitzonde ring), en er zal meer initiatief van de verenigingen moeten komen. Tot het organiseren van een sportdag of sportweek komt het nauwelijks meer, dit in tegenstelling tot vroeger jaren, toen hiervoor zowel bij de SBLO als bij de verenigingen wel de nodige animo bestond. SW-voorzitter M. Eising brak een lans om van gemeentewege meer geld te krijgen voor het betaalde voetbal in Schiedam, en Schie dam-voorzitter J. van der Touw viel hem daarin bij, al pleitte hij voor meer geld voor het amateurvoetbal. Gesteld werd dat in 1988 14.000 gesubsidieerd werd1 voor sport en dat dat bedrag dit jaar ƒ20.000 zal zijn. Maar alleen aan buur is SVV bij voorbeeld al ƒ13.500 per jaar kwijt Dc SBLO-voorzitter kon hierop al leen maar antwoorden dat er geen geld Is. Niettemin zegde hij toe de belangen van de clubs te blijven be pleiten: wanneer de lauwheid bi; de verenigingen verdwijnt dan kunnen we daaruit gezamenlijk een krachtige SBLO bouwen. De rondvraag bracht diverse vra gen naar voren die in vorige jaren ook al gesteld waren op SBLO-verga- derimgen: verbetering trainingsvel den, aardgas bij de voetbalvelden en de medische sportkeuring. Voorgesteld werd stappen te oud» nemen die 'kunnen ielden tot «f; „voorzittersvergadering". De f,S Degreef zette uiteen, dat vergaderingen wellicht van nut fom nen zijn, omdat de voorzitters van d aangesloten verenigingen gewoond het meest op de hoogte zijn van S wel en wee in hun vereniging, Ondanks alle pessimistische gelui don kon toch worden bekendgemaakt" dat m september in de sporthal iondehjke lare'i«nniswed5triWi worden gehouden en eveneens een i n tertandon t moe ting volleybal en boksgala-avond. Be heer M. Letter man secretaris van de rennersclub Schiedam deed een beroep 0e mankrachten voor de afbouw van d wielerbaan op Harga, waarvan <fc werkzaamheden niet zo erg vlotter Natuurlijk Platenbonnen halen bij G. P. VAN DAALEN Jr. uit de lucht gegrepen: het was niet Engeland, maar Rozenburg. De kinderen kregen ook nog wat van de Maasvlakte, het Europoortge- bied en het Haringvliet te zien. Maar dat moest je wéten, want met een zucht was je er al weer voorbij. Jam mer eigenlijk, dat niemand vertelde wat er nu precies allemaal te zien was. Met een mengeling van bedeesde verwondering en opgewonden en thousiasme heeft de klas het evene- ment ervaren. De meeste luehtpassagiertjes arri veerden op de Rotterdamse Luchtha ven met een autobus die de heer Zeegers in Maassluis voor rekening vam de jubilerende luchtvaart maatschappijen had mogen huren. Veel anderen werden gebracht door hun ouders, die eenzaam wuivend op het vliegveld achterbleven toen het toestel met hun kinderen aan boord de lucht in ging. Dank zij de strak-blauwe lucht was er een prachtig zicht, maar ondanks Als U toch van plan was een nieuwe duster voor:de,zomer maanden t* kopen, doe 't dan nu Voor deze uni tricot-nyian buishouddosters betaalt U nu niet de normale prijs 5.95, maar nog géén vier gulden. Een vlotte huishoudduster in diverse frisse kleuren met kon- trastbies langs de hals en arms gaten, morgen" met ruim twee y-v v voordeel l dat, bleek het oriënteren een 2ware opgaaf te zijn. Natuurlijk herkenden de meesten wel hun eigen stad, ook al had maar een enkeling die al eens eerder van bovenaf gezien. De knapste prestatie leverde me vrouw H. M. Zeegers-De Graas, de echtgenote van het hoofd der school, die deze had meegenomen om haar de luchtdoop te laten ondergaan: zij wist haar eigen huis aan te wijzen. Maar al heel gauw was Maassluis voorbij en bevond de Christinaklas zich boven de Noordzee. Toen dat enkele ogenblikken had geduurd en er weer land in zicht kwam, dachten een paar jongens dat ze boven Enge land zaten. Maar die bewering was VLAARDINGEN Het eerste twaalftal van Spirit heeft opnieuw gewonnen en zich daardoor gehand haafd in de tweede klasse van de CKB Hekkesluiter Fluks I uit Zuid Beijerland kreeg met 3—0 klop na een wedstrijd waarin de stormachtige wind veel afbreuk deed aan de kwa liteit van 'het spel. Spirit nam al gauw het initiatief en wist een licht overwicht op te bou wen. Toch duurde ihet nog een 'Kwar tier alvorens F. Wijnbeek de score opende. Nog voor de rust was het"- Sari van der Kooy, die de stand op 20 bracht. De reserves van Spirit speelden in hun thuiswedstrijd tegen Dio 2 en kwamen niet tot goed spel. Ondanks het windvoordeel van Spirit, namen de bezoekers in de eerste helft een 20 voorsprong. Pas nadat deze was vergroot tot 30, redde IH. Snijders de eer met een doelpunt voor Spirit 2, dat dus verloor met 13. Over zuchten gesproken, ook dat gebeurde in de Jan Dellaert. Enkele kinderen hadden nogal wat last van luchtziekte en diep zuchten bleek daarvoor een goede remedie. Zodoen de wist ieder zijn maag in bedwang te houden. Al eerder hebben wij verteld hoe de Prinses Christinaschool deze leuke prijs won. De jongens en meisjes maakten een geluidsfilmpje van on geveer drie minuten, waarin op een grappige manier de geschiedenis van de vliegende mens wordt uitgebeeld. Die mens is een poppetje van krante papier, in alle mogelijke standen uit geknipt. „Als je in zo'n wedstrijd wilt op vallen, dan moet je wat origineels inzenden", had de heer Zeegers gere deneerd. Pas een week voor het afsluiten van de termijn van inzending stond het besluit van de klas vast: het moest een film worden. Op zichzelf was deze keus voor de Christi naschool niet zo verschrikkelijk vreemd. Het fotograferen en filmen wordt er op deze school namelijk met de paplepel ingegeven, omdat de heer Zeegers vindt dat dit een waardevol le vorm van creativiteitsonfpiooiing is. De school heeft zelfs een fotociub- je, waarvan de leden zelf ontwikke len en vergroten. Wie dit allemaal weet. vindt het niet gek dat de inzending van dc Prinses Christinaschool in Amster dam er echt „uitgesprongen" moet zijn. Binnen veertien dagen kreeg dc heer Zeegers daarvan officieel be richt. Hij stapte die morgen de zesde Was binnen en schreef op het bord „Deze klas is gek". „Wat mankeert de meester nou?", 1 dachten de jongens en meisjes. Maar toen liet de meester merken dat de zin nog niet af was. Fr moesten nog vier letters bij: een o, een z, een e en een n. Toen stond er: „Deze klas is gekozen". F.sn ge weldig gejuich steeg, toen op. En sinds die morgen heeft de Prin ses Christinaschool eigenlijk steeds in een complete luchtvaartroes ge leefd. Om de klas goed 'voor te berei den op de gebeurtenis van zaterdag leende de heer Zeegers' bij de KLM en Fokker allerlei films, die op school werden vertoond. Maar het filmpje waarmee de klas de prijs won is nog steeds niet terug gekomen uit Amsterdam. Meneer Zeegers hoopt dat dat maai- gauw gebeurt, want de ouders-van de cine- I asten hebben het nog niet eens ge zien, en die zijn razend benieuwd. Intussen is het vanzelfsprekend dat dit filmpje nu een vervolg krijgt: Op de Luchthaven Rotterdam, en ook in en vanuit de Jan Dellaert, werd za terdagmorgen druk gefilmd. Het kij kend publiek zal dan ook straks kun nen zien hoe uit een stukje fantasie een keiharde werkelijkheid werd ge boren. SCHIEDAM Door het nuttigen van te veel alcohol raakte vrijdag avond de 24-jarige automobilist G. V., ecu grondwerker uit Vlaardlngen, in de Hagastraat het spoor bijster. Hij kwam met zijn auto bovenop een stilstaande vrachtwagen terecht. De personenauto kan als totaal vernield worden beschouwd, terwijl de grondwerker slechts enkele schaafwondjes opliep. Na behande ling in het Gemeenteziekenhuis kreeg hij onderdak in het hoofdbureau van politie. Zijn rijbewijs werd ingeno men. De politie heeft in het oostelijk stadsdeel grote schoonmaak gehou den. Het resultaat was negen brom fietsen, 28 fietsen en een scooter die links en rechts onafgesloten werden aangetroffen. B Op de splitsing Benelux-tunnei Vlaardingen van rijksweg 20 raakte vrijdagmiddag de 25-jarige loswerk- man H, W. uit Vlaardingen met zijn personenauto in een siip. De auto draaide een halve slag om en kwam op de kant in de berm terecht. De wagen is flink beschadigd, maar de los werkman kwam met de schrik vrij. Met schaafwonden en kneuzingen moest de 76-jarige B. H. Bornkamp, administrateur in Rotterdam, wij- dagavond naar het Gemeentezieken huis. Hij werd op de Tuinlaan aange reden door de 64-jarige C. v. d. W. uit Vlaardingen, die onder het rijden een openslaande portier dicht wilde doen. Hij lette daarbij niet op, waar door hij de heer Bornkamp raakte. Na behandeling in het ziekenhuis kon de man weer naar huis. v - ^X'V X ,v - V" s voor Ookrtwuxhsmorgen opm CUtt Ut. of tsfirlft btft. I SCHIEDAM Maandagavond 31 I maart houdt prof dr. A. G. H. Ba- |- chracht jn de aula van het Stedelijk j Museum een lezing over het onder- werp „Shakespeare, spel en spelers oftewel op waardeloze planken." De causerie wordt begeleidt met licht beelden en omlijnd met muziek uit Shakespeare's tijd. Dr. Bachrach is hoogleraar in de Engelse letterkunde aan de Rijksuni versiteit te Leiden. Hij studeerde in Amsterdam en Oxford en is directuer van het Sir Thomas Browne Instituut voor de bestudering der Anglo-Ne- derlandse relaties in het verleden. Hij publiceerde een groot aantal arti kelen en enkele boeken over ge noemd onderwerp, o.a. een pocket „Naar het hem -leek..." een inleiding tot Shakespeare in vijf brieven en „Sir Constantine Huygens and Bri tain". Morgenavond, dinsdag, zal de heer J. H. Buffart conservator over de afdeling Amerika bij het Museum voor Land- en volkenkunde in Rot terdam winde aula van het Stede- .ÏaV- VLAARDINGEN De padvinders van groep 2 van de Wesselgroep, hebben vrijdagavond de vele aanwe zigen in gebouw Triangel een ge noeglijke en geslaagde avond bezorgd. De revue die de padvinders zelf had den bedacht werd heel leuk gebracht, wat voor een groot deel te danken was aan de tienjarige Gerard Verha gen. die bijna drie kwartier als hoofdrolspeler fungeerde in „De slof fen van de keizer". De verkenners hielden zich meer bij het padvindersgebeuren. Zij lie ten demonstraties zien, en voerden enkele schetsen op. Hopman M. L. Ouwerkerk. die de leiding van de avond had, vroeg aan het begin van de bijeenkomst cle mentie voor de amateurs, die hard hadden gewerkt om tot een zo goed mogelijk resultaat te komen. De enkele misverstandjes deden echter charmant aan en verhoogden zelfs de stemming. Nog leuker werd het toen één van de welpen aan het slot van de avond ■bloemen moest overhandigen, maar toen het er op aan kwam, niet wist aan wie hij die kwijt kon. ROTTERDAM Door nog onbe kende oorzaak is zaterdagochtend de heer J. van Rooijen uit de Sophi- astraat te Rotterdam, 48 jaar, met zijn auto in de Tjalklaan in Rotter dam-West tegen een betonpijler van het deze weg kruisende rijkswegvia duct gereden. Hij is zondagmiddag in Dijkzigt overleden. lijk Museum een lezing houden over „Oud-Peru, kunst- en cultuur in de Inca- en_ pré-Ineatijd". De lezing wordt geïllustreerd met dia's. Een film en muziek, vormen een achter grond voor de tentoonstelling over pré-Columbiaans aardewerk, die tot begin juni gehouden wordt in het Museum voor Land- en Volkenkunde. Zij kwam in het zand naast de weg terecht. Met een schedelhasisfraettmr en een grote wond aan dc arm is het meisje naar het Dijkzigtziekenhnis ge bracht. A Na een botsing tussen èen tram en een personenauto zijn de 42-jarige apo theker H. F. L. Lefferink en zijn 42- jarige echtgenote J. W. A. Lefferink- van der Beek met ernstige verwondin gen aan het hoofd naar het Bergweg ziekenhuis gebracht. De auto is total loss. De negentienjarige schilder M. van Drunen uit de Lambertusstraat is za terdagmiddag met zijn auto op de Groe ne Wetering—Slotlaan omgeslagen toen de wielen het trottoir raakten. De wa gen schoof twintig meter op het dak verder. De bestuurder en zijn passagier, de achttienjarige FTT-besteller W. J. van Maurik. werden gewond aan het hoofd. Van Maurik is in het Dijkzigt- ziekenhuis opgenomen. De auto was total loss. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Voor de uitbreiding van de Leao-school aan het Oude Kerkhof vragen B. en W. de gemen- teraad een krediet van 443.000. Dit bedrag is nodig voor de inrichting van een aantal lokalen voor vakon derwijs, zoals kantoorpraktijk, win kelpraktijk, machineschrijven, teke nen en handvaardigheid. Tevens is in dit bedrag inbegrepen de aanschaf van een filmprojectie. Do school telt thans 219 leerlingen verdeeld over tien klassen: vier klas sen zijn wegens ruimtegebrek onder gebracht in een dépencance" in Zwar- tewaalsestra-at waar ook een overblij flokaal is. In het schoolgebouw aan het Oude Kerkhof 13 worden zes lokalen ge bruikt voor de GLG-Mathe- nesseschool, waarvoor nu ook een an dere behuizing wordt gezocht. De Le ao-school zou na ontruiming van deze lokalen over twaalf lokalen beschik ken, maar heeft voor het nieuwe leerjaar behoefte aan tien lokalen. Hierin kan worden voorzien door een verdieping te plaatsen op het bestaande -gebouw. Dez verdieping bestaat dan uit hout met staal constructie. Naar raming bedragen de kosten hiervan 395.000. Het praktijklokaal moet worden ingericht met toonbanken, schrijfma chines en telmachines. Hiervoor is een bedrag van 48.000 nodig. In ver band met de hoge urgentie willen B. en W. het werk onderhands gunnen. Bijkantoor „Be Rotterdammer", Smalle Havenstraat 11. tel. M6T75. Alarmnummer politie: 3444. GG en GD: 3444. Alarmnum mer voor meldingen Uuchtverontreiniglng: 262626. Klachten Bezorging: H, Verhey, p. K. Drossaertstr. ïlO, tel. 343345, Dagelijks 13-19. Apotheek: Van Hogendorp, Van Ho- gendorplaan 129a. tel. 34.42.33. Apotheek Maassluis: Rijnmonciarwfeeek, Mozart laan 12. Chr. Sociale Belangen: Examen EHBO. 20 Stadhuis: Gemeenteraad, 20 Musts Sacrum: Alg, Bond van beiaarden, 14. Chr. Sociale Belangen: Examen EHBO. 20 Bijkantoor „De Rotterdammer": x.ange Kerkstraat 82, tel. 26.63.82. Redactie Schiedam: R. M. van Houweiin- gen, Juiianalaan 84. tel. 26.57.64. b.g.g. ll.55.88 toestel 156. Klachten bezorging: Joh. Gröneveld. Singel 93, iel. 26.35.38, maandag t.e.m. vrijdag van 18.30 en zater dag 18-19 uur. Alarmnummer polltiei 26.46.66. G.G. GD.; 28.92.90. Alarmnummer voor meldingen luchtver ontreiniging en geluidshonder: 26.23.26. Apotheek: Rembrandt, Rembrandtlaan 6, tel. 26.8C.55. SCHIEDAM In de leerkamer van de Bethelkerk zijn vrijdagavond de door de Damclub Schiedam geor ganiseerde wedstrijden om Qat persoonlijk damkampioenschap Vaa Shiedam begonnen. In de hoofdklas se waren de uitslagen: C. Korpel - l Vrijland 20, J. C. Onink - c. W. Sleeuwenhoek 20, C. den Boer - p. Vrijland 20, A. KLnnegin - J. j. van Kuyk 20 en P. v. d. Spek - W. c. Heuvelman 02. Eerste klasse: c' van Dam - H. Wiilemse 11, j. Aj^ tes - P. Landsbergen 2—0. Tweede klasse: P. Snel, - Ineke v. d. Res 20, W. Dijkshoorn - J. Persie 2-4. M. v. d. Steeg - P. de Heer 0—2. Voorzitter W. C. Heuvelman felici teerde in zijn welkomstwoord hst jeugdlid Wim Vrijland, die het jeugdkampioenschap van Rotterdam op zijn naaf schreef. Hij wenste hem succes bij de komende provinci ale wedstrijden, waarvan de eerste twee deel gaan nemen aan de natio nale wedstrijden. Wim Vrijland ont ving uit handen "van de heer Heuvel man een platenbon. SCHIEDAM In tegenstelling tot de KNVB-clubs HBSS en PPSC (die beiden zaterdag hun competitie wedstrijden wonnen) hebben zowel GTB als GSS de volle winst aan huif tegenstanders moeten laten, rap. Rockanje en Herkingen. GTB hield aan het reisje naar Roc kanje een 40 nederlaag over. Voor rust scoorde D. van Marion tweemaal en na de thee vergrootten A. van Marion en Van Eysdden (via een strafschop) de voorsprong vande strandbewoners tot 40. GSS had bij Herkingen voor rust de felle wind tegen en dat betekende na twintig minuten reeds een 5-4 achterstand, al scoorde Van Puntten het vierde doelpunt in eigen doel Door Van Nierop werd het 5—1, maar nog voor de thee maakte Her kingen het halve dozijn vol (6—1). Na rust profiteerde GSS van het wind- voordeel en twee treffer van Van Putten en een doelpunt van Van In- gen brachten de spanning terug (64). Toen was het evenwel weer Herkingen dat raak schoot en met 84 kwam het einde van deze spor tieve ontmoeting. Morgen koopt U op onze da mesmode-afdeling een schattig japonnetje, voor een prijs, die voor een pullover beslist nog laag zou zijr Een syntric dolan japon in mooie gemêleerde kleuren, af gewerkt met uni boordjes en met een uni ceintuur. Deze gebreide japonnen in fraai jacquard dessin koopt U nu voor nog gfién twaalf gul den. Morgenvroeg om 9 uur .begint da verkoop van deze syntrio dolan gebreide japonnen in jacquard dessin met uni boord jes en ceintuur, in de gemê leerde kleuren bleu, rose, lin degroen, cognac en beige, maten 38 t/m 48 m voor Ook tn—ndagmorgtn op— Géén ui. of xctuift. butv

Trouw / De Rotterdammer | 1969 | | pagina 2