f BESLUIT IN RAAD SCHIEDAM Overkoepelend orgaan voor culturele zaken markant Stinksloot is gevaar voor volksgezondheid Intiem blijft eerste klasser tafeltennis Zakken zaken Brand gesticht: 20 weken cel Plantfeest voor paar honderd scholieren 590ste gezellig Staatsloterij Kamers huren: geld stelen Auto tegen mast: twee gewonden Proveniershuis kantoor voor SG en de VVV Klacht ia raad Schiedam Paastornooi op 5 april Singapore wordt basis L. Smit in Verre Oosten Koopavond tot september verlengen Onderwijsdiensten in Lange Nieuwstraat Vragen in raad over verhoging van huren Ook meisjes bij jeugdbrandweer Lijk van man opgedregd üg&enEst*" sl&LBMffli ELASTIEKEN KOUSEN BOONEN kPXt'r FORI EX de rotterdammer DINSDAG 25 MAART 19(5 Jongens kraakten automaten interieuradviezen interieurverzorging Chauffeur, onder invloed, moest eerst riendin thuisbrengen Verward debat Vandaag* - en morgen en dagelijks Salomons-oordeel Schokeffecten Vestzaktheater zijn belangrijke Staab stelt vragen over staalbedrijf Junioren HoofdsUidtornooi Brand in brievenbus hoek Vondellaan Geneesheer-directeur blijft in functie I Jeugdige dieven op heterdaad betrapt 25 maart 1969 tweede klasse too.— 'Q. Pag'na 4 ROTTERDAM Een ongeveer 30- jarjge man. heeft maandag uit een wo- ning InBlijdorp een portefeuille met ruun 1000 gulden gestolen. De man bel de bu een bewoonster en vertelde ka mers te zoeken voor een aantal ver pleegsters, die pas voor hun examen waren geslaagd. HU bood de vrouw, die wel meer kamers heeft verhuurd, een aantrekkelijk bedrag. Toen ze de kamer wilde laten zien, bleef hij zo genaamd even achter om een sigaret op te steken. Na zijn vertrek miste de vrouw het geld. Het signalement is: flink postuur, bol gezicht,, bruinachtig kostuum, donker- blond haar en gebruinde gelaatskleur ROTTERDAM Twee jongens <13 en 15 jaar), die enkele dagen geleden werden aangehouden omdat ze een raam van een kerk aan het Hang had den ingegooid, hebben bekend een aan tal diefstallen uit automaten in Zuid te hebben gepleegd. In bewaring gesteld is de 23-iarige magazijnbediende F. de K. uit Rotter dam. die verdacht wordt 1000 gulden te hebben verduisterd ten nadele van een scheepvaartmaatschappij. De 23-jarige, uit Zweden afkomstige fotograaf E. F., heeft tijdens een ver hoor door de recherche van de rivier politie, bekend ball juni 1967 uit de brandkast van het Noorse m.s, Berit ruim 22.000 gulden te hebben gestolen. ROTTERDAM Met verwondingen aan armen en benen en borstklacbten is mevrouw S. G. Jansen-Groenberg van de Overschieseweg vanochtend naar het Dijkzigtziekenhuis gebracht. Met een auto was zij op het gladde weg dek van de Tweede Hogebanweg ge slipt en tegen een mast gereden. Ze werd uit de auto geslingerd. Ook baar 48-jarige echtgenoot, die naast haar zat, is met hoofd- en beenwonden in het ziekenhuis opgenomen. SCHOTS EN SCHEEF DOOR SCHIEDAM SCHIEDAM Vanavond, dinsdag, houdt de Koninklijke Nederlandsche Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde afdeling Schiedam de jaarvergadering in gebouw „De Rank" te Kethel. De avond wordt verzorgd door tuin architect K. de Wit uit Rotteedam. Hij zal aan de hand van dia's spre ken over de mogelijkheden van klei ne en middelgrote stadstuinen, ter wijl in het bijzonder aandacht wordt besteed aan het „Tuinieren zonder tuin". Voor het praktisch gedeelte van het rijksexamen persluchtmaskerdra- ger brandweer slaagden de heren Chr. Bieze, C. Hamerslag, J. Holswil- der S. A. Imming, Th. J. Jansson, A. Oosterman, Chr. de Root en F. J. T. Toxópeus. Zij hebben eerder het schriftelijk gedeelte van het examen met goed gevolg afgelegd. De instructielessen werden gegeven door twee bevelvoe renden van het Schiedamse korps, de heren W. Nesse en M. L. Passchier. Weslblaak 101 Rotterdam Tolcioon 010-127147 (tussen Karei Doorrncin^twal en Evndiychtspk'ir, I Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De gemeente Schiedam heeft sinds vannacht een culturele raad, die als taak krijgt het culturele leven te bevorderen. Dit was het resultaat van zeer lange beraadslagingen in de gemeen teraad. Zo lang zelfs dat het reeds één uur in de nacht was voordat men deze voor Schiedam zo belangrijke beslissing nam. Overigens waren niet alle raadsleden content met het in het leven roepen van een cultureel overkoepelend orgaan. Zo wilde een ge deelte van de KVP-fractie bij de Stichting „De Schiedamse Gemeen schap", die ook in het nieuwe culturele gedragspatroon van Schie dam een belangrijke taak krijgt, het woord stichting laten vallen en er een publiekrechtelijke commissie van maken. Met 22 tegen negen stemmen werd dit voorslel verworpen. debat, waarbij de wethouder van cul turele zaken mejuffrouw G. D. de Graaff bij de beantwoording van de talrijke vragen, zich in vaagheden hulde en de raadsleden elkaar aan vielen over versprekingen. Zo was de communist B. E. Collé de grote muggen-zifter. Hij had het verschillende malen aan de stok met de woordvoerder van de PCG-fraetie, de heer J. van Katwijk, die het spre ken bijna onmogelijk werd gemaakt door de talrijke niet ter za'ke doende interrupties. Tijdens deze discussie stelde me vrouw Taverne (kath) dat moet wor den onderzocht of er geen cultureel paspoort moet komen voor mensen die niet meer in het arbeidsproces zijn opgenomen. Zij dacht daarbij aan bejaarden en invaliden, Ook een nieuwe cultureel centrum in de binnenstad had haar aandacht. „Wij moeten niet gaan concurreren met Rotterdam", stelde" zij, „in deze stad zijn de mogelijkheden veel gro ter". Ook wilde zij van de S.G. nieu we stijl geen overkoepelend maar meer een welzijnsorgaan maken. De ze organisatie zou dan pas één geheel met de Schiedamse bevolking kunnen vormen", vond zij. De PCG-fractie was van mening dat de opbrengst van de pacht van de kermis niet op de gemeentebegro ting moet komen te staan. Tot giste ren was het namelijk zo dat deze een zeer belangrijk deel vormde van de S.G.-subsidie. De PCG-fractie heeft zich daartegen altijd met hand en tand verzet. Ook dit voorstel had geen succes. Met 25 - 6 stemmen werd het verworpen. Bet opmerke lijke was ditmaal dat wethouder M. Eykenaar met zijn fractie meestemde en tot zichtbare ergernis van KVP-wethouder rar. J. M. van Kin deren tegen het voorste! van het col lege stemde. Toen het voorstel in stemming kwam om de S.G. om te vormen en een culturele raad in het leven te roepen, verklaarde wethouder Eyke naar zijn stem. Hij vertelde de ver baasde raad dat hij met tegenzin voor de motie had gestemd, maar voor een S.G.-nïeuwe stijl was. Het zelfde verklaarde overigens het Prot. raadslid S. J. Rosmen. Ook hu waren, de KVP en de PCG-fracties verdeeld. Met name de fractievoorzitster van de KVP, me vrouw il A. C. Taverne-Van Cam- pen verklaarde zich tegen. Maar ook haar protest mocht niet baten. Met 24 - 7 stemmen haalde het voorstel van B. en W. de eindstreep. Voordat het voorstel in stemming kwam was de over volle publieke tri bune getuige van een uiterst verward 20. Chr. Sociale Belangen: Examen EHBO, Irene: Contact-avond gemeente, 20. Chr. Sociale Belangen: Dia-avond p v. Cetneentev/eikeii. K>- Magiialla Deïkerh: Passie-muziek, 13-20.05. Bijkantoor „De Rotterdammer": Lange Kerkstraat 82. tel. S6.63.82. Redactie Schiedam: H, M. van Houwelin- gen, Jullanalaan t», tel. 26.67.61, b,g.«. Ill £5.88 toestel 15s. Klachten bezorging! Joh. Gröneveid, Singel 93. tel. 26.3538, mandag t.ejm vrijdag van 18.39 en sater dag -16*43 uur. Alarmnummer politie: 26.46.68. G.G. GD.; 26.92.98. Alarmnummer voor meldingen luchtver- ontreinlglos en geluidshinder: 26.26.26. Apotheek: Rembrandt, Rembrandtlaan 5, .tel. 26.88.55. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het dempen,van de Inmiddels al beruchte sloot tussen de Spoorbaanstraat ca Burgemeester Verveenstraat in het Kethelse Bij dorp had gisteravond in de gemeen teraad heel wat voeten In de aarde. Praktisch alle raadsleden noemden deze sloot een gevaar voor de volksgezondheid en mevrouw A. C. M. Blaauw-Rieu (pae. soc.) wist te vertellen dat bij het vallen van de duisternis de ratten er vrij spel heb ben. „Moet er eerst een epidemie ontstaan, of moet Schiedam aan de landelijke schandpaal als een stad waar dergelijke achterlijke toestan den bestaan?" vroeg zij. Zij achtte het college van B. en W. verant woordelijk voor alle gevolgen. Daarmee was zij aan het verkeerde adres, want burgemeester H. Roelfse- jna, vertelde het Psp-raadslid dat de „verantwoordelijke instantie het wa terschap „West-Abtspolder is. Deze instantie is overigens al diverse ma len bezig geweest met de bewoners van de straat, maar de laatste maand kreeg men, na aanvankelijke over eenstemming steeds nul op request. De gemeente Schiedam heeft ge tracht te bemiddelen, maar aangezien ook zij geen beslissingsbevoegdheid heeft, in deze kwestie, liep die be middeling steeds op niets uit. „Men wil van de gemeente een Salo- monsoordeel, maar dat kunnen wij niet geven", zei burgemeester Roelfsema. Het probleem is dat bij het schoon maken van de sloot enkele schuurtjes sneuvelen en dat de eigenaars van de tuintjes de modder moeten ontvan gen. De burgemeester adviseerde het raadslid C, P. M. Landsbergen (Kath.) zich te wenden tot Gedepu teerde Staten. Dit college -heeft toe zicht op de waterschappen en kan dus „West-Abtspolder" gelasten tie zaak in orde te brengen. A MAASLAND Na NI O 1 dat vorige week, zeker was van een plaats in de 4e klasse, belandde de tafeltennisvereniging NIO 2 in veilige haven. Nationale verloor van Maasland met 6en daardoor werd de promotie van NIO 2 een feit. NIO mag dns het volgende seizoen met twee drietallen In de 4e klas uitkomen. De heer J. van Katwijk (Prot) stel de dat de cultuur haar oorsprong heeft in de religie. Waar deze onze ker wordt, raakt de cultuur In nood. Cultuur die verzwakt roept veschijnselen op als materialisme en machtsstrijd en waar deze gaan heersen dreigt de chaos. Dat zich in de wereld, ook in ons land verschijnselen voordoen, die schokef fecten teweeg brengen, bewijzen dat de mens steeds vervalt in een kramp achtig vasthouden van oude vormen en zekerheden die wel eens geen ze kerheden zouden kunnen zijn". Wethouder mejuffrouw De Graaff zei bij haar beantwoording dat de commissie zich moet richten op Rot terdam, -die uitstekende culturele voorzieningen heeft. De bouw van een cultureel centrum, zo dit er ooit mocht komen, moet flexibel worden opgezet. Zo moet er een zaal in ko men waar plaats is voor 5 a 600 be zoekers. Deze zaal zou moeten kun nen worden verkleind voor kleinere gezelschappen. Ook was zij een voorstandster van de bouw van kleinere wijkcentra op andere -plaatsen in de stad. In dit verband noemek» zij de bouw van een wijkcentrum in Groenoord, waarvoor, verleden week een com missie in het leven is geroepen. Zij noemde het Stedelijk Museum een museum waar aankomende ■kunstenaars alle kansen krijgen. In Rotterdam zijn de musea van de ge vestigde orde, terwijl in de Rijnmond het Stedelijk Museum de naam heeft een kans te willen geven aan ieder een. De Salon van de Maassteden be wijst dit iedere twee jaar. Overigens moet men wel de risico's van een eventuele mislukking zoveel mogelijk uitsluiten. Daarvoor is de culturele raad nieuwe stijl nu in het leven geroepen. Verdere punten uit haar betoog: Het Monopole Theater «p de Hoogstraat, dat enige maanden gele den wegens gebrek aan belangstel ling werd gesloten, zal voorlopig dicht blijven. Op de suggestie van enkele raadsleden om dit kleine thea ter om te bouwen tot vestzaktheater, gaf de wethouder als antwoord: „eerst bespreken in B. en W." Het Proveniershuis komt wellicht beschikbaar voor het houden van en kele kleinere kunstevenamenten. Hiervoor is op goed Nederlandse wij- BimGEKLIJKE STAND SCHIEDAM Geboren: Nathalie. dv S Molendijk en C de Winter; Michel c A, zv W J I Klaverdijk en M G BLJSceni>oóm; Sandra, dv T W G Scholten en E van Aal-ten: Baroon P, zv C Doudeijms en M E Nix; Martto, zv K A van der Laibbe en B Swart; M-argaretta K. civ X- J Wieten en J Blaatameer; Erik w M, zv M C milgrok en A M Tuin: Robert, zv J C de R-oo en N A Hamen; Stefan A, zv F C Wuijts en R I lelt erna: Mario B, zv H D M Pol-der en J C M Fretirrg; Jennifer F, dv H F C roe - netlijn en P Hofman; Erik: T H, wTH M Mouwens en T Boademan; Christina, dv A Kop en W Huijser; Jacobus G F. zv G Peeters en G de Vaal: Elisabeth A. dv F Schenk en T D Survaal; Wilhelmus L T, zv T H J van DeuTzen en A M w van de Koppel; Isabella M, dv A F W Meijer en W F var, Beusichem; Patricia M P, dv H van -der Reij-den en A M van Koestve'.d; Richard W, zv W Jansen en M E L Meliel: Yvette, dv T Buitendijk en G J Wem Langenhorst. Overleden: F J Schcmrmams. «9; J van Elj'k, 73, wed J Post; T A van Deventer, 79; A Viveen, 73; J va-n Vtrnren, 80, wed T Pors; J Kuipers, 78, echtg D van Dalfsen.' VOOR U, MEVROUW Met de besfe pasvorm en grootste steun. Elegant en soepel in het dra- gen. Ook naar maat. Callenburgstrsat 38 - Telef. 342396 Vlaardingen. Schep sfeer met goede verlichting. Veilige ver lichting. Verlichting van de vakman. Van BINNENSINGEL 165 TEL 342486 - VLAARDINGEN MAASSLUIS De zeventienjarige E. Wekker is met zijn bromfiets op de kruising Wip - Haven Hoogstraat - Ztiiddijk .aangereden door een personenauto, bestuurd door de 21-jarige J. K. D., die onder in vloed verkeerde. De man reed na het ongeluk door. maar kon Later op de Haven worden aangehouden. Hij verklaarde dat hij eerst zijn vriendin naar huis wilde brengen en van plan was daarna naar de plaats van het ongeluk terug te keren. De politie heeft de man in arrest gesteld. De bromfietser bleek een gekneusde enkel te hebben opgelopen. Hij werd voor onderzoek naar het Hoiy-zieken- huis gebracht. Mei. G. D. de Graaff wijkcentra ze een commissie gevormd, die een lijs! van eisen op gaat stellen. Een ding is al zeker: in dit oude Proveniershuis, op de hoek van de Broersvc-st en de Overschiesestraat komt binnen een. aantal jaren het kantoor van de Schiedamse Ge meenschap en de VW. Over de ver dere -bestemming wordt nog overleg gepleegd. „Hoewel wij tegen Rotterdam aan leunen", zei mejuffrouw De Graaff, „zal Schiedam met zijn 82.000 inwo ners een stad met een eigen karakter moeten blijven". 2e moeten ineenvloeien met de lijn van het kos tuum. Ze mogen niet uit zakken. Ze moeten glad zitten. Dat is het geval bij de zakken van een FOR- TEX kostuum. Daaraan ziet u dat aan elk onderdeel van 'n FORTEX kostuum de grootste aandacht wordt besteed. Er is niets aan het toeval overgela ten. SINGAPORE Singapore wordt de basis voor dc operaties in het Ver re Oosten van L, Smit en Co's Inter nationale Sleepdienst. Direkteur P. E. E. Klevn van Willi gen, die zaterdag in Singapore is aangekomen om het marktpotentieel te bestuderen, heeft dit bekendge maakt. Hij zei dat het besluit was ge baseerd op Singapore's belangrijk heid als basis voor de olie- en ertsex- ploratiewerkzaamheden die thans in dit gebied aan de gang zijn. De centrale positie van Singapore in dit centrum van wereldschtep- vaart is een andere, zeer belangrijke faktor geweest De heer Klevn van Willigen zei verder dat de plaatselijke agent van zijn bedrijf, Nedlloyd Lines, de mo gelijkheid onderzoekt om meer sleep boten en lichters naar Singapore te brengen. Smit heeft reeds enkele van 's we relds krachtigste sleepboten in het gebied rond Singapore. Deze sleepbo ten worden onder meer gebruikt voor hel slepen van de booreilanden naar de locaties in de zeeën rondom Ma- lakka. Kies uit onze Korte Hoogstraat 11a, Tel. 346151, Vlaardingen. (Van een onzer verslaggevers) MAASSLUIS B en W willen de proef met de koopavond, die in Maassluis zaterdag 12 april afloopt, uit praktische everwegingen voorlo pig met vijf maanden verlengen. Een definitieve uitspraak over het al dan niet continueren van de koop avond zit vast op de enquêtes die hierover in Rotterdam, Schiedam en Vlaardingen zijn gehouden. De colle ges van B en W van verscheidene gemeenten in de omgeving gaan die dinsdag 8 april bespreken in het stadhuis van Rotterdam. Met die be spreking in het vooruitzicht vindt de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor de Beneden-Maas het pre matuur in dit stadium een uitspraak te doen. Omdat de KvK echter ingevolge de Winkelsluitingswet over een eventue le voortzetting van de koopavond moet adviseren, heeft zij B en W voorgesteld de lopende proefperiode nog wat te verlengen. B en W heb ben er vijf maanden van gemaakt. Het voorstel komt dinsdagavond 1 april in de gemeenteraad. Als het wordt aangenomen kai\ Maassluis tot en met vrijdag 12 september door gaan met het houden van koopavon den. ROTTERDAM Het liberale ge meenteraadslid mr, K. Staab zal in de vergadering van donderdag mon delinge vragen stellen over de vesti ging van een staalbedrijf op de Maas vlakte. Hij wil naast algemene inlichtin gen, tevens bijzonderheden weten over de verdere procedure en hoe het staat met het rapport van Kop pers. Formeel is er volgens hem geen optie meer op het terrein, want de raad heeft vorig jaar mei de optie verlengd tot eind 1968. Ook wil hij weten of er soms moge lijkheden zijn om te komen tot. een combinatie van diverse bedrijven. Ten slotte informeert hij hoe het zal zijn met de leefbaarheid in dit ge bied bij de vestiging van een hoog- oven'bedrijf. In de laatste wedstrijd van dit sei zoen .heeft Intiem 1 in een spannende ontmoeting met 6i gewonnen van Elan 3. Hiermee heeft dit team zich weten te handhaven In de eerste klasse van de afdeling Rotterdam van de Nederlandse Tafeltennisbond. Het drietal Bob Mudde, Sjaak Hoogendijk en Ton Stolk heeft het evenwel bijzonder moeilijk gehad in het Tafellenniscentrum te Rotterdam waar maandagavond de spanning ge laden was. Bob Mudde. die in de voorlaatste wedstrijd al zijn partijen won, ver loor ditmaal elke partij, maar geluk kig was ditmaal wedstrijdleider Ton Stolk uitstekend op dreef. Hij scoor de een hattrick, terwijl Sjaak Hoogen dijk tweemaal won. Het dubbelspel werd ook door In tiem gewonnen en dat was juist vol doende om de dertien punten te be halen, die men nodig had om het eerstekiasserschap weer voor een jaar te prolongeren. Vreugde bij geheel Intiem en nog meer bij de junioren waarvan het zevende team kampioen werd dank zij een 91 overwinning, behaald op RWR 2 te Rhoon. De gelukkigen wa ren hier Henny Boerdam, Wim Pij pers en Wim Moerkerken. Alle Vlaardingse teams, die uit kwamen behaalden samen 41 punten uit 42 ontmoetingen. Daarvan gingen er 26 naar Intiem, (12 naar de junio ren), 7 naar Hollandiaan, 2 naar Flar- dinga, 2 naar Sunlight, 2 naar URTTC, één punt naar De Windmo lens en één punt naar de Shell-teams. De overige uitslagen: Oversch- 6 FJaxdlnsa i 2—S. Flard. 2 VBP 5 1—9. Eerxir. 4 Holl. 1 9—1, Elan Ho!!. 3 10—0, Holl. 4 HPV 3 7-3, NS 2 Hol!. 5 55, HoU. Gulf 3 2—S. Holl. 7 TOG 7 8—2, Ovursch. 8 Holl. 3 2—S, Intiem Naad 3 8—4, Germinal 3 intiem 2 4—6, TSF 5 intiem 3 s— TSBM i Intiem 5 2—8. Intiem FiKT 1 4—6. Intiem 7 Hobart 4 7—3, Landaan 2 Intiem 8 73. Hepelaer 3 IrKiem 9 84, Intiem lö Koteb 3 28, Intiem li Roteb KJ—0, KES 2 intiem 12 t—9. In tiem 13 TE 68 8 4—6, Shell 1 Roteb 3 3—7. Shell 2 Te!el 4 3—7. \"w. K'dam 4 j Shell 3 5—5, Sunl. 1 Sozaro URTTC 1 Hell. I 2—8. TSF 9 - URTtt 2 10—0. URTTC 3 - Sunl. 3 6—4. Sorry 1 Centrum 2 5—3. Junioren: TSF 2 rmiem t 6—4. in Mum j 2 - CJS l 8-2, TOG 2 - intiem 3 ?1? I Intiem 4 TE 68 2 46, Oversch. i .11 I Intiem S 37. Ijvtiem 6 Feijen. 2 7—x intiem 8 Xerxes 7 lo-o, TOGJ3 s*Z intiem 9 9—1. mtiem 11 Wikiert 5 i_9 Met wisselend succes hebbe,, j jeugdleden van de tafeltennisvere- i niging Intiem, deelgenomen aan hei i te Amsterdam gehouden Hoofdstad- i toernooi. In het dubbel-mix spel I werd het duo Ria Sas - Bert van der Lugt in de kwartfinale uitgeschakeld Bij de junioren kwam Dik Opp«r heim ook niet verder dan de kwarth- nale. Tegen de Nederlandse jeugdkam pioen Henk van der Zee bereikte Bert van der Lugt een eervol resul taat. Wel verloor hij, maar de cijfers 2116 en 2119 schonken hem toch voldoening. Zaterdag 5 april houdt Intiem een Paastornooi voor junioren en senio ren. Voorzitter M. van der Knaap zgj dan ook bekers en andere prijzen uitreiken aan de kampioenen. Men kan zich tot donderdag opge ven bij A. Stoïk, Dirk de Derdeiaan 131. tel. 341327. SCHIEDAM In het pand Lange Nieuwstraat 57 komen enkele ge meentelijke onderwijsdiensten. Over igens is de vestiging hiervan maar van tijdelijke aard, aangezien deze woning over tien jaar ten offer valt aan de Zuidelijke Industrieweg. Het raadslid H. van der Waal (PCG) wil de bij dit agendapunt weten wat de opbrengst zou zijn geweest indie ndit pand zou worden verhuurd. Verder was hem het woord „remedial tea cher" dat in het raadsstuk diverse malen werd gebruikt onbekend. Hij kreeg een bevredigend ant woord van wethouder mejuffrouw G. D. de Graaff; een remidial teacher is een soort heelmeester die op de scho len kinderen begeleid die net niet geschikt zijn voor de Blo-school. Over de huur van het pand zei de wethouder dat deze diensten drin gend om een ruimte verlegen ïtten. Op de bovenverdiepingen zal het ar chief worden opgeslagen. SCHIEDAM Door onbekende oorzaak is gistermiddag tussen half een en half vijf de post in de brie venbus op de hoek van de Vondel laan en de Burgemeester Knappert- laan in brand geraakt. Degenen, die gedurende dit tijdstip een brief in deze bus hebben gedaan, worden ver zocht zich te melden op het postkan toor. SCHIEDAM „Indien wij van het ministerie van volkshuisvesting en bouwnijverheid te horen krijgen dat de huren van de woningen in de Van Marumstraat en de Fultonstraat, die cent werden verhoogd, niet moeten worden opgeslagen za! dit beslist ook niet geschieden." Dit verklaarde de wethouder van de woningdienst mr. M. J. M. van Kinderen gisteravond in de gemeen teraad. Hij deed deze toezegging op vragen over de huurverhoging. Indien deze verhoging voor de woningen aan de Fulton- en Van Marumstraat door gaat betekent dit namelijk dat deze huizen dit jaar met tien procent in huur zijn verhoogd. Overigens werd de vier procent verhoging van 1968 voor deze woningen niet toegepast. SCHIEDAM De geneesheer-di recteur van het gemeenteziekenhuis dr. J. H. van den Berg wil ook ra zaterdag 3 juni. de dag dat hij met pensioen gaat, voorlopig zijn diensten biijven aanbieden in zijn huidige funktie. De gemeente is. volgens een uitla ting van wethouder M, J. Eykenaar er nog steeds niet in geslaagd e«n opvolger te vinden. Uiteraard zal dr. Van den Berg, die in juni 65 jaar wordt, deze funktie blijven bekleden tot men erin is gesiaagd een goede opvolger te vinden. j SCHIEDAM De zeventienjarige i bijrijder J. M. werd gisteravond op heterdaad betrapt toen hij een krat met 24 flessen frisdrank van een vrachtauto in de Van Couwenho- venstraat wegnam. Een mededader, de negentienjarige B. B.. los arbeider in Schiedam, die wist te ontkomen, werd later ook aangehouden. SCHIEDAM De jeugdbrandweer, waarvoor de gemeenteraad gister avond een krediet van f 2100 beschikbaar stelde, krijgt waarschijnlijk ook vrouwelijke leden. Burgemeester H. Rolefsema ant woordde dit op vragen van enkele raadsleden. „Daar had ik niet aan gedacht zei hij, zodat dit beslist het overwegen waard is." Overigens zullen de jeugdige spuit gasten niet worden ingeschakeld bij branden. Het is en blijft spel, al of niet in wedstrijdverband. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De rechtbank heeft vanmorgen de 30-jarige magazijnbedien de J. C. wegens opzettelijke brandstich ting veroordeeld tot een gevangenis straf van twintig weken, waarvan der tien weken voorwaardelijk. De officier had 2 weken geleder, eea celstraf geëist van veertien weken, waar van zeven weken voorwaardelijk. De magazijnbediende had In november vo rig aar zonder enige aanwijsbare reder, in een fietsenstalling aart de Snellinck- straat brand gesticht. Eerst had hij ech ter de brandweer gewaarschuwd en na de brandstichting belde hij ook nog dc eigenaar van de stalling uit bed om hem anoniem op de hoogte te stellen. Zo bleef de schade heel beperkt in de stalling waarin honderden liters olie stond opgeslagen. ROTTERDAM Uit het water van de Nieuwe Maas heeft de rivierpolitie het lijk opgedregd van de 37-jarige F. Kuipers uit de Maasstad. De man ward sinds eind december vorig jaar vermist (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Woensdag wordt de jaarlijkse nationale boomplantdag gehouden. Ongeveer 350 leerlingen uit de vijfde kias van twaalf lagere scho len in Vlaardinger-enmbacht, Babberspolder en Holy, zullen aan dit plant feest meedoen. Zij zullen aan de Lepelaarsingel en Koninginnelaan in Holy ongeveer 120 platanen planten. De organisatie van dit plaatselijke festijn berust bij de af deling onderwijs van het stadhuis, zulks in samenwerking met de afdeling plantsoenen van het bedrijf gemeentewerken. De aan het plantfeest deelnemende scholieren zullen woensdagmorgen om ongeveer half tien in de Pelikaanzaal aan de Reigerlaan door wethouder G. Walstra worden toegesproken. Vervolgens gaat het naar het plantterrein, waar personeei van de afdeling plantsoenen bij het planten toezicht zal uit oefenen en zonodig assisteren. Prijzen van f 15.- f f f f f f f 50.— 50.— 100.— 200.— 400.— 1,000.— zijn gevallen zijn gevallen zijn gevallen zijn gevallen zijn gevallen zijn gevallen zijn gevallen zijn gevallen op nummers op nummers op nummers op nummers op nummers op nummers op nummers op nummers eindigende op: eindigende op: eindigende op; eindigende op; eindigende op; eindigende op: eindigende op: eindigende op: Een prijs van 2.000.— 2.000.— 2.000.— 2.000.— 2.000.— is gevallen op het nummer: is gevallen op het nummer: is gevallen op het nummer: Is gevallen op het nummer: is gevallen op het nummer: is gevallen op het nummer: is gevallen op het nummer: De prijs van f 5.000.— f 50.000.— De extra prijs van 100.000.is gevallen in de serie J op het nummer: en de troostprijs van f 2.000.op het nummer: van elk van de andere series. 6 30 85 006' 640 166* 846* 8710 040145 033538 000105 080988 067564 044588 094462 057558 057558 4

Trouw / De Rotterdammer | 1969 | | pagina 2