Visitekaartjebijna klaar Laatste drie dag winkels onder Liesveldyiadnct AGENDA Groei van Unilever in vogelvlucht 1 De keer Van Wijk geïnstalleerd als hoofd Julianaschool Benoeming directeur aan huishoudschool Regio Maassluis heeft afdeling Nederland-Israël FOKKELMAN Onderscheiding Samenzang op Grote markt Zomer vol met DY O-tornooien Van 1954 tot 1969 f2970,- Directeur van Scbiecarton neemt afscheid Burgerlijke stand bakker PHILIPS MO-S-T-E-R-T BEL1JDEN1SGESCHENKEN VRIJDAG 28 MAART 1965 twee-persoon» polyaether matrassen 14 cm hoog VLAARDINGEN Het zal niet lang meer duren of de eer ste auto's kunnen gebruik ma ken van de nieuwe oost-west- verbinding: hèt Liesveldviaduct. De afbouw van dit veel bespro ken Vlaardingse visitekaartje is thans zover gevorderd, dat onder dit viaduct ter hoogte van Vroom en Dreesmann de laatste drie dagwinkels kunnen worden gebouwd. „The Flashweer op instuif in Triangel MORRIS Vrouw stal van machinist batterijen dis móeten we! goed zijn! Een toast op de gastvrouw die weet hoe feestelijk feestjes worden met Verkade Toast. Eenrichtingsverkeer EEN FIETS OF BROMMER DE VAR! Vandaag en morgen en dagelijks VK VOLLEDIGE A top form KOLLEKTIL .KLASSIEKE MEUBELEN' Aangepaste flats in Holy-noord voor rolstoelpatiënten SERVICE HfmQstert j G. P. VAN DAALEN Jr. In Vlaardingen Huisvuil Schiedam naar Vlaardingen SCHIEDAMSEWEG 55 - VLAARDINGEN Vraag vrijblijvend demonstratie. KANTOOR 1 N STALL AT IE S Baanbrekend BOEKHANDEL VAN DORDRECHT elke vrijdagavond ...tot 9 uur ópen A-m Filmdruk weefstof 120 cm breed jE cntTERDAMMF R Pagina 5 Probeer eens een polyaether matras, 't geeft zoveel voorde- en' gemakkelijk hanteerbaar, vvarit polyaether is licht in ge wicht, bovendien stofvrij en't garandeert een prima vlakke ligging. 2-persoons polyaether matras san uitgevoerd met doorge stikt bovenblad en overtrok ken met fraaie damast. Deze matrassen nu met tien tallen guldens voordeel. 120x190 cm 130x190 cm vrijdagavond om 6 uur begint de verkoop van deze poly aether matrassen, met doorge stikt bovenblad, de damast in de kleuren goud en blauw, nu voor. prijzen die iederêen wel zullen aanstaan. Ook matndasmoreen optn Géén M of schrift. fc«t (Van een onzer verslaggevers) Twee winkels krijgen een opper vlakte van ongeveer 120 vierkante meter en de derde krijgt een vloerop pervlakte van 60 vierkante meter. De winkels zullen er hetzelfde gaan uit zien als de andere zaken onder het VLAARDINGEN Zaterdagavond om acht uur zal de groep „The Flash" de muziek verzorgen op de instuif van de CJV Liefde en Vrede in gebouw Triangel aari de Fransenstraat. Deze groep, die uit vijf man bestaat, is geen onbekende voor de trouwde instuifbezoeker. Vanavond (vrijdag) bestaat tussen acht en negen uur in gebouw Obadja aan de Calienburghstraat gelegenheid kaartjes in voorverkoop te nemen. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De Christelijke Prinses Julianaschool aan de Oostsin gel is een school, die volop in de belangstelling staat. Dat bleek gister avond toen in het gymnastieklokaal van de geheel gerestaureerde school het nieuwe schoolhoofd, de heer W. J, van Wijk werd geïnstalleerd. Dit geschiedde door de voorilter van de Vereniging tot Bevordering van Christelijke Onderwijs Schiedam mr. H. Snoep. Hij had meer dan één reden om zijn blijdschap te tonen. Om te beginnen had de oude school in een van de oudste stadswijken, een metamorfose ondergaan, waardoor het inwendige van de school de toets van de kritiek ruimschoots kan doorstaan. Daar naast was mr. Snoep blij, omdat hij in de heer Van Wijk het jongste schoolhoofd van Schiedam kon installeren. De heer Van Wijk, is namelijk net 25 jaar. Hij is overigens ai enige tijd op de school werkzaam, maar is pas „baas" sinds 1 januari. Met de instal latie werd gewacht, omdat eerst de school moest, worden gerestaureerd. Voorzitter Snoep drukte zich als volgt uit bij deze installatie: „Het nieuwe schoolhoofd Van Wijk is jong, maar staat met beide benen op de grond. Met zijn benoeming krijgt de school vele mogelijkheden". Tot slot gaf voorzitter Snoep het jonge schoolhoofd een opdracht mee. „U bent hoofd van een Christelijke School en onze opdracht is dat de boodschap van de verlossing wordt doorgegeven, maar wij verafschuwen Mr. Snoep (met brii) en het nieu we schoolhoofd van de Prinses Julia naschool, de heer W. J. van Wijk, bij de vlag van de Prinses Julianaschool. hokjesgeest en hebben daarbij weinig pretenties. Na de installatie kwamen de leer lingen aan de beurt. Zij brachten en kele liederen ten gehore. Ook spra ken nog vertegenwoordigers van de oudercommisises en een vertegen woordiger van het personeel. hoofddealer- >,rotterdam, r nieuwe binnenweg 20 MUf KJ7 U.MSSS ROTTERDAM Donderdag is aangehouden de negentienjarige buffetjuffrouw N. R. Zij had tijdens een gezellig samenzijn met een Ame rikaanse chef-machinist in diens hut, van hem enkele honderden -guldens gestolen. eerste deel van het viaduct Alleen de luifels zullen ontbreken. B. en W. hebben de gemeenteraad voor de bouw van deze drie winkels een kredietgevraagd van ƒ305.700. Deze kredietaanvraag zal, evenals nog enkele andere op de afbouw van het viaduct betrekking hebbende voorstellen, op de vergadering van de gemeenteraad, die woensdagavond 2 april wordt gehouden, in behande ling komen. Zo is ruim 80.000 gulden nodig voor het nemen van verkeersmaatre gelen, die een goede afwikkeling van het verkeer moeten garanderen. Daar waar het viaduct op de Markgraaf laan aansluit zullen verkeerslichten moeten komen. Bovendien denkt men aan het plaatsen van stoplichten op de kruispunten Markgraaflaan - Vondelstraat en Markgraaflaan - Van der Driftstraat. Ter bevordering van een goede doorstroming van het verkeer zal in de Joubertstraat eenrichtingsverkeer worden ingevoerd, waarbij de riijrich- ting naar het centrum zal worden verboden. Ten behoeve van het par keren tussen Joubertstraat en Heem raadsstraat zal eenrichtingsverkeer van kracht worden op de weggedeel ten Van Riebeeckstraat, Joubert- 7P (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN B. en W. heb ben de gemeenteraad voorgesteld over te gaan tot het benoemen van een directeur aan de gemeentelijke huishoudschool, die in augustus voor lopig in een rijdelijke huisvesting van start zal gaan. Op de voordracht staan .de namen van de heer Y, Blom te Marssum (Fr.), leraar aan de Xe ELEKTRON 2 Leeuwarder Huishoud- en Nijver heidsschool, en J. I. M. Keizer, direc teur van de Prins Bemhardschool, openbare school voor lager algemeen voortgezet onderwijs. De openbare huishoudschool zal het eerste jaar onderdak vinden in het schoolgebouw aan het West- nieuwland, waar de lagere Erasmus- school en Prins Bemhardschool voor lavo gevestigd zijn. Het nieuwe schoolgebouw in de Westwijk zal in 1970 gereed komen. met dit embleem is door geleverd. Wij staan bor* voor een GOEDE SERVICE. MAASSLUIS Er komt Sn Maassluis een regionale afdeling van het Genootschap Nederland-Israël. Voor een groot aantal genodigden zette de heer D. Frenk, algemeen se cretaris van Nederland-Israël in het gemeentemuseum uiteen welke doel stellingen het genootschap nastreeft. Hij zei dat het Nederlandse volst door het Christendom en het huma nisme met het joodse volk is verbon den. De vereniging verspreidt allerlei informaties over Israël en het Israëlische volk, terwijl de culturele betrekkingen tussen Nederland en Israël worden bevorderd. Mevrouw H. Kohnstamm-van Voo- len, lid van het hoofdbestuur, besprak de taken die de afdeling van het Ge nootschap op zich zal nemen. Het voorlopig bestuur is als volgt samen gesteld: mevrouw E. M. C. Har- tink-Jansen, Vlaardingen, mejuf frouw A. C. Mennink, Rozenburg, en ds. H. van Tongeren, mejuffrouw J. de Pagter, de heer P. J. Modderkolk en de heer J. Smit allen uit Maassluis. MAASLAND De Starclub *68 presen teert zaterdagavond 29 maart in het Tref punt de „Swinging Soul Machine" uit Bot terdam, De avond begint om hall acht. 0 MAASLAND De heer G v. d. Klooster uit Dellt is per 1 mei benoemd als trainer van MW'27. De oud-UnKsbulten van DHC In Delft volgt hiermede de heer J. Seton op. MAASLAND Onbekenden hebben hll het in aanbouw zijnde Shell-servlcestatlon de letter S verwijderd. De -poliae ver moedt dat de bewoners rondom dit benzi nestation dit hebben gedaan om tegen de vestiging te protesteren. Sursum Corda: NCGOV, 20. Aula Museum: Voordrachtsavond ziekschool, 20. Kantine Cartonnagelabriek: aficheid di recteur T. N. M. Jansen 11. Sporthal: jubileum wedstrijden Thor. Lange Bijkantoor „De Rotterdammer"; Kerkstraat 82, tel. 26.63.82. Redactie Schiedam: R. M. van Houweltn- gen, Julianalaan 84. tel. 26.67.64 b.g.g. U.55.88 toestel 156. Klachten bezorging: Joh. Gröneveld, Singel 93. tel. 26.35.38, maandag t.e.m. vrijdag van 16.30 en zater dag 18-19 uur. Alarmnummer politie: 26.46.66 GG Sc GD: 26.82.90. Alarmnummer voor raeldtngen luchtver ontreiniging en geluidshinder; 26.26.26. Apotheek: Rembrandt, Rembrand*" aan tel. 26.88.55. straat en Baljuwstraat. In de Joubert straat zal men „haaks" kunnen parke ren. Door het verdwijnen van een deel van het r.-k. Vereenigingsgebouw aan de Markgraaflaan ontstaat de mogelijkheid de rijbaan ter plaatse met één rijstrook te verbreden. En kele bomen in de Markgraaflaan, Vondelstraat en Joubertstraat zullen moeten wijken voor de aan te bren gen verkeersvoorzieningen. De openbare verlichting langs de van de Markgraaflaan, Heemraad- straat, Baljuwstraat en Van Riebeeck straat zal worden vervangen door een kwikveriichtlng. Deze verlichting is ook aangebracht op het Liesveld viaduct. De nieuwe verlichting gaat ƒ24.750 kosten. Afd. Klassiek: Nwe Binnenweg 36 Afd. Modern': Nwe Binnenweg 288 Bel 230066 252939 voor Je-gratis Toprform-katalogus an een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Vier van de in aanbouw zijnde 725 Elementumwo- ningen in het noordelijk deel van Holy zullen geschikt worden gemaakt voor rolstoelpatiënten. De aangepast flats komen te liggen in de onder-, bouw van.»een..<jer hpogbouwblokkfn. Met de uitvoering van het plan is een meerprijs van 4.465 per woning ge moeid. Voor (het totaalbedrag van ƒ,17.860 hebben B. en W. een rijkslenirtg en -bijdrage aangevraagd!. Het zier er naar uit de de gevraagde lening en bijdrage zullen worden toegekend, zodat de huur van de aangepaste flats gelijk kan blijven aan die van de overige woningen van het com plex. schrijf je zo: Hoogstraat 146-150 VTaatdincm T*L 343007° SCHIEDAM In café-restaurant „Europoort" op de Maasboulevard heeft burgemeester H. Rnelfsema vanmorgen de eremedaille in zilver verbonden aan de orde van Oran- je-Nassau opgespeld bij de heer C. in 't Veen. De heer In 't Veen woont op het Bergplein In Rotterdam en her dacht gisteren het feit dat hij 40 jaar geleden in dienst trad bij de Verf- en Vernisfabriek. NATUURLIJK PLATENBONNEN HALEN BIJ SCHIEDAM Het Leger des Hells heeft het initiatief genomen om ieder jaar op eerste paasdag een grote sa menzang te houden voor het stadhuis op de Grote Markt. Deze samenzang begint volgende week zondagmorgen om negen uur. VLAARDINGEN DVO heeft in zijn zomerprogramma een groot aan tal tornooien op het uitgebreide pro gramma staan. Op Tweede Paasdag (7 april) zal voor het eerst een C-ju- niorentomooi op de Zuidbuuri gaan organiseren. Behalve drie elftallen van de zwartwitten nemen er aan deel DO- TO (Pernis), Berkel, Bolnes en DEH (Rotterdam). De wedstrijden begin nen om half tien en ongeveer half vier zal waarschijnlijk voorzitter J. de Ridder de prijzen uitreiken. Op Tweede Pinksterdag (26 mei) volgt een groot pupillentomooi voor de 10 en 11-jarigen. Deelnemers zijn behalve DVO: Hollandiaan, RKWIK, MW'27, en Zuiderster, ieder met drie elftallen. Voor zaterdag 7 juni staat voor de 8 en 9-jarigen een toer nooi op het rooster. Deelnemers er van zijn nog niet bekend. Voor de eerste twee elftallen orga niseert DVO tussen 3 en 31 mei een nederlaagserie. Een bijzonderheid is het tornooi voor leiders van jeugdelf- tallen. DVO kreeg er een grote aan vraag voor. Op de donderdagavonden tussen 1 mei en 5 juni zullen zij tegen DVO uitkomen. VLAARDINGEN De gemeente Schiedam heeft het gemeentebestuur van Vlaardingen toestemming ge vraagd tot 1 juli huisvuil te mogen storten op de vuilstortplaats in de Broekpolder. B. en W. hebben beslo ten het verzoek in te willigen. Schiedam had° reeds tot 1 april ver gunning huisvuil af te voeren op de Vlaaringse vuilnisbelt onder voor waarde, dat het nier meer dan 20.000 m3 mocht bedragen. De gemeente be taalde hiervoor de gebruikelijke stor- tingsbedragen. Schiedam heeft op eigen grondge bied geen gelegenheid tot het depo neren van vuil en verwacht dat de eigen vuiloverslaginrichting eind juni gereed zal komen. De buurgemeente heeft momenteel ongeveer 10.000 m3 naar Vlaardingen afgevoerd. Men schat dat in totaal niet meer dan 17.000 kubieke meter huisvuil zal worden gestort. s Ogenblikkelijk valt aller oog op tl Uw entree In zo"n kostuum trekt Ineens eandadiü. TJ hebt «r als het ware zelfvertrouwen bij gekresen. U bent er heer In. Zo telt U mee in de kring van mannen die meetellen. Och, dat beterels altijd 't beste. Dat weet Utochï VLAARDINGEN Op Goede Vrijdag (4 april) en tweede Paasdag (maandag 7 april) zal geen huisvuil worden opgehaald. Iedereen wordt aangeraden bij de voorafgaande op haaldienst de vuilnisemmers zoveel mogelijk ter lediging aan te bieden teneinde opeenhoping van grote hoe veelheden huisvuil te voorkomen. VLAARDINGEN Een maquette geeft een overzicht van de groei en ontwikeling yan het Unilever re- searchlaboratorium In Vlaardingen. 'In 1954 werd proeffabriek I (p.f. I op de foto) in gebruik genomen, spoedig ge volgd door laboratorium 1. De aan dacht was toen geheel gericht op on derzoek naar winning, raffinage en harding van eetbare oliën en vetten, naar de verwerking hiervan in le vensmiddelen en naar de gebruiksei genschappen van deze predukten. Hierbij komen onderwerpen als smaak, houdbaarheid, consistentie en smeerbaarheid aan de orde. Inmid dels was ook een resèarchteam gefor meerd, dat het onderzoek op het ge bied van de wasmiddelen ter hand nam. Na gastvrijheid te hebben geno ten in een wasmiddelenfabriek te Mannheim, volgde in 1956 de ver plaatsing naar Vlaardingen. Het team vond onderdak in laboratorium II (lab. II). De twee sectoren, waarop de acti viteiten van Unilever toen nog vooral waren gericht (eetbare oliën en vet ten en was- en reinigingsmiddelen) hadden dus elk een eigen research groep gekregen. Meer en meer echter gingen de chemische produkten (bij voorbeeld als grondstoffen voor syn thetische wasmiddelen) aan belang winnen, hetgeen resulteerde in de derde sector: laboratorium II (lab. lib). Ten behoeve van de praktische verbeteringen in een bepaald proces of produkt werden twee proeffabrie ken (p.f. II) gebouwd, waar op semi- technische schaal de bruikbaarheid van nieuw ontwikkelde processen wordt onderzocht. Zo vindt men daar Do nieuwste elektronische reken» machine. Maakt razendsnel en feilloos al Uw berekening. Zonder mechanische delen. Kan niet meer kapot gaanl Teilen, verme? nigvuidigen, de len, worteltrekken machtsvertieKen, kwadrateren! 16 cijfers kapaciteit In alia registert en telwerken. Reede vanaf •Excl.B.T.W.) CALLENBURGSTRAAT 41 VLAARDIKOEH bijvoorbeeld een kleine margarinefa- briek, maar ook een sproeitoren voor de bereiding van waspoeders. In 1960 werd een nieuw laboratori um (lab. III) in gebruik genomen, waarin de katalyse-secties werden ondergebracht. Bovendien kon nu ook meer aandacht worden besteed aan het toenemende gebruik van fy sische methoden bij het chemisch on derzoek. In het wetenschappelijk onderzoek ten behoeve van de voedingsmidde len industrie is de biologische rese arch niet weg te denken. Dit en de speciale eisen die deze tak van on derzoek stelt, maakten de bouw van aparte ruimten nodig. In 1965 werd het biologisch laboratorium (biol. lab.) in gebruik genomen. In deze groep is baanbrekend werd verricht, dat internationale erkenning vindt, op het gebied van onder meer de betekenis van voedingsvetten voor het voorkomen van hart- en vaat ziekten en de functie van essentiële vetzuren. Het is niet te verwonderen dat bij de snelle ontwikkeling van de laatste jaren het bestaande gebouwencom plex een te nauwe begrenzing heeft gekregen, zodat een nieuwe uitbrei ding noodzakelijk werd. Deze uitbrei ding vindt men op de maquette aan geduid als laboratorium IV. SCHIEDAM Met een bijeen komst voor het personeel, op zater dag 29 maart in de kantine van het bedrijf en een receptie voor zijn rela ties, op maandag 31 maart in het Hilton Hotel neemt de heer T. N. M. Jansen afscheid als directeur van Schiecarton N.V. De directie wordt voortgezet door de algemeen direc teur A. J. Th. Duynstee. Het bedrijf werd in 1921 als „Schiedamse Cartonagefabriek" door de heer Jansen opgericht en neemt een vooraanstaande plaats in. In 1968 ging Schiecarton een fusie aan met de American Can Company, de grootste producent van verpak kingsmaterialen ter wereld. Dit con cern verkreeg hiermee een moderne eartonnageproduetie-eenheid in de Benelux, met Nederland als belang rijkste markt en met export naar verschillende landen. 0 DAGBOEKEN 0 BIJBELS 0 PSALMEN, nieuwe berijming en een uitgebreide collectie 0 SPREUKEN 0 KRUISEN BIDDENDE HANDEN enz. enz. Benthuizerstraat 84 TeL 24 3# 26 Ds prachtigste kleuren en des sins vindt O. in onze sortering filmdruk gordijnstoffen, wat dan ook de meest verkochte overgordijnen zijn. Als speciale aanbieding verko pen wij nu fümdnik weefstof in maar liefst vier verschillende kleurstellingen, 120 cm breed, per meter voor nog géén via* en een halve gulden. Vrijdagavond om 6 uur begint de verkoop van deze prachtige filmdruk weefstof, in vier bij zonder mooie kleurstellingen, 120 cm breed, per meter voor Osk.muntSagmorjtn op*n GUn at of schrift b*ft SCHIEDAM Geboren: Use A M dv J M J Veringmeier en T W M Schuurmans; Marlelle H E d v M Janse en L E M de Veth; Eduard CnC J van Loenen en R M Dame; Joost zv W Goedhart en A van Tilborg: Arno L zv J F Verheij en N Vetter: Arnout A zv J Neutjes en J Wols; Karin CHB JvB Berkhout en E L Kerst SCHIEDAM Geboren: Amoldus R zv A Verhoeckx en W Timmerman. Overleden: 5t,J Smit, 66 eohtff H J- Nftring; C van Ravens, 89: R lettel aar, 18 mnd; S M Brugge, 85 wed W I Vermeer; W C Sleegers, 68; J M Rensman, 78:

Trouw / De Rotterdammer | 1969 | | pagina 3