Kunstcollectie voor nieuwbouw Unilever OPERATIE SNEL Nieuw gemeenteziekenhuis vandaag in gebruik Nieuw trammat van en naar Schiedam Geschenken en aankopen GRATIS CONSUMENTEN VOORLICHTING OVER 42 WASAUTOMATEN if Imlm Mji Tolgeld zoeken in rijdende auto Met ingang van 1 mei medewerker gemeentepolitie StjjgMen. Adverteren doet verkopen GEMEENTE SCHIEDAM BEKENDMAKING VOOR mm Bis I NU ttN NIGUWë 1 ABONNëe OPOESFTe maandblad voor handwerken ariadne Ik geef op als nieuwe abonnee plaats 2 gebloemde cretonne ±120 cm breed SCHIEDAM vandaag en dagelijks Zangavond begint om half negen Vanaf vandaag Organisatie GEMEENTE SCHIEDAM Gezelligs kaars in een glas Terwijl hij de lucht In uw kamer zuivert, ver spreidt hij een heerlijk frisse geur. 4 borduren haken weven applicatie frivolité perzisch ajour betsalt: Mijn naam 1st straat; plaats: Inzenden san Bureau van dit blad O hokje zwart maken naar keu2e Postzegel is niet nodig ols u op de envelop schrijft: De Rotterdammer, Antwoordnummer 364, Rotterdam. Prachtige gebloemde cretonne, een luxe gordijnstof bij uit stek, is een van de vele mooie stoffen die wij op onze 1e etage verkopen. Drukstof in rijk dessin, een soepele overgordijnstof in wel 4 verschillende kleurkombina- ties, verkopen wij per metei voor nog géén rijksdaalder. Vraag map met belangrijk docu-. merstatle-materiaal over wasautomaten met vergelijkende prijslijst Zo kunt u pas goed oordelen en uw keuze bepalen. U ontvangt deze documentatie map GEHEEL GRATIS (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Be gemeente Vlaardingen heeft de directie van het Unilever Research Laboratorium ter gelegenheid van de opening van de nieuwe vleugel een metaalplastiek tn staal en koper van de "Vlaardingse kunstenaar Jan de Winter aangebo den. Omdat het kunstwerk nog niet gereed is, was vandaag in de foyer de werktekening te zien. Het plastiek, dat 6,5 meter hoog zal worden en 3 meter breed, krijgt een plaats in de foyer bij de toegang tot het podium van de aula. Het personeelsgeschenk is een tro pische zoetwater aquarium van forse afmetingen met een. spiegelglazen wand van 14 mm dikte. Het bevindt zich tegen de achterwand van de en treehal van de nieuwe vleugel. Een door de Laboratoriumraad benoemde commissie onder leiding van de heer D. M. van Kampen verzorgde de aan koop. De inrichting is geschied door de Aquariumclub, waarvan de leden hoofdzakelijk afkomstig zijn van de Vlaardingse Unilevêrvestigingen. 'De heer A. Vrijhof, vice-voorzitter van de Laboratoriumraad van TJRL - Vlaardingen, heeft het geschenk aan geboden. 2 ik ontvang gaarne gratis map ig documentatie wasautomaten. h g naam m 2 adres Jj Schrijf op uw enveloppe m „MODERN" 2 antwoordnummer: 1938 B B Rotterdam. 2 Geen postzegel opplakken. 2 ■IIHIHIIIIOIIRNIII Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze gebloem de cretonne, een prachtige gor- dijnstof in mooi dessin en in 4 verschillende kleurkombirtaties per meter W^m/t fi Arcade: Natuurgenot In huis. 20. Wijkcentrum: Dr. A. Vendeling voor PvdA. ZO. Magnalia Delkcrk: passtemuzlcCc 19-20.16. voor SCHIEDAM Met een hersen schudding en schaafwonden moest vanmorgen om vijf over half zeven de 44-jarige steigerbouwer E. H, uit Rotterdam naar de Br, Noletstichting toen hij op rijksweg 20 ter hoogte van de sporthal Margriet slipte en met zijn personenauto op de kant in de berm terecht kwam. Hij ongeluk gebeurde toen E. H. in zijn achterzak een gulden wilde pak ken als tolgeld voor de Beneluxtun- nel en door deze beweging de macht over het stuur kwijtraakte. Twee an dere inzittenden, beiden steigerbou wers uit Rotterdam, moesten ook met schaafwonden naar de Dr. Nolet stichting. Bij de oprit naar de 's-Gravelandse- weg deed zich gisteravond om acht uur een ongeval voor waarbij een truck met oplegger zwaar werd be schadigd, maar waarbij de bestuur der met de schrik vrijkwam. De chauffeur, de 22-jarige J. A. v. d. L., reed de oprit op en bemerkte niet dat zijn vrachtauto naar rechts over helde, waardoor het hele gevaarte omsloeg. Op de Mgr. Nolenslaan, ter hoogte van het parkeerterrein aan de Loef- straat, werd gistermorgen de 58-ja- rige bromfietser T. M, Wattman uit de Meesterstraat 12 plotseling onwel. In de Dr. NoletsttcA" ag bleek dat hij was overleden. Bijkantoor „De Rotterdammer": Lange Kerkstraat S3, tel. 2S6J82. Redactie Schiedam: H. M. van Hou werin gen. Jullanalaan 84. tel. 265764, b.g.g. wssgs, toestel 156. Klachten bezorging: Joh. Greneveid, Singel 83. tel 263538, maandag t.o.m. vnijdag is.30 - 18.30 en zaterdag 18 - 19 uur. Apotheek: Jansen. Van Swlndensingel «2, tel. 264917, Alarmnummer voor meldingen luchtver ontreiniging: 262626.. Alarmnummer politie: 234666. GG en GD: 269290. Brandmelding: 269123. Ook meendesmorgen open Géén tel. of tehrift beft m' -O 'l .J (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Vanmorgen in alle vroegte is „operatie gemeente ziekenhuis" van start gegaan. Deze operatie houdt in dat men op korte termijn alle patiënten van het oude naar het nieuwe gemeente ziekenhuis wil verhuizen. Het is een complex waarover B. en W. van Schiedam zich al jaren zorgen maken konden. Uiteraard zijn daar in de eerste plaats de financiën de oorzaak van, maar de laatste maan den kwam er een nieuw probleem om de hoek kijken. Een geschikte naam was niet voorhanden. Een prijsvraag (zonder prijzen) onder de bevolking had geen succes. De meeste inzenders wilden het ziekenhuis prinses Margriet ziekenhuis noemen, maar dat vonden B. en W. niet zo geslaagd. In Schiedam is al een prinses Margriet sporthal en om nu de sport direct in verband te noemen met een ziekenhuis ging zelfs B. en W. te ver. j In een paar uur was vanmorgen i alles voor elkaar en lagen de pa- j tiëntcn in hun gloednieuwe bed en in I een gloednieuwe kamer. De officiële opening zal waarschijnlijk in de loop van de i maand mei of juni plaats vinden. Het nieuwe Schiedams Gemeente- i ziekenhuis, dat vandaag zijn eerste bewoners kreeg. SCHIEDAM De gezamenlijke zangdienst die door het Leger des Heils wordt georganiseerd voor de bordes van het stadhuis op eerste paasdag begint om half negen. Oor spronkelijk was als aanvangstijd^ op gegeven negen uur, maar het Leger des Heils heeft deze bijeenkomst een half uur vervroegd. Van buitenaf maakt het geen indruk van een strak hospitaal te zijn. Dit is toe te schrijven aan de uitspringende vleugels en grillige plattegrond. Maar ook het opgewerkte bakstenen plastiek aan de voorzijde is er de oorzaak van dat het nieuwe imposan te gebouw aan de Burgemeester Knappertiaan tot in lengte van dagen deze drukke Schiedamse verkeersa der zal beheersen. ft MAASLAND De Maaslandse korfbal vereniging ODO speelde gelijk tegen het Deïitse DES (55). Ai heel spoedig kwam DES met 2—0 voor te staan. Maar toen Maasland gewend was aan het half-verhar de veld van DES was er een gelijk op gaande strijd. TTEN praatrubriek als deze kaa oor-gezellig zijn, maar er zit ook een gevaar in. Dat heb ik gemefki na het stukje over het invullen van het aangiftebiljet voor de in komstenbelasting. Verscheidene le zers hebben me, zowel per brief als telefonisch, laten weten dat ik er naast zat. En gelijk hadden ze: van een oneerlijke bevoorrechting van ambtenaren en mensen in semi-o- o verheidsdienst is geen sprake:Ze moeten net zo goed AOW-premie betalen als ieder ander, alleen wordt het bij hen op een andere manier berekend. Daar komen alle brieven en tele foontjes die ik over mijn lijn van vorige week donderdag ontving op neer. Sommige briefschrijvers geven er knappe technische verhandelin gen over waar geen speld tussen te krijgen is, maar dat laat ik nou maar allemaal zitten. De hoofdzaak is dat zij gelijk hebben en dat ik ongelijk had. Vanavond wil ik iedereen harte lijk bedanken die mij uit de droom geholpen heeft Wel vind ik hét jammer dat sommige mensen, boos op mij geworden zijn. Om zulke brieven en zulke telefoontjes zou ik ook kwaad kunnen worden, maar dat heb ik zo langzamerhand wel afgeleerd. Ik zat er gewoon naast en daar draai ik niet omheen. Een briefkaartschrijver die zich Jan Pensioen noemt, en die het overigens goed met de gezellige krant meent, schrijft dat hij wel eens meer bemerkt heeft dat in mijn lijn zaken minder deskundig worden behandeld. Klopt, meneer Jan Pensioen: mijn lijn is een praatrubriek waarin ik alle koetjes en kalfjes van stal haal waarvan ik hoop dat ze in de be langstelling staan. Ik praat erover als leek en zoals je dat van een leek kan verwachten zit ik er echt wel eens een. keer naast. Als iemand over, een onderwerp deskundige voorlichting wenst, dan moet liij die echt niet in mijn- lijn zoeken. Daar voor heeft deze krant andere rubrie ken. Dat laatste is natuurlijk geen ver ontschuldiging. Ik moet geen. on juistheden schrijven. En omdat dit gebeurd is, neem ik zonder meer. mijn woorden terug. Hoewel de verhuizing in een paar uur bekeken was, ging aan dit gebeu ren een maandenlange organisatie vooraf. Dit speelde zich echter hoofd zakelijk af achter de ziekenhuis- schermen. De patiënten merkten er niet zoveel van en de buitenwacht helemaal niets. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Reeds op 1 mei van 'dit jaar gaat de RET bet modernste materieel inzetten op lijn 8 van Schie dam Broersvest Kralingen Laan van Nooitgedacht. Dit is bet gevolg van een versneld overleg tussen het Rotterdamse vervoersbedrijf en de dienst van gemeentewerken in Schie dam. Het was de RET al lang een doom in de oog dat er om verkeers technische reden s-~eds met oude trams op lijn 8 moest wrden gereden. De tramlus in Schiedam Het na melijk niet toe dat er aan dezelfde kant werd uit- en ingestapt. Met name de inwoners van de Rot- Aedamsedijk in Schiedam en de 'Oudedijk in Rotterdam klaagden steen en been over het piepende la waai wat het oude trammateriaal' maakte. Het ligt in de bedoeling dat er op lijn 8 met ingang van 1 mei dubbel gelede trams worden ingezet. De RET heeft nog even met de ge dachte gespeeld om op deze lijn 8 dezelfde trams in te zetten als op lijn 5 die de snelle dienst onderhoudt tus sen het Willemsplein en Schiebroek. Aangezien het passagiersaanbod ech ter te groot is. was men wel gedwon gen groter materieel in te zetten. De lijn 8 en 1, beiden van Schiedam naar Kralingen, maar over een an dere route,behoren tot de best lo pende tramlijnen van de RET. Om de Broersvest verkeerstech nisch in orde te maken voor de dub bel geledetrams, is men gistermid dag begonnen om het tramhuisje te verplaatsen. Grote takelwagens moes ten er aan te pas komen om het huisje zijn definitieve plaats te ge ven. Dit gaf gisteren, nogal wat ver traging, angezien de lijnen acht en één bij toerbeurt van het tramspoor op de Broersvest gebruik konden ma ken. Ook de tramsporen moeten wor den verlegd, maar men rekent er bij de RET op het karwei per 1 mei geklaard te hebben. MAASLAND Omdat ze met 6—4 van Wildert uit Berkel en Rodenrijs wisten te winnen behaalde de tafeiteraiisclub NIO 1 het kampioenschap. Wat niet -verwacht werd gebeurde in de ontmoeting Roteb 8 NIO 2. NIO 2 slaagde er met tn de slag te winnen Ook de verhuizing van de polikli niek is vandaag voltooid. Dat is ook niet voor zijn tijd, want in. de houten noodbarakken, gebouwd in 1946. waar. tot gisteren de polikliniek was gevestigd regende het soms flink in. De nieuwe polikliniek is gehuisvest in een afzonderlijke vleugel, maar maakt duidelijk deel uit van het nieuwe ziekenhuiscomplex. De nieu we röntgenafdeling is al enige tijd in gebruik. Het nieuwe gemeenteziekenhuis van Schiedam heeft één voordeel bo ven andere landelijke ziekenhuizen. Bij de politie-administratie wordt gevraagd een jeugdige manne lijke met mulo-diploma of daarmee ge lijk te stellen opleiding. Salaris, afhankelijk van leef tijd en ervaring van ƒ289.tot ƒ422." per maand. 6% vak.toeslag; AOW/AWW-premie wordt niet Ingehouden; studie kostenvergoeding. Sollicitaties, gericht aan de burgemeester van Schiedam, wor den zo spoedig mogelijk inge wacht bij de commissaris, Lange Nieuwstraat 55. De Burgemeester van Schiedam maakt bekend, dat hij op 19 februari 1969 krachtens artikel 2.5 van de Drank- en Horeea- verordenlng heeft besloten de voorwaarden vast te stelten waaronder een (In genoemd artikel bedoelde) toestemming wordt verleend voor het laten dienst doen van vrouwelijk personeel en wel als volgt: I I. Er kunnen worden verleend: j 1. een toestemming, krachtens welke vrouwelijke personen gedurende de tijd dat de inrichting voor bet publiek geo pend is. mogen dienst doen of aanwezig zijn. vanwege de houder van de inrichting (Toestemming a voor lunchrooms, kantine's, cafetaria's e.d,): v 2. een toestemming, krachtens welke vrouwelijke personen gedurende de tijd, dat de inrichting voor het publiek geopend is, dienst mogen doen. mits dit dienst doen uitslui tend geschiedt door meerderjarige vrouwen en wordt be perkt tot bedieningswerkzaamheden, werkzaamheden voor het onderhoud der lokaliteiten en het noodzakelijk te hou den toezicht (Toestemming B voor café's, restaurants e.d.); 3. een toestemming, krachtens welke vrouwelijke pesonen gedurende de tijd dat de inrichting voor het publiek geo pend Is, dienst mogen doen, mits dit.dienst doen uitsluitend geschiedt door meerderjarige vrouwen en wordt beperkt tot het verrichten van werkzaamheden in het buffet en werk zaamheden voor het onderhoud der lokaliteiten (Toestem ming C voor nachtzaken, café's met hoofdzakelijk barex- ploitatie e.d.): 4. een toestemming, krachtens welke vrouwelijke personen gedurende de tijd. dat de inrichting voor het publiek geopend is, dienst mogen doen, mits dit dienst doen uitsluitend, geschiedt door meerderjarige vrouwen en wordt beperkt tot het verrichten van werkzaamheden voor het onderhoud der lokaliteiten voor een bepaald tijdstip (Toestemming D indien gegronde redenen aanleiding geven tot een vérstrekkende beperking van een toestemming). II. De toestemmingen vermeld onder X, sub 2 en sub 3, geiden slechts indien de beheerder voor elke bij hem in dienst zijnde vrouw ln het bezit is van een door .de Commissaris van Politie afgegeven „Toelating als Buffetjuffrouw", met uitzondering van de vrouwen, die uitsluitend werkzaamhe den verrichten voor het onderhoud der lokaliteiten. III. De toestemming moet zijn opgehangen op een duidelijk waarneembare plaats in een onderdeel of één der onderde len van de inrichting, waarin alcoholhoudende drank wordt verstrekt. IV. Voor het aanvragen van een toestemming bestaat gelegen heid bij de Gemeentepolitie Schiedam, afdeling Bijzondere wetten. Lange Nieuwstraat 55, op werkdagen tussen 9.09 en 17.00 uur, behalve 's zaterdags, V. Met betrekking tot de Toelating als Buffetjuffrouw gelden de volgende regels: 1. de Commissaris van Politie verleent slechts een toelating nadat is gebleken, dat tegen het optreden van belangheb bende als buffetjuffrouw geen bezwaren bestaan; 2. de toelating kan door de Commissaris van Politie' worden ingetrokken, indien het gedrag van de buffetjuffrouw daar toe aanleiding geeft: 3. voor het verkrijgen van een toelating dienen aan voornoem de afdeling Bijzondere Wetten de volledige personalia van belanghebbende te worden opgegeven en twee goedgelijkende pasfoto's te worden ingeleverd; 4. de op naam gestelde toelating, die het eigendom Blijft van de gemeente, dient steeds in de inrichting aanwezig te zijn; 5. indien een vrouw tn dienst wordt genomen, die ln het bezit is van een toelating, moet de toelating binnen 3 dagen bij voornoemde afdeling Bijzondere Wetten worden aangeboden voor het verrichten van de nodige aantekeningen; dezelfde verplichting geldt bij verandering van woonadres; 6. bij beëindiging van de dienstbetrekking dient de toelating aan belanghebbende ter hand te worden gesteld; 7. bij beëindiging van het beroep van buffeljuffrouw dient de toelating bij voornoemde afdeling Bijzondere Wetten te worden Ingeleverd. 8. de Commissaris van Politie is bevoegd bij gebleken nood zaak nadere regels te stellen met betrekking tot het verle nen van de toeïatlng. 5chiedam,31 maart 1969 De Burgemeester voornoemd, H. ROELFSEMA. Met al die prijsstijgingen van de laatste maanden is het bij na ongelofelijk dat U een paar meisjesschoenen kunt kopen voor een prijs die ver beneden een tientje ligt. Een schattig meisjesschoentje met moderne franje-garnering, sïergespje, sterke zooi en klein blokhakje. Dit. vlotte schoentje verkopen wij nu voor nog géén acht gulden per paar. Wee je gebeente als een pantalon niet goed kit! Dat betekent kritiek, sma lende blikken en terecht. Enfin, dat kan u met een FORTEX kostuum niet ge beuren. Daar zit de pan talon als gegoten. Niet mal-smai, maar zeker niet te wijd. Gewoon goed. Een bewijs voor alle aan dacht die aan elk detail van een FORTEX kostuum wordt besteed. Kies uit onze kollektie prachtige Morgenvroeg om 9 uur begint do verkoop van deze moderne meisjesschoenen, met leuke garnering, sterke zool en klein blokhakje, in de kleuren rood en marineblauw en de maten 28t/m35 Als beloning voor mijn aktivibit ontvang ik een "Gouda Bouquet'. De nieuwe abonnee krijgt onze krant veertien dagen gratis. O per maand O per kwartaal Korte Hoogstraat 11a Tel. 346151, Vlaardingen voor Schep sfeer met goede verlichting. Veilige ver lichting. Verlichting van de vakman. Van Ook-mundegmoreen open Géén ut. of tchrfft beft BINNENSINGEL «5 TEL 34246S - VUAHDiMSSM

Trouw / De Rotterdammer | 1969 | | pagina 2