Zo vlogen de duiven Burgerlijke stand AGENDA m Dammers kregen prijzen Brandje bij Speelman Brommers botsen BIJENZWERM OP WIEL „De Haven" verliest twee medewerkers Expositie van schelpen en koralen Inbraken in hoekhuizen te Maassluis t Drie gewonden bij twee botsingen Strandbaden in trek Tram tegen auto i Jongen loopt onder scooter: zwaar gewond Avondvierdaagse start vandaag P upillenvoetbal mag in si ONT Ds. E. H. Kalkman nam afscheid van Maassluis Dodelijke val van j stapeltje boeken Van de Hoek tof VlasrsSingen '45 nubeduidend goedkoper man. Meer ingelegd bij Spaarbank Ao. '20 Tweede slachtoffertje in Brielse Meer gevonden M. J. Dorleijn in CHJO-bestuur Bedrijfsvoetbal m Inbraak: 600 kwijt vl\ardi.x«e\ en dagelijks ISCHIEDAM I Vandaag niïG. beduidend Grote files bij brug van Haarenlaan Excelsior winnaar van HBSS-veteranentornooi KOELKASTEN Asma concerteert! np ROTTERDAMMER Pagina 4 2 A MAANDAG 16 JUNI 1969 Neem wat extra slipjes mee, als U met vakantie gaat, dat beperkt die noodzakelijke was weertijdens Uw vrije dagen! Stretch nylon damesslipjes, van een goede kwaliteit, gemakke lijk te wassen, zo droog, elas tisch, nu per stuk voor nog géén negen dubbeltjes. Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze dames slips van stretch nylon, in di verse leuke kleuren en de ma ten 38 t/m 48 per stuk voor Ook maandagmorgen open schrift. (Van een medewerker) SCHIEDAM In de leerkamer van de Betbelkerk aan de Oude Maasstraat zijn vrijdagavond de prij zen uitgereikt aan van het damkam pioenschap van Schiedam, georga niseerd door de Damclub Schiedam. Voorzitter W. C. Heuvelman zei, dat dit jaar voor het eerst met een ander systeem was gespeeld; namelijk met klasseindelingen, waardoor geen af- va'systeem plaatsvond. Dat stimu leerde de deelname. Eerst kreeg nummer drie van de tweede klasse, de heer F. de Koning zijn prijs, ver volgens nummer twee, J. Breman en daarna nummer één P. de Heer. Derde in' de .eerste klas werd de jeugdige Péter van Landsbergen, tweede J. Antes en eerste veteraan M. den Hoo ting, die in 1932 het eerste damkam pioenschap vari Schiedam op zijn naam schreef. Om technische rede nen moest wedstrijdleider A. Ris- seeuw (die daarbij veel steun had ondervonden van secretaris A. van Otterloo) de prijzen van de hoofd klasse uitreiken, want daarbij was voorzitter iHeuvelman! De heer Ris- seeuw kon.de derdeprijsniet kwijt, want de winnaar daarvan, C. Korpei ligt in een ziekenhuis. Tweede was W. C.i Heuvelman en de eerste prijs ging naar de'31-jarige Louis Vrijland, die zelf vond dat de heer Heuvelman de eerste prijs ,in feite verdiende door beter spel. Na deze prijsuitreiking werden nog enkele bordenwedstrij- den gespeeld. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Bij de oliefabriek van Speelman aan de Delftweg in Over- sehic is zondagnacht brand uitgebroken. De oorzaak is oververhitting van meel- neerslag op een radiator. Twee elektro motoren en de isolatie van de luehtka- nalen van een droog- en koelruimte werden vernield. De schade is vijfdui zend gulden. Het vuur werd geblust met twee stralen hoge druk en verder met vier droogpoederapparatan en een Co-2-apparaat van het bedrijf. De brandweer stond onder leiding van hoofdbrandwacht H R. de Bruin. Uitgerukt waren de G 2. L 4 A 7, een heid 3 en de M 2. Zondagmorgen om half een is brand uitgebroken in de v. d. Schellingstraat 14 b. bewoond door de heer A. J. de Graef. Het vuur ontstond bij het aanste ken van een butaangas-apparaat. De zolderkamer brandde uit en een deel van het dak ging verloren. De schade is negenduizend gulden. Het vuur werd geblust met twee stralen hoge druk. Uit gerukt waren de G 7, eenheid 7, L 7, A 2. De leiding berustte bij onderbrand- meestcr J. Raap. ROTTERDAM Op de kruising Groene Kruisweg - .Tan Olieslager- weg zijn zondag iwee bromfietsen te gen elkaar gereden. Het gebeurde doordat de bestuurder van een van de brommers plotseling linksaf sloeg terwijl de ander hem juist passeerde. De 17-jarige dameskapster P. C. de Rijke uit Barendrechl kreeg een hersenschudding en brak op twee plaatsen haar sleutelbeen. Haar duo- passagiere, de 18-jarige kapster Ada van de Braak uit de Tolhuislaan, brak eveneens haar sleutelbeen. De andere berijder, de 21-jarigè rijksambtenaar C. Oudenaarde uit de Zegenstraat, kwam er zonder letsel af. Zijn duopassagiere, de 20-jarige kantoorbediende M. van den Berg uit de Oostendes traat, kreeg een diepe vleeswond aan haar enkel, en schaaf wonden. Alle gewonden zijn naar het St. Claraziekenhuis gebracht. ROTTERDAM De stichting voor sociaal-cultureel vormingswerk „De i Phoenix" is een actie begonnen om j het strandbadje^aan de Oidegaarde in 1 het Zuiderpark te he.ropenen. In .een actiebrief, die via lagere scholen, kleuterscholen en winkels onder de aandacht van de wijkbewo ners is gebracht, verzoekt da stieh- .ting de gemeente de sluiting van het bad ongedaan te maken. Zij wil on dermeer dat de kleedkabines en de toiletten weer worden geopend en dat er weer toezicht van badperso- nael komt. Ook staat een verbetering van het kleuterbadje op haar ver langlijst. Op 23 mei heeft de gemeente het strandbad gesloten mdat. het open luchtzwembad „De Plomperd' werd geopend. De stichting meent dat het strandbad nog niet kan worden 'ge- ist totdat „De Plomperd' geheel klaar-is. Dat is pas volgend jaar het geval, De gemeente waarschuwt voor de toenemende vervuiling van het wa ter. Zij stelt dat het zwemmen in het bad, nu er van gemeentewege geen toezicht meer is, voor eigen risico van het publiek is. Hoe druk het inmiddels in „De Plomperd' is laat bijgaande foto zien. Alleen al zondag telde het bad ruim 6000 betalende bezoekers. SCHIEDAM In mei 1969 werd bij de Spaarbank Anno 1820 ƒ6.117.496,49 ingelegd en ƒ5.577.392,11 terugbetaald, tegen eert inleg en te rugbetaling van respectievelijk ƒ5.233.030,93 en ƒ4.194.143,81 in mei 1968. Met het inlegoverschot van mei steeg het inlegoverschot 1969 tot ƒ2.579.316,87. Vorig jaar werd in dezelfde periode 2.352.047 48 ingelegd. Het aantal rekeningen bedroeg j eind mei 61.172 (31 mei 1968 59.996). i Op 31 mei waren de aan de spaar bank toevertrouwde gelden en de reserves voor 42.218.955,71 belegd in effecten, voor ƒ8.905,848,39 in hypo theken en voor ƒ21.151.263,43 in on derhandse leningen, terwijl de or.be- legde en op korte termijn belegde gelden ƒ8.122,316,50 bedroegen. A SCHIEDAM Het hoofd van de dr, Pe IVsserschool üe heer M. j. van Dommele, gaat Schiedam op 1 augustus verlaten we gens een benoeming elders. Op donderdag 19 Juni nemers collega's, ouders en leerlin-' gen afscheid van het schoolhoofd tijdens een speciale bijeenkomst in het Gerefor meerd Jeutdltuls. die om half acht begint. Eejst nemen de ouders en leerlingen afscheid, waarna om half negen de overi gen aan de beurt komen. SCHIEDAM De XCVOB afdeling Schiedam viert woensdag het 50-jarig jubi leum met een feestavond in het gebouw voor Chr, Soc. Belangen aan de Lange Haven. Voordat het feest begint worden echter enkele jubilarissen gehuldigd. Op de foio: De heer Risseeuw (links) overhandigt de heer L. Vrij land de eerste prijs. ROZENBURG Het tweede slach toffertje van het verdrinklngsgeval in het Brielse Meer. de 12-jarige Peg- frv Volkerts van Hogendaal, is na drie dagen dreggen zondagmorgen door vrijwilligers van de Rotter damse onderwater vereniging „Tri ton" opgedoken. De vijf vrijwilligers haalden om j negen uur Het lijkje boven water. Het. eerder gevonden slachtoffertje, de U-jarige Johanna Wilhelmmina Deteneris zaterd&g onder grote be langstelling begraven. Talloze bloemstukken bedekten de baar die gevolgd werd door de kinde ren van de hoogste klassen van.de rooms-katholieke school „De Rozen- horst". Onder de belangstellenden bevond zich ook burgemeester H. Slootc. VLAARDINGEN De heer M. J. Dorleijn, lid van de plaatselijke afde ling van de christelljk-historische jongeren organisatie, heeft een kan didatuur aanvaard voor de functie van tweede secretaris/ algemeen ad junct van de afdeling Zuid-Holland van de CHJO. Mocht de heer Dor leijn, die ook lid is van de Vlaar- dingse jeugdgemeenteraad, deze be-' noeming ontvangen, hetgeen wel te verwachten valt, dan zal hij de op volger worden v.an de heer J. de Prieëlle, destijds; vporzitter van de Viaardingse jeugdgemeenteraad, die inmiddels landelijk secretaris is ge worden van de CHJO. HOEK VAN HOLLAND - In bet kader van de VW-zomeractiviteiten werd zater dagavond de feestverlichting ontstoken. Deze zal blijven branden tot aind au gustus. De harmonleverenigtng „Rotterdam aan Zee" gaf een muzikaal tintje-aan de „plechtigheid". De vereniging, geeft vrijdagavond een openluchtcönoert voor de hulpsecretarie. HOEK VAN HOLLAND De 20-jarige J. A. en de 20-jarige F. K. belden uit Hoek van Holland hebben aan de Prins Hen drikstraat een ruit van de spaarbank In geslagen. Ze verkeerden onder Invloed. De politie heeft üe twee jongemannen ingeslo ten. HOEK VAN HOLLAND Op een par- I keerterreln werd uit de auto van de 19-ja- rlge Rotterdamse vertegenwoordiger J. G. H. een bedrag van SO en enige goederen I Bestolen. Het portierraampje van de auto I stond open. HOEK VAN HOLLAND De strijd om de Hoekse tcnnlstltels ts dit weekeinde begonnen. De komende week zullen Iedere avond diverse partijen gespeeld worden, in liet heren enkelspel werd de heer P. Nijland uitgeschakeld door de heer v. d. Velden. vlaardingen Met 257 duiven hield de postdulvenhoudersvereniging Keer Weer een concoursvulcht vanuit Orleans (480 km.). Vertrek 5.45 uur .Aankomst - eerste duif 13.40.32 uur; aankomst laatste prljsdutf 14.42.01 uur. De 25 snelste duiven stonden op naam van: A. Waardenburg sr. 1, 12. M. de Roode 2, G. Schoenmakers 3, 13. 14, 13, 17, A. V. Weel 4. 15. C. Pille 5, 13. A. Groencveld 6, Simon Zn. 7, 19, A. de Ruiter 8. :'0„ A. v. Gils 9, J. Mersch 10, A. Waardenburg jr. 11. Vrijdag van 17 tot 19.30 uur ïnkorven voor een vlucht vanuit Pont St. Mac en daarna klokken aanslaan. Kontroleprik za terdag 18 uar. VLAARDINGEN De postduivenhou- dersverenlging De Luestbode vloog met 177 duiven in concours, vanuit Noyon <278 km.). Vertrek 5.30 uur. Aankomst eerste duif 9.35.11 uur, aankomst laatste prijsdulf 9.58,34 uur. De beste 25 duiven waren van: P. v.d. Made 3, 15, C. verwey 2, 8, 20, j. de Ligt 4, 7, G. Roodenburg 5, 19,22,C. de Ligt 4, v, G. Roodenburg 5, 19, 22, C. Stolk 8, 9, G. v. Vliet 19, 18. Goedegebu- re/Van Keulen 11, M. Keizerwaard 12, G. v. vliet jr. 13, D. Nleuwenhuizen 14, 25. J. Bel 16, M. v.d. Pijl 17. Woensdag Ïnkorven voor Chateauroux. 600 km. vrijdag lossen. Donderdag Ïnkor ven voor fompiegne, 297 kin; Vrijdag In- korven voor zwijndrecht, jonge duiven. Klokken voor Chateauroux donderdag 20 vrijdag 20 uur aanslaan. De uitslagen van de kampioenschappen lulden: Hok Vitesse; 1. G. Roodenburg 3448 pnt., 2. C. Verwey 3400 pnt., 3. J. de Ligt 3358, 4. L. Poldervaan 3153, 5. Goedegebu- re/Van Keulen met 3094, Vitesse aangewe zen: 1. O. Verwey 1907, 2. Goedegebu- re/Van Keulen 1825, 3. G. Roodenburg 1469. 4. G. V. Vliet 1390. S. M. Broeit 1333. Duif Vitesse: 1. oedegebuure/van Keulen 1565, 2. C. Verwey 1359. 3. J. de Ligt 1219. 4. M. Krijnbers )'38, S. G. Roodenburg 1092. V GAARDINGEN". De postduivenhou- dersverenlglng De Adelaar hield een con- coursvlucht vanuit Orleans met 227 duiven. Vertrek 5.40 uur. Aankomst eerste duif 13.32.17 mr. aankomst laatste prijsdulf 13.11.25 uur. Afstand 480 km. De beste 25 prijswinnaars waren: J. A Tuinder Co. 1, 25, 14, H. Janse Zn. 2. A. M. Vink 3, 5, Mevrouw Van Kuijk 4, 8, 8. 11. 15. 17. 18. 24. P. van Oeveren 7, 13. 20. 21. .1. v. t eer -9. B. v. Beveren 10. 23. J. Vink 12. 19. D. Vink 16. Dinsdag van 18.30 tot 19.30 uur ïnkorven voor een 'lucht vanuit Pau en vrijdag tussen 18.30 en 19.30 uur Ïnkorven voor de vlucht vanuit Survilbers Foises. Klokken aawlaan voor Pau vrijdag te 19.35 uur en voor survUllers zaterdag 19.35 uur. SCHIEDAM De uitslagen van 6e vori ge week voor deAlgemene Bedrijfsvoet bal-Competitie gespeelde wedstrijden, lui den: 'v Enterprise 1 Hoek 1 0—1, GZV Seheffer 4—5. DES 1 Meat Boys 1 31, PTT Coebergh 2—2. v. d. Moezel GPS 5—2. Helios 1 v. d. Bor 6-1. NWW Veveo 3—2, Swarttouw Boys. Schlecarton. 1 0—5. Hoek 2 Schrijver 119. Tevop-, harm SWM 3—5, Kreuger Enterprise 2 2—1. schlecarton Eurotax 3—I, Mafa Boys GPS 9—U, ENKA Standaart 1—1, Keynes Meat Boys 2 1—1, Enterprise 3 DES 2 5-0 en Helios 2—Hoek 2 2—1. ROTTERDAM Imker Lodewijks moest er zondagmiddag aan te pas komen om een bijenzwerm te ver wijderen, die zich had vastgezet op het achterwiel van een tegen een boom staande fiets aan de Van Cit- tersstraat. Onder grote belangstelling kweet de imker zich behoorlijk beschermd tegen eventueel optreden van het zoemende volkje van zijn evacuerende taak. VLAARDINGEN Het clubhuis De Haven gaat twee medewerkers verliezen, die gedurende drie jaren mede leiding hebben gegeven aan de diverse aktiviteiteri in het clubhuis bedreven en ook daarbuiten. Mej. J. W. M. Hallmann zal in het huwelijk- treden waarna zij zich gaat vestigen in Huybergen (tussen Roosendaal en Bergen op Zoom). De heer R. R. Dragstra gaat een zelfstandige positie bekledén in een clubhuis te Maasbracht waar hoofd zakelijk schippers worden opgevan gen, die met hun schepen In de ha ven van deze plaats afmeren. Donderdagavond om half acht wordt irt het clubhuis De Haven een ouderavond gehouden. Dsn zal er wel licht gelegenheid - zijn oi"i afscheid te nemen van beide medewerkers, die ongeveer drie jaren aan het clubhuis verbonden waren: VLAARDINGEN In de exposi tiekelder „De Kattenbeker" aan het Liesveld is tot en met zaterdag 16 augustus een expositie te zien van schelpen uit alle wereldzeeën, terwijl ook een beeld wordt gegeven van een stukje koraalzee. Op natuurlijke ma- nier gerangschikt treft men de vele soorten koralen aan, die samende koraalriffen vormen. Een aantal geprepareerde krabben en andere zeedieren kompleleren het beeld, dat de organisatoren willen geven van het enorm gevarieerde le ven onder de zeespiegel. i: De expositie, die zaterdagis geo pend, is tot 16 augüstus gratis toe- gankelijk van dinsdag tot en mét'za terdag van 9 tot 18 uur. jfc;;/: MAASSLUIS De laatste tijd hebben vijf woningen het moeten ontgelden tegen het „geweld" van in brekers. Typerend is,-dat-het in allé gevallen hoekwoningen betreft. Uit één woning wordt een bedrag van ƒ500 vermist terwijl uit de andere huizen kleinere bedragen zijn wegge nomen. Een ieder wordt verzocht de - politie te bellen als personen zich verdacht ophouden bij, (hoek)huizen. De inbraken zijn vermoedelijkover- dag gepleegd. w'-. Natuurlijk PLATENBONNEN HALEN bij G. P. VAN DAAL EN JR. SCHIEDAM Ingebroken is in het pand van distillateur Herman Janssen aan de Noordvestsingel. Via de achterzijde is men het pand bin nengekomen. Uit een opengebroken bureaula is een bedrag van 600 weg genomen. rajitaotoor „De Rotterdammer": Smalle (Jï Havenstraat 11. teL 345775. Alarmnummer 5 Politie: 34444. G en GD: 34444. Alarmr.tim- ater voor melding luchtverontreiniging: -62626. Klachten bezorging: H. Verheij, tel. 343345, dagelijks van 13-19 uur. 6 Apotheek: Van Hogendorp ,Van Hogen- jjg dorplaan 129a, tel. 34.42.33. Apotheek SS Maassluis: Rijnmond-apotheek. Mozartlaan. jg tel. 2200, Sporthal: start avondvierdaagse. Bijkantoor: De Rotterdammer": Klach- 11 bezorging; Jh. GrÖneleld, Slinge 93. 283535, maandag t/m vrijdag 16,30 - fh ^9-30 en zaterdag 17 -13. Redactie Schie- P dam: R. m. van Houwelingen, Julianalaan U. Schiedam, tel. 265764, b.g.g. tel. 115588 §|i jst. 156. Alarmnummer voor meldingen p luchtverontreiniging: 262626. Alarmnummer I?, politie: 264666. Apotheek: Van ■Westendorp, p Parkweg 207, tel. 26.76.74. SCHIEDAM Een gekneusde lin ker elleboog en een personenauto die kan worden afgeschreven .was het re sultaat van de „rijkunsten" van de 25-jarige bouwvakarbeider J. J. uit Breda. Hij reed op rijksweg 20 ter hoogte van de sporthal mét een snel heid van 90 km toen hij werd inge haald door een onbekend gebleven automobilist. J. J. verloor de macht over het stuur en sloeg over de kop. i Naast een volledig ingedeukt dak wa- I ren ook de voor- en achterzijde van i c'e auto flink beschadigd. Met een gewonde rechterknie en j een gebroken sleutelbeen moesten za- terdagmorgen de 19-jarige student J. H. H. en de 19-jarige studente M. i v. d. S. naar het Gemeenteziekenhuis en de Dr. Noletstichting. Zij reden op de Schiedamseweg ter hoogte van bad Groenoord frontaal met hun ■bromfietsen tegen elkaar. ROTTERDAM Het' strandbad Kra lingen heeft zaterdag ongeveer 25.000 bezoekers getrokken. 57 mensen moes ten door de EHBO-dienst worden ge holpen en elf kinderen waren hun ouders kwijtgeraakt. Het strandbad Oi degaarde herbergde zaterdag ongeveer 1500 bezoekers. ROTTERDAM Doordat een j personenauto 1 zaterdagmorgen geen I voorrang verleende aan een tram j van lijn zes kwamen de beide voer- j tuigen op de kruising Witte cie Withstraat - Hartmansstraat - W. Boothlaan in botsing, zoals reeds in i het kort is gemeld. j De bestuurster van de auto, de j 22-jarige ziekenverzorgster M. H. j Boom uit de Bloemenlaan, werd met rugklachten en verwondingen aan ar- j men en benen naar het Dijkzigtzie- kenhuis gebracht. SCHIEDAM Geboren: Danny z.v. G. J. vun Deuze-n en J. van Oer Dingen ;Cornella J. d.v. A. Langeveld en ww. m. Jansen; Jacqueline P. d.v.J. A. Leerentveld enA. F. van den Heuvel: Maryoke c.v. H. Ri Veldman en J. W. Olieman; Inrer H. d.v. A, p. Gerr: ii.Ra en G. J. Lubklng; Johan B. z.v. J. P. Bischop en E. E. W. Anderson; Gerardus A. z.v. P, G. J. van der Drift en F. Weeda; Anna M. d.v. G. M. van der Liefvoort en F. 2.1. van den Berg: Vincent z.v. A. U. J, van TRIET EN A. van Ros- suro: Anneke s. d.v. W. F. Levering en W. M. M. den Brtoker; Erik J. z.v. J. Lips Erik J. z.v. J. Lips en E. J. M. Kuil; Marina C. d.v. C. van Oosten en M. J. Vink; Saskia d.v. H. Keiaema en E. Baris; Willeinina G. M. d.v, J. Smidt en M. t Hart; Ingeborg A. d.v. J. A. A. Muis en. M. J. C. Heenaman: Gerardus H. A. z.v. A. J Tousain en A P. Alkemade; Nlcolaas R. z.v. K. H. Elziinga en H. J. Holstein. Ondertrouwd: A. van den Berg. 27 en M. A. J, Klaasse. 18; H. W. Beukelaar. 20 en 1. B. Montfoort, 20; H. J. Bierhof!, 23 en M. A. van der Knaap, 20; F. Brouwer, 33 en P. Schoneveld, 24; A. J. Hordijk.j/B en P. De Gans, 30; J. Kondratowicz. 52 en J. II. van Barnevetd, 44; J. M. C. Meijer, 24 en M, Kuiik, 22; L. JNlquet, 20 en w. Spelt, 18 ;A. van Noortwijk, 30 en M. J. Frljlink, 34; E. Nijman, 22 en C. M. Broekhuizen, 18; P. R. C. M. Paalvast, 28 en I. de Leeuw, 25: G. van der Windt, 23 en C. J. Brökling, 19: K. Wijnhorst. 29 en J. M. Haaitsen. 33; x. van Zetten, 22 en E. B. H. van de Rutt, 22. Getrouwd: J. Al «era. 37 en J. L. Koom- neef, 31; A. L. Blok, 24 en E. H. W. Schotel, 22: P. J. Fuchs, 22 en L. de Haan, 22; A. Ketting, 20 en A, H, Koppeschaar, 26; E. A. M. van der Loo. 23 en E. Tintel, 21; H. Oprei, 20 en A. R. C. van Gendt, 16; J. P. van Oijeri, 25 en C. E. Groenendijk 36; O. A. Speel. 24 en p. M. Franks, 22: J. H. M. Speeimeijer, 22 en M, J. de Ruiter, 19; K. J, Sporry.' 27 en A. C. Visser, 22; E. A. VEerploegh Chasse, 28 en G. Kerssen, 22: A- i'- W. M. Wl'ilems, 28 en H. B. L. Alberts, 22. Overleden: A. M, Exaito, 74; J. W. Huur man, 90 jr.: C. een Hartog, 63; I.. Schilpe- roord, 83; c. j. s. Klerkx.' 76; D. wester- veid, 72; M. Struik, 84; J. Bodde. 78 echtg: Beukelman C.; J. Drop, 73; C. J. Bellaart, 79 echt. K.JSchutter; H. A. A. Heggelman. 76, Wed.: A. J. M. Groenenöaal. SCHIEDAM Vanmiddag heeft burge meester H. Roelfséma de eremedaille in brons verbonden aan de orde van Oran- je-Nassau opgespeld bij de heeren A. Har- tevekl en M. Sluyters. Beiden zijn 40 Jaar werkzaam bij de CO-OP. De heer Harte- veid is bediende op de groenteafdeling van een supermarkt in Schiedam, terwijl de heer Sluyters de funktle van schilder ver vuld. SCHIEDAM Grote verkeersfiles vormden zich zondagavond bij cfe spoorwegovergang aan de Burgemees ter Van Haarenlaan. De halve over wegbomen weigerden dienst en moes ten met de hand worden bediend. Aangezien het net tegen sluitingstijd was van bad Groenoord was de ver keerssituatie daar praktisch niet meer te overzien. Na drie uur was de storing verholpen. RIDDERKERK De negenjarige Johan Krijgsman is vrijdagmiddag op de Ringdijk in Ridderkerk onder een scooter gelopen en zwaar gewond geraakt. Hij is met een schedelbasis- fractuur en een gecompliceerde schouderbreuk naar het St, Clarazie kenhuis vervoerd. Het ongeluk gebeurde toen de jon gen plotseling de dijk oprende. De 23-jarige scooterbestuurder F. Ande- weg uit Ridderkerk kon hem niet meer ontwijken. (3 PERNIS De opbrengst van öe Rode Kruis-collectie bedrua-gt 1895. Dit is ruim 500 meer dan vorig Jaar. 0 PERNIS De speeltuinvereniging „Pernis" neemt zaterdag 21 juni deel aan I een wandelmars In Sprang-Capelle. Men 1 vertrekt om negen uur. De prijs voor deze tocht bedraagt f 7,50 per persoon. BERKEL Van cie 193 leerlingen van de lagere scholen, die aan hét ver- •keerSexamen en de verkeersproet deelna men, slaagden er 178. Twaalf leerlingen maakten geen enkele fout en slaagden met lof. Zij 'krijgen van burgemeester L. M. J. He drix, die de diploma's in de scholen komt uitreiken, een bijzondere onderschei ding. (Van een medewerker) SCHIEDAM Het voetbalelftal van Excelsior '20 is zaterdag winnaar geworden van het door HBSS geor ganiseerde veteranentorno'oi, dat on der gunstige weersomstandigheden een .bijzonder prettig en sportief ver loop had. In Poule 1 werd WF win naar met zeven punten en in poule 2 eindigden HBSS en Excelsior ieder met zeven punten, zodat strafschop pen moesten beslissen wie de finale i mocht spelen. Alle 22 spelers moesten j volgens het reglement strafschoppen 1 nemen en Excelsior benutte er 7 en HBSS 6. De finale ging dus tussen Excelsior '20 en WF en werd gewon nen door Excelsior met I0. Voorzit ter H. Breevoort jr. reikte de prijzen uit. Twèede fn poule 1 werd Demos, derde Schiedamse Boys, vierde DRZ, vijfde SFC en zesde GSS. In poule 2 werd HBSS tweede, SVDPW derde, Martinit vierde. PPSC vijfde en DHS sloot hier de rij. (Van een medewerker) SCHIEDAM Vanavond gaat de vierde Schiedamse Avondvierdaagse van start bij de Sporthal Margriet. De voorinschrijving heeft reeds meer dan 3000 deelnemers opgeleverd. Dat aantal zal bij goed weer stellig nog met enkele honderden groeien, zodat dit jaar zeker 3500 deelnemers zullen meewandelen. Vanavond is de zoge naamde vooravond, want dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag zijn de juiste dagen van deze Avondvier daagse, die dit jaar voor de vierde maal gezamenlijk wordt georga niseerd door de NWB en de WKR. De deelnemers van hedenavond zijn op één der andere avonden verhinderd. Er lopen deze week elf wandelaars mee die het Avondvierdaagsekruis ontvangen omdat bet de tiende keer is dat zij meedoen. .v. v. Igf onMANoam .1ST CfllUNGURCSTfMZ'" !DEh;tnr«flSTP YLPSPDJtiGCH SCHIEDAM De Schiedamse pu- pillencommissie heeft dankzij de medewerking van het bestuur van HBSS ingaande 1 oktober van het nieuwe voetbalseizoen, de beschikking gekregen over de sporthal Margriet. Tot 31 maart 1970, zal elke zaterdag van negen tot twaalf uur pupillen- voetbal in de sporthal gespeeld kun nen worden. De pupillencommissie heeft hiertoe eerder een poging aangewend, maar slaagde daar toen niet in. Door tus senkomst van HBSS is het nu gelukt en het bestuur van het pupillenvoet- bai is HBSS zeer dankbaar voor deze bemiddeling. Voor de pupillen is het een uit komst, omdat juist in de wintermaan den de velden veelal worden afge keurd. Wat koopt U in deze dure tijd nu nog voor een paar lutte le guldens? Dit schattige pullovertje in een prachtige acrylic kwaliteit! Een fijne zomerse damespullo- ver in hackellook breisel van 100% acrylic, zo gewassen en snel droog. Keus uit 6 leuke kleurtjes (wie 't eerst komt vindt natuurlijk de grootste sorteringnu voor nog géén zes gulden. lOOrt. MAASSLUIS -- Feike Asma, geeft zaterdag 21 juni, het zesde cpm-" eert van dit seizoen in de serie „Orr gelconcerten Feike Asma" van, de zaterdag 21 juni het zesde con- damus in de Grote Kerk. Het programma vermeldt een eigén koraalbewerking van Psalm 1, gaat dart over in de vertolking van Max Regers fantasie over „Ein fester Burg 1st unser Gott" van J. S. Bach en vervolgens de le symfonie in d-ml- neur van Louis Vierr.e. Asma besluit het concert, dat »om' 20.15 uur begint, met zijn bekende koraalbewerking van „Komt als kind'ren van het licht". Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze dames- pullovers in hackellook breisel van 100% acrylic, in de kleu ren wit, groen, oranje, rose, bleu en geel en de maten 38 t/m 46 voor Ook maandagmQr$en open Géén tai of schrift, best MAASSLUIS Zondagavond heeft ds. E. H. Kalkman, na een ver-' blijf v.an rpirn vier jaar, afscheid ge nomen van de Ned. Herv. Gemeente. Op verzoek van de predikanten wer den er geen toespraken gehouden, maar na de dienst was er in het koor gelegenheid ds. en mevr. Kalkman de hand te drukken. Burgemeester en mevr. Van Dijck namen deze gele genheid waar, alsmede Pastoor H. Vester, en verschillende afgevaardig den van de plaatselijke kerken en gemeenteleden. Ds. Kalkman had als tekst gekozen voor de afscheidsdienst Openbaring 21 vers 22 „En een tempé 1 zag ik in, h,aar niet, want de Here God, de Al machtige is haar tempel, en het Lam". Na de dienst zong de gemeente staande de scheidende predikant toe. Gezang 263 vers 1 „U zeegne God". Zondag zal ds. Kalkman zijn intre de doen in Amersfoort, des middags om 5 uur. Wie deze dienst wil mee maken kan zich opgeven voor woensdag as. bij ds. H. F. Meijer, Pr, Julianalaan 1, telef. 2135. MAASSLUIS Zaterdagmiddag j omstreeks 1 uur troffen voorbijgan- gers een meisje aan op de grond lig gend bij een bouwwerk aan de Pa trijsstraat in Maassluis-West. Het meisje dc n-jarige Marlijn Bergmans, bleek van een stapeltje balkende zijn gevallen. De inmiddels ontboden arts en de politie konden slechts de dood constateren, zodat de gewaarschuwde ambulance auto geen dienst meer be hoefde te verlenen.

Trouw / De Rotterdammer | 1969 | | pagina 1