Dorado voor kinderen nu in Ahov'-hal klaargezet PHILIPS Sporthal in Westwijk komt snel van de grond Berovingen ui nachtelijk Rotterdam Erasmus zou huidige zotheid niet achten Thans 11111011 Archeologie van Israël in „De Bijenkorf' Strawinsky-avond zeer geslaagd Jef Last in openluchtgesprek: Autodiefstal na tip opgelost Twee doden bij auto-ongeluk Een meesterlijke portable voor u, uw zoon of dochter Van Philips! Collecte bejaarden bracht 8.333 op ROTTERDAM In de Ahoy'- hal op het voormalige Heliport heeft wethouder R. Langerak vanmorgen Jeugdland geopend. Vanaf volgende week maandag zal Jeugdland elke dag geopend zijn van 9 tot 17 uur, zaterdag en zondag uitgezonderd, van 7 juli tot en met 1 augustus. Onmisbaar voor de vakantie. Uitstekende ontvangst en krachtig geluid. Met oortelefoon, draagtas en...Philips service! VLAARDINGEN Vandaag .en dagelijks VISSERIJ BERICHT SCHEVENINGEN SCHIEDAM en dagelijks SKULTUN/v PANNEN* heet gewoon in 20 tellen: «poelen A SCHOON!! demonstratie opN TV. 7 juli ned. fl vóór het nieuws van 7 uur (Van een onzer verslaggeefsters) Kinderen tot en met zestien jaar kun nen hier dagelijks timmeren, metselen, bouwen met lego-stenen, tuinieren, schilderen, emailleren en sjoelen. Voor de meisjes zijn er speciale stands, zo als het bloemschikken, de breistand en de stand van het GEB, waar zij zelf koekjes kunnen bakken, die zij 's avonds mee naar hnis kunnen nemen. Jeugdland is voor de elfde maal ge organiseerd onder leiding van de heer J. van Driel. Hij heeft het dit jaar voor het laatst gedaan. „Volgend jaar zal ik graag bii de organisatie helpen", zo vertelt hij, „maar dan zal een ander de coördinerende taak oo zich moeten nemen". In de afgelopen den jaar heeft men steeds geprobeerd met een nieuwe at tractie voor de jeugd te komen. Ook Een der grote attrakties van Jeugdland nummer 11: de vcr- keerstuin, waar het zeer „levens echt" toe gaat zou de warmte kunnen ziina De ijze ren platen vormen nu niet direct een isolerende laag. Ongeveer 260 jongelui rond de twin tig jaar van kweekscholen. HBS en gymnasium hebben zich opgegeven ais medewerkers. Op hen rust de taak, de kinderen, daar waar dit nodig is, lei ding te geven. Een probleem blijkt bet elk jaar weer om de vloeren schoon te houden. Kinderen, die de hele dag in Jeugdland verblijven, brengen vaak brood, melk of limonade mee. Ervaring leerde de or ganisatoren de Rotterdamse Stich ting voor de lichamelijke Opvoeding en de Commissie Vakantiebcsteding dat dit vaak niet wordt geconsumeerd. Daarom heeft men de consumptfekaart ingesteld. Op vastgestelde tijden kunnen de kin deren op vertoon van deze kaart, kren tenbollen. melk. snoep, een banaan e.d. krijgen. dit jaar is men daarin volledig ge slaagd. Dankzij de medewerking van de Nederlandse Spoorwegen is in een van de stands een locomotief geplaatst. Daar kopen de kinderen als echte treinreizigers een spoorkaartje, laten dit door een conducteur knippen en zoeken vervolgens een plaatsje .in de trein. Het spiegelei gaat omhoog, en de trein vertrekt.Per film, die in de locomotief wordt vertoond, reizen de kinderen in twintig minuten van Eind hoven naar Amsterdam. De trein „stopt" in Tilburg, Breda, Dordrecht. "Rotterdam, rijdt langs de bollenvelden om uiteindelijk de plaats van bestem ming te bereiken. Een nieuwtje in Jeugdland is ook de Verkeerstuin van de verkeerspoli tie. Hier leggen de kinderen eerst een theoretisch examen af op het gebied van hun kennis van de verkeersregels. Vervolgens kunnen zij deze kennis in echte auto's en op fietsen in praktijk brengen. Geslaagden wordt een tochtje met de huifkar naar de kinderboerderij in het Kralingse bos aangeboden. Dit jaar wordt Jeugdland voor het eerst in de Ahoy'-hal gehouden. Men verwacht dat het aantal bezoekers gro ter zal zijn, omdat de Ahoy'-hal meer centraal is gelegen, dan de Energiehal, waar Jeugdland in de afgelopen jaren is gehouden. De Ahoy'-hal is makkelijk bereikbaar met tram, metro of bus. Vo rig jaar bezochten ruim 40.000 kinde ren Jeugdland. Het enige nadeel van de Ahoy-hal VLAARDINGEN Getrouwd: Marlus Hendrik Brenvmer, 3» en Magteld Allda Smit, 22: Johannes Phllippus Köhler, 22 e Anneke Hoogwerf, 2«; Jan Stallinga, 28 en Nora Olga Marianne Tit, 22. Geboren: Maarten, z.v. T. van der Lin den en H. Don, Sweelinckstraat 53; Sacha Michelle, d.v. M. Manuputy en B. L. H. van Dapperen. Spechtlaan 359: Robert Wil lem Arie, z.v. w. M. Steenbergen en j. P. van der Kruk. Dwarsstraat 8: Aart Bertus. z.v. B. J. Pellagrom en K. Boxhoom. Maassluis: Frandscus Hendrlkus Martlnuo. z.v. P. cortenbach en L. M. C. Tobé, Kenau Hasselaarstraat 5. king heeft verleend, antwoorden B, en W. bevestigend. Deze medewerking is allereerst van financiële aard geweest. Uit dien hoofde heeft de gemeentesecretaris A. Kranenburg zitting in de Eaad en de chef van de'secretarie-afdeling van advies. Wethouder A. P. Weeda personeelszaken maken deel uit van het algemeen bestuur van de stich ting. De stichting heeft ook in Vlaardin- gen mensen, die naar elders vertrok ken, en nieuwkomers om inlichtingen gevraagd over het waarom van hun vertrek of vestiging in Vlaardingen. Of de in het rapport vervatte con clusies met betrekking tot de samen leving in het Rijnmondgebied ook voor VlaartKngen van toepassing zijn, kunnen B. en W. op dit moment moeilijk tot in finesses beoordelen. Het college heeft via de kranten kennis genomen van de inhoud van het rapport. Eind vorige maand heb ben B. en W. een exemplaar van de verkorte uitgave ontvangen, die verschenen is onder de titel „Wonen, leven en werken in Rijnmond". Over de inhoud van dfit rapport wil het college zich nader beraden. B. en W. hebben een aantal exem plaren van dit rapport besteld ten behoeve van de raadsleden. Het is de bedoeling dit rapport later in de ge meenteraad ter discussie te stellen. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN B. en W. heb ben geantwoord op de schriftelijke vragen van het raadslid H. Krabben (soc) over het rapport „Produktiviteit en regionale arbeidsverhouding" van arbeidssituatie in het Rijnmondge bied. Op Ge vraag of de gemeente Vlaardigen aan de totstandkoming van dit rapport officieel medewer- DENNEN, draven, vliegen, wij doen niet anders in een eeuw waarin wij de strijd tegen de com puters moeten opnemen, 's Morgens vroeg begint het 'al als stampvolle treinen, bussen en trams de mensen naar hun werk brengen. Vlak voor wij de deur uitrennen, spoelen wij de laatste hap brood met een slok thee of koffie weg om vervolgens met een klap de voordeur achter ons dicht te gooien. Geen mens, die vee! tijd over heeft om rustig uit te bla zen of een wandelingetje door het park te maken, om van een middag in een luide stoel nog maar te zwe gen. Toch schijnt dit jachtige teven nog niet zo slecht voor ons te zijn ais wij de cijfers eens bekijken van mensen die aan een hartinfarct overlijden. Wordt veelal gedacht dat een hartinfarct het gevolg is van ai dat jagen en jachten toch blijkt dit niet waar te zijn. In De Pelikaan, het driemaande lijks'tijdschrift voor donors van de bloedtransfusiedienst, afdeling Rot- terdam van het Nederlandsche Roode Kruis lees ik dat in medische kringen teveel roken,'teveel eten èn teveel zitten als de voornaamste oorzaken worden beschouwd. Het sigaretje in een rustig hall uurtje kunnen wij dus wel vergeten. Het inhaleren van tabaksrook schaadt niet alleen het idngsiijm- vlies, maar verhoogt ook het cho lesterolgehalte van het bloed. Ik vraag me nu alleen af, wat wij mei alle luchtverontreiniging en uitlaat gassen aanmoeten. Zelfs in huis ben je daarvoor niet vejlig, Want je wilt toch de ramen wel eens open zetten Teveel eten en zitten, kunnen wij natuurlijk samenvatten. Ik denk hierbij aan de vele mensen, die per auto naar de bakker op de hoek gaan en daar de verleiding niet kunnen weerstaan. Honderden moorkopDen marcheren op die ma nier de deur uit. 't Is ook zo lekker! En dan niet te vergeten de sigaren- handel, Waarom zou je vijf minuten lopen, als je het met drie minuten rijden afkan... ROTTERDAM „Deze expositie is een der scherpste bewijzen tegen het uitgangspunt van het Palestina-co- mité. Zij bewijst onomwonden het aloude erfrecht van Israël", aldus burgemeester dr. F. J. Krop van Bleiswijk, voorzitter van het' Ge nootschap Nederland-Israël, die vrij dagmiddag in „De'Bijenkorf" aan de Coolsingel een tentoonstelling van Bijbelse bodemvondsten opende, wel ke tentoonstelling daar tot en met 26 juli zal zijn te zien. Zeer scherp keerde dr. Krop zich tegen de activiteiten van het Palesti-- na-comité, stellend' dat in de negen tiende eeuw Palestina een der ach terlijkste provincies van het Turkse rijk was en dat Palestina een lange geschiedenis van overheersing door anderen achter zich "heeft. Iedere Israëlische Jood kent nu slechts één verlangen: vrij man zijn in eigen land. De collectie is tot stand gekomen vooral dor..- de activiteiten van me vrouw S. Gumprecht-Linke van de Israël-Galerie in Amsterdam, die veel hulp heeft ondervonden van dr. Penuel P. Kahane van het Israël Museum in Jeruzalem. Bij het tentoongestelde bevinden zich ook stukken uit de collectie van Mosje Dayan, die behalve militair en minister ook een eminent archeoloog is. Bijzonder interessant is, dat een groot aantal van de geëxposeerde voorwerpen „dubbele stukken" zijn, die aan particulieren kunnen worden verkocht. ROTTERDAM Uiteraard was de film over Igor Strawinsky, die gister avond op de aan deze componist ge wijde uitvoering in het kader van het Holland Festival in de Rotterdamse Schouwburg de voor de ombouw van het toneel benodigde tijd vulde, het belangrijkste gedeelte van het geheel. Want wie krijgt er ooit de gelegen heid, zo'n groot man van zo nabij mee te maken, te zien musiceren, te zien repeteren en te horen spreken? Zowel de opera Le Rossignol als het ballet Petrossjka waren nu goed ingespeeld, zodat er heel wat te ge nieten viel en de aandacht van het grote aantal bezoekers aan één stuk gespannen bleef. Het was dan ook geen wonder, dat er na beide werken een langdurige ovatie klonk, die in de opera vooral werd verdiend door Eliane Manchet, Emmy Greger, Simon van der Geest, Bert Bijnen, Marco Bakker Pieter van den Berg en Laiwah Tsai, en in het ballet door Ronals Snijders, Cal liope Venieris, en Clyde Geldrop. Dat Jean Fournet en André Presser ook op liet toneel werden geroepen hadden zij verdiend, want zij hebben het Rotterdams Philharmonisch Or kest uitstekend laten spelen. G. M. Dersjant (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Op De Lugt In Overschie is vannacht omstreeks half één een monteur uit Schiedam, 19 jaar, onverwacht van achteren hesprongen door drie mannen, die hem tegen de grond sloegen. Be monteur werd be roofd van honderd gulden. Om twee uur vannacht is een Rot terdamse chauffeur, 61 jaar, op de 's-Gravendijkwal bij de Zwaerdecroon- straat beroofd van een portefeuille met tweehonderd gulden. De daders waren twee zuidelijke typen, vermoedelijk Ma rokkanen, die hem eerst de weg naar een hotel vroegen. Om drie uur vannacht geschiedde een derde beroving. Een Rotterdamse sla ger van 28 jaar had in een café in de Dirk Smitsstraat, waarschijnlijk met een sigaret, een gaatje gebrand in de mantel van een vrouw. Hij zegde scha devergoeding toe en hij ging met drie bij dit geval betrokken mensen mee in een auto naar huis cm daar de zaak te regelen. De mensen hebben hem echter op de Heemraadssingel uit de auto gezet na hem met geweld van 125 te hebben ontdaan. SCHIEDAM De van 8 tot 12 april in Schiedam gehouden Sima- vi-collecte heeft ƒ9.550 opgebracht. Stadsgehoorzaal: RosemaiVs baby, film 18 rj., 20. Hitier, de verliezer van de tweede wereldoorlog vergeet men echter niet Om het doel te bereiken moet men vaak averechts te werk gaan. Als voorbeeld voor de huidige maatschappij noemde hij de studen- tenakties die met onjuiste middelen het beoogde effect hebben weten te bereiken. Erasmus hield veel van spot en sa tire. De zotheid die men tegenwoor dig bedrijft zoals het kletsen over de vorm van een vergadertafel voor len. Hiervan werd zowel gebruik als zou Erasmus niet hebben weten te waarderen. Na zijn lezing gaf Jef Last het pu bliek de gelegenheid vragen te stei- len. Hiervan werd zoewel gebruik als misbruik gemaakt: Eén van de spre kers uitte zijn ontevredenheid over de rechten van de burger en riep alle aanwezigen op vandaag om twee uur op het Schouwburgplein aanwezig te zijn om te praten over de nood toestanden die er onder de bejaarden heersen. Jef Last haakte hierop in en sprak de wens uit dat het de bejaarden mogelijk gemaakt zou moeten wor den te blijven werken tot hun dood toe. In het Erasmusdorp was ook de bekende Vkterdamse bokser Luc van Dam aanwezig die desgewenst handtekeningen uitdeelde. ROTTERDAM De eerste echte Europeaan die naar eenheid en vrede in Europa gestreefd heeft was Erasmus, aldus vrijdagavond dr. Jef Last tijdens de lezing die hij hield op uitnodiging van de Rotterdamse boekverkopers ter gelegenheid van de herdenking van Erasmus in,het „Erasmusdorp" op het Schouwburg plein. Dr. Last, de oud-Rotterdammer, journalist, schrijver, sinoloog, we reldreiziger en oud-Spanjestrijder, gaf zijn op Erasmus geïnspireerde visie op de huidige maatschappij weer. Bijkantoor „De Rotterdammer": Smalle Havenstraat 11, tel. 346775. Alarmnummer politie, GG GD: 34.44.44. Alarmnummer voor melding luchtverontreiniging: 2G2626. Klachten bezorging: H. Verheij, tel. 34.33.45, dagelijks van 1&-19 uur. Apotheek: A. Bot, Billitonlaan 66, tel. 34.4T.20. SCHEVENINGEN, 5/7 Hedenmorgen waren aan de markt 5 kustvlssers met «esumen ƒ34.330 aan verse vis. Prijzen per kg. Groot tong ƒ4,20 tot ƒ4.45, groot mid del tong ƒ3,70 tot 3,80, (klein middel tong 4,70 tot 4.60. tong I 5.80 tot 6, tong II 5.70 tot ƒ5.75. tarbot I ƒ4.80 tot ƒ5.10. arbo II ƒ3.80 ot ƒ3,95. tarbot III ƒ2.70 tot ƒ3,35, tarbot IV ƒ1.60 tot ƒ1.70. griet I 1,65 tot 1.75. griet II 1 tot 1,15. Per 40 kg. Groot middel schol ƒ29 tot ƒ39. middel schol ƒ23 tot ƒ30, klelnsehol ƒ17 tot ƒ24.50. schelvis groot middel ƒ40 tot ƒ42, klein middel schelvis ƒ26 tot 28, schelvis I ƒ24 tot 27, schelvis n ƒ13,60 tot ƒ18, middel kabeljauw ƒ35 tot ƒ55, kabeljauw I 33 tot ƒ38, kabeljauw II ƒ38 tot ƒ41, kabeljauw m ƒ21 tot ƒ25, schar ƒ7 tot ƒ14, wijting gestript ƒ15 tot ƒ20. Per l«o Groot Kabeljauw ƒ120 tot ƒ13. Aanvoer gezouten haring, totaal 70 kantjes, notering per kan tje maatjeshamlg jong groot ƒ116. Ver wachte aanvoer voor maandag circa 6 trawlloggers en circa 3 kustvlssers. Apotheek Maassluis: De Jong, Markt 11 tel. 2234. Bijkantoor „De Rotterdammer": Klach ten bezorgtng: Jh. Gröneveld, Singel 93. tel. 263538, maandag t/m vrijdag 18.30-19.30 en zaterdag 17-88 uur. Redactie Schiedam: R. M. van Houweltagen, Juldanalaan 84c, Schiedam, tel. 26.57.64, b.g.g. 11.33.68, tst. 156. Alarmnummer voor melding luchtver- 156. Alarmnummer voor melding luchtver ontreiniging: 26.26.26. Alarmnummer politie 26.46.48. Apotheek: Evers, Lange Haven 81. tel. 26.82.42 en Kethel Sehled.weg .41, tel. 28.99.27. Erasmus heeft nooit stelling geko zen in de conflicten die er in zijn. tijd heersten. Dat wordt hem nog steeds verweten. Hij koos nooit partij maar keerde zich wel tegen het barba risme. Alle fouten die in het Latijn geschreven werden zocht hij op. Met het boek verdedigde hij zich. Tegenwoordig is geweld in, aldus dr. Jef Last. Ghandi, de prediker van de geweldloosheid die zoveel voor zijn land heeft weten te bereiken, heeft men ra zijn dood al vergeten. BERGEN OP ZOOM Verdacht van diefstal van een auto heeft de politie uit deze gemeente W. K. uit Aalsmeer en F. S. uit Amsterdam aangehouden. De arres tatie kon worden verricht nadat de re cherche een tip had gekregen dat er tegen een lage prijs een personenwagen te koop werd aangeboden. Bij onderzoek bleek dat de auto woensdagavond in Amsterdam was ontvreemd. >m«tT*ll6n/f!nlth (Du Pont'» b«tch«rmde. knwkitatnt) A De Goetlestraat 182, 15 leesdlenst. Geref Gem Westnleuwland 58, 13 en 17 ds Hulsman. Remonstr kerk en NPB: Hoflaan hoek Emmastraat 10 ds Beukman, radio dienst. MAASSLUIS Herv Gem Grote kerk 10 ds Van der Sluys, 19 ds Brouwer; Ich- thuscentiuim 10 dhr. Kraalma: Zalencen trum West. 10 dhr Van Zetten, eref kerk (vrljg.) 8.78 ds Deddens, 18 ds Van Tonge ren. Christ Geref Kerk 9.30 en 16.30 ds Van der Molen CHA) Ned Prot Bond 10.15 ds Den Herder-Brugman. Leger des Hells 10 lult-kol. Krulslnga, opdrachtdlenst. 18.45 openiudhtsamenkomst Markt, 19.39 lt. kol. Krulslnga. MAASLiADD Herv Gem JO en 19 ds Keljzer. Geref kerk 10 en 17 ds Ter Laak. VLAARDINGEN De onlangs ge houden inzameling ten bate van de Stichting Vlaardingse Bejaardenzorg heeft een prachtig resultaat opgele verd. De lijstencoBecte bracht ƒ7.174,51 op en de vlaggetjescollecte leverde ƒ1.153,65 op. Bij elkaar dus een bedrag van 3.333,16. Het bestuur van de stichting is zeer dankbaar gestemd ten opzichte van de collectanten en de bevolking, die zich bereid hebben getoond de opbrengst mogelijk te maken. HEDEL Twee dames uit Amsterdam zijn gistermorgen bij een auto-ongeluk bij Hedei om het leven gekomen. De auto waarin zij zaten kwam door onbekende oorzaak eerst tegen de vangrail in de middenberm terecht en vervolgens tegen de vang rail en een lantaarnpaal aan de rechterzijde van de weg. De twee vrouwen, mevrouw C. Korstman (24) en mevrouw M. Her manns (26) -overleden, ter plaatse. De twee kinderen van mevrouw Her manns die in de auto meereden zijn met verwondingen opgenomen in een ziekenhuis in Den Bosch.

Trouw / De Rotterdammer | 1969 | | pagina 2