Krimpenerwaard is grote oase van rust en Route door Haastrecht, Schoonhoven, Oudewater g 98 DU A L afspeelapparatuur Rotterdam vanuit de nietige stip I In welke opruiming kunnen ook kleine, slanke, corpulente heren kiezen uit vele honderdén pakken in hun maat? Rob de Vries voor 't- laatst gegroet Wisseltruc leverde vijftig gulden op mé i li KEUS UIT EEN GROTE COLLECTIE Betalen in 5 keer kost niets meer Man redt kind uit Maaswater Onder invloed met carrier over kop m ïnbrekersbuit voor kinderen gevaarlijk Rondvluchten KLM-Aeroearto In Richard Brummers opruiming. Kind te water in Fokliaven m HANDLEIDING VOOR UITSTAPJES VOOHAL VOOR XATI'I RLIEFIIKRBERK i li Betere verwachtingen bij Rademakers Raad Bleiswijk ff „TÖERISTENBOEST' EDEESMEDEN i?i®! OOIEVAARS veel voordeliger! DRAAIENDE MOLENS Mi P 8 i nc ROTTERDAMMER PAGINA 3 2 A MAANDAG 14 JULI 196? ■BOTTERDAM Ongeveer veertig procent van de Rotter- dlminers goat niet werkelijk met vakantie, ZO is uit cijfers van het centraal Bureau voor de Sta- tófüeic gebleken. Wel maakt de hdft van de thuisblijvers regel ing uitstapjes. Een kwart van Me groep maakt in de vakantie - tijd zelfs meer dan zevert dag- ^Rotterdam telt dus vele dag- ifstnensen. die alle kanten uit- rati eren om nu ook tets anders Z lien dan bijvoorbeeld Btijdorp f 'de Euromast. Speciaal voor Le vakantiegangers brengen ini; een reeks artikelen over re creatiegebieden. steden en dor pen, waar het prettig toeven is. 4ls tweede in deze serie komt Krimpenerwaard aan de Zurt waar veel tc gemeten is ran landschapsschoon en van ou- stalen, zoals Schoonhoven, Haastrecht en Oudewater. UEN VERFRISSENDE oase van rust en stilte is de Krimpener- -*-J waard, het vijftienduizend hectare grote gebied tussen de drie hoek Rotterdam-Schoonhoven-Gouda. Een gebied met natuurreser vaten en eendenkooien te midden van weilanden en boomgaarden, met vaar prachtige boerderijen en meL vdillische stadjes en dorpjes. De Krimpenerwaard is ook het mooiste binnenwatertje van geheel Nederland rijk: De Vlisl, het rustieke stroompje tussen Haastrecht, Bonrepas (met fraaie wipwatermolen) en Schoonhoven. De Krimpenerwaard laat niet na schoonheid te bieden aan iedereen, die daar maar oog voor heeft, Voorai de natuurliefhebbers kunnen er hun hart ophalen. Enkele voorbeelden: De eendenkooien in Lekkerkerk en Ber- kenwoude, de voormalige boezemlan- den met rijke flora en fauna bij Gou- tferak en natuurlijk de Vüst niet z'n ronduit schitterende begroeiing en rijke visstand. En dan natuurlijk de !>oerderijen. m VEN van de fraaie na.tv.urge- bieden in de Krimpener waard is Bakkerswaal bij Lek kerkerk. Het is ook te bezichti gen en de grootste attraküic is irel de vermaarde eendenkooi, waarvan men hier iets ziet. Zijn ze niet om zo in weg te stappendeze schattige in- stappantof feitjes mot aparu. dekoratie? Damespantoffels in prettig in stapmodel, keurig afgewet, er is' keus uit diverse leuks fdeurerf, per- paar voor nog géén vier gulden. waarvan er vele öf als object van landelijke bouwkunst öf vanwege hun volkskundige of landbouwhisto- rische waarde op de monumentenlijst staan. In de Krimpenerwaard vindt men vooral het zogenaamde voer-' deel type, speciaal bestemd voor het weidebedrijf. Ook in dit verband is een tochtje door de Vlist de moeite meer dan waard. Wie wat meer van het platteland wil weten, moet beslist eens een kijkje gaan nemen op de (toe- ristenjboerderij van de heer P. A. Slingerland in Haastrecht. Deze heeft z'n bloeiend veehoudersbedrijf in de Vlist aan de kant gedaan om in z'n nieuwe boerderij aan de provinciale weg in Haastrecht de vele duizenden toeristen 'alles over het werk op het platteland vooral het maken van volvette boerenkaas te kunnen vertellen en te laten zien'. De beer Slingerland is de eerste ..toeristenboer" in ons land, die de bezoekers geen show maar de pure werkelijkheid voorschotelt. Zijn vrouw neemt het meer technische deel van de rondleiding, waarbij het kaasmaken op de boerderij centraal staat, voor haar rekening. De wring- kamer met keuken, de stal met de opslag van kazen en de Oudhollands ingerichte koffiekamer vormen voor de toeristen verreweg de interes santste onderdelen van de boerderij. Vanzelfsprekend kan men er ook een goed stukje leaas kopen. Een bezoek aan Haastrecht is niet volledig zonder een kijkje te hebben genomen in het museum van de stichting Bisdom van Vliet. Dit bij zonder aardige museum is ingericht in een negentiende«eeuwse patri ciërswoning, waarvan de oorspronke- iijke'inventaris nog geheel in tact is. Een toeristische folder zegt niet ten onrechte, dat de indruk wordt ge wekt dat de bewoners zojusit zijn uitgegaan. Van Haastrecht dwars door dq Vlist naar Schoonhoven is een toch tje. dat men vanwege het na tuurschoon niet licht zal vergeten.. Schoonhoven is het zilverstadje met z'n zcventiendc-cemvse wallen, gele gen aan de rivier de Lek. Komende uit de richting Haastrecht ziet, men al van grote afstand de scheve toren van de Bartholomeuskerk, die uit de dertiende eeuw dateert. In deze kerk vindt men de grafsteen van Olivier van .\oorl, de eerste Nederlander die een reis om de wereld maakte. De sfeer van lang vervlogen eeu wen is welhaast tastbaar tijdens een wandeling over de oude stadswallen, die ten dele in een fraai plantsoen zijn herschapen. De voornaamste be- z. isv-t. heden in Schoonhoven v'- "oort. het stadhuis, het ROTTERDAM De 25-jarige S. H. Boertje heeft zaterdagmiddag een vierjarig jongetje uit de Maas gered. I Peter Blom uit de Katendrecht- I sestraat was spelenderwijs van de vier meter hoge kademuur op de Linker Veerdam gevallen. i Juist toen de politie aan kwam rij den sprong Boertje, die in de Ka- tendrechtseiaan woont, het water in. Hij wist het drenkelingetje te grij pen. Met behulp van een red dingsboei en een iadder werden bei den op de wal gebracht. Het kind, dat ogenschijnlijk geen letsel opliep, werd op het politiebu reau Linker Veerdam in droge kleren gestoken en voor onderzoek naar het Zuiderziekenhuis gebracht. VEN modem „heksje" onder- gaat de weegproef op de be roemde waag in Oudewaler. ROTTERDAM De 29-jarige bloemenkoopman A. B. Teed zater dagavond onder invloed van alcohol met zijn motorcarrier in de Zwart Janstraat legen een trottoirband. Het voertuig sloeg om met het gevolg dat de handel van B. over de straat werd gesmakt Het rijbewijs van de bloe menkoopman was bij een eerdere ge legenheid al ingenomen. Stadskorenpakhuis, het Doelenhuis en het Waaggebouw, waarin een dépendance van het museum „Van speeldoos tot pierement" is-onderge bracht. De grote attractie van Schoonho ven is het Edeiambachtshuis, waar de (knappe) werkstukken van de edelsmeden worden getoond. In de zilversmidwerkplaats krijgen de be zoekers een beeld van het ontstaan van het vermaarde, zeer fijne en- met de hand vervaardigde zilverwerk. Op werkdagen kan men er van negen tot vijf uur en op zaterdag alleen in de ochtenduren terecht. Het fraaie polderlandschap maakt een ritje van Schoonhoven naar Ou dewater tot een waar genoegen. Ou dewater is verreweg het meest be kend om z'n Heksenwaag. In de zestiende, zeventiende en achttiende eeuw kwamen vele mensen, die van hekserij waren beschuldigd, naar het stadje om zich ten overstaan van het stadsbestuur aan de weegproef te on derwerpen. Die proeven hebben 'nimmer eén „heks" opgeleverd. Alle verdachte fi guren ontvingen het fel begeerde cer- tificaat. waarin stond dat hun „ge wicht wel was accorderende met de natuerlijcke proportion des !i- chaems". Dat betekende dan. ene al gehele vrijspraak. De bezoekers van de Heksenwaag kunnen zich op ;de oude -schalen aan dezelfde proef onderwerpen. Zij ont vangen eveneens eencertificaat, waarop het gewicht wordt vermeld. Oudewater telt naast de Heksen waag nog enkele fraaie gebouwen, die aan een rijk verleden'herinneren. Hiertoe behorep. de hekyörmde kerk met haar typisch zaldéldakt.oren, het Arminiushuis en het stadhuis, waar van de hal, de,'raadzaal en 'de,-burge meesterskamer vorig jaar..,door brand- zijn verwoest. De burgerij van Oude water krijgt inspraak bij het opstel len van de restauratieplannen. Op onze parterre verkopen wij deze damespantoffels, leuk ge- dekoreerd, in de kleuren rood, bleu, geel en lila en de maten 37 tfm41 per paar voor 1 Ook nacncfagmorgen open Géén at. of schrift best pYPISCH stadsgezicht in Oudewater, waarop de her vormde kerk, die een toren met. kenmerkend zadeldak heeft. SCHIETBAANSTRAAT 7 telef. 25.12.34 Meent 129 Rotterdam I tel, 136105 jH itfmtwdafnRoitamem utrocht. surEum .ftaffl t J| Onze OBUIVDIG speciaalzaken hebben een eigen technische dienst ÉMnilii'i'ri ROTTERDAM Een deel van de buit van een inbraak in een apotheek in de Van der Takstraat op het Noor dereiland bestaat uit ongeveer twee duizend zenuwtabietten. De Rotterdamse politie waarschuwt dat de kans bestaat, dat de inbre- ker(s) zich van deze tabletten zal (zullen) ontdoen, als die voor hem geen waarde blijken te bezitten. Die tabletten zijn geel en blauw, verlei delijke kleurtjes voor kinderen. Bij ongecontroleerd inwendig ge bruik, vooral door kinderen, leveren deze tabletten ernstige gevaren op. ROTTERDAM KLM-Aerocarto NV verzorgt vanaf maandag 14 juli in samenwerking met de VVV te Rotterdam interessante rondvluchten. Dagelijks vertrekt er elk half uur een Pilatus Porter van KLM-Aero- carto voor een vlucht boven Rotter dam, Europoort, Hoek van Holland en langs het strand naar Schvenin- gcn. Een rondvlucht boven Rotterdam duurt ongeveer een half uur en kost 17,50 per persoon; de prijs van de meer uitgebreide rondvlucht tot aan Scheveningen bedraagt ƒ35 per persoon. Met de Pilatus Porter kun nen zeven mensen tegelijk mee. Speciale vluchten - organiseert Ae- rocarto op alle zaterdagen in juli en augustus (elk half uur 's middags van half twee tot half vijf) in verband met de Molendagen te Kinderdijk. Voor wie nog nooit heeft gevlogen, zijn deze vliegtochten een geweldige belevenis. In de Pilatus Porter zit i men genoeglijk twee aart' twee ter- wijl de zevend man de plaats naast de piloot inneemt.&p Grommend rolt het vliegtuig naar de startbaan op de Luchthaven Rotterdam, zo nu en dart even schokkend'over de wat ongelijk liggende betonplaten. Aan het begin van de startbaan staat het i VEN der toestellen, waarmee j KLM-Aerocarto rondvluch- i ten maakt: een Pilatus Parter j' van Zwitserse makelij. vliegtuig even. stil; de piloot-luistert aandachtig naar de aanwijzingen van de verkeerstoren. Dan beginnen de motoren op volle toeren te draaien en, naar het lijkt na enkele seconden, ■trekt de piloot het vliegtuig bijzonder ■gelijkmatig de lucht in, veranderen auto's op de weg Rotter dam Den Haag in speelgoedautoot jes, mertsen in kabouters, terwijl de nieuwbouw op de Luchthaven nog sléchts een nietige stip overblijft. Vanaf de grond kijken wij huizen hoog tegen de Euromast op; vanuit de lucht lijkt het slechts een „ge woon paaltje". Zelfs de Medische Fa culteit, die toch een stuk hoger is dan de Euromast, verzinkt in het niet als men er op ongeveer driehonderd me ter boven vliegt En dan via de Van Brienenoord- brug naar de draaiende molens van Kinderdijk; een samenspel van groe ne polders, water en daartussen de molens yan de Nederwaard, de Over waard, en de wipwatermolen van de polder Blokweer, waar Madurodam niets bij is. Een schouwspel, waar iedere Ne derlander en zeker de toeristen, die speciaal voor de Hollandse molens komen, even stil van worden. In vo gelvlucht. te lang kan het nooit duren een blik over dit specifiek Hollandse landschap, dat zozeer (Met kortingen van/10 tot 125 per pak. Bij 3 pakken tegelijk: tenminste ƒ200 korting én zelf uitzoeken.) ra Amsterdam, Kalverstraat (vlak bij de Munt). Rotterdam, Lijnbaan 79. J-JET hart van het stadje Ou dewater viet oude huizen, die fraaie gevels bezitten. Het boekje „Historische wandeling door Oudewater" is een uitstekende gids op de tocht langs de Markt, het .Usselvere, de Havenstraat en alle andere plekjes met patriciërswonin gen, fraaie geveltjes en verrassende doorkijkjes.. Ten slotte' is Oudewater ook de stad van de ooievaars, die er volgens de boeken al sinds 1575 ko men. Alleen in 1943 en 1944 lieten ze verstek'gaan. In 1945 waren de ooievaars echter weer present. Zij kregen toen meteen de naam vrédesvogels toebedeeld. Na de véle bloedige oorlogen in het ver re verleden is het nu weer echt vre dig in Oude water, waar alleen het stadhuis al dan niet tot genoegen van de- tv-kijkerseen poosje op stelten heeft gestaan... ROTTERDAM Zeer velen heb ben vanmorgen de overleden leider van het Nieuw Rotterdams Toneel, Rob de Vries, de laatste eer bewezen in de hal van de Rotterdamsche Schouwburg, waar zijn stoffelijk overschot lag opgebaard. Het défilé verliep sober en in grote stilte. Voor de Schouwburg stonden dikke rijen mensen, die, nadat zij zelf Rob de Vries een laatste groet hadden gebracht, bleven wachten en zwijgend toekeken hoe anderen zich van de droeve taak kweten, afscheid te nemen van een der grootste leiders van het Nederlandse toneel. De vakanties in aanmerking geno men waren er nog vele bekende en vooraanstaande figuren aanwezig. Om enkele namen te noemen: Pierre Janssen was gekomen, de actrice Co- ba Kelling, begeleid door Paul van Gorcum, Luc Lutz, Gerard Hartkamp en Cor Lemaire. Naast de baar hielden beurtelings elke keer twee acteurs en actrices van het NRT de wacht. Onder hen waren Eric Schneider, Jules Roy- aards en John v. d. Rest. Voor en naast de baar lagen of stonden een groot aantal kransen, die allerlei fa cetten van het leven van de grote acteur weerspiegelden: er waren kransen en bloemstukken van het Verzet, het Kunstenaarsverzet, de omroepverenigingen, de verschillende toneelgroepen, directies van theaters en concertgebouwen en van vele par ticulieren. Om twaalf uur was het défilé van de vele honderden beëindigd en ging de. rouwstoet rechtstreeks naar de Haagse begraafplaats Ockenburgh, waar de belangstelling eveneens groot was. Voorafgaande aan de crematie spraken Albert van Dalsum, wet houder J. Reehorst van financiën en kunstzaken van de gemeente Rotter dam, mr. L. A. E. Briët, voorzitter van het stichtingsbestuur van het Nieuw Rotterdams Toneel. John v. d. Rest, een der artistieke leiders var. het Nieuw Rotterdams Toneel en Eric Schneider. ROTTERDAM Over 1968 zijn de resul taten van het metaalbedrijf .Rademakers nv niet bevredigend geweest. In het verslagjaar 1968 schrijft de waarnemend directeur dat het in de verslagperiode zeer moeilijk is geweest voldoende opdrachten tegen lonende prijzen te verkrijgen. Dit geldt zowel voor de bedrijfsafdelingen te Rotterdam als die te klazienaveen. inmiddels zijn verscheidene maatregelen getroffen, teneinde de rentabiliteit van de bedrijven te verbeteren. In dit kader kan worden vermeld dat de structuur van de besluitvorming ingrijpend is gewijzigd en daarnaast velerlei maatregelen zijn geno men zowel in het commerciële als orga nisatorische vlak. Verwacht wordt dat zonder te grote te genslagen de rentabiliteit van- het bedrijf in 1969 voor een goed deel zal worden hetsteld. voor 1969 is tot dusverre een aanmerkelijke verbetering geconstateerd. De raad van commissarissen 2 heeft ge meend de noodzakelijke reorganisatie door te voeren en te consolideren, voordat tot benoeming van een nieuwe directeur wordt overgegaan (door een controveese tussen de directie en haar naaste mede werkers Ls in 1968 de directie afgetreden). Over 1968 werd een winst behaald van. ƒ2516 (v j verlies ƒ57.200). Als saldo verlies, blijft over ƒ41.594 (v.j. ƒ44.110). Voor het laatst werd in 1966 acht procent dividend uitgekeerd. De afschrijvingen op duurzame produktiemiddelen zijn in 1968 ƒ218.491 la ger dan in 1967. Dit vindt o.m. zijn oor zaak in de betrekkelijk geringe investerin gen gedurende de laatste Jaren. Het reser vefonds is onveranderd gehandhaafd op 1,6 min. ROTTERDAM Buitenlanders I of lieden die zich voor buitenlanders I uitgaven hebben een levensmidde- verschilt van het Europoortgebied met zijn grote raffinaderijen, en het strand van Scheveningen, waar de pier slechts een smal dammetje in de zee lijkt. Wie de raffinaderijen in Europoort vanuit de lucht ziet, kan zich bijna niet voorstellen, dat deze „nietige pijpen" zoveel luchtverontreiniging voortbrengen. Plaatsen voor alle Aerocarto-rond- vluchten kan men reserveren bij de VW-karrtoren op het Stadhuisplein en de Luchthaven Rotterdam. Zeker is, dat men vanuit de lucht een, geheel andere kijk krijgt op de wereldhaven Rotterdam, met zijn omgeving, waar dagelijks tientallen schepen de havens binnenlopen. En of me.n nu een rondvlucht maakt bo ven Rotterdam zelf. Europoort. Sche veningen of Kinderdijk, stuk voor stuk zijn zij de moeite waard. ROTTERDAM Zondag raakte de vierjarige René Ruitenberg uit de Multatulistraat spelenderwijs in het water van de Fokhaven. De 44-jarige P. H. v. Waardhuizen uit de Nas- saustraat haalde het jongetje met be hulp van een hark op het droge. In zeer ernstige toestand werd het ven tje met spoed naar het Dijkzigtzie- kenbuï.s gebracht. lenzaak aan de Stadhoudersweg opge licht met een wisseltruc. Drie mannen met een zuidelijk uiter lijk kochten daar zaterdag voor een klein bedrag aan levensmiddelen en betaalden met een biljet van hon derd gulden. Nadat zij het wisselgeld terug hadden gekregen, maakte één van hen in het Engels de caissière duidelijk, dat hij bij dit wisselgeld Uever een biljet van vijftig gulden had. „Om haar duidelijk tc maken wat hij wilde", greep hij geld uit de kassa en hield haar het bedoelde bil jet voor. Hoewel de caissière de biljetten al lemaal vasthield, bleek er later toch een kastekort van vijftig gulden.... De Rotterdamse politie deeit mee het bijzonder op prijs te stellen on middellijk te worden ingelicht wan neer iemand een dergelijke truc pro beert. Telefoon 143.144, toestel 3374. BLEISWIJK De gemeenteraad zal dinsdagavond 's avonds om half acht bijeenkomen voor de behande ling van een kleine agenda. Deze be vat de volgende voorstellen: wijzi ging van de bouwverordening en le- gesverordening, aansluiting op het elektrisch net van de woning Rotte- dijk 23 en definitieve vaststelling van leningen voor de bouw van het com plex van 63 woningwetwoningen in plan west. ROTTERDAM. 14 juli Sla A 5 8.30: staand glas komkommers: 90 en op: 4S 40. 75 en op: 30 38, 50 en op 28 29. 50 en op: 23, 40 en op: 18 19. 35 en op: 16: kromme komkommers 16 18; tomaten A 3.70 3.90, B 3.70 3.80, C 3.60 4.30, CC 3.60: bloemkool A «2 83. B 37 «4. C 13 33: stam pr. bonen 2.30 2.40: snijbonen 2.40 2.70: postelein 50 54. Aanvoer: tomaten 48.000 bak: komkom mers 151.000 St.; kromme komkommers 8.000 kg. ffiSpL - rMii y - P» IPJ

Trouw / De Rotterdammer | 1969 | | pagina 1