in onze hoUektie mannen Winkel Liesveldviaduct van gemeente in centrum voor AGENDA VmADE Zeven-korenconcert mei goed programma i Advies over bijstelling inkomsten-loonbelasting KLEURRIJK SCHOUWSPEL OP VEERPLEIN J Vlaardingen bejubelt Dordts Jubab i IEDEREEN 140" fiSöEEE FORTEX Puzzelrit SBLO gaat niet door Dienstencentrum bejaarden aan Ernmastraat 71 Vuilstortplaats in Maasland Herman van Yeen „uitverkocht^ PPR wil paspoort voor bejaarden Konam (Europoort) geheel bij KZO Werkgroep eoon. NEH-faculteit PA-polder krijgt voetgangersbrug over Boszoom W inkeldievegge inbrekende zoon m Pagina 3 SCHIEDMl en dagelijks j - vandaag en morgen VLA AR BIGGEN en dagelijks NCVB Nieuwiand GROEI PERSOONLIJKER eksklusief FupiUencommissie krijgt duizend gulden van ABC Jubiieumexpositie Stedelijk Museum de nieuwe mode (beha en onderjurk ineen) 'n ongelooflijk aanbod Verkeersproblemen genoeg in Schiebroèk en Hillegersberg ORGELS v, f 1995 j- of f20,- per maand ,nE ROTTERDAMMER 2 A DONDERDAG 25 SEPTEMBER 196?_ Sé?0é6 KOM ZIEN WAT MODE IS EN MODE WORDT BIJ: Korte Hoogstraat I i A Tel. 3461 SI, Vlaardingen (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Het gemeen tebestuur wil de afstand tussen voor lichtingsbureau en bevolking klei ner maken door dit bureau midden in het centrum te plaatsen en wel in een van de winkels onder het Liesveldviaduet. Momenteel is de af deling voorlichting ondergebracht op de gemeentesecretarie in het stad huis. B. en W. stellen de gemeenteraad voor het bureau te vestigen in een van de vier winkels onder het via duct, die vermoedelijk in de maand januari van volgend jaar gereed zul len komen. De winkel heeft een op pervlakte van zestig vierkante me ter. Het bureau zal overdag en gedu rende één avond per week geopend zijn. Het inlichtingenbureau aan de Schiedamseweg wordt opgeheven. De verzwaring van de taken van het bureau en de afzonderlijke huis vesting ervan, maken het noodza kelijk dat de voorlichtingsambtenaar ?5 (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN B. en W. stel len de gemeenteraad voor het gc- meentepersonecl een duurtetoeslag te geven van 1,41). Dit voorstel wijkt al van het dringende verzoek van de staatssecretaris van binnen landse zaken, die adviseerde een duurtetoeslag van écn procent van het jaarsalaris uit te keren. De regering heeft de uitkering voor het rijkspersoneel bepaald op 1 procent met een minimum van ƒ1,10 eii een maximum van ƒ2,60. De meerderheid van de personeels- SCHIEDAM De pu2zelrit voor automobilisten, die de SBLO zater dagochtend als opening van het nieuwe seizoen zou organiseren, gaat niet door. De Schiedamse politie geeft hiervoor geen toestemming, i Het is de bedoeling de puzzelrit nu te combineren met de tweede sportsoosavond van dit seizoen die op een woensdag zal worden ge houden. De openingsavond van het sport- soosseizoen, die ook voor zaterdag was gepland, gaat wel door. Men heeft besloten hier een gecombi neerde dans- en bingo-avond van te maken. Er zijn fraaie prijzen be schikbaar. Deze avond, waarvan het muzikale gedeelte wordt verzorgd door ham- mond-organiste Willy Stello, begint om acht uur en wordt gehouden in het clubgebouw „De Toekomst" van Excelsior '20 in het sportpark „Thurlede", Bijkantoor „De Rotterdammer": Lange Kerkstraat 82, tel. 27638!. Klachten bessor- Klfig: Joh, Gronevelü, Singel 92, tel. 263538, ma. t/m -vrijd. 18.30—19.30 en zaterdag 18—19 uur. Redactie Schiedam: R. M. van Rouwelingen, Jullaralaan 84c, Schiedam. •SL265"®4- b.g.B. 118588, tst. 158. Alarmnum- -6-826. Alarmnummer politie: tel. 264866. Apotheek: Het Gouden Hert, St. Lidulna- s.traat so, tel. 268364. TentoonstellingenGalerie de Graaft tot oktober: schilderijen van de heer Berkel- mjns. Stedelijk Museum tot 6 okt.: Kineti sche objectenshow; tot 8 okt.: Tentoons'.el- kindertekeningen. Film: Passage theater: „De. vijf Geketen- Csn" (al), it en 20J5. Ernmastraat 71: Dienst herv geref comité, ,w. C. Hovius, 20, Stadsgehoorzaals: Vo~ faal '69, 20. Geref Gem in Ned: J. v.d. wiMtstraat 17, M'bumazemdlng, ds. v.d. Breevaart, 20. Ernmastraat 71: stopwel-discussie over «erken en. politieke partijen, 20. Bijkantoor „De Rotterdammer": Smalle Ravenstraat 11, tel. 346775. Alarmnummer politie, GG en GD: tel. 343441. Alarmnummer nnr melding luchtverontreiniging: te!- Klachten bezorging: K. Verhei). Wag- herstraat 24, tel. 343343. Apotheek: Walrave, "«■aan 49, tel. 342093. organisaties geeft echter de voor keur aan de uitkering in de vorm van een gelijk bedragvoor alle ambtenaren. Uitgaande van het gemiddelde loon van het overheidspersoneel, zou dit neerkomen op 1,40. Het kabinet heeft deze suggestie niet overgeno men, waarop de staatssecretaris in eén circulaire heeft verzocht voor het gemeentepersoneel dezelfde maatregel te treffen als welke geldt voor het rijkspersoneel, i De meerderheid van B. en W. wil iedere ambtenaar een gelijk bedrag van 1,40 geven teneinde tegemoet te komen aan de lager gesalarieerr den. Een minderheid is voor de 1 procentsregeling. Het college heeft zich niet willen uitspreken over de vraag of het bestaande systeem van procentuele loonsverhogingen in de toekomst moet worden vervangen door een ander systeem. Als toelichting wordt nog opge merkt, dat het raadsbesluit geen be trekking heeft op het onderwijzend en politiepersoneel. De duurtetoe slag wordt uitgekeerd san ambtena ren die op 1 september 1969 in dienst waren. Ambtenaren, die op die datum nog geen 21 waren, krij gen 1 procent uitgekeerd, uitgezon derd getrouwden en kostwinners. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN B. en W. heb ben de gemeenteraad voorgesteld de Stichting Vlaardingse Bejaardenzorg voor 1970 een subsidie te verlenen van ƒ37.300 of van ƒ31.600, afhan kelijk van de subsidieregeling van het Rijk. De subsidie is bestemd voor alle activiteiten van de stichting, inclusief het volgend jaar te starten dienstencentrum. Dit dienstencentrum wordt geves tigd in het pand aan de Ernma straat 71. Het wil zijn diensten ver lenen aan zelfstandig wonende be jaarden. De exploitatie van dien stencentra is een van de belang rijkste onderdelen van 't bejaaruen- werk, waardoor ook zij die nulp nodig hebben, zo lang mogelijk hun zelfstandigheid kunnen behouden. Een globale schatting leert, dat ongeveer 4000 mensen van het dien stencentrum gebruik kunnen -ma ken. B. en W. willen aan de suosidie- verlening de voorwaarde verbinden, dat een gemeenteraadslid zitting krijgt'in het algemeen bestuur en in het dagelijks bestuur van de Stichting Vlaardingse Bejaarden zorg. SCHIEDAM. De N.C.V.B. afde ling Schiedam-Nieuwland houdt dinsdag 7 oktober 's avonds om acht uur een vergadering in de grote zaai van de Opstandigskerk aan de Bur gemeester Honnerlage Gretelaan. Spreekster is mevrouw Th. H. van der Meiden—Coolsma uit Dordrecht. Zij vertelt iets over de handl.'jn- kunde. MAASLAND In de dinsdag 30 september te houden gemeente raadsvergadering zal de raad onder meer een besluit moeten nmn tot het aangaan van een regeling voor aanleg en inrichting van een vuilstortplaats. Verder zal de raad beslissen over een voorstel tot overdracht Van elek- triciteits- en waterleidingnetten aan de gemeente Maassluis. Na de grenswijziging tussen de gemeenten moet Maassluis deze netten nog over nemen. De Nederlandse hervormde school heeft om een bijdrzge verzocht in de aanschaf van nieuwe leermiddelen. Tenslotte stellen B. en W. de raad voor een krediet beschikbaar te stel len voor aanschaf en plaatsing van nieuwe openbare verlichting aan de Hofsingel. wordt bijgestaan door twee mede werkers. Het bureau zal onder de rechtstreekse verantwoordelij kheid vallen van B. en W. In 1955 heeft de gemeente Vlaar dingen een ambtenaar aangesteld, speciaal belast met de voorlichting. Overeenkomstig de verwachtingen groeide het werk snel, ook met ta ken die niet rechtstreeks tot de voorlichting behoren, maar daar mee verband houden. B. en W. schrijven in hun toelich ting aan de gemeenteraad, dat zij ook op andere manieren steeds heb ben getracht de burgerij zo volledig mogelijk van informaties te voor zien. Zij staan op het standpunt dat de voorlichting zich steeds dient aan te passen aan de eisen van de tijd en dat de mogelijkheden nu en in de toekomst groter zijn. De burger wenst een meer per soonlijk contact met het gemeen tebestuur. Al een paar maal zijn daarom door B. en W. contact- en voorlichtingsbijeenkomsten gehou den. Het is de bedoeling hiermee door te gaan. Nog dit jaar zullen twee hearings worden gehouden, één met de bewoners van de Holy over de ontwikkeling van die wijk en één met de bewoners van de West- li "will niei hel platgetreden kooppaadje gaan van het jan- en-alleman modegenre. U wilt met durf Uw persoon lijke modewensen vervullen. Kleding, die door vele goede eigenschappen ulttorcm boven de middelmaat, heeft (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Herman van Veen zal zaterdagavond om kwart over acht in de Stadsgehoorzaal met zijn cabaret Harlekijn voor een uit verkochte zaal optreden. In deze show zal Lenny Kuhr, winnares van het Eurovisie-Songfestival in Ma drid, als gaste optreden. De mensen die kaarten hebben besteld kunnen de2e dagelijks van 10 tot 13 en van 19 tot 21 uur af halen aan de kassa van de Stads gehoorzaal. Kaarten, die zaterdag avond vóór kwart voor acht niet zijn afgehaald, worden doorverkocht. SCHIEDAM Met een feestelijke bijeenkomst biedt het bestuur van de Algemene Bedrijfscompetitie vrijdag avond om half acht het bestuur Van de Schiedamse pupillencommissie een bedrag van 1000 aan. Dit is de opbrengst van de recettes van de avondcompetitie in de zomer van 1968, toen dit voetbalfestijn het tien jarig bestaan vierde. Het bedrag zal worden bestemd voor het organiseren van een pupillencompetitie op de woensdagmiddag. De bijeenkomst wordt gehouden in „De Amstelbron" en begint om half acht. SCHIEDAM Vrijdag 24 oktober zal het zeventig jaar geleden zijn, dat de gemeenteraad besloot tot stichting van het Stedelijk Museum Schiedam. Ter gelegenheid van dit feit aal van zaterdag 25 oktober tot maandag 1 december een tentoonstelling wor den gehouden onder de titel „1899 - 18969 70 jaar Stedelijk Museum Schiedam van oudheidkamer tot museum van eigentijdse kunst". In verband met het inrichten van deze tentoonstelling zal het museum van donderdag 9 oktober tot de ope ningsdatum voor het publiek gesloten zijn. Uit een In de Leuvehavcn liggende boot van een scheepsleverancier werden diverse apparaten en textielgoederen gestolen. To tale waarde 600. Uit een magazijn in de Jan Luyken- straat, toebehorend aan "Je con£ectie-m- dustrie topvorm is een partij dameskleding ter waarde van 6000 verdwenen. ROTTERDAM Vandaag is de Politieke Partij Radikalen in Rot terdam een handtekeningenaktie begonnen van een „bejaardenpas", die recht moet geven op gratis open baar vervoer, gratis toegang tot mu sea en diergaarde en een verlaagde toegangsprijs voor de Rotterdamse Schouwburg. De bejaarden, zo meent de PPR, vormen een vergeten groep, waar mee in de samenleving te weinig rekening wordt gehouden. Door het verlies van zijn werk en zijn huis vesting in een bejaardencorhplex geraakt hij geïsoleerd en ook finan cieel hebben vele bejaarden grote moeilijkheden. Tot deze conclusie is de PPR ge komen na een onderzoek over de Rotterdamse bejaarden, dat deze partij de laatste maanden heeft ge houden. Verder acht de PPR een rijden de bibliotheek, een rijdend postkan toor en een rijdende dokterskamer voor een geregeld gezondheidson derzoek voor de bejaarden in Rot terdam noodzakelijk. Al deze verlangens wil de PPR in een verzoekschrift ier kennis bren gen van het Rotterdamse gemeente bestuur. Dat verzoekschrift moet dan worden voorzien van zoveel mogelijk handtekeningen. ROTTERDAM Tussen Celane- se Corp., New York, en de Konink lijke Zout-Organon N.V. is overeen stemming bereikt, dat KZO het aan deel van Celanese zal overnemen in Konam, tot nu toe een 50/50 joint venture van beide maatschappijen. Konam blijft gerechtigd de van Ce lanese onder licentie ontvangen know-how en procédés toe te pas sen. Konam N.V. is in 1964 opgericht en heeft in het Europoort-gebied Rotterdam, een aantal petrochemi sche fabrieken, gebouwd voor de vervaardiging van azijnzuur, metha nol, formaldehyde, ethanol, vinyl- acetaat, nutylacetaat en industriële lijmen. In samenwerking met het Franse concern Kuhlmann wordt op het terrein van Konam een fabriek gedreven voor de fabricage van bu- tanol. Na aanvankelijk enkele tegen slagen te hebben ondervonden, func tioneren de installaties thans bevre digend. Hoewel nog enkele vraagstukken moeten worden geregeld, verwach ten beide besturen, dat de trans actie binnen korte tijd haar beslag zal krijgen. Het bestuur van KZO heeft vertrouwen in de toekomst van Konam en heeft voor deze ven nootschap een uitbreiding van de activiteiten op het oog. De over name is zodanig geregeld, dat geen beroep wordt gedaan op de finan ciering van KZO. wijk over de voltooiing van dit stadsdeel. De Raad voor de Sport en Recrea tie is van pian binnenkort in Holy een voorlichtingsavond te houden over de speelgelegenheid. Verder denken B. en W, nog aan bijeen komsten over het verkeer en het openbaar vervoer. Ir, de nieuwe op zet van de gemeentelijke voorlich ting past ook het plaatsen van het voorlichtingsbureau midden in de stad. In een afzonderlijk voorstel zul len B. en W. een krediet vragen voor de afbouw en inrichting van het bureau. Ook zullen binnenkort mededelingen worden gedaan over een nieuwe opzet van de gemeen tecourant. Modieuze combinette met 3/4 voorgevormde, kanten cups, onderjurk van luchtig nylon met charmante schulprand en perfect afsluitende Lycra rug, nü voor de ongelooflijk lage prijs van 6.98 IN ALLE 22 FILIALEN VAN VLAARDINGEN. Het is al voor de derde maai, dat koren, aan gesloten bij de Federatie van Zang verenigingen te Vlaardingen, een ge combineerd concert hebben gegeven. Zo groot is de belangstelling (voor het woensdagavondconcert was de Stadsgehoorzaal zo goed als geheel bezet) dat de organisatoren ditmaal voor donderdag een tweede uitvoe ring hebben gepland. Gisteravond zongen achtereenvol gens bet Dameskoor Viva Melodxa, o.l.v. Jo Mulder, het Gemengd Rijn mondkoor Vlaardingen, dii: Piet Struijk, het Dameskoor Con Amore o.l.v Theo te Laak, het Vlaardings Politie Dubbel m-annenkwartet Pro Musica, dir. C. Alewijnse, de Vlaar dingse Gemengde Zangvereniging Het Bevrijdingskoor, o.l.v Mevr A. v. d. BosMauri er, het Dameskoor Vivezza, dir. Mevr. C.. - Verhoeff— Torn en het U.V.V, Bejaard'enkoor o.l.v. Mevr. H. v. d. Kuljlv Witzen- burg. Vèel zorg hebben de dirigenten zich gegeven om een licht verteer baar maar goed programma te bren- gen. Het algemene uitvoeringspeil I der vocale ensembles laat horen, dat er degelijk gestudeerd is. Van de uitgevoerde koorwerkjes noemen wij een goed klinkende compositie van Dina Appeldoorn, Sanctus uit Verdi's Requiem, koorcomposities van Schu bert. Brahms, Mozart, Weber, Johan Strauss en vele andere. Het is natuurlijk niet de bedoeling een vergelijking te trekken tussen de uitvoerende koren met betrekking tot kwaliteitsverschillen, die overi gens niet zo sterk uiteen lagen. Twee.koren zouden wij afzonderlijk Willen noemen. Het numeriek sterke U.V.V. Bejaardenkoor, dat zich kra nig weerde. Het koorwerkje dat werd'opgegeven als van Michael Haydn is voor zover wij weten van Joseph Haydn En dan het Dames koor Vivezza, dat onder leiding van mevr. C. VerhoeffTom een fraaie koorzang liet horen in Webers Chor der Brautjungfern uit „Der Frei- schütz", Schuberts Deutsche Tanze en een compositie van Joh. Strauss. De geanimeerde koorzang werd besloten met het o.l.v. Piet Struijk gezamenlijk zingen van alle kofen. Hiervoor was de keuze gevallen' op Haydns lentekoor „Komm, holder Lenz" uit zijn oratorium Die Jahres- zeiten en het slotkoor uit het eerste deel van Haydns Schöpfung. Een avond, die voor koorleden' en publiek een feestelijk karakte droeg. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM. Van gemeente- züde is het sociaal wijkopbouw- orgaan Alexanderstad toegezegd dat een voetgangersbrug zal worden ge bouwd over de Boszoom, ter plaatse waar de fietsroute tussen de wijk Het Lage Land en het Kralingsebos de Boszoom kruist. Dit werd meegedeeld tijdens een algemene bestuursvergadering van het wfjkorgaan in gebouw De Wissel. Herhaaldelijk is aangedrongen op een dergelijke brug, omdat dit kruis punt ondanks bepaalde maatregelen onoverzichtelijk en gevaarlijk blijft. Het oversteken heeft zelfs al een slachtoffer geëist. Met ingang van 1 november zal de bevolking der wijken Het Lage Land en Prinseland voor bepaalde zaken als geboorte, overlijden e.d. terecht kunnen in het S.W.O.-ge- bouwtje „De Informatiek" op het Marinus Bolkplein. Daar wórdt dan een hulpsecretarie gevestigd. In het gebouw is reeds het kantoor van het wijkorgaan. De P.T.T. zal per 3 november ook in de PA-polder het éénbestellings- systeem invoeren, zo werd verder bekendgemaakt. Het volgend jaar zal het S.W.O. een nieuwe wijkgids uit geven. waarvoor de gemeente sub sidieert. Om de rest van de benodigde financiën binnen te krijgen wordt op 10 en 11 oktober in de wijk een huis-, aan-huiscollecte gehouden ROTTERDAM Na ontvangst van een schrijven van rie minister en de staatssecre taris van financiën d.d. 8 mei 1969, bevatten de het verzoek een oordeel te mogen ver nemen inzake het voorontwerp voor een wettelijke regeling tot jaarlijkse bijstelling van het tarief van de Inkomsten- en loon belasting, is uit de economische faculteit van de Nederlandse Economische Hogeschool een werkgroep geformeerd (voorzitter prof. dr, J. H. Christiaanse, secretaris drs. F. Th; Gubbl). Deze werkgroep heeft een dezer dagen aan de bewindslieden van financiën advies uitgebracht. Dit advies ïs volledig afgedrukt in de juist verschenen editie, .van het weekblad economisch-statistische - be richten. l."; ;V De werkgroep is niet getreden fn een be oordeling van het uitgangspunt, van het wetsontwerp, namelUk de wenselijkheid van een periodieke, al dan niet automatische, bijstelling van de tarieven van IB en LB. Zij heeft slechts een oordeel willen geven over enige Implicaties van de voorgestelde regeling en deze vergeleken met de tot dus- verre gebruikelijke procedure van bijstelling eenmaal per kabinetsperiode. De volgende aspecten zijn aan de orde ge- steld: 1. conjuncturele aspecten. 2. de ge volgen voor het begrotingsbeleid. 3. automa tische aanpassing van de tarieven van een aantal naar de hoeveelheid geheven- ver bruiksbelastingen, 4. het gehanteerde prijs indexcijfer van de gezinsconsumptie, 5. de correctief actor, S. staatsrechtelijke aspecten, 7. de Invloed van de geldontwaarding op de druk van de IB op het winstinkomen. De werkgroep kan Instemmen met het feit dat ln de toelichting bij het voorontwerp de mogelijke bezwaren tegen de voorgestelde regeling (verzwakking inflatiewcerstand, destabiliserend effect) genuanceerd worden benaderd. Als een pluspunt van het automa tisme beschouwt de werkgroep dat verande ringen in de belastingdruk en de verdeling daarvan voortaan meer expliciet aan de orde moeten worden gesteld. Het mechanisme van het voorontwerp geeft bovendien een goed inzicht in de technische aanpak van een tariefsbijstelling. De werk groep aanvaardt in het algemeen de gekozen formule voor de bijstelling, met name de correctiefactor voor de indirecte belastingen e.d. Zij acht wel'in de toelichting van het definitieve wetsontwerp een nadere moti vering nodig waarom de naregeling van de correctie ten opzichte van het prijsverloop i niet kan worden, opgevangen. Als complement van een automatisme bij de tarldven van dc IB en LB ziet de werk groep een zeker automatisme bij enige speci fieke, niet naar de waarde geheven, ver bruiksbelastingen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM.— Er zijn in ,de stadsdelen Hillegersberg-Schiebrqek, nog verkeersproblemen te overt Pat kwam in de dinsdagavond gehouden vergadering van de wijkraad, onder leiding van voorzitter U. Tukker, duidelijk tot uiting. Het is. niet mo gelijk, om parkeerkommen te makéiirt in de BurgemeesterLeVFèvre de Montignylaan. Het probleem, hoe i daar de auto's kwijt te rakèn, blijft niettemin de wijkraad bezighouden. Bij de gemeente zal er op worden aangedrongen het mogelijk.te maken een provisorische doorgang voor auto's te maken in de buurt van het Xerxesterrein over dé spoorbaan, Dil óm het verkeer op dé Uitweg te out- lasten/Wanneer de „Ruit Rond Ript- terdam" een feit zal zijn, is dit ver keersprobleem vanzelf opgelost; Het stuk weg op de Kastanjesingel, tus- sen de Adrianaïaan en Wingerdlaan behoeft eveneens verbetering en het is ook wenselijk voor hét trottoir van de Kastanjesingel tussen Adriana-;' laan en Larixlaan. VLAARDINGEN Met Ingang v-ul®*,!' oktober zal mejuffrouw M. 8. R. Groottón gemeentedienst treden als klerke-c&issière bij de Stadsgehoorzaal. ROTTERDAM Als verdacht van dief stal van een partij elektrische apparaten ter waarde van J 2500 ten nadele van een onderneming ln Delft is woensdag aange houden de 22-jarige magazijnbediende P. G. v. N. uit Rotterdam. De goederen wer den gevonden in zijn woning, toen da^ huiszoeking werd gedaan naar aanleiding van een door zijn moeder gepleegde win keldiefstal. FIRMA WEGMAN GEEFT DE TOON AAN hebben 'n schitterende klankkleur BERGWEGT8 -ROTTER!!*»» TEttFOON349S«7.!Se41» VLAARDINGEN. De woensdag avond op het Vecrplein gehouden Taptoe 1969 Is een geweldig succes geworden. Mede dank zij het fraaie weer hadden enkele duizenden stad genoten zich naar het centrum he geven om getuige te zijn van een groot evenement, dat stellig nog lang zal naklinken. Het Liesveldviaduct deed voor treffelijk dienst ais tribune en de bewoners aan het Veerplein maak ten vrijwel allen gebruik van hun panoramische mogelijkheden. Jon gens klommen in de boompjes en verscheidene kijkers begaven zich op de imperials van hun auto's om toch maar zoveel mogelijk te zien van het schouwspel. Wethouder G. Walstra herinnerde aan de tijd dat Dordrecht en Vlaar dingen wel eens met elkaar in de clinch lagen en elkaar betwistten wie van hen eigenlijk de oudste stad in Holland is. Vanavond gunnen we Dordrecht gaarne de eer, zei hij en hij bracht een compliment aan het in Vlaardingen tevoren reeds beju belde Tamboer en Pijperkorps „Jubal"' uit Dordrecht.' De taptoe werd gehouden als sluit stuk van het 40-jarig bestaan van het Vlaardingse korps De Pijpers, welk korps werd opgericht omdat het Dordtse Jubal daartoe in 1929 de stoot gaf. De heer Walstra hoopte dat het koopcentrum meer zal worden benut als cultureel centrum en daarmee doelde hij op de bestemming van het Veerplein, dat nu dienst doet als parkeerterrein. Helaas, aldus de wet houder. Ware het een concours geweest, dan zou Jubal zonder meer de meeste punten hebben behaald. Er werden pittige marsen gespeeld en het ge heel werd omlijst met fraaie figuren en wisselende tempo's van mar cheren. Dit alles was een lust voor het oog en geen wonder, dat Jubal gewoon bejubeld werd. Toch bezorgde ook het optreden van de overige korpsen veel genoe gen aan het enthousiaste publiek. Zeker geldt dit voor het Leger des Heils, dat het koper heerlijk liet schallen over het Veerplein De tamboerijnbrigade maakte zich ook verdienstelijk. De-Pijpers hadden zelf het meeste succes met hun show en muziek op „When the Saints", dat voor het eerst- voor eigen publiek .werd ge bracht. Alles bij elkaar kan men alleen maar bewondering hebben voor zo veel muzikaal genot op een ongeloof lijk mooie septemberavond. Moet er weer een jubileum zijn om opnieuw een dergelijk evenement te kunnen organiseren? Als het aan de toeschouwers ligt, mag het gerust ieder jaar. Maar er is erg veei aan vooraf gegaan en de kosten zijn niet geding geweest. Daarom is het nog een vraag of uit de zo geslaagde taptoe, een traditie za] groeien. r De overige Vlaardingse korpsen die een onmisbaar aandeel hadden in het welslagen van de captoe, waren: Sursum Corda, Voorwaarts, Liberté en de Jonge Pijpers. Het amusementsorkest van Lèen van Dijk onderscheidde zich roet muzikale klanken, voordat de taptoe begon.

Trouw / De Rotterdammer | 1969 | | pagina 1