Experiment op openbare school Leerlingen automatisch bevorderen naar 3e klas f» s Voorzichtig beleid b| Maasshiise kunstkring- Model van loggerbom in Visserijmuseum SISO-BAZAAR WORDT GROTE ATTRACTIE Kademuur zwaartepunt in Maaslands raad AGENDA GRATIS CONSUMENTEN VOORLICHTING OVER 42 WASAUTOMATEN Tienduizenden doorgelicht Geen bekende gezelschappen Opmerkelijke aanwinst Ds. Van Zuylen verkoopt z'n baard Geslaagden muziekschool Wegomlegging tegen spreeuwenplaag Goedkopere oplossing wordt gezocht Hard volleybal in Schiedam Remonstranten gaan '"ami herdenk®; jubilei Ook mavo Problemen Bijlessen Contributie-inning over de giro Openingstijden van archief gewijzigd animators P. Bijl inspecteur van politie Programma Nieuwbouw Ir. Broekhuis wordt voorzitter van nieuw verpleeghuis Speciale dienst - u-vindt het bij -i (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De lera renvergadering van de openbare scholengemeenschap „Professor Casimir" heeft besloten tot een belangrijk onderwijsexperiment. Bij wijze van proef zal men de leerlingen van gymnasium, athe neum en havo automatisch laten overgaan van de tweede naar de derde klas. Vroeger was het zo, dat landelijk ieder jaar 25 pro cent van de leerlingen aan het einde van het jaar bleef zitten. Geen postzegel opplakken. SCHIEDAM Op woensdag 8, donderdag 9 en vrijdag 10 oktober wordt voor de 21ste keer de jaarlijkse Siso-bazaar gehou den. Een Siso-bazaar die uniek zal worden in de lange rij, aan gezien er zeldzame dingen te koop zullen. zijn. Films fel Televisie Spoed gewenst SCHIEDAM en dagelijks VLAARDINGEN vandaag A., en morgen en dagelijks DE ROTTERDAMMER PAGINA 4 2 A De leerlingen, die nu in de tweede klas zitten, zijn daar gekomen na één jaar brugklas. Gedurende dat jaar hebben de leraren de leerlingen gedetermineerd: een team van do centen heeft voor iedere leerling ge zocht naar de voor hem of haar meest geschikte soort van onderwijs. Aan het einde van het cursusjaar hebben de leraren meestal in overleg met de ouders de leerlingen naar een bepaalde afdeling bevorderd, zoals mavo met driejarige cursus, mavo met vierjarige cursus, havo, atheneum of gymnasium. Men vindt nu dat ervan moet wor den uitgegaan dat iedere leerling in elk geval die tweede klas zonder dou bleren doorkomt. Het experiment geldt niet voor de mavo-afdelingen, want hier stuit men op technische be zwaren. De leerlingen van deze afde lingen moeten namelijk aan het einde van het tweede jaar een eindexamen pakket kiezen. Ook speelt de onbe kendheid met de eindexameneisen een rol. Slaagt het experiment van de auto matische bevordering, dan wordt overwogen deze wel m te voeren voor de overgang van de derde naar de vierde klas van de vierjarige mavo. De lerarenvergadering was ervan overtuigd dat het experiment de no dige moeilijkheden met zich mee brengt. Zo vraagt men zich af wat er moet gebeuren met leerlingen die door bepaalde omstandigheden, zoals bij voorbeeld langdurige ziekte, het on derwijs niet met succes kunnen vol gen. Wat moet er gebeuren met een leer ling, die blijk geeft toch niet terecht gekomen te zijn in de voor hem meest geschikte afdeling. In deze gevallen zal samen met de ouders naar een oplossing worden ge zocht. In uitzonderlijke gevallen kan toch doubleren zinvol zijn. In een ander geval zal bevordering naar de derde klas van een lagere afdeling voor de hand liggen. Vraag map met belangrijk doctf- mentatie-materiaal over wasautomaten met vergelijkende prljailjst Zo kunt u pas goed oerdelen en uw keuze bepalen. U ontvangt deze documentatie map GEHEEL GRATIS Sk ontvang gaarne gratis map documentatie wasautomaten. - naam adres plaats Schrijf op uw enveloppe 5 „MODERN" m antwoordnummer: 1835 m Rotterdam. VLAARDINGEN Op vrijdag 10 oktober zal in de loop van de morgen het bevolkingsonderzoek van Tubero- va, dat gericht is op tuberculose en andere ziekten der borstorganen, wor den beëindigd. De laatste groepen be woners van de Westwijk hebben een oproep ontvangen. Zij, die om welke reden dan ook niet in de gelegenheid waren zich te laten onderzoeken, kunnen dit ver zuim tot de sluitingsdatum goedma ken. Ook wanneer men de oproep kaart is verloren, kan men zich mel den aan het onderzoekbureau, dat ge vestigd is in de Ichthuskerk aan de Van Maerlantlaan. Op 31 maart van dit jaar is met het onderzoek begonnen en sindsdien zijn tenduizenden Vlaardingers doorge licht. VLAARDINGEN Het bestuur van de voetbalvereniging HVO heeft al zijn contnbutieophalers ontslagen. Vele leden beschikken, over een giro rekening en voldoen op deze manier aan hun verplichtingen. De overige leden zullen hun gelden contant moe ten betalen als de penningmeester van HVO zitting houdt. Zaterdagmiddag wordt de eerste zitting gehouden in de kantine van HVO en wel van IQ tot 12.30 Uur en van 14 tot 15,30 uur. Vanaf deze week zal HVO propa ganda maken met raambiljetten, waarop ook reclame is aangebracht voor vloeitjes. De papierophaaldienst van HVO boekt steeds meer succes. Men heeft thans een bedrag van ruim tweedui zend gulden bijeen. VLAARDINGEN Met ingang van vandaag zijn de tijden, gedurende welke de leeszaal van het gemeente archief aan het Plein Emaus voor het publiek is geopend, hij wijze van proef als volgt vastgesteld: op werkdagen van 10 tot 12 en van 14 tot 17 uur;- gedurende de periode van 1 oktober tot 1 april bovendien elke donderdagavond van zeven tot tien uur. Er zijn ook leerlingen die met een enkel vak problemen hebben. Zij kun nen worden opgevangen en geholpen in speciale begeleidingsgroepen voor dat vak. De mogelijkheid de leerling op die manier „bij te spijkeren" is essentieel geweest bij de beslissing tot het experiment over te gaan. De proef is besproken met het ge meentebestuur en de ouderconunissie. Ook met de ouders van de leerlingen is over dit onderwerp gesproken en in zoverre dat nog niet is gebeurd, zal dit gesprek nog worden gehouden. De reacties waren over het algemeen positief. Van onze correspondent niet is voltooid wordt het coneè geven in de Grote Kerk MAASSLUIS Samen met enkele -i.~~ andere bestuursleden heeft mevrouw A. Hamakers, voorzitster van de Maassluïse Kunstkring hei program ma van de kding voor het nieuwe seizoen bekendgemaakt. Mevrouw Hamakers deelde mee, dat de samen werking met het Vlaardingse Kunst Centrum in de toekomst waarschijn lijk vruchten zal afwerpen. De heer J. A. Voortmeijer, tweede voorzitter en tweede penningmeester, lichtte het financiële beleid toe. Het tekort op de vorige begroting van f 4800 is weliswaar weggewerkt door een extra gemeentesubsidie van 3000 en een extra bijdrage van de 220 donateurs, maar toch zal het be leid nog voorzichtig moeten worden gevoerd. Het zal dan ook niet moge lijk zijn bekende gezelschappen naar Maassluis te laten komen, omdat die veel geld vragen en de belangstelling van het pubhek over het algemeen niet aan de verwachtingen voldoet. Er is een complete serie prentbrief kaarten van Schiedam# die opgeplakt per twee stuks te koop rijn. De ene stelt een Schiedams gezicht rond de eeuwwisseling of eerder voor, terwijl de tweede kaart hetzelfde punt anno I960 toont. Daarbij blijft het echter piet, want uit aHe delen van bet land zijn oude ansichten te koop Verder zijn er grote opgeplakte fo to's van 30 bij 40 cm te koop van de St. Liduinakerk toen men die aan het afbreken was. Er is ook een stand in antiek met oude munten, die dateren van rond de eeuwwisse ling en een grote stand van oude tot zeer oude (boeken .voornamelijk the ologische werken. De grote animators achter deze ba zar, waarvan de opbrengst Is be stemd voor de bouw van een nieuwe gereformeerde kerk In Ketihel/Groen- oord, rijn mevrouw en ds. K. H. Schuring. Hij de jonge, enthousiaste predikant van de gereformeerde zui- derwijk, rij de vrouwelijke stuw kracht achter deze bazaar, die naar jnen hoopt de opbrengsten van alle andere bazaars zal slaan. Men heeft eT maanden naar toe gewerkt, vele vrijwilligere rijn uren en dagen in touw geweest om er een Schiedamse gebeurtenis van te maken, waar men nog lung over zal spreken. De bazaar, die wordt gehouden in de grote zaal van de Magnalia Dei- feerk aan de Altoerdastraat, wordt woensdagmorgen 8 oktober om half elf door de heer Vijfwinkel, lid van de commissie van beheer van gerefor meerde kerk geepend. Haart de trekpleisters rijn er ulter- aabd ook de gewone oazaarattribu- ten te koop, waarbij een grote collec tie postzegels genoemd mag worden. Een attractie zal het ongetwijfeld ook volgende week vrijdagavond zijn wanneer ds. C. van Zuylen, gerefor meerd predikant van de wijk Nieuw- land zijn prachtige baard tegen op bod zal verkopen, zijn. Dit wordt een zgn. Amerikaanse verkoping, waar van de opbrengst uiteraard is be- iemd voor de kerkbouw in Kethel/- Groenoord. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Het Visserij- museum heeft een model van de Scheveningse loggerbom „M. de Niet" Sch - 393 aangekocht. Het model Is in opdracht van het museum gebouwd door de heer K. van der Meer te Haarlem in de schaalverhouding 1:20. Het model is tvyee meter lang, 1.40 meter hoog en 0.40 meter breed. De bouw heeft meer dan een jaar geduurd. De loggerbom is een merk waardige combinatie van twee seheepstypen, die rond de eeuwwisse ling nog vrij .algemeen voorkwamen: de bomschuit en de logger. Aan de kust was men eeuwenlang aangewe zen op de platbodem-bomschuiten bij gebrek aan een haven. Toen Scheveningen eind vorige eeuw een haven kreeg, betekende dat het einde van de homschuit De vele wer ven en werfjes langs de kust probeer den met het ontwerpen van de logger bom het sombero toekomstbeeld van hun ondergang te bezweren. De po ging had geen succes, want in totaal zijn slechts zes loggerbommen ge bouwd. Door de aanleg van een haven wa ren ook de vissers aan de kust in de gelegenheid kielschepen te gebruiken en ze gaven aan de snelle loggers de voorkeur. De loggerbom kan als scheepstype niet bogen op een roem rijk verleden, maar is als verschijnsel belangrijk. Voor zover bekend was tot voor kort alleen het Scheveningse visserijmuseum in het bezit van een loggerbommodel. Gedurende de maand oktober wordt m het museum de film „Vieren maar" vertoond, een documentaire van Her man van der Horst over de sleepnet visserij met stoomtreilers van IJmui- den. Vooraf wordt een kleurenfilm gedraaid over de ringzegen-vissenj. Deze vistechniek is al tamelijk oud, maar beleefde de laatste jaren een nogal spectaculaire come-back. Door het aanbrengen van speciale voor zieningen aan boord van de schepen werd het mogelijk de ringzegen- NATUURUJK PLATENBONNEN balen bij G. P. VAN DAAIEN JR. Ds. en mevrouw Schuring kijken naar de vele opgeplakte oude en nieuwe foto's van Schiedam, die volgende week te zien zullen zijn op de Siso-bazaar. /r é*W-> Tm%& visserij in nieuwe gedaante op grote schaal uit te oefenen. Daarvan werd vooral door de Scan dinavische landen gebruik gemaakt. De vangsten waren enorm, zo zelfs, dat de aanvoer grotendeels naar de Vismeelfabrieken verdween. Ook in Nederland zijn proeven genomen met deze vangstmethode, maar het is bij experimenteren gebleven. Het uitrus ten van deze schepen voor dit doel is een kostbare zaak. Misschien zouden de investeringen boter aan de galg zijn geweest, omdat het met de haringvisserij op de Noord zee een moeilijke zaak is en dat zou, menen sommigen, ook wel eens- te wijten kunnen zijn aan de „roof bouw", gepleegd door de ringzegen- vissers in de noordelijke wateren. De beide films worden elke zater dag- en zondagmiddag om half vier vertoond; gratis voor bezoekers van het museum. Tijdens de manifestatie Musement te Utrecht in de zomer van dit jaar heeft het NOS-team televisie-opna men gemaakt van de inzending van het Vlaardingse visserijmuseum. De beelden zullen worden uitgezonden m het programma De Verrekijker, zon dagmiddag 5 oktober tussen half vier en vier uur via de zender Nederland I. De Historische Vereniging Vlaar- dingen zal vrijdagavond 10 oktober het museum bezoeken. Conservator X van Dorp zal een inleiding houden, onder meer over de toekomstmoge lijkheden van het museum, waarna een rondleiding volgt. De toegang is gratis voor leden van de vereniging. Introducés van leden zijn tegen be taling van de entreeprijs welkom. SCHIEDAM Aan de Schiedamse mu ziekschool zijn de volgende leerrlingen geslaagd: Voor het diploma Algemene muzikale vorming: Hélène van Haasen; Frank de Jong; Loekie van Djik; Juliette Boot; Tlne Verbeet; Jan ozephlus; Eduard Helner- man; Hans Versluys; Jos v. Alphen; neon 't Hart (met lol); Marieke v.d. Horst; Anen Bos; Evert Jan Mookhoek: Wlm Plegen: Rento Hermans; Ferdinand Her mans; Marie José Dries; Marjolein v.d. Toom; Hans v.d. Linden; Sander Jansen; Hendrik v. Eyk; Joke van Kasteren: Els Barendswaard (met lol) Diana Rlrtge- lenstijn; Marjola v.d. Brand en Henk Kuy- per. Theorieklassen: Mevrouw l. Brouwer (met lof); Erie Kortland (met lof); de heer J. Schouten. Kees v. BaardewiJk; Eug. Bruggeman; Tom de Vette (met lof); Jetty Hora: Miek ter Horst; anneke Klelnhoonte v. Os; Mariette Kok (met lof); Gerrle Xuy- pers: Hetty Mulder; Hoger Pluytn; Marja Collé. Proefspel: Piano (I): Lilian Blaauw; Han Versloot: Kees BIJ!; Adriaan v. Waart; Lex den Houting; MeJ. E. Houtman; MeJ. J. C. v.d. Pas; AnneUes v. Hagen (met lof); Marja Schouten. Plano (li); Mevr. J. Kuiper; Rla Barrevoets; Locs Beukers; Evelien Beuqkeis; Tineke v. Egmond. Pla no lil: MeJ. M. v.d. Toorn. Viool (Ij: Mariette Kok; Rijkje v.d. Waal; Els KLeln-velderman; Henk Bogers; Jan Ver ver; Annechlen Verkade en Arie Mak. Ho bo (l): Trudi Besemer. Kleine Harp (I): Heieen Hoogendoora. Trompet (I): Arthur Heres. Trombone (I): Dnes Verwaaljen. Accordeon (I): Elly Goedhart So praan-blokfluit; Penny Seholte (1). Eelectr. orgel (I): Kees van BaardewiJk; Ineke van BaardewiJk. Gitaar O): Rudi van Haasen (met lof); Edlth Poelman; Marian Wester beek. Harmonium (l): Mevr. K. Voogt-Westdljk; (li>: Henk de Vlleger.De getuigschriften zijn tijdens de einduitvoe ring aan do geslaagden uitgereikt. SCHIEDAM De gemeentepolitie heeft met ingang van vandaag een nieuwe inspecteur in de persoon van de heer P. Bijl. De heer Bijl is op 1 januari 1941 in Rotterdam geboren en trad in okto ber 1960 als adspirant-agent in dienst van de gemeentepolitie in Wassenaar. Daar werd hij op 1 oktober 1965 be noemd tot hoofdagent. Na nog enige tijd in dezelfde func tie te hebben gewerkt bij de gemeen- tepolities van Goes en Amersfoort, ging hij in de avonduren studeren. In juni van dit jaar deed hij eindexa men aan de politieacademie in Was senaar, waarna zijn benoeming tot inspecteur volgde. De heer Bijl is getrouwd en heeft twee kinderen. MAASSLUIS In de herfstmaan den van de afgelopen jaren onder vonden? weggebruikers van de Sta tionsweg vaak overlast van grote aantallen spreeuwen, die de langs deze weg staande bomen bevolken en weggebruikers en wegdek veront reinigden. Speciaal voor de voet gangers betekende deze spreeuwen- invasie vaak ongerief. In overleg met de Nederlandse Spoorwegen heeft het gemeentebe stuur met het oog op de komende herfstmaanden besloten tot een tij delijke oplossing, die de voetgangers langs deze weg (treinreizigers) zul len waarderen. Over het langs de Stationsweg ge legen expeditieterrein van de N.S., is een tegelpad aangelegd, gemar keerd met dranghekken. Dit voetpad is toegankelijk vanaf het Stations plein èn vanaf het begin van de Stationsweg bij de Havenbrug. Het expeditieterrein wordt voort aan 's avonds verlicht. Het programma wordt dinsdag 14 oktober geopend met een optdeden van The Dutch Music and Comedy Show „Neerlands Hoop in Bange Da gen". Dit programma zal vooral door de jongeren wordten gewaardeerd. Dinsdag 18 november staat net als op 14 oktober in de aula van de Laland l.ts. een opvoering van de comedie „Mijn zuster Eileen" van Fields en Chodorov op het program ma. Zaterdag 20 december treedt het Haagse Matrozenkoor onder leiding van Sipke de Jong voor de derde maal voor de Kunstkring op. Het zal een populair kerstconcert geven, waaraan ook organist Koos Bons en het studentenorkest Arcangelo Corel- li onder leiding van Bernard Weijte, zullen meewerken. In 1970 zullen het Tele- maim-enscmble uit Maassluif en het cabaretgezelschap van Max Punt op treden. Er zijn tevens plannen uit voeringen te houden In Maassluis - West en het Zalencentrum. Voor begin maart bestaat de moge lijkheid van een optreden van het Kralingse Vrouwenkoor onder leiding van dirigent Iskar Axibo. Koos Bons zal ook hieraan weer meewerken. Dit programma wordt waarschijnlijk voor de radio opgenomen. Op 25 maart volgt dan een uitvoe ring van Bachs Johannespassion. in. de gerestaureerde Vlaardingse Grote Kerk. Wanneer de restauratie nog (Van onze correspondent) MAASLAND De twee belang rijke punten waarover de gemeente raad dinsdagavond discussieerde wa ren de voorstellen van B. en W. tot het herstel van een gedeelte kade muur langs de 's-Herenstraat en tot het aangaan van een gemeenschap pelijke regeling, aanleg en Inrich ting van een vuilnisstortplaats met de gemeenten De Lier en Schiplui den. Wat de kademuur betreft waren er nog al wat moeilijkheden. Ten eerste ging het er om of er 50 of 240 meter hersteld zou worden. Ten tweede was er met hogere instantie geconfereerd, en deze was met het voorstel gekomen de kademuur met de zogenaamde Asobe-damplaten te herstellen. De heer L. Witkamp (a.r.) is van oordeel als men dit met genoemde damplaten gaat doen het historisch gezicht van Maasland in de verdruk king komt. Ook het financiële gedeelte kwam aan de orde en de heer Keijzer (c.h.) was er voor om eerst het eerste ge deelte van 50 meter te herstellen en later het -restant. De heer W. van Geest wilde de 240 meter aanbeste den om daaruit de conclusie te trek ken, wat het kleinere gedeelte gaat kosten. De suggesties van de raadsleden zullen aan de hogere instanties wor den voorgelegd. De heer Van Geest zag gaarne enige spoed achter de zaak gezet. Nu is een gedeelte van de 's-Herenstraat langs de Vliet af- INENTING TEGEN DIFTERIE-KINKHOEST- TETANUS- KINDERVERLAMMING EN TEGEN POKKEN. Op donderdag 2 <ykt. 1669 van 1 30 2 00 uur nun. zal eT ten huize van de Vlaardingse art-' sen gelegenheid worden gege ven voor kosteloze inenting: tegen pokken voor kinderen, die de leeftijd van twee Jaar nog met hebben bereikt; tegen difterie -Stokhoest-tetanus-kln- derverlatruning voor zuigelin gen en kleuters. Aan kinderen, die een half jaar geleden drie maal werden ingeënt tegen dit- terie-kinkhoest-tetanus-Mnder- verlamxnlng. moet nog een vierde Injectie worden gegeven om de verkregen immuniteit voor een aantal jaren te be stendigen. Men kan zich zonder voorafgaande aanmelding bij de huisarts vervoegen, waarbij het oranje inentingsboekje moet worden overlegd. Ouders, die hun Milderen geboren in 1965 volledig Heten Inenten te gen dlfterle-kinkhost-tetanus- kinderverlamming, werden er aan herinnerd, dat deze kinde ren nu voor een herinenting door wordt de immuniteit weer m aanmerking komen. Hier- verlengd. Deze herinenting vindt plaats door gebruik van een gemengd vaccin tegen de genoemde ziekten. Door de hulsarts zal bon 5 uit het oran je inentingsboekje worden in genomen. gezet, wat maar zeer lastig is voor het verkeer. De heer B. Stolk (lib.) meende een goedkopere oplossing te kunnen vinden door het slaan van een dam- wand en daarop metselwerk; men heeft dan geen bekisting voor het storten van beton nodig. Na enige discussie werd het voor stel tot de gemeenschappelijke rege ling met de gemeenten Schipluiden en De Lier voor een gezamenlijke stortplaats voor vuilnis aangenomen. Een krediet van f 1,630,75 werd beschikbaar gesteld voor lesmateriaal van de hervormde school en een kre diet van ƒ12.000 voor de openbare verlichting aan de Hoflaan, Hoewel de gemeenteraadsvergade ring om acht uur had moeten begin nen werd het kort voor negen uur voor dit eindelijk gebeurde. Een ver moedelijk belangrijke voorbespre king nam geruime tijd. in beslag. SCHIEDAM Ir. G. Brokhuis van het Vlaardings bejaardencentrum Vaartland treedt op al s voorzitter van het voorlopig dagelijks bestuun van de stichting die op korte termijn wordt opgencht voor de totstandko ming van het regionale verpleeghuis voor somatisch zieken. Zoals bekend hebben twee zieken huizen en twaalf bejaardentehuizen op voorstel van de gemeentebesturen van Schiedam, Vlaardingen en Maassluis tot de bouw besloten nadat van rooms-katholleke zijde daartoe het initiatief was uitgegaan. Het verpleegtehuis, dat in Schie dam verrijst, krijgt 145 bedden voor lichamelijk zieken en 130 voor geestelijk gestoorde bejaarden. Het is bestemd voor patiënten van alle le vensovertuigingen. SCHIEDAM8 De volleybalclub Juliana speelt zaterdag tegen het weer in de hoofdklasse teruggekeerde Kanoeroes uit Leiden. Gezien de resultaten, vroeger bereikt door Juli ana tegen dit team, is de verwachting dat het een spannend maar hard duel worden. Ondanks het vertrek van enkele prominente eersteteamspelersheeft trainer Schreutelkamp het ge presteerd om rond de oude kern een totaal nieuw en enthousiast team te formeren. Hiet niuewe team bestaat uit: spel verdelers Aad Bremer (aanvoerder) en Aad Besuyen, aanvallers: Peter Soeters, Henk van Oossanen, Aad Koremans en Hans Soeters De wedstrijd begint om half negen m het gymnastieklokaal van de Wil lem de Zwijger ulo aan de Thomas Kempisstraat. Maassluis. Ten slotte zullen nog één of'isö toneelavonden worden gegeven I* in aanbouw zijnde wijk- en h reneentrum van de hervormde meente aan de Rembrandtiaan. centrum zal plaats bieden aan™, personen en is juist door ae ?Zt verlichtingsaccommodatle zeer zicht voor deze uitvoeringen. Ai met al een interessant prosr-m' ma, dat met hulp van Waardin»,, waarschijnlijk nog een goedThT,,? tot gunstige resultaten kan komen, - (Van een onzer verslaggevfr-oY VLAARDINGEN De BroedY schap der Remonstranten bestiiat Sa- jaar. Ter gelegenheid hiervan zal zm dagmorgen 5 oktober om tien uur herdenkingsdienst worden gehouta in de Remonstrantse Kerk kan-5 Hoflaan hoek Emmastraat. D« p Beukman zal deze dienst leid®. Tijdens de feestelijke bijeenW zal worden gesproken door bun-?, meester mr. X Heusdens, kapelaan X M. F. Slobbe, ir. A. Bake! functionaris bij Shell) en mevrotra L. van Duyn-Spruyt (lid van de meente- en Rijnmondraad). Zn ailL hun visie geven over de beteken» van de Remonstrantse Broederschap Het koor van de Nederlandse Pro- testantenbond uit Maassluis zal onder leiding van de heer P. A. Beun mede- werking verlenen. Uitzonderlijk voordelige VW-prijs De kraag geeft de moderne belijning aan deze fijn gedessineerdeShetland- mantelHeerlijke herfsttinten: steen rood, tabak, groen-geei en blauw. Maten 34-44, ■Zolang d»voorraad strekt ROTTERDAM Meent hoek Coolsingel Iedere vrijdjj koopavond tot 21.00111* MAASLAND Op de conUcUvonJ van de Maaslandse Harmonie hébben se» zeventien nieuwe jeugdleden opgegeven, O MAASLAND a verband mtt de ten toonstelling „Maasland Groene O»" wordt woensdag 0 oktober een boompw- dag gehouden. De bomer, worden onoer toezicht van gemeentewerken door leerlingen van -de hoogste klassen der fli» lagere sdholen geplant. MAASLAND - Zaterdagmiddag Wij nen in het gebouw van de S.V. Maasta™ de nationale schietwedstrijden. Be open»» is om drie uur. De .wedstrijden duren tó en met zaterdag 18 oktober. Bijkantoor „De Rotterdammer": h«M« Kerkstraat 82, tel. 226381. Klachten M»» ging; joh. Grönaveld, Singel 82, tel. Sr ma t/m vriid. 18.30-19.30 en rikerdM 18—49 uur. Redactie Schiedam R- Houweltogen, Julianalaan 840, sweaa.i» 265*764, b.gg. 11.55.88, toestel 1M- AW» nummer: 262638. Alarmnummer pouue, 204,666. Apotheek: Gouka, Groenelaan m. tel. 263835. Tentoonstellingen: Griene Graaft tot 9 oktober: schiMeriien vn» f heer Berkelmans, stedelijk Museum akt.: Kinetifice obejectenshow; tot s Immanuclkerk: Interkerkelijk avoflflg 19 30 tot 19.55. 10.35. Stadhuis: vergadering gemeenteraa Harmonie: vergadering NederL Bels* ging. 20 Bijkantoor „De ïtoLtcrdamniet- Havenstraat 11. tel. 346775. A politie, GG en GD: tel. MSMl.AJarrihWjjjgs. voor melding luchtverontreiniging- ten Klachten bezorging: H. Verkindt, ww* straat 24, tel. 313345. Apotheek Wester. straat 53, tel. 312882.

Trouw / De Rotterdammer | 1969 | | pagina 2