Nieuwe preserveringsmethoden succes kg eten afgekeurd in werd 1968 Zure haring blijkt niet vrij van haringworm Burgerlijke stand Spirit houdt afdeling wismm Belangstelling voor rede burgemeester was zeer gering Nieuw kantoor voor „Rotterdam aan Zee" Ontsnapte verpleegden pleegden nu inbraak leider Lombardijen Tsjechische visite voor Vlaardingen AGENDA i Consumptie-ijs I' keuringsdienst Uitsluitend diepvries afdoende Intiem verloor van Scylla Geslaagd concert organist Keijzer Een van de vier gepakt Verpleegsters in de mist gewond Afrika-expositie in Martinuskerk 111 Trucks gestolen Dierenbeschermers collecteerden Niemve fase ivoiiingbouivvereniging Accordeonvereniging gaf muzikale show Grote feestavond van Asef Vernis Welfarewerk leed onder bazarmoelieicl beduidend goedkoper ZOT ROTTERDAM De keurings- dienst van waren voor het dis- trict Rotterdam heeft, zo blijkt i uit het jaarverslag van deze dienst over 1968, in de loop van dat jaar 105.000 kg waren van verschillende aard aan de con sumptie moeten onttrekken. BEETGENOMEN BOERENKLAAS heeft ze* veel voordeliger l Natuurlijk PLATENBONNEN halen bij G. P. VAN DAAIEN Jr. Teleurstellend Beschamend en dagelijks i DE ROTTERDAMMER PAGINA 4 MAANDAG 13 OKTOBER 196? Of U nu op de fiets, brom fiets, motor of scooter rijdt, de komende winter zult U geen last hebben van koude handen met deze warm gevoerde hand schoenen. Dames- en herenhandschoenen var» fraai suèdine in de modi euze tabackleur met heerlijk warmé vachtvoering. Handschoenen, in sportief per- fekt passend model, nu voor nog géén zes gulden. voor dames maten M en L heren maten Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze suèdine dames- en herenhandschoenen met warme'.vachtvoerïng, pri ma handschoenen die een-, ide ale. bescherming tegen de fcou bieden, voor een spotprijs. Ook msandayrnorgen opsn Géén tei of schrift: best Twee geheel nieuwe preserverings methoden' hebben in ons land hun in trede gedaan. De eerste betreft toe passing van antibiotica in de vorm van pimaricine, waarmee de opper-' vlakte van harde kassoorten wordt behandeld. Pimarcine is niet werkzaam op bacteriën, wei op schimmels. Het is slecht oplosbaar in water en het men- seljjke spijsverteringsorgaan neemt het niet op. Het Is onschadelijk voor de mens, maar het kan toch niet ge heel worden toegepast by de voedings- middelenproduktie. De tweede preserveringsmethode houdt ioniserende straling in, waar mee zowel bü aardappelen als cham pignons een groeiremming wordt be vorderd en bij aardbeien schimmel- werking wordt tegengegaan. Regelmatige controle van het drink water aan boord van rondvaartboten gaf naast acht waarschuwingen aan leiding tot één strafvervolging, omdat bij herhaling aan boord van een be paalde boot het water slecht bleek te zijn. Pas na deze strenge maatregel ver richtte de exploitant een diepgaand onderzoek, waarbij aan het licht kwam dat twee afsluiters niet goed functioneerden en dat er buitenboord water in de drinkwatertank kwam. Dat de onderzochte zaken niet altijd zo ernstig waren bleek uit een klacht over een ongeschonden capsule met geel poeder in een beschuit. Uit het laboratoriumonderzoek bleek, dat men te doen had met een geneesmiddel en aangetoond kon worden, dat de des betreffende capsule onmogelijk het bakproces zou hebben kunnen door staan. Het bleek, dat de klager dit genees middel zelf in huis had Lakoniek wordt in het jaarverslag meegedeeld,' dat hiermee de dienst een ervaring rijker was geworden. Van löll onderzochte monsters con sumptiefs bleek ongeveer 25 procent niet te voldoen aan de eisen, waarbij de keuringsdienst echter aantekent, dat dit niet inhoudt dat 25 procent SCHIEDAM Zaterdag 18 en zon dag 19 oktober wordt in' de Martinus kerk in Groenoord ingericht als ex positieruimte. Met foto's, tekstpanelen, muziek en een verkooptentoonstelling zal aandacht worden besteed aan „Afrika en het westen". Getoond wordt hoe de ontwikke lingshulp van het westen aan Afrika wordt uitgevoerd in relatie met de eigen verworvenheden van de Afri kaanse mens. De baten van de verkoop van met de hand vervaardigde artikelen uit de ontwikkelingslanden komen geheel aan deze hulp ten goede door bemid deling van het Africa Centrum in Kadir en Keer en de Stichting Ont- wikkelings Samenwerking in Kerk- rade. De expositie is geopend zaterdag i van 17 uur tot 21 uur en zondag j tussen de kerkdiensten en van 15 uur tot 21 'uur. van alle in en rond Rotterdam be reide en verkochte consumptie-Ijs niet aan de eisen zou voldoen. Toch acht de dienst het aantal ge constateerde afwijkingen hoog. Veel gemaakte fouten zijn het onvoldoende schoon houden van dejjsbereidings- apparatuur, het te lang bewaren van nog niet gevroren ijs-vla, het laten openstaan van de container, het be waren van Us-schcpjes in water dat te lang staat. Er zijn 41 pro cessen-verbaal opge maakt. Op 1103 monsters groenten en fruit werd één procent aangetroffen met een te hoog gehalte aan giftige be- spuitingsmiddelen. Dit gaf aanleiding tót zes strafvervolgingen, waarbij het ging om sla, aardbeien en kiemrem- mingsmiddelen op aardappelen. ROTTERDAM Het is gebleken, dat er van de zo berucht geworden haringworm exemplaren zijn, die cfn bewerking tot zure haring kunnen overleven en daarbij hun virulentie volledig behouden, .zo vermeldt de keuringsdienst van waren voor het district Rotterdam in zyn jaarverste# over 1968. bn Rotterdam zijn er in dat jaar twee haringwormziektepatiënten ge weest van wie vast staat dat zij uit sluitend zure haring hebben gecon- VLAARDINGEN Getrouwd: Vlrglnio Enrico Sanguined. 39 en Hilda Henarika Schaaf. 31. Geboren: Pieter Hermanus Ja cobus. zv I,. E. van Dorst en H. Vaas. Adr. pauwstraat 63a, Maria Johanna, d.v. j. G, Boot en .M. P. v.d. Linden. Da Costastraat 35: Jan Marcel, z.v. W. van den Ouden tn J. de Bruin, Vossiuss'.raat 206: Cor.z .v. G. Blouw en -M. H. Kloot. Stationsstraat #8; lUllechien, d.v. p. J. Keldermans en G. Visser. Hortensiastraat 32a. Overleden: Pe- tronella Koster, 70, echty. van P. Vetle- koop, Narcisstraat 33: Stlntje Groenewoud. 75. wed. van L. de Boer. ulllltonlaan 79a; uerrlt Woensdregt. 75, eentg. van A. VEK- HE1J, Huljgensstraat "3b; ï'eunis Maat. 74 jr. echtg. van J. M. DE Bruijn, Jacoba van Eeierenstraat 2. VLAARDINGEN 'Getrouwd: Frans Rusting, 27 en Geertruida Johanna Bot, 28; Florus Aiouthaan, 23 en Jacoba Toos van KooU, 22; Arie van Locn. :'J en Anthonia Geertruida den Hoedt, 19; Pieter Hubrecht Adrlann van der ClngeJ, 23 en Wlllemlna Mooll. 21; August van Wijk, 25, en Corne lia Johanna Wlihelniina Maria Smelting. 23; Teunis Willem Koonings, 25, en Anneke EUze Kruis, 21; Leenden Mart Verblrgn, 21. en Dlna Vijfvinkel. 19; Cornells Stam, 23, en Peironella Johahnna Stam 22; Jan Kakkoer. 24, en Pietetnella van Dijk, 22; Andries Kornells Don. 29 en Mageheltje VerheU, 22; Pleun Roobol, 20 en Adrians Johanna Hoogerwerf. 19; Ferdinand Jan Wempe, 22 en Wijntje Goodknecht. 23. Geboren: Neemt, zv O CabuK en M Oral. Xorn Speelmanstraat 13; Sandra, dv L Hartog en R van den Berg. Sweelinekstraat 177; Jacob Evert, zv J va» Ree en G Laan, jDatheenstraat 74: Barendtna Antonia. dv s AI de Wit en A van der Ent. NJeuwstraat 4. Overleden: Jacob N'ouwt, 65. echtg. van C. Vlsse, Rozenburg, Trmpstraat 16: Jan Wouter de Groot, 77, echtg. van C j van 'der Wenden. Flatgebouw 72; Jansje van Papeveld, 69 echtg. van N. Don. Potgie terstraat 21; Johanna Pielernella de Ruiter. Si, echtg. van R Knlerlm. Maassluis, Roer dompstraat 12; Cornelia Catharina van der Vallc, 57 echtg van R Boudesteljn, Maassluis, Noordvllet 119: Jan van Vliet, S0, echtg van C de Heer, jonker Frans straat 6; Maehlel de Ligt. 76, wednr. van D Brobbel, Holysingel 4. HOEK VAN HOLLAND - Geboren: M. E. van den Ende-van Velden d. Getrouwd: B. Mulder 19 en M. Hoogen- donk 16. - SCHIEDAM GEBOREN: Na tas ja d.v. 3 Feterls en M. de Held; Oscar R z.v. j. van Viegen en M. Smit; Andreas z.v. J. C. van der Lubben en G. de Kegt; Jan z.v. T. j. van Leenen en J. Kop; Nancy d.v. G. H Roters en E. de Waard; Antolnet J d.v. H G. R. Huromelen en A. C. Bieringa: Harold z.v. W. J. Bosma en H. Menders; Rudolf J z.v. A. van der Wal en w. Schneider. GETROUWD; C. Muntz, 25 en M. den Hollander, 23; H. J. Wuijster. 23 en S. W. de Gids, 19; J. Rost, 22 en T, I. van Ettekoven, 20; C. Molenaar, 3, en M. W. Ranser, 26; M. A. AI. Hendrlkse, 25 en C. G. M. Hlckendorif, 21: F. W. van der Wal. en E. G. M. van Adrichem, 19: M. J. F. George. 59 en G. Guldenaar. 50; G. van Oyen, 25 en A. M. M. Robben. 25; J. L. G. Holierhoek. 26 en J. A. M. Smout. -0, C. J. van Est, 21 en A. H. Vecnstra, 23. ONDERTROUWD: E. H. J- vj!n dnn Berg, 22 en M. van Diggelen, 22: B. J. E. Cordemans, 25 en J. Konlngs, 16; P-_W- A. Dames. 19 en W. Tettelaar, 18; H. Doorn bos. 21 en E. A. Cohen, 19; P. V K. Kappelhof. 26 .en D. Verhagen. 18. F. G. van Kesteren, 21 en F. Ooms. 20 J. W. Kok 22 en C. Hulsman, 21, J. ,in der Kooij, 33 en ÏL T. J. Poulus, 19: G. H. Lening. 20 en IL Ouborg. 22: J. C, van t lfiS50tit, 29 cn E» Homtaurj?. -0» Messemaker, 22 en.WLJ' d%^rt' "i a Veenbrink. 23 en G. P. V°srneljer.19 ^OVERLEDEN; C. A. Kuhlman Kroot, 50. 55; C. sumeerd. Medici elders in Nederland hebben soortgelijke ervaringen ge had. De dienst meent dan ook dat ten aanzien van zure haring nadere maatregelen dienen te worden ge nomen alvorens deze als vrij van haringworm kan .worden beschouwd, In 1968 werd'.voof het eerst be paald, dat nieuwe haring ten minste 2 uur bij een temperatuur van lager dan twintig graden onder nul moet zijn geweest. De resultaten van deze methode bleken beter dan die van allerlei zoutingsvoorschriften. Bij een onderzoek van 480 haringen werden uitsluitend 107- dode haringworm- exemplaren gevonden. In totaal waren er echter nog negen meldingen van gevallen van haringwormziekte. Bjj de handela ren konden geen onregelmatigheden worden geconestateerd, mogelijk kan er sprake zijn geweest van fouten. VLAARDINGEN Het eerste tiental van de korfbalvereniging Spi rit heeft in haar afdeling de leiding weten te behouden. Toch werd niet overtuigend gespeeld tegeen hek- kesluiter Thor 2, dat met 72 ver loor. Opvallend is dat in deze thuiswedstrijd van Spirit niet minder dan vier straftvorpen werden gemist. Reeds na zeven minuten spelen hadden Mieke Moerman, en Sarie v.d. Kooy voor een 20 voorsprong ge zorgd. Nog voor de rust hadden Ina van Dijk en L. v.d. Vaart deze score verdubbeld, waarna Thor 'een tegen- punt liet aantekenen. In de tweede speelhelft waren het Nel de Ligt, L. v.d. Vaart en invaller J. Duinhouwer, die driemaal de bal door de mand lieten val en. De bezoe kers scoordden nog eenmaal. De spelers van de Hoekse Sport vereniging hebben zaterdag voorlopig hun leidende positie verspeeld aan het Haagse PAMS. Belde ongeslagen moesten op het Hoekse sportpark la ten zien wie de beste was en dat bleek, niet ten onrechte, Den Haag te zijn. Ondanks een 2—0 voorsprong speelden de HSV-ers zonder zelfver trouwen en de snelle Haagse ploeg heeft daar dankbaar van geprofi teerd. Bij de rust was de Stand al 23. Hoewel de eindstand nog 4werd bleef de indruk, dat HSV te weinig inzet toonde en dat het daardoor nu met een tweede plaats genoegen moet nemen. Hoewel het geen goede wedstrijd speelde wist Oranje Nassau de on geslagen positie ook zaterdag te handhaven. Het won met 34 van Eureka in een uitwedstrijd. Bepaalde sensationeel waren de laatste vijf mi nuten, warit Eureka speelde op een consolideren van de 33. Een stra- fowpr zorgde er echter voor, dat ON alsnog twee -winstpunten mee naar huis kon nemen. VLAARDINGEN Van een ter rein aan de Energieweg zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag twee truks van de firma Van Oeveren gestolen. Hef betreft een geel- en een roodgekleurde wagen, resp. ter waar de van 15.000 en ƒ30.000. De voer tuigen zijn niet voorzien van de fir manaam. VLAARDINGEN De bus- en straateollecte voor de Dierenbescher ming Nieuwe Waterweg heeft zater dag bijna ƒ4.000 opgebracht. Al eer der was bij een inzameling onder de, bedrijven 690 opgehaald. Ondanks het conflict met de lande lijke vereniging kregen de Vlaarding- se dierenbeschermers toestemming tot het houden van een collecte. Ben merkwaardige zaak betrof in plastic verpakte fabriekskaas, die was voorzien van de vermelding „Boe- renklaas" bij een met kazen geladen boerenkar! De dienst constateerde een duidelijke misleiding voor wat betreft de herkomst. Controle op vitamine A in marga-" rine gaf aanleiding tot vier straf vervolgingen. Ook waren er vier pro- cessen-verbaal naar aanleiding van ais „plantaardig" aangeduide marga rine, die dierlijke vetten bleek te be vatten. Tegen een levensmiddelenbedrijf, dat verpakte havermout van 500 gram verkocht met duidelijk onderwicht werd, toen het bedrijf na herhaalde waarschuwingen volhardde, proces verbaal opgemaakt. Een melkfles schijnt nog steeds op allerlei voorwerpen een bijzondere aantrekkingskracht uit te oefenen. Behalve de gebruikelijke glasscher ven, kroonkurfcen, plastic voorwerpen en dergelijke vond men thans in een melkfles ook een wapenembleem der Koninklijke Marine. VLAARDINGEN In de lande lijke competitie heeft het junioren team van de tafeltennisvereniging Intiem, met 82 verloren van Scylla in Amsterdam. Een enigszins geflat teerde zege voor de hoofdstedelingen. Beide tegenpunten werden- gescoord door Dik Oppenhei'm. D® ®vert«e altslazen' waren: Intiem 2—TOGB 2 4-6; togb 3—intiem 3 2—8; intiem t-HWR 1 ft-10; RWR 2—Intiem 5 3-7; Intiem 6—Wilden 7 5—5; Jeugd: Intiem 1—21 Up l 9—1; Wlldert 1—Intiem 2 ft—10: 21 TJp 2—Intiem 3 8—2: Meisjes: Intiem 1—Xerxes 1 91: Xerxes 2—Intiem 2 ft—10; Intiem 3—TOG B3 2—8. MAASSLUIS In de serie orgel. concerlen-Feike Asma bespeelde Rol. terdams „Doelen-organist" Arie j. Keijzer zaterdagavond het Garrels-or- gel van de Grote Kerk. De publieke belangstelling voor dit evenement was niet erg groot, maar zoals vaker; de thuisblijvers hadden ongelijk want het onderhavige concert kan ia alle opzichten geslaagd worden ge. noemd en als zodanig was het optre den van organist Keijzer een hoogte, punt in deze reeks concerten. Het openingsnummer, Bachs onvol prezen Toccata en fuga in <J, kon men zich nauwelijks beter en meer muzikaal geladen gespeeld denken dan Keijzer het deed. Met als basis' een volkomen gave techniek bouwde concertgever, gebruikmakend van al le mogelijkheden, die het instrument heem bood, een contrastrijke lezing van dit opus op, die aan climaxwer king niets te wensen overliet. Van Bachs grote voorloper, Johann Pa- chelbei, klonk vervolgens een fraai voorbeeld van diens variatiekunst, -de Partita over „Was Gott tut, das 1st wohlgetan", fantasievol geregi streerd en met aandacht voor het detail. Ook de drie koralen van Bach, resp. ,0 Mensch, bewein' dein Sündè grosz', „Wenn wir in höchsten N5- then sein" en „Wir glauben all' an einen Gott", lieten nauwelijks of geen wensen onvervuld. De interpre tatie van de eerste twee werd geken merkt. door een fijnzinnige en expres sieve speelwijze, terwijl het laatst.: koraal een aangrijpende weergave kreeg, vol allure, niet in het minst door de streng-ritmische en klankvol le behandeling van de materie. Een boeiende tegenstelling vorm den de laatste twee programmaonder delen: Francks geliefde „Prélude Fu gue et Variation" klonk intiem en zangerig, zonder overdreven roman tiek evenwel, terwijl Regers Fan tasie over „Wie schön leucht' uns der Morgenstern" een enorme spanning meekreeg, met name in het fugati- scheslot (Van onze correspondent) HOEK VAN HOLLAND .Een woningbouwvereniging, die rond twee derde van liet totale woningbe- zit in Hoek van Holland beheert, kan niet meer amateuristisch worden ge leid. Zo'n vereniging vraagt een be hoorlijke bedrijfsvoering. Daarom hebben wij een kantoor ingericht, waarin een administratrice de hele dag de lopende zaken kan behartigen. Hierdoor wordt de taak van het bestuur meer coördinerend." Dit zei de heer L. M. Bliek, voor zitter van de woningbouwvereniging „Rotterdam aan Zee", zaterdagmid dag bij een ontvangst in Hotel Ame rica. Daar waren vele genodigden bij een, nadat zij het nieuwe kantoor aan de 2e Scheepvaartstraat hadden bezichtigd. Dat kantoor ingericht in een klein, voormalig woonhuis, maakt een bijzonder efficiënte in druk. Dank zij moderne inrichting van archief en andere benodigdhe den, wist men in een kleine ruimte op praktische wijze de hele admi nistratie onder te brengen. In Hotel America gaven verschil lende sprekers blijk van hun waarde ring voor het werk van de woning-" bouwvereniging, die op het ogenblik 50 woningwetwoningen en 270 flats in aanbouw heeft. Namens de dienst van volkshuisvesting in Rotterdam bood de heer H. v.d. Hoven zijn geluk wensen aan. De directeur van „Ele- mentum-bouw", de heer Brouwer, vertelde verheugd te zijn dat zijn bedrijf nu voor het eerst in.Hoek van Holland gaat bouwen. De 270 flats zullen in drie gebouwen van tien woonlagen verrijzen. Hij bood het bestuur het beeldje „moeder en kind" aan en vroeg dit te willen beschouwen als symbool voor het goede werk van de woningbouw vereniging. HOEK VAN HOLLAND - Met een goed .georganiseerde muziekavond heeft de Hoekse Accordeonvereni ging zaterdag weer eens bewezen, dat ze haar populariteit waard is. Met veel vaart werd een muzikale show gebracht, dip voor iedereen wel aan trekkelijke kanten had. De accorde onvereniging zelf bereikt onder diri gent Henny Hessels langzamerhand htt peil, dat met vele andere vereni gingen kan worden gewedijverd. Voor de nodig eafwisseling zorgde een flink aantal gasten. Uitspringers waren de neven Hessels en "The Four Sounds" uit 's-Gravenzande. Voorzitter Bliek had nog een ver rassing in petto. Het is de gewoonte, dat de woningbouwvereniging elk jaar een bepaald bedrag geeft aan een vereniging of instelling. „Dit keer," aldus de heer Bliek, willen we een bedrag van 1.000 geven aan de harmonievereniging „Rotterdam aan Zee". Hiermee kun nen we helpen om een majorette korps te stichten." VLAARDINGEN Na een korte mars door het centrum van de stad van het tamboer- en trompetterkorps „De Pijpers", was gering een aantal belangstellenden naar dc Maekl ge komen om te luisteren naar burge meester mr. J. Heusdens. Hij toonde zich verheugd over de geboorte van de derde zoon van prinses Beatrix. Als volk mogen we ons hierover van harte verheugen, aldus mr. VLAARDINGEN Uit Rotterdam, Schiedam, ..Maassluis, Poortugaal, Rhoon, Zuldland, Spijkenisse, Pemis,' Oostvoome, Geervliet, Heenvliet en nog enkele andere plaatsen waren le den van de personeelsvereniging Asef Pemis naar de Vlaardingse Stadsge hoorzaal gekomen om de jaarlijkse grote feestavond bij te wonen. Het-werd een uitstekende avond dank zij de medewerking van zeer goede artiesten. Veel succes had An neke Grgnloh, die een show van een 'half uur bracht en de zaal meekreeg met handgeklap. Het accordeon-duo Les Estrelles bleek over bijzondere gaven te beschikken, evenals Diana en Daran- ti, die een muzikale show brachttn. Voor eerste klas accrobatiek zorg den Carlson en Tosca. Het trio Harrie van Hoof verzorgde de muzikale om lijsting. De heer M. Trijsburg, penning meester van de vereniging, merkte in zijn welkomstwoord op, dat de kas tr niet zo rooskleurig voor staat. Over twee weken wordt het programma herhaald. SCHIETBAANSTRAAT? 25.12.34 Heusdens, die herinnerde aan de ge boorten van vier prinsesjes. Nu zijn er vier prinsenkinderen bijgekomen. Hij sprak de wens uft, dat het pasge boren kind in voorspoed zou mogen opgroeien en dat het later iets zou kunnen bijdragen aan het welzijjn van het Nederlandse volk. „Daarom, heft met mij aan eon driewerf hoera voor het prirtsenk'nd van 11 oktober 19G9", aldus de burge meester. Voor het stadhuis voerde „De Pij pers" een korte show op. Het korps begaf zich daarna naar de Holywijk Waar voor de bewoners van Het Zon nehuis, het bejaardencentrum Vaart land en het Holy-ziekenhuis evenee ens muziek ten gehore werd ge bracht. VLAARDINGEN De bazar, ge houden ten bate van het Welfare- werk van het Rode Kruis heefl 590 opgebracht. Geen hoog bedrag, maar men heeft de indruk dat men wat bazar-moe is geworden, terwijl het ook nadelig is, dat het Rode Kruis- gebouw geen centrale plaats inneemt. Het tafelkleed kan worden afge haald door mevrouw P. van Berkel. Kuipers Rietbergstraat 48. De pop van wie de naam moest worden geraden, heet Beatrix. De Welfare-afdeling van het Rode Kruis zal woensdagmorgen tussen 10 en 12 uur in het bejaardencentrum De Wetering een verkoping houden. SCHIEDAM De politie heeft 1b de nacht van zaterdag op zondag de zeventienjarige T.B, uit Delft aange houden. De jongeman stond bij een geparkeerde personenauto op het parkeerterrein van het Prinses Bea- trixpark bij de Blauwe brug. Toen de VLAARDINGEN Een her boren Sunlight heeft op knappe wijze leider Lombardijen kun nen bedwingen. Nadat de thuis club in 'f begin een voorsprong had genomen, kwam Sunlight via Aad Groen 111 de slotfase op gelijke voet: 11. Na de ope ningstreffer van de gastheren probeerde Sunlight wel het spel te verplaatsen, maar het kreeg toch weinig kans om te scoren. Voor Satelliet was het zwakke OL- DI bepaald geen partij meer. De Vlaardlngers schoten met scherp en kwrriane aan een 140 zege. De ge broeders Blankenstein namen er elf van voor hun rekeninghOLDI speelde fel op de bal, maar kon toch niet verhinderen dat hz prijsschieten al na twintig minuten begon door Hans Blankenstein. De rust ging in met acht doelpunten verschil. De goals kwamen van Hans Blankenstein (6), Kees Blankenstein (5) Andon Aalbers (2) en Aad Voogd (1). Gebrek aan stootkracht is in feite de oorzaak geworden van het te leurstellende 11 gelijke spel van DVO tegen, de sportclub Zuiderpark. Vanaf het begin was DVO sterker. Het veroverde een veldmeèrderheid en daardoor kwamen Bastemeijer en Post regelmatig voor het Rotter damse goal te staan. Toch namen de Vlaardingers na circa tien minuten de leiding door Bastemeijer, die een pass van Hollenberg keurig afrondde: 01. Een handsbal van Glein Lang broek kostte DVO zijn voorsprong. Arbiter Kardux stond een strafschop toe 'die goed werd benut: 11 Nadat Post na rust was vervangen door Mulders, bleek DVO duidelijk op winst uit te zijn, maar het lukte niet. De thuisclub, die weinig had te vertellen hield met zes man voor ei gen doel de zaak goed besloten, zodat er geen doorkomen a'an was. THe Red Stars heeft er weer een puntje bij, hoewel het er om heeft gehangen tegen NBSW. Beide ploe gen kregen in het begin zoveel gele genheid om te scoren, dat de produk- tie in feite beschamend is te noemen. Het meeste gevaar bij de Vlaardin gers kwam van de tweede linie, te weten Jansen-Van der Ent-De Bloois, die in opdracht van trainer Jaap van der Hengel om beurten de veste van de gasten moesten besloken. Na een klein kwartier in de tweede heift nam NBSW de leiding en toen zag het er donker uit voor de Vlaar- ingers. Maar toch kwam na een half uur de verdiende gelijkmaker door Van der Ent, die uit een pass van Jansen scoorde: 11. VLAARDINGEN De Vlaardingse zwemclub VZC zal deze week als gastheer fungeren van de zwemclub Bohemians uit Praag, De veertig Tsjechen zouden vanmiddag in Vlaardingen aankomen na een lange reisp er autobus te hebben gemaakt. Zowel de Tsjechen, als de Vlaar dingers zullen woensdagmiddag op het stadhuis worden ontvangen door het gemeentebestuur. Tevens zal VZC dan worden gehuldigd voor de suc cessen, die werden behaald tijdens de laatst gehouden nationale zwemkam- pioenschappen. De Praagse gasten zullen in Vlaar dingen worden ondergebracht bij ou ders van VZC leden, Natuurlijk staan ook enkele uitstapjes op het pro gramma. Dinsdag zal - een bezoek worden gebracht aan de Scheven- ingse pier. Donderdagz al de Zeelan droute worden gemaakt, gevolgd door een feestavond in gebouw Muzanda. f rij dag zal een havenrondvaart in Rotterdam worden gemaakt en in de avonduren zal hen een afscheidsdiner worden aangeboden door het bestuur van VZC. Zaterdagmorgen zal de zwemclub „Bohemians" Vlaardingen weer ver laten. Bijkantoor „De Rotterdammer": Lange Kerkstraat 82. tei. 367382. Klachten bezor ging: Joh. Gröneteld, singel 93, tei. 283538, ma. t.e.nv vrljd. 18.30-19.39 en zaterdag 18-19 uur. Redactie Schiedam: R. M. van Houwelingen, Jullanalaan 84c, tel. 265764, h.g.g. LI5588, toestel 156. Alarmnummer politie: tel. 244666. Alarm nummer luchtvervuiling en meldingen ge luidshinder: tel. 282626. Apotheek: Evers, Lange Haven 81, tel. 258242 en Kethel, Schied.weg 41F, tel. 269827.' politie ging kijken sprongen er plotseling vier jongelui uit die de T. B. kwam echter in de sloot terecht en kon onmiddellijk worden ingerekend, de drie anderen zijn nog Bekend is dat twee van hen zijn weggelopen uit een tehuis in Veenen- daai. terwijl de derde, evenals T.B.. De politie stelde haar onderzoek in. aangezien voor de zoveelste maal was ingebroken in het theehuis De Ketel in het Prinses Beatrixpark. Er was daar een grote ravage aangericht; men had zich tegoed gedaan aan ca ke, worst en bier. In de auto tverd een fles Sherry aangetroffen. Zondagavond is de 35-jarige verte genwoordiger H. T, naar het politie bureau gebracht. Hij was met zijn personenauto tegen het schrikhek aan het eind van de Churchullweg gereden en had even tevoren een aanrijding veroorzaakt op de hoek van de Burgemeester Van Haarelean en de Parkweg. De man had wat alcohol gebruikt. Toen een politieman in burger een onderzoek ging instellen, preeg deze een klap in het gezicht. Ook de 20-jarige A. P. uit Schie dam belandde zaterdagmiddag inhet politiebureau. Hij had zijn wagen op de afrit van de Hoogstraat ter hoogte van de Lange Achterweg geparkeerd en vond daarop de bekende parkeer bon, waarover hij ruzie begon te ma ken met een politieagent Hij schold de dienaar der wet uit, wat de agent niet nam. DE anm is na verhoor •heengezonden. SCHIEDAM Door de mist ontstond zaterdagmorgen een ket tingbotsing op rijksweg 20. De 25-ja- rige verpleegster N. P. W. uit Vlaar dingen kwam in een mistbank te recht, verminderde haar snelheid, maar de adhter haar rcjdende 35-ja- rige verkoopleider W. C. P. uit Pur- merend bemerkte de auto niet en botste op de adhterkant. Mejuffrouw W. schoot met haar auto door de middenberm heen en kwam daar te recht op een derde personenauto, bestuurd door de 27 jarige P. v.d. W. uit Rotterdam. De verileegster moest met een lich ter moest met een lichte hersenschudding worden behandeld in het Gemeenteziekenhuis, terwijl een mede-inzittende, de 22-jarige vrpleeegster L. H. M. ook in het Ge meenteziekenhuis moest worden ver bonden. De drie auto's werden beschadigd. Zaterdagmiddag om half zes ver loor een vrachtauto, bestuurd door de 2B-jarige P. A., 40 kratten met leeg fust op de Jan Steenstraat. De lading was niet goed gestuwd. Er ontstond een enorme ravage.

Trouw / De Rotterdammer | 1969 | | pagina 2