Leden VZC gehuldigd Tsjechische zwemchib in AGENDA e belemmert uitzicht Glinsterpruikjes in kleur op V D-show BENDER 0 i AUTOMOBIELBEDRIJF VAN ÖALEIXI N.V. ^£22^ Schaatsen in herfstvakantie Bewoners Eksterlaan: Burgerlijke stand Muziekfestival in mei 1970 Wil AAN EEN I ..PERS 'DEfflT I ZEGT MESHED Bejaarde man op kruising aangereden PROGRAMMA VAN „MASALANT" De autoprïjzen zijn in Nederland door de invoering van de btw „exclusief" geworden, dat zegt niet veel eigenlijk zegt het u helemaal niets, want u moet toch de inclusiefprijs betalen, NSU fopt u niet met de auto- prijs. NSU verkoopt u een auto tegen fabrieksprijs. NSU verkoopt u meer auto dan prijs. Komt u zelf eens kijken hoeveel auto in een NSU-prijs zit. VLAARDINGEN BUYS BALLOTLAAN 4 "TEL. OIO 34S7DO %BINkENWE813ï - R0rtÈaDAM j mimm m VLAARDINGEN Vandaag en morgen en dagelijks SCHIEDAM Vandaag Meegeleefd en dagelijks Ambassadeurs STAND DER BEVOLKING KAMERBREED STEREO Geluid, precies afgestemd op uit gerekend üw kamer... daar mo u Bendervoor hebben. Of u nu e kompiete Hi-Fi of bijvoorbeeld een grammofoon met versterker zoekt..-. Bender vindt het perfekte voor üw kamer. Ai moeten zè er verschillende grote merken voor kombineren. Al moeten ze er speciaai voor naar uwhuis om het deskundig in klank w 4! i 11 DE ROTTERDAMMER PAGINA 5 2 A OONPERIPAG 16 OKTOBER 1969 BINNENWEG WESTBLAAK m Vi PRClAL|«T «JtUfwn tig.ikm» „„vi? keus 'Prijs (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN In de herfst vakantie houdt de Vlaardingsche IJs club schaatsreizen naar de overdek te kunstijsbaan in 's-Hertogenbosch voor scholieren van de lagere scho len ui de leeftijd van zes tot en met dertien jaar. In een circulaire aan de scholen is hiervan mededeling ge daan. De scholen kunnen de deelname bewijzen collectief in ontvangst ne men voor 3,50 per persoon en me vrouw A. Spa-Parie. Zuidbuurtseweg 1. tel. 347719, Individuele kaarten zijn voor vier gulden per stuk ver krijgbaar bij de volgende adressen: Johan van Bijnenstraat 8, 's-Gra- venzandestraat 5, De Viersprong aan de Van Beethovensingel, Schiedam- seweg 170 en Koolmeesstraat 13. Het ijsstadion in Den Bosch is voor dit doel afgehuurd op dinsdag 21, woensdag 22 en donderdag 23 oktober. De reizen worden gemaakt per touringcar, 's Morgens om acht uur vertrekt een bus van het Kol- pabad en vijf minuten later van het bejaardencentrum Vaartland. De deelnemers worden omstreeks twee ■uur 's middags terugverwacht. De opstelling van de Jaap Eden- baan wordt vermoedelijk door het warme weer van de laatste dagen uitgesteld, zodat het nog niet vast staat of ook reizen naar Amsterdam kunnen worden georganiseerd voor leerlingen van het voortgezet en mid delbaar onderwijs. SCHIEDAM De 70-jarige voet ganger K, D. moest gisteren met een hersenschudding worden opgenomen in de Dr. Noletstichting. Hij had op de kruising van de Viaardingerdijk - Nieuwe Damlaan geen voorrang ver leend aan een personenauto bestuurd door de 34- jarige elektromonteur J. M. M., waardoor een aanrijding volgde. Triangel: ringvergadering herv. vrouwen groepen, 1945. Emmastraat 71: dienst herv.- geref. comité, dhr. Hubach, 20. Stadsgehoorzaal: cabaretavond pers. ver. A. de Jc Jong, 20. Bijkantoor -De Rotterdammer": Smalle Havenstraat 11. tel. 34677S. Alarmnummer politie, GG en GD: tel. 343444. Alarmnum mer voor melding luchtverontreiniging: tel. 262620. Klachten bezorging: H. Ver- kindt. Wagnerstrsat 24. tel. 343345. Apo theek: Bot, Billiton €6, tel. 344723- Chr. Soc. Belangen: bijeenkomst A.R.- kiesvereniging „Nederland en Oranje". 20. Ger. Jeugdhuis: SGP, Spreker C. N. van Dis. raadslid In Rotterdam, 20. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Wethouder G. Walstra heeft woensdagmiddag de veertig leden tellende Tsjechische zwemelub Bohemians uit Praag met vriendelijke worden begroet tijdens de officiële ontvangst in het stad huis. Tegelijkertijd bracht hij be stuur en leden van de Vlaardingse Zwemelub (VZC) hulde voor hun nationale en internationale presta ties in het afgelopen seizoen. De heer Walstra sprak namens het gemeentebestuur en de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie, waar van een aantal leden de ontvangst bijwoonde. De Tsjechische zwemelub is een week de gast van VZC. Ou ders van leden hebben de buiten landse gasten in hun gezinnen opge nomen. De wethouder bracht in herinne ring, dat Vlaardihgen in de afgelo pen jaren reeds diverse keren, groe pen Tsjechen heeft mogen ont vangen. Onder meer waren dat een atletiekclub en een kinderkoor. „We zijn zodoende meer te weten geko men van de sportieve en muzikale prestaties van het Tsjechische volk. Bijkantoor „De Rotterdammer": Lange Kerkstraat 82, tel. 26.73.82. Klachten bezor ging: Joh. Grönefeld, Singel 93, tel. 263538, ma. t.e.m. vrijd. 18.30-19.30 en zaterdag 18-19 uur. Redactie Schiedam: R. M. van Kouwelingen, Julianalaan 84c. tel. 26.57.64, b.g.g. 11.55.88, toestel 156. Alarmnummer politie: tel. 26.73.82. Alarm nummer luchtvervuiling en meldingen ge luidshinder: teL 26-26.26. Apotheek: Evers, I«ange Haven 81. tel. 26.82.42 en Kethel, Schied.weg 41F. tel. 26.99.27. We hebben steeds met u meege leefd, ook in moeilijke tijden", al dus de wethouder. -Hij sprak ook over de gastvrijheid, waarmee dé Vlaardingse sportmensen en Mhdër- korènin Tsjecho3lowakije zijn ont vangen. „Sport en zang zijn belang rijk, maar veel belangrijker is het elkaar te leren kennen en waar deren". De heer Walstra wenste de bui tenlandse gasten goede dagen en sportieve préstaties. „U zult in de leden van VZC geduchte tegenstan ders vinden", zei hij. Vervolgens gaf hij een opsomming van de presta ties van VZC, behaald tijdens na tionale en internationale kampioen schappen. Roger van Hamburg, die een be langrijk aandeel heeft geleverd in. de prestaties van de zwemelub en vele medailles in de wacht sleepte, was niet bij de huldiging aanwezig. Hij is in Singapore en zal van B. en W. een brief ontvangen teneinde hem in de hulde te betrekken. De heer Walstra las dese brief gistermiddag voor. Ook trainer Jaap Ploeg mocht waarderende woorden in ontvangst nemen. „U hebt de naam van Vlaar- dingen hooggehouden, en jullie zijn allemaal goede ambassadeurs voor ons land geweest". Daarna kreeg voorzitter van VZC, de heer J. L. Verweij, een beker. Vervolgens kre- Deze leden van de Vlaardingse zwemelub VZC vestigden woens dag in het Kolpabad een nieuw Nederlands record op de 10 x 10 meter vrije slag estafette dames in 11.2.4 minuten. Het zijn de da mes L. de Jong, F. Buijs, H. van Boerum, C. Schouten, T. Maat, C. van der Veer, C. Buijs, C. Mulder, W. Pors en N. T. Napel. gen de Vlaardingers en Tsjechen een handdoek aangeboden met daarop de beeltenis van het stadhuis. De heer J. Velgr, voorzitter van Bohemians, kreeg een wapenschild je en fotoboek. Hij bedankte voor de prettige ontvangst en zei, dat ook zijn ploeg tijdens de Europese jeugd kampioenschappen in Wenen goede prestaties heeft geleverd. Zijn ge schenk, het fotoboek „Praag in beeld" ging vergezeld van de uitnodiging aan VZC volgend jaar naar Praag te komen. De heer Verweij zei tot slot, dat voor het leveren van goede presta ties behalve" inzet, tijd en geld ook voldoende trainingsruimte nodig is. Hij deed een beroep op het ge meentebestuur het ruimteprobleem zo spoedig mogelijk op te lossen door een snelle realisering van het instruetiebad in Holy te bewerkstel ligen. Als tolk trad op de heer J. A. Brejkha, een geboren Tsjech, die al enige tijd in Vlaardingen woont. MAASSLUIS Het Maassluise bevolkingscijfer is in september met 52 tot 25.559 gestegen. Er werden 80 kinderen geboren en er vestig den zich 227 nieuwkomers. Er wer den acht aangiften van overlijden gedaan en 247 Maassluizers vertrok ken naar elders. Het geboorteoverschot vanaf 1 ja nuari 1969 is gekomen op 608 en het vestigingsoverschot op 769. In september werden 17 huwelijken voltrokken. Stretch B.H. uit de Harte- wensserie. Voorgevormd. Mo del 750. A en B cup. 10.95. Niet voorgevormd. Model 749. In Ben C cup.eveneeo» ƒ10.95. !N ALLE 22 FILIALEN VAN MAASLAND De Cultuurkring „Masalant" is thans aangesloten bij de Bond van Nederlandse Volks universiteiten. Dit lidmaatschap le vert vele voordelen op. Men heeft keuze uit veel en gevarieerde pro gramma's. Dit jaar wordt getracht enkele cur sussen in het leven te roepen. De heer J. C. Budde, kunstschilder in deze gemeente, is bereid een cur sus tekenen en schilderen te leiden en de heer P. Veenstra concertpia nist te Rotterdam, zal een cursus in terpretatie piano geven. Eerste bijeenkomst: donderdag 23 oktober, filmlezing, gevolgd door 21 november, P. Veenstra vertolkt Schu bert en Beethoven, 9 januari, P. W. Hoogendijk vertelt over sherry, 20 februari, H. J„ Adriani lezing over conflict mens-natuur, 23 april, schrijf ster Harriet Freezer. Deze avonden worden gehouden in het Trefpunt en beginnen om acht uur. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN In de groen strook voor de beide flatgebouwen aan de Eksterlaan is men twee da gen geleden begonnen met graaf werk en het aanvoeren van hei palen. De heer M. M.ooij, fractie voorzitter van de PCG in de ge meenteraad, heeft hierover als be woner van een der beide flats B. en W. schriftelijke vragen gesteld. Volgens zijn informaties is het voorbereidende werk bedoeld voor de bouw van een transformatorhuis je. Hij schrijft, dat het gebouwtje direct zal aansluiten op het tegel plein, waarop tot ergernis van ver schillende bewoners reeds een aantal speelwerktuigen is geplaatst. „Het transformatorgebouwtje, dat het uitzicht voor de onderste woon lagen belemmert, zal de ergernis, mijns inziens niet ten onrechte, nog doen toenemen," aldus de heer Mooij Hij stelt voor het gebouwtje op de kop van het hoogbouwblok van tien woonlagen te plaatsen, waadoor naar zijn mening een minder storende op lossing wordt bereikt. Naar aanleiding hiervan vraagt .hij B. en W. het volgende: Was een minder opvallende en sto rende plaatsing van genoemd ge bouwtje mogelijk en kan dit, voor dat met het heiwerk wordt begon nen, alsnog worden overwogen; bent u bereid de plaats van derge lijke gebouwtjes voor openbaar nut, die niet bij bestemmingsplan zijn geregeld, vooraf in de commissie voor stadsontwikkeling in bespre king te geven; SCHILD1 AM Geboren: Slebren Y., z. v. J. Kramer en D. Jansen: Nancy, d. v. C. J. P. Bruijs en J. F. de Haan; Yvonne B.» d. v. J. C. van Dorp en H. A. Negenman; Ronymus D. F., z. v. J. D. F. Companus en A. B. van 't Hof; Karin, d. v. T. M. de Kort H. J. W. Oosterwaal; Danlëlla. d. v. A. H. J. Greten en Y. Vuurens; Arie C, z. v. A. C. de Vries en F. W. Hommel. Overleden: M. van der Werf, 63; C. Lem-' som 70, echtg. J. E. Stellingwerf; W. de Vries, 32; C. Walenboer, 67, echtg. P. van der Beek; J. Flecken, 72: L. P. van der Drift, 78. is eeh overzicht te geven van de voor de afronding van de wijk Ho- ly-zuid nog te bouwen, transforma torgebouwtjes? MAASSLUIS Alle plaatselijke koor- en muziekverenigingen zullen medewerking verlenen aan een con cert ter herdenking van de bevrij ding in mei 1970. Het concert, dat - gegeven wordt onder auspiciën van de Maassluise Gemeenschap, is een van de vele manifestaties rond 5 mei 1970. Deze maand wordt al in studie, ge nomen de Valerius-cantate van Koos Bons en een nieuwe compositie van zijn hand, „Hymn of Spirituals", ge schreven in opdracht van het ge meentebestuur. VLAARDINGEN Het nieuwste hoofd tooisel, dat al eerder in Frankrijk en Ita lië te bewonderen viel, heeft sinds woensdagavond ook Vlaardingen ver overd: zilveren, gou den, en roze glin- sterpruiken. Niet be doeld om iedere dag te dragen, zoals wel licht ten overvloede werd gezegd, maar eerder voor een avondje-uit-op-de- hippe-toer. Dit nieuwtje voor Nederland werd ge presenteerd tijdens de show van de kap salon van Vroom en Dreesmann in Vlaar dingen (de salon Vendóme), die in de recreatiezaal van V. en D. werd gehou den. Behalve deze nu nog wat excentrieke pruiken was er op deze avond een keur van postiches en haarstukjes te zien; en ook de vele toe passingen hiervan kwamen aan bod. Zo werd een pruik de ene keer hoog opgewerkt tot een avondkapsel, de an dere keer bleef het bij een betrekkelijk eenvoudig model voor overdag. Een uitschieter was het groene niet glin sterende pruikje dat, wanneer het zijn taak als aanvulling van een groengetinte japon had vervuld, gemakkelijk in een andere kleur kon worden geverfd. Behalve de vele mogelijkheden met pruiken en stukjes werden ook de kunstwerken die met het eigen haar mogelijk zijn, niet vergeten: de chef-kapper van de Vlaardingse V. en D., Henk Kramer, lanceerde in vele variaties zijn nieu we' lijn, de Ligne Romantie. Deze kenmerkt zich in het basis model door 1. een lok op het voor hoofd; 2. opzij naar voren gekapte lokken; 3, een volumineuze kruin en 4. een aangesloten nekpartij, „mak kelijk voor de winter, met sjaals en opstaande kragen". Ook bij deze lijn zijn er natuurlijk verschillende mogelijkheden, al naar gelang het gezicht van de draagster en de gelegenheid waarvoor het be stemd is. Opvallend waren wel de véle krullen en het hoge opwerken van het haar. We dachten eigenlijk dat we daar nu eens van af zouden zijn. Behalve Henk Kramer toonde ook zijh' staf zijn kunnen. Enkele kap- sters konden hun creativiteit botvie ren op lang en kort haar en zo ont stonden de meest ingenieuze coiffu res: krullen hoog op het hoofd, hoe hoger hoe liever; krullen aan de zij kanten en krullen overal op het hoofd. Bij de avondkapsels stak Henk Kramer er links en rechts nog een fresia in en klaar was het model, dat veel weg had van een geisha met de gebruikelijke breipennen door het haar. Voor degene die belangstelling heeft voor de nieuwe glinsterprui- ken: ze zijn van nylon met plastic lovertjes, ze komen uit Italië, ze zijn er behalve in het goud, zilver en rose ook nog in het groen en blauw, en ze kosten 250, Op de foto: Een van de modellen droeg deze hippe pruik in het groen, speciaal aanbevolen voor tieners. daar te proberen.,, maar ja, nder heet ook niet voor niets Rotterdam, W. de Wlttatraat 32 - tel. t38ti$ Amsterdam - Arnhem Breda Leiden ■A ts Ifttf 1 pni izen v >aap veell au Uti aait

Trouw / De Rotterdammer | 1969 | | pagina 2