Drs. J. Simons: 'Onzinnige vraagstelling"j i Spaarbank aililO 1820 Brief hoofdbestuur PvdA verontrust raad Schiedam verloor wedstrijd bvo i tegen WFB met 2-0 Prof. Fiolet in De Rank zitm viert wereldspaardag Aankoop van panden ten behoeve van bestemminssnlan nen u mm Dienste Kcenteiim voor deel ai in gebruik Burgerlijke stand Tafeltennis bracht er weinig van terecht 95 AGENDA Veizeker SCHIEDAM DiV. BEZORGERS Veel voetbal in weekend de knoop Voorstellen aan gemeenteraad: nog van WARME WINTER- GEZELLIG HEID met KOLEN Zaterdag opening recreatiezalen Elfjarige wint scliolentornooi tafeltennis Burgerlijke stand Alleen ivinst voor Intiem Vragen over verzilting in Delfland nu beduidend goedkoper Réd Stars SÜnlight Sqfelliet „De tweede reformatie" i. Topjaar Bel even... Beste leven.. Binnen is binnen... Yolleybaklames sterk! in de HAL-ha! Honden Voorstelling van Schiedamse Filmkring platéribonnen halen Hoilandiaan rilfbeduidëhdv goedkoper Voor direct gevraagd 3 maanden garantie riHJitilSDAM en dagelijks Voor een paar gulden meer dan een tientje koopt U vanaf mor genochtend een mooie bont- hoed..... niet van kunstbont, rriaar een echte mouton, tos- caans lam of persianer hoed. Chique hoeden van echt bont in diverse modellen en garne ringen, kom er eens een passen, want zo'n mooie hoed koopt U nu voor nog géén dertien gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint op de parterre de verkoop van deze chique dameshoeden van echt bont, U vindt o.a. tos- caans lam, mouton en persia ner bont, keuze uit diverse mo dellen en garneringen, in zwart en donkerbruin per stuk voor Ook nvtundagmorsfn open Géén tel of schrift, best. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM De open brief van het hoofdbestuur van de Partij van dê 'Arbeid aan al haar vertegenwoordigers in gemeente raden en andere vertegenwoor digende organen was gisteravond oorzaak van een heftig debat in de maandelijkse zitting; van de Schiedamse gemeenteraad. In deze brief staat dat socialistische vertegenwoordigers zich moeten distantiëren van alle belangrijke werkzaamheden in commissies e.d. en desnoods ontslag moeten nemen als raadslid wanneer de regering de gemeenten niet meer geld toekent om uit de moeilijk heden te komen. Met name de heer G. P. Verhuls- donk (lib.) kreeg het aan de stok met drs. J. Simons (soc.) bij het agenda punt verkiezing van leden in de di verse commissies. De heer Verhuls- donk wiide van een pvdA-zegsman weten of zijn fractie bereid was het einde van de rit (volgend jaar wordt een nieuwe gemeenteraad gekozen) legaal mee te maken. Mocht hij een negatief antwoord krijgen dan kre gen de PvdA-kandidatén zijn stem niet meer. De heer Simons vond dit een onzin nige vraagstelling. „U moet deze op merkingen makenbij de jaarlijkse behandeling van de gemeentebegro ting", zei hij. Decommunist ColiU haakte hier gretig op in en trok de Schiedamse gemeentelijke armoede en dus even tuele bestuursmoeilijkhéden. in Gor- kums vrband toen hij opmerkte dat VLAARDINGEN WFB, vorig jaar gepromoveerd naar de eerste klas, speelde aan de Marathonweg, veel béter „voetbal" dan DVO, dat nogal statisch aandeed en weinig gevaar lijk Was. De „eilanders" gingen met een verdiende 02 zege naar huis. 'Jn de eerste, helft wogen béide par tijen aardig tegen ctkaar op, al had >VFB roeer recht öp een do'elpunt. Doelman Jungbiut moest enkele ma lle®, handelend optreden om de eilan— dérs van scoren af,te,houden. jaet beweeglijke spel van de gasten Jejjddé 'echter vlak'na de'rust tot dé opening en toen kwam DVO pas los. Het overwicht kon echter niet in een score worden uitgedrukt. Behoudens enkele kansen voor Aad Kollenberg leed de rest aan bloedarmoede. I» Voordat de eilanders op 02 kwa men, werd Glein Langbroek door zijn aanvoerder Hennie Gast naar de Kleedkamers verwezen, omdat hij her haaldelijk opmerkingen had gemaakt. Hein. Sloots en Rob Jungbiut lieten zigh nog vervangen door Henk Bal en' Cor de Ligt, maar in de toen al béVeikte stand (02) kwam geen en kele verandering meer. The Red Stars is er in geslaagd via Den Bommel de eerste twee pun ten binnen te halen. Het werd wel iswaar een benauwde 21 zege. maar in ieder geval een verdiende. In de eerste twintig minuten draaide de aanval van de thuisclub voortreffe lijk, Dat leidde ai gauw tot de opening van Arie Londen die een vrije trap van Nico Schot na heen en weer ge- trap afrondde: 10. Dit doelpunt inspireerde TRS blijkbaar, want het werd steeds gevaarlijker. Heiaas wer den er twee doelpunten afgekeurd voor de rust. JVadat Den Bommel uit een vrije trap op links en via de aanvalsspits op gelijke voet was gekomen, zag het er aanvankelijk benauwd uit voor de Vlaardingers. Een doelpunt werd af gekeurd en verder noteerde de streng optredende arbiter Schot en Roose- krans in zijn boekje. "Toen Kees Goudswaard een vrije trap mocht nemen, deed hij dat in t\I*eede instantie zo goed, dat TRS op winst kwam: 21. ,r Hoewei Sunlight voor de rust aan eéh kostbare 10 voorsprong had kunnen bouwen tegen het zwakke <jGK, sloeg het in de tweede helft zijn slag. Het leverde totaal een half dözijn doelpunten op, waardoor het kwaliteitsverschil duidelijk tot uiting kwam. Aan de Deltaweg had de thuisclub eéh vrij zwak begin, maar toen Aad cij'oen uit een vrije trap in de twin tigste minuut raak schoot, raakten de gasten van slag. De defensie van GGK kon het in de verdere periode voor rust nog wel klaren, maar na de thee W3S er geen houden meer aan- In de tiende minuut zorgde Bosse- ]a;Jr voor 2—9 en enkele minuten la tei' bracht Jooji van der Ven het derde doelpunt. Door Lindhoudt werd hgt ■f0 en uit een hoekschop knalde G.ist nummer vijf in, Aad Groen be- sijjot na ruim een half uur een solo met een uitstekende doelpunt, zodat hët halve dozijn vol was en GGK het welletjes vond. 'jpén speler van GGK kreeg halver wege een bal tegen zijn hoofd en moest naar het Holy-Ziekenhuis wor den vervoerd. -Voor Satelliet was liet een grote teleurstelling dat het tegen GSS niet verder kon komen dan een 1—1 ge lijkspel. Lange tijd is de thuisclub in. het offensief geweest om zelfs maar op een gelijk spel te komen. Pas in de slotfase lukte dat. Niet dat de thuisclub achter bleef in vergelijking tot GSS, maar de Schie dammers waren net iets vlugger en Satelliet miste nu juist dat laatste tikje. Nadat in de eerste fase Hans Blankenstein rakelings naast had ge- voorsprong toen een verdwaalde voor schoten, kwamen de gastenop een zet in de kruising zeilde: 0—1. Dit ruggesteuntje heeft GSS vooral sterk gemaakt Althans voor rust. Maar er kwamen aan beide kanten geen doel punten meer. Ook niét in eerste instantie na rust. maar toen in dc 25e minuut Sad Voogd hard op het Schiedamse doel knalde, kreeg de doelman de bal niet klem- vast. Dc toesnellende Cees Blanken stein was er toen als de kippen bij om de gelijkmaker te scoren. En daar bij is het in een redelijke ontmoeting gebleven. wij hier geen ridder Roelfsema heb ben. In een eerder gehouden zitting kre gen de raadsleden een voorstel te presentiegeld. Toen dit voorstel ter tafel kwam staakten de stemmen. Nu stond dit voorstel weer op de agenda en nu haalde dit royaal de eindstreep met 24-9 stemmen. het laatste voorstel dat de tongen nog in beweging bracht was het vor men van een beheerscommissie voor de boerderij landvreugd die volgend jaar het stralende wijkcentrum van Groenoord moet worden. De heer Bastiaanse (soc.)' trok fel van leer tegen de opzet van de beheerscom missie en wilde van wethouder mej. G. D. de Graaf, die, ook PvdA is, weten waarom er geen inspraak is geweest van de Groenoordbewoners. ..ik vind dit geen moderne samenwer kingsvorm eh een staaltje van slechte gemeentelijke wetgeving", riep hij tegen zijn partijgenote uit. Mejuffrouw De Graaf vertelde hier na dat er in de beheerscommissie vier leden van de wijkverenigir.g SCHIEDAM Over het onder-" werp „Dringender nog dan de een heid van de kerk is de vraag of er in de nabije toekomst nog we! een kerk zal zijn", spreekt op dinsdag 4 novem ber prof. dr. H. A. M. Fiolet in de grote zaal van het gebouw „De Ran- k" aan de Schiedamseweg. Deze zin snede is een citaat uit zijn pas ver schenen boek „De tweede reforma tie". Prof. Fiolet is hoogleraar in de re formatorische theologie aan de katho lieke Theologische Hogeschool in Am sterdam. In zijn boek behandelt hij vooral de vraag .of de huidige kerken van de reformatie gesprekpartners zijn van de R.K. kerk. De eerste lezing over dit onder werp werd vrijdag 17 oktober in de Antwoordkerk in Hoogvliet gehour den. Toen trad prof. dr. H. M. Kui- tert als opponent op. Nu zal drs, K. Blei, hervormd predikant in Viaardin- gen, als zodanig optreden. De bijeenkomst begint om acht uur en wordt georganiseerd door de Schiedamse boekhandelaren. De toe gangsprijs één gulden en kaarten zijn verkrijgbaar bij de boekhandels: Iia, 'Gerrit Verboonstraat 12, tel. 268007; J, S. van Leeuwen, Broers- vest 44, tel. 268152; Fa. Wed. A. Nie- mantsverdriet, Lange kerkstraat 52, tel. 267889; Henri Rebers N.V., Hoog straat 146, tel. 267820; A. Rood bol, Rubensplein 16, tel. 269513; en 's avonds aan de zaal. Groenoord en drie vertegenwoord igers van jeugdverenigingen komen te zitten. Er zal een lid van het col lege van B. en W. aan deze beheers commissie worden toegevoegd, maar het ligt niet in de bedoeling deze vertegenwoordiger 'ook meteen de voorzittershamer in de hand te druk ken. Verder meten alle leden van deze commissie in de wjik Groenoord wonen (overigens woont geen lid van het college van B. en W. in Groe noord). Ook zei mejuffrouw De Graaff dal er met opzet geen stichting van is gemaakt, aangezien dit te ingewik keld is. Op een vraag van de heer Poot (prot.) merkte de wethouder nog op dat de tekorten door de ge meente Schiedam zullen worden ge dekt, maar dat de commissie reke ning dient af te leggen bij dc jaarlijk se gemeentebegroting. Niet „zomaar een knoop". Maar helemaal patsend bij de maximale aandacht die aan elk detail van 'n FORTEX-kostuum besteed woreft. In overeenstem- ming met de beste atcffen en 't sterkste binnenwerk. Vakwerk, ook qua dessin en pasvorm. ICies ui» onze prachtige kollektïe Korte Hoogstraat 1!a, Tal. 346151, Vlaardingen. ;i (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Donderdag wordt bij alle vestigingen van de Spaar bank anno 1820 wereldspaardag ge vierd. Alle bezoekers krijgen dan een kalender met oud Hollands interieur afbeeldingen en nieuwe spaarders krijgen een lepeltje of een eerste in leg van drie gulden. Op alle aan het schooisparen deel nemendescholen worden in verband met het komende natuurbescher mingsjaar 1970 series gekleurde plaatjes verspreid van de in Neder land voorkomende vogelsoorten. De onderwijzers krijgen de bij de plaat jes behorende brochure „Achtergron den". De Schiedamse R.K. scholen krijgen deze plaatjes niet, omdat zij hun spaarcentjes onderbrengen bij een R.K. bondsspaarbank in Utrecht, die zelf voor een actie zorgt. Alle kantoren van de Spaarbank anno 1820 zullen donderdag de hele dag geopend zijn. Het hoofdkantoor aan de Lange Nieuwstraat opent cie poorten om half negen en gaat 's avohds om acht uur weer dicht De bijkantoren zijn die dag ook tot 's avonds geopend, maar sluiten van één tot twee en van vijf tot zes uur. VLAARDINGEN Het eerst" da mesteam van Volley '«8 was over 't algemeen veel sterker dan DRL in de hal van de Holland Amerika Lijn. Er werden veel punten gescoord met de service, terwijl de smashes helemaal niet meer terugkwamen. De dames speelden zodoende een eenzijdige wedstrijd. De setstanden waren: 10 —15, 0—15 en 9—15. Het tweede herenteam bleef ook tegen Set Up in Berkel ongeslagen. De eerste set moesten de Vlaardin gers de gastheren bijna voor laten gaan. maar uiteindelijk besloot Vn'. ley '68 de eerste set met een 1115 zege. De service van Lekransky 13 punten was er mede van Ge rard Vuijk de oorzaak van dat de Berkelse defensie daarna weinig ver weer meer had. De Vlaardingers wonnen de twee de set met 115 en de derde wonnen zij met 415. (Van een onzer verslaggeefsters) MAASSLUIS Burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraad voor in de dinsdagavond 4 november te houden vergadering te besluiten tot aankoop van enkele panden ten behoeve van vastgestelde bestem mingsplannen. Het pand Goudsteen 6 moetw ordenaangekocht. voor de rea lisering van het plan Herziening Wederopbouwplan" en het pand Em- mastraat 2 voor de sanering van de binnenstad. Aankoop van het pand Generaal de Wetstraat 25 acht het college gewenst mét het oog op de te verwachten stedebouwkundige maatregelen in dit gedeelte van de gemeente. Omdat het college de straat- en rioolbelasting in de gemeente tc laag acht ongeveer 64 procent van de kosten van de riolering stelt het voor te besluiten tot wijziging van dc verordening op dc heffing van deze belasting. Het tarief bedraagt momenteel 20 procent van de belastbare pbengst van de gebouwde eigendommen en tien protent van de belastbare op brengst Van ongebouwde eigendom men. In een brief aan de gemeenten hebben gedputeerde staten van Zuid-Holland een minimum heffing genoemd van respectievelijk 22 en 11 procent.' B. en W. stellen de raad voor de heffing overeenkomstig dit advies van GS te wijzigen en d? .ver- c-denhvt 'evens griteel te b-v/m op ;tnjde!:ikhe:d. raad met het voorstel van B. en XV. akkoord gaat, meer moeten gaan be talen. Waakhonden zullen dan ƒ7,50 gaan kosten, andere honden ƒ30 en dieren van een kennelhouder of han delaar maximaal 120. B. en W. vragen de raad verder een machtiging voor het aangaan van kasgeldleningen bij de Bank voor Nederlandsche Gemeenten, in Den Haag. Zij stellen voor een maximum bedrag van 5.500.000 toe te staan. Tenslotte krijgt de raad de ont- werp-begroting voor 1970 aangebo den. B. cn IV. delen mee. de bijlagen en de nota van aanbieding zeer bin nenkort aan de raad te zullen doen toekomen. De Spaarbank anno 1820, een stich ting met zuiver Schiedamse en niet commerciële doeleinden, gaat in 1969 een topjaar tegemoet. Het inleg- verschot overtrof tot en met septem ber al het gunstige 1968. Uiteraard weerspiegelt zich dit in het aantal personeelsleden dat tot boven de 40 is gestegen. Door deze gunstige cijfers gaat de Spaarbank de rente op gewone j spaarbankboekjes met ingang van 1 november verhogen van 3'/s tot 4 procent. Bovendien wordt, eveneens ingaande 1 november, aan spaarders de mogelijkheid geboden reeds met 100 een termijnspaarrekening te openen. Op deze rekeningen waar op de rentevergoeding tot zeven pro cent gaat, was tot nu toe de minimu- minleg 1000. De Spaarbank anno 1820 gaat overi gens een bijzonder feestelijk jaar te gemoet Op 4 januari is het 150 jaar geleden dat de spaarbank werd opge richt In verband hiermee is er op 10 januari 1970 een receptie in het hoofdkantoor aan de Lange Nieuwstraat en op 20 januari een grote feestavond voor ongeveer 600 genodigden. Hiervoor wijkt men uit naar de Rotterdamse Doelen, waar in de kleine zaal Paul van'Vliet zal op treden. Er komt die maand, een kleuv- wedstrijd met prijzen voor de lagere schooljeugd, waarbij alle deelnemers een uitnodiging voor een feesl- voorsteiling krijgen. In de feestweek van 5 10 januari zullen alle bezoe kers van de kantoren van de Spaar bank anno 1820 een verrassing ont vangen. Hoewel de spaarbank nu al bijna 150 jaar bestaat, zijn de plannen voor de toekomst duidelijk. In de eerste plaats streeft men naar een meer centrale vestiging in Kethei. De hui dige vestiging aan de Populierenlaan ligt niet centraal genoeg. Men wil een nieuw bijkantoor vestigen in het nog te realiseren Winkelcentrum aan de Zwaluwenlaan. Voorlopig wordt het isolement van de Kethelse vesti ging opgevangen door eep rijdend bijkantoor met standplaatsen aan de Eduard van Beinumlaan en hei Straussplein. Verder wordt volgend jaar een wij ziging aangebracht in de administra tieve organisatie. Aan alle loketten komen loketmachines te staan. Deze „terminals" zijn rechtstreeks verbon den met een computer in het gebouw van de Rotterdamse spaarbank aan de Botersloot. Deze computer bevat alle gegevens van aile rekeningen. Nadat nummer en saldo van het boekje alsmede in leg en terugbetaling aan de computer, zijn doorgegeven, wordt automatisch' het boekje bijgewerkt met eventueel nog te boeken giro- en renteposten, waarna de mutatie wordt verwerkt :n het nieuwe saido in het geheugen. ran de computer wordt opgenomen. Zijn voor dergelijke handelingen nu nog minimaal 24 uur voorgeschre ven, in 1970 is voor deze rijsteberg van administratieve handelingen nauwelijks een seconde nodig. SCHIEDAM GEBOREN: Marco P z.v M. van Wassenaar en G. J. J. Ruts: Marcel G. F. ,z.v. F. A, Swasemakers en J H: M Willezers: Monique J. M. d.v. G .M van Schaijk en C. A. M. Vermeulen: Huzo A /..v. H. A. van Dijk en A. A. van Dijk; Aperies M d.v. A. van Oosterhout en M. T. O'Connor: Arthur M. R. z.v. F. M. Janssen en H. C. van vloten: Nancy j. d.v. b. 3 Brouwer en S. H, van den Bos: Cornel A. H. M. z.v. J. Meertens en C. H. M. Sebcl; Daniël z.v. D. Hoek en M, E, Vellc- koop; Bar z.v, H. J. A. Bröklins en C. J van der Voort; Richard H. J. z.v. h. J. M Daalmeljer en G. H. Weber: Esther 1 d.v. T. Sloukrloelou en S. II. van Dijk OVERLEDEN: J. Mett. 57: 3. Pols. 54: X II van Steenbergen. 78; B. A. Kuiters. «7. .1. I. F.. Hoocendltk. 82 wed. L. Hoek: F Ilnoeland. «c ec-hw. C. J. Kok. HOFEK VAN HOI.LAND GEBOREN: C. Aldrrs-de Rruln Het college stelt de raad ook een wijziging voor van de yerordening reinigingsrecht en vuilnisemmerretri butie. Hierdoor wordt een rneerop- brengt verwacht van ƒ30.000 die het college noodzakelijk acht voor een. sluittende 'begroting voor het dienstjaar 1970. Ook hondenbezeitters zullen, als de Telefoon 2ó 45 96 SCHIEDAM - De Schiedamse Filmkring geeft vanavond, dinsdag, een filmvoorstelling in de aula van de Rijksscholengemeenschap aan de Hugo de Grootstraat 4. Vertoond wordt de film „Dutchman" van Tony Harvey. De film geeft een beeld van de relaties tussen blanken en negers in de Verenigde Staten. De voorstel ling begint om acht uur. Toegangs prijs 2,50, scholieren 1 en houders van het culturele jeugdpaspoort ƒ0.50. Dinsdagavond 18 november wordt in dezelfde aula de film „Teorema" van Pier paolo Passoiini vertoond, van Pier paolo Passoiini vertoond. Ook deze voorstelling begint om acht uur. Op 6 januari van het vol gend jaar wordt tenslotte de film „Het zevende continent" van Dusan Vukotic vertoond. VLAARDINGEN Aan de zater dag gehouden jaarlijkse srholieren- tafeltenniskampioenschappen, hebben bijna tweehonderd scholieren deel genomen, maar 271 hadden zich ge meld, zodat ongeveer 25 procent ver stek liet gaan. Het pleit voor de commissie, dat zij toch slaagde in een vlotte orga nisatie. Jeugdleider Gerard Wape naar had het geheel goed onder controle, en ieder kwam volgens roos ter aan bod, De wisselbeker werd, evenals vo rig jaar,, gewonnen door de Scho lengemeenschap Groen van Prin- stere.r, afdeling Rode Kruislaan. De heer N. van der Hoek, con-rector, nam de beker in ontvangst. In feite wordt niet om de beker ge speeld, want deze gaat naar de school waarvan percentagegewijs het grootst aantal leerlingen deelneemt.. De meeste belangstelling-ging uit naar de finale in de afdeling jongens NTTB-Jèdèn. Dit werd een zuivere famiUeaartgelegenheid tussen de broes Hans Jaap en Dik Oppenheim, beide lid van Intiem. Na een ener verende strijd was het de jongere Hans Jaap (11 jaar!), die de eerste prijs voor zich opeiste. De overige finalisten waren: Jongens vanaf 15 jaar: 1. F. Kwant. Chr. Detailhandelsschool; 2. N. v. d. Doever, Scholengemeenschap Westland-Zisid. Jongens', lager onderwijs: 1. D. Hirschel, Plesman- school; 2. A. Stada, Jan Ligthartschool. Meisjes NTTB: 1. Ria Sas, Intiem; 2. Nel de Vries, Intiem. Meisjes lager onderwijs: 1. \V. de Graaf. Van Maerlantschool; 2. Y, Bezemcr, Van Maerlantschool. Meisjes tot 14 jaar: I. W. de Baan, huishoudschool, Schie dam; 2. H. Bijker, Groen van Prlnsterer Mavo. Jongens tot 14 jaar: 1. Joost Oppenheim- 2. Chris Andree. 5 De kampioenschappen werden verspeeld in de gemeentelijke turnzaal aan de Rode Kruis laan. De winnaars komen in aanmerking voor deelname aan de nationale scholieren kampioenschappen. die in de Paasvakantie worden gehouden. VLAARDINGEN Getrouwd: Karei Lode- i wijk van der Wal. 56 en Mina Jaapje Pors, 22. Geboren: Marcel, z. v. T. de Fockert en I H. van Nouhuys. v. d. Duyn v. Maasdam- j laan 90a; Suzanne Elizabeth, d. v, J. G. C. Smeets en G. M. M. Brandsma, Arendstraat j 23: Wllhelmlna Gysberta Christina, d. v. J. j Rijpsma en C. G. Rjjsdjjk. Bleekstraat 6. Overleden: Michel Jonkman, 11 maanden. z. v. A. P. Jonkman en A. W'aarts, -Station- j straat 83. MAASSLUIS Zaterdagmorgen worden enkele ruimten van het dien stencentrum aan de Lijnstraat zon der enig officieel vertoon in gebruik genomen. Hët stichtingsbestuur heeft hiertoe besloten, hoewel nog niet aan alle formaliteiten is voldaan, om een officiële opening mogelijk tc maken. De bedoeling is voorlopig gebruik te maken van de twee recreatiezalen. Daarin kunnen alle gezelligheids- en ontspanningsfuncties worden ver richt, maar bovendien kunnen de be zoekers zelf gaan aangeven, welke activiteiten zij willen ontwikkelen. Uit een enquete. die op beperkte schaal werd gehouden, is daarvoor al een aantal lijnen te trekken en het stichtingsbestuur wil daarmee volle dig rekening houden, uiteraard voor zover de financiële positie dat mo gelijk maakt. Voor de regelmatige bezoekers van het dienstencentrum zal er in ieder geval op alle mogelijke man'eren wat te beleven zijn, zeker wanneer straks alle ruimten in gebruik ge nomen kunnen worden en men ook de gelegenheid heeft, de verschil lende vormen van dienstverlening zo veel mogelijk rond het Dienstencen trum te concentreren. In de grote recreatiezaal is al een biljart geplaatst en waarschijnlijk zal het tweede nog deze week arriveren. Daarnaast is er gelegenheid voldoen de voor andere activiteiten. In de kleine recreatiezaal kan men zich in een wat rustiger sfeer verdiepen in dam- of schaakspel, maar men kan er ook een tijdschrift of een van de (nu al meer dan 500boeken ter hand nemen. In een later stpC'vr* men bok. nog beschikken over een hobby ruimte, waar vermoedelijk zowel hout- als metaalbewerking mogelijk zal zijn. In clubverband zal er ook gelegenheid zijn voor de liefhebbers van tekenen, schilderen, boetseren e.d. om hun hobby té beleven n voor de dames zal er bovendien nog glegenheid zijn om zich met de „naaldvakken" bezig te houden. Te verwachten is, dat verder nog tot stand zullen komen een zangkoor en een aantal groepen voor bejaarden- gymnastiek. Voor de bejaardengym- nastiek is de kleine recreatiezaal eve neens bschikbaar. Intussen gaat het stichtingsbestuur ook door met het ontwikkelen van het tuinplan, waar vermoedelijk een jeu de boulles- veldje, een midget- golfbaan, een volière, een planten- kweekkas en een aantal verhoogde bloembakken worden aangelegd, die de bezoekers de gelegenheid bieden om ook in de buitenlucht activiteiten te ontplooien. Voorlopig kunnen in ieder geval de Maassluise bejaarden in de recreatieruimten terecht op. maandag t/m vrijdag van 10 tot 12 uur en van 14.30 tot 17 uur. .-•V' Natuurlijk bij G. P. VAN DAALEN JR. VLAARDINGEN Met uitzonde ring van Intiem hebben de tafelten nisverenigingen er weinig van te recht gebracht. De 42 wedstrijden leverden 39 punten op en daarmee is men opnieuw gekomen beneden het gemiddelde van één punt per ont moeting. Intiem zorgde voor 16 punten uit 13 wedstrijden; dat is vrij redelijk, TOG behaalde er 10 uit 10 en URTTC 4 uit 4, ook dat is bepaald niet slecht te nemen. De Hoilandiaan viel wel tegen want uit 5 wedstrijden werden slechts 2 punten behaald; Shell en De Windmolens ieder twee gespeeld en twee nederlagen. Sunlight no teerde één punt uit twee wedstrijden en Flardinga twee uit twee. De Maassluise verenigingen K. en K. en WTV behaalden elk een overwin ning. Ongetwijfeld gaat Intiem een moeilijke periode tegemoet. Van mede-gegadigde voor de onderste plaats, Stad Rotterdam werd met 8 —4 verloren. Mudde 2, en Hoogen- dijk en Stolk (elk een punt), verlo ren echter het dubbelspel en zodoen de staat Intiem 1 thans alléén onder aan de ranglijst na vier wedstrijden. Hoilandiaan 1, dat van Diveko 2 met 64 verloor maakt thans ook aanspraak op de (gedeelde) onderste plaats. Zelfs De Windmolens zijn hekkesluiters geworden en dat is toch helemaal buiten de verwachting. Leider Germinal 4. won met 82 van Jan Braber c.s. De big-match tussen URTTC 1 en Noad 5 ging voor URTTC verloren met 37 en dat kostte het team de bovenste plaats. Hulde aan WTV, dat concurrent Derode 3 met 73 terugwees. Key en Kr. behield haar promotiekans dank zij een 64 zege op Milkstea- mers 4, dat nu de tweede plaats deelt met K. en K. TOG versloeg Elan 2 met 91 en is daardoor op geklommen tot de tweede plaats. John van Ree en Verberk kwamen beiden tot een hattrick. Ondanks een hattrick van De Jong kwam Sunlight tegen Overschie 3 niet verder dan 55. Flardinga dat met 64 won van TBSM wacht op een misstap van leider Intiem 9. De overige uitslagen waren: Kepelaer 1—Intiem 2 2—8: Intiem 3— Nassauk. 1 1—9; Amroba 3—Intiem 4 48- SVA 2—Intiem 5 7—3; Intiem S—VHP 1 8—z' Intiem 7—21 Up S 7—3; Intiem S—CJS 2 8—2; stadh. 3—intiem 9 3—7; Intiem 10— v. r,lelie 2 46; Sorry 3Intiem II 37- 21 Up 9—Intiem 12 3—7; SVS 3—Intiem 13' 73; Holl 2Deroda 1 3—7; Holl. 3Sund. 2 8—2; Holl. 5—SVS I 4—6; Diveko 4—Holl. S2; URTTC 2—TTCK 1 0—10- URTTC 3— Unil. 6 6—1; URTTC 4—Overs, 7 7—3- Cen trum 2—Shell 2 g—2; Shell 3—Elan 14 1—9; Amrohï SWlndm. 2 73- Flard. 2TOGti 10 4—6; Amroba 2—TOG 2 3—7- TOG 4— ïnsul. 2 2—8; Noad 6—TOG 5 4—6 TOG O— Hagero 1 6—4; TOG 8—Nio 1 6—i; TOG 9— RET 3 3—7; TOG 10—TE '68 4 4—6- Latu- mebo 2—TOG 12 1—9; TOG 13—Germinal 7 2—3. O DELFT Enige hoofdingelanden hebben het dagelijks bestuur van het hoogheemraadschap van Delfland vragen gesteld over de verzilting van de boezem. De vragen houden ver band met de alarmtoestand in de tuinbouw, veroorzaakt door het sterk gestegen zoutgehalte in. de rivieren door de langdurige droogte. Zij informeren welke maatregelen de dijkgraaf en hoogheemraden heb ben genomen en of het bestuur be reid is de hoofdingelanden op de hoogte te houden van verdere stap pen, die tegen de verzilting zullen worden ondernomen. O HOEK VAN HOLLAND - >r> de l\or-' j vormdn jougdscclctelt (voormalige nJstorl-i is vrlldag en zaterdag een druk bezocht- liaiaar j gehouden. Een weelde van uriizen. verdiend I met schieten, hallengaoien. tollen en tal van andere attracties, vloog de deur uit. Klonen. I poppenauto's en bakken' druiven verwissel-' j den bij honderden van eigenaar. Ds. F.. C. M. Reodenburg. die de knal bazaar samen met de vróuwenrluh organi seerde. had moeite mét het red van «vno- tuur. Toen hij het bediende hr.i't lot dr>ir.na' toe het veertle af. De reparatie verrich te bil. zelf met behulp van scbroovcdraaler en coblnattetang! Deze robuuste jongensschoen is' speciaal gemaakt voor jon gens die graag klauteren, stoei en en-hollenkijkt U' maar eens naar die enorm dikkè ijzersterke zool! Solide jongensschoen met léde ren binnenvoering en sterke zool. Drie maanden garantie geven wij op deze jongens molières, die wij nu verkopen voor nog géén negen gulden. Aanmelden: Agent Schiedam, dhr. Gröneveld. Telefoon 263538. Morgenvroeg om-9 uur begint op de parterre de verkoop van deze jongensschoenen met ijzersterke zool en lederen bin nenvoering; in de maten 34 t/m 38 enr de kleur zwart, nu met drie maanden .garantie, per paar voor 8 Ook maandagmorgen open Giin tel of schrift best Bijkantoor „De Rotterdammer", Lange Kerkstraat 82, tel. 267382. Klachten ber ging: Joh. Grönefeld, Singel 93, tel. 26J53e- ma. t/m. vrijdag 18.30-19.30 en zaterdag 13 - 19 uur. Redactie Schiedam: R. M- van Houwellngen. Julianalaan 8-ic, tel. semoi. b.g.g. 115508, toest. 156. t WEEKFILM: Passage Theater: De laatete revolverheld (18 j.) dag. 2 en 8.15 uur.TErv- TOONSTELLING: Stedelijk Museum: 24 oktober tot 1 december- 70 jaar Stedenj^ Museum, van Oudheidskamer tot tijdse kunst. Galerie Punt 4: 25 oktober tot 17 november: 2 exposities Jan Rijnders, schilderijen; dtk Bouman, fceramiek. Alarmnummer politie: Tel. 264666. Alarm nummer luchtvervuiling en meldingen ge luidshinder: tel. 262626. Apotheek: Nleuv- land, Dr. "Wlbautplein 17, tel. 267532.

Trouw / De Rotterdammer | 1969 | | pagina 2