Krediet gevraagd voor uitbreiding chr. mavo wm Gemeentelijke service voor A lexa nderstad DVO-elftal speelde gelijk tegen SNS-team Waardering en kritiek na sluiting sportweek '«*«<1111 Nieuwe zalen in dienstencentrum HULPBUREAU GEOPEND Oranje Nassau verloor weer Geslaagd feest van Vox Humana Afdelingsvoetbal Vlaardingen DVO gaf eerste ouderavond Been en polsbreuken bij het oversteken Voor herenkonfektie J. VERBAAS EN ZOON Voor beroep bedankt Zilveren jubileum van Roode Kruis W°M Damclub Schiedam Zilveren medaille Recreatiestrook wollen tailleur en mantelstoffen 140 en 150 cm breed met bloeigarantie Spirit-Kwiek gestikte cretonne dekens Ter gelegenheid van het 50- jarig jubileum van de Heer W. H. STEENHOEK bestaat er gelegenheid tot feli citatie op 4 NOVEMBER A.S.. TUSSEN 4 UUR EN 5-30 UUR, op ons adres MARKT 50 In verband met dit jubileum zullen onze zaken: Markt 5060, Smalle Havenstraat 22, Hoogstr. 206 (Het Waaigat) Markt 18 op die dag Acryl winter, vulling LtKIIIMfEIN .en dagelijks SCHIEDAM en dagelijks NA 1 UUR GESLOTEN ZIJN. .'V.V. vjh Fa. Wed. D. van Heusden. .snijniaat.- 160x210 cm DE ROTTERDAMMER PAGINA 4 MAANDAG 3 NOVEMBER 1969 Wilt U binnen 4 weken een ■fraai bloeiende Amaryllis in Uw vensterbank, kom dan nu langs op de tweede etage. Speciaal geprepareerde Ama- ryllisbolfen die nu reeds hun knop laten zien en binnen 3 tot 4 weken gegarandeerd in Uw huiskamer in volle bloei staan. Deze supergrote bol (maat 26/ 28) koopt U nu kompleet met pot, schotel, aarde en kuituur beschrijving voor nog géén twee gulden zeventig. Zo'n kans krijgt U geen twee de keer..... prachtige winter stoffen (mode seizoen 69/70) uit d» series van 19 tot 25 gulden, nu als eendaagse aan bieding per meter voor nog géén veertien gulden. (Van een onzer verslaggeefsters) excessen tegen te gaan stellen B. en W. een wijziging van de algemene politieverordening voor. Deze veror dening houdt in, dat het voortaan verboden zal zijn een voertuig met eén lengte van meer dan zes meter en een hoogte van meer dan twee meter zodanig voor een bewoond pand te parkeren dat de bewoners in hun. uitzicht kunnen worden belem meren. Deze bepaling geldt niet voor de tijd die nodig is voor het laten uitstappen of instappen van personen of voor het iaden en lossen van goe deren. B. en W. kunnen van dit ver bod ontheffing verlenen. B. en W. willen voor 1970 een kre diet in rekening-courant aan te gaan bij de Bank voor Nederlandsche Ge meenten tot een bedrag van 1.000.000. Zij vragen de raad tevens goedkeuring te hechten aan het voorstel gedurende 1970 tot een maximum van ƒ4.000.000 leningen aan te gaan ter financiering van ka pitaalsuitgaven. ROZENBURG Indien de ge meenteraad donderdag akkoord gaat met het voorstel van B. en W. tot verlenen van een daarvoor bestemd krediet zal binnen afzienbare tijd kunnen worden begonnen met de uit breiding en verbouwing van de christelijke mavoschool „Godfried Richter". Wollen tailleur en mantel stof fen, er zijn vele prachtige kwa liteiten in tweed en veie dessins zoals visgraat, pied de coq en channel ruiten en vele mo dieuze kleuren. Koop nu. deze dubbelbrede stoffen voor rokken, overgooi- ers. tailleurs en mantels en be taal vele guldens minder dan normaal. Voor de bouwkosten vraagt het college de raad een krediet van 345.600 en voor de aankoop van grond is ƒ50 per m2 nodig. In totaal vraagt het plan ongeveer 1020 m2 grond. Omdat de gemeente is gebleken, dat een aantal winkeliers, dat contai ners gebruikt, de voorkeur geeft aan een grotere of kleine container dan de tot nu toe gebruikelijke van 750 liter, stellen B. en W. de raad voor containers van 500, 750 en 1000 liter beschikbaar te stellen. Het gebruik hiervan zal per maand, respectieve lijk 35, 40 en 45 gaan kosten. Om de veel voorkomende parkeer- De eerste fase van de recreatieve groenvoorziening langs de boulevard is nu zover gereed, dat aan realise ring van de tweede fase kan worden begonnen. De totale kosten hiervan worden geraamd op 614.000. Omdat het hier een grote investe ring betreft stellen B. en W. de raad voor deze fasen in twee gedeelten uit te voeren, zodat nu een krediet van 312.000 wordt gevraagd. In deze fase zijn opgenomen de aanleg van een hertenkamp, een terras met wa terpartij, een verhard speelveld, een bouwspeelplaats en speelveldjes voor balspelen. B. en W. delen de raad nog met dat er eeu kans,bestaat op eubsidit van Staatsbosbeheer omdat de groen voorziening het karakter krijgt vai landschappelijke beplanting. "■Amaryllis 'fHippeostrum) MAASSLUIS Zaterdagmorgen zijn zonder officieel vertoon enkele za len in het dienstencentrum in gebruik genomen, te weten een recreatiezaal en een leeszaal. In beide zalen is een tv-toestel aanwezig. Als bestuurder van de stichting sprak de heer J. P. de Jager die er nog eens nadrukkelijk op wees, dat ook bejaarden in de omgeving van de P. C. Hooftlaari hartelijk welkom zijn in het centrum. Na het openingswoord van de heer De Jager werd vooral van het biljart in de recreatiezaal onmiddellijk druk gebruik gemaakt. SCHIEDAM Opnieuw heeft het Lager des Heils zaterdagavond de Magnalia Deikerk vol gekregen voor een groot zangfestivai. Behalve de Legerzang brigades van Schie dam en Dordrecht, het muziek korps, de tamboerijnbrigade en de combo, verleenden het kerkkoor van de hervormde gemeente onder leiding van Jac. P. Bekkers en het Nieuw- landkoor onder leiding van C. van der Schoor medewerking, Voor een van de hoogtepun ten in het programma zorgde het bekende Heldria Meisjes koor uit Den Haag onder lei ding van zijn dirigent Max Punt. Het gebodene stond op hoog peil. Morgenvroeg om 9 uur begint de verkoop van deze Amaryllis- bollen, kompleet met pot, schotel, aarde en kultuurb» schrijving, kleur rood, a ^k. Morgenvroeg om 9 uur begint op de parterre de verkoop van wollen tailleur en mantelstof fen in prachtige kwaliteiten tweed en vele dessins en kleur stellingen, 140 en 150 cm breed, een eendaagse aanbie ding, nu per meter p 6jr voor ook miMdasmorftn open Géin tel of schrift, bost. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Het gemeente bestuur verleent de bevolking van de Prins AlexandcrpoMer met ingang van vandaag, maandag, meer service. Op het adres Marinus Bolkplein <«1 kan men nu terecht in een hulpbu reau van de gemeente-secretaris voor diverse zaken. Wethouder G. Z. de Vos opende deze instelling officieel door het ontsluiten van de deur. „De gemeente strooit niet zo met hulpsecretarieën", zei hij in een toespraakje. Maar er zijn belangrijke overwegingen om in dit deel van de stad een vestiging te hebben. We wil len hiermee een groot deel van de stad (waarbij de wethouder uitdruk kelijk de wijk Ommoord ook bedoel de) ter wille zijn. Men moet het, volgens de wet houder, zien als een „eerste service". Het is ook een experiment. Het is de eerste keer dat een hulpbureau en een wijkopbouworgaan bij elkaar wonen. Dat kan nuttig, zijn voor bei de „partijen". Als de mensen in het gebouw goed met elkaar kunnen opschieten zal het zakelijk ook kan er een goed ding tot stand komen. De vraag is natuurlijk, aldus de heer De Vos, wat er met de PA-pol- der gaat gebeuren. Daarbij doelde hij op de toekomstige status van dit ge bied en die van Capelle. We hebben er nog geen idee van, zei de wet houder, wel weten we dat we vanuit de grote stad behulpzaam moeten zijn. De redenering in grenswijzi gingszaken moet niet zijn, stelde de heer De Vos, dat de stad te groot is Ook mssnetstmersen open Géén tel of schrift best Natuurlijk PLATENBONNEN HALEN by r G. P. VAN DAALEN JR. ctt -'-•SCHIEDAM De negenjarige E.V. moest met een hoofdwond en een ge broken linker onderbeen worden op genomen in de Dr. Noletstichting. Hij st'ék de Laan van Bol'Es over en werd aangereden door de zeventien jarige typiste I.P. uit Vlaardingen, die met haar bromfiets een aanrij ding niet meer kon voorkomen. Ook zij liep schaafwonden op maar kon in het ziekenhuis worden behandeld. [De 62-jarige W.A. de V. moest za terdagmiddag met een gebroken pols wórden behandeld in de Dr. No letstichting. Hij stak de beschermde oversteekplaats van dé Koemarkt ter hoogte van de tramhalte over. Daar stopte een automobilist, maar een achterop komende 'auto, bestuurd' door de 23-jarige-J.V. uit Rotterdam, reed. door. VLAARDINGEN Korfbalclub Oranje Nassau kreeg het na een ne derlaag de vorige week, zaterdag op nieuw zwaar te verduren. Het team verloor met 54 van Schiedam. De Oranje Nassau-defensie kwam al direct onder flinke druk te staan maar M. Romers slaagde er toch in voor een I—0 voorsprong te zorgen. De thuisclub scoorde vervolgens de gelijkmaker. Een voorsprong van Schiedam werd weer teniet gedaan door A. Schilder die de wedstrijd op 22 bracht. De basisopstelling wierp ten slotte voor. Schiedam goede vruchten af. Nadat de stand al 33 stond scoorde de thuisclub tweemaal. Door het ge bruiken van een strafworp scoorde A. Schilder nog een vierde punt voor Oranje Nassau. De belangrijke wedstrijd tussen Spirit en Kwiek, met als inzet de eer ste plaats, eindigde in een 3—3 gelijk spel, waarmee beide teams nog steeds de leiding hebben in de tweede klassen. De ruststand was 01 in het voor deel van de Rotterdammers en Wijn beek zorgde na de pauze voor de gelijkmaker. L. v. d. Vaart maakte zo'n goed gebruik van een strafworp, dat Spirit zelfs een voorsprong kreeg, maar de bezoekers scoorden niet lang daarna de gelijkmaker. Opnieuw kreeg Spirit hierna een voorsprong maar kort voor het eindsignaal wist Kwiek toch nog de gelijkmaker tot stand te brengen. HOEK VAN HOLLAND De jaarlijkse feestavond van het ge mengd koor „Vox Humana" heeft weer een groot aantal belangstellen den getrokken. En terecht, want het was een zeer geslaagde avond, die in het teken stond van de fusie tussen Vox Humana als vrouwenkoor en het Hoeks Mannenkoor. De heer J. Groenewegen (87) werd gehuldigd voor zijn 37-jarig lid maatschap van het koor.i Ook nu nog bezoekt hij trouw elke Week de repe tities, hoewel hij niet meer meezingt, Vervolgens speelden de dames van Vox Humana een mini-imtsieal op Venus", in het' stuk' kwamen talrijke leuke iiedjës voor. Na de 'paüze traden verschillende muzikale Hoekse mensen op, van wie vooral het Bahama kwartet een spe ciale vermelding verdient. Organist Herman Hess speelde enkele door hem zelf gecomponeerde nummers. VLAARDINGEN De oogst van de Vlaardingse afdelingsclubs was niet groot, maar toch wel verdien stelijk, DVO kwam tot een doelpunt loos gelijkspel tegen koploper SNS en Sunlight zag kans WEA de halve winst te ontnemen. Over Satelliet maakte niemand zich zorgen in het duel tegen Puttershoek, dat. met 0—4 werd gewonnen. Eén verrassing en dat was TRS, dat op eigen terrein de winst (12) naar VVOR moest laten gaan. De gasten kwamen daarmee op gelijke hoogte en zullen zeker TRS achter zich laten, want de Vlaardingers maakten een povere indruk. TRS nam wel na een kwartier een voorsprong door Jan Jansen uit een hoekschop van Kees de Bloois, maar merkwaardig genoeg zakte het daar na weg. Nog voor de thee kon WOB op gelijke voet komen na een fout van doelman Jaap van der Nol en vlak na de rust weifelde de Vlaar dingse verdediging, zodat WOB op een kostbare voorsprong kwam. On danks verwoede pogingen van TRS bleef het verlies gehandhaafd. De suprematie van het Rotterdam se WIA was aanvechtbaar tegen Sunlight, dat op de valreep met een 11 gelijk spel genoegen moest ne men. In volgens velen buiten spelpositie kwam WIA vlak voor tijd aan de.gelijkmaker. Na rust ging een kogel van Gast rakelings naast, maar toen dezelfde speler in de 35e minuut weer vuur de op de vuisten van de doelman van WIA, kopte Aad Groen de terug springende bal goed in: 10. Die winst was Sunlight echter niet toe vertrouwd, want enkele minuten later leverde WIA uit een vrije trap het bewijs niet voor niets naar de Deltaweg te zijn gekomen. Satelliet had wel bijzonder weinig moeite met het zwakke Puttershoek, want binnen een kwartier hadden de Vlaardingers al drie doelpunten ge scoord. Met kunst- en vliegwerk en ook door het uitstekende verdedigen van de doelman van Puttershoek bleef de voorsprong tot aan de rust ongewijzigd, maar daarna kwam Satelliet nog éénmaal los: 04. Binnen een kwartier was de thuis club al „weg" gespeeld. Eerst scoor de Hans Blankenstein en. even later schoot Hans Blankenstein hard in: 02. Ook Aad Voogd, de beste man van het veld, kwam binnen het eer ste kwartier nog aan bod met een goal. Ook in de tweede helft heeft de thuisclub zich hoofdzakelijk tot ver dedigen moeten beperken. Halverwe ge scoorde Aad Voogd het vierde doelpunt en daar bleef het bij, want Hans Blankenstein miste een straf schop voor de Vlaardingers. Sdiietbaaauan S6 - R'dam- Tel. 233528 Tevens maatkleermakerlj VLAARDINGEN DVO's eerste ouderavond had ongeveer zestig ouders naar het clubgebouw gelokt om een beetje van de sfeer te proe ven. Voorzitter Jo de Ridder gaf een uiteenzetting over de DVO-jeugd. Vier jaar geleden telde DVO nog maar 16 jongens en nu zijn het er 200. Een aantal dat wordt bijgestaan door 12 leiders, waarvan de helft ge diplomeerd is. In de kerstvakantie zal een sport dag in de sporthal worden gehouden. De ouders keken naar DVO's bouw- film, door voorzitter Jo de Ridder zelf gemaakt en na de pauze besprak de heer H. Th. Koning, docent van de KNVB, het jeugdwerk in zijn algemeenheid. VLAARDINGEN Zaterdag 15 novem ber wordt de jaarlijkse collecte ten bate van de blinden van alle eeztndten gehou den. Collectanten kunnen zich nog opge ven bij bureau Excelsior aan de Oostha- venkade 10. ■t (Van een onzer verslaggevers) xrLAARDINGEN De sportweek, volgend op de opening van de eerste sporthal in Vlaardingen, is een geslaagd initiatief geweest. De presentatie van vrijwel alle plaatselijke sportverenigingen heeft de be langstelling gekregen, die het verdient. De clubs hebben hun uiterste best gedaan om met demonstraties een waardige pro paganda te maken voor haar tuk van sport. Toch kwamen uit de vereni gingen, naast positieve geluiden, '-.punten van kritiek naar voren, n Men was niet altijd even te spre uken over de ligging van de velden en over de hoogte van de hal. Wel is men het erover eens, dat de houten speelvloer bijzon- n'der ,snel" is. Vooral bij de bal- -sporten is dat erg belangrijk, 'j De ervaringen die men met lideze sporthal opdoet, zullen van grote waarde zijn bij de plannen «oor de bouw van de tweede sporthal in de wijk Holy. Aan een dergelijke hal bestaat grote behoefte. De eerste hal is tot en met volgend jaar maart volledig '■'■volgeboekt. Vlaardingen hoopt de tweede hal eind volgend jaar in gebruik te kunnen nemen. De laatste avond van de sport week stond zaterdag in het teken van wielrennen, schermen, judo en atletiek. schietvereniging - Wilhelmina moest verstek laten gaan, omdat zij niet tijdig een 1 programma gereed kon krijgen. De wielervereniging De Coxireur draaide op de rollen tegen Schie- dam. Leden ven de atletieJever- SCHIEDAM Ds. A. Ie Coq, pre dikant van de hervormde gemeente te Schiedam en speciaal belast met het jeugdwerk, heeft bedankt voor het beroep dat de hervormde ge meente van Dubbeldam op hem had uitgebracht. Juist dit jaar, nu h«t warm* weer langer aanhoudt dan voorgaande jaren, is het moge lijk nog in november heerlijk warme winterdekanste kopen voor voorseizoenprijzéh. Gestikte dekens van gezellige cretonne met warme lichtge wicht vulling van het gemak kelijk te wassen acryl. Deze luxe afdekdekens, waar mee U geen last zult hebben van de strengste kou; doorge stikt in leuke biokdessins, nu met guldens voordeel. MAASSLUIS De afdeling Maassluis, Hoek van Holland en Maasland van het Nederlandsche Roode Kruis houdt morgen, dinsdag, een bijzondere colonne-avond, die in het teken zal staan van het 25-jarig bestaan van de colonne. De heer L. Jordaan en mevrouw Edeling-Braal zullen beiden het Kruis van Verdienste in brons krij gen opgespeld. ROZENBURG Dinsdag u november wordt de eerste gemeenschappelijke leden vergadering gehouden van de federatie ..Chris ten-Democraten Rozenburg". De vergadering begint om acht uur en wordt gehouden in de christelijk nationale ma vo-school aan het Sparregat 1, HEERJANSDAM De beide wethou ders houden, vanavond, maandag, weer spreekuur. Wethouder F. D. Heriaar van maatschappelijke zorg en bedrijven en wethouder B. Plaizier voor aangelegenhe den betreffende de openbare werken. Tijd: 19-20 uur. POÖRTUGiAAL De vergadering van -de gemeenteraad zal in november niet op de eerste dinsdag gehoudenwordenm aar is verschoven naar dinsdag 25 november. De begroting 1970 zal vastgesteld worden op dinsdag 2december. SCHIEDAM Het tweede tiental van de Damclub Schiedam heeft vrijdagavond met 137 KDVI een fikse nederlaag toegebracht. Uitsla gen: J. WesterveldJ. v. Krimpen 2-3; M. v. ErkelH. Vrolijk 1—1; B. QuistT. v. d. Blom 11; J. An tesA. Goudriaan 2—0; L. Bree- vaart—J. W. Slui 0—2; P. de Heer— P. Vogelenzang 1—1; J. Breman— J. C. VroRjh 2—0; A. v. OtterlooA. Salagroep 20; P. NjjhuisP. Ooste rus 2—0; F. de Koning—v. d. Sande 0—2. eniging Fortune braken bij het. polsstok- en hoogspringen enkele clubrecords. Tot slot gaf Jaap Brouwer een klassikale les sabelvechten en een les vechten met de floret, hetgeen voor de vele toeschou wers bijzonder informatief was. Enige hoofdklassers van scholen in Amsterdam en Rotterdam gaven nog demonstratiewedstrij den te zien op de sabel, floret en degen. Bijkantoor „De Rotterdammer", Smalle Havenstraat 11, tel. 34.67.75. Alarmnummer politie, GG en GD: tel. 34.44.44, Alarm nummer voor melding luchtverontreiniging: H. VerhelJ, Dlepenbrockstraat 41, tel. 34.33.45. Apotheek: Delta, Fl. de Vljfdelaan 112. Bijkantoor „De Rotterdammer", Lange Kerkstraat 82, te!. 2S.73.82. Klachten bezor ging: Joh, Grönefeld. Singe! S3, tel. 2845.39, ma. t/m vrijdag I8.30—a9.30 en zaterdag 1819 uur. Redactie Schiedam: R. U. van Houwelingen, Jullanaiaan 81c, tel. 26.57,61, b.g.g. tl.5S.98. toest. 156. Stedelijk Museum: Tot 1 december: 70 jaar Stedelijk Museum, van Oudheidska mer tot eigentijdse kunst. Galerie Punt 4: Tot 17 november: 2exposlt!es Jan Rijn- ders. schilderijen; Dik Bouman. keramiek. Alarmnummer politie: tel. 25.16.65. A- lanrmummer luchtvervuiling en meldingen geluidsbinder: tel. 26.26.26. Morgenvroeg-om 9 uur begint op de eerne etage de verkoop van deze gestikte dekens met acryl wihtervulling, afdekde- ken van een fraaie cretonne in leuk blokdessin doorge stikt. Ook mêaadagmorgen open fcfrl#: Géén tëU of. schrift b*st SCHIEDAM Burgemeester H. Roelfsema heeft vanmiddag de ere medaille in zilver verbonden aan de orde van Oranje-Nassau opgespeld bij de heer M. J. Geeratz. Deze her denkt vandaag de dag dat hij 50 jaar geleden in dienst trad van de AMRO-bank. Momenteel is hij werk zaam op de afdeling fiattering.

Trouw / De Rotterdammer | 1969 | | pagina 2