Debat met college in „De Valkenhof West wijkbewoner s konden wensen en klachten kwijt 98 AGENDA 1 29.95 Bibliotheken in Schiedam gaan volledig samenwerken Invaliden winkelden in Warenhuis V en D i Eminent cabaret naar Vlaardinsen u mom elleboog 594ste Staatsloterij ADVERTEER REGELMATIG Opnieuw verlies voor Juliana" boogaard VESTIGING AAN LANGE HAVEN Nieuive programma van VKC Verzeker nog van WARME WINTER- GEZELLIG HEID met KOLEN handig VeiA&eeit Bejaarden verzorgen bazar in Schiedam Klachten Vrachtauto's Inbreng Vraag Ds. Sijtsma bedankt Ballet ^Beleven... Besteleven. Binnen is binnen... Keus uit méér dan 200 langspeelplaten voor een paar gulden per stuk stereo ook mono afspeelbaar VLAARDINGEN en dagelijks SCHIEDAM en dagelijks mmlnston met 1 jaar garantie mni (rp nu beduidend goedkoper 18 november 1969 eerste klasse f f f f f f f Sttijging CO-OP Kies uit DE ROTTERDAMMER PAGINA 4 DINSDAG 18 NOVEMBER 19Ó9 De Sint h weer in 't land en hij zal vast met veel plezier aan de schoorsteen luisteren, als Uw kinderen meezingen met deze leuke langspeler Sinterklaas liedjes gezongen door Kinder koor "De Zonnepitten". Alle bekende liedjes zoals: Zie ginds kamt de stoomboot. Sin terklaas kapoentje. Hoor de wind waait door de bomen vindt U öp deze plaat, die liefst 25 versjes bevat. (Wist U dat er zoveel sintliedjes beston den?) Ook deze stereo plaat is er een uit onze bekende- voordelige serie die bestaat uit meer dan 200 verschillende l.p/s per stuk voor nog géén drie gulden. sW6pJte»,< la^V- Morgenvroeg om 9 uur begint in onze vergrote discohoek, souterrain de verkoop van deze Sinterklaas langspeelplaat, 25 sintliedjës gezongen door kin derkoor "De Zonnepitten", de ze 30 cm I.p., stereo maar ook mono afspeelbaar voor Ook maandagmorgen open Géén têi of schrift but In de recreatiezaal van het bejaar dencentrum „Thurlede" wordt don derdag, vrjjdag cn zaterdag een ba zaar gehouden, waarvan de opbrengst ten goede komt aan het sociale en maatschappelijk werk van Humalni- tas. De bazaar is geheel georganiseerd door dc inwoners van het bejaarden centrum met medewerking van de directie en het personeel. Maanden geleden zijn de bewoners, maar vooral bewoonsters, bezig ge weest. Er is getimmerd, geplakt, ge lijmd, gebreid, geborduurd enz. en de gemaakte artikelen zullen op de ba zaar verkocht of verloot worden. Daarnaast zijn er nog tal van artike len in de stands, die geschonken zijn door relaties en verschillende Schie- damse bedrijven. Tijdens de openingstijden van de bazaar zullen kleine verlotingen wor den gehouden met aantrekkelijke prij zen. Op vrijdag en zaterdag zullen twee zo goed als nieuwe tv-apparaten verloot worden. Ook voor de kinderen is gezorgd, want zij kunnen naar hartelust grab belen, touwtje trekken en sjoelen en als ouderen daarbij ook hun geluk eens willen proberen, dan kunnen zij hun gang gaan. De heren kunnen hun hart ophalen op de schietbaan, die tot stand kwam met onder andere de medewerking van de schietclub Schie dam. Verder zijn er in de hal zitjes gemaakt waar een verfrissing, een snack of een heerlijke kop erwten soep genuttigd kunnen worden. De bazaar zal donderdagavond half acht geopend worden door het ge meenteraadslid mevrouw W. R. Druk- ker-Brlnk. De openingstijden zijn: *s avonds van half acht tot half elf, vrijdag- en zaterdagmiddag van twee tot vijf uur. BUHGELIJKE stand MAASLAND Geboren: Willem, zv W. Verbon en D. RIJneveld: Paul. zv J. Lou ter en T. van Gijzen: Marcus, zv It. K. Browning en D. A. Hall: Johanna J., dv T. vermeer en J. J. Noorfam. Bijkantoor „De Rotterdammer", Smalle Havenstraat 11. tel. 34.67.75. Alarmnummer voor melding luchtverontreiniging: tel. 26-36.28. Agent «n klachten bezorging: H. verheij, Ddepenöroekstraat 41, tel. 34.33.45. Apotheek: Van Hogendorp, van Hogen- dorplaan 129a, tel. 34.42.33. Bijkantoor „De Rotterdammer", Lange Kerkstraat 82. tel. 26.73.82. Klachten bezor ging Joh. Grönetód, Singel 93, tel. 2S.35.3S. nut. t/m vrijdag 3.3.30-19.30 en zaterdag 18- 19 uur. Redactie Schiedam: K- M. van Houweilngen. Julianalaan 84c, tel. 26.57.64, p.g.g. 11155.83. toestel 156. Stedelijk Museum: Tot 1 december: 70 daar Stedelijk Museum, van Oudheidskamer tot eigentijdse kunst. Galerie Tpnt 4: Tot 17 november 2 exposities: Jan Hfinders, schilderijen; Dik Bouman. keramiek. Alarmnummer politie: tel. 26.46.ot,. Alarmnummer luchtvervuiling en mel dingen geluidshinder: teL 26.26.26. Apotheek: 't Gouden Hert, St. Llduins- straat 58. tel. 26.83.64. VLAARDINGEN De maan dagavond gehouden bijeenkomst in het bejaardencentrum „De Valkenhof", belegd door R. en W. van Vlaardingen en bestemd voor de bewoners van de West- wijk, is een nuttige avond ge worden waar de ontwikkeling van de wijk ter sprake is ge komen. Het voltallige college was aanwezig en nam aan de besprekingen deel. Mr. J. Hcusdens zei in zjjn welkomst woord, dat iedereen gerust kon zeg gen wat wenselijk was en zei verder SCHIEDAM Ook deze keer hieft de volleybalclub Juliana het niei tot een overwinning kunnen brengen. Tegen het bepaald niet sterke Haag-'68 werd met 31 verlo ren. Juliana, dit seizoen redelijk sterk gestart, is mede door deze ne derlaag terecht gekomen in de hoek waar de klappen vallem Vooral in de laatst gespeelde wedstrijden werd on nodig van zwakkere tegenstanders verloren. Het Haagse Haag-'68 wist dankbaar van deze inzinking te profi teren en behaalde haar tweede over winning van dit seizoen. De meer geroutineerde tegenstan der bleef onverstoorbaar verder spe len terwijl Juliana bleef volharden in het maken van onnodige fouten. Het eerste damesteam behaalde een ruime overwinning op Jong Pen- drecht. Via de setstanden 915, 1215, 1015 werd het een 03 over winning. De ♦alen.'vollé Juliana- speelsters zijn dit seizoen weer aan merkelijk sterker geworden. Zaterdag speelt het. damesteam te- ,ien het sterke AMVJ. Juliana moet winnen wil het haar plaats in de kopgroep behouden: iets over de bedoeling van de avond. Wel betreurde hjj het, dat de opkomst niet zo bijzonder groot was (zestig mensen). Wethouder T. de Bruijn vertelde in het kort de wordingsgeschiedenis van de Westwijk en liet ook weten welke mogelijkheden nog gerealiseerd moe ten worden. Daarbij zijn plannen voor een bejaardencentrum, een christe lijke detailhandelsschool, terwijl het ook in de bedoeling ligt om een groen- gordel aan te leggen en wel als de vergunning voor het opspuiten .van een terrein komt te vervallen. 46 SCHIEDAM De Gereformeerde ama- tcurgroep Geron geeft donderdag en vrij dag een uitvoering van tiet toneelstuk De Boomgaard in de grote zaal van het ge bouw „Irene". De regie van dit stul> in handen van Eclmond Classen van het NRT. Vanuit de zaal waren er klachten, dat er geen intimiteit was in de wijk omdat de woningen te ver uit elkaar zouden zijn gebouwd. In de Babbers- polder zou het wonen veel gezelliger en genoeglijker zijn. De heer De Bruijn antwoordde daar op, dat men in de Westwijk juist ge tracht heeft om het bouwen van hoog- cn laagbouw door elkaar te voorko men en wel door het brengenvan eengezinswoningen ver buiten de hoogbouw; daardoor komen de hui zen verder uit elkaar te liggen. Klachten waren er ook over onvol doende politietoezicht, met name in de late avonduren als luid geclaxon neerd wordt wanneer bezoekers met veel lawaai afscheid nemen. Daar naast was men ook niet best te spre ken over de huidige toestand van de Pam^jyo-woningen. Wethouder E. P. v. d. Veen gaf toe dat er wel wat aan mankeert en hij zou de klachten on der de aandacht brengen van het wo ningbedrijf. Ook verkeersmaatregelen kwamen ter sprake. Zo werd uitvoerig gespro ken over het parkeren van vracht wagens in, de wijk. Wettelijk kan het gemeentebestuur daar moeilijk iets aan doen. Het is nu eenmaal de tragiek, dat er wel parkeergelegenheid is, maar dat men liefst zo dicht mogelijk bij huis parkeert. Dat geldt ook voor de chauffeurs, van vrachtwagens, die echter hun'vervoermiddelen juist niet voor hun eigen woning parkeren. Tjjdens deze bijeenkomst werd ook nog een pleidooi gehouden voor een Een geweldig Sint Nieolaas kadoo is deze prachtige Remington. Remington Speciaal het scheerap- paraat waarmee ook de zwaarste baard binnen de kortst mogelijke tijd verdwijnt. De shaver is uitgevoerd in bijzon der handig model met snel af neembare dubbele scheerkap. Nu bij Boogaard voor nog geen drie tientjes. 1 Deze Remington Speciaal een scheerapparaat uit de topklasse, kompleet met etui, met 1 jaar garantie voor Schiedamseweg 41 Vlaardingen. sociaal raadsman voor de Westwijk. Wethouder A. P. Weeda zei daar veel voor te voelen, maar dat het zover toch nog niet was. Eerst zal het rap port worden afgewacht van de Com missie Vlaardingse Samenleving, In de vooravond waren de bezoe kers in de gelegenheid om het kaart materiaal te bezichtigen, aan de hand waarvan men een indruk krëeg van de wijksituatie. Het ligt in de bedoe ling om ook in de Holvwijk een der gelijke contactbijeenkomst te organi seren. (Van één onzer verslaggevers) SCHIEDAM. De gemeente bibliotheek en de R.K. bibliotheek gaan volledig in elkaar op. Dit ïs de tweede stap in het samenwer kingsverband, want reeds op 24 sep tember 1964 besloot de gemeente raad goedkeuring te verlenen aan het voorstel over te gaan tot een gezamenlijke exploitatie. De gemeentebiblothoek is geves tigd aan de Lange Haven en heeft filialen door de gehele stad, de R.K. bibliotheek is aan de Dam. Het is de bedoeling dat het boekenbezit van de R.K. bibliotheek wordt over gebracht naar de Lange Haven. In het vrijkomende pand aan de Dam zal de jeugdbibliotheek worden ge vestigd. De goede ervaringen in het samenwerkingsverband en de over tuiging dat het behartigen van de belangen van de eigen groep het veld moet ruimen voor het samen behartigen van eikaars belangen, hebben geleid tot verdere bespre kingen. Een regeling is op stapel gezet, die men de gemeenschappelijke open bare bibliotheek noemt, ter vervan ging van de verouderde verant woordelijkheden bij de gemeente bibliotheek, die alles delegeerde aan de commissie voor de gemeente bibliotheek. In de nieuwe exploitatievorm blijft de rjjks- en de gemeentesub sidie gehandhaafd, terwijl er verder voldoende inspraak is voor het R.K. bevolkingsgedeelte. Als de plannen doorgaan, de raad heeft hierover op maandag 24 no vember het laatste woord, zal het bestuur van de R.K. bibliotheek de vereniging omzetten in een begelei dingsstichting. In de overeenkomst wordt bepaald dat deze stichting aan de gemeente de exploitatie opdraagt van de door haar beheerde biblio theek. De stichting kan de exploita tie begeleiden door het recht een bindende voordracht te doen voor de benoeming van drie leden in de gemeenschappelijke commissie voor de openbare bibliotheek, welke in de plaats komt van de gemeente lijke bibliotheekcommissie. De nieuwe commissie zal bestaan uit negen leden, acht worden be noemd door de gemeenteraad, het negende lid wijzen B. en W. uit hun midden aan. Van de door de ge meenteraad te benoemen leden zul len er drie worden benoemd op bindende voordracht van de bege- ieidingsstichting der R.K. biblio theek, drie op voordracht van B. en W, en twee moeten leden van de geeenteraad zijn. De inbreng van de R.K. biblio theek zai bestaan uit de waarde van boeken en inventaris, dit omdat de begroting van deze bibliotheek ieder jaar sluitend is. Op 31 december verwaebt men verlies noch winst. Op verzoek van de R.K. biblotheek is in de concept-overeenkomst de bepaling opgenomen dat indien de samenwerking niet naar wens ver loopt, men opnieuw zelfstandig met- de opbouw van een bibliotheek kan beginnen. De begeleidingsstichting zal elk jaar de ontvangen subsidies aan de gemeente overdragen, uitgezonderd een nader overeen te komen bedrag voor de activiteiten van de stichting. De dagelijkse leiding zal in handen komen van een nieuw te benoemen directeur. Men streeft ernaar de regeling per 1 januari te laten in gaan. In een begeleidend schrijven stel len B. en W. dat het nog een open vraag is of de samenwerking direct zal kunnen leiden tot verlaging van de uitgaven, gezien de maatregelen die nog moeten worden genomen ter verbetering van de lectuurvoor ziening en ten aanzien van de huis vesting. Voor het personeel van de R.K. bibliotheek heeft de overgang geen gevolgen. Zij treden allen in ge meentedienst. In de leiding van de nieuwe ge meenschappelijke bibliotheek zal ook de huidige directrice van de R.K. bibliotheek worden opgeno men. Zij zal ook worden betrokken in de boekenselectie, zodat ook in dit opzicht met de R.K. geloofsovertui ging is rekening gehouden. VLAARDINGEN HetMVaren- h-uis V en D heeft gisteravond „open huis" gehouden voor invali den en anderen, die niet zonder begeleiding kunnen tvinkelen. Tientallen vrijitiilligers leden van het Rode Kruis, EHBO-ers en particulieren hebben met de steun van het personeeldat zich hiervoor belangeloos beschik baar had gesteld, de invaliden een fijna avond bezorgd. Vorig jaar is een dergelijke avond voor het' eerst in het Vlaardingse warenhuis gehouden eti toen-was het succes al groot. Gisteravond waren het achthon-' derd invaliden veelal in rol stoelen die met hun begelei ders vanaf zeven uur tot half tien de afdelingen bevolkten. Het kopje koffie werd niet vergeten: op iedere afdeling was gezorgd voor een koffiebar. Voor de directie van V en D was het grote succes van gister avond een reden temeer, om deze geste voor invaliden ook dc ko mende jaren tegen Sintcklaas- tljd tc herhalen. SCHIEDAM Ds P. Sijtsma, ge reformeerd predikant in Rotterdam. Zuid heeft bedankt voor hot beroep dat de Gereformeerde kerk van Schiedam op hem had uitgebracht. Hij was beroepen in de vacature ds. J. Nammensma, die volgend jaar maart naar sneek vertrekt. MAASLAND De toneelgroep van de korfbalvereniging ODO geeft op 24 januari haar traditionele opvoering. In studie is genomen het toneelstuk „Niets veranderlijker dan een mens". Is Uw wintermantel van var leden jaar nog helemaal goed,,,, maar 'wilt U eigenlijk wel iett anders..... koop er dan een mooie bontgarnering bij. Geheel gevoerde cravatte van echt bont, niet alleen een chi que garnering, maar ook heer lijk warm. Nu als speciale aanbieding deze modieuze cravatte voor nog géén twee tientjes. Morgenvroeg om 9 uur begint op de parterre de verkoop van deze cravatte* var* echt bont, een extra luxe accent voor op Uw mantel of pakjes, ong. 105 cm lang, in de kleuren zwart, wit, dbrnin, grijs, nanking. VLAARDINGEN Het is het Vlaardiogs Kunstcentrum niet mo gen gelukken om de musical „Dc man van la Mancha" naar de Stads gehoorzaal te doen komen, zoals reeds lang in de bedoeling lag. En wei in verband met contractuele ver plichtingen van enkele hoofdrolspe lers. Maar dit was dan feitelijk het enige negatieve geluid, dat te horen was tijdens de maandagavond gehou den ledenvergadering van het VKC in de Harmonie. Het bestuur heeft thans de hand weten te leggen op een cabaret- voor stelling op zaterdag 13 december van „Neerlands hoop in bange dagen". El ders werd dit gezelschap begroet als de verrassing van het seizoen. Op zaterdag .10 januari 1970 zal het Nieuwjaarsfestival in de Stadsgehoor zaal worden gehouden. Dan komt het gezelschap Herman van Veen, dat zeker In goede aarde zal' vallen bij het kunstlievend pu bliek. Het bestuur verwacht, dat de ze voorstelling een nieuwe voltreffer zal gaan betekenen. Voor donderdag 19 februari 1970 heeft het bestuur een Chopin-avond belegd. De heer Jac. v. d. Linden, voorzitter van het VKC maakte tevens bekend, dat het bestuur erop ver trouwt, dat het de bedoeling is om onverminderd voort tegaan met de pogingen de huidige verenigingsvorm te blijven handhaven. heer A. v. d. Berg werd ingenomen door de heer F. G. Verhoef, die te vens het VKC zal vertegenwoordigen in de Culturele Raad. ocelot en bariole voor Ook mttnatgmontn spon Gtin tof. of xbrfft boot Zelfs wil het bestuur deze vorm onaangetast blijven zien. De heer v. d. Linden zei dit in verband met het zoeken naar een modus om het VKC enerzijds in te passen in de Culturele Raad, terwijl anderzijds de zelfstan digheid van de vereniging tegenover gezelschappen en artiesten zou moe ten blijven bestaan. Behalve toneelvoorstellingen door de Haagse Comedie en het Rotterdams Toneel is het de bedoeling om ook andere evenementen te organiseren. Zo gaan de gedachten uit naar een balletavond en naar andere bijeen komsten, die wat variatie brengen in de VKC-programma's. Uit het jaarverslag van de secreta resse, mejuffrouw M. C; Edelman bleek, dat dc vereniging Uon terug blikken op een goed seizoen waarin sprake is geweest van een opgewekt uitgaansleven. Dit ondanks de som bere vooruitzichten, die men had in verband met de ingevoerde „toneel spreiding" in het rayon Zuid-Hol land. Men heeft een gevarieerd program ma kunnen bieden, dat aanleiding bleek tot een stijging van het bezoe kerspercentage; iets dat in de afgelo pen jaren niet meer was voorgeko men. Het contact met de Schiedamse Kunstkring „Cultura" werd nauw on derhouden, terwijl van de, zijde van het VKC contact werd opgenomen met de Maassluise Kunststichting.. Echter kon nog niet worden voor speld of dit resultaten zal opleveren. Het blijkt namelijk niet zo eenvoudig te zijn om in de Waterweg- gemeen ten te komen tot een hechte samen werking. Prijzen van 10,— 50,— 50,— 100,— 100,— 200,— 400,— 1.000,— zijn gevallen op zijn gevallen op zijn gevallen op zijn gevallen op zijn gevallen op zijn gevallen op zijn gevallen op •zijn gevallen op nummers nummers nummers nummers nummers nummers nummers nummers eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: eindigende op: Een prijs van 2.000,— 2.000,— 2.000,— 2.000,— 2.000,— is gevallen op het nummer: is gevallen op het nummer: Is gevallen op het nummer: Is gevallen op het nummer: is gevallen op het nummer: De prijs van f 5.000,Is gevallen op het nummer: f 25.000,is gevallen op het nummer: De extra prijs van f 50.000,is gevallen in de serie „A" op het nummer: en de troostprijs van f 1.000,- van elk van de andere series- op nummer: 4 46 82 225 067 890 708 4231 058780 086547 078157 084542 089790 036627 000907 057949 057949 Tot grote voldoening werd een stij ging van het ledental gemeld, dat van 1631 is gekomen op 1717. Door middel van het abonnementensys teem werden 1600 plaatsen gereser veerd. De bestuursverkiezing had een vlot verloop. Mejuffrouw Edelman en de heer W. N. Benoist werden herkozen en de vakature die was ontstaan in verband met het uittreden van de werk Let- altijd cp da mouw van een kostuum. Dia is bepalend voor de snit. U zult zien dat ook dit onderdeel bij een FORTEX-kostuum „uit de kunst" is. Omdat juist bij een FORTEX- kosiuum aan alle details da grootste aandacht wordt besteed. TELEFOON 264595 onze prachtige kolielcHe FORTEX «MDili||MtA«lkWl Korto Hoogstraat I IA Tel. 346151, Vlaardingen Zo'n keukenmachine WW* a! gauw uw teefttntamd. Koop (rem <Us bij Jomsnd öte hem kan npaman al* hat moet. Bij ri: P...O.JC, - B1NNEN9IN6EL1B TEL sme- Ï4MKSSÖB»

Trouw / De Rotterdammer | 1969 | | pagina 2