Met politieke demonstratie Vreedzame intocht van de Sint in Schiedam 4- M 1 95 AGENDA deformuleS van de Stam form Duo Lemkes-Vos gaf orgineel concert Ontmoeting tussen twee organisten 98 4RSV geeft ideeën over iiiiiversiteitsstriictimr Kerstbomen gestolen Raadslid stelde vragen over veemarkt „Vermoorde" man licht gewond Timmerman valt van 7e etage „Odpex" geopend in Ahoy'-lial Drie gewonden bij botsing Uitgewerkt in brochureserie Buslijn 74 wordt doorgetrokken UW SONY-SPECIALIST VOOR ROTTERDAM ftflIITY br* Koopavonden vanaf 28 november Kampioenskans van dammers vergroot ■«CHIEDAM weer in Schiedam. Sint Nicolaas is En hoe. Omgeven door duizenden be langstellenden deed de Sint over wie in Schiedam dit jaar zoveel te doen is geweest, zaterdagmid dag zijn intocht. nu... beduiden goedkoper^ wollen pullover syntric dolan GESCHENKEN Vuurwerk verwondt weis^e aan oo<r SCHIEDAM ."7i dagelijks De showruimte van "De Stam" werd 3x zo groot. Werd van 1500 m2 tot 4500 m2. De nieuwe loten van "De Stam" zijn snel gegroeid. Eén daarvan is de Formule-kollektie van Interforma. Een "snelle" kollektie, die geheel nieuw is. Die tussen de andere koliekties een eervoile plaats inneemt. Ook in uw interieur. U moet maar eens gaan kijken. Bij "De Stam". waar gezelligheid begint nu beduidend goedkoper spencer. nubeduidend goedkoper iff PAGINA 3 MAANOAG 24 NOVEMBER 1969 SCHIEDAM In verband met Sint-Nicolaas zijn er met ingang van vrijdag 28 november weer enkele koopavonden. Zaterdag 29 november is er ook vergunning verleend om de winkels tot negen uur open te hou den, maar de Schiedamse Handels- en Bedrijlsraad heeft in overleg met het grootwinkelbedrijf besloten de winkels normaal om zes uur te slui ten. Vanaf maandag 1 december tot en met donderdag 4 december zijn de winkels echter wel tot negen uur 's avonds geopend. In die week ver vallen ook de ochtend- en mid- dagsluiiingen. SCHIEDAM - Met een forse over winning is het tweede tiental van de Damclub Schiedam erin geslaagd zijn kampioenskansen te vergroten. Het slachtoffer hiervan werd KDV, dat met 13-7 verloor. Dinsdagavond 2 december zal Schie dam 2 de laatste hindernis moeten nemen tegen het sterke Maasland- sluis, dat op het ogenblik met 1-0 voorsprong de leiding heeft. De volgende persoonlijke resultaten werden bereikt: J. Westerveld, B. Quist, N. Drecht, J. Breman en R. Nijhuis wonnen hun partijen; J. An tes, P. de Heer en A. van Otterloo speelden remise en twee wedstrijden gingen verloren. v' - - JW**- v - wp- in deze "dure"'tijd rond Sin terklaas waarin U voor Uw familieleden kadootjes uitzoekt is het toch we! leuk óm van een spotkoopje voor Uzelf te pro fiteren Kies mórgen een mooie pul lover uit, er zijn vele modellen en kwaliteiten w.o. een prach tige wollen pullover met af staande col, dubbele manchet ten en kontrastrandje. Uit de serie vanf 12.75. Of een syntric dolan pullover in prettig model met ritssluiting in de hals en 3/4 mouw, in fraai jacquard dessin. Dit is maar een greep iiït onze grote kollektiepullovers die nu nog géén acht gulden kos ten. i Morgenvroeg om 9 uur begint op de parterre de verkoop van deze mooie pullovers, er-zijn vele modellen, kwaliteiten en kleuren, maten 38 t/m 48 nu door elkaar, per stuk voor 7. Ook maandagmorgen open Géén .tak of schrift, 'best. Alles ging er bijzonder vreedzaam aan toe. Alsof er geen conflict was geweest tussen de Rijnmondband en de Schiedamse Gemeenschap speel de deze band op een boot het ene Sint Nicolaas liedje na het andere. Alleen voor het stadhuis was de mu ziek niet aanwezig of dit als straf maatregel was ingelast is niet be kend. De eer om voor Sint Nicolaas lied jes te blazen voor het oog van bur gemeester Roelfsema was ditmaal weggelegd voor de Schiedamse po-- litiemuziekkapel, die de zingende jeugd maar niet kon bijhouden. Na een uitgebreide zegetocht per boot volgde de debarkatïe aan de Nieuwe Haven en vervolgens de tocht boven op de schimmel naar het stadhuis, waar het echtpaar Roelfsema hen al stond op te wach ten. Sint Nicolaas had enige geschenken meegebracht voor de heer en me vrouw Roelfsema en voor de kinde ren van de hoge ambtenaren, die (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Het liberale ge meenteraadslid W, Baggerman heeft aan B en W vragen gesteld naar aan leiding van berichten over een moge lijk opheffen van de veemarkt en de uitlatingen van wethouder J. Worst daarover. Hij vraagt waarom de commissie slachthuis en veemarkt die door de burgemeester werd ingesteld, nog niet om advies is gevraagd. De heer Baggerman adviseert een beslissing over de toekomst van de veemarkt aan te houden totdat de staatscom missie Francken die de programme ring van het slachthuiswezen bestu deert, met haar arbeid gereed is. Tenslotte vraagt hij of het college het niet gewenst acht dat de commis sie economische aangelegenheden zo snel mogelijk in kennis wordt gesteld van de veemarktplannen zodat de commissie haar oordeel kan vormen en uitspreken. VLAARDINGEN Vlaardingse matroos De 19-jarige P.D. meldde zich 's nachts bij de politie met de mededeling dat hij zijn vader had vermoord. Enige tijd later stapte de vader met lichte verwondingen aan het hoofd het politiebureau binnen. De matroos had bij zijn thuiskomst een broodmes gepakt en was daar mee de slaapkamer van zijn ouders binnengestapt. Hij viel zijn 47-jarige vader aan, maar doordat zijn moeder de man verdedigde, kon de jongen hem maar enkele schampsteken aan het hoofd toebrengen. De zoon liep het huis uit, vernielde aan de Westhavenplaats een caféruit en meldde zich bij de politie. Hij had bebloede armen opgelopen en werd in het Holyziekenhuis behandeld. Daarna is hij in verzekerde bewaring gesteld. VLAARDINGEN Grote belangstelling was er zaterdagmiddag in de bovenzaal van gebouw Triangel waar directie en commis sarissen van de K.VA.G. recipieerden m verband met het 50-jarig bestaan. Vrienden, bekenden en tal van relaties, onder andere van reisbureaus, bevonden zich onder de ruim tweehonderd bezoekers. Toespraken werden niet gehouden. Voor het personeel had de directie vrijdag een feeste4jke bijeen komst georganiseerd in Rotterdam. VLAARDINGEN De grote zaal van gebouw Triangel was zaterdagmiddag geheel bezet met kinderen van leden van de Chris telijke Metaalbewerkers Bond. Het was de jaarlijkse fUmmlddag en zoals alÜJd was het weer een geslaagde bijeenkomst. Behalve een klucht van Stan Laurel en Olivier Har- dy, verscheen de spannende jei-gdfurn „Jacht op de schoolbel" op het Bij het verlaten van de zaal werden de ruim 200 kinderen verrast met versnaperingen. zich binnen de catacomben van het stadhuis hadden verzameld. Zij kre gen allemaal een groot pakket snoep. De duizenden Schiedamse kinderen buiten kregen, voorzover de voor raad dat toeliet, van de tientallen Zwarte Pieten pepemoten. het stadhuis Na de ontvangst op ging de tocht verder. De PSP afdeling Schiedam zorgde voor een historisch gebeuren in de Schiedamse geschiedschrijving. Voor het eerst werd er namelijk gedemon streerd tijdens de intocht van Sint Nicolaas. Met borden-,,Vandaag spel morgen de hel" en „geeft geen oor logsspeelgoed"- trokken pacifistische gemeenteraadsleden en symphatisan- ten mee in de stoet. ROTTERDAM De vijfjarige Cor- r'e van Dijk uit de Bothstraat heeft ">ndag een rotje in het oog gekregen. Het meisje was met een paar vriend jes met vuurwerk aan het spelen. Het meisje is naar het Oogziekenhuis ge bracht. Bijkantoor „De Rotterdammer", Lange Kerkstraat 82. tel. 26.73.82. Klachten bezor ging: Joh. Grönefeld, Singel 93, tel. 26.35.38. ma., t/m vrijdag 18.30-19.30 en zaterdag 18-19 uur. Redactie Schiedam: B. M. van Houwelingcn, Julianalaan 84c, tel. 26.57.64, b.g.g. 11.55.58, toestel 156. Stedelijk Museum: Tot 1 december: 70 jaar Stedelijk Museum, van Oudheidskamer tot eigentijdse kunst. Galerie Bunt 4: Tot 17 november 2 exposities: Jan Renders, schil derijen; Dik Bouman, keramiek. Alarmnummer politie: 26.46.66. Alarmnum mer luchtvervuiling en melding geluids hinder: tel. 26.26.26. 3 verdiepingen meubelen woningtextiel Vraag het Grote Meubelboek van Top-Form. Gratis. De Stam Mariniersweg hoek Gondsesingel. DEN HAAG De 22-jarige Harm Doornbos uit Rotterdam maakte vanmorgen negen uur op het bouw werk van het nieuwe ziekenhuis aan de Leyweg een val van vele meters. Vermoedelijk struikelde hy op 'de 7e verdieping en na de val kwam de timmerman op de derde verdie ping terecht. Met een gebroken bekken werd hij in het ziekenhuis Zuidwal opgenomen. DE COMPLETE SONY-SORTERING VINDT U BIJ UUUfc 1 AERT V. NESSTRAAT 33 1e MIDDELLANDSTR. 72 TEL 118811 -235327 (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM In de Ahoy'-hal is vanochtend de „Odpex" geopend, een beurs die gewijd is aan de explo ratie en de winning van olie, aardgas en mineralen op het Continentale Plat. Het is voor de tweede maal dat de beurs in Rotterdam wordt gehou den. „Odpex" (een initiatief van Scienti fic Surveys (Offshore) Ltd.) beslaat ongeveer eenderde deel van de hal (twintig procent minder dan vorig jaar). Meer dan 100 bedrijven tonen ap paratuur enz. die nodig is en ge bruikt wordt bij het zoeken naar energiebronnen e.d. op de zeebodem. Veel van deze bedrijven hebben er bij de organisatoren op aan gedron gen de beurs voortaan te doen op gaan in de maritieme tentoonstelling „Europoort", omdat ze elkaar ten dele overlappen en zeer kort na elkaar worden gehouden. „Odpex" duurt tot en met vrijdag en is dagelijks van 10 tot 17.30 uur geopend. ROTTERDAM Op de kruising Stadhouüersweg—Statenweg zijn zater dagavond twee personenauto's frontaal ill botsing gekomen. De bestuurder van een der auto's, de 47-jarige ambtenaar J. Fleur en zijn dertigjarige echtgeno te uit Den Haag, liepen vrij ernstige hoofdwonden op. De bestuurder van de andere auto, de 57-jarige opzichter A. Berth uit Den Haag kreeg eveneens vrij ernstige hoofdwonden. De drie gewonden zijn naar het Dijkzigtziekenhuis gebracht. SCHIEDAM Naast enkele con certen voor twee violen zjjn er in de loop van de eeuwen ontelbare duet ten voor deze instrumenten gecompo neerd, die, door dilettanten gespeeld, meestal binnenskamers bleven. Het is een grote verdienste van het echt paar Bouw Lemkes-Jeanne Vos, dat zy zulke werken, en dan meesterlijk gespeeld, in de openbaarheid bren gen. Dat deden zjj zaterdagavond in de kapel van het Gemeentemuseum, waar zij een keur van duo's ten ge hore brachten. Het hoogtepunt vóór de pauze was ongetwijfeld het „Duo op. 102 no. 4 in c" van Joseph Haydn, dat in de hoekdelen een dramatische heftigheid liet horen, die Ludwig van Beethoven niet zou hebben misstaan. Het concert werd geopend met een compositie uit het bloeitijdperk van het Italiaanse vioolspel, die tevens het hoogtepunt was van de vioolbouw in dat land: de „Sonate voor 2 violen in G" van Antonio Vivaldi, welke prachtig van toon en rijk geschakeerd werd ge speeld. Aan de muzikale zeggingskracht van deze beide werken kon de „So nate voor 2 violen no. 3" uit 1967 van Henk Badings, in de 31-toonsstem- ming gecomponeerd, niet tippen. Vooral de glissandi in het eerste deel waren lelijk. Na de pauze kwam er eerst weer een werk uit die Italiaanse bloeiperiode: de „Sonate voor 2 vio len op. 3 no. 1 in A" van Felice Giar- dini, in het Europa van de 18de eeuw beroemd als violist, componist en opera-dirigent. Zowel het lichte Gra zioso 'als de fonkelende hoekdelen werden bewonderenswaardig gespeeld. SPIJKENISSE In de Ontmoe- tingskerk beleefden helaas slechts enkele tientallen bezoekers, gelukkig kennelijk in grote aandacht, een inte ressante ontmoeting tussen twee or ganisten en twee muzikale werelden. Henk Groeneweg speelde werken van Duitse componisten uit de barok-pe- riode, Lambert van Eekelen zocht het in de Franse romantici. Het orgel verenigde alles, met een opmerkelijk aanpassingsvermogen, als een goed, welluidend en veelzijdig instrument. Het programma van Groeneweg om vatte de Ciancona in d van Pachel- bel, vier koraalbewerkingen, twee van Pachelbel en evenveel van Bach, en de Praeludium en Fuga in C van Bach. Zijn spel was gaaf, muzikaal, met vooral in het laatste Bach-werk een solide pedaaltechniek, zijn vertolkin gen waren duidelijk en evenwichtig opgebouwd en in dit programma zat een bijzonder interessant nootje door de twee koraalvoorspelen op Nun komm' der Heiden Heiland, het eer ste van Pachelbel, het tweede van Baeh, waaruit bleek dat ook in het domein van de barok de wegen kun nen verschillen, terwijl Bach als de visionaire geest het diepst groef en Pachelbel het duidelijkst sprak. Woekeren de romantische Fantasie in a van César Franck trof in Van Eekelen een vertolker, die met het orgel wist te woekeren. Hij zette de contrasten fors aan, liet de cantilenen bloeien en wist in deze compositie als het moest de mystieke gloed van „le père angélique" te brengen. Van Jehan Alain speelde hij twee koralen, de dorisehe en de phrygische, hij wist ze met smaak te herschep pen, maar kon niet verbergen, dat deze oude kerktoonsoorten wat moei lijk tot ons op grote en kleine terts- toonladders ingesteld muziekbesef spreken. Des te beter lukte dat spreken in Cortège et Litanie van de orgelvir tuoos Marcel Dupré, die van begin tot eind zich in bekende harmonieën afspeelt en waarin de steeds herhaal de toonreeksen de litanie zo tekenend karakteriseerden. Twee werelden, twee vertolkers, ver schillend van aard, maar één goed en boeiend concert. AD INT Een enorme technische vaardigheid liet het echtpaar Lemkes-Vos horen in de „Paganini-variaties", die de Hongaarse Amsterdammer Geza Frid uitermate knap schreef voor een viool spelcursus in het muziekcentrum Queekhoven. Er moesten allerlei moei lijkheden in voorkomen, en die zijn er dan ook in, te veel om op te noe men! Met een keus uit op Bulgaarse, Roemeense en Arabische melodieën gebaseerde duetten besloot het voor treffelijk spelende duo (wat een een eenheid van timbre in beide oude Italiaanse violen!) het concert, dat blijkens de hartelijke bijval bijzonder werd gewaardeerd. G. RL DERSJANT Onontbeerlijk maanden is in zo'n de winter- behaaglijke draion onderblousekoop er nu een met een aanzienlijk prijsvoordeel Draion spencer' met of zonder mouwtjes, met fantasie dessin, opengewerkt en met kant afge zette V-hals. Nu niet voor 3.S5, maar voor nog géén twee gul den. met of zónder mouw Morgenvroeg om 9 uur begint op de parterre de verkoop van deze draion spencers, heerlijk warm en in elegant model met V-hals, in de maten S, M en L (33 t/m 48) en er is keus uitdi- verse kleuren. Een spencer met of zonder mouwtjes, per stuk voor 1 Ook maandagmorgen open Géén tel of schrift, best ROTTERDAM Uitgangspunten voor een universitaire bestuursstruc tuur moeten zijn directe democratie, één stem voor ieder lid van de uni versitaire gemeenschap, wegvallen van de geledingen en eenheid van onderwijs en onderzoek. Deze uitgangspunten heeft de Alge mene Rotterdamse Studenten - Ver eniging neergelegd in het eerste deel van een brochureserie, getiteld „De Demokratiese Universiteit". Dat eer ste deéi' heeft tot onderwerp de tot standkoming van de democratische universiteit. Het tweede deel, dat be gin december verschijnt, handelt over democratie, zelfbeheer en parle mentarisme. Het verschijnen van de ze brochure houdt vanzelfsprekend verband met de opbouw van de Erasmus - universiteit te Rotterdam. De ARSV meent dat aüe beslissin gen van de basis moeten komen en aat de basiseenneden voor onaerwijs en onderzoek verantwoordelijkheden naar meer omvauenae organen moe ten delegeren. De Arisv verwacht dat er hoogst ernstige vraagstuKJten zuilen rijzen dij oe praKuscne verwezemijKing van het principe van algemeen scem- reent maar constateert ook, aat in ne suoiacuiteit psycnoiogie van ae uro- mngse universneit is geoiexen aat aeze problemen zijn op te lossen. jje verscamenue geieamgui die een universitaire gemeenscnap tot nu toe kenmeiicen zuuen naar net oor- aeei van ne Axs'SV geüeel moeten verdwijnen. voorts moet de student in een per manente onaeizoeKspraKtijK tot we- tenscnappelijke benwaanoneid ko men. iay ane onaerzoex aat in ue nieuwe universitaire structuur ge- scmedt moeten ook de stuaemen ac tief zijn. .ras nuogste besluitvormend orgaan ziet de ARSV de universiteitsraad, cue eens per jaar worat gekozen aoor aue leden van de universitaire ge meenschap. Alle stukken en handelin gen van de universiteitsraad moeten volledig openbaar zijn. Deze univer siteitsraad coördineert het werk van de faculteiten en beslist over de ver deling van de middelen over de on derafdelingen. Uit de universiteitsraad wordt een dagelijks bestuur samengesteld, maar een strengere controle moet voorko men dat dit dagelijks bestuur een (Van een onzer verslaegevers) BOTTERDAM Met Ingang van woensdag 25 november 1969 zal autobuslijn 14 {Pernis/Burg. Verduynstraat - Hoog vliet/busstation RETj ln Hoogvliet worden doorgetrokken naar de Middenbaan, De route van buslijn 74 wordt dan ajs volgt: richting Hoogvliet: Pernis (Burg. Verduynstraat bü Ozingastraat). Ozlnga- straat, Burg. Van Esstraat, Cornells van Dljckstraat, Willem Weysingel, Boon straat, Vermaetweg, Ring, Hogedijk, Bu- taanweg, Vondellngenweg, Avellng, Oude Wal. Texasweg, Bahrelnstraat, RET auto busstation, Bakoestraat, Mosoelstraat, Dig- na Johannaweg, Aveling. Overhage, Mid denbaan. Hoogvliet (Middenbaan westzij de): richting Pemis: Hoogvliet (Midden baan), Middenbaan oostzijde. Overhage, Avellng, Dtgna Johannaweg. Mosoelstraat, Texasweg, Bahrelnstraat. RET autobussta tion, Bakoestraat, Oudewal enz. naar Per- nls (Burg. Verduynstraat). In de richting Hoogvliet (Middenbaan) wordt de huidige eindhalte bij het RET autobusstation opgeheven cn ter plaatse vervangen door een halte „stopt OP ver zoek". De halte van de lijnen 50 en 62 op de Avellng voorbij de Sara Burgerhart- weg geldt ook voor lijn 74. Een nieuwe eindhalte wordt ln dienst gesteld op de Middenbaan westzijde. In de richting Pernis (Burg. Verduyn- stra at) wordt een nieuwe begtnhalte in gesteld op de Middenbaan westzijde. De halte van de lijnen 50 en 62 op de Avellng voorbij de Middenbaan gaat ook gelden voor lijn 74. De huidige beglnhalte bij het RET autobusslatlon wordt opgeheven en ter plaatse vervangen door een halte „stopt op verzoek". iMWim Bfflspfi rafëggpSjit;!! onaantastbare, oncontroleerbare po sitie terecht komt. Volgens dezelfde principes moet de coördinatiegroep in de faculteit wor den gekozen, de subfaculteitsraad, sa mengesteld uit vertegenwoordigers van de projectgroepen, neemt dé be slissingen in-'de subfaculteit en:'de projectgroep -ten slotte richt haar werkzaamheden in door middel van collectief overleg. Een prima foundation is een vereiste voor iedere vrouw, die een goed figuur belangrijk vindtspeciaal voor haar is deze aanbieding. Heupcorset van zwaar elastiek, het achterpand heeft 2 balei nen en een elastieken band aan de onderkant, zodat een uit stekende pasvorm is verkregen. Het buikpand is van dubbel- katoen met 3 baleinen en de zitpanden zijn verstevigd met een dubbel elastisch pand met 2 baleinen. Gemakkelijk aan en uit te trek ken door de zijsluiting met ha ken en ogen. U koopt dit cor set nu voor precies zestien gul den. Morgenvroeg om 9 uur'begint op de parterre de verkoop van deze heupcorsetten van zwaar elastiek, in de taillematen 70 t/m 94 cm in wit Ook maandagmorgen open Géén tsL of schrift best (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De kerstbomen zijn nu reeds in trek. Op het veilingterrein aan de Veilingweg zijn 'dit weekeinde drie jongens gegrepen die er kerst bomen wegnamen.

Trouw / De Rotterdammer | 1969 | | pagina 1