Ander tarief systeem buitenlijnen RET-tarieven gaan in april sterk omhoog 75 Kaarten in voorverkoop minder duur citroen denOuden tel.144400 Zeven Provinciënflats speciale bestemming 1 Wijkorgaao voor Nieuwe Noorden en ers ridder Door mist niet binnen LASH-SCHIP HAD WEER YERTRAGIND Gewonden in het verkeer 98 Overschie akkoord met plaats voor molen De Hoop Gewonden bij botsing de dankbaarste kado de schoenenzaak waar u dankbare kaao s koopt! Mammoettanker defect op weg naar Rotterdam nu beduidend zelfstr ijkend uit tuincentrum 8 darwin tulpen in gemengde kleuren 3 hyacinten in gemengde kleuren 24'irissen in gemengde kleuren damespantoffels Wilt U Uw vrouw eens extra verwennen? kinderpantoffels herenpantoffels Hij verrast me altijd met iets fijns... uit de Parfumerie van John Postmus. Hij koopt er z'n ka- dootjes graag. Ikzelf trouwens ook en weet U waarom? Bij Postmus hebben ze het groot ste assortiment parfumerieën en cosmetica, dat U zich maar kunt indenken. Van een een voudig stukje lekkere zeep tot de meest exquise parfums- Postmus heeft 't. En wat ook zo prettig is, je krijgt er een advies van mensen die hun vak ver staan. En het maakt géén ver schil of je nu voor twee of voor vijftig gulden koopt. En dandieleukeverpakkingen... daarom alleen al is het fijn iets wat van Postmus komt, te geven of... te krijgen. Wat ik ook zo aantrekkelijk vind, je kunt er zomaar binnen lopen, zonder dat je iets hoeft te kopen. Een'open parfumerie huis' dus. 't Is een lust voor 't oog om zoveel fijne dingen te zien en...vele ervan te proheren. Weet U watga samen eens gezellig rondneuzen in de Par fumerie van John Postmus. U zult verrast zijn over de vele kado-ideeën voor haar en voor hem. Tijdens de koopavonden zal een extra team parfumeuses en schoonheidsspecialistes klaar staan om U te helpen een goede keus te doen. parfumerie jL (Van een ónzer Verslaggevers) ROTTERDAM De dichte mist van gisteren en ten dele ook nog vandaag heeft verhinderd dat het (eerste) Lash-schip Aca dia Forest zondag in de Waalha ven heeft kunnen afmeren. Op nieuw dus vertraging na on der meer een staking in New Orleans voor dit bijzondere schip. Bekende sprookjes in hoorspelvorm op de plaat gezet door acteurs en actrices van het. Nieuw Rotterdams Toneel St langspeelplaten met ieder 81 0E ROTTERDAMMER PAGINA 3 2 A MAANDAG 1 DECEMBER 1969 Neem nu ze zo extra voor delig zijn ineens een paar over hemden tegelijk mee voor Uw man en zoons, ze hebben ze immers 't hele jaar door nodig. Zelfstrijkende popeline over hemden in diverse fijn kleurige dessins. Modieuze overhemden, uit de betere series nu voor nog géén tientje. Maandagavond om 6 uur be gint op de parterre de verkoop van deze modieuze overhem den van zelfstrijkende pope line, er zijn diverse fijn kleurige dessins, in alle courante maten, nu per stuk '9. Vanavond tot 9 uur open. Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift best (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De RET- tarieven gaan drastisch omhoog. De verhoging van de inkomsten is nodig om extra kosten op te vangen zodat het geraamde te- korf op de begroting van 1970 van 43 miljoen gulden niet ver der zal stijgen. De tariefsverho ging die per 1 april 1970 zal in gaan, als de gemeenteraad er in de vergadering van 4 december akkoord mee gaat, zal de RET ongeveer vijf miljoen gulden op brengen, rekening houdend met reizigersveriies. De prijs van enkele reiskaartjes blijft 0,50. Nog- slechts twee pro cent van de RET-passagiers koopt deze kaartjes. Een verhoging van die pr|js zal op het totaal vrijwel niet merkbaar zjjn. Toch blijft de functie als schrikt&rief behouden. De prijzen van metro-kaarten gaan met omhoog. Dat is gedaan om de automaten niet te hoeven verbou wen. Alleen krijgt men geen vijfritten- kaart, maar een vierrittenkaart voor 1,25. Dit systeem is voor de ritten- kaarten voor tram en bus niet toe te passen omdat een viemttenkpart te snel verbruikt is. Mede met het oog op de integratie van de tarieven met de spoorwegen in het vervoergebied van de RET waar bij voor een reis per trein binnen dit gebied twee vakjes van de kaart on geldig worden gemaakt is de vijfrit- tenkaart vervangen door een acbtrit-' tenkaart die nu in prijs zal stijgen van twee gulden tot een rijksdaalder. Ook hier wordt dan de ritprijs 0.31%, ge lijk aan de metro. De RET gaat ook het prijsverschil tuisen kaarten gekocht ih het vervoer- j middel en er buiten vergroten omdat j is gebleken dat nog 33 procent van de rittenkaarten in de vervoermiddelen wordt gekocht. De achtrittenkaarten i vaan hij de chauffeur 3.25 kosten. De RET wil dat de bestuurder name- lijk zo weinig mogelijk wordt belast met kaartverkoop. ROTTERDAM De dienst volks huisvesting wil de Zeven Provinciën- flats in Overschie in het vervolg be stemmen voor bejaarden en gehandi capten die een 1-vergunriing hebben. Nu is het de tijd om bloem bollen te planten en nu is het ook het moment om van een voordelige aanbieding te pro fiteren. In ons tuincentrum vindt U nu een aanbieding van maar liefst 3 soorten bloembollen -in ge mengde kleuren voor nog géén zeven dubbeltjes per zakje. Deze bloembollen die de prach tigste, meest uiteenlopende kleurschakeringen zullen laten zien, kunt U ook in de balkon- bak plaatsen. per soort op naam in zakje verpakt Maandagavond om 6 uur be gint In ons tuincentrum, 2e etage, de verkoop van een gran: dioze kollektie voorjaars bloc' endé bollen, voor prijzen d uniek zijn. Vanavond tot 9 uur open. Ook maandagmorgen open Géén -tel. of schrift best voor De wijkraad van Overschie heeft er bij het gemeentebestuur op aange drongen deze aan de behoefte van die bewoners aan te passen. Dat betekent, een spreekkamer voor een sociale werkster, overdekte wandelgangen tussen de flatgebouwen, een ontmoe- tings- of recreatieruimte, vestiging van winkelkiosken en beter openbaar vervoer. De wijkraad heeft in zijn vergade ring besloten de suggestie van het ge meentebestuur, om de molen De Hoop aan de Delftweg te verplaatsen naar het park Zestienhoven, te aanvaarden. Wei zouden de leden het op prijs stel len dat de toekomstige plaats gezocht wordt tussen de volkstuinen en niet bij de sportvelden. Het blijft de vraag, of het molen- comité een stichting voor de herbouw in het leven zal roepen of niet. De in druk is, dat de vereniging de Holland se Molen (de toekomstige eigenaresse) een stichting prefereert boven onmid dellijke overdracht aan haar. Er bestaat ook nog enige twijfel, of het gemeentebestuur de benodigde grond voor een symbolisch bedrag aan deze stichting wil afstaan of er voor betaald dient te worden. In on derling overleg tussen gemeentebe stuur, wijkraad en de Hollandse Molen moeten deze vraagstukken worden opgelost. De Spaansebrug over de Delfs- havense Schie is zo smal dat naast dubbele files vrachtauto's voor fiet sers en brommers vrijwel geen ruimte overschiet. Tal van ernstige ongeluk ken zijn daar reeds voorgekomen. Ver breding van het wegdek of zelfs een geheel nieuwe brug moet een einde maken aan een levensgevaarlijke toestand. Na opening van de groentemarkt in de Spaansepolder is het verkeer over deze brug enorm toegenomen. Op een spoedige oplossing wordt aan gedrongen. ROTTERDAM De 23-jarige L. B. Cools uit Den Haag botste gisteravond met zijn auto op de Aelbreehtskade tegen een stilstaande vrachtauto. In bewusteloze toestand moest hij naar het Dükzigtziekenhuis. Zijn medepas sagier B. H. Tetteroo (£2) moest daar heen met een neusfraktuur. Ook bij kinderkaarten wil de HET de voorverkoop gaan bevorderen. De vierrittenkaarten voor kinderen op dc metra van twee kwartjes wordt vervangen door een zesrlttenkaart van een gulden. De achtrittenkinderkaart voor tram en bns van een gulden wordt een zesrittenkinderkaart van eveneens een gulden. Deze laatste kaart zal in tram of bus 1,30 gaan kosten. Ook de abonnementen gaan stijgen. Het weekabonnement van 4,50 wordt 5,50, dat x'an 5 gaat 6,50 kosten. Het maandabonnement van 19 wordt verhoogd tot 23 en het maandabon nement van 21 wordf 27,50. Het schoolabonnement van 11 gaat ƒ14 kosten en dat van ƒ12,50 gaat naar 16,50. De RET maakt van deze wijzigingen tevens gebruik het tariefsysteem van de bijzondere lijnen te vereenvoudigen. Alle bijzondere lijnen worden in twee delen gesplitst. In beide delen kunnen normale enkele reizen en rittenkaar ten van het stadstarief worden ge bruikt. Gaat men over de zönegrens heen dan geldt een tarief voor de hele lijn dat bij alle bijzondere lijnen gelijk zal zijn. Naast het stadstarief komt dus voor een bijzonder tarief. Wat de Hoogvliet- se lifnen betreft is dit een vooruitlo pen op het doortrekken van de metro. Het speciale tarief wordt als volgt: enkele reis 0.75. achtrittenkaart vol wassenen in voorverkoop 4 en in bus 5. Zesrittenkaart kinderen in voor verkoon 1,50 en bij verkoop in de bus 2. Ook za! het gemeenschappelijk week abonnement van RET en NS dat nu acht gulden kost verhoogd moeten worden. Er is nog overleg met de NS gaande, Voor gebruikers van rit tenkaarten in voorverkoop en abonne menten zal de tariefverhoging minder bedragen dan het brutogemiddelde van 25 procent. (Van een onzer verslaggevers.) ROTTERDAM De initiatiefgroep van vertegenwoordigers Van de poli tieke partijen in Blijdorp-Bergpolder, wélke groep stappen wil ondernemen om te komen tot de oprichting van een wjjkorgaan; gaat nu optreden als voorbereidende werkgroep en deze werkgroep wii vrijdagavond 19 de;- cember ïn de Bernharc-aal van hét Groothandelsgebouw haar werk bcj- ginnen met een vergadering waaro; ieder van de wijk welkom Is. Als grenzen van de wijk neemt da werkgroep: van het eind van de "Berg weg langs de Gordelweg tot de spoor baan naar Gouda, de Vroesenlaan, de van Aersenlaan, Bentincklaan, 'rond de gehele Provenierswijk, de spoor baan tot het Hofplein, de Schiekade tot de Bergweg en wederom naar.de Gordelweg. Als dagelijks bestuurscomité heeft de werkgroep aangewezen de heer C. Pronk, Sonmanstraat 128b, tel. 249230, voorzitter, de heer C. Huijsse, Borge- siusstraat 91a, secretaris en mevrouw M. J. Jonker-van Liere, Statenweg 160, lid belast met financiële aange legenheden. Zoals bekend is het heel lang een vraagpunt geweest, of het Oude Noor den en het Nieuwe Noorden al dan niet zouden worden samengevoegd tot één wijk. Uit het initiatief van de werkgroep Blijdorp-Bergpolder blijkt, dat deze thans een combinatie van het Nieuwe Noorden met Blijdorp opbouwt: De militair A. C. Zilverschoon (23) uit Heinenoord botste, eveneens in Barendrecht met zijn auto tegen een paal langs de rijbaan op de tunnel weg. Zijn auto werd ook totaal ver nield. Hij werd naar het St. Clarazie- kenhuis gebracht. leukepantoffels Hier lcrijgt de Sint een dikke zoen voor. In fluweel mei leuke bonikraag. Veel allraktieve kleuren. Een pan to ff eitje uit lOOl'nacht. Zacht nappalino met bont kraagje. Kies uit vele droomkleuren. Sf j ervul de stille wens van Uw vrouw Chique brocaat met luxe pompoen.L. blauw en zacht rose. j&ifesvw*»». i&ëfi Geef haar dan een paar fijne panty-nylons. va Grote kollektie v.a. V 3U Wie graag een leuk kado geeft moet dit muiltje geven met maraboe pompoen. L. blauw en rose SUclils Dewarme wollen sokpantoffel voorna schooltijd. In rood, groen en.blo.uw Zacht cosy zoo Uje. Maten 20-35 Reuze gezellige nylon vacht pantoffel. Zit lekker slordig en is heerlijk warm. Elke man is Uhier danlcbaarvoor Gemakkelijke en gezellige bruine cosy- slipper. Rose en. bleu Een echte jongenspantoffel. Uzult eens zien hoe graag hy hem draagt. Bruin peau de pêche. Ook in herenmateri üSsjEiWxX Be herencosdie t aüyd doet Is warm en loopt zo lekker Voorvader Hemfk om 's avonds zon luchtig slippertje te dragen. Vrolijke kleuren: - or l. blauw, oranje, l. gi en zoon Uw dochter is hier helemaal weg van. Soepele nappahnoin vele deuren. zachte k Geheel gevoerd. Slechts ^2*™ Geen fijnere pantoffel dan deze warme kameelharen heren pantoffel. Leuk ru.itdessin,ook in jong ens malen Dit damesjmntoffeitje valt altijd in de smaak. Makkelijk 3/4 hakje en prettige pas vorm.Flu- weel.nvlon Rotterdam Binnenweg 10, Nieuwe Binnenweg 379 Groene Hllledijfc 262 Putseiaan 230 Katendrechtse Lagedijk 428, Schiedam Hoogstraat 2 Viaardingen Liesveld 16a Dordrecht Voorstraat 262. Breda Karrestraat 27, Tilburg Heuvelstraat 70 Den Haag Spuistraat 14. Lelden Haarlemmerstraat 53 (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Vanmorgen, maan dag, heeft de heer J. Kuipers, chef fi nanciën en bedrijfsorganisatie van de RET, uit handen van zijn directeur drs, C, G. van Leeuwen, de versierse len ontvangen verbonden aan zijn be noeming tot Ridder in de orde van Oranje-Nassau. De heer Kuipers is vandaag precies veertig jaar in dienst van de gemeen- m? Korte Lijnbaan 4 Weissenbruchlaan 64 Oude dijk 5-Zuidplein 94 te. Hij heeft .niet altijd bij de RET ge werkt. Hij begon zijn ambtelijke loop baan in 1929 bij het GEB, In de twaalf jaar dat hij daar werkte, haalde de lieer Kuipers het accountantsdiploma. In 1941 ging hij naar de gemeentelijke accountantsdienst vervolgens naar de distributiekring waarvan hij waarne mend directeur werd. In 1958 kwam de heer Kuipers als chef administratie bij de RET. Hij heeft in de meer dan twtintig jaar dat hij bij de RET werkt vele wijzigingen doorgevoerd in de tariefsystemen en in het organisatorische vlak. Ook kreeg de heer Kuipers vanmor gen de gouden medalje van de Neder landse maatschappij van nijverheid en handel met een getuigschrift. Verder ontving hij de gebruikelijke gratifica tie en het boek Rotterdam stad in be weging van R. Blijstra. Namens het RET-personeel overhandigde de heer M. Stikkelorum een dia-projector. RIDDERKERK Drie ruziënde kinderen op de achterbank van een personenauto zijn er de oorzaak van geweest dat de wagen van de Oud Beijeriander - B.v..Z (31) total loss raakte. De man, die op de Kilweg in Barendrecht reed, bemoeide zich na melijk met de ruzie en stuurde tegen een verkeersheuvel op. De wagen moet als afgeschreven worden beschouwd. De vader en de kinderen liepen lichte verwondingen op door rondvliegende glassplinters. p# Twee broers zijn in het weekend met hun bromfiets op de kruising Wiliemstraat-Margrietstraat 'in Slik kerveer op een auto gebotst. Daarbij liep de sestienjarige R.Huibrachts die de bromfiets bestuurde, een zware hersenschudding en inwendige kneu zingen op, terwijl zijn broer verwon dingen aan de handen kreeg. De bromfietsbestuurder is naar het Dijk- zigtziekenhuis gebracht. O De 23-jarige Rudderkerkse be roepsmilitair P. C. Vink is zondag met zijn auto op de Kievitweg in een slip geraakt en met een andere auto in botsing gekomen. Hij lietp een hersenschudding en snijwonden op. Beide personenauto's moesten wor den weggesleept. Vanochtend vroeg zag het ernaar uit dat de Acadia Forest de Nieuwe Waterweg zou' kunnen binnenlopen, maar ook dat lukte niet Eerst van avond bfj hoog water rond 9 uur zal het moederschip met de 73 lichters aan boord kunnen binnenkomen. Morgenochtend vroeg begint dan de lossing en in de loop van dinsdag nacht zal het schip (in ballast) weer vertrekken. Na 30 dagen is de Acadia Forest uit New Orleans weer terug in Rotterdam met de met houtpulp ge- iaden lichters, bestemd voor papier fabrieken in West-Europa. De Internationa] Paper Company, die met de Centra! Gull Steamship Com pany een vervoerscontract voor tien jaar heeft gesloten, zal met 2 Lash- sehepen (het andere komt' midden 1970 in de vaaTt) per jaar een kwart mil joen ton houtpulp, cellulose en pa- pierprodukten naar West-Europa zen den. Naar de Golf van Mexico wordt de Lash-dienst gezamenlijk met een Bel gische maatschappij gevaren onder de naam Central Gulr Contramar Line. Als lading zal danstukgoed, onder meer ijzer en staal, worden meegeno men. Diverse contracten zijn daarvoor reeds gesloten, voor vele bestemmingen in de Verenigde Staten. Een. deel van de 46 lichters, die êdic geladen zijn met 370 ton, die morgen woerden gelost, gaat nuet 4 of 8. stuks voor een duwboot vanwege de beperkte waterstand op de Rijn ditmaal niet ver der dart Keulen, In Rotterdam zuil er. 21 lichters wonden gelost voor plaatse- 1 lijke verbruikers, 5 gaan er naar, Ant-, werpen, 10 naar Duisburg. 6 near Keu len en. 4 naar Vélzen (Van Gelder), De, overige 27 gaan na Rottterdam' naar.; Sheesmess foaibij Landen) in Engeland. In de Waalhaven (bij pier 3-) liggen, drie. 50 meter 'lange pontons, die ^par keerplaats" bieden aan totaal 80 lich ters Volgend jaar komt daar een twee- de, 150. meter, lange ponton bij. ..De, Acadia Forest zelf komt aars vier boeden gemeerd teliggen. Het laden of lossen van de Robber, neemt ongeveer. een kwartier in beslag. -- ROTTERDAM Dc mammoettan ker Metula, een 210.090 tonner van Shell Tankers, was vandaag op eigen kracht onderweg naar Europoort, waar het schip vanavond om 18 uur werd verwacht. De Metula voer met een volle la ding ruwe olie van de Perzische Golf naar Gotenburg (Zweden), toen het i« de nacht van vrijdag op zaterdag in vliegende storm in het noordelijk ge deelte van de Noordzee een defect aan de hoofdturbine kreeg. Het mankement werd in zoverre hersteld dat het schip op eigen ver mogen, maar met lagere snelheid, naar Rotterdam kon gaan varen. Om dat de vaargeul juist gereedgekomen is, levert het feit dat de tanker vol- beladen is, geen problemen op bij het binnenkomen. Uit veiligheidsoverwegingen werd het schip begeleid door de zeesleper Barends Zee van L. Smit en Co. Al die bekende sprookjes als Assepoester, Tafeltje dek je. Doornroosje en vele, veie an dere, werden bewerkt tot pit tige mini-hoorspelen en ge speeld dóór liefst 11 acteurs en actrices van het Nieuw Rotterdams Toneel. Er werden twee langspeelplaten van gemaakt (met elk 3 sprook-. /es) en we mogen wel zeggen dat 't de mooiste sprookjes platen zijn, die ooit werden gemaakt en dat voor dé laagste prijs die-U ooit betaalde..... Zo'n geweldige sprookjesplaat (stereo maar ook mono af speelbaar) koopt U per stuk voor nog géén drie 'gulden. Maandagavond om 6 uur be gint in onze vergrote discohoek sou terrain, de verkoop van deze 2 nieuwe sprookjesplaten'met ieder 8 sprookjes in hoorspel- vorm gespeeld door elf acteurs en actrices ven het Nieuw Rot terdams Toneel, en zo'n lang speelplaat kost per stuk 2 Vanavond tot 9 uur open. 1 Ook maandagmorgen optn Géén ttk óf eeltrift. t.ett.

Trouw / De Rotterdammer | 1969 | | pagina 1