Jaarlijkse krachtproef over KVP: snoeimes is gehanteerd Grotere variatie in noordelijk deel Holy AGENDA OOK HEARINGS IN OUDE STADSWIJKEN m 95 Eu weer gratis: polshorlogekalender januari 1970 :J Som snel naar eea Shell-Station met dit embleem M. Mooij over woningbouw: Onduidelijk Raiffeisenbank opent kantoor in IJsselmonde Laatste hans: 4 onmisbare Shell Specialiteiten met korting! OMtwering Éte MAASSLUIS ENIGE UREN ZONDER LICHT Halve finale van tafeltenniskamp Van de Hoek tot Vlaardingen Accordeonvereniging vierde lustrumfeest VVD: optreden tegen bromfietslaivaai B. en W.: 18 december geen koopavond IJzeren kruk sprong van verwarming Baldadige bezoekers kindervoorstelling Zangen orgelavond Veel animo voor damkampioenschap Weekendinbraken Luxe doos met bijzondere „Starlite" kaarsen O >37 Speciale stereo langspeelplaat voor de feestdagen (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Vanmiddag is de gemeenteraad begonnen aui de jaarlijkse krachtproef: de behandeling van de begroting voor 1970. Het is de laatste begroting, die de gemeenteraad in zijn huidige samenstelling behandelt. Volgend jaar juni wordt de nieuwe ge meenteraad gekozen. Het zal daarom niemand verwonderen, dat de begrotingsbehandeling aanleiding zal geven tot schermutselingen en vinnige debatten, waaruit de diverse partijen zoveel mogelijk poli tieke munt trachten te slaan. Het is gebruikelijk, dat de diverse fractievoorzitters van tevoren de pers hun algemene beschouwingen overhandigen, zodat zij in staat is nog dezelfde dag met een verslag te komen van wat 's middags is gezegd. De fractievoorzitter va» de P.v.d-A., de heer S. Barendregt, is van deze goede gewoonte afgeweken. VERTREK 9? SCHIEDAM vandaag en dagelijks VEAARDINGEN Vandaag en morgen - .en dagelijks CONTROLEREND MENU ARMSLAG WETHOUDERS Verkeer Ondenvijs G.P.VAN DAALENJr. December, maand van sfeer en gezelligheid, Shell blijft niet achter. Voor nog geen vijf gulden komt u thuis met zo'n Kerstman, olijk en vrolijk, die u kunt opblazen tot een hoogte van 85 cm. Jong en oud hebben er plezier van. Haast u, dit opblaas-speelgoed vliegt weg! Mi DE ROTTERDAMMER PAGINA 4 2 A MAANDAG 8 DECEMBER 19^ (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN KVP-fractie- leider J. van der Linden toonde zich vanmiddag nogal sceptisch over de sluitende gemeentebegroting voor volgend jaar. Hy was bang dat B. en W. t enaanzien van bepaalde nodige TV. ten aanzien van bepaalde voor zieningen ..nijver het snoeimes heb ben gehanteerd". Hij toonde evenwel begrip voor de beperkte mogelijkheden, omdat B. en W. voor de geldmiddelen afhankelijk zijn van hogere bestuurs-instanties. De heer Van der Linden zou graag zien dat Amsterdam, Botterdam en Den Haag hun geldmiddelen niet meer betrekken 'uit het gemeente fonds, maar dat voor deze steden een aparte financiële regeling wordt ge troffen. „De regering heeft weliswaar 25 miljoen gulden in het gemeentefonds gestort, maar door een extra uitke ring aan de drie grote steden van 55 miljoen, zijn de lasten voor de klei nere gemeenten nog zwaarder ge worden". De KVP'er klaagde ook over on duidelijke informatie in de aanbie- dingsnota bij de begroting. Hij noem de in dit verband de kwestie „woon wagenkamp", waarover pas bijzonder heden werden verstrekt na vragen uit de fracties. „Hier is sprake geweest van een be wust onthouden van informatie, die ook ongevraagd gegeven had moeten worden", aldus de heer/Van der Lin den. De mogelijkheid bestaat, dat zijn betoog verrassende elementen be- vat, die tot op het laatste moment geheim worden gehouden. Hijzelf zegt geen tijd te hebben gehad een verhaal op papier te zetten en daar om voor de vuist weg te zullen spreken aan. de hand van een paar punten. Merkwaardig, temeer daar de heer Barendregt door het uit vallen van de begrotingsbehande ling toch tijd genoeg moet hebben gehad. De heer M. Mooij, fractievoorzit ter van de Protestants-Christelijke Groepering, begon zijn algemene beschouwing met vast te stellen, dat de besturende taak van de gemeen teraad langzamerhand inboet aan betekenis. Daaruit zou volgens hem het aangekondigde vertrek van een groot aantal raadsleden zijn te ver klaren. Uit kranteberichten "had hij op gemaakt, dat diverse raadsleden na de gemeenteraadsverkiezingen van (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN. De heer Mooij (prot.) deelt niet het optimisme van B. en TV„ dat eind 1970 kan worden begonnen met de verdere bebouwing vanr Holy-noord. Volgens hem kan daar meer variatie in de woning bouw..worden gebracht,, maar hij vroeg' zich af of het onderzoek naar woningbehoeften en woningtypen moet worden verricht door het ETI. Hij vestigde de aandacht op het research-instïtuut voor de woning bouw van de Technische Hogeschool te Delft. Bij het onderzoek zou tevens kunnen worden betrokken de behoefte aan zelfstandige bejaarden- woningen, B. en W. hanteren als vuistregel, dat dertien procent van het aantal bejaarden in aanmerking komt voor een zelfstandige woning. De heer Mooij vond het toepassen van deze norm „wel erg primitief". Hij was nieuwsgierig geworden door de opmerking van B. en W., delijk deel van Holy „naar Vlaar- dingse maatstaven" hoog zijn. De dat de grondkosten voor het noor- oorzaal van deze hoge grondkosten is hem niet duidelijk en verder wil de hij meer horen over die zoge naamde Vlaardingse maatstaven, die in vergelijking met buurgemeenten niet. laag liggen". De heer Mooij noemde het onbe vredigend, dat panden worden ont ruimd en gesloopt, voordat de nieu we bestemming vaststaat. Volgens Stadhuis: ting, zo. behandeling gemeentebegro- Biikantoor „De Rotterdammer", Lange Kerkstraat 82, tel. 26.73.82. Klachten bezor ging: Joh, Grbnefeld, Singel 93, teL 26.35.38. ma- t/m vrijdag 18.36-10.10 en zaterdag 1S-19 uur. Redactie Schiedam: R. M. van Houwclingeti. Julianalaan 64 a, tel. 20.57.64, b e.g. 11.55.86 toestel 156. Alarmnummer politie: 26.46.66. Alarmnummer luchtvervui ling en melding geluidshinder: tel. 26.26.26. Tentoonstellingen: Stedelijk museum so dec. - 19 jan. 1. Schiedammers tonen hun Kunstbezit, 2. Schiedam in kaart en beeld. 3. Tsjechische grafici; a. Demartinle, b. kubleek. e. Mallch, d. Wlrvald, e. Sykora. o. Klink klere troeven van ceramiek cn glas. Galerie punt: 4 tot 14 december. Kljk-koop-kunst expositie; gTOot aantal kunstenaars. Galerie de Graafr 28 nov. - 2 jan. Mevr. Li ze van der Pola-Venrreulen. schilderijen en gouaches. Open dl t/m zo 13-18 en 20. 13-17 uur. Stadhuis: begrotingsbehandeling gemeente raad. I* en 19.30. Stadhuis: begrotingsbehandeling gemeente raad, 14 en 19.30. VisserUmuseunit officiële opening tentoon stelling „Met Zijdenbos de wereld rond", afb motorschip. Prinseplaat, 20. Stadsgehoorzaal: film rondom gebeurtenis sen In Griekenland In 1963 en 1964. Triangel: trekking loterij Sinterklaasactle VMC, 20. Bijkantoor „De Rotteniiumn-r": Smalle Havenstraat Ji, tel. 34X7.75. Alarmnummer politie, GG en GD: tel. 34.44.44. Alarmnum mer voor melding luchtverontreiniging: tel. 26.263». Agent en klachten bezorging: H. Verhei), Dicpenbrockstraat 41. tel. 34.3345. hem krijgen de nieuwe wtjken teveel aandacht, hetgeen ten koste gaat van de leefruimte in de oude stads delen. „Niet iedereen is in de ge legenheid de oudere wijken te ver- laten". ■I Het protestantse raadslid wijdde ook enige woorden aan het pro bleem van de doorstroming. Minister Schut heeft de gemeenten voor gesteld maatregelen te nemen ter bevordering van de doorstroming, maar wethouder E. P. van der Veen is het op. bepaalde punten niet eens met de bewindsman. In een artikel in de, gemeentecou rant, waarover wij vorige week schreven, noemde hij bepaalde maateegelen „onrechtvaardig". De heer Mooij steunde deze zienswijze van de wethouder en hoopte, dat de minister op de vingers zou worden getikt. VLAARDINGEN In de gemeentelijke turnzaal aan de Kode Kruislaan wordt zater dag de halve finale gespeeld van de Rotter damse jeugdachtkampen tafeltennis, pupillen B, Onder de acht deelnemers bevinden zich twee leden van Intiem, Hans Jaap Oppehheim en Dick van West. De Intlem-leden Dlck Oppenhelm, Richard Sralth, Bob Fuehs en Roel Andrea zullen to elders te houden toernooien uitkomen als Vlaardingse vertegenwoordigers. Zaterdag 20 december komen de Intlem- leden Rla Sas en Bet» Griep uit in de finales van de meisjeskamploensehappen In de acht- karopen. Voor het op vrijdag 26 december te hou den nationaal teamtoemnol te Den Haag, zijn de Jntiem-leden Dick en Hans Jaap Oppen helm uitgenodigd. In het tafeltennl5centnun In Rotterdam wordt zaterdag 2 december de stedenont- moetlng tussen Rotterdam/Gouda/Dordrecht gehouden- SJaak Dumortier van Intiem, die bi) zijn vereniging topscorer is met 29 ge wonnen partijen van de 21. heeft voor deze ontmoeting een uitnodiging als reserve gehad. Het juniorenteam van Intiem, dat ln de landelijke klasse uitkomt heeft uit de acht gespeelde wedstrijden vier punten behaald en ls op de voorlaatste plaBts geëindigd. In januari begint voor dit team een nieuwe competitie. De uitslagen van de zaterdag gespeelde jeugdwedstrijden waren: Intiem 1—TSF 1 S—5; TSF 2—Intiem 3 6—4; Intiem 2—Wil der! 1 7—3; intiem 4Centrum 3 37 In tiem 6—Moad 5 4—6. HOEK VAN HOLLAND De afdeling Korfbal van de HoeKse Sportvereniging heeft zaterdag in de kantine van de KNVB, die sinds enige tijd door de af delingwordt ge bruikt, een contactmiddag gehouden. Hoogte punt was hot uitreiken van de kajnpioens- medaille aan het puplllenteam. Namens het Korfbaldistrict Rijnland overhandigde de heer W. Meijer de jongelui de medaille. MAASSLUIS Op de eerste werkverga dering van de Maassluise Filmliga Lo. is be sloten donderdag 18 december het seizoen te beginnen met de vertoning van ,.To catch a thief" van Alfred Hitchcock. Donderdag 15 januari volgt dan „Wilde Aardbeien" van Ingmar Bergman en donderdag 39 februari „Stagecoach" van John Ford. Inschrijvingen als lid van de liga bij het museum, toet GUdehuisje en op de filmavonden. VLAARDINGEN In de micro-korfbal- competitie verloor Vlaardingen onverwacht en onverdiend met 8—4 van All Ready. Het was weliswaar een sportieve wedstrijd maar helaas had de scheidsrechter geen beste dag. Tot driemaal toe kende hij All Ready ten pnrechte een straf worp toe. De doelpunten werden gemaakt door Carl* Timmere, Rik Rozendaal en Irene Radsma. VJaardingen 2 won met 53 van Overkanters 2, en verstevigde daarmee zijn positie op de eerste plaats. De punten kwamen van Trudie Herlaar, Leo van den Berg en Harry Brou wer. volgend jaar niet meer in de raad kunnen ,of wensen terug te keren. (Het gaat om de socialistische raads leden T. de Bruijn (wethouder), G. Walstra (wethouder), S. Barendregt (fractievoorzitter), F. de Graaf, M. Hoogerwaard, dr. A. P. de Jonge en het liberale raadslid H. M. J. Dub beldam (red.). „Persoonlijke motieven zijn hier niet te beoordelen, maar wel kan ik mij verplaatsen in een zeker on behagen, dat bij diverse raadsleden leeft. Met enthousiasme begin je vrijwillig aan een taak. Maar dan kom je tot dc -ontdekking, dat be sturen een rekbaar begrip is. Een raadslid komt eigenlijk bijna niet toe aan besturen", aldus de heer Mooij. Hij citeerde uit een artikel, waar in dit probleem wordt behandeld. „Het beleid wordt meer en. meer bepaald door het college van B. en W„ dat in het geheim vergadert. De opvatting, dat de gemeenteraad het hoofd is van de gemeente, .is in de praktijk achterhaald. De functie van de raad is een controlerende ge worden". Hij vervolgde, dat de raad genood zaakt is het beleid van B. en W. nauwlettend te volgen. De raads leden kunnen alleen corrigerend op treden. „Hierdoor bestaat bij de be volking en zelfs bij de raadsleden, het gevoel niet meer wezenlijk be trokken te zijn bij het te voeren be leid". In de commissies zijn er nog wel mogelijkheden te discussiëren over de te nemen beslissingen. „In de openbare raadsvergaderingen komen we daaraan nauwelijks toe. Elke maand zijn we bezig een meer of minder smakelijk menu van B. en W. weg te werken. Tot een wezen lijk andere opvatting dan het voor gestelde komen we zelden. Als het college voorstelt een paar miljoen gulden beschikbaar te stel len voor de energiebedrijven,de (Van een onzer verslaggevers.) ROTTERDAM Vandaag, maan dag heeft de Coöperatieve Raiffeisen- bank „RotterdanirZuid" een nieuw bijkantoor aan de Kerstendijk in IJs selmonde in gébruik genomen. Naast het hoofdkantoor aan de Langenhorst heeft de Raiffeisenbank voorts vesti gingen aan de Bierens de Haanweg en de Camisselaan. Het bijkantoor in IJsselmonde was tot nu toe gevestigd in een noodbe huizing. De architectuur van het nieuwe bij kantoor is van de Rotterdamse archi tect Jac. van der Linden, het Aan nemingsbedrijf T. Bouman in Rhoon voerde het werk uit. De bouw van het heel lichte en fleurige gebouw met zijn opvallende dakconstructie is half april begonnen. Er zijn vijf loketten en er is een ruime hal voor bezoekers. Het nieuwe bijkantoor van de Raif feisenbank ligt in het vrij drukke winkelcentrum van Hordijkerveld. Een interessante bijzonderheid is dat de Raiffeisenbank op 1 januari een nieuwe activiteit begint, waarin zij het voorbeeld volgt van een aan tal andere Rotterdamse bankinstel lingen; het optreden als reisbureau. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De Rotterdamse Accordeon Vereniging „Linker Maas oever" met 68 spelende leden, heeft zaterdag als oudste Maasstedelijke vereniging op dit gebied gerecipieerd ter gelegenheid van haar 45-jarig be staan. In het Clemenshuis aan de Gruttostraat kwam druk bezoek. De gelegenheid werd tevens aange grepen om de heer T. Venry, die al 30 jaar de penningen beheert, te huldigen. Hij kreeg een paar gouden manchetknopen. Het woord werd ge voerd door de voorzitter van de Rot terdamse accordeonfederatie, de heer J, Vinke. Vanzelfsprekend waren er de ge bruikelijke geschenken. Zo schonk de zustervereniging Scala een fraaie bo kaal. Als feestelijke omlijsting waren er de nodige bloemstukken en felici tatietelegrammen. 's Avonds kreeg Cees de Lange met zijn gezelschap het woord en de daad met een ge animeerd kleinkunstprogramma. Tra ditioneel werd het feest met een ge zellig bal besloten. De negentienjarige constructie- werker D. 0„ is in arrest gesteld nadat hij in café De Tekkel aan de Beijerlandselaan d): 26-jarige schil der D. v. d. Vegt na een woorden wisseling met een kapotgeslagen bierglas in het gezicht had geslagen. De verwondingen zijn in het politie bureau Sandelingplein door perso neel van de GG en. GD behandeld. aanleg van nieuwe wegen of voor een rioolgemaal, dan wonden hooguit enkele kanttekeningen gemaakt Maar verder steken we onze handen omhoog en vertrouwen we op de goede greep van het ambtenaren korps". De heer Mooij steunde het voorstel van de P.v.d.A-fractie om de diverse politieke groeperingen een financiële bijdrage te geven uit de gemeente kas, zodat ze meer armslag krijgen voor hun activiteiten ten „behoeve van het algemeen belang. Hij stelde voor dit punt te bespreken met het seniorenconvent. Hjj noemde nog een mogelijkheid de raadsleden meer te betrekken bij het bestuur. De wethouders zouden de onderwerpen, die bij hen in voorbereiding zijn, tijdig moeten be spreken met de commissies uit de raad. Volgens hem zulllen de raads leden dan beter in staat zijn tegen spel te geven. Mevrouw mr. L. Hoogendijkvan Holst Pellekaan (lib.) stelde, even als vorig jaar, de verdeling van de wethouderszetel aan de órde. Nu het vrijwel zeker is, dat de beide socia listische wethouder De Bruijn en Walstra volgend jaar vertrekken, om dat ze de AOW-leeftijd hebben be reikt, wenst de V.V.D. opk in aanmer king te komen voor een wethonders- zetel. Haar fractie stelt vakbekwaamheid voorop bij de keuze van een nieuwe wethouder. „Amsterdam heeft in deze tijd afgedaan". De grote partijen komen volgens haar niet zonder meer in aanmerking voor een wet- honderszetel. Alleen, waarneer zij volgens het oordeel van de gehele raad de meest capabele mensen leve ren. M. MOOIJ onbehagen (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN B. en W. stel len de gemeenteraad, voor het koop centrum Vlaardingen geen toestem ming te geven de winkels op de avond van donderdag 18 december tot 9 unr open te houden. Het college vindt dat er al voldoende koopgele- genheid is geschapen. Oolc het gemeentebestuur van Rot terdam heeft afwijzend beschikt 'op een soortgelijk verzoek. De Vlaarding se winkeliers zouden pas van de eventuele toestemming gebruik ma- kan, als ook de Rotterdamse winkels - op 18 december tot 9 uur zouden zijn geopend. Op de vrijdagen 12 en IS december zijn de winkels in Vlaardingen tot half tien geopend. Zaterdag 20, maan dag 22, dinsdag 23 en woensdag 31 december zijn de winkels tot 9 uur geopend. Op maandag 22 en dinsdag 23 december, alsmede op maandag 29 en dinsdag 30 december vervalt, de halvedagsluiting. SCHIEDAM De brandweer moest zaterdagavond uitrukken naar k nal en rookontwikkeling erop wees een pand aan de Tuinlaan waar een knal en rookontwikkeling erop wees dat er iets aan de hand was. Een defecte verwarmingsinstallatie was er de oorzaak van dat een ijze ren kruk van deze installatie met' een enorme vaart door de schilder ruimte vloog en-via de glazen bui tendeur op straat terecht kwam. De brandweer heeft de verwarmingsin stallatie uitgeschakeld en vervolgens de glasscherven verwijderd. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Mevrouw mr. M. L. Hoogendijk-van Holst Pellekaan, fractievoorzitster van de WD, heeft vanmiddag tij dens de algemene beschouwin gen in de gemeenteraad gepleit voor een intensief contact tussen het gemeentebestuur en de bur gerij. Zij juichte de activiteiten van B. en W. op het gebied van de hearings toe. N „Het organiseren van hearings is een vak, dat nog geleerd moet wor den. Ook de burgerij moet leren wat •het nut van deze hearings is- Met klem verzoek ik n ermee1 door te gaan. Het verdient aanbeveling ook in de minder jonge en oude stads wijken hearings te houden", aldus mevrouw Hoogendijk. De liberale fractieleidster sprak zich uit tegen openbare commissie vergaderingen, waarom de P.v.d-A. had gevraagd. Zij was het eens met B. en W„ dat de ongedwongen wijze van gedachtenwisseling in deze ver gaderingen daardoor onmogelijk I kunnen worden. u| Ten aanzien van de viering VaJ het 700-jarig bestaan van Vla|rrli„ non rLf)-nrlo 70 1 V" Schiedam De politie heeft zon dagmiddag moeten assisteren bij het ontruimen van een kindervoorselt- ling- in het Passage Theater. Er wa ren meer dan 500 kinderen aanwezig, maar enigen van hen werden zo bal dadig dat er geen houden meer aan was. Ze gooiden met flesjes, pakten de brandspuit en spoten andere kin deren nat Doordat de ontruiming nog al eni ge tijd in beslag nam moest de tweede middagvoorstelling worden afgelast. Daarnaast had de zaal ook nog wat waterschade. Schiedam In de gereformeerde kerk (vrijgemaakt) wordt zaterdag 20 december een zang- en orgelavond gehouden, waaraan de organist Wout Blacquière en de bas - bariton A. Kool medewerking verlenen. Het pro gramma bevat ook veel samenzang van bekende kerstliederen en psalmen in de nieuwe berijming. Bij de leden van de gereformeerde kerk (vrijgemaakt) worden tegen be taling van 1,50 toegangsbewijzen aan huis bezorgd, maar dé organisato ren verwachten ook veel bezoekers uit andere kerken. Wellicht is dat ook het geval met de zendingsavond die vrijdag 12 de cember wordt gehouden. Ds. Keezen- berg komt daar zelf gemaakte dia's vertonen. Aanvang acht uur. VLAARDINGEN Verdeeld over drie klassen hebben 23 dammers in geschreven voor deelname aan de Vlaardingse damkampioenschappen. In de hoofdklasse, waaruit de kam pioen tevoorschijn zal moeten komen, zullen elf spelers meedingen naar de titel. In de eerste klasse spelen acht deel nemers mee. Slechts vijf hebben zich voor de tweede laten inschrijven en daaruit zou men kunnen opmaken, dat het spelpeil bij VDV toch nog zo slecht niet is. Voor een gedeelte zullen de wed strijden van de hoofdklasse morgen- beginnen, de overige klassen spelen een week later. De laatste competitiewedstrijd van VDV 2 tegen CDR1, morgen, zal een merkwaardige ontmoeting worden. Bij winst zijn de Rotterdammers kampioen van de bond in de Maas stad. Slaagt VDV er in een gelijkspel te bewerkstelligen dan betekent dit dat men niet behoeft te degraderen naar de eerste klasse. Verliest VDV toch dan bestaat er nog kans óp een beslissingswedstrijd en die zou dan moeten worden verspeeld tegen het tweede tiental van CDR. Hoewel VDV op papier kansloos ls tegen CDR zal het beslist een span nende strijd worden in gebouw Ex celsior. B. en W. nog geen concrete plain»1 hebben. „Ik hoop van harte dafS spoedig mogen horen wat de com missies intussen voor plannen heh ben gemaakt". I „Hoe zal het er in onze stad ieg»n I de tijd dat we gaan feestvieren uit zien?", zo vroeg mevrouw Hoosen" dijk zich af. „Zullen we dar, gewi gaan onder het lawaai van een bul derhaan? Zal de luchfcverontreinf ging zijn teruggedrongen? zaj zoveel chloor in ons drinkwater zit ten, dat de was ook zonder wit" makers wit wordt?" Mevrouw Hoogendijk ging nader in op het lawaai, dat door het ver keer wordt veroorzaakt. „Met ver bazing heb ik gelezen, dat er sinds 1 januari 1P69 wel 26 processen-' verbaal zijn opgemaakt tegen onno" dig bromfietslawaai. t" Ik geef toe dat het opmaken van zo'n proces-verbaal moeilijker is dan het bekeuren wegens verkeerd par keren, maar dat mag toch geen reden zijn zo weinig op te treden tegen lawaai, dat door de meeste stadgeno ten als zeer hinderlijk wordt onder vonden". De fractie van- de V.V.D. zou het op prijs stellen, dat B. en W. uit gebreide informaties zouden geven over de vernieuwing van het onder wijs in Vlaardingen. „Zodra de in te voeren vernieuwingen geld gaan kosten, willen we graag weten waar om we het uitgeven", aldus mevrouw Hoogendijk. Ze brak ook een lans voor meer gymnastieklokalen en zwembaden in Vlaardingen. Aan de hand van cijfers en feiten toonde ze aan, hoe drin gend deze voorzieningen zijn ge wenst. „Hier moet de overheid in grijpen". Natuurlijk PLATENBONNEN HALEN bü SCHIEDAM Er is dit weekend weer op verschillende plaatsen in Schiedam ingebroken. Dit was o.a. het geval bij de VZC in De Nijver heidstraat: Er worden 15 dozen bon bons en 20 sloffen sigaretten vermist. Bij Gebeco, een koeltechniscii be drijf aan de Kommiezenlaan, ,is een geldkistje met een bedrag van. ƒ500 verdwenen, terwijl bij de distilleerde rij Duys en Co. op de Nieuwe Haven een aantal oud - Hlolandse tinnen maten wordt vermist. In verachlllenda kleuren: groen, rood, oranje, wit, «geel, enz. Bran den rustig en gaan lang, heet If kaarsen In lang, mee. Twaa dooa met daarfaU «en schijf]® hechtwas om da kaarsen, waarin on waarop dan ook, stevig te bovesti gen. Per doos slechts [rutt»nsprc«;«r- ■r.tlvflesüW* U* Brei. Een langspeelplaat, ook mono n afspeelbaar, van uitstekende A l klankkwaliteit. In fraaie ji, ,-U, hoes. Alleen bij Shell tegen een heel speciale prijs MAASSLUIS De ongeveer vijf duizend bewoners van de nieuwbouw wijk-West zijn gisteravond'enkele, uren verstoken geweest van elektrici teit als gevolg van een kortsluiting in een der transformatoren van het ge meentelijk elektriciteitsbedrijf. Doordat ook de elektrische olie- toevoerpompen van de centrale ver warming in de nieuwbouwwoningen geen stroom ontvingen, zaten de meeste bewoners niet alleen zonder licht, maar ook in de kou. Om half tien 's avonds was vrij wel de hele wijlt weer van stroom voorzien en om een uur werd ook de laatste transformator door de sto ringsdienst hersteld. i i i 5 •i B t j ji te Iri it si. H 30 'L IE Ti ae tic :,e 5JC 10' m toi lar iec we me me tal de;

Trouw / De Rotterdammer | 1969 | | pagina 2