Felle uitslaande brand in Kethelse loods m Rotterdam gestreden VOLOP SCHAATSEN IN VLAARDINGEN 95 Politie zoekt getuigen Meisje verdronken in Lange Haven na slip AGENDA Vier gewonden door gladheid Duizendste bezoeker op 48 GEMEENTE SCHIEDAM GEMEENTE SCHIEDAM Geen winst voor volleyend HSY Burgerlijke stand Woning uitgebrand Duivensliow in Egbertusliuis Yerenigïng heeft grote plannen Orgelbespeling A. J. Kèijzer PAGINA 4 llSSa Wij wensen u prettige kerstdagen en een voorspoedig 1970 nu... beduidend goedkoper voor Nog een auto SGBIKEIMM ca dagelijks Natuurlijk PLATENB0NNEN halen bij G. P. van Daalen Jr. nubeduidend goedkoper VORST!! Regelingen in verband met de feestdagen STEDELIJK MUSEUM GEMEENTELIJKE LEESZAAL EN BIBLIOTHEEK BUREAU VLEESKEURINGSDIENST BUREAU BURGERLIJKE STAND structuur cretonne 120 cm breed DE ROTTERDAMMER MAANDAG 22 DECEMBER l9ao HOEK VAN" HOLLAND Voor do «rste maal in deze competitie heb ben de volleyballers van de Hoekse Sport Vereniging verliéspunten moe ten incasseren. Zowel het damesteam als het herenteam verloor met 3—0 in de uitwedstrijden tegen respec tievelijk Tornado 2 en Zovoc 5. Pleis ter op de wonde was de winst van het eerste, dat zich daardoor onge slagen aan de kop wist te handhaven. In de eerste set werd het 1512 voor HSV. In de tweede set gaf SVN evenmin weinig toe, maar ook nu werd het winst voor HSV met 1513. De derde set verliep wat anders dan de thuisclub verwachtte. SVN wei gerde het hoofd te buigen en via 15 werd het 78 en daarna zelfs 1513. Ten slotte waren het de bezoekers die de set tót zich trokken en daar mee de stand op 21 brachten. Bij een gelijk opgaande strijd was er dus uog van alles mogelijk. In de vierde set kon HSV echter zonder al te veel moeite winnen met 150. Geen winst voor het tweede HSVr team. ZOVOC wist volkomen ver diend dé beide punten in eigen huis te houden. In de eerste set was het HSV zelfs niet mogelijk een punt te scoren en het werd 15—0. De tweede set eindigde in een 159 overwinning. Ondanks goed spel van Van der Berg en Tempelman kwamen de Hoekse spelers ook in de derde set niet tot een overwinning en met een laatste set van 1512bracht ZOVOC de overwinning op zijn naam. De Hoekse dames kwamen er in de strijd tegen Tornado nauwelijks aan te pas. De setstanden waren 15—0, 155 en 1513. SCHIEDAM Geboren: Janlne, d. v. W. van Winden en W. A. Elshout; Daisy G.» d. v. R. van Room en G. P. van Bekhoven; Mare, 2. v, C. Schenk en H. M. Kolmeïjer; Patricia E. M„ d. V. L. J. Rietdtyk en J, J. P. T. Goudriaan. Ondertrouwd; L. F. A. Baartmans. 24 en W. H. Vollebregt. 21; A. A. J. Brey, 48 en G. E. T, Langen, 30* M. Broekhuizen, 40 en S. Horvath, 24; J. A. Brussé, 22 en L, van Ree, 21; M. H. G. Custers, 27 en C. A. M. van Geloven, 23; J, W. H. van Dijk, 21 en T. C. Pegels, 20; J. Jansen, 22 en E. J. Mar- kestein, 21; R. Ktela. 22 en M. H. Kraaijen- brink, 23; C, Koolmees, 30 en P, B. Schweers, 28; E. de KraaU. 21 en Y. Speller. 17; M. H. de Maar. 40 en B. C. Zuidgeest, 23; N. j Ouwerkerk. 21 en T. M. Repetschnlg. 21; J. Pleune. 23 en J. H. Hoogendam, 22; C. Raves loot, 21 en M. Meerwijk, 21; J. van i Rijswijk, 21 en P. A. van der Most, 21; C. van Steenoven. 22 en G. van Doesburg, 10; P. Tettelaar. 38 en W. C. de Wolf. 42; j J. H. van de Water. 25 en G. J. van Vliet, 23; C. L. Moedershcim, 28 en R. H. M. M. Schrlek, 24. Getrouwd: B. H. Slee. 23 en G. C. van I Til, 21; J. B. Brouwer, 22 en A. Bekkering, 23; JL A. M, Lansbergen, 23 en G. W. J. M. van Leeuwen, 21; H- B. Veeneman. 37 en J. D. Rense, 3B; P. M- H. Z wane veld. 25 en M. T. Bras, 23; M. J. M. Dries, 21 en A. A. H. Ammerant, 21; J, G. Trapman, 26 en C. C. Fillus, 23; J.'C. van Lieshout, 29 en E. E, Homburg, 20; H. W. Peitsman, 19 en C. van Deijk, 18; G. W.-flats, 23 en M. C, Bout, 19; J. Vrijland, 20 en J. Kruijskamp, 18; J, B. Messemaker, 22 en W. J. de Boer, 19; G. Bloem, 23 en C. J. Maagdenberg, 23; E. H. J. van den Berff, 23 en M. van Digge len. 23; H. H. Jager, 45 en H. K. D'Avis, 33; E. J. Abresch, 17 en S. I. Kroezen, 16; J. Eibers, 22 en J. van d^r Waal, 22; A. B. J. Ruts, 23 en N. van der Lugt, 22; S. Sla, 23 en N. F. de Graauw, 20; W. G. van Oudheusden. 30 en N. Bogaert. 33; L. H. W. Jansson, 23 en C. S. A. van der Kraan. 21; D. Nels, 23 en-C. J. van der Gaag, 22; F. van Dongen, 22 en J. M. Rebers, 19- J. G. Overdek, 23 en R. A. Ploolj, 23* H. Sluimer, 25 en J. M. Moerman*. 21; J. B, M, Meijnlnger, 23 en J. M. L. Blom, 20; L. W. Boekelman. 33 en H. "M. A. van de Pas, 30; H. J. van der Rey- den, 20 en J. van Gelderen, 20; H. T. Mid deldorp, 23 en A. Visser, 19; J. Sol, 23 en P. M. xan Zellem. 19; F. M. Grootenboer. 29 en M. Y. F. van Kesteren, 18; G. _A. Mar kus, 32 en B. M. L. M. van der Meer, 23; J. Schop, 22 en A. M- Polderdijk, 25. Overledéh: C. Klein. 53; K. Huson. 58. HOEK VAN HOLLAND Overleden: M. P. Plansoen, vr. v. M. L. Nederhand, 63. Hoogstr. 146-150 - Vlaardingen - Tel. 343007 VLAARDINGEN De schaatslief hebbers hebben dit weekeinde hun hart kunnen ophalen. Vooral zater dag hebben zij genoten van het fraaiste schaatsweer dat men zich maar wensen kon. De Vlaardingse vaart leverde een stemmig winters beeld, zoals men maar zelden te zien krijgt- Ook de landijsbaan in de Broekpolder was poen, maar het was er niet bijzonder druk. Kennelijk hebben de schaatsliefhebbers de voorkeur gege ven aan het „buitenijs" dat over het algemeen genomen van goede kwa- teit was. Voor vele scholieren was het een veelbelovende start van hun kerstvakantie. Wat het vérder .gaat worden? Het bestuur van de Vlaardingse IJsclub heeft een programma op touw gezet voor het 90-jarig bestaan van deze vereniging. Zaterdag 27 december zal bij goed schaatsweer een Oudhollands ijsfeest worden gehouden met in de morgenuren priksleewedstrijden voor de jeugd. Men gaat ervan uit dat niet ieder een kan schaatsen maar dat alle jon gens en meisjes wel op een slee kun nen zitten. Zij die niet ia het bezit zijn van een slee, kunnen er op de ijsbaan een te leen krijgen zodat ie dereen aan de wedstrijden'kan mee doen. .■•■■■■.- Dinsdagavond 30 december wordt op de Vlaardingse Vaart'een fakkel toertocht gehouden In twee groepen, waarvan de eerste ploèg wordt voor afgegaan door de trainingsgroep hardrijden en de familiegroep, die mogelijk wordt voorafgegaan door de trainingsgroep kunstrijden. Het be stuur vestigt de aandacht op de mo gelijkheid voor sport-, jeugd- en per soneelsvereniging en om op de land- ijsbaan onderlinge wedstrijden te houden. Afspraken kunnen worden gemaakt met de baancommissarissen, tel. 340634 en 349248. BREDA Tegen halfelf zondag avond is brand ontstaan in een wo ning aan de Bleekstraat Daarbij is een* 82-jarige man zeer ernstig ge wond geraakt. Voor hij naar het dia- konessenziekenhuis in Breda werd overgebracht," kon hijnog vertellen dat de brand was ontstaan doordat hij in zijn slaapkamer de pit van een petroleum kachel omwisselde. De wo ning brandde nagenoeg, geheel uit. SCHIEDAM Zaterdagmorgen ontstond in een houten loods aan bet Noordeinde in Kethel een uitslaande brand, die flink wat schade tot ge volg had. Doordat men vermoedelijk een vergasser heeft laten branden, stond de loods in een ogenblik in lich terlaaie. De brandweer onder leiding van de heren. Putter en Passchier had vijf stralen nodig om het brandje onder de knie te krijgen. Daarnaast ontplofte tijdens de brand nog een fles met propaangas waar door er in de directe omgeving liggen de woonhuizen diverse ruiten braken. In de houten loods stonden een personenauto die totaal vernield is, terwijl daarnaast nog eens een partij glazen platen ter waarde van ƒ2.000 in vlammen opging. 9 Aan boord van het m.s. Keizers- waard bij de werf Wilton-Feijenoord is een verzegelde kast opengebroken. Uit deze kast zijn 44 sloffen sigaretten verdwenen. Verder zijn nog twee in braken gepleegd bij de verf- en ver- nishandel Norbert Teuling aan de Kommiezcnlaan en bij de firma No tenboom aan de Strickledeweg. Bij beide bedrijven werd niets vermist. 9 Aan boord van het m.s. Keizers- waara deed zich vrijdagavond een bedrijfsongeval voor waarbij de 32- jsrige M.- K. van Turkse nationaliteit met inwendige kneuzingen moest wor den behandeld in het Rotterdamse Dijkzigtziekenhuis. Hij was aan het Ook U kunt tijdens de komen de feestdagen een elegant feest toiletje dragen.™ drt corselet zorgt voor een perfekte figuur- korrektie. Lycra corselet van een sterk kom'gerende kwaliteit met hoog opgeknipte 3-delig voor gevormde cups en niet rekbaar voorpand voor extra buik- en maaginhouding. Een corselet dat prettig draagt (mede door de verstelbare stretch schouderbandjes) en dat U ook gemakkelijk aan en- uit kunt trekken door de lange rits met extra haken- en ogen- band. nu voor nog géén tientje. Vanaf maandagavond 6 uur ver kopen wij op de parterre deze lycra corselets met voorgevo rm- de cups en lange rits, B-cup maten 80 tlm 100, C-cup ma- ten 85 t/m 95, nwt, 9. Vanavond tot 9 uur open. Ook nuandtgmorjen open Ctin ttl of schrift, beft. SCHIEDAM De achttienjarige C. Letterie is gisteravond laat om het leven gekomen toen zij met een personenauto op de Lange Haven ter hoogte van de distilleerderij De Vink slipte en in de Lange Haven terecht kwarrr. Zij reed daar met de 20-jarige las ser H. de Vries uit Vlaardingen die de' auto bestuurde. Op de' Koemarkt ter hoogte van de patatkraam trilde hij draaien maar gleed door de glad heid van het wegdek door, waardoor de auto met de voorkant in het water terecht kwam. De bestuurder wist uit de auto te komen. De hoofdagent van politie Bruins is gedeeltelijk ontkleed te wa ter gegaan en met veel moeite wist hij het portier van de auto open te krijgen. Toen hij het slachtoffer op de kant had gebracht waren de levensgeesten reeds geweken. De heer De Vries moest met een linker arm uit de kom naar het Gemeenteziekenhuis worden gebracht, waarna hij naar huis kon worden vervoerd. Al spoedig wist de inzittende, de zestienjarige Aietta Jansen uit de Maasstraat op het droge te komen en even later wist men met veel moeite ook de bestuurder uit het water te trekken. Het meisje werd in een dansschool van droge kleren, voorzien en met de politieauto thuisgebracht. De bestuurder werd per GG en GD naar het Gemeenteziekenhuis gebracht en ter observatie opgenomen, aangezien hij nogal wat water binnen had ge kregen. Daar de toedracht van het eerste dodelijke ongeluk niet helemaal dui delijk is, verzoekt de politie eventue le getuigen zich te melden bij de afdeling verkeersdienst vanhét hoofdbureau van politie, «tel. 269333. j Even tevoren, om elf uur. raakte j nauwelijks honderd meter verder, ter hoogte van Musis Sacrum, ook een personenauto door de gladheid te wa ter. Deze personenauto, bestuurd door de negentienjarige operator 'J. v. d. Waal van de (Hogebanweg wilde links de Appeimarktbrug opdraaien, slipte en verdween met de personen auto via de kademuur helemaal in het koude water. Bijkantoor De Rotterdammer: Lange Kerkstraat 82. tel. 26.73.62. Klachten bezor ging: Joh. Grönefeld, Singel 93, tel. 26.35.38, ma t/m vrijdag 38.30-19.30 en zaterdag 18- 19 uur. Redactie Schiedam: R. van Houwe- llngen. JuÜanalaan 84c. tel. 26.57.64. b.g.g. 11.55.88, toestel 156. Alarmnummer politie: 26.46.66. Alarmnummer luchtvervuiling en melding geluidshinder: tel- 26.26.26. Tentoonstellingen: Stedelijk Museum 20 dec.-19 jan. 1 Schiedammers tonen hun kunstbezit. 2 Schiedam in kaart en beeld, 3 Tsjechische grafici a Dcmartinie, b Kubi- cek. c Mallch, d Mirvald, e Sykora, 4 Klink klare, troeven van ceramiek en glas. Galerie de Graaft: Llse van de Pols-Ver- meulen. schilderijen en gouaches. Galerie Punt Vier: Paul Damsté. Passage theater: James Bond on her majesty's secret service. 18 j. Dag. 2 en 8.15 uur. Za. en zo. 2. 4.15 7 en 9.30 uur. Apotheek: Jansen, van Swindestraat 42. tel. 26-49.1:. De slechts gedeeltelijk geslaagde reddingspoging bij het ongeluk op de Lange Haven. De bestuurder kon worden geredeen achttienjarig meisje verdoonk. werk op een zes meter hoge stelling toen een van de planken losschoot en de Turk viel. De negentienjarige drukker P. T. moest vrijdagavond met een hersen schudding, worden opgenomen in het Gemeenteziekenhuis. Hij werd op de Troelstralaan tegen de grond gelo pen door een onbekend gebleven hond. De drukker reed op een brom fiets. 9 De 26-jarige vloerenlegger A. J. B. had in het kleedlokaal van de voet balvereniging SVV een portefeuille met 600, een paspoort en andere waardevolle papieren in zijn jasjé la ten zitten. Toen hij terugkwam was deze portefeuille verdwenen.' SCHIEDAM Door de spiegel gladde wegen zijn gisteren tal van ongelukken gebeurd. De meeste hadden alleen blikschade tot gevolg, maar er vielen, ook enkele licht gewonden. Zo raakte gistermiddag de 36-jarige chef reclamedienst J. Etten met zijn personenauto in een slip op de Nieuwe Darrflaan ter hoogte van de spoorwegovergang. Hij kwam uit de richting Sport- parkbrug en reed 20 kilometer. Toen hij slipte kon hij de wagen niet meer in bedwang houden en kwam tegen 'een lichtmast tot stilstand. Met een vleeswond boven bet rech ter oog moest hij worden behandeld in het Gemeenteziekenhuis. De 22-jarige J. J. Hoogland raakte gisteravond met zijn bestelauto in een slip op de Vlaardingerdijk ter hoogte van de Vijfsluizenflat. Via het fietspad kwam ook hij tegen een lichtmast tot stilstand. Met wonden aan bét gel-aait moest hij naar het Dijkzigtziekenhuis in "Rotterdam worden gebracht, waar hij is opge nomen. Beide aurto's werden zwaar beschadigd. De 20-jarige dienstplichtige mili tair A. H. v. Wely moest gisteravond met een gebroken rechterarm wor den behandeld in het Gemeente ziekenhuis. Hy liep op de Schiedam- seweg toen daar een RET-bus, bestuurd door de 32-jarige W. v. d. W. uit Vlaardingen slipite en de dienstplichtige soldaat tussen een boom en de bus bekneld raakte. HOEK VAN HOLLAND In het Egbertushuis aan de Rietdijkstraat hebben de Hoekse duivenliefhebbers dit weekeinde hun jaarlijkse duiven- show gehouden. Elke duivenhouder mocht zijn twaalf beste vogels inzen den, die een deskundige jury beoor deelde. Behalve een groepskeuring alle duiven van één bepaalde eigenaar kregen de duiven ook een individuele keuring. Als mooiste oude doffer kwam een vogel van J.v.d.Marei naar voren. H. Benard bleek bezitter van de (mooiste) oude duif. De mooi ste jonge duif was van de combinatie Koreman/de Koning, en de gebr. Klootwijk mochten de mooiste jonge duif hun eigendom noemen. Bij de groepsbeoordeling kwamen de gebr. Klootwijk ook als eersten uit de bus. De beoordeling was verder als volgt: 2. J. van der Marei, 3. H, Hogting, 4, H. Benard, 5. Combinatie Koreman/ de Koning, 6. J. Veldhoen, 7. H. J. de Munck, 8. W. de Koning, 9. D. van Oosten, 10. P. van Dam, 11. E, Augus- tinus, 12. P. Röther, 13. A. Könning, 14. H. van Didden. VLAARDINGENIn de gemeen telijke turnzaal aan de Rode Kruis- laan heeft het Intiem-lid Hans Jaap Oppenheim in de strijd om het junio renkampioenschap tafeltennis van Rotterdam de titel op zijn naam ge bracht. Van de'zeven gespeelde par tijen verloor hij er slechts één. Hans van der Broek, lid van TSF te Schiedam, die vorige week in Zwol le kampioen van Nederland werd, be vestigde zijn vorm door het kampioen schap junioren van Rotterdam voor zich op te eisen. De junioren van Intiem zullen za terdag elkaar gaan bestrijden in een groot kersttoernooi, te houden in de gemeentelijke turnzaal aan de Rode Kruislaan. Er zal dan worden ge speeld in vier groepen: jongens A, jongens B, een meisjesafdeling en een jeugdgroep. Inmiddels hebben zich 45 leden aangemeld voor dit aantrekke lijk toernooi. Tevens wordt zaterdagmiddag in hetzelfde lokaal een etalage-toernooi gehouden, georganiseerd door Intiem. Voor dit evenement zijn zestien jon gens en tien meisjes van de lagere school uitgenodigd. Hst betreft hier leerlingen, die niet zijn aangesloten bij een vereniging. Degenen, die tij dens het laatstgehouden schooltafel- tennistoernooi tot de besten behoor den, komen zaterdag tegen eikaar uit. Op de vrijdagen 2 en 9 januari zullen de clubkampioer.schappen van Intiem voor senioren 'worden gehou den. De junioren van Intiem zullen zaterdag 3 januari onder elkaar gaan uitmaken wie zich voor een jaar kampioen mag gaan noemen. De tafeltenniscompetitie werd voor dit jaar besloten met voor de Vlaar- Op de kruising Rejjerwaardseweg Hordijk is zaterdag een bromfietser door een bestelauto aangereden. De bromfietser, de 23-jarige agent J. J. de "Bode uit Ridderkerk is met-hoofd wonden en een hersenschudding naar het Zuiderziekenhuis gebracht. MAASSLUIS Behalve op de vlie ten hebben de Maassluis® schaatslief hebbers het afgelopen weekend voor al hun hart kunnen ophalen op een 's avonds verlichte kunstijsbaan aan de Zuiddijk, waar de kwaliteit van het ijs zó goed was dat zondamid- dag omstreeks drie uur de duizend ste bezoeker kon worden genoteerd. Het was Henk Tuit van de Konin gin IVilhelminalaasi 23. die voor de rest van het lopende seizoen een gra tis lidmaatschap van de IJsclub Maassluis kreeg. De uitslagen van de op deze baan gereden wedstrijden zijn als volgt: 10 t/m 13 jaar' (zeven ronden van 240 m): 1. P. Warriaar. 2. J. Bosch, 3. P. Visser; 14 t/m 17 jaar (tien ronden): 1. M. Heykoop, 2. J. Dek ker, 3. L. Warnaar; 18 jaar en ou der (vijftien ronden): 1. P. Av van de Hoek, (een ronde voorsprong), 2. L. Quak, 3. F, Mostert. De vijfjarige Herma van der Horst gaf een demonstratie kunstrijden die veel bewondering afdwong. Het meis je doet al een jaar aan figuurrij den, traint regelmatig op de hockey- baan-onder leiding van Wouter To ledo en vertoonde haar kunsten on langs op de televisie in een pro gramma van Johnny Woodhousen. IJs en weder dienende hoopt de IJsclub nog meer wedstrijden te kunnen organiseren voor de jeugd, terwijl bij aanhoudende vorst deze week ook wedstrijden in groter ver band worden gehouden. De IJsclub, die thans zo'n 500 leden telt, zo vertelden ons voorzit ter J. van Hamburg en de secretaris ./penningmeester G. H. J. Kooter, is momenteel zeer tevreden over de gang van zaken, speciaal wat betreft de medewerking van het gemeente bestuur. „Wij blijven echter ook het oog hou den," zo zeiden bovengenoemde he ren, „op de toekomst en stellen ons voor nog eens de beschikking te krijgen, bij deze ijsbaan, over een terrein met een verharde ondergrond om skelter- en rolschaatswedstrijden te houden. De dienst van gemeentewerken^ directeur de. heer J. H. Kloet staat positief tegenover ons pian, maar één en ander gaat veel geld kosten, naar schatting zo'n 110,000. Maar de heer van Hamburg lieeft het volste vertrouwen in de plaat selijke industrie, want ook van haar zijn er veel werknemers die met hun gezinnen aan de diverse sporten deelnemen. dingse verenigingen de volgende wed strijden: Intiem 5SVA 2 19; VBP —Intiem 6 1—9; 21 Up 8—Intiem 6—i; Intiem 9—Stadhuis 3 10—0; in tiem 13—SVS 3 10—0: Holl. 5—WOI 2 5—5; Sunlight 2—Holl. 3 0—40 Overs. 3—Sunlight 1 0—2; Sunl 2- Holl.3 0—10. Sunlight I zal degradatiewedstrijder moeten spelen. SCHIEDAM Voor ccn klein, maar aandachtig toeluisterend pu. bliek concerteerde zaterdagmiddag in de aula van het Stedelijk Museum Rotterdams Doelen-organist Arte J. Keijzer. Het publiek moest maar ra den, wat cr gespeeld werd, aangezien er, bij absentie van het bestuur, geen programma's verstrekt waren. Concertgever had eCn fijnzinnige keuze gemaakt uit de literatuur, ge heel afgestemd op het karakter van het instrument in de aula. Hij opende met subtiel spel in een tweetal anonieme Poolse werkjes uit. de 16de eeuw, resp. ..Aliud praeambu- lum super Concordantias" en een klankrijk „Magnificat 2di Toni", Bijzonder mooi was ook hel hierna gespeelde „Capriccio super laszt uns das Kïndlein wiegen" 'van G. Muflat, voorkomende in de aantrekkelijke bundel „Weihnachtliche Orgelmusik aus der Barock". Dat Domeniko Scartlatti niet alleen voortreffelijke •klavecimbehnuziek heeft geschreven werd duidelijk in de doorzichtig ver tolkte Fuga ir, d, die op haar beur! een fraaie overgang vormde tot de ■genuanceerd gebrachte „Gaillarde Na- talizantis" van de onbekende meester P. Anton Estendorffer, Op meer bekend terrein kwam de luisteraar in de hierna volgende stuk ken: een ranl^e Voluntary in d van J. Stanley, en twee magnifieke koralen van Johannes Brahms, achtereenvol gens ,.0, wie selig seid ihr doch, ihr Frommen" en het stralende „Es is: ein Ros' entsprungen". Arie J. Keijzer besloot zijn mu zikaal èn technisch uitstekend ver zorgde recitai me', een knappe impro visatie, vol verrassende wendingen, over „Er komt een schip geladen". Het mooie bfoemdessïn in een warmekleurkombinatie zal hen die van sfeervolle overgordijn- stof houden zeker aanspreken. Wij verkopen dit prachtig# stmktuur cretonne, een ideale gordijnstof, 120 cm breed, nu voor nog géén drie en een halve gulden. Maatregelen ter voorkoming van vorstschade aan warm- watertoestellen en meters In niet vorst -rij te houden ruimten. De Directie van de' Technische Bedrijven verzoekt ons het volgende mede te delen: Teneinde een ongestoorde levering van gas, water en elektriciteit te bevorderen en vorstschade aan meters en toestellen, die voor rekening van de verbruikers moeten worden hersteld, te voor komen wordt op het volgende gewezenVolgens de ver ordeningen moet boven de watermeterput een luik zijn aangebracht en zijn de verbruikers verpHcht de GAS- en WATERmeters afdoende te beschermen tegen vorst door middel van krantenpapier, droge doeken of droog stro. Om bevriezing van gaskeukengeisers zoveel mogelijk te voorkomen verdient het aanbeveling vóór de nacht en tijdens de uren, waarop zij niet worden gebruikt, het ge deelte waar de bedieningskranen zitten met behulp van kranten of droge doeken te omwikkelen. Vantevoren wordt nog even warmwater getapt, waardoor toestel en inhoud op een hoge temperatuur zijn gebracht; daarna wordt de aansteekvlam uitgedraaid. Ook Indien men tot aftapping van de waterleiding in huis overgaat dient, na het openen van de beide kranen, van het toestel, de om wikkeling toch te worden aangebracht. Alvorens het toestel weer in gebruik te nemen verwijdert men de ont wikkeling. Ook grote gasgeysers, die in niet vorstvrij te houden badkamers zijn opgesteld, worden zoveel mogelijk afge tapt. Ten aanzien van elektrische heetwatertoestellen wordt! opgemerkt dat deze zolang met heet water gevuld geen bescherming tegen j vorst behoeven. Voor het af- sluiten en leegtappen van waterleidingen raadplege men de bij het toestel behorende instructiekaart. Daar bij vorst veel-extra werkzaamhedenontstaan zal men oin wachten te voorkomen goed doen reeds j- u.u -j a; *GI blJ watermeter op gangbaarheid en dichtheid te beproeven; functioneert deze afsluiter niet dan wende rnen zich tot installateur of huiseigenaar. Het Stedelijk Museum zal op 1e Kerstdag voor Het pu bliek gesloten zijn. Op 2e Kerstdag is het Museum geopend van 12.30 uur tot 17.00 uur n.m. Op Nieuw jaarsdag zal het Museum gesloten zijn. De Bibliotheek en haar filialen zullen op zaterdag, 27 december 1969, gesloten zijn. Dit geldt ook voor de R.K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek en haar filialen. De veehouders wordt aangeraden op de woensdagen 24 en 31 december zo spoedig mogelijk na 8 uur v.m. kennis te geven van het hebben van destructiamateri- aal aan het Bureau van de Vleeskeuringsdienst, Slacht huislaan 24 te Schiedam, telefoon 010-26 91 80. Op zaterdag 27 deceipber 1969 is de Vleeskeurings dienst van 9-10 uur v.m. bereikbaar onder nummer 010-2604 60, Het Bureau voor de Burgerlijke Stand, Nieuwstraat 26, zal uitsluitend voor spoedaangiften van overlijden op zaterdag, 27 december 1S69, tussen 9 en 9.30 uur v.m. geopend zijn, Schiedam, 22 december 1969. Vanai maandagavond 6 uur ver kopen wij op de eerste etage dit sdepeie struktuur cretonne in bijzonder mooi dessin, een pracht, gordijnstof,. 120 cm breed, per meter voor 3 Vanavond tot 9 uur open. Ook rnaandagmorgtn opêft Géén tel. of schrift, best ROTTERDAM Als gevolg van de gladheid is zaterdag op de Waal haven OZ een auto tegen een licht mast gebotst. De bestuurder van de personenauto, de 61-jarige haven- arbeder S. Blinksma uit de Zand- blokstraat kreeg letsel aan zijn hand en een gescheurde lip. Zijn passagiere, de Gljarige me vrouw J. van der Laar uit de Eben- haëzerstraat liep een wond aan haar kin en schaafwonden aan haar benen op. Beiden zijn naar het Zuider ziekenhuis gebracht. De auto werd aan de voorkant totaal vernield.

Trouw / De Rotterdammer | 1969 | | pagina 2