ALLE COUPONS voor de HALVE PRIJS Diverse artikelen sterk afgeprijsd NOG NIET OP ROZEN, MAAR nu u Decumenisck complex komt aan l iverlaan Morgen uniek jubileum NOTARIAAT BLAISSE 75 JAAR SCHIEDAM en: nu meer dan 79.000 inwoners nu is dit de iccasion die u zoekt? opruiming -ttft59* 6 maanden opzegging 510/ I/O j Kleding van klasse tegen uiterst lage prijzen Zie onze etalages of - beter nog stap even binnen FRANSENSTRAAT 1 VLAARDINGEN VAN DER BEEK TBLEPOON 348793 VLAARDINOEN VAN DER BEEK Bij Maassluis' nieuwe centrum m Bekende artiesten op VMC-avond Mobilofoonnet politie wordt uitgebreid Vestigingsoverschot blijft aanzien in Maassluis Zaterdag is de Biafracolleete I iri ■m 8E3S&&399S233SS9I i Mevrouw Ver we v opende expositie Forse winst voor H VO-schaaktiental Ingebroken in het Kolpabadrestaurant RENTE-VERHOGING TERMIJNSPAREN TOT 7% vcor al uw geldzaken SoE ROTTERDAMMER t- VRACHTWAGENS AASSLUISHet oecume- -kerkelijk en gemeentelijk moetingscentrum komt te San aan de Uiverlaan. Het deramen van het werkteam ft dit besloten omdat de ter- je uw krant van morgen! 1 SNELHEIDSCONTROLE BUITENLANDERS POLITIEKORPS AMSTERDAM Natuurlijk PLATENBONNEN halen bij G. P. VAN DAALEN JR. kamerbreed acrïfan tapijt 400 cm breed VJ\ARI)I!\CiEi\ vandaag ere morgen ere dagelijks SCHIEDAM Morden, don derdag, zal het 75 jaar geleden zijn dat in het pand Nieuwe Ha ven 149 een notariskantoor werd gevestigd. Dat gebeurde op die 15e januari 1895 al precies een der als heden ten dage: de nota ris werd namelijk benoemd bij Koninklijk besluit. Bovendien de mogelijkheid van PAGINA 5 WOENSDAG 14 JANUARI 1970 OPRUIMING K-S Normast betaalt U f 1,65 voor deze fraaie marquisette, wat beslist niet te veei is an alleen tijdens' de opruiming goedko per kan. Grote partij Terienka polyester marquisette, 90 cm breed, nu voor minder dan de halve prijs, voor nog géén zeven dubbeltjes per meter. In Morgenvroeg om 9 uur begint op de eerste etage de varkoop van een grote partij marquisette van Terienka polyester, 90 cm breed, per meter voor M Duur van da opruiming 15 januari tct 5 fabn/art Géén tei, ofichrifr. bacr. 1 i VLAARDINGEN De commissaris van politie, mr. dr, C. N. Peyster, vindt dat er in de Vlaardingse binnenstad voldoende par- keergelegertheid is. „We kunnen op zaterdag natuurlijk niet allemaal voor de ingang van V. en D. staan", zei hij dinsdag in een toelichting op het jaaroverzicht van de politie, „maar ik dacht, dat de forse uit breiding van de parkeerzone de grootste moeilijkheden uit de weg heeft geruimd." Het was de laatste keer dat com missaris Peyster commentaar gaf bij het jaar overzicht, omdat hij zo als bekend per 1 februari hoofd commissaris wordt van het Haagse politiekorps. „Het is natuurlijk nog niet zo, dat we op rozen zitten wat de parkeer gelegenheid betreft," aldus de com missaris. „Ik hoop daarom dat dit jaar een parkeergarage van de grond zal kunnen komen en dat er nog meer parkeerplaatsen kunnen wor den aangelegd." De heer Peyster herinnerde eraan,- dat op I augustus vorig jaar de par - keercontroleur zijn intrede deed in Viaardingen. Dit jaar zal deze er een collega bij krijgen, In totaal werden dit jaar 3590 parkéèzovertre- dingen geconstateerd. In 1968 was dit aantal 2217. In 288 gevallen werd pro ces-verbaai opgemaakt, de overigen betaalden direct hun boete. De geparkeerd staande vrachtwa gens in de Vlaardingse straten blij- •(Van cc», onzer verslaggevers! jft-AARDINGEN De feestavond I de Vlaardingse Middenstands |atrale wordt dit jaar gehouden ïmaandag 26 januari In de Stads- boorzaal. De avond begint om »t uur. 3e VMC 3 er in geslaagd beken- artiesten naar Viaardingen te 3gen, Het zijn Connie Vink, An- van Duin en Toby Rix. Op het jgramma staan voorts de namen Het Meteoor kwartet, The Mo- ■s, The Hadorys en Carlson ïsca. De cpnférances en de algehe-. •leiding worden verzorgd door Pe- 1 Pikos, Jfa afloop is er een bal in de Har- gnie met medewerking van het gteoor Kwartet, onder leiding van Qpgenhaeffen. h* de wandel gen speelt de organist Huug Ros- reinen die de gereformeerde kerk, de hervormde gemeente en de rooms-katholieke parochie elk voor zich in optie hadden te klein zijn voor de bouw van het gezamenlijke complex, waartoe intussen besloten is. Zelfs indien de kerken zonder deel name vat; de gemeente Maassluis tot bouw zouden overgaan, zou elk van die terreinen te klein zijn voor het gezamenlijk project. De gekozen plaats ligt excentri- scher dan de terreinen die de ker ken oorspronkelijk in optie had den. Dit waren Nachtegaallaan'hoek Lijsterlaan voor de beide protes tantse kerken, en Kwartellaan hoek Korhoenstraat voor de rooms-katho lieke kerk. Tegenover het nadeel van de meer excentrische ligging van het gemeen schappelijk project biedt het geko zen terrein, dat overigens het enige alternatief was, de voordelen van aansluiting bij het toekomstig stads centrum en van de reeds aanwezige parkeerruimten. Wat de kerkelijke ruimten betreft wordt gedacht aan een protestantse kerkzaal waarin het .accent ligt op het religieus centrum en die daar naast ook bruikbaar is voor alge mene doeleinden, met hieraan gekop peld een mogelijkheid tot Uitbrei ding, die ook afzonderlijk voor al gemene doeleinden geschikt is. Verder krijgt het complex een be trekkelijk kleine dagkerk, bestemd voor de rooms-katholieke parochie, waarvan de protestantse partners b.v. voor rouw- en trouwdiensten gebruik kunnen maken. Deze ruim te krijgt een mogelijkheid tot uit breiding voor druk bezochte missen, die ook afzonderlijk voor algemene doelen geschikt is. Over de ruimten die de gemeen te Maassluis in het complex gerea liseerd zou willen zien wordt met de verschillende belangengroepen nog overleg gepleegd over een open bare leeszaal en bibliotheek, een peu terspeelzaal, jeugdruimten enz. ven de aandacht van de politie hou den. Binnenkort zullen over deze zaak voorstellen worden ingediend bij de Gemeenteraad. Ook de geparkeerde caravans worden een steeds groter probleem. Aan het einde van het .zo merseizoen 1969 werden 60 caravans en 51 kampeerwagens op de open bare weg aangetroffen. Op grond van een artikel in de al gemene politieverordening werden, de eigenaars gewaarschuwd dat de voertuigen van. de openbare weg moesten worden verwijderd. In drie gevallen werd aan deze waarschuwing geen gehoor gegeven, waarna de po litie proces-verbaal opmaakte. Het aantal autowrakken in de Vlaardingse straten wordt eveneens steeds groter. Vorig jaar verwijder de de politie 239 verhikels van de weg tegenover 194 in 1968. De politie was ook vorig jaar zeer actief in de bestrijding van over treders van de maximumsnelheid. De controles met de radarsnelheidsme ter op verschillende plaatsen en I ongeregelde tijden leidden tot 889 j processen-verbaal, verdeeld over 605 automobilisten en 284 bromfietsers, i In 1969 werden in totaai 1333 aan rijdingen bij de politie gemeld. Dat i is aanmerkelijk meer dan het jaar daarvoor, toen het aantal 1210 was. Bij deze aanrijdingen waren zes do den, 148 zwaargewonden en 229 licht gewonden te betreuren. Ter ver gelijking de aantallen-over 1968: vier doden, 134 zwaargewonden en 224 lichtgewonden. Er waren 1638 personenauto's, 264 vrachtauto's, 39 autobussen, 42 scoo ters en motorfietsen, 338 bromfiet sen, 85 fietsen en 52 voetgangers bij de aanrijdingen betrokken. -In vijf tien gevallen was er sprake van drankgebruik. Op 31 december 1969 stonden bij de Vreemdelingendienst 1899 buiten landers geregistreerd. Hiervan wa ren 1687 buitenlanders in Viaardin gen woonachtig. Zij maken momen teel ongeveer twee procent van de w SCHIEDAM De wethouder van onderwijs, mevrouw G. D. Verwey- de Graaff heeft vanmiddag, woensdag in een van de zalen van de openbare technische school aan de Burgemeester H.onnerlage Gretelaan een expositie van de Vereniging Ne derlands Fabrikaat geopend. bevolking uit. Vorig jaar moesten 38 vreemdelingen het land veriaten. Hoewel het aantal buitenlanders in het afgelopen jaar aanmerkelijk top ham, blijken toch veel pensions on derbezet te zijn. Dit. komt omdat het aantal vreeihdelingenpensions vo rig jaar is toegenomen van 20 tot 26. •Het aantal aangiften van een mis drijf was iti 1969 1440. In 1968 was' dit aantal 1373. In de sector gekwa lificeerde diefstallen noteerde de po litie een kleine stijging "en wel van 216 naar 272. Het aantal eenvoudige diefstallen ging omhoog van 839 naar 887. Opvallend noemde cornmis-. saris Peyster de stijging van het aan tal winkeldiefstallen: van 85 naar 118. Vorig jaar werden 44 mensen in verzekering gesteld tegenover 51 in 1968. Van dit aantal werden 26 men sen voor de officier van. justitie ge leid. De feitelijke sterkte van het Vlaar dingse politiekorps was op 1 januari 1970 123 man. Op papier is dit aan tal niet ongunstig, maar de werke lijkheid"» dat er twaalf man in op leiding zijn aan de regionale politie school De Boskamp te Leusden. Deze mannen zullen in de loop van dit jaar afstuderen, maar er gaat weer een nieuwe groep Vlaardingers naar toe. De heer Peyster was niet pes simistisch over de werving van poli tiemannen in'1970. Hij vestigde de aandacht op een verjonging van het korps. Vorig jaar is het portofoonnet uit gebreid en dat zal ook in 1970 ge beuren. De rijwiel- en voetsurveillan ces worden steeds per portofoon uit gevoerd. De plannen tot modernisering van de alarmcentrale in het - Vlaar: dingse politiebureau zijn in een ver gevorderd stadium. Er wordt ook ge werkt aan plannen tot uitbreiding van het politiebureau vanwege het steeds groter wordende korps. Vol gens commissaris Peyster is uitbreir ding dringend nodig, met name ten aanzien van de garagéruimte. Tien Vlaardingse politiemannen werden vorig jaar uitgeleend aan de gemeentepolitie van Amsterdam, steeds voor een periode van vier we ken. Ij:t zal ook dit jaar weer ge beuren. De heer Peyster legde er de nadruk op dat de leden van zijn korps niet met tegenzin naar Am sterdam gaan. „Men doet er zeer pret tige ervaringen, op en het is voor een politieman wel eens goed in een heel andere sfeer te werken." Niettemin speet het hem dat het Vlaardingse korps elke maand een man kwijt is. VLAARDINGEN De Vlaarding se politie kan binnenkort gebruik maken van een regionaal mobilo foonnet, dat bet intergemeentelijk net van Rotterdam dat voor tijde lijk gebruik was ingesteld gaat ver vangen. De politieverbindingsdienst is thans bezig met de opbouw van dit regionale net. Wanneer het net in gebruik is kan Viaardingen via de mobilofoon con tact hebben met Den Haag en om liggende gemeenten, Katwijk, Noord- wijk, Leiden, Alphen aan de Rijn, Woerden, Gouda, Gorkum, Sliedrecht, Dordrecht, Zwijndreeht, Ridderkerk, Rotterdam, Schiedam, Maassluis, en Naaldwijk en. Monster. Enkele van. deze gemeenten waren ookal aan gesloten op het intergemeentelijke mobilofoonnet van Rotterdam. De onbemande centrale van dit net komt in Delft. Nog dit jaar zal het uitgebreide regionale net gereed komen. Wie de aankoop van een nieuwe vloerbedekking tot ds oprui ming uitstelde, heeft beslist niet voorniets gewacht! Een extra zware kwaliteit acri- lan tapijt hebben wij nu liefst tientallen guldens afgeprijsd. Dit acrilan tapijt is bijzonder geschikt voor vertrekken waar veel gelopen wordt, het is 400 cm breed en door onbeduiden de schoonheidsfoutjes van 119.50 nu voor nog géén vijftig gulden per meter. (Van een onzer verslaggevers) - MAASSLUIS Het Maassluise bevolkingscijfer is in 1969 van 24.182 op 25.878 gekomen. De gemeente boekte dat jaar een vestigingsover schot van 930 en een geboorte overschot van 766. Nadere uitwerking van deze cij fers laat zien dal 891 kinderen wer den geboren (493 jongens en 398 meisjes) en 125 aangiften van over lijden werden gedaan (928 mannen en 914 vrouwen). Er vestigden zich 2772 nieuwkomers <1391 mannen en 1381 vrouwen) én 18-12 Maasgluizers vertrokken nèar elders (928 man nen en 914 vrouwen). In 1969 werden 148 huwelijken voltrokken, tien echtscheidingen uit gesproken en twee aangiften van le venloos geboren kinderen gedaan. VLAARDINGEN Het eerste tiental van HVO heeft korte metten gemaakt met De Rotterdamse schaak vereniging De Zwarte Dame. De uit wedstrijd werd door de HVO'ers ge wonnen met, 91, waarbij geen en kele speler verloor. Winst werd behaald door Korpers- hqek, Kwindacz, Smeekes, Hooger- werf, Uithol, Akkermans, Huyser en Komaat, terwijl remises werden ge noteerd door De Jong en Korpel. HVO 2 kwam tegen Rotterdam 4 niet verder dan een 3'/( resul taat, zodat nog van alles mogelijk is. Hier waren het Koopman, Van Embden en Huysers, die winst boek ten, terwijl Stijnen remise behaalde. Mooij, Westerhoff en Hoos verloren. De afgebroken partijen zijn die van Komaat, De Koe en Van Dam. HVO 3 moest het opnemen tegen NRSG-W. Steinitz en deze ontmoe ting ging voor HVO met 2V26J< verloren. Wesdijk en W. C. Sod- deriand wonnen, terwijl W. Sodder- land, Van der Tuyn en Meyer tot remise kwamen. De overige "spelers verloren allen. VLAARDINGEN Inbrekers heb ben zich vannacht toegang verschaft tot het restaurant van het Kolpabad aan de Broekweg. Ze namen ƒ50 en enkele pakjes sigaretten mee. Door een ruitje, in te slaan aan de achterkant van het gebouw kwamen de inbrekers het pand binnen. Daar na was het een koud kunstje in het restaurant te komen. Ze richtten er een flinke ravage aan. De politie heeft nog geen spoor. immanuëlkerk: Interkerkelijk avondse- bled. 19.20. VVestnleuwland se: bijbellezing ds. Huis man. 19.45. 1 s Harmonie: Liederavond, klassieke mu ziek van Jonge axtiesten, SOUS. Triangel: Jaarvergadering Kon. Ned, Na tuurhistorische Vereniging, 20. Maranatbakerk: vergadering NCVB, vtaardingen-zuld, 20. Emmastraat Tl: dhr. G. de Pater voor herv. ger. comité ,20. Bijkantoor „De Hotterdammer": Smalle Havenstraat 11, tel. 34.S7.1S (b.g.g. redactie: J. Jille. tel. 35.18.05). Alarmnummer voor melding luchtverontreiniging: tel. 26.26.26. Agent en klachten bezorging: H. Verheij, Diepehbrockstraat 41. tel. 34 33.45. Apo theek: A. Bot, BlUltonlaan 66, tel. 34.47.29. ifrS.S neemt U de moot van uw kamers mee? Morgenvroeg om 9 uur begint op ortzs 1e etage de verkoop van dit acrilan tapijt van een zeer zware kwaliteit, in één uitlopende kleur beige, 400 cm breed, nu per meter voor Duur van ds opruiming 15 januari tot 5 februari Géén tel. of schrift, best. .C 'I/V. 1 VLAARDINGEN Het staat vast dat zaterdag in Viaardingen een gro te inzamelingsaküe wordt gehouden ten behoeve van de nood in Biafra. De aktie zal onder auspiciën staan van de Vlaardingse Raad van Ker ken. Gisteren en vandaag heeft het ge meentebestuur druk .overleg gevoerd over de wijze waarop de.geldinzame ling zal worden gehouden. Morgen zullen nadere bijzonderhe den worden, bekend gemaakt. De benoemde notaris heette Blaisse en morgen heeft opnieuw een notaris Blaisse de leiding van hef kantoor. Deze notaris A, S. Blaisse Is de zoon van de man ...die in 1895 zich bezig hield met akten en testamenten en werd als zodanig in 1942 benoemd. Als ér é,ért beroep Is dat nog met voorschriften van zo'n 100 jaar gele den werkt is het wel het notaris ambt. Een. van de voorschriften van de broederschap der notarissen, een soort coderaad die zorgt dat de nota rissen zich niet burten de voorschrif ten en reglementen begeven, is dat men geen publiciteit zoekt. Daarom wilde notaris Blaisse dit jubileum ook maar onopgemerkt voorbij laten gaan. Hij had echter buiten zijn meer dan tevreden klan tenkring gerekend, want .in het nota-. VLAARDINGEN. Vorige maand is het bevolkingsaantal de grens van 79.000 gepasseerd. Op 31 december telde Viaardingen precies 79.081 inwoners, 388 meer dan eind november. Er vestigden zich 161 gezinnen, !n totaal 621 personen. Zestig gezinnen 312 personen vertrokken. Het aantal aangiften van geboorte bedroeg in december 133, terwijl 54 mensen overleden. In het stadhuis werden liefst 117 huwelijken voltrokken, niet ongewoon voor de laatste maand van het jaar. Vorig jaar nam de Vlaardingse bevolking toe met 2139 inwoners. Er was een geboorte-overschot van 1054 en een vestigingsoverschot van 1085. riskkntoor wordt morgenmiddag een niet- officiële bijeenkomst gehouden waar een paar woorden zullen wor den gesproken. „Meer 'beslist niet", zegt de heer Blaisse als wij infomeren naar de belevenissen, in al die 75 jaar. De dossiers blijven dus stoffig en dicht, de broederschap der notarissen wil dit nu eenmaal zo. Het zal echter morgenmiddag op de niet- officiële ontvangst niet min der druk zijn, want daarvoor bete kent notaris Blaisse teveel voor het Schiedamse openbare leven. Hij was o.a. een van de .grote motoren achter de Schiedamse Toonkunst. De maan delijkse concerten in het Passage Theater was één van zijn initiatie ven. Meermalen trad hij daar als so list op in pianoconcerten van Beetho ven en. Chop in en andere componis ten. Nu moet men daarover niet te licht denken, want de begeleidende orkesten waren ook niet mis. Zijn uitvoering van een van de laatste concerten, het eerste pianoconcert van Tsjaikovsky met mederwerking van het Rotterdamsch Philharmo- niscih Orkest toen nog onder leiding van Eduard Flipse, ligt nog vers in 'het geheugen, hoewel dit oók al weer vijf jaar geleden moet zijn geweest. Zijn uitvoering was toen zo magi straal dat de voile zaai, 999 bezoe kers, zo applaudiseerde dat er her haald moest worden. Dat was in de jaren dat Schiedam nog duidelijk een eigen cultureel le ven had. Daarvoor trad hij ook meer malen op als solist bij grote orkesten, maar altijd als pur sang amateur. Daarnaast heeft hij thuis een kunst verzameling die men uniek mag noe men. Notaris Blaisse was vroeger ook een van de grote mensen achter de schermen van de Schiedamse Ge meenschap, maar bescheiden als hij altijd is geweest, tnad hij nooit o. de voorgrond. Alleen daarom verdiept hij het dat hij morgen eens danig in de jubileumbloemen wordt gezet, ai was hij morgen liever uitstedig. OPRUIMINGSFEEST BU VAN DER BORDEN

Trouw / De Rotterdammer | 1970 | | pagina 1