Bezorgdheid over tekort aan arbeidskrachten april onvervalste Amerikaanse „drugstore Opening in krijgt I I Wielerbaan in april open voor renners WINTER OPRUIMING fokkelmaN opruiming J35T- GEMEENTE VLAARDilGEN VAN DER SCHAFT - Textiel OPRUIMING MEUBELEN Meubelen tegen fantastisch lage prijzen MEUBELFABRIEK DE BERK Ir. B. Wilton: Verliezen in Botlek-Europoort ~rd. Burgerlijke stand Rijnmondbestuur in Viaardingen Hearing voor Holywijk op 11 maart Koninklijk zilver Gewonde en veel ^cbade door de gladheid Kandidatenlijst VVD voor raad Gemeente gaat rekening houden met gehandicapten f GARAGE ILANTINGA Winkels op andere dagen gesloten AFSCHEID dr. C. N. Peijster G. P. VAN DAALEN Jr. LEEFBAAR IR. B. WILTON „OREN" - w SCHIEDAM Op de Dam, die nog steeds wordt ontsierd door leen volkomen uitgebrande bovenetage van een winkelpand, wordt |eind april een onvervalste „drugstore" geopend. Op deze plaats is fnu een handel in automarterialen van de heer L. Penning gevestigd, f Bij een brand, die anderhalf jaar geleden de binnenstad van j Schiedam op stelten zette, brandde de bovenetage van het pand geheel uit. De benedenetage bleef gehandhaafd, maar kreeg ernstig te lijden van waterschade. r* 'hWi'ft Nog een pand en dagelijks ji1 fh iv.'L'ki v intf-'r MAASSLUIS DELTADIJK 166 cm hoog BET LIJNENSPEL. Profiteer nu nog van de in diverse afdelingen nog veel koopjes. Rijkestraat 9 Voorstraat 31 VLAARDINGEN heus.... ningsdatum zal nog wel even op zich laten wachten. VOLLEDIGE A tojy f form KOLLEKRÉ -KLASSIEKE -MEUBELEN Op de tekening ziet U slechts 2 modellen uit onze uitgebreide lnoilektie pul lovers en blouses in vele modellen en kwaliteiten l't zijn er werkelijk te veeI om ze allemaal af te beelden!die wij per stuk voor nog géén acht gulden verkopen. Komt U eens kijken op onze parterre, - U vindt er b.v. een prachtige wollen pullover met afstaande col, 3/4 mouw, dub bele manchetten en kontrast- rand in boord en manchetten. Of deze fijne vlotte jersey blou se van een uitstekende kwali teit wol. Een slank afkledend model met borstzakje en mo derne manchetten en boord. Vrijdagavond om 6 uur begint op de parterre de verkoop van een grote kollektie puilovers en blouses in vele kwaliteiten, 'modellen en kleuren, de maten lopen van 38 t/m 48, per stuk Elka vrijdagavond tot 9 uur open Duur van cfe opruiming 15 januari tot 5 februari Géén tei. of schriftbest. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN „Het is van levensbelang dat voldoende arbeidskrachten beschikbaar zijn om de continuïteit van de be staande industrieën te verzekeren en nieuwe te kunnen realiseren." Deze waarschuwende woorden lanceerde de voorzitter van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden-Maas, ir. B. Wilton, vanmiddag in zijn Nieuwjaarsrede. „Een overtrokken arbeidsmarkt leidt tot excessen, die het sociale klimaat niet bevorderen. Het is een belang van de eerste orde, dat we middelen zoeken om dit tegen te gaan. De overheid kan daarbij een belangrijke rol spelen. Niet alleen met financiële steun, maar ook met goede adviezen op grond van de ken nis van de arbeidsmarkt in de ver schillende delen van ons land". Ir. Wilton meende dat hierdoor te leurstellingen en onnodige financiële offers voor de industrie voorkomen kunnen worden. Hij memoreerde de tegenslag, die de gezamenlijke scheepsbouw bij de werving van ar beidskrachten in Limburg heeft on dervonden. „Een juist advies over de arbeidssituatie ter plaatse had veel negatieve propaganda van een be drijfstak, die essentieel is voor ons land, kunnen voorkomen". Veel woorden besteedde ir. Wilton aan de leefbaarheid. „Om onze steden leefbaar te houden, moet menig pro bleem worden opgelost. Want onze binnensteden bieden racreatiemoge- 1 'kheid, wanneer ze aantrekkelijk zijn voor bijvoorbeeld het winkelen, hetgeen inhoudt dat daarvoor krot opruiming noodzakelijk is". „Anderzijds moeten ze ook bereik baar zijn voor het tegenwoordige ver keer en dan zitten we midden in het parkeerprobleem. Was het vroeger moeilijk om een auto te krijgen, het is nu vaak moeilijker om hem weer kwijt te raken. Parkeerschijven zijn vaak slechts een verplaatsing van de moeilijkheden". Goede verkeersvoorzieningen noem de ir. Wilton noodzakelijk, „Door het in gebruik nemen stellen van het Kleinpolderplein bij Rotterdam blijkt een groot deel van het vervoer de si-i snellere verbinding naar het Euro- poort-Botlekgebied te kiezen via de Beneluxtunr.el. Een bewijs daarvan is het feit, dat het vervoer via deze tunnel vorig jaar dertig procent ho ger lag dan in 1968". Nadrukkelijk wees ir. Wilton op de „oren" van het Beneluxtraject. „Deze zijn voor het plaatselijk ver keer van Viaardingen en- Schiedam zeer belangrijk". Hij droeg met klem aan op de spoed bij de openstelling van deze verkeerswegen. „Er zijn overigens nog meer knelpunten in S-« - - p - ijrv-r.;-: Door-* grondruil met de gemente Schiedam is nu het besluit gevallen het uitgebrande pand met de grond gelijk te maken cn binnen vier maanden te vervangen voor een zeer modern winkelpand. De huidige eige naar van de zaak is ook de opdracht gever voor de bouw van de „drugsto re". die drie verdiepingen zal krijgen. Op elke verdieping worden vier ruimten ondergebracht, waarin di verse zaken worden gevestigd. Er zijn nog geen ruimten verhuurd, maar de heer Penning denkt aan een zaak in tienerkleding, een grammo foonplatenzaak, een bijouteriewinkel, een reisbureau en een tijdschriften- 'hal. Op de 'begane grond komt een koffie-shop idle de heer Penning zelf zal gaan exploiteren. De toestemming tot de bouw is de ze week afgekomen en maandag zal al met de sloop van het oude pand worden begonnene. Die sloop geschiedt tegelijkertijd met die van de Brandersbuurt en wie zich het drama van de Brandersbuurt van en kele jaren terug nog herinnert, zal dit alleen maar kunnen toejuichen. Begin deze week kon de gemeente de laatste huisjes van de buurt aanko pen, zodat er geen beletselen meer SCHIEDAM Het college van burgemeester en wethouders is bereid bij het realiseren van nieuwe bouw werken- rekening te houden met de gemakkelijke toegang voor gehandi capten. Thans is het zo dat gehandi capten moeilijk de openbare gebou wen binnen kunnen komen. Bij de bouw van nieuwe openbare gebouwen is hiermee in het recente verleden al tekening gehouden. Dit antwoorden B. en W. op vragen van het lid van de gemeenteraad me vrouw A. J. Tijsen-Jonker (soc.j. Ver der zal de gemeente een onderzoek instellen naar de mogelijkheid de reeds bestaande openbare gebouwen beter toegankelijk te maken voor ge handicapten. De resultaten van dit onderzoek zullen op korte termijn wooden medegedeeld aan de com missie voor de woningdienst van de Semeenteraad. zijn zo spoedig mogelijk met de sloop te beginnen. Ook de heer Penning is blij dat zijn pand tegelijk met de Bran dersbuurt wordt gesloopt. Het heeft voor hem namelijk tot gevolg, dat achter zijn te bouwen „drugstore" een grote parkeerruimte vrijkomt. Bovendien bestond net gevaar dat bij de sloop van het winkelpand val lende stenen terecht zouden komen op de inmiddels wel tot ernstig ver- valg geraakte huisjes van de Bran dersbuurt. De nieuwe „drugstore" komt te lig gen tussen de Pietersteeg en de Prinsensteeg en krijgt aan de zijde de Oud-Katholieke kerk en aan de Maandag begint men met de sloop sloop van dit anderhalf jaar geleden uitgebrande pand van de firma Penning op de Dam. andere zijde een levensmiddelenzaak als buurman. De hoofdingang, voorzien van een aluminiumgevei, komt aan de Dam- zijde te liggen. In de twaalf ruimten van het gebouw zal men zich ruim kunnen beweren, terwijl de ruimten onderling ook gemakkelijk te berei ken zullen zijn. Een ruime trap zorgt ervoor, dat tussen de etages een roy aal voetgangersverkeer mogelijk zal zijn. In het nieuwe pand wordt veel gebruik gemaakt van plas. Als, eind 'april het plan zal zijn voltooid is de Dam tenminste één rat te kies kwijt. De andere ligt precies tegenover het pand van de heer Pen ning. Hieris vroeger de chemica- liënhanden van de firma Kappelhof en Hovingh gevestigd geweest. Dit pand werd twee jaar geleden door brand volkomen met de grond gelijk gemaakt. De vaten chemicaliën vlo- gen toen als vuurpijlen de lucht in. Over de bestemming van deze grond, nu nog steeds alleen omgeven door vier geblakerde muren, is niet niets bekend. Architecten van de nieuwe „drugstore" zijn de 'heren Bouw meester en De Reus uit Schiedam. Aannemer is de firma Hooghart uit Kethet. Bijkantoor „De Rotterdammer": Lange Kerkstraat 82. tel. 266382. Klachten bezor- «Mg: Joh. Crnefeld, Singel 93, tel. 263538. it/m vrijdag 18.30-19.3» en zaterdags 18-19 uur. Redactie SchiedamB. M. van «ouweüagen tel. 26.97.64 b s M35M 1st «6. Alarmnummer luchtvervuiling en mel- geluidshinder; tel. 2S262S. Flint: Pas sage: On her majesty's secret service met James Bond, 4 en 20.15 zaterdag 14. 19 en «•30, zondag 18.14 19 en 21.30. if.l j£7 dit gebied, die door verbeteringen elders steeds meer de aandacht op zich vestigen". Over de luchtverontreiniging zei ir. Wilton» dat de industrie niet de enige boosdoener is. Met tevreden heid maakte de voorzitter van de Ka mer van Koophandel melding van de activiteiten van de meet- en regel- kamer, die per 1 januari officieel in gebruik is genomen en waardoor van uit dertig posten metingen kunnen worden verricht. „De tot nu toe opgedane ervarin gen rechtvaardigen het vertrouwen, dat deze instelling aan de verwach tingen, zowel van de bewoners van dit district als voor de gevestigde industrie, zal kunnen voldoen". Nogal uitvoerig bleef ir. Wilton stilstaan, bij de gemeente Maassluis en met name bij de haven. „In de Maassluise haven viel in het afgelo pen jaar een belangrijke stijging in de sector binnenscheepvaart te con stateren. Deze omstandigheid, ge paard gaande met een stabiel haven- gebruik door de overige categorieën van scheepvaart waarbij het con tainervervoer een belangrijke plaats inneemt leidde in het afgelopen jaar tot optimaal gebruik van de be schikbare haven- en kaderuimten". „Dit ondanks de opheffing van de Maassluise nederzetting van L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst NV in het begin van 1969, waardoor het vertrouwde beeld van de be roemde „blauwpijpers" uit ons dis trict verdween", zo vervolgde ir. Wil ton. „Regelmatig terugkerende be richten over hun prestaties op de wereldzeeën zullen er voor zorgen, dat we met weemoed terugdenken aan de -tijd, dat de „blauwpijpers" in de haven van Maassluis nog zo goed pasten". Ir. Wilton noemde het meer dan ooit noodzakelijk dat definitieve ge gevens bekend worden gemaakt over de toekomst van de Maassluise ha ven, „speciaal ook gezien, de belang rijke functie van deze haven op het gebied van containervervoer. Dit laatste mede als gevolg van de snelle ontwikkeling bij het bedrijf Waling van Geest en Zoon NV". „De toekomst van de Maassluise haven", aldus ir. Wilton, „zal in hoge mate afhankelijk zijn van de beslis singen, die hopelijk spoedig zijn te verwachten met betrekking tot het toekomstige tracé van' de aan te leg: gen Deltadijk en de plaats voor een daarbij aan te brengen keerssluis". x;,Aan het, begin van,"zijn bede stond, ir. Wilton stil bij het .heengaan .van de heer Van Minnen in het afgelo pen jaar. Deze was secretaris van de Kamer van Koophandel. Hij noemde de overledene een voorbeeld van ijver, oprechtheid en medemenselijk heid. „Hebben we tegenwoordig moeite met het plaatsen van de kerk in ons leven, de heer Van Minnen heeft ons getoond wat het christen- zijn in onze maatschappij kan bete kenen". SCHIEDAM Geboren: Serge j I. z. v. G. A. de Jongh en S. H- A. Prlvée; Eelco J. z. v. J. Barendregt en I J. L. Bolhuis; Joyce C. d. v. C. L. van der Hul en S. J. den Dun nen: Joan E. d. v. R. Koster en G. Vreeke; Martin z. v. K. A. Levering en M. P. VI. Leemans. Overleden: J. de Jong, 76; C. M. M. M. Hoffmann, 78, wed. C. Lagendijk; M. Frank, 60. echtg. L. Ouwcndijk; P. G. Akkerman» 70; J. C. Romein, 71, wed. S. Lagendijk; A. L. M Meuwese. 78, echtg. H. J. M. van Thlel. A. "Winters, 69, echtg. A. van Asperen. Zoekt U een lamp die niet alleen prettig licht geeft, maar bovendien een gezellige huise lijke sfeer met een luxe tintje in Uw kamer brengt, dan ver wachten wij U nu in ons sou terrain. Daar verkopen wij deze klas sieke zwaar koperen vloer lamp met 3 onyx tussenstuk ken en fraai bewerkte voet. Een lamp met chique satijnen spankap rijk met goudgalon af gewerkt, nu voor bijna de helft van de normale prijs, voor nog géén zeven tientjes. koperen vloerlarnp Vrijdagavond om 6 uur begint in het souterrain de verkoop van deze klassieke* koperen vloerlampen met fraaie satijnen spankap in diverse kleuren, kompleet gemonteerd met fit ting, snoer, tussen schakelaar en stekker voor Elke vrijdagavond tot S uur open Duur van de opruiming 75 januari tot 5 februari Géén tef. of schrift, best. SCHIEDAM Woensdag 15 april zal de wielerbaan van de rennersclub Schiedam in het sportpark Harga in gebruik wor den genomen. Half maart zal een Rotterdamse aannemer de baan asfalteren met en vijf centimeter dikke asfaltlaag en in april kan dan voor het eerst op de baan worden gefietst. De officiële ope- VLAARDINGEN Het dagelijkse bestuur van Rijnmond heeft donder dag een werkbezoek gebracht aan Viaardingen. Het gezelschap werd in de morgenuren ontvangen door bur gemeester en wethouders in het stad huis. Alle gemeenten in het Rijn mondgebied worden bezocht door de bestuursleden van het openbaar li chaam. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Woensdag 11 maart krijgen alle bewoners van de Holywijk de kans op een directe confrontatie met burgemeester en wethouders. Op die dag belegt het college namelijk een hearing, waar de Holywijkbewoners al hun wensen en klachten kenbaar kunnen maken. In het verleden werden'deze hearings met succes belegd voor de bewoners van de Westwijk. SCHIEDAM Burgemeester H. Roelfsema heeft vanmorgen, vrijdag, de ere-medaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, op gespeld bij de hees- H. Homburg uit de Rossinistraat 36. De heer Homburg is vandaag 40 jaar in dienst bij de N.V. Schiedamse-„-.Distilleerderijen, ■waar hij de functie' wan' meesterkr. neché'Vervult. jt*t fü filmavond De Nederlandse cnrisle- IÏJIce Heisvereniging houdt vrijdag 30 Janu ari een filmavond in gebouw Atrium, Karei Doormanstraat 143. 20 uur. Ver toond worden kleurenfilms onder de titel: „Ontdek, de wereld", uit onder anderen Noorwegen, Joegoslavië, Groot- Britannlë rn Jeruzalem. Toegangsprijs een gulden. agent CJfROËN voor Viaardingen Maassluis cn omstreken V. HOGENDÖRPLAAN 139 - VLAARDINGEN' TEL. (010)341044, na 18..u., (010) 342281 VLAARDINGEN Vanaf donder dag mogen winkels in ijzerwaren, gereedschappen en aanverwante ar tikelen niet meer op maandagmorgen, gesloten zijn, maar op dinsdagmid dag. De verplichte halvedagalmting voor winkels in kleine dieren en hengelsportartikelen is vervallen. De verplichte vakantiesluiting voor de levensmiddelenbedrijven en de melkwinkels is eveneens vervallen'. De gemeenteraad van. Viaardingen heeft deze wijziging van de verorde ning op 8 januari goedgekeurd. VLAARDINGEN De 5?-jarige Vlaardinger G. V. moest donderdag met een gebroken dijbeen naar het Holyziekenhuis worden gebracht, na dat hij op de kruising Lobeliastraat- Goudenregenstraat met zijn fiets was gevallen als gevolg van de gladheid. Ook door de gladheid gleed donder dag een vrachtauto bestuurd door A. NL T. van de Maassluisedijk. De wa gen sloeg om en kwam 'aan de voet van de dijk met de wielen naar boven te liggen. De chauffeur bleek onge deerd. De wagen had lichte schade. Op andere plaatsen in de stad de den zich totaal zeven botsingen voor als gevolg van de gladheid. In alle ge vallen bleef de schade beneden de duizend gulden. Het lijnenspel van een goede stijHamp kan een verrassende eenheid vormen met uw interieur. Kies uit een veelzijdige collectie, de onze bijvoovbeeïth Electro Technisch Bureau VERHAGEN Binnensingel 165, tel. 342486, Vlaaraingcn Burgemeester en wethouders van Viaardingen bren gen te uwer kennis dat op vrijdag 30 januari a.S. van 17.00~-18.00 uur ten sfadhuize voer belangstellenden gelegenheid wordt geboden te nemen van de heer ais COMMISSARIS VAN POLITIE TE VLAARDINGEN, zulks in verband met zijn benoeming tot hoofd commissaris van politie te 's-Gravenhage. Korte Hoogstraat 16a - tel. 345006 - Viaardingen) flSCtff" m©©f* /(©US... TELEVISIE, RADIO, AFSPEELAPPARATUUR EN GRAMMOFOONPLATEN Hoewel na het asfalteren de baan bruikbaar is, ontbreekt nog iedere accommodatie. Het organiserend co mité van de wielerbaan Schiedam is echter allang blij, dat er, vanaf die datum kan worden gefiest. Het ligt namelijk in de bedoeling op 5 mei een wielerfestijn op de baan te hou den. Direct na de ingebruikneming zal men kunnen beginnen met de afbouw van de baan. Allereerst moet er een noolkantine komen voor ongeveer twee jaar» met een afmeting van 7.20 m. x 9 m. Binnen die twee jaar hoopt men te kunnen beginnen met de bouw van een permanente kantine, waarvoor de tekeningen al klaar zijn. Het geld voor de bouw ontbreekt nog. Ook zijn er al plannen klaar voor de binnenterreinen van de wieler baan. De gemeente zal in de eerste plaats moeten zorgen voor egalisering van de terreinen. Dan ligt het in de bedoeling op de grond drie tennis banen aan te leggen, waarop 's win ters water kan worden gespoten, zo dat Schiedam weer een ijsbaan rijker zal zijn. Voorlopig worden rondom de wie lerbaan alleen nog maar staanplaats gecrëerd. Het geld voor de bouw van zitplaatsen ontbreekt vooralsnog. Nauw in verband met de nieuwe wielerbaan staat een loterijverkoop. Al voor de Kerstdagen is men daar mee begonnen, maar er moeten nog 5500 loten worden verkocht. Geen wonder, want in totaal moet men 17.500 loten aan de man brengen. De trekking Wordt in september gehou den, of mogelijk eerder. Om dit laat ste te bereiken wordt zaterdag tus sen elf en vier uur een huis-aan-huis- actie gehouden om het restant van de loten nog te verkopen. Natuurlijk PLATENBONNEN balen bij: SCHIEDAM Als eerste in de,rij heeft de WD, afdeling Schiedam, de kandidatenlijst voor de gemeente raadsverkiezingen van dit jaar vast gesteld. Uit deze lijst blijkt dat de heer H. W. G. Hoek, thans lid van de raad, zich niet herkiesbaar stelt. In zijn plaats staat als nummer drie op de lijst de heer A. P. den Hon (36), die werkzaam is in een leiding- gevende functie bij Hoek' Zuurstof- fabrieken in Schiedam, waarvan het aftredende raadslid de he'er Hoek president-directeur is. Wat de nummers één en twee, be treft is geen wijziging tot stand geko men, zodat het in de lijn der "ver wachting ligt, dat drs. 3. Houtman en de heer G. P. Verhulsdonk, die bok ditmaal als nummer één en twee zijn geplaatst, in de raad zullen terugko men. Na de heer Den Hon staat ,de heer Ed. den, Brabander als nummer vir, de heer A. Unkel als nummer vijf en de heer P. Hoogendijk als nummer zes op de lijst. 1 Kom kjjhen in onze toonzalen cn zie hoe u kunt profiteren. Haast u 4r. Wm. Beukelszoonstraat 50 TeL 342363, Viaardingen Afd. Klassiek: ,N\vc Binnenweg 36 2 Verdiepingen stijlvolle interieurs .Bel: 2Sli0fi6-252'iSb ■viu>r clr i!raIi-\.'l't>i*-fnrm-ka:utop!ts af--

Trouw / De Rotterdammer | 1970 | | pagina 1