NA DERTIG JAAR... Nemen Schotten rol haven R'dam over? PP TOT m Verlate sneeuw P&O order in Japan Metaalindustrie: 800 gastarbeiders komen Uitnodiging werd benut voor demonstratie Inbraken shipcliandler Van Drom nu opgelost e Minder schepen verkocht in '69 Geen hogere subsidie Zweedse scheepsbouw Speciaal concert Grote Doelenzaal Schiedamse brand is vrij zeker aan p in gestolen kleren rond Leuzen op fontein in Willemstad MEVROUW BUITENE LEEFT HOBBY UIT 7* ABSTHYIIS DOLLE MIN A'S JNU OOK IN ROTTERDAM iï',- jtWrW i ROTTERDAM De myste rieuze inbraken, vernielingen en bedreigingen bij en van de ship- chandler Van Drom aan de Maaskade zijn opgelost. Maan denlang; is de oorspronkelijk uit België afkomstige familie Van Drom /geplaagd door inbraken, het vernielen van de ruiten van de zaak en brandstichting en ze]fs afpersing. Vanmorgen, maandag, is voor de officier van justitie geleid de 27-jarige mon teur/C. C. A. de J. Hij heeft be kend de dader te zijn van al deze misdrijven. BEPERKING MELKMEISJE i nE ROTTERDAMMER PAGINA 3 3 DINSDAG 10 FEBRUARI 1970 SCHOTLAND verwacht Rotterdam over een jaar of dertig naai de kroon te kunnen steken door de functie van „Poort van Europa" over te nemen, aldus een artikel in de HTC. Daarbij wordt er van uitgegaan dat de revolutie in de scheepvaart, die leidt tot het gebruik van steeds grotere schepen in vooral het transatlantische verkeer, 2ich zal voortzetten. Voor die schepen zullen het Ka naal en de Noordzee dan te smal en te ondiep zijn om gemakkelijk toe gang te verschaffen tot de belang rijkste havens. De maritieme ver houdingen zullen daartoe een drasti sche verandering ondergaan. Dat de tendens in de scheepvaart naar steeds grotere eenheden zich zal voortzetten staat voor de Schot ten vast, omdat het een economische eis is, die de rederijen geen andere keus laat. Het is een ontwikkeling die'ook niet door nationale regerin gen uit protectionistische overwegin gen kan worden tegengehouden en de overheden kunnen dan ook niets anders doen dan er voor te zorgen dat alle potentiële mogelijkheden voor de behandeling van de schepen van de toekomst worden aangewend. Door geografische omstandigheden bevindt Schotland zich in eet) unieke positie om de aanvoer van goederen voor Europa te behandelen, zo con cludeert een rapport van dc Scotish Council for Development and Indu stry, waarin dc resultaten van een onderzoek zijn verwerkt. Volgens hert rapport zal het echter wel een uiterste inspanning vergen om de uit die gunstige positie voort spruitende voordelen te benutten. Het zal noodzakelijk zijn tot om vangrijke structuurveranderingen te komen, waarbij het denken op veel TVE VERKOOP van Nederlandse sein- pen naar her buitenland lieefr in liet tweede halfjaar van 1969 een kleine lemggang ondervonden. In dc grote vaart is vooral minder verkocht en valt alteen liet afstoten van de laatste Oranje- Lijn schepen op. Met de verkoop van tie Prinses Maria en Prinses Emilia is deze lijn nu uitverkocht. De vraag naar moderne kustvaartui gen, gebouwd ua 1960, houdt nog aan. hoewel de eerste weken van 1970 rustig verliepen hetgeen een normaal verschijn sel is. De Nederlandse kustvaartvloot verminderde vorig jaar met 10 procent. Totaal wertl in het tweede half jaar van '69 39 schepen verkocht aart kopers uit 15 verschillende landen. Supervi sion Shipping Trading Company, in Rotterdam noteerde gedurende de maan den september en oktober een zeer grote stijging in dc Sloopprijzen met name in het Verre Oosten. grotere eenheden zal moeten zijn ge richt dan tot dusver in het Verenigd Koninkrijk het geval is. De traditionele noord-zuid stra tegie in de Britse economie zal plaats moeten maken voor een oost- -west strategie, die erop gericht is alle faciliteiten te scheppen die voor nauwere economische banden met het Europese vasteland onontbeer lijk zijn. Er zullen tevens waarborgen moe ten komen dat de ontplooiingskan sen, die de nationale industrie Volgens het rapport is er al een goede basis gelegd voor een voor spoedige ontwikkeling. Aan de Clyde die in de toekomst een centrale posi tie zal gaan innemen, is al een con- tainertermïnal gevestigd. Bij de Bri tish Steel Corporation is momenteel een plan In studie voor de stichting van een terminal voor ijzererts. Wil Schotland inderdaad in staat zijn mettertijd de rol van Poort van Europa te gaan vervullen, dan zal het noodzakelijk zijn dat alle krach ten worden gebundeld. Er zal een instantie in het leven moeten wor den geroepen die tot taak krijgt dc ontwikkeling te begeleiden en sti muleren. TJET NOG wat bleke zonnetje van de laatste dagen uiag dun doen vermoeden dat de win ter achter de rug is, bijgaande foto toont uim dat het nog altijd februari is. De fotograaf schoot zijn plaatje kort nadat een fikse sneeuwhui het bovenaanzicht drastisch wijzigde. De sneeuwlaag hield het gelukkig slechts enkele uurtjes uit om weer plaats te ma ken voor een zonniger aanblik. jQE direkties van P&O, Anglo Nomess en Mitsubishi Heavy 'Industries, hebben onlangs een contract getekend voor de bouw van twee OBO- earriers van 258.000 ton dw elk. De tankers zullen in de loop van 1972 moeten worden opgeleverd. De massagoed-schepen, die tot de grootste in hun klasse behoren, zullen m dienst komen bij Associated Bulk Carriers Ltd, een joint venture, in 1S64 door Anglo Norness en P O opgericht, i De schepen maken deel uit van een bouworder van in totaal tien OBO- carriers met een gezamelijk tonnage van 1,7 min. De totale eerder vertegen woordigt een waarde van ruim 510 miljoen gulden. De schepen zullen bij Westduitse, Zweedse en Japanse werven worden gebouwd. Door deze opdracht wordt de vloot van Associated Buik Carriers, die momenteel 25 schepen met een gezamenlijk draagvermogen van 1,3 min. ton telt, gebracht op 35 tankers met in totaal 3 min. ton dw. HJET heken tic silhouet van de ex-Willem Ruys in een wal benarde situatie. Het schip» dat nu voor de derde maat van naam veranderd is eerst heette het schip Achilla Lauro liep hij de RDM aan dc grond. De Aus- trails zoals de naam nu luidt, werd echter vrij spoedig met ver eende krachten vlot getrokken. Het schip is thans iu Panama ge registreerd. Na een periode van 30 maanden van investeringen in de schccpsbouw- industrie heeft de Zweedse rege ring een verzoek om hogere subsi dies afgewezen. De regering heeft bezwaar tegen een verhoging van die steun omdat een dergelijke handel wijze niet in overeenstemming zóu zijn met de EFTA overeenkomsten. Het feit dat in andere landen wel meer regeringssteun wordt gegeven speelde bij de beslissing geen i rol. De eventueel te verlenen garanties door de regering zouden uttsluatend gebruikt moeten worden vóór de modernisering van een bepaalde werf en niet voor het bouwen van nieuwe schepen, zo lichtte de rege ring haar besluit toe. De research afdeling yian de Zweedse scheepébouwindurrtrie zal naar alle waarschijnlijkheid, worden overgenomen door een semi-over- heidsinstelling terwijl te-nens dat 10-jarige contract tussen ,'Eriksberg Mek, Verkstaid A/B en t'/e regering met betrekking tot de -exploitatie van de Uddevallavarvet 'werf, dat in 1972 afloopt, niet verlengd zal wor den. ROTTERDAM De 'Grote Zaal van het Concertgebouw De Doelen was maandagavond prac- tisch geheel gevuld tijdesis het spe ciale conceirt, dat ten bate van de Biafraanse Kinderactie werd ver zorgd door de Chr, gemengde koren „The Young Credo Singers" en „Deo Cantemus" onder leiding van Arie Pronk. Na de Introïtus „Into - my heart" werd de avond geopend door de heer E. van Kapel, voorzitter van de „Young Credo Singers". Hij verklaar de, dat hét geld, dat dezA avond bij eengegaard zou worden, ter beschik king zou komen van de Stichting „Terre des Hommes". Samenaang van „Welk een vriend is onze Jezus" konden de toehoorders gsnieten van de massale koorzang on der de vaardige Arie Pronk. Een extra attractie was vervolgens (het optreden dat na de pauze werd gecontinueerd van de- bekende mezzo-sopraan Caroline van Hemert. Haar zang, begeleid door' Jan van Weelden, die tevens de orgelbegelei ding van de koorzang verzorgde, ver mocht sterk te imponeren. Niet minder boeiend was de even eens na de pauze voortgezette zang het trio „The Freedom Singers", die enkele Gospelsongs fraai genuanceerd ten gehore brachten. Het concert, dat tenslotte weer door deheer Van Kapel werd gesloten, wrtama samenzang van „Glory Glory Hallelujah" volgde, werd door de Te levisie opgenomen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De scheepswer ven en constructiewerkplaatsm krij gen binnen afzienbare tijd verster king van ongeveer 800 buitenlandse gastarbeiders. Het betreft 375 Span jaarden, 200 Turken, 190 Joegoslaven en 35 Marokkanen, van wie er voor vijfhonderd reeds de vereiste toe stemming is verleend. De komst van dit buitenlandse le gioen zal overigens geen grote invloed Uitoefenen op de vraag naar arbeids krachten -bij het Gewestelijk Ar beidsbureau in Rotterdam. Deze daal de in de loop van januari van 8325 naar 8117. Het aanbod van werk krachten steeg slechts met 39 tot 2821. De arbeidsreserve nam afgelopen maand toe in de bouwnijverheid {van 276 naar 388), de handel (van .142 naar 170) en de horecasector (van 188 naar 208). Het aantal werkloze huisschilders daalde van 300 tot 180, waarvan de meesten eind deze maand vermoede lijk weer aan. de slag kunnen gaan. In vele sectoren -bestaat overigens een toenemende vraag naar arbeidskrach ten. De problemen met 'betrekking tot de plaatsing van offiuieren, met name tweede en derde stuurlieden alsmede werktuigkundigen, 'bij de grote en kleine handelsvaart zijn vrij onver wacht opgelost. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Het is' vrijwel zeker dat de brand die zaterdagmorgen bij de n.v. White Spirit eni de distilleer derij „De graauwe herigst" van A. Daalmeijer aan de Schiedamse Raam voor ongeveer een miljoen schade 1 (heeft veroorzaakt is aangestoken. De Schiedamse politie heeft man opgespoord die vla k na het het uitbreken van de brand in de omge ving van het gebouw werd gesigna leerd, maar zijn alibi was van die aan aard dat hij niet 'als verdachte kon worden aangemerkt. Overigens is ook enkiele weken ge leden m het oanö ingebroken waarbij alle waterkranen opengezet en de af voerbuizen werden didhtgestopt. Ter wijl de politie in het kantoor na het alarm van een nachtwaker nog de smeulende resten van een begin van brand kon doven, brak zaterdagmor gen de grote brand uit; waardoor vier panden geheel of gedeeltelijk werden 'verwoest... .'--ti:- Het bedrijf, dat op beurspolis ver zekerd is, heeft elders, in Schiedam nog een vestiging, zodat'hét werk kan worden voortgezet. verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) 'Woensdag zag mevrouw Van .Drom een man lopen op het Burg. Hoffmanplein die een jack en een trui droeg gelijk aan die, die wa ren gestolen uit de zaak van haar man. Zij belde haar echtgenoot, die toen hü naar buiten liep, twee agenten zag. Samen reden zij naar het Burg. Hoffmanplein, waar De J. werd gearresteerd. Uit het onderzoek is gebleken, dat De J. ook enkele malen heeft inge broken in een constructiewerkplaats aan de Waalhaven waar hij in het kantoor vernielingen aanrichtte. Bij een groothandel heeft hij twee keer ingebroken en daar koffie en geld ge stolen. In het Kralingse Bos brak hij een consumptiewagen open en nam er een radio weg. In Amersfoort stal hij uit een auto een partij textielgoederen. Tenslotte heeft hij een dronken cafébezoeker meegenomen naar zijn woning en be roofd van een gouden polshorloge met gouden band, driehonderd gul- WILLEMSTAD De fontein bij het standbeeld van koningin Juliana in Willemstad op Curagao is gister avond met rode verf besmeurd. Er stonden leuzen opgeschreven tegen het besluit de benoeming van dr. Jonckheer ongedaan te maken. Een daarvan luidde: „Als dr, Jonckheer niet komt, zullen we brand stichten." den en een radio. In zijn woning werd een groot deel van het bij Var, Drom en in Amersfoort gestolen tex tiel gevonden. In de nacht van zaterdag op zon dag is de 36-jarige Zweedse zeeman W. S. F. bij het verlaten van een café aan de Veerdam aangevallen door enkele mannen die zajn colbertjasje over zijn hoofd trokken en zijn por tefeuille met f275 uit zijn binnenzak sneden. In de nacht van zaterdag op zon dag is aangehouden de negentien jarige Duitse matrooe H. V. B. uit Dortmund, die uit een etalage van een radiowinkel aan de Bas Junge- riusstraat een bandrecorder van ruim f1500 had gestolen. ROTTERDAM Een uitnodiging aan enkele ontevreden kunstenaars van coördinator A. J. Fibbe om in het C'70 kantoortje te komen praten, hebben deze kunstenaars en leden van het zogenaamde „ludiek kreatief sabotage centrum" aangegrepen om een minidemonstratie te houden. Dat gebeurde maandagmiddag bij het C'70 geboudtje. De demonstran ten hadden talrijke borden en span doeken. Onder gescandeerd gefluit lieten ze de kreet horen „WC 70, Rotterdam stinkt". Binnen spraken kunstenaars onder tussen met de heer Fibbe. Na afloop zei een wat moedeloze heer Fibbe: „Jammer, er valt gewoon niet te praten". Voorbijgangers kregen buiten allerlei pamfletten van de demonstranten. De demonstratie werd ten slotte creatief besloten met het ludiek werpen van toiletrollen. ■UB aOUOSEStNGa.SM-ROTTEBDW((.TEL1l«973-1MO»2 (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De Maasstad heeft nu ook „Dolle Mina's", zoals de moderne voorvechtsters van verdere vrouwenemancipatie zich tegenwoor dig laten noemen. In navolging van Amsterdam is maandag een actie groep opgericht. Doel: gelijkschakelen van man en vrouw op politiek, economisch, sek sueel, sociaal en cultureel gebied. Ac ties zullen worden gevoerd voor: gra tis kinderchrèches, openbare toiletten voor vrouwen, gelijk loon voor man en vrouw, legaie en gratis abortus, afschaffing van dubbele seksuele mo raal, gelijke status van man en vrouw, binnen en buiten het huwe lijk. In sociëteit „Asker', Haringvliet 96, wordt donderdagavond 12 februari een bijeenkomst gehouden, waar o.a. Dolle Mina's uit Amsterdam zullen zijn. Oprichtsters in Rotterdam zijn: Henriet v. d. Gaag, Famke Maso, Sietske van Putten, Didi Hovingh. nieuw beljerland Oud gerei, gem, 7 ds de waard. ROTTERDAM „De Vrker loopt niet, de Volendammer wel." Raadsel achtige woorden, die een alledaagse betekenis hebben in het atelier van Buvana, een p oppenkledingbedrijf aan de SpoorsingeL De eigenaresse, mevrouw Buitene, leeft daar al zestien jaar haar hobby het aan kleden van poppen uit. In grote opslagruimten staan honderder. pop pen in verschillende maten in dozen opgestapeld. Zij worden afgeleverd in speelgoed- en souvenirwinkels waar een pop in klederdracht nog altijd een zeer gewild artikel is. Wie goed kijkt, ziet dat aan elke pop onvoorstelbaar veel aandacht is besteed. Alle kledingstukjes, van de tricot-onderbroekjes met kantjes tot aan de schort van een melkmeisje, zijn met de hand vervaardigd. Er is een hele wand in vakken en laden verdeeld, waarin kledingstukjes op maat en soort zijn opgeborgen. Mevrouw Buitene trekt de laden open: „Dit zijn 350 gesteven Volen dammer kapjes." In andere laden be vinden zich die van het Schevening- se vissersvrouwtje, 't kapje van de meisjes in Staphorst, het hoedje van de boer op Walcheren, de poffer van het Bossche meisje Merije, het kapje van het Urker vrouwtje. Kapjes en petten, en alles wat no dig is om een pop aan te kleden onderbroekje, onderrok, schort, blouse, omslagdoek, de bloedkoralen ketting, het fluwelen tasje aan zilve ren kettinkje, fluwelen schoentjes mevrouw Buitene heeft het allemaal zelf geknipt, genaaid, gestreken met behulp van slechts één naaistertje in het atelier. Geen pop gaat zonder haar goedkeuring de deur uit Zij heeft zich be'f ^fkt tot Friese en Nederlandse klederdrachten. Het zondagse paartje uit Friesland is een juweel. Zoals bij de andere poppen is de klederdracht authentiek nage maakt, naar een bestaand kostuum. Zestien jaar geleden is zij daarmee begonnen om haar man, grossier in poppen, de helpende hand te bieden. Jarenlang heeft zij een atelier met twaalf naaisters geleid. Dat is haar teveel geworden en zij heeft het werk nu geminiseerd. Hoezeer haar manier van poppen- aankleden wordt gewaardeerd, heb ben ook koninklijke eigenaars van haar poppen laten weten. Toen Siri- kit, de koningin van Thailand, in ons land op bezoek was, kreeg Buvana de opdracht de poppen in klederdracht die Sirikit zouden worden aangebo den, aan te kleden. Een opmerkelijke zaak is. dat de poppen zich niet ge makkelijk uit laten kleden. Daar is ook nauwelijks behoefte aan, want het gaat niet om speelgoed, maar om pronkstukken die ergens worden neergezet. Niet alk kleder drachten zijn in trek. Urk en Stap horst worden met evenveel liefde ge maakt, maar spreken het publiek nauwelijks aan. Dat vraagt indruk wekkende hoofdtooien, kanten mou wen en schortjes. Zelfs de grappige Staphorster bloemetjes kunnen hier niet tegenop. Het „melkmeisje", met vlechten en rood-wit gestreepte schort doet het wederom erg goed. Slechts het hou ten juk, haar emmertjes en klompen worden niet in het Bunava-atelier vervaardigd. Mevrouw Buitene ont werpt ook wel een klederdracht cp speciaal verzoek. Zo is zij nu bezig met een Rotterdams weesmeisje, zo als 't er vroeger uitzag. Fen officieel kostuum is er niet meer van, me vrouw Buitene weet echter nog pre cies. wat de Rotterdamse weesmeisjes vroeger aan hadden. „Je zag ze iede re dag in de Westewagenstraat..." Een nieuwe hobby van haar is het vervaardigen van kostuums voor kin deren, zo origineel mogelijk. Voor kinderen van verschillende leeftijden heeft zij nu Volendammer kostuums in voorraad. De poppen krijgen ech ter alle voorrang: Marken, Goes, Walcheren, Den Bosch, Spakenburg, Staphorst, Urk, Friesland en Volen- dana liggen in blauwe dozen klaar. In maart is de grote afname, omdat dan het toeristenseizoen begint. Aan het grote overschotvan offi cieren is een einde gekomen en wel door 'het vrij grote verloop naar wal- functies en de geringere bezetting van de zeevaartscholen. Momenteel is er zelfs een vraag naar 113 officieren voor de grote vaart. TJIT EERSTE deel vandaag is een introduktie. Ik moet name- lijk even uitleggen wie ik ben en wat deze rubriek voorstelt. Want met ingang van deze week is het verschij ningsgebied van deze Lijn uitgebreid. Oolc de abonnees in de Hoekse Waard en op geheel Voome- Putten krijgen. Jan Krant nu vijf maal in de week voor hun neus. Ze hebben ruim vier jaar „Aan de'- Lijn" gemist. Dat valt niet meer in te halen en daar moeten ze zich dus bij neerleggen. Maar ze dienen wel even te weten dat ik in de vijfde jaargang nog altijd aan mijn Lijn hang om te babbelen. Over. gewone en ongewone dingen. En dat ze bij mij terecht kunnen met tips en yra-?ï:| gen. v ïKp Kijk, Aan de Lijn is „van alles:.:,'v. wat". De naam is eigenlijk ontstaan om aan te geven dat het hier gaat om een kolom waarin velerlei zaken te berde kunnen worden gébracht. Voorvallen, die and-r* de krant met halen en daarin verloren, zouden gaan. Kritischevragen,die we' op onze weg ontmoeten. Oproepen om hulp, suggesties van lezers (of van Jan Krant zelf), dié 'kijpnen bijdra-; gen tot verbetering van toestanden. U ziet wel, helemaal in een. afge--,.Y hakend kader zetten kan ik-die on derwerpen niet, DauT-oor is het ge bied té ruim. Als u maar weet;""dat""; er bijvoorbeeld geen politieke com- -mentaren, geen sportverslagen, geen theoiogische verhandelingen in zul- - Ier. staan. Eri dat het veel over Rot terdam zal gaan. Maar ja, Rott«7y§ dam is de „motor" van het Rijn- mondgebiéd. - /'.■■vL'.;® Bijna 70 pet van het bcvolkings- potentieel,- waar deze rubriek ver schijnt, is Rotterdammer. En dan zijn ér nog wel een tien procent.be- woners, die uit de Maasstad lcomen en zich daaromheen hebben gèves-i r tigd. Dat-neemt niét weg, dat .ik graag onderwerpen' krijg Van' „bui-;?; ten". U moet niet denken dat 'dit „winkeltje in de krant" bij voorbaat Rotterdams is. Ik probeer het Rijn- mondideaal te zien. Wat dit betreft, heb ik voor mezelf de Hoekse "Waard alvast maar „geannexeerd"..;. De naam Jan Krant, komt van, hét beeld, dat u in de kop van deze ru-Y briek ziet staan. Het staat in dei-hal van ons hoofdgebouw in Rotterdam en stelt een krantelezer voor, die met, de hand voor de mond kénnis neemt van de dingen, die in de we reld geschieden en die hij voor zich ziet op een krantepagina. '-I.I;if:Ji De man van het beeld, die geheel verbijsterd is van dat nieuws, kreeg intern de bijnaam „Jan Krant". Om aan te duiden dat het hier gaat ona j een rubriek die typisch de communi catie tussen 'kranf en lezer wenst te bevorderen werd de naam dus „Aan de Lijn met Jan Krant". Ziezo, u weet het nu ook, mensen uit Voor- ne-Putten en Hoekse Waard, Beleefd aanbevelend ik hoop vanu temogen lezen en horen.... "pVEN EEN grappig voorvalletje J-J waar eigenlijk een grote tragiek achter schuil gaat. Zaterdagmiddag ben ik even naar de opening van de v postzegelmarkt in de sprekershoék op het Schouwburgplein gegaan, 'k Wilde even van de filatelie-sfeer proeven. Niet zo verwonderlijk, per slot van rekening had ik u er zoveel over verteld. Bovendien zijn de fila telisten de eersten, die regelmatig gebruik van de sprekershoek gaan maken, twee maal per week, voor wie het nog niet wist, op woensdag van 12 tot 17 uur en op zaterdag van 10 tot 17 uur. Een initiatief, dat ik beslist toe juich, want ik vind dat er meer, veel meer op het Schouwburgplein moet gebeuren. Om nu nog even op die opening terug te komen: alles liep van een leien dakje, 't Was koud, dat wel, maar de vele belangstel lenden hadden een koude neus er best voor over. Hoe dan ook, wethouder J. Worst had net zijn openingsspeech gehou den en net wilde zijn echtgenote het groen-witte lint dat de toegang tot de postzegelmarkt versperde, door knippen, toen er een klein mannetje in een lange grijze jas naar voren, kwam. Hij wilde ook nog iets zeggen. Nou, dat kon- De microfoon werd iets naar beneden gebogen hij was immers niet zo groot enne ja toen kwam het hoge woord eruit: „Meneer de wethouder, ik moet zo nodig, maar waar...? Er is hier niets, op het plein niet, in de Lijnbaan niet... en m'n vrouw en kinderen..." De microfoon ging weer omhoog, en gelach overstemde de rest van het betoog. De wethouder beloofdela chend: „Wij zullen ons er over bera den." 'k Had enn beetje medelijden met het mannetje temidden van al die opgetogen filatelisten, die hun markt zo graag geopend wilden.zien. Enfin, je kan er per slot maar last van hebben. Zoals deze ,3olle Tinus"...

Trouw / De Rotterdammer | 1970 | | pagina 1