in ruimte nieuw bureau 28 Spijkers met voor kerk Groenoord 98 AGENDA Uitbreiding Nieuwe Mcitex OVERWINNING VOOR T. DE BRUYN Nieuws van de Spaarbank L OVERSLUIZEN LAMPEN ILANTINGA 1 i 1 M' Bestemmingsplan tuinbouwschool in raad Maasland Mr. Klaasesz en Abraham Kuyper -"rii.'H, E GARAGE Leerlingen Jan Ligthartschool kampioen extra voordelig! verkade ekskiusïef Films en dia's over wadden in het Stedelijk I i i I ss Vrijdag 1 mei 1970 opent Oversluizen zijn vierde zaak in interieurverzorging in winkelcentrum „De Loper", Holy- wijk. dagen j oversluizen M G. P. VAN BAAIEN Ir. OPENINGSWOORDEN HONDERDEN MODERNE KLASSIEKE ZAKELIJKE GEZELLIGE HIPPE ROMANTISCHE in de grote toonzaal van Boogaard. Loop gerust vrij in Loop gerust' vrij uit als extra Voorjaars Voordeel worden Lampen vanaf 75,— GRATIS VAKKUNDIG GEPLAATST SCHiEDAMSEWEG 41 VLAARDINGEN. IpflPI EXPOSITIES elke vrijdagavond «..lot 9 uur open Coca Cola in nieuw huis elke vrijdagavond ...tot uur ope vandaag morgen Trevira 120 cm breed Satindruk 120 cm breed k reukherstei lend Voorstel Betaal per pen J -Van Hogcncterplaan 45 Dirk de Derdelaan 41 Van de Hoek tot Vlaardingen MODE-OORD VOOR MANNEN MET EEN EIGEN STIJL mflfpltmirc v!aanhi»mmt8L0fS-3<32 DE ROTTERDAMMER PAGINA 5 VRIJDAG 3 APRIL 1970 K' E2' S 4 X Maassluise politie baadt Voor ons cn ook voor u een groot feest. Komt u ook over U wacht ccn leuke verrassing. m I VORM K K 'J R int»rieurv«fzorging n.v. vtaardLTgen FLOR1S DE VIJFDELAAN 136 TELEFOON 342382 VAN HOGENDORPLAAN 31 TELEFOON S45182 MEUBELSHOWROOM'. Dr. Wiardi Beckmansingel 3 5 Telefoon 348086 In onze nieuwe zaak in Holy wordt een komplete interieur verzorging met meubelen en woningtextiel. Geen wonder dat hoofdinspecteur J. de Jongh en zijn mannen (binnen kort komt er ook weer een vrouw bij) de dag van gisteren als een soort bc- SCHIEDAM De tweede day van de fancy fair voor de nieuwe gerefor meerde kerk in Groenoord is ook een groot succes geowrden. Ondanks sneeuw en lage tempera- Natuurlijk PI-ATENBONNEN talen bij (Van een onzer verslaggevers) fAASSLUISHet aan de Westlandseweg verrezen politiebureau, waarvan mr. J. Klaasesz, commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland, donderdagmiddag de officiële opening heeft verricht, behoort niet tot de gebouwen die bij hun ingebruikneming al te klein zijn. Het nu 32 koppen tellende politiekorps kan er in groeien, want het complex is opgezet voor een korps van 65 man. Die sterkte geldt voor een stad van ongeveer 40.000 inwoners en het zal nog tien a vijftien jaar duren voor Maassluis zover is. vrijdingsdag hebben gevierd. Temeer als men weet hoe gebrekkig het korps was ondergebracht in het historische pand aan de Markt. „Onze vreugde"; zo zei" adjudant G. Groeneveld dan ook toen hij namens het personeel een 17de-eeuwse Ben- theimcr trog met bloemen en planten aanbood, „kan alleen maar begrepen worden door hen die het oude ge- bauw hebben gekend." Korpschef De Jongh. voor wie het nieuwe politiepaleis een bekroning is op zijn volgend jaar voltooide loop baan, gaf uiting aan dezelfde gevoe lens toen hij ziin'korps vergeleek met een gezin dat jaren lang bekrompen gehuisvest is geweest ën nu het huis van ziin dromen betrekt. Een huis met volop logeerruimte... Om het in cijfers uit te drukken: in het oude gebouw had men de be schikking over een oppervlakte van totaal 200 m2, in het nieuwe is dat 1350 m2. De heer De Jongh gaf vervolgens een uiteenzetting over de indeling van het royale en functionele com plex. Voor de bijbehorende schiet baan verwachtte hij zelfs belangstel lingvan genabuurde korpsen. Een officiële openingshandeling is er gistermiddag niet aan te pas geko men, maar de openingswoorden wa ren er dan ook des te meer om. Burgemeester W. J. D. van Dijck i hield in de kantine van het nieuwe gebouw voor iiec bijna voltallige korps en een groot aantal genodigden, onder wie burgemeester mr. J. Heus- dens van Vlaardingen, een langdurige' verhandeling over hel wel en wee van zijn gemeente. Naar aanleiding van dat betoog zei mr. Klaasesz, toen deze eindelijk zijn toespraak mocht houden: „Velen on zer die hoorden zullen zich hebben afgevraagd: waarvoor zijn wij hier eigenlijk bij elkaar?" Aangespoord door de pluim van mr. Klaasesz toen deze in 1067 de Maas sluise sporthal opende: „Bescheiden heid is u eigen" had de heer Van Dijck ditmaal het uit 195G daterende rapport van ir. Lange „Randstad en Delta" als uitgangspunt voor zijn re de genomen. Volgens die visie, die gedeputeerde staten van Zuid-Hol land destijds tot de hunne hebben ge maakt, zouden Maassluis en Maas- luren voor de tijd van het jaar trok ken gisteravond ook weer tal van Schiedammers naar de zalen van de Gnedc Havenkerk aan de Wertfran- kelandsedijk om daar daadwerkelijk deel te nemen aan de vele activiteiten die maar een doel hebben namelijk om geld in de la te brengen voorde nieuwe kerk aan de Zwaluwenlaan. De fancy-fair wordt ook vanavond en morgenavond gehouden. De ope ningstijd is ook dan om half acht. MAASLAND Wanneer de raad met het betreffende voorstel akkoord gaat zal in de vergadering van dins dag 7 april het bestemmingsplan Land- en Tuinbouwschool worden vastgesteld. In het oorspronkelijke plan heeft i de grond waarop de school is gepro- j jecteerd een agrarische' bestemming zonder bebouwing. Nu aan de j groenstrook in het plan Comman deurspolder een recreatieve bestem ming is -gegeven vormt het plan een gunstige afronding van het geheel, zo menen B en W. Het schoolgebouw zal nu namelijk geheel worden begrensd door tuin- en groenvoorzieningen. Omdat de bouw van de school slechts een klein gedeelte van het plan Com- mandeurspoider in beslag zal nemen, behoeft dit volgens B. en W. niet op bezwaren te stuiten. Bezwaarschriften die zijn binnen- gekomen tegen het plan betreffen hoofdzakelijk de angst. dat. het agra- dsche bedrijf schade van de bouw zal ondervinden. Omdat B. en W. geloven dat de onderhandelingen met de re clamanten over aankoop van hun be drijf spoedig tot overeenstemming zuilen leiden, stellen zij de raad voor de bezwaarschriften ongegrond te verklaren en het bestemmingsplan voor de school vast te stellen. De raad zal zich verder bezig houden met enkele voorstellen be treffende de aan- en verkoop van grond en het beschikbaar stellen van een krediet van ƒ21.110 voor de aan leg van een hoofdriool door de ge meente. Als onderwijskrachten aan de nieu we openbare lagere school stellen B. en W. voor de heer G. de Jong uit Maassluis en mejuffrouw J. W. Leu- verink uit neeöe. mjMM SCHIEDAMSEWEG 57(5) TEL 343378 VLAARDINGEN iand voor 1981! onoer cén noemer ge bracht moeten zijn en 12.500 nieuwe woningen moeten hebben. Aan de hand van cijfers van de tot dusver gerealiseerde woningbouw re kende burgemeester Van Dijck de voorzitter van het dagelijks bestuur der provincie voor dat Maassluis hierop heeft aangewerkt. „En niet omdat het zelf zo graag wilde: „Wij hebben gewerkt als trou we'gezagsdienaars". „In de jaren '60-'70 zijn 5600 wo ningen klaar gekomen; nu in het vol gende decennium nog 6500, dan zijn, niet wij, maarg.s. gered". Maar mr. Klaasesz zag het allemaal wat betrekkelijker. Hij vond dat plannen er nueenmaal zijn óm zo af en toe eens op de helling te worden gezet en kapittelde de heer .Van Dijck dat hij zich niet steeds op het plan Lange mag blijven beroepen als .hij een blik in de toekomst slaat. En toen de commissaris later wat dieper inging op de taak van de poli tie en daarbij het ontwerp van de nieuwe politiewet ter sprake bracht, maakte hij de opmerking dat burge meester Van Dijck beter de minister van binnenlandse zaken had kunnen verzoeken het nieuwe politiebureau te komen openen. „Dié kan namelijk een blik in de toekomst slaan." Het Maassluise politiebureau is een schepping van de Zwolse architect H. Mastenbroek BNA. Bouwer was het Rotterdamse aannemingsbedrijf N. v. Muys en De Winter. Op 21 augustus 1969 sloeg buregmeester Van Dijck de eerste paal. Met de bouw was 2,5 mil joen gulden gemoeid. Ter gelegenheid van de opening zijn in verscheidene lokaliteiten van het gebouw expositie ingericht van oude en moderne politie-attributen en collectie foto's. Schoolkinderen uit de Componisten wijk nebben één kamer volgehangen met tekeningen die op het verkeer betrekking hebben. Aan de afwerking en het fraaie damast kan iedereen die van avond naar onze bedden-afde ling komt wel zien, dat dit dure matrassen zijn. Nu verkopen wij deze fraaie 2-persogns merkmatrassen van een uitstekende kwaliteit poly- aether, in twee maten, door elkaar voor'een sterk verlaag de prijs.voor nog géén hon derd gulden. merkmatrassen 2-pensoorss 120 x 190 cm x 190 cm Vrijdagavond om 6 uur begint op de eerste etage de verkoop van een partij merkmatrassen van hoogwaardige kwaliteit po- lyaether, 2-persoons, keus uit diverse uitvoeringen, verschei dene fraaie damasten en de breedtes 120 en 130 cm, door eikaar voor Ook maandagmorgen open Géén tei of schrift best SCHIEDAM Burgemeeste H. Roelfsema opent volgende week don derdag de nieuwe fabrieksuitbreiding van de Coca Cola botterlarij. Het nieuwe gebouw staat op de grens van Rotterdam en Schiedam aan de 's- -Gravelandseweg 39 De opening, die volgens de NV Bot- telo erg origineel zal zijn, wordt ver richt om kwart voor drie. Gordijnstoffen uit de betere series (de normale prijzen va riëren van f 6,98 tot f 14,25} brengen wij nu voor een prijs, die het voor iedereen mogelijk maakt, na de schoonmaak deze kiasse gordijnen op te hangen. Kies uit deze fraaie stoffen: Trevira in modern dessin, 120 cm breed, in 2 ieuke kleuren en kreukherstellende Satindruk gordijnstof in prachtig klassiek dessin, eveneens 120 cm breed. Beide stoffen kosten nu per meter nog géén zes gulden. Vrijdagavond om 6 uur begint op de 1e etage de verkoop van 2 prachtige overgordijnstoffen, Trevira en Satindruk, stoffen uit de betere series, 120 cm breed, nu door elkaar per meter 5 Ook rnaandêgmorfon open Géén tel of schrift bést. (Vanen onzer verslaggevers) MAASSLUIS Mr. Klaasesz laas tot gisteren in zoverre een vreemdeling in het Maassluise Jeruzalem dat hij niet wist dat dr. Abraham Kuyper in die stad is geboren. Maar toen burgemeester Van Dijck in zijn opsomming van gro te voorzieningen die in Maassluis zijn en worden gerealiseerd ook de toekomstige bouw van het kerkelijk en. .sociaal-cultureel ontmoetingscentrum had ge noemd, reageerde de Commissaris der Koningin verbaasd: „De stak ker zou zich in zijn graf omkeren wanneer hij hoorde wat hier op kerkelijk gebied aan de hand is". En de uitleg die de burgemeester aan het begrip ontmoetingscen trum had gegeven was, naar mr. Klaasesz wist, beslit niet die van Kuyper. En verder had de commissaris nog een uitspraak van Kuyper voor burgemeester Van Dijck: „Het boetekleed siert de man". (Hij bedoelde te zeggen: „Het boetekleed ontsiert de man niet" - red.). agent CITRÓËN voor Vlaardingen Maassluis en 'omstreken v. HOGENDORPLAAN 139 - VLAARDINGËN -TEL:-. (31Q) 341Q44, na 18 u. (Q10) 34 22"é.l Weeshuisplein 18: Fancy-fair Clubhuis De Haven. 19.30. O bad ja: „Open huis", sociëteit De Stoof, 19. Pniëikerk; Kom zing met ons, 11 Muzanda: discoavond club in the mood, 19.30. Weeshuisplein 18: fancy-fair clubhuis De Haven, 14.30 en 19.30. KANTOREN Dagblad "De Rotterdammer", bijkan toor Schiedam: Lange Kerkstraat 82, tel. 26Ó382; redactie: R, M. van Houwelingen, Julianalaan 84, tel. 265764; klachten be zorging: Joh.- Grönefeld, Singel 93, iel. 263538, 18.30-19.30, zaterdags 18-19 uur. Bijkantoor Vlaardingen: Smalle Haven straat 11tel. 346775; redactie: J. Jille, tel. 351905; klachten bezorging: H. Verheij, Diepenbrockstraat 41tel. 343345. Alarmnummer voor luchtvervuiling en mel ding geluidshinder voor Schiedam en Vlaar dingen: tel. 262626, (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De ge meenteraad .heeft gisteravond met zeventien tegen elf stemmen besloten gedeelten van de Ko ningin Wilhelminahaven Z.O.Z. en van de Vishalstraat aan het openbaar verkeer te onttrekken en enkele percelen gemeente grond in dit havengebied over te dragen aan de Nieuwe Matex NV. Dit bedrijf wil hier het tankpark uitbreiden. Dit besluit betekende een overwin ning voor B en W en met name voor wethouder de Bruijn, die het drie ënhalf uur durende debat over dit voorstel het hoogtepunt van de bijna voorbije raadsperiode noemde- Dc diepere achtergrond van het de bat was een dreigend conflict tussen de Nieuwe Matex NV en Havenbe drijf Vlaardingen-Oost, waarvan de Visserij Maatschappij Vlaardingen NV de dupe zou worden. HVO kwam namelijk met planner, de werf-Figee uit te breiden, toen het verzoek van Nieuwe Matex NV bij de gemeente was ingediend. Het havenbedrijf vroeg optie op een kaderuimte van 81 meter, waar voor een dok zou worden gebouwd. Een deel van deze kaderuimte ligt voor de panden van Nieuwe Matex NV, een deel voor die van de Visserij Maatschappij Vlaardingen NV en een deel op de grond, die nieuwe Matex NV graag wilde kopen, respectieve lijk in erfpacht hebben en huren. In de vergadering van gisteravond bleken de protestantse en de liberale fractie de kansen voor HVO te willep. openhouden, terwijl wethouder De Bruijn juist de Nieuwe Matex NV de hand boven eht hoofd hield. Hij kreeg steun van de socialistische en de katholieke fractie. Het verweer van dc PCG-fraetit mondde uit in een voorstel van de heer G- Wapstra, dat beoogde eerst met alle belanghebbenden op de oos telijke helft van de Koningin Wilhel minahaven om de tafel te gaan zitten „om de belangen van alle partijen' tot zijn recht te laten komen". Wethouder De Bruijn trok alle re gisters open om de PCG- en VVD- -fractie, alsmede enkele weifelende socialisten ervan te overtuigen dat het in het belang van de gemeente was deze percelen grond en water aan de Nieuwe Matex over te dragen. De beschoeiing van de kade is na melijk hard aan vernieuwing toe. Wanneer de gemeente deze grond in eigen beheer zou houden, zou ook de miljoenen guldens, nodig voor de ver nieuwing van de kademuren, voor re kening van de gemeente komen. „Willen wij de Visserij Maat schappij Vlaardingen NV hetleven niet onmogelijk maken, dan kunnen wij niet ingaan op de wensen van IHVO. Uitvoering van de plannen van de Nieuwe Matex NV vormen voor het visserijbedrijf weliswaar een be lemmering, maar door bepaalde toe zeggingen van onze kant èn van de Nieuwe Matex is de situatie niet zo somber als de bezwaarschriften zou den doen geloven", aldus de wethou der. D heer Jac- van der Linden (kath.) vond dat de heer Wapstra zowel de kool (HVO) als de geit (visserijbe drijf) wilde sparen. „Dat kan niet. Dat betekent dat we de klok terug zetten," De heer J. Madem (lib.) zei het logisch te vinden dat ook HVO wil uitbreiden. „Dat is een goed recht van dit bedrijf en daarom steunen wij het voorstel-Wapstra-" Nogmaals verklaarde wethouder De Bruijn dat aanvaarding van het voor- stei-Wapstra weinig verstandig zou zijn. Hij was van oordeel dat pas een. gesprek op gezonde basis mogelijk is, wanneer het voorstel van B en W zou worden aanvaard. „Als ons voorstel wordt teruggeno men, gaat de Nieuwe Matex opnieuw studeren en dan kon er wel eens heel wat anders uit de bus komen. Aan vaarding door uw raad betekent een besparing van miljoenen guldens," 'De heer De Bruijn bleek tenslotte de meeste raadsleden te hebben over tuigd. Het voorstel-Wapstra werd verworpen met negentien tegen ne gen stemmen- Voor stemden de pro testantse fractie met uitzondering van. de heer J, Ligfchart en wethouder A, p. weeda, alsmede de VVD-fractie- Baama werd het voorstel van B en W om gedeelten van de Koningin Wilhelminahaven Z.O.Z. en van de Vishalstraat te onttrekken aan het openbaar verkeer en percelen grond en water bij dze verbindingen over te dragen aan de Nieuwe Matex door de raad aangenomen met zeventien stemmen voor en elf tegen. Puur gemakkelijk. Uw salaris rechtstreeks op 'een spaar- girorekening van de Bonds spaarbank. De Bondsspaarbank verricht al uw girale betalingen - ook „periodieke"opdrachten - kosteloos. Voor de moderne „contante" betaling verschaft de Bonds spaarbank TT gegarandeerde betaalcheques. Van alle beta lingen (ook der cheques) ontvangt 17 een dagafschrift. Zó weet U waar uw geld blijft. Betaal per pen. gemak kelijk en overzichtelijk. Neem een spaargirorekening bij de Bondsspaarbank. l Bondsspaarbank Vlaardingen Hoofdkantoor: Schledanjsevreg 13/11 -Bijkantoren: Rijdend bijkantoor: Wijk Holy (Midhai - Vaartland) VLAARDINGEN In de Immanuëlkerk wordt zondagmorgen om tien uur een Jeugddienst gehouden, waarin ds. A. J. Hoorn zal spreken.over het thema „een dag om Je voort te planten". Er zal In deze dienst geen geld worden gewaagd, maar wel tijd voor allerlei doeleinden. Middesl een stencil worden de aanwezigen hierover Ingelicht. Het is de eerste jeugd dienst in de Immanuelkerk, die niet onder leiding stoat van ds. van Veen. VLAARDINGEN Twee leerlin gen van de Jan Ligthartschool zijn erin geslaagd ai» eersten te eindigen op de te Venlo gehouden Nationale Schol ierenkampioenschappen Tafel tennis, waarvoor zij waren uitgeno digd door de commissie Jeugdzaken van de Nederlandse Tafclteiinlsbond. Het zijn Hans Jaap Oppenheim en Robert Jan Fuchs, die in de afdeling lagere scholen kampioen van Neder land zijn geworden. Beide jongens zijn lid van de tafeltennisvereniging Intiem '55. de heer G. V, apenaar juniorsecre- taris van Intiem, die het team had samengesteld en voorbereid op de wedstrijden had het met nog enkele' andere teams begeleid naar Venlo. Vanzelfsprekend, was hij zeer tevre den over hetbehaaide resultaat. De winnende Jan Ligthartschool had het voordeel, te kunnen beschik ken over twee sterke spelers. De meeste teams bestonden uit een ster ke en een minder sterkere speler met als gevolg' dat geen maximum resul taat kon worden geboekt. Een fraaie beker is nu het eigendom geworden van de school aan de Jan Ligthart- straat. 9 MAASSLUIS —.De heer O. I'. Thoofi, is gedwongen zijn zetel voor de fractie van de WD in de gemeenteraad beschikbaar te stellen wegens verhuizing naar elders. Prachtige bootie met geheel leer bovenwerk. Sterke rubberzooi, slechts Rotterdam Binnenweg 10, Nwe Binnenweg 379 Groene Hiliedijk 262 Putselaan 230 Kat Lagedijk 423, Schiedam Hoogstraat 2 Vlaardingen Liesveld 16a Dordrecht Breda Tilburg Den Haag Leiden Mannen die weten dat sleur de fleur uit elke garderobe zal houden, kiezen 'uit de moderne mannenntode-kol- lektie bij Verkade Ekskluaef. In de ontmoeting met ande ren blijkt dan hoe Uw mode- kijk bewonderd wordt. SCHIEDAM Jau van de Kam vertelt vanavond, vrijdag, in de aula van het Stedelijk Museum aan de hand van films en dia's over zijn avonturen op en om de wadden. Hij doet dit ter gelegenheid van het ver schijnen van zijn boek „Op de grens van land cn zee" portret van de Wadden". Kaarten zijn voor twee gulden per stuk verkrijgbaar bij de boekhandels Ila, Van Leeuwen. Niemantsverdriet, Rebers, Roodbol en bij de S.G., het WV en aan het museum. Dit weekeinde is de laatste gele genheid voor het bezichtigen 'van de tentoonstelling van.speelobjecten van Rob Figee. De tentoonstellingen van de Algemene Fotokring en „Op de grens van land en zee" veertig foto's n.a.v. het boek van Van de Kaïn blijven nog tot 20 april:

Trouw / De Rotterdammer | 1970 | | pagina 1