im&mm Trevïraf r Prinsemolen wordt gerestaureerd Sparfhuis Canhvm U0mwm91 Aantrekkelijk concert en Hermandad i form Eerste steen gelegd voor Sionslcerk Kampeerseizoen in De Hoek geopend Grammofoonopname voor herv. Westerkerk R. LANGERAK HEES VLAG Nog deze zomer voltooid Gewonden bij vechtpartij Ds. J. Hindriks: „Afscheidsdienst kostbaar uur" Moeilijkheden bij rk-zielszorg in Alexanderpolder Nederlander op Rij n verdronken enorm i Derde EEG-fotoprijs voor Rotterdammer in reliëf en imprimé dessins 14$ cm breed heiti u ttl in hei niotnce tjóivwst r Vakbeweging sticht overlegorgaan PAGINA 3 MAANDAG 6 APRIL 1970 nu beduidend goedkoper het is de moeite neon tilt hoek van Oidenbameveidlsfiaat HSf DIVIDENDEN OOSTZEE EN HILLEGERSRERG Stop dat driftige draven, meubelzaak in, meubelzaak uit. Er is een snellere en veiliger weg naar het interieur van uw hart. Het Grote Meubelboek van Top-Form laat u de grootste en veelzijdigste meubelcollectie van Nederland zien, U ontvangt dit waardevolle boekwerk gratis van De Stam. Afgesproken, u belt even op of u komt het meteen ophalen. waar gezelligheid begint vrijdagavond open nubeduidend goedkoper CAPELLE AAN DEN IJSSEL In de volle hervormde Dorpskerk hing zaterdagavond de spanning van de grammofoonopriame. Het concert zou worden opgenomen op een langspeelplaat, waarvan de opbrengst wordt bestemd -voor de restauratie van de hervormde Westerkerk. Men was zo verstandig geweest de meeste nummers Ln de loop van de dag op te nemen, hetgeen volgens Aad van der Hoeven, in wiens handen de leiding berustte, al moeite genoeg had gekost. 0F ROTTERiDAiMMER jjICETezamen met tien landge noten heeft de Rotterdamse fotograaf j Snoek, Breedveldsingel 13, in Nice uit handen van EEG-directeur-gene- raal een prijs mogen ontvangen voor ziin deelneming aan de vierde grote foto-, dia- en filmwedstrijd. De heer Snoek kreeg de derde prijs in de categorie zwart-wit foto's senio- jen. Zijn prijs hield voornamelijk in dat hij als gast van de EEG een week in Nice mocht doorbrengen tijdens het Europhot"-congres. Andere Nederlandse hoofdprijswin naars zijn Frans liastiaans uit Mheer met een tweede prijs in de categorie zwart-wit foto's junioren, J. de TE- cluse uit Leiden met een tweede prijs in de categorie film senioren en Ma- jinus van Kuier uit Hilversum met een derde prijs in de categorie films junioren. Binnenkort naar een verjaar dagsfeestje.....' dan toch zeker niet weer met dat zelfde japon netje van de vorige keer. Maak zelf een voordelig jurkje of pakje. Nu verkopen wij voor een extra lage prijs een prachtige kwali teit Travira 2000 Jersey in d - verse unikleuren w.o. lila, geei; bleu en in vele meerkleurige imprimédessins. Een prachtige kollektie stoffen uit de serie van 19,75, nu per meter voor nog géén veertien gulden. 1 m Morgenvroeg om uur begint op de parterre de verkoop van het prachtige Trevira 2000 Jer sey in een gróte kollektie kleu ren, o.a. üla, geel, wit, bleu, enz. en in vele meerkleurige imprimé dessins, 140 cm breed, nu per meter (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Na een vrij lange periode van afwachten wordt thans hard gewerkt aan de algehele restauratie van de Prinsemolen aan de Rotte in Hil- legersberg. Het Hoogheemraad schap Schieland schat de kos ten op 80.000. Hiervoor zal de uit 1648 daterende watermolen onder meer een nieuw rieten dak krijgen. Ook de roeden, van de molen worden vernieuwd. Zij zullen speciaal hiervoor uit Gronin gen worden aangevoerd. Na de res tauratie, die deze zomer voltooid moet zijn, zal de Prinsemolen weer dn oude glorie zijn hersteld. Het werk wordt uitgevoerd door de firma J. de Gelder uit Arkel, een on derneming die gespecialiseerd is in het repareren van molens. Ook krijgt de molen weer een vaste bewoner in de persoon van molenaar G. v. d. Torre. Binnenkort zullen ook aan de Een- drachtsmolen ongeveer even oud als de Prinsemolen reparaties worden uitgevoerd. Ook maandagmorgen open Géért tat. of schrift, best. BOTTERDAM Bij een vechtpar tij in het West-Indische restaurant Leslies International op de Maurits- singel zijn zondagavond drie gewon den gevallen, van wie twee ernstig. Twee Surinamers werden kmet een mes in de buik gestoken door een Zuid-Slaviër. Zij werden opgenomen in het ziekenhuis Dijkzigt. De Zuid- slaviër kreeg een hoofdwond. Er wa ren geen bezoekers toen de ruzie ont stond. De eigenaar, L. de Freitas, was in de kelder toen hij hoorde schreeu wen. Hij ging naar boven en trof de twee Surinamers gewond aan- De da der vluchtte naar buiten. Een van de siachtoffrs is perso neelslid van het restaurant. De ander zat te eten. ROTTERDAM De politie harmo- nievereniging Hermandad heeft za terdagavond voor een uitverkochte Doelen samen met de Koninklijke Zangvereniging Haastrechter Staar een aantrekkelijk concert gegeven. Het was een zeer afwisselend pro gramma, mdt zowel werken van Haydn, Verdi, Keuning, Khatsehatu- rianen spirituals. Onder leiding van Martin Koekei- koren begonnen de Maastrichtenaren met het gedragen, en stemmige O Bo ne Jesu van Da Palistrina. Van Haydn en Mendelssohn volgden wat opgewektere speelse melodieën. Ver rassend was het moeilijke werk van Keuning „Man is a tool using ani mal". Hierbij zong de bariton Piet Blom enkele soli en zorgden leden van Hermandad voor het slagwerk. Het werd een boeiend stuk muziek hoewel niet steeds geheel vlekkeloos inde maatvoering- Hermandad nam het eerste deel na de pauze voor zijn rekening. Na en kele pittige marsen volgde een klas siek aandoend lyrisch stukje muziek, de "Symphonic in een beweging" van de Fransman L. E. Jadin. Goed in het gehoor lagen uiteraard drie liederen van Mastreechter Staar rian. Hermandad speelde zich vlot door de vooral ritmisch moeilijke passages. Een proeve van bekwaamheid legde Hermandad af met „Man of many parts" en „Badinage for brasses", verrukkelijke Amerikaanse showinu- ziek met soli van de diverse groepen instrumenten. Het programma werd besloten met drie liederen van Maastreechter Staar en Hermandad samen. Vooral het ROTTERDAM De dagelijkse be sturen van de plaatselijke vakcentra les van NW, CNV en NKV gaan een Plaatselijk overlegorgaan voor Rotter- dam vormen. •?et bestuur zal bestaan uit de voor zitters en secretarissen van de vak centrales, het overlegorgaan zelf om vat de voltallige dagelijkse besturen. Voorzitter voor het eerste jaar wordt de heer J. v. d. Ham van het hv V, secretaris de heer P. A. L. Lekkè wn het NKV. Het is de bedoeling dat dit overleg orgaan nagaat welke aangelegenheden w gemeenschappelijk overleg zouden kunnen worden bezien en op welke manier in daarvoor in aanmerking jOOpde zaken met een gemeenschap je* standpunt kan worden opge- eerste, het „Cori di rebelli montebari e banditi" uit de opera Emani van Verdi werd boeiend en gaaf vertolkt. ROTTERDAM Vrijdag heeft de firma De Waard het cokes-bunkerge- bouw van de oude gasfabriek aan de Galileistraat opgeblazen. De operatie, die volgens plan verliep, was geheim gehouden om bij het spectaculaire werk niet gehinderd te worden door omstanders. De ontmanteling van de gasfabriek aan de Keilehaven, die sedert april 1967 buiten gebruik is vordert snel. Het centraal ketelhuis is ontmanteld de stokerijen zijn praktisch verdwe nen, rrfet het produktiegebouw wordt nu haast gemaakt, de tweede kolen bunker, die nog hoger is dan die nu opgeblazen is, zal begin mei tegen de grond gaan. (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM —r „Een kostbaar uur", noemde ds J. Hindriks, gere formeerd predikant, zijn afscheïds- dienst zondagavond in de Nieuwe Oosterkerk. hebt het er met zijn allen naar gemaakt dat het zowel mijn vrouw als mij bijzonder moei lijk valt Rotterdam te verlaten", zo vertelde hij de gemeenteleden, die deze dienst in groten getale bijwoon den. In de Dienst des Woords haaide ds. Hindriks de eerste preek van Johan nes de Doper aan: „Zie het Lam Gods dat de zonden der wereld wegneemt". „In. deze preek wijst hij met de vin ger aan waar u moet zijn en zegt daar ligt uw heil, uw vrede, uw leven en ook uw toekomst, En daar wil ik u in deze laatste dienst nog eens op wijzen" aldus ds. Hindriks. „Ik vraag me wel eens nf", zo vervolgde hij, „wat heb ik nu eigenlijk gedaan. De kern van mijn leven als predikant is altijd geweest de mensen, of zij nu in Brabant, Zeeland of Zuid-Holland woonden, te zeggen: kijk goed uit uw ogen, gebruik die ogen en zie het Lam Gods." Woorden van dank voor alles wat ds. Hindriks in de twintig jaar die hij in Rotterdam heeft doorgebracht, heeft gedaan, spraken ds. h. W. A. Rijper namens de kerkernad, ds. J. Vrolijk namens de classis, ds. R. Krol namens de zending en de heer K. Eikelenboom namens de wijkraad. ROTTERDAM Pastoor H. Bou- mans heeft zondag zijn parochianen in Capelie aan den. IJssel officieel ge meld dat hij terugtreedt en dat hij zich in de toekomst zal bezig houden met de zielszorg van Surinamers. Zijn heengaan houdt verband met moeilijkheden binnen het katholieke pastorale team dat onder leiding van assistent-deken J. van de Haak werk zaam is in de Prins Alexanderpolder en in Capelie. n een brief aan het bisdom heeft de meerderheid van dit team aange drongen op wijziging in de groep zielszorgers voor Ommoord, Alexan- derstad en Capelie. Dertien leden van dit team van vijftien hebben reeds eerder bezwa ren naar voren gebracht tegen de twee overigen, pastoor Boumans en pastoor Th. A. Tulen van Alexan- derstad. Vicaris drs. W. M. I. van den Ende van de bisschoppelijke adviesraad heeft toen bij pastoor Boumans er op aangedrongen dat deze zijn functie ter beschikking zou .stellen. Verwacht wordt dat ook pastoor Tulen binnenkort zijn functie ter be schikking zal stellen. ROTTERDAM De machinist van de Nederlandse sleepboot Damco 18 uit Rotterdam, is zaterdagavond op de Rijn bij Kehl (Baden-Wurttem- berg) overboord geslagen en vermoe delijk verdronken. Het slachtoffer is de 27-jarige Cornelius van der Fee ken. Een opsporingsactie bleef zonder resultaat. De vrouw van het slachtoffer en hun kind voeren mee op de Damco 18. AMSTERDAM De directie van de Stoomvaart-maatschappij Oostzee zal op T, aprl! tijdens de jaarlijkse vergadering van aandeelhouders, voorstellen, over het boek jaar 1969 een dividend uit te keren van elf procent (onv). In aansluiting hierop deelt de directie van de Stoomboot maatschappij Hiïlegersberg mee, direct na het vaststel len van het dlviden van Oostzee een daar op gebaseerd 1 nterimaivid'end te declare ren. Indien de voorgestelde elf procent goed gekeurd zal worden, wordt het interim-di vidend bepaald op 29 procent (otv). De Hiilegersberg oefent geen activiteiten meer uit. Zij bezit ongeveer de helft van de uitstaande aandelen In de Oostzee. De directie van beide maatschappijen is in handen van Vinke en Co, Ds. J. H. Vlijm metselde zater dagmorgen een gewone bak steen op de gedenksteen in een van de muren van de in aan bouw zijnde hervormde kerk in Krimpen aan den IJssel. Stop! Lees heGrote Meubelboek. 3 verdiepingen meubelen woningtextiel Vraag het Grote Meubelboek vars Top-Form Gratis. De Stam Mariniersweg hoek Goudsesingel Rotterdam Schiedam Den Haag. KRIMPEN Met een korte plech tigheid is zaterdagmorgen de eerste steen gelegd voor het kerkgebouw van de buitengewone wijkgemeente in wording, ofwel de gereformeerde bond. Het gebouw verrust aan de Nieuwe Tiendweg tussen de eveneens in aanbouw zijnde Christelijke lagere Koningin Wilhelminaschool en de brandweerkazerne. De plaatselijke predikant, ds. J. H. Vlijm, metselde in het bijzijn van en- (Van onze correspondent) HOEK VAN HOLIXAN» „We hebben het dit jaar eens wat offi- cir willen doen dan in voorgaande jaren. Tenslotte vormden de kam peerterreinen in Hoek van Holland een niet weg te cijferen stuk re creatie in Rotterdam". Met die woorden opende de Rotter damse wethouder van sport en- re creatie, de heer R. Langerak, zater dagmiddag officieel het kampeer- seizoen od het Hoekse recreatieoord, dat officieus overigens vorige week al was begonnen. De heer Langerak constateerde dat het in Hoek van Holland nog wat winderiger was dan in de stad en dat dit waarschijnlijk de reden was, waarom veel kampeerders de be schutting van hun verwarmde huisjes verkozen boven de aanwezigheid bij de opening. „Maar", zo beloofde de wethouder, ,.we zijn aan de Coolsingel heel wat mans en als het even kan zorgen we deze zomer ook nog voor mooi weer". Voorafgaande aan dc bijeenkomst in het recreatiegebouw waren aan de ingang van de terreinen de nationale driekleur en de Rotterdamse vlag ge hesen, samen met de dundoeken van de beide kampeerdersverenigingen. De harmonievereniging „Rotterdam aan Zee" met drumband en majoret tes, verleende de nodige fleur aan het openingsfeest door een muzikale wandeling over de kampeerterreinen. De voorzitter van de kampeerders- vereniging „Rotterdam aan Zee", de heer G. Giessen, sprak de wens uit dat de wethouder volgend jaar op nieuw de terreinen zal komen ope nen. „Maar", zo zei hij, „we hopen hem dan te kunnen bedanken voor vele werkzaamheden die dan op de terreinen verricht zijn, en die nu nog tot de grote wensen behoren". kele genodigden en een groot aantal gemeenteleden een gewone baksteen op de officiële gedenksteen die een plaats heeft gekregen aan de zuide lijke kant van het gebouwencomplex. Op -deze gedenksteen staan de woor den uit 1 Koningen 8 vers 29a: „Dat uw ogen open zijn nacht en dag over dit huis." Ds. Vlijm zei onder meer dat ko ning Salomo deze woorden sprak bij de opening van de tempel. Bij een dergelijk gebouw is het van groot be lang op welke fundament het rust. Onder deze kerk zitten 365 palen, al dus ds. Vlijm, „en de architect heeft ons verzekerd dat zo'a fundering goed is." Aan de andere kant weten we ook dat deze kerk gefundeerd is op Gods Woord. Dat is de kern van heel het leven en in het bijzonder van hen die zich naar Christus noemen. Ds. Vlijm hoopte dat het kerkgebouw een goede plaats in Krimpen mag gaan inne men. i De voorzitter van de bouwcommis sie, de heer A. van Velzen, begroette tevoren de architect, de heer J. H. van den Bom uit Huizen (NH), en de heer Schmidt van het aannemingsbe drijf Bogaerdt en Schmidt te Stol wijk. De bouwcommissie hoopt dat het kerkgebouw ruim voor het einde van het jaar gereed is. De kerkzaai zal plaats bieden aan ongeveer zevenhonderd mensen. Daarnaast komen er nog enkele klei nere zalen en lokalen. De totale kos ten zullen ongeveer ƒ1.2 miljoen be lopen. Het kerkgebouw heelt ook reeds een naam gekregen: de Slons- kerk. Dichtbij de hoofdingang komt een toren, die bijna al op hoogte is. Het is de bedoeling dat bij de ingebruikne ming van het gebouw hierin een klok zal zijn aangebracht. De jeugd beijvert zich om geld bij een te brengen voor het orgel, dat op een verhoging aan de noordzijde van het kerkgebouw zal komen te staan. Alleen al door het verrichten van sorteerwerk bij de PTT in Rotterdam hebben de jonge gemeenteleden reeds een bedrag van 11.000 verdiend. Het streefbedrag is 60.000, waarvoor een pijporgel zal worden aangeschaft. Het jeugdcomité organiseert ook nog andere acties. Zo zal morgen avond (dinsdag) het zangkoor l'Espe- rance belangeloos een uitvoering ge ven in het andere gebouw van de gereformeerde bond, Rehoboth aan de Ijsseldijk, De toegang is gratis. Dit concert, dat verder bestaat uit enkele orgelimprovisaties van dirigent Wim Koen, begint om acht uur. Htenekamp: Kralingen Hogeboezem 1-2 activiteit te zieie. Kopersbwaren geïnteres- afgedaan. Cacaoschllfers werden tedere dag pradukt t-o.v. zonnepeliets te duur. Hollandse fabrikaten ook lager aangebo- hand. ook voor HoUandse grint en pellets en de prijzen trokken langzaam maar ze- dat is de laatste ttjd stukkeneijdeny THTH dat is ook de reden dat weer meer van deze tapioca zijn overgegaan. Ook dit seizoen is badstof weer de vrijetijdsstof bij uitstek, niet alleen omdat 't zo heerlijk soe pel en luchtig draagt, maar ook omdat 't bijzonder leuk staat. Nu kiest U uit twee modellen tricot badstof jurkjes voor da halve prijs. Een model met twee badstof fantasisknopen, cein tuurtje en met wit afgebiesd langs hals en armsgatep en een jurkje met deelbare rits in het voorpand en een ceintuurtje. - Door elkaar, per stuk korten ze nu nog géén zeven gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint op de parterre de verkoop van deze tricot badstof japonnetjes ideaal voor strand en vrije tijd, in de maten 38 t/m 42 en de kleuren aqua- bleu en geel Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best Er restte nog de samenzang, in dit geval van Psalm 122 en van Psalm 87, met koor, orgel en trompet, en dat moest worden opgenomen. Eerst werd gerepeteerd, er moest nog wel eens wat worden overgedaan. Toch verliep de opname vrij voorspoedig. Het Prinsekerkkoor nam onder Aad van de Hoeven de honneurs waar. Vooral in het eerste nummer, Psalm 122 in de zetting van'Schütz, maakte het een uitstekende indruk. De a cap- pella zang klonk in deze ruimte bo ven verwachting. Verder zong het koor beschaafd een keur van geeste lijke liederen, met begeleiding van het door Addie de Jong voortreffelijk bespeelde orgel, waarbij de trompet tist Harry Sevenstem voor de vaak briljante omspelingen en tegenmeio- dieën zorgde, die ook de samenzang opluisterden. Addie de Jong vertolkte enkele soli, een orgelkoraal van Bach, de Intro duction and Trumpet Tune van Boyce en de bekende Toccata uit de Suite Gothique van Boëlmann. In het ge dragen nummer van Bach en in dat van Boyce voldeed het orgel dank zij het krachtige trompetregister vrij goed, de Toccata verlangt een stevi ger pedaal dan dit orgel bezit, en zelfs Addie de Jong kan dat niet ver helpen. De bariton Kees van der Sluis, die een arioso van Handel gevoelvol zong, onderscheidde zich vooral in het laat ste koorwerk, de hymne „Break forth into joy" in de bewerking van Bam- by. Nu afwachten, wat de plaat van dit concert laat horen. «Ad Int.

Trouw / De Rotterdammer | 1970 | | pagina 1