centrifuge Treinaanwijs-instailatie Moderne keramiek in galerie „De Visbank" 95 79 TOOR Busroutes worden tijdelijk verlegd Verbrande Erven verder verbrand -8= O boogaard De Jong (Schiedam) versterkt activiteit in Bondsrepubliek Plezierige avond met „Concertino" Oefening van Rode Kruis zeer geslaagd Rijnmond bepleit betere regeling bijstand en AOW Bestrating stationsplein HSV geen kampioen wel goede tweede 1 geen keukengeheimen voor Heisa en j van Toor. van t>« R0TTF5DAMMER PAGINA 4 MAANDAG 20 APRIL 1970 veiügheidsdeksei door en door roestvrij wasgoed Lef welO J% SLECHTS *»TP9m SCHIEDAMSEWEG 41 VLAARDINGEN. VLAARDINGEN Een ant woord geven op de vraag wat kunst is, is een moeilijk iets. Het zelfde geldt voor de vraag wat pijn en wat honger is. Dat moet men zelf meemaken of voelen en zo is het ook met de kunst; iets dat men zelf moet bepalen. Aldus de beer Th. A. H. M. Dobbelman, hoofd van de expe rimentele afdeling van „De Porceleyne Fles" te Delft, die DIDAS DRALON dubbelbreed 140 cm Vrachtwagen verloor lading salpeterzuur Groot succes voor Vlaardingse dammers nilbeduidend goedkoper diolen 120 cm breed van trevipa 90 cm breed van -5HÏ5" Klein in] ego verschot bij Spaarbank A.o. '20 Tielsa maakt al meer dan 40 jaar de mooiste en meest praktische keukens. En van-Toor kent honderden moge lijkheden om de ideale Tielsa- keuken aan ie passen aan uw speciale wensen en... aan uw budget. Kom maar eens kijken en praten met de vakmensen van keuken centrum exclusief Tielsa-dealer GOED BETER BEST een uitzending van de EVRO GOED dat u het weet! GOEDE uitzendkrachten moeten weten dat EVRO mèt ingang van VANDAAG is verhuisd naar: OLDENBARNEVELTSTR. 114 TEL. 010-112257 en vanaf 1 mei ook 113258 EVRO, het uitzendbureau waar de belangen van cli ënten en uitzendpersoneel in opvallend prettige sfeer behartigd worden. NU in Rotterdam's winkel centrum zoveel gemakke- kelijker te bereiken. BETERE accommodatie, stijlvol gerealiseerd, zodat het een genoegen is om bij EVRO binnen te stap pen en uw belangen ver- trouwelijk-zakelijk te be spreken. BESTE honorering, ook voor hen die enkele dagen of halve dagen hu gewaar deerde bijdrage aan de Rotterdamse economie wil len leveren. NIEUW ADRES! OLDENBARNEVELTSTRAAT 114 Vlaardingen wint verlies voor ON n vb J m S*3 óijtë vrijdagavond lol 9 uur open! hoofd- en voeteinde verstelbaar 1 ;V er, 1 Opzienbarend goed Üm l Opzienborend voordelig Deksel met veiligheids- 1500 toeren schakeloor. Geen gevaar 11Q voor Uw kleuters! orwv-i j. 3000 toeren MÉÉR VOORDEEL, MÉÉR SERVICE ROTTERDAM Het aleglopen weekeinde zijn in het Centraal Sta tion de allernieuwste „treinaanwijs- -installaties", zo noemt de NS deze voorzieningen, in gebruik genomen. IHiermee wordt het vinden van de Origineel Didas Draion met een normale prijs van f 15,75 per •meter, gaan wij nu tijdens een eendaagse aanbieding met gul dens voordeel verkopen. Er zijn diverse prachtige door geweven ruitdessins (ook leuke ruiten voor kinderkleding1 en prachtige kieurenkombinaties. Nu dit Didas Draion, een goed wasbare stof, extra voordelig, per meter voor nog géén negen gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint op de parterre de verkoop van een prachtige kwaliteit Didas Draion, in moderne doorgewe ven ruitdessins en prachtige 'kleuren, 140 cm breed, per meter voor 8 Ook maandagmorgen open Géén tel of schrift, best Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM De Jong stro- nüngstcchniek te Schiedam, onder deel van A. de Jong scheepswerf en machinefabriek, heeft een meerder heidsbelang verworven in de Duitse onderneming H- Borger Co, Ham burg, Het Duitse bedrijf houdt zich bezig met de levering van industriële gas-en oliestookinstallaties. De Duitse onderneming werkt sinds kort samen met het Zwitserse bedrijf Von Roll te Zurich. Laatstgenoemd bedrijf is de leverancier van de vuil verbrandingsinstallaties van de ge meentelijke diensten te Den Haag en Leiden. poor het meerderheidsbelang heeft het Schiedanise bedrijf de aktivitei- ten in de Bondrepubliek versterkt De ontwikkelingen op het gebied van de verbranding van industriële af- vatstpffem limmem joerdppr om eem gmter tecjmoscj cm cp,.erciëel ver band worden benut. de tentoonstelling keramiek opende in de tentoonstellingszaal „De Visbank". De heer Dobbelman vertelde over het ontotaan van de experimentele afdeling en, over het doel ervan. Het personeel dat daar werkzaam is krijgt het materiaal van de fabriek en wordt daar ook uitbetaald. Met als bijkomstigheid, dat de verliezen voor de fabriek zijn, terwijl de winst voor het personeel is van de afdeling. Wel moeten de dames over een grondige opleiding beschikken om daar een plaats te kunnen krijgen. Ze komen van heinde en verre, maar dat interesseert de heer Dubbelman niet. Het gaat hem erom. dat zij over ta lenten beschikken, zo zei hij. Tn vogelvlucht gaf de heer Dobbel man een toelichting op de geëxpo seerde werken, die zijn vervaardigd in het „studiootje van „De Porseleyne Fles" te Delft waar het beroemde Delfts blauw ook wordt vervaardigd. In dat studiootje kunnen de mensen doen en laten wat zij willen op kera misch gebied en wanneer er kunste naressen de mogelijkheid zien om een eigen atelier te verwezenlijken, is daar natuurlijk niets op tegen. De tentoonstelling, die tot en met zaterdag 2 mei duurt is dagelijks ge opend van 12 tot 17 uur en bovendien op woensdagen van 19 tot 21 uur en op zondagen van 14 tot 17 uur. De acht exposanten .zijn Mijtje Tempelman uit Breda, Maik Mager uit Delft, Tjitske Dijkstra uit Breda, Marja Hooft uit Amsterdam, Joanna Yaban uit Amsterdam (geboren :e Zwitserland), Betty van Lange uit Made, Marijke van Vlaardingen uit Den IHaag en Annemiekt- Post uit Chaam. Exposities van deze experimentele keramiek werden dit jaar en in 1969 gehouden te Maassluis, Delft, Am sterdam, en wat 'het buitenland be treft te München, Frankfort, Mon treal en andere plaatsen. De organisatie van de Vlaardingse tentoonstelling is in handen van de Commissie voor Beeldende Kunsten te Vlaardingen, stadhuis. De prijzen van de kunstvoorwerpen variëren van 50 tot 450.- goede trein wel veel gemakkelijker, al was het alleen al omdat vertrektij den en andere gegevens dermate groot van cijfer en letter zijn dat je ze gewoon niet kunt missen. Boven dien staat aller bijeen in een „kast", met de juiste tijd erbij. Dergelijke installaties bestonden al in o.a. Am sterdam en Utrecht, maar natuurljk kreeg de Maasstad een verbeterd ty pe- SCHIEDAM Het verkeed op de Zoomweg, het verbindingsgedeelte tussen de Beneluxturmel en het Ke- thelplein, heeft vrijdagmiddag nogal ■wat stagnatie ondervonden doordat van een vrachtauto, bestuurd door de 33-jarige H. J. K, uit Hardinxveld- Giessendam, twee mandflessen met salpeterzuur op het wegdek terecht kwamen en volkomen leegstroomden. De auto, die reed in de richting van de Beneluxtunnei, verloor deze mandflessen doordat de wagen in een oneffenheid van de weg terecht kwam. De brandweer heeft enige tijd no dig gehad het wegdek 'en dé berm schoon te spuiten., het drukke door gaande verkeer moest over een rij baan worden geleid. KANTOREN 'Dagblad "De Rotterdammer", bijkantoor Schiedam: Lange Kerkstraat 82, tel, 206382; redactie: R. M. van Houwelingen, Julianalaan $4, tel. 265764; klachten be zorging: Joh. Grönefeid, Singe! 93, tel. 263538, 18.30-19.30, zaterdags 18-19 Bijkantoer Vlaardingen: Smalle Haven- straat 11tel. 346775; redactie: J. Jirte, tel. 351905; klachten bezorging; H. Verheij, Diepenbrockstraot 41, tel. 343345. Agentschap Maassluis: P. C. Westein, Bil- derdijkiaan 60, tel. 8905. Alarmnummer voor luchtvervuiling en mel ding geluidshinder voor Schiedam en Vlaar dingen: tel. 262626. VLAARDINGEN Leden van de Vlaardingse Damvereniging VDV zijn al echte toemooidarrgners geworden. In Rotterdam waar de damclub Char- iois een groot nationaal damtoernooi hield namen liefst 9 VDV'crs deel, die met elf prijzen terugkeerden. Ten eerste behoorden zij tot de vereniging met het grootst aantal deelnemers, hetgeen een speciale prijs opleverde en daarnaast kreeg VDV-secretaris VV. H. Niestadt behal ve zijn eerste prijs nog een ereprijs in verband met zijn prachtig resul taat in de hoofdklasse waar hij als eerste eindigde. Een fraaie prestatie boekte ook D. v. d. Kerkhof!, die met een tweede prijs genoegen moest nemen, maar die het genoegen bad om de kam- j pioen van Zeeland, Biom te verslaan. Verder behaalde Van Leeuwen in de hoofdklasse ook een tweede prijs. i De deelnemers in de eerste klasse keerden ook aiien met prijzen huis waarts. Mechieisen was goed op dreef en ontving de tweede prijs, terwijl Lucassen, Gerritsen en Molenaar als derde eindigden. Korver was goed voor de vierde prijs evenals Adelina, die voor het eerste aan een toernooi deelnam. Onze vitrage-aanbiedingen zijn een begrip geworden voor vele prijsbewuste huisvrouwen..... ook deze keer bewijzen wij hoe goedkoop het wel kan Morgen houden wij een extra verkoop fantasie marquisette in twee uitvoeringen. Gekleurde fantasie marquisette van diolen, 120 cm breed, met een normale pr<ji van f 3,95. Fantasie marquisette in ivoor, 90 cm breed van f 2,95 per meter. Door elkaar gaan wij deze vitra ges verkopen voor nog géén een gutden tachtig per meter. SCHIEDAM De maand maart leverde bU de Spaarbank anno IBM slechts een «erlnx Infegoversctlot op van 36.120,56. in tegenstelllnK tot de voorgaande maanden waarin de inlagen de terugbetalingen met respectievelijk ƒ7512.058,09 en 900,058,(W overtroffen. Ingelegd werd in totaal fü.mMI en te rugbetaald f 6X85^20.95, tegen een Inleg en een terugbetaling van respectievelijk f 5.45!.814,48 en f 5.170.S7044 in dezelfde maand van 3989. opvallend Is opnieuw de enorme stijging van de omzet veroorzaakt door dc salarisbetaling van bedrijven vla de spaarbank. Het gezamenlijke tegoed van inleggers bedroeg w 31 maart 1970 82 9tn..TM.'<a. te- zen f 7j .TTt.(13t.S0 ultimo maart i960. Morgenvroeg om 9 uur begint op de te etaga de verkoop van deze fantasie marquisette: ge kleurde diolen van 120 cm breed en ivoor marquisette van 90 cm breed, nu door elkaar, per meter 1 Ook maandagmorgen open Géén te!, of schrift, best. VLAARDINGEN De jaarlijkse muziekuitvoering door de Vlaardingse Akkordeon-orkcst vereniging „Con certino", zaterdgavond gehouden in de Stadsgehoorzaal heeft veel genoe gen verschaft aan enkele honderden liefhebbers van akkordeonmuziek,.die bovendien na de pauze genoten van een voortreffelijk showprogramma onder het moito: Feest in Beieren". Concertino nam het eerste gedeelte van de avond voor zijn rekening met een geheel aan Strauss gewijd programma. Uitgevoerd werden de Radetzkymars, Kaiserwalzer, Indigo en de bekende Tritsch-tratsch polka. Het jeugdorkest, genaamd „Con Brion" was ook present en voerde werken uit van Léfrar, Schubert en anderen. Geopend werd met Wien bleibt Wien en gesloten met een se- lektie uit Der Vögclhandler. Dirigent Dick Borst, die tevens het programma had samengesteld had ook een groot aandeel in het welsla gen van de show, die wel pretentie loos was. maar waarin de gezelligheid hoogtij vierde. VLAARDINGEN De plaatselijke afdeling van het Nederlandsche Roo- de Kruis hield zaterdag in samenwer king met de afdelingen Maasland, Maassluis en Hoek van Holland van het Rode Kruis een grote oefening in de omgeving van het Holyziekenhuis. Op een terrein aan de overkant van de Vaart bevonden zich twintig ge wonden, afkomstig uit een neerge stort vliegtuig. De nodige maatrege len werden meteen genomen en de verbindingsdienst van het Rode Kruis bracht een telefoonlijn aan naar de polikliniek van het Holyzie kenhuis, die was ingericht als nood hospitaal. Van drie brancards werd een pro visorisch vaartuig gemaakt waarin de gewonden over de Vaart naar het zie kenhuis werden vervoerd. Alles ge schiedde met de nodige zorgvuldig heid en bij aankomst kon onmiddel lijk worden gemeld wat de patiënten mankeerden en zo werden allen op de juiste wijze opgevangen. De ruim 40 kolonnëleden van het Rode Kruis hebben met het houden van de oefening duidelijk aangetoond dat men bereid is om te allen tijde hulp te bieden wanneer dit nodig mocht blijken. De samenwerking liet niets te wensen over en mede daar door slaagde de oefening volkomen en kon men tevreden zijn over de afloop ervan. CAUeUSURGSTRAM UVLAARDINGEN TELEFOON: 252573-343193 Tel. 010-12.22.57 Rotterdam (C.) (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDA MIn een brief aan de ministers van cultuur, recreatie en maatschappelijk werk en. va nsodale zaken en volksgezondheid heeft het dagelijks bestuur van Rijnmond ge protesteerd tegen de manier, waarop de AO W-uitkeringen en de uitkerin gen ingevolge de algemene bijstands wet herhaaldelijk bij verrassing ver anderen. Uiteraard' heeft Rijnmond niet het minste bezwaar tegen regelmatig op. trekken van de AOW-uitkeringen en de bijstand. Maar wel beseft Rijnmond terdege dat een ministeriële circulaire aan de' gemeentebesturen met de mededeling „dat het in het voornemen ligt op die-en-die datum de uitkeringen te verhogen" zonder dat daarbij wordt aangegeven welk percentage verho ging kan worden verwacht, slechts aanleiding geeft tot enorme administ ratieve rompslomp. Dergelijke ministeriële circulaires zijn thans régel, om niet te spreken- van hetgeen ook nogal eens voor komt het zonder meer bij verras sing omhoogtrekken van deze uitke-' ringen. In dat geval krijgen de ge meenten eenvoudig een. brief dat met ingang van een bepaalde datum meestal enige tijd voorafgaand aan de briefdatering dé mormen met een bepaald percentage zijn ont trokken. In het eerste geval kunnen de ge meenten met het oog op de te verach ten verhoging zelf een voorschot-per centage bepalen, dat of te hoog of te laag is nodeloos correctie-rekenwerk ten gevolge heeft. In het tweede geval moeten de ge meenten hals-over-kop een bereke ning maken met terugwerkende kracht om „bij" te komen. In de brief aan de beide ministers vraagt het dagelijks bestuur van Ruinmond, of er op dit gebied geen betere coördinatie mogelijk is, zodat te verwachten percentages van ver hoging reeds tevoren worden meege deeld ende gemeenten de hoogste van een voorschot kunnen bepalen. VLAARDINGEN Bij de korfbal vereniging Oranje Nassau was alle aandacht gericht op de wedstrijd van het tweede twaalftal dat tegen kam pioenskandidaat Olympia speelde. Het Olympia-team won met 52 op ■verdiende wijze. Wel is de uitslag wat aan de geflatteerde kant, hetgeen geweten wordt aan de schotloosheid van het Vlaardingse team. Er zijn diverse mogelijkheden ge weest om de stand een draaglijker aanzien te geven, maar het kwam er ditmaal niet uit. Het tweede korfbaltwaalftal van Vlaardingen heeft de sterk verjongde ploeg van Schiedam 2 met 83 ver slagen. In feite- was Schiedam geen partij voor de merendeels uit routi niers bestaande Vlaardingers. Reeds in de eerste aanval opende Coen Staal de score maar Schiedam kwam even terug en bracht de stand op 11. Daarna werd de stand met de regelmaat van .de klok opgevoerd tot 5—1. In de tweede speel'nelft geloofde Vlaardingenhet wel maar ondanks dat, bleef men het overwicht houden. Wel werd het 5—2 maar Yvonne Timmers, Wim Blokland en Ronald de Jong brachten de stand op 82 en pas daarna wist Schiedam nog een maal raak te'schïeten, 83. Het jeugdteam van Vlaardingen verloor met 2—1 van de Velox-jeugd. DORNEB- SKVSERVANT''>4F' O*5 *3 z->r VLAARDINGEN In verband met bestratingswerkzaamheden op en bij het plein bjj het NS-station Vlaar- woröen de routes van de buslijnen 51 (R.TJVÏ.)» 56, 57 en 59 tot nader aankondiging gewijzigd. Lijn 51 volgt rijdend in de richting Vlaardingen de bestaande route tot Mr. L. A. Kesperweg bij de Van Ho- gendorplaan en rijdt vervolgens via de Schiedamsedijk, Julianasingei, Binnensingel, Verploegh Chasséplein, Schiedamseweg en hervat dan de normale route. In richting Hoogvliet wordt volgens de gewone route ge reden. Lijn 56 volgt in de richting Vlaar dingen West de normale route tot de Van Hogendorplaan bij de Mr. L. A. Kesperweg. Hierna wordt gereden via de Schiedamsedijk, Julianasin gei, Binnensingel, Verploegh Chassé plein en verder de gewone route. In de richting Vlaardingen-Holy wordt volgens de normale route gereden. Lijn 57 volgt in de richting Vlaar dingen de bestaande route tot de Mr. L. A. Kesperweg bij de Van Hogen dorplaan, rijdt vervolgens via de Van Hogendorplaan en vervolgt hierna de normale route. In de richting Schie dam wordt tot de Van Hogendorplaan bij de Mr. L. A. Kesperweg de nor male route gereden. Hierna wordt via de Mr. L. A. Kesperweg de normale route hervat. Lijn 59 rijdt in de richting Vlaar dingen de normale route tot de Mr. L. A. Kesperweg bij de Van Hogen dorplaan. Vervolgens wordt gereden via de Schiedamsedijk, Julianasingei, Binnensingel, Verploegh Chasséplein, Schiedamseweg, waarna de gewone route wordt hervat. In de richting Schiedam wordt via de normale rou te gereden. De halte bij het NS-station Vlaar- dingen-Oost van deze buslijnen ver valt tijdelijk. Hiervoor in de plaats wordt gedurende de werkzaamheden ee» halte ingesteld op de Mr. L. A. Kesperweg vóór de Van Hogendorp laan. De halte Schiedamseweg bij het Emmaplein wordt tijdelijk opgeheven. w20€h &6- ja |§gen< fëwori proe 1 'ag Evoor kierd iOClf ipm i SCHIEDAM In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn drie afbraak- pandjes aan de Verbrande Erven in de voormalige JBrandersbuurt tol de grond toe afgebrand. De brand ont stond in een hoop afval die her en der in de slooppandjes lag opgesta peld. De brandweer had overigens weinig moeite om het 'uur te be dwingen. HOEK VAN HOLLAND De HSV-korfballers hebben zaterdag de kampioensboot gemist. Een 3—2 over winning van het Haagse PAMS bracht het kampioenschap bij deze club met HSV als zeer eervolle twee de op de ranglijst. Geen titelfeest dus voor de HSV- ers, maar de teleurstelling zal snel worden vergeten. Het is zaterdag in Den Haag een frisse, snelle en tech nisch bijzonder goede wedstrijd ge worden, waarin PAMS juist het tikje geluk had dat een kampioen nodig heeft. Aan beide kanten werden overigens legio kansen gemist en misschien kwamen juist daarin de zenuwen tot uitdrukking. Vooral het eerste verde- digingsvak had kennelijk zeer veel last van zenuwen. De bal bereikte slechts spaarzaam de aanval en PAMS had op dat moment de beste papieren. Maar ook de Hagenaars konden moeilijk tot scoren komen. Het duurde dan ook een half uur voordat de Hoekse korf werd door boord. Hierna gooide HSV er wat meer energie tegenaan en nog voor de rust kon Wim Bos de score weer in even wicht brengen. Na de thee kregen de HSV-ers zelfs rooskleurige visioenen op de eindzege toen Rinus van Diesen in de twaalfde minuut met een ongelooflijk mooie treffer de Hoekenaren op 12 zette. Daar bleef het echter allemaal bij wat het Hoekse twaalftal betreft. De anders zo schotvaardige dames lieten het dit keer afweten en PAMS kon achtereenvolgens de score in even wicht en op winst zetten. MAASSLUIS Jn de kantine van de •.'randbal verenlgflne Unitas aan de Industrie; weg ls ingebroken. Er werden vernielingen aangemdvt. Menigeen geniet van het kam peren, maar een soort heimwee naar Uw eigen bed thuiswie heeft dat niet? Van nu af aan is dat niet meer nodig, want U neemt zo'n luxe campïng-kombmatie mee Een prachtig 3-poots stabiel bed met sterke spiraalvering, verstelbaar hoofdeinde met 2 patent scharnieren en 4-delige polyaether matras in leuke des-- sins en kleuren. Een komplete kombinatie voor de verwende kampeerder voor nog géén dertig gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint op de camping-afdeling, 2e eta ge, de verkoop van deze veld bedden voor uit en thuis, klein opvouwbaar, in de unikleuren oranje en biauw, 60x180 cm voor Ook. maandagmorgen open Géén te!, of schrift, best 'ni iS Sis IC] K-.Wa ferveg: De Sd 26 Ju) I0i 26 «ui stri 35 Ag dei Alt din dm

Trouw / De Rotterdammer | 1970 | | pagina 2