A. Terreehorst gehuldigd Koninklijk goud voor leider Zondagschool COUZY 69ct Voet- en rijwielpaden naast Westlandsebmg AGENDA NPV-district huldigt oubazen Aanval Mondlane Stichting op Vreemdelingendienst Morgen roept de klok LAMPEN Evacuatieplan voor Vlaardingen bij grote ramp bestaat Burgerlijke stand graafstroom Werk duurt twee jaar Wielerbaan gaat half mei open P arkeerruimte bij Koipabad wordt groter Hard en formalistisch beleid" Jan van Gelder" in Schiedam Communicatie uitstekend 00R6ESPEELDE MUZIEKBANDEN I Jubilarissen Wilton Sociale werkplaats nieuwe naam krijgt VERBOUWING IN COMMUNIO BEGINT VLAARDINGEN KLEERMAKERIJ J. VERBAAS EN ZOON l Trottoirs melk heerlijk boter vers kaas kostelijk VLAARDINGEN Maandag HONDERDEN MODERNE KLASSIEKE ZAKELIJKE GEZELLIGE HIPPE ROMANTISCHE in de grote toonzaal van Boogaard. Loop gerust vrij in Loop gerust vrij uit als extra Voorjaars Voordeel worden Lampen vanaf f 75.' GRATIS VAKKUNDIG GEPLAATST SCHIEDAMSEWEG 41 Uitstekend Preventie Opslagruimte DE ROTTERDAMMER PAGINA 5 ZATERDAG 25 APRIL 1970 Voortaan knapt U zelf die klei ne karweitjes opzonder vak kennis of dure materialen met Vinyl wandbekleding in een wipèn goedkoop. Vinyl wandbekleding, het meest ideale afwasbare materiaal. Vi nyl plastic op papierbasis voor het bekleden van deuren, wan den, kasten, enz. In handige roilen van 10,5 me ter, ong. 67 cm breed, in vele kleuren, per meter voor nog aéén zeven dubbeltjes. EN CASSETTEN- GROTE KEUZE IN KLASSIEK EM AMUS. MUZIEK BIJ AERT" V. NESSTRAAT S3 TEL. 010-116811 tfslSSf: Maandagmorgen om 9 uur be gint op onze eerste etage de verkoop van deze Vinyl wand bekleding (met kleine foutjes! in rollen van 10,5 meter, ong. 67 cm breed, per meter Elke vrijdagavond tot 9 uur open Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best h (Van een onzer verslaggevers; BOTTERDAM In de kantine hoofdkantoor van de Dok- en Werf- maatschappij Wilton-Feijenoord zijn vrijdag zes jubilarissen gehuldigd. Mejuffrouw J. H. Ie Noble, directiese cretaresse, werd door ir. O. J. van der Vorm toegesproken in verband met het tienjarig dienstverband. Veertig jaar m dienst waren: H. A. V. Gulde- mond, ijzerwerker nieuwbouw, D. A. H. Koolmees, chef afdeling correspon dentie uit Vlaardingen, J, Laport, voorman scheepmaker, F Spruit, sous-chef tekenkamer AWB uit Vlaardingen en A. v. d. Velden, stel lingmaker. Uit handen van ir. Van der Vorm ontvingen de „veertig-jarigen" Kool mees^ Laport en Spruit de ere-me- daille* in zilver behorende bij de Orde van Oranje Nassau. VLAARDINGEN De heer A. Terreehorst is vrijdagavond gehuldigd, omda't 'hij reeds veer tig jaar voorzitter is van de Ring Rotterdam en omstreken van de Chr. geref, zondagsscholen. Hij is bovendien vijftig jaar zondags- schoolleider. In de zaal van de chr. geref. kerk aan de Emmastraat werd de jubilaris onderscheiden met de ere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, in goud, bij bevordering. Tien jaar geleden werd aan de heer Terreborst de zilveren ere-medaillc uitgereikt in verband met zijn 40-ja- rige arbeid in het zondagsschoolwerk en tevens op grond van zijn 40-jarig dienstverband bij de voormalige Rot terdamse Bank. Burgemeester ntr. J. Heusdcns reikte het eremetaal uit en ging in zijn toespraak nader in op het veie verdienstelijke werk. van de heer Terrehorst. In verband met zijn leeftijd (72) en met de bereikte mijlpaal in zijn zon- dagsschoolarbeid, is het de bedoeling van de heer Terreehorst om alle lei dinggevende functies neer te leggen. Namens de landelijke bond van zondagsschoolverenigingen sprak de heer N. J. Geleijnse uit Den Haag, die de heer Terreehorst typeerde ais de stimulerende kracht in het bonds- werk. De heer Terrehorst was de eer ste persoon, die in aanmerking kwam voor een sprciale oorkonde, die juist dezer dagen is ingesteld. De dank ging ook uit naar mevrouw Terre horst, die een fraaie plant met sierpot aangeboden kreeg. De Ring Rotterdam en omstreken was vertegenwoordigd door de heer G. P. Groeneveld. Hij prees de heer Terrehorst voor zijn trouw en volhar ding en stelde hem tot voorbeeld voor anderen. Als afscheidsgeschenk kreeg de heer Terreehorst het boekwerk „De joden en hun land". De plaatselijke predikant, ds. G. .J Buijs noemde de heer Terreehorst als iemand met een grote mond en een klein hart, wie niets teveel was in het zondagsschoolwerk. Iemand, die wel ontzettend veel van kinderen moet houden. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Behou dens goedkeuring van de ge meenteraad worden aan weers zijden van de Westlandsebrug over de Vlaardingse Vaart voet en rijwielpaden aangelegd. Bo vendien is het de bedoeling een gedeelte van de Westlandseweg te verbeteren. Uit het voorstel van. B. en VV. aan de raad blijkt dat verbreding van de bestaande brug niet mogelijk is, om dat dit een te zware belasting voor de fundering zou betekenen. Daarom is gekozen voor de aanbouw van voet en rijwielpaden naast de brug. Dez* paden rusten op een eigen fundering. De constructie is zodanig dat niet Is zien is dat de brug in zijn toekomsti ge vorm uit drie delen bestaat. Het geheel is dus zo esthetisch mogelijk verantwoord. De bestaande rijbaanbreedte op de Westiandsebrug blijft gehandhaafd, Dat geld ook voor de daarnaast lig gende trottoirs, die inclusief de bui ten de brugleuning vallende beton- strook 1.50 meter breed zijn. De trot toirs gaan dienst doen als schamp- stroken en worden voorts benut voo plaatsing van tien lichtmasten, In principe is het mogelijk deze schampstroken terug te brengen tot een breedte van één meter. Het be zwaar hiervan is echter dat over de lengterichting van het rijwielpad dan een naad gaat lopen, die ontstaat door aansluiting van het bestaande bruggedeelte op de nieuw te bouwen gedeelten. Dit levert voor het rijwiel- verkeer gevaar op. Ten aanzien van de reconstructie van gedeelten van de Westlandseweg wil len B. en W. de bermen op vc-schei- b!e*k*nsfiratf 01848*245 Stadsgehoorzaal: Haagse Comedle speelt ..4jt anders", 20.15. ledenvergadering Triangel: PvdA, 20 20.15. algemene dene plaatsen verbreden voor de aan leg van rijwielpaden. Daardoor moet de vijver bij het recreatiegebouw van de ENCK iets worden versmald. Dit geeft overigens geen problemen. De werkzaamheden zullen ongeveer twee jaar in beslag nemen. De kosten worden in een vertrouwelijke toelich ting aan de raadsleden meegedeeld. Het is de bedoeling rijkssubsidie voor dit werk aan te vragen. De gemeente raad zal dinsdag 28 april een beslis sing nemen over het voorstel. SCHIEDAM In de tweede helft van mei zal de Schiedamse wieler baan in .het sportpark „Harga" wor den geopend. Een juiste datum is echter nog steeds niet bekend. Dit deelt het bestuur van de Stichting Wielerbaan Schiedam mee in het laatst verschenen nummer van de rennersclub Schiedam. De bestrating van de wielerbaan is reeds voltooid, maar het clubgebouw moet nog worden gebouwd. De Ren nersclub Schiedam, die met het ge reedkomen van de baan voor eerst in haar bestaan een vast onderkomen krijgt, heeft beloofd met haar leden daadwerkelijk mee te helpen aan de totstandkoming van de baan en het clubgebouw. De medewerking van de leden en donateurs is echter van dien aard, dat er slechts van een geringe op komst kan worden gesproken. Voor het clubgebouw voor renners en pu bliek zal overigens een lening moeten worden gesloten, aangezien de r.,c. Schiedam zelf niet over de nodige fi nanciën beschikt. Vooruitlopend op het in gebruik nemen van de baan heeft het bestuur van de r..c. Schiedam overigens al een pro gramma vastgesteld. Zo worden de bekende wielerpopulaires verreden op dinsdagavond. Gedurende de maan den juni, juli en augustus wordt op de vrijdagavonden een grote wed strijd gefietst, terwijl in september een wedstrijd op zondag zai worden gehouden. VLAARDINGEN Als de gemeen teraad er mee akkoord gaat, krijgt de sociale werkplaats een andere naam: Toeleveringsbedrijf Vlaardingen. B. en W. menen dat er een behoefte is aan een afzonderlijke naam voor het bedrijf, omdat de gemeentelijke so ciale werkplaats sinds 1 januari 1969 is afgesplitst vai de gemeentelijke sociale dienst. Bovendien meent het college dat het aan het bedrijf ten goede komt, wanneer naar buiten kan worden opgetreden onder een neutra le naam. VLAARDINGEN Twee leden van de Vereniging „De Nederlandse Padvinders" hebben een groot aantai jaren zeer verdienstelijk werk ver richt voor de padvindersbeweging in het district Beneden Maas. Zij gaven een schoolvoorbeeld van de verschil lende manieren waarop het spel van verkennen kan worden gespeeld. Aldus hopman C. Labohm, dis tricts-Commissaris, die met deze woorden donderdagavond in het groepshuis van groep 2 Vlaardingen de oubazen J. van Krimpen en W, J. de Jong hulde bracht. Tijdens de tra ditionele St. Joris-instuif, reikte hij dit tweetal de Gouden Jacobs-Staf uit. Hopman Labohm toonde zich nogal bezorgd over het ledental van de padvinders in Nederland, dat stabiel blijft, zodat er relatief gezien sprake is van een flinke achteruitgang. Hij deed een beroep op de zestig aanwe zigen er in de komende jaren een schepje op te ieggen, temeer omdat de N.P.V. 60 jaar bestaat. Onze beweging staat van binnen en van buiten bloot aan kritiek en het is aan ons om aan te tonen dat de pad vindersbeweging ook na 60 jaar nog toekomst heeft. Het is nodig, dat we allemaal ons best doen het leiders korps uit te breiden. Alleen als dit gelukt, is er gelegenheid om groepen uit te breiden en nieuwe te stichten, zei hij. Nadat akela Van Siooten de onder scheidingen had opgespeld liet oubaas Van Krimpen weten, dit jaar te zul len stoppen met zijn taak als assis tent districts-eommissaris van de voortrekkers. G VLAARDINGEN Op donderdag 30 apnl (Koninginnedag) wordt geen huisvuil opgehaald. In p'aats hiervan zai het pu bliek op woensdag 29 april het af te voe ren vuil aan de ophaaldienst kunnen aan bieden. VLAARDINGEN Blijkens een voorstel aan de laad wil de gemeente de verkeers- en parkeersituatie bij het Kolpapad verbeteren De drukte in de zomermaanden en tijdens de winteravond is zo groot dat vaak een chaotische toestand ontstaat. Enkele verkeersbeperkende maatregelen ble ken niet afdoende te zien. Daarom stellen B. en W. voor de ruimte op de trap en het trottoir bij de hoofdingang te verruimen, de rij baan te versmallen, waardoor parke ren voor de hoofdingang niet meer mogelijk is, de rijwiel- en bromfiets- stallingen zo dient mogelijk bij de hoofdingang te plaatsen en op de daardoor vrijkomende plaatsen par keergelegenheid voor ongeveer nege ntig auto's te ,-chcupen. Bij realisering van dit plan zal de situatie aan de voorzijde van het Koipabad orderlijker en aantrekke lijker zijn, terwijl er meer ruimte komt voor fietsers en voetgangers zonder hinderd of gevaar van het autoverkeer. Uitvoerig van de werk zaamheden vergen een bedrag van 53.650 gulden. VLAARDINGEN Gedeputeerde Staten hebben goedkeuring verleend aan het raadsvoorstel tot verbouwing van pand op de hoek van de Oostha- venkade en de Xe Van Leijden-Gael- straat tot ontmoetingscentrum voor de Liesveldjeugd. Het bedrijf ge meentewerken /al volgende week be ginnen met de werkzaamheden in het gebouw, dat Communio heet. Zoals bekend werd burgemeester mr. J. Heusdens enkele weken gele den als protest tegen de trage gang van zaken uitgenodigd Communio te openen. In het gebouw was het toen nog een grote chaos SCHIEDAM Het ligt in de be doeling om vandaag het schip „Jan van Gelder" van het Zeekadetten- korps, naar binnen te halen. Deze oude mijnenveger zal ligplaats kiezen in de Nieuwe Haven tegenover de Schoolstraat aan de kade van Vacht Holidays, die deze ruimte vrijwillige heeft afgestaan. De Jan van Gelder zal gedurende twee weken voor het publiek te be zichtigen zijn van 19.00 uur tot 22.00 uur. Op zondag zal een apart pro gramma worden gedraaid. Direkt na aankomst wordt begon nen met het schilderen van de cheepshuid. Dit zal vallen in het ka der van de demonstraties, te houden voor het publiek. Op Koninginnedag komen Zeekadetkorpseft uit Arnhem, Gouda, Den Haag, Maassluis en Rot terdam op bezoek in Schiedam om alle facetten van het zeekadetwerk gezamenlijk, te laten zien. Bij aankomst van de korpsen op het Stationsplein zal burgemeester Roelfsema aanwezig zijn voor de be groeting. Direkt daarna volgt een korte mars door de stad, voorafge gaan door de drumband „Schiedam". Om ongeveer 10.30 uur beginnen de demonstraties in de tenten bij het schip. Om 13 30 uur zal geroeid worden door alle korpsen in koopvaardijsioe- pen en vletten met als hoofdprijs een door de V.N.F.G. beschikbaar gestelde wisselbeker. Deze roeiwedstrijden zijn om ca. 17.00 uur afgelopen, waar na prijsuitreiking plaatsvindt aan boord van de Jan van Gelder. ROTTERDAM De dr. Eduardo Mondlane Stichting heeft in een openbare commissievergadering voor justitie een felle aanval gedaan op ■het beleid van de Vreemdelingen dienst in Rotterdam ten aanzien van de Kaap Verdïaanse zeelieden. Zij beschuldigt deze dienst van een hard en zeer formeel optreden, waarbij men zich verschuilt achter de voor schriften, In een nota van de hand van mr. L. P. Wytzes en mr. Chr. van Krimpen, voorzitter van de Mondlanestichting, wordt medegeeeld dat in Rotterdam zeshonderd Kaap Verdianen werk zaam zijn, en op de Nederlandse koopvaardij ongeveer vijftienhon derd. Velen zijn met grote kosten en moeite naar Nederland gekomen in de hoop op een beter bestaan. Zij verlaten Kaap Verde vaak ille gaal en krijgen in een buitenlands consulaat een paspoort. Komen zij in Nederland zonder verblijfsvergun ning en moeten zij afmonsteren dan is de kans dat zij worden uitge wezen groot. Kaap Verdianen zijn, tengevolge van door het Portugese bewind geno men maategelen, niet in staat om op normale wijze in het buitenland werk te zoeken en vormen daardoor een afzonderlijke probleem-categorie. Zij bevinden zich dankzij dit koloniale bewind in vrijwel uitzichtloze econo mische omstandigheden. De Mondlane Stichting verwijt de Vreemdelingendienst ten zeerste dat deze Kaap Verdiaanse zeelieden, die niet meteen via het arbeidsbureau een nieuw schip vinden, waar zij kunnen aanmonsteren, zonder pardon na de door de wet toegestane acht dagen verblijf, over de grens zet, zon- SCHIEDAM: geref. Oosterker): 10 as Ploeger 1.30 ds. Van Veen. KETIIEL: „De Ark" 9 en 10.30 ds. Van Veen 5 ds, Banga Magnalia DEi kerk 10 en 4.30 ds. Van Zuylen De Goede Haven 10 ds. Schuring 5 ds. Ploeger Jullanakerk 10 as. Banga 3 ds. Schuring Ned. Herv Geref. Evang: gebouw „Irene 10 dr. Goedhart Grote Kerk 5 ds. Van Kooten <H.A.) Leger des Heils Lange Haven 27; Evang. Lutn. Gem: 10 ds Steinhart; Vrije chr. geref gem: Lange Haven 129, !0 en 4 ds IJssel- steln herv. gem: Grote Kerk 10 ds Koek: 5 Ds van Kooten; Bethelkerk 10 DS Jansen; Opstandlngskerk 10 DS Van der Burg; 7 Ds Spalong; Vredeskerk 19 Ds Zimmerman MAASLAND: Herv. gem: 10 en 7 ds. Kei- Jzer geref; 10 en 7 ds Padmos MAASSLUIS: Herv gem; Grote kerk 10 ds Schuurman 7 ds Hattjema Ichthuscen- trum 10 ds V. d. Zee Zalencentrum 10 ds. Aertsen geref: Immanuelkerk 9.30 ds V. d. Bos 4.30 ds. Bohlmetjer Maranathakerk 9.3a ds Bohlmeijer 4.30 ds. V. d. Bos Andreas- kael 7 ds. Bohlmeijer geref. vrijg: 8 30. 4.30 en 6.30 ds. Van Tongeren chr. geref: 8,30 dienst 5 ds. Slofstra Ned. prot. bond 10.15 ds. De Gram ROZENBURG: Herv gem: Immanuelkerk 9.45 ds Xeyzer 6.30 ds Van Vliet De Schans 9.45 ds Haltjema geref: 9.30 ds Kotfrle 830 ds Dekkers chr. geref: 8.30 en 5 ds Piantin- ga geref. vrijg: 10 «n 4,15 ds Deddens VLAARDINGEN: Herv gem. Triangel 10 dhr Hoogedam, 5 ds Nauta Nieuwe Kerk 10 dhr Van Zetten. 5 ds Jansen: Bethelkerk 10 ds Nauta, 7 dhr. Hoogenöam. Immanuel kerk 10 ds Hoorn 7 ds. Hoorn; Rehoboth- kerk 10.IS ds Batelaan 7 ds Zimmerman; lchtuskerk 19 ds Spaling, 7 tIsKruit;Holy- centrum 9 ds Batelaan; Holyzlekenhuls 9 majoor Andree; Zonnehuis 10 ds Tie- mermsa. Geref. Oosterkerk 10 ds Swen, 5 ds Lever: Emmauskerk 10 dr Kouwenho- ven, 5 ds de Bruin: Hoiycentmm 10.30 ds. Lever, 5 dr Bos; Priïlkerk 10 ds. Krol. 5 dr. Kouwenhoven; Maranathakerk 10 dr. Bos, 5 ds. Swen; De Wetering 7 ds Lever. Chr geref: Emmastraat 116 10 en 5 ds Buys ds. de Cockschool (WEstwlJk) ds Buys. Ge ref. vrijg, 8.30 ds Deddens, 2,45 ds Teunls. Geref. gem 10 en 5 leesd Leger des Hells 10 en 7.30 samenkomst. 6.30 openluchtsamen komst op Liesveld. der op de gevolgen voor deze mensen te letten. Ten tw.eede wordt de vreemdelin gendienst in de nota verweten dat het beleid voor de zeevarenden wordt be paald door strikteconomische over wegingen. Als de vraag naar zeelie den groot is, wordt een soepel beleid gevoerd in samenwerking met het ar beidsbureau. Is er niet zoveel werk gelegenheid, zoals nu het geval is, dan wordt een formalistisch beleid gevoerd. In de nota stelt de werkgroep van de Mondlane Stichting vervolgens dat ook het optreden van het Gewestelijk Arbeidsbureau voor Zeevarenden is te laken, vooral wat betreft de be middeling van jonge zeelieden: „Op instignatie van scheepvaartmaat schappijen wordt op huidskleur ge discrimineerd. De Mondlane Stichting stelt vervol gens dat uitzetting van Kaap Verdia nen binnen veertien dagen werden vijf Kaap Verdianen uitgewezen en alle andere uit fascistisch georiën teerde landen afkomstige buitenlan ders niet meer zal mogen geschieden zonder dat eerst advies is ingewonnen van een daartoe op te richten ge meentelijk orgaan. „De gemeente Rotterdam is immers duidelijk be trokken bij deze problematiek", aldus de nota. (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Blijkens bet antwoord van B. en VV. op schrifte lijke vragen van de socialistische raadsleden mevrouw L, van Duijn- -Spruljt en H. Krabben over de ENCK-brand van maandag 13 april bestaat er voor Vlaardingen een eva cuatieplan bij grote rampen, waarin het geleiden van verkeersstromen is geregeld. Het zuidelijk deel van de stad is verdeeld in sectoren, die stuk voor stuk of tegelijk geëvacueerd kunnen worden. In het plan is rekening gehouden met het feit dat de wind uit verschil lende richtingen, kan waaien. De toe gangsmogelijkheden voor arnbulance- -auto's en brandweermateriaal zijn in voldoende mate verzekerd. Buiten de vastgestelde evacuatieroutes blijven voldoende wegen beschikbaar voor zieken- en brandweervervoer. Het college noemt de communicatie tussen de geneeskundige diensten, po litie en brandweerkorpsen in Vlaar dingen en omliggende gemeenten uit stekend. Op grond van een tussen Rotterdam, Schiedam, Maassluis, Spijkenisse, Rozenburg en Vlaardin gen getroffen regeling treedt bij een calamiteit een informatiedienst in werking via verbindingen van de po litie. Centrale post hierbij is de meld kamer van de Rotterdamse gemeente politie. „Deze dienst heeft reeds herhaalde malen op uitstekende wijze gefunc tioneerd, ook in het geval van de ENCK-brand van 13 april. Het is vanzelfsprekend dat eerst een onder zoek moet worden ingesteld, alvorens via de informatiedienst de nabuurge meenten worden gealarmeerd", aldus B. en ww. uit de antwoorden blijkt dat de ENCK de hinderwetsvoorwaarden voor opslag van nïtraathoudende kunstmeststoffen, op de juiste wijze heeft nageleefd. „Verdergaande maat regelen zullen de kans op een ongeval nog verder kunnen beperken, echter nooit tot nul terugbrengen. De Delta- -Chemie NV heeft thans een aantal chemici in dienst, die continu op het terrein patrouilleren. Gewerkt wordt aan verdere perfectionering van be waking, interne organisatie en derge lijke". Volgens B. en W. betreffen de maatregelen, die de ENCK na de gro te brand in 1963 heeft genomen, in hoofdzaak de brandpreventie. „Zij zijn vooral gericht op voorkoming van het ontstaan van deflagratie (zelfonderhoudende ontledingsreactie) door een oorzaak van buiten. Daar naast blijft evenwel zelfopwarming (broei) als mogelijke oorzaak bestaan. Als de productie bij de ENCK op normale wijze verloopt kan hieruit geen gevaarlijke situatie ontstaan. Bepaalde afwijkingen bij de pro ductie met name bij de fabricage van een product dat een overmaat ■aan zuur bevat kunnen bij sommi ge samenstellingen in de mengmest een sterk verhoogde zelfopwarming teweegbrengen, die plaatselijk een ontleding kan inleiden. „Het blijft dus nodig", aldus B. en V/., „dat een deflagratie snel wordt geblust door de mengmest snel te „verzuipen". Daardoor ontstaat een gaswolk van lage concentratie en korte duur". Ais de windrichting anders was ge weest waren voor Vlaardingen andere maatregelen dan binnenshuis te blij ven en ramen en deuren gesloten te houden niet nodig geweest, „Dankzij de getroffen maatregelen is er geen sprake geweest van een herhaling van de brand in 1963". B. en W. ontkennen dat bij de ENCK wordt gewoekerd met opsla gruimte, hetgeen tot verhoogde kans op broei zou kunnen leiden. „In ver gelijking met andere soortgelijke be drijven, heeft Delta-Chemie NV een relatief kleine opslag van voorraden". Tenslotte antwoorden B. en W. dat er in het algemeen geen gevaar be staat dat door één calamiteit een ket tingreactie van gevaarlijke situaties kan ontstaan in geval ook andere be drijven worden „aangestoken". ,3Ü VLAARDINGEN' —Getrouwd: Ane Riet veld. 23, EUy de Bruin. 22; Adrtaan de Jong, 21 en Maria Schriel, 19; Antonle Cor nells van den Berg. 23 en caleta Maria Voogt, 23: Gerrlt Storm. 23 en Willemlna Webers. 32; Leenden Pleter van der Wilde, 22 en Helena van Dorp, 21: Paulus Kubo nus Maria Woltering. 27 en Helen Alexan dra van der wiel, 23; Johannes carel van Vonderen. 23 en Heütje Kerkhof, 22; Jo hannes Hendrlcus van Santen. 25 en Jo hanna van Rangelrootj, 28; Jan Maarten Koza, 24 en Johanna van der Meer. 2J; Predrik Comellsse, 26 en Catharina WUlsel- mina Anna Lorwa, 21; Leonardos Jacob Engelbertus van der Lubbe, 23 en Jannle Holleman, Zl; Rlnze de Boer, 22 en Marijke Madeion Vester, 25: Thomas Jan Ver schuur. 23 en Amle Hamers, 25: Johan Dirk Hulsmann. 2S en Trijntje van Vliet, 23; Roelof Isendoorn, 26 en Elisabeth Schuurman. 22. Geboren: Edwin, z.v. P. Rooboi en A. J. Hoogerwerf, Burg. Prulssingel 47; Rosita Maria, d.v. S. Cramer en M. Vink, Korn. Speelmanstraat 8; Michelle, d.v. M. P. Weststrate en J. Teüeman, prof. Rutgers- straat 127; Cornells Joost, z.v. A. C. Stad houders en J. Roeter, Vosslusstraat 262: Nieolette Annabelle. d.v. K. J. van den Berg en A, VerhoeU, Lepelaarslnge! 222; lmelda Claslrta, d.v. A. M. van Beek en J. Ball. Maassluis. Johan Wagenaarlaan 53, Overleden: Theodora Geertrulda Breem- erkamp, 73, wed. v. Brekeimans, Rotter dam, Vinkenstr. 106. de ENCK-brand bestond er geen aan leiding omliggende bedrijven te waarschuwen". VOOR HERENKONFEKTLE NAAR DE VAKMAN Schietbaanlaan ss - Rotterdam - TeL 233523 T TITZONDERINGEN ZIJN er om de regel te bevestigen. Ik bedoel de regel dat we in de krant over het algemeen pas melding van huwelijksjubilea maken als het om „goud" gaat. Echtparen, die 50 jaar zijn getrouwd fen meer natuurlijk) komen in de krant als zij (of hun kinderen) dat graag willen. Even tueel zelfs met plaatje. Vandaag maaK ik echter een uit zondering voor het echtpaar D. A. Zoutewelle, Kerkedijk 146, Rotter- dam-26. Om de bijzondere reden dat de heer en mevrouw Zoutewelle naast hun huis een bord hebben. Nee, niet zomaar een bord, maar het bord van „De Rotterdammer," dat al zovele jaren het visitekaartje van deze krant is. Nou, u ziet hierbij het echtpaar Zoutewelle met het bord, waarmee zij al vele jaren ons blad aanbeve len. Trouwe abonnees, zegt men in zo'n geval. Een woord van hulde is dan ook wei op zijn plaats. Vooral nu vandaag, zaterdag 25 april, het echtpaar Zoutewelle, 35 jaar is ge trouwd. Jan Krant hoopt- dat zij nog lang propaganda voor hun blad zul len maken. Misschien komt er dan wel'eens een ander bord te hangen, met een iets gewijzigde tekst. Want laten we eerlijk zijn zo gezellig is de krant niet, althans niet zoals dit woord indertijd is bedoeld. Het ge-, zeliige, waar de tekst eigenlijk op slaat is dat van lang geleden. En het beeld waaraan ik mijn naam dank is juist ontstaan door de visie van de maker, die in zijn fantasie de lezer met ontzetting zag geslagen en met medeleven vervuld vanwege het we-, reldgebeuren dat in niet aflatende gruwelijkheid een groot deel van de kolommen vult. Nee, niet gezellig, maar dit woord is ondergeschikt aan de naam en het feit dat u met die naam een krant/in huis krijgt, die dag aan dag een venster op het wereldgebeuren wil zijn, waardoorheen de mondig» lezer zijn eigen interpretatie kan maken en zijn eigen visie kan toetsen. f~)VER BORDEN gesproken, in de Portugese kolonie Gulnee zijn heel hard borden nodig, schoolbor den wel te verstaan. Ik heb er al eens eerder over geschreven, maar toch wil ik het weer onder uw aan dacht brengen. Niet alleen schoolborden zijn er nodig, maar zeker ook schriften, balpennen, linealen, potloden, enfin noemt u maar op. Dit alles kunt u vier dagen lang afleveren in het centrum van de actie, Saftleven- straat 40b, Rotterdam, van 12 tot 24 uur, op 27,28, 29 en 30 april. Verder kunt u daar gedurende die vier dagen alle mogelijke informatie krijgen over Guinee. Op maandag 27 april bijvoorbeeld worden er conti nue filmvoorstellingen gehouden, en om 21 uur spreekt mr. Chr. van Krimpen over: „Onderwijs in Gui nee." Dinsdag, woensdag en donderdag zijn er eveneens filmvoorstellingen, er wordt gepraat, gediscussieerd en voorgelicht in de voorlichtingsstand. Woensdag 29 april wordt er boven dien een forum gehouden over Gui nee in het AMVJ-gebouw, Maurits- weg 2, 20 uur. Vergeet u riiet» er is gebrek in Guinee, niet alleen aan leermidde len, maar ook aan kleding en voed sel. Het is de bedoeling van de dr. Eduardo Mondlane Stichting en het Angola Comité om dit gebrek met uw hulp een beetje te verminderen.

Trouw / De Rotterdammer | 1970 | | pagina 1