rfSte rif PUBLIEK BLEEF THUIS 'olitieke voorlichting en emotionele discussies gereformeerd Schiedam begroette ds. J. Nierop w 100 0 Grote muziek- en sportshow besloot bevrijdingsfeesten Van harte welkom Pm OFFICIEEL HEUfiAFELT DEALER m Markt 3-7-50-60 „Irene" grondig opgeknapt Raad bespreekt luchtvervuiling de knoop Heugafelt-fegels Heugafioor Heugalux en Heug cc mmitegels N.V. y/h Wed. D. van Neusden VLAARDINGEN \fe*&Me*L Welkom bij schoenhandel iu-n 15 meter ar'.Ti (Van een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN Dat de belangstelling voor de politiek een dalende tendens te zien geeft, 'bleek tijdens de voorlichtingsavond van de politieke partijen in VI aardingen, die gisteren in Triangel werd gehouden. Er waren ruim honderd toehoorders, van wie het merendeel uit raadsleden en partijleden bestond. Het publiek bleef thuis. J ENGK C7 I; Debuut een titel weer wij trots op sijn, omdat wij uit ervaring, de sterkte, het effect en de mofldijfeiieid kennen van Een uitkomst voor ieder huis. geen filialen Telefoon 342232—348318 WIJKEN eeuw Bijenkorf Zijn ze meer, Pa's, ma's, tieners, twens, kleuter, peuters, snobs, opa's en oma's welkom iedereen die graag op hippe, degeiijké, mooie, vlotte, gemakke lijke en passende schoenen loopt maar boyendien prijsstelt op een oor deelkundig advies. openingsaanbiedingen: kindersandaal met voetbed v/a 8,95 damestasje (in div. kleureri) 11,95 leuke attracties bij aankoop., van 15,-, 25,-eh 50,-. PAGINA 5 2 DINSDAG 12 MEI 1970 Morgen verkopen wij een kom- piete spuitset» niet alleen voor de bloementuin, maar ook bij zonder praktisch voor het was sen van de auto, de ramen en de pui. 15 Meter plastic tuinslang, kom pleet met waterdiefje, spuit- stuk en slangklemmen, nu voor nog géén zes gulden. fp) Morgenvroeg om 9 uur begint in ons tuincentrum op de tweede etage de-verkoop van deze spuitsets, 15 meter tuin slang, kompleet met water- diefje, spuitstuk en slangklemmen voor Slanghaspel voor de tuinslang 1.75 Ook maandigmorgen open Géin tel. of schrift best £5(4 gil VLAARDINGEN Van de postduiven- Ijïoueiersvereniglng Keer Weer vlogen 391 Mjiven in concours vanuit NeuSvllles. Al- aftand 116 km. Vertrek 7 uur. Aankomst ijeërste duif 3.33.27 uur; aankomst laatste ïtirijsdulf M.Q4.D9 uur. Prijzen werden o.a. itjfidaald door H. Suurblers 1, Van der ÊWeel/v. d. Velden 2, A. de Ruiter 3, waar- dénburt? sr. 4, T. v. d. Vie!jden 5. Vrijdag vs". 5 tot 7.30 uur Inkorven voor vlucht (vanuit Tergnler, 284 km. Klokken aanslaan ;.8 lu;-. Controleprik zaterdag 6 uur. ïj) KOEK VAN HOLLAND De laatste ï-rergadering van de NCVB wordt gehouden 'op dinsdag 19 mei In de zaal van de geref. gjterk. Aanvang 8 uur. Ds. J. L. Bal en ds, ■Se C. M. Roodenburg zullen het onderwerp ^Vooroordeel" behandelen. Niettemin was de voorlichtings avond een succes. Dat kwam niet al leen door de aantrekkelijkheid waar mee acht partijen een nolitieie markt", compleet met kraar. clameleuzcn e d., hadden maar ook door de levendig; over onderwerpen, waa.iv; in gespreksgroepen uitvofc.ig debatteerd. Zeven po.Ai hadden zitting in een forum, dat antwoord moest geven op de vragen uit de discussiegroepen, het waren mevrouw L. van Duijn-Spruijt (PvdA), mevrouw mr. M. L. Hoogen- dijk-van Holst Peilecaan (WD), de heren Jac. van der Linden (KVP), H. J. Hofman (D'66), M. Mooij (protes tants-christelijke groep), H. Peet (Binding Rechts) en M. Aalders (PPR). De discussie stond onder lei ding van dr. G. K. Koch. Ook op deze discussie-avond, be doeld om de geschilpunten tussen de tgsj: SCHIEDAM Tijdens een druk ((bezochte dienst in de Magna li a Dei- 0erk heeft ds. M. Ros van Nijkerk (.gisteren ds. J. Nierop bevestigd als igereformeerd predikant van Schie- ?dam. De predikatie van ds. Ros han- 'delde over 2 Petrus 1 vers 19a: „En gwij achten het profetisch Woord Itlaaromdes te vaster". Éi Na zijn ja-woord haakte ds. Nierop ^hierop in met een preek over vers gl9b: „En gij doet wel er acht op te 'geven als een lamp, die schijnt in een "((duistere plaats, totdat de dag aan- tibreekt en de morgenster opgaat in fflaw harten". Ds. Nierop noemde dit debuut min $ipf meer een wxamen enverwachtte iixnogel ijke reacties van: „Dat is ook i^geen licht of een ster." Hij stelde 'evenwel dat het woord dat hij zal (brengen een blijvend licht is en een 'hooit vallende ster. „Ik zal u blijven toeroepen: Attentie, attentie voor de i Heer." ei Na afloop van de dienst sprak ds. K. H. Schuring een welkomstwoord jjtot mevrouw en dominee Nierop. &Wat nieuwe .wijk Kethel betreft ver- fc'-zeker ik u, dat u tienvoudig terug zult ontvangen wat u aan die ge- meenteleden aldaar geeft. Het gonst Krant naar uw vakantie-adres IDit kunt u uitsluitend opgeven met Mie bon uit de krant. (Telefonische opgaven kunnen niet ;'meer worden aangenomen en bruist van activiteit en beweeg lijkheid." Nadat de gemeente ds. Nierop had toegezongen, was het de beurt aan de nieuwe predikant te bedanken voor al het goede, dat hij tijdens deze dienst, maar vooral in de afgelopen weken had ontvangen vanuit Schie dam. „Toen ik Schiedam binnenreed dacht ik: wat ben ik begonnen, maar intussen ontvingen we zoveel harte lijkheid van collegae en buren, dat we niet meer tegen deze stad opzien. Aa ndeze dienst werd medewerking verleend door het Nieuwland- en Arkkoor o.l.v. de heer G. v.d. Schoor met als organist de heer C. Dubbeld. Na afloop volgde in de benedenzaal een receptie. verschillende partijen duidelijk tot uitdrukking te brengen, bracht de luchtverontreiniging vele tongen in beweging. De vraag was: wat doen de politieke partijen, wanneer een fa briek als de ENCK de TNO-normen -erschrijdt? Mevrouw Hoogendijk vond het ver- andig de wet op de water- en luchtverontreiniging af te wachten, omdat er nu geen. vaststaande nor men'zijn. „Wef moeten we uiteraard waskzaam blijven." Eenzelfde mening verkondigde de heer Mooij. „Het is de hoogste tijd dat die wet op de luchtverontreini ging in werking treedt. De hinderwet, zoals die nu door de plaatselijke overheid wordt gehanterd, functio neert immers niet goed. Inmiddels moeten we in samenwerking met an dere gemeenten met name Rotter dam een oplossing trachten te vin den." Een emotionele stem uit de zaal: een confectiefabriek, die zijn motor van één op twee PK wil brengen, krijgt de Hinderwet op zijn dak, ter wijl die stinkfabrieken rustig mogen doordraaien. Rijnmondgecommitteer de M. H. L. Weststrate bestreed dat. „De Hinderwet, zoals die nu functio neert, heeft geen greep op de inge wikkelde produktiemethoden van de moderne fabrieken. Zo gemakkelijk kan men die hinderwetsbepalingen niet toepassen. Daarom is het nodig dat de regering de wet op de lucht- verontreiniging mei op tafel brengt. Daarmee kunnen we pas werken." Het was tenslotte de heer Jac. van der Linden, die deze zaak uit de emo tionele sfeer trok. „De politieke par tijen kunnen alleen maar druk uit oefenen op B. en W„ want dit college is belast met dc uitvoering van de hinderwetsbepalingen. Meer niet. En zeg nu niet dat dc politieke partijen dit niet doen. Lees de raadsvers lagen van de laatste maanden er maar op na." Kort werd gediscussieerd over de vraag of de gemeentelijke beleids commissies openbaar moeten zijn of niet. Mevrouw Hoogendijk vroeg zich af waar de ruimte vandaan te halen om de toeschouwers te kunnen her bergen. Mevrouw Van Duijn en de heer Hofman zeiden volmondig ja en de heer Mooij „stond niet te dringen om alle commissievergaderingen openbaar te maken. Wel moet een onderzoek worden ingesteld". Op de vraag wat te doen met de twee en een half miljoen gulden, die de gemeente in de schoot krijgt ge worpen, antwoordde mevrouw Van Duijn: geef de wijken meer leefmo- gelijkheden. Mevrouw Hoogendijk wilde afwgehten welke wensen het rapport van de commissie onderzoek Vlaardingse samenleving op tafel legt en de heer Mooij wilde het geld be steden, waarvoor het wordt uitge keerd; de bodemgesteldheid. Minder aan .dacht was er voor de discussies over Rijnmond (is het juist dat de nota-Fibbe vlak voor de ver kiezingen op tafel komt?), voor de openbare dienstverlening (moet de overheid de totstandkoming van kir.- dererhes stimulerenover het on derwijs en over het jeugdwerk. De discussie ging tenslotte als een nacht kaars uit. SCHIEDAM De grote zaal van het zalencomplex „Irene" aan de nieuwe Haven heeft een gedaantever wisseling ondergaan. Ter gelegenheid van dit feit hield het bestuur van de vereniging „De Belangen", die de za len exploiteert zaterdagmiddag een open dag waar de leden en andere belangstellenden de geheel gerestau reerde zaal konden gekijken, In de eerste plaats is het toneel veranderd. Het is breder geworden. Daarnaast zijn er nieuwe stoeltjes ge komen en heeft de grote zaal ook een wat fleuriger aanzien gekregen. Van cle gelegenheid om het veranderde zalencomplex te bekijken maakten velen gebruik. VLAARDINGEN In de juliver gadering behandelt de gemeenteraad enkele belangrijke onderwerpen be treffende de luchtverontreiniging. Zo komt het rapport-Ciarenburg ter dis cussie, evenais het rapport Wonen, Leven, Werken in Rijnmond en het verslag van de Commissie Onderzoek Vlaardingse Samenleving. De vergadering wordt gehouden op woensdag 1 juli, eventueel voort te zetten op 2 en 3 juli. HOEK VAN HOLLAND Door dat de autobestuurder S. A. K, uit Rotterdam op de Duinweg in Hoek van Holland even niet oplette, kwam hij in botsing met de voetganger C. den B. uit lR»tterd'am die op bet voetpad wandelde. De voetganger kreeg een lichte hersenschudding en scha al wo ad en. (1 HOEK VAN HOLLAND —Wedvlucht St. GhLslain (172 km,). Gelost om 11.15 uur. Eerste duif 13.29.36, laatste duil 13.41.37. Gebr. Klootwijk 1 2 5 6 14 15 18 1», J. van der Marei 3 4 16 22, D. van Oosten 7, P. van Dam 8 9 20 23, W. de Koning 10. H. van Didden 11 13, H. de Munck 12 21, h. Benard 17 24. P. Röteher 25. i>!!S O SCHIEDAM De bevrijdingsfees ten 1970 behoren sinds zaterdag defi nitief tot het verleden. Er was veel te beleven. Om te beginnen was er op het hoofdveld van het Hargacomplex een grote muziek- en sportshow, waaraan alle harmonie- en muziek verenigingen van Schiedam deelna men. Door het mooie weer waren er op de tribunes tal van bezoekers te vinden die deze muzikale show vol bewondering bekeken. Deze muzikale show werd afgeno men door burgemeester H. Roelfsema. Na de show kwamen de sportvereni gingen. in actie, dit tot ver in de mid dag voor angenaam vertoeven op de tribunes zorgden. De avond werd gekenmerkt door twee grote festiviteiten. In de eerste Muzikale sporthow op het hoofd veld van het Harga complex. Deel nemers in actie bij de home trainer en muziekkorpsen op de achtergrond. plaats was er een groots vuurwerk op een terrein aan de Westlrankelandse- dijk en daarnaast een beatfestijn in "de sporthal Margriet waar ruim 1500 jeugdige Schiedammers aanwezig wa in elk gezin is een koelkast onmisbaar. Koop zo'n be langrijk stuk in het huis houden dus bij de vakman. Die echte service bieden kan. Bij EIG. P.v.OHlEL in onze nieuwe zaak in Holiërhoek v.a. 13 mei a.s. daar zit'm Niet „zomaar een knoop". Maar helemaal passend bij de maximale aandacht die aar, elk detail van 'n POR- TEX-kostuum besteed wordt. In overeenstem ming met de beste stoffen en 't sterkste binnenwerk. Vakwerk, ook qua dessin en pasvorm. Kies uit onze prachtige kollektie Korte HoogiffiM 11a, Tal. 346Ï51, Vfaardtngen. BINNENSINGEL 165 TEL 342486 - VLAARDINGEN de goede hulpen in de huishouding? Probeer het maar «eris met een Koerier in deze kramt I Eendrachtstraat 39 Holiërhoek yiaardingên I De krant kunt u niet missen; geen dag!

Trouw / De Rotterdammer | 1970 | | pagina 3