**59? Raad voor jeugd op nieuwe wegen Uit jongerenprotest kan inspraak groeien EXTRA Omleggingen tram en bus in stadscentrum I7JO Eerste deel van nieuw Zuiderziekenhuis open Vele activiteiten in C 970-kader C7Ö-manifestatie Hoek van Holland EVENEMENTEN OP 27 MEI Medische mentaliteit verandert PROGRAMMA TOT EN MET 31 MEI Wilton-F. wil 50 Britten hebben rotterdam communicatie •5SSOQ75 trevira jacquard le |gj| I" DE rotterdammer 1 persoons 150 x 220 8 2 persoons 190 x 230 Irts jumeaux 220 x 240 ROTTERDAM Als de theo rie van de welzijnsnota werkelijk praktijk wordt hoe dat precies moet gebeuren is nog een open vraag rijst de vraag, waarom er een Rotterdamse Raad voor Jeugd en Jongeren moet zijn. Volgens de welzijnsnota moeten immers alle mogelijke groepen aan het woord komen. Waarom zou de jeugd in dat geheel een apart standje in moeten nemen? De service, die deze raad biedt, zou, door wie dan ook, aan ie dere groep geboden moeten wor den en niet alleen aan de jeugd. SPANNINGEN I AANBIEDING keus 140 cm br. nieuwste dessins van 1970 normale prijs 28.5© NU.. per meter MOGELIJKHEDEN HK Bi H raei-septêinfcerTB ROTTERDAM Naar schat ting 700 mensen hebben zater dagmiddag deel genomen aan de grootscheeps opgezette todht van „angst en onrust" tegen de even tuele vestiging van een hoog- ovenfabriek op de Maasvlakte, Omstreeks twee uur verzamel den zich. ongeveer 500 deelne mers op het Schouwburgplein. ong. 41 x 3536 x 16 cm 16 cm Si PAGINA 3 MAANDAG 25 MEI 1970 Döt de prijzen van dekens in de zomermaanden aanmerkelijk la ger liggen dan in de winter ligt voor de hand..... en blijkt wel uit deze aanbieding. Kies nu uit een partij prachtige Dralon dekens, er zijn. fraaie uni kleuren (double face) en diverse ruitdessins, maten: T- persoons, 2-persoons, en lits- jumeaux. p Morgenvroeg om 9 uur begint op de le etage de verkoop van deze partij Draion dekens in double face uni kleuren en ruit dessins, nu voor heel aantrekke lijke zomerprijzen. Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift, best (Van een onzer verslaggevers) Drs. M. S. J. Dotinga» directeur van de raad voor jeugd en medewerker aan de welzijnsnota, is het daarmee eens: „De jeugd behoeft geen aparte raad; de jeugd als categorie is geen factor. Het is echter1 wel zo, dat we in een overgangstijd zitten, waarin dui delijk wordt, dat jongeren een eigen inbreng moeten hebben in de vorm geving van de samenleving. Bij een ideale situatie zouden we inderdaad opgenomen kunnen zijn in een geheel Ivan samenlevingsopbouw. Wat de raad doet is niet voor ie dereen duidelijk. Uit de Welzijnsnota is te puren, dat het gemeentebestuur de voorkeur geeft aan de discussie. Uit de botsing der meningen komt de waarheid naar voren. De raad be wust of niet heeft daarentegen ge- t gl/É+V.*» werkt aan harmonisatie. Er moet ver band zijn tussen het optreden van de raad in de afgelopen jaren en het feit dat meer jongeren dan ooit een gooi doen naar een zetel in de gemeente raad, waarmee in feite tot r.u toe bui tenparlementaire acties de parlemen- aire „infiltreren". De heer Dotinga vervolgt: „We moeten met de raad af van het expe riment als adviescentrum voor jonge ren. We willen activerend centrum zijn en een aandeel in het welzijns beleid leveren. Of dat op korte ter mijn bereikt wordt, hangt af van de plaats die de raad in de samenleving gaat innemen. Het lijkt nu sneller te gaan dan een jaar of twee geleden te voorzien was." „De welzijnsnota legitimeert nu de buitenparlementaire acties", consta teert drs. Dotinga. „Er blijf bewe ging nodig om wensen en verlangens naar voren te doen komen. Blijft die beweging uit, dan wordt de overheid lam gelegd. Er moeten buitenparle mentaire acties blijven, maar we moeten af van de gedachte, dat oude ren regeren en jongeren rebelleren. De jongeren moeten sen. reëel aandeel krijgen in het regeren en de ouderen in het rebelleren. Het is jammer, dat veel jongeren vormen kiezen die ouderen wel moe ten afstoten". Bij parlementair optreden van ouderen én jeugd en bij buitenparle mentair optreden van beide groepen wordt het moeilijker iedere spanning terug te voeren tot generatieverschiL „Een verjongde gemeenteraad kan misschien wat meer greep krijgen op uiteenlopende problemen. Er is nu al geen stad in Nederland waar zoveel kan op het gebied van inspraak en aandacht voor acties als in Rotterdam." Als medesamensteller van de wel zijnsnota betreurt de heer Dotinga het, dat al die mógelijkheden niet zijn opgesomd en dat er teveel aan filosofieën' is besteed. De raad geeft nu hulp en adviezen aan allerlei groeperingen en ondersteunt initiatie ven. Waar mogelijk roept de raad die zelfs op. Er wordt vergaderruimte ge- DRTEBERGEN De 58-jarige I. F. van Kammen uit Dordrecht is zater dagochtend met zijn personenauto verongelukt op rijksweg 12 tussen Driebergen en Maam. Waarschijnlijk omdat de man onwel werd, raakte de auto van de weg en kwam deze on dersteboven in het aan de weg gren zende bos terecht. HOEK VAN HOLLAND Vrij dagavond beleeft De Hoek zijn eerste C'70-feest. op do korfbalvelde naan de harwichweg zal een manifestatie worden gehouden waaraan tal van verenigingen en groepen zullen mee werken en die later op het Schouw burgplein in Rotterdam zal worden herhaald, medewerkers zijn o.. de ne ven Henny en Herman hessels die de orgelmuziek voor hun rekening ne men, maarvan wie laatstgenoemde ook zal opteden als dirigent van de Eerste Hoeksche Accordeonvereni ging. De harmonievereniging Rotter dam aan Zee neemt een belangrijk deel van het programma voor haar rekening, evenals alle plaatselijke zangkoren en het teenerkoor. Dc Hoekse Sport Vereniging, de ballet school Giselle en de padvinders geven demonstraties. Piet Steenaard draagt voor en GeraTd Riper spreekt de teksten. De toegang tot de velden is gratis, maar het programma kost vijftig cent. Door aankoop van een program ma dingt men mee naar een gratis vierdaagse reis naar Engeland voor twee personen. ROTTERDAM In verband met divert* evenementen zoals het grote défilé van bouwraachines in het kader van '10 is die dag van ongeveer 14.4S tot ongeveer 16.15 uur in een groot deel van het cen trum tram- en busverkeer onmogelijk. De R.ET zal gedurende die tijd door mid del van een groot aantal dikwijls ingrij pende omleggingen het openbaar vervoer zo goed mogelijk gaande trachten te hou den. Niettemin zal niet kunnen worden voorkomen, dat het reizend publiek van deze noodzakelijke omleggingen ongerief ondervindt, Chauiieurs. bestuurders en conducteurs zullen zoveel mogelijk attent maken in de afwijkingen der normale rou tes. Het gaat om de trams 1, 3, 4, 5, 6 en 8 en de buslijnen 32, 34, 36, 38. 39, 45 en 49. Gereden wordt v!a de volgende gewijzig de routes: TRAMUJNEN - Lijn 3: Komende van Kralingen de bestaande route tot Jonker Fransstraat. Dan Jonk. Fransstraat. L. Rot- tekade, Zaagmolenbrug, zaagmolendrift, Zaagmolenstraat, Bergweg, Schlekade. Frov. singel, stationssingel. Walenburger- weg, Bentmekplein. Statenweg, Statentun- nel. Henegouwerlaan, Mlddellandstr. en verder bestaande route v.v. Lijn 3: Komende van Kralingen de be slaande route tot de Goudsesingel bij de J. Fransstr.; dan J. Fransstr., L. Rottekade, zaagmoienbrug, Zaagmolen drift, Zaagmo- ienstr.. Bergweg. Schlekade, Prov. singel, Stationssingel, Walenburgertveg. Bentinek- plein, Bentineklaan, Diergaarde v.v. Gedurende de omlegging bovendien een extra dienst: route: Diergaarde, Van Aers- senlaan, Stadhoudersweg, Bergselaan, Sehieweg. Schiekade, Prov. singel. Sta tionssingel, walenb. weg. Bent. plein, Ben tineklaan, Diergaarde. Wie van deze extra dienst gebruik maakt en in de richting Kralmgen reist kan aan de halte van lijn 9 (Schlekade bij Bergweg) gratis overstappen op lijrt 3 naar Krailngen. Komend van Krailngen kunnen passagiers van lijn 3. die m de richting Stadh, weg - Bergselaan willen reizen bij de diergaarde gratis op de extra dienst overstappen. Lijn 4: Komende van Hillegersberg de bestaande route tot Bergweg bij Noordsin gel. vervolgens rechtdoor via Bergweg, Schlekade, Provenierssingel, Stationssingel. Walenburgerweg, Bentinckpiein Statenweg, Statentunnel. Kencgouweriaan, Middel- Jandstraat, Claes de Vrleselaan, Nieuwe Binnenweg en verder bestaande route v.v. Lijn 5: Komende van Schiebroek de be staande route tot de Schlekade bij Prove- nierssmgel. Vervolgens Provemerssmgel, Stationssingel, Walenburgerweg, Bentinck- plem statenweg, Statentunnel. Henegou werlaan. Middeiiandstraat, Claes de Vrlese laan, Nieuwe Binnenweg, Eendrachtspleln en verder bestaande route v.v. Lijn 6: Komende van de Kleiweg de be staande route tot Bergweg bij de Benthui- zerstraat. vervolgens Bergweg. Schlekade. Provenierssingel, Stationssingel, Walenbur gerweg, Bentinckpiein. Statenweg, Staten tunnel, Henegouwerlaan. Middeiiandstraat, Claes de Vrleselaan. G.J. de Jonghweg, VVestzeedijk en verder bestaande route v v. Ljjn 8: Komende van Krailngen de be staande route tot de Boezemsingel bij de Goudsesingel. Vervolgens Goudseslngei. Jonker Fransstraat, Linker Rottekade, Zaagmoienbrug, Zaagmolendrft, Zaagmo lenstraat, Bergweg, Schiekade, Proveniers- singel, stationssingel. Walenburgerweg, Bentinckpiein, Statenweg, Statentunnel. Her.e-ouwerlaan. Middeiiandstraat, Claes de Vrieselaan. Nieuwe Binnenweg en ver der de bestaande route v.v. De lijnen 9 en 11 blijven ongewijzigd. BUSLIJNEN Lijn 32: Komende van het Noorderelland de bestaande route tot Blaak bij de Keizerstraat. Vervolgens door tunnel onder het Churchillpteln, Westblaak en verder bestaande route v.v. Lijn 34: Komende uit Capelie a.d. IJssel de bestaande route tot Blaak bij de Kei zerstraat vervolgens door tunnel onder het Churchlflpleln, Westblaak, Rochussen- straat. Mathenesserlaan, Wytemaweg en verder bestaande route. Komende van zie kenhuis Dljkzlgt bestaande route tot West- blaak bij Hartmanstraat. Vervolgens door tunnel onder ChurchiUplein, Blaak en ver der bestaande route. Lijn 36: Richting Centraal Station: Be staande route tot Vondelweg bij Goudse singel. Vervolgens Mariniersweg, Blaak, tunnel onder Churchilplein, Westblaak, Eendrachtspleln, Mauritsweg, Kruisplein, Stationsplein. Richting Alexanderpolder: Stationsplein, Kruisplein, Westeislngel, Eendrachtspleln, Westblaak. tunnel onder ChurchiUplein, Blaak, Mariniersweg, Goud sesingel, Adm. de Ruyterweg en verder bestaande route. Lijn 38: Komende van Schiedam de nor male route tot Beukelsdijk bij Statentun nel. Vervolgens door Statentunnel, Ben tinckpiein, Walenburgerweg, Stationssin gel, Proveniersstraat, Teiilngerstraat, 'Vij verholstraat, Katshoek, pompenburg, Adm. de Ruyterweg en verder bestaande route v.v. Lijn 39: Komende van Station Blaak be staande route Bij Keizerstraat. Vervolgens door tunnel onder ChurchiUplein,- West blaak en verder bestaande route. Lijn 45: Komende van de Kleiweg be staande route tot Hofdijk bij Katshoek. Vervolgens Katshoek, Vijverhofstraat. Tei ilngerstraat, Proveniersstraat, Stationssin gel, Walenburgerweg, Bentinckpiein, Sta tenweg, Statentunnel. Weena. Stationsplein v.v. Lijn 49: Richting Centraal Station: Be staande route tot Verlengde Willemsbrug bij Blaak. Vervolgens via Blaak, tunnel onder ChurchiUplein, Westblaak. Een- drachtsplein, Mauritsweg, Kruisplein, Sta tionsplein. Richting Oranjeboomstraat: Sta tionsplein, Kruisplein, Westersingel, Een- drachtsplein, Westblaak, tunnel onder ChurchiUplein. Blaak, Mariniersweg oost zijde tot de Hoogstraat, daarna Mariniers weg westzijde, Blaak, Verlengde Willems brug en verder bestaande route. boden aait die groepen Oranjevrij- staat, Dolle Mina's), er wordt stencil- materiaal ter beschikking gesteld, straks een drukkerij. De raad die buiten de overheid op een onafhanke lijke plaats staat probeert verlangens op te sporen en een weg te vinden om die door te spelen. Inspraak van nieuwe groepen en individuele jongeren dreigen nog te weinig aan bod te komen, zodat de werkwijze op de helling gaat. Blok keerde de opzet tot nu toe in feite de inspraak van de jongeren, thans wordt gedacht aan de acceptering van jonge mensen als gelijkwaardige deelnemersin de samenleving. Ook jongeren, niet betrokken bij acties, moeten mogelijkheden krijgen. Bewegingen die door geweld of gees telijke terreur hun mening aan ande ren trachten op te dringen, worden niet gesteund. Het oude gebouw van Kreymborg aan de Oude Binnenweg gaat een grote rol spelen. De inrichting is ver traagd. Men wil in de zomermaanden de begane grond provisorisch benut ten. Volgens plannen moeten er infor matiestands komen, een theatertje, een „praetpleck" en andere voorzie ningen. Een eindexamenklas heeft de inrichting benut als opdracht en daaruit zijn tal van mogelijke oplos singen voortgekomen. Voor het eind van dit jaar, zo hoopt de heer Dotin ga, zal het pand in bedrijf zijn. Drs. Dotinga studeerde theologie en „deed wat in jeugdwerk". Na weten schappelijk medewerker te zijn ge weest aan de Groningse universiteit, kwam hij in Rotterdam aan profes sioneel jeugdwerk toe. Jiij wil bij wijze van vrijetijdsbesteding nog eens promovéren. Hij hoopt straks, als de drie ton die aan „Kreymborg" te besteden zijn, resultaten hebben afgeworpen, nog meer te kunnen doen aan totale openheid van allerlei plannen en ac ties van de raad voor jeugd en jonge ren, tot de jeugd geen extra steun meer behoeft om haar stem te laten horen. Of U ze draagt onder een lange broek óf als pantoffeltjes thuis één ding is zeker, die paar gulden loopt U er zeker van af! Zomerse ballerina's in hippe kleuren, een ideaal gemaks schoentje, dat soepel draagt, maar met ijzersterk loopv!ak..„ nu per paar voor nog géén vier gulden. Morgenvroeg om 9 uur begint op de schoenen-afdeling, entre sol, de verkoop van deze balle rina's in leuke zomerse kleuren als oranje, geel, beige en groen, maten 36 t/m 41, per paar voor Ook maandagmorgen open Géén tel. of schrift best ''■iK.i t n ROTTERDAM Binnen niet al te iange tijd heeft Rotterdam een aantal moderne en goed geoutilleerde zie kenhuizen, waarin zelfs min of meer toekomstverwachtingen zijn verdis conteerd, zei zaterdag wethouder G. Z. de Vos (sociale zaken en volksge zondheid), toen hij het eerste deel van het nieuwe Zuiderziekenhuis, het 'behandelgebouw, officieel opende. Toekomstverwachtingen op het ge bied van de medische techniek zag hij echter als heel moeilijk en dat levert juist bij de ziekenhuisbouw zo veel problemen op. Vast staat, aldus de heer De Vos, dat er thans een noodzakelijke men taliteitsverandering aan de gang is. In de mentaliteit van de individuali teit zijn Europa en vooral Amerika groot geworden. In, de toekomst gaat het echter om de gezamenlijkheid. De gezamenlijke inbreng van medische kennis door een team geneeskundigen is bij de behandeling van iedere pa tiënt de belangrijkste factor gewor den. Dr. J. Karbaat, medische directeur van het Zuiderziekenhuis, schetste de historie van het Zuiderziekenhuis, dat het nooit verder heeft kunnen bren gen dan „noodhospitaal", dat in de oorlog door de druk der omstandighe den is opengesteld, al dateren de plannen voor een goed ziekenhuis op de linker-Maasoever reeds van 1902! Architect ir J. E. E. Kruisheer me moreerde met veel genoegen de goede onderlinge verstandhouding tussen ieder die met de bouw iets heelt te maken. TPXTERIEUR van het nieuwe ,Lj deeldat aan het Zuider ziekenhuis is gebreid (boven) en een blik in een der operatie kamers (onder). Hij kon bovendien vertellen dat er nu hevig wordt gestudeerd op nieu were constructiemethoden, toe te pas sen bij het verder vernieuwen en af bouwen van het Zuiderziekenhuis. In aansluiting op de laatste opmer king van de heer Kruisheer kon dr. Karbaat meedelen, dat het thans ge opende behandelgebouw eigenlijk ai te klein is en dat het Rotterdamse gemeentebestuur een voorstel staat te wachten voor uitbreiding met een nier-afdeling. Met het nieuwe behandelgebouw, waarin de poliklinieken op de begane grond zijn ingericht, kreeg het Zui derziekenhuis een geheel nieuwe in gang aan de Dordtsestraatweg. Het nieuwe gebouw omvat een sou terrain, begane gronden eerste etage. Behalve de poliklinieken bevat het laboratoria, een apotheek, een chirur gische afdeling, waaronder een hart- roentgenologische en hart-chirurgi- sche installatie, een afdeling interne geneeskunde, een afdeling hart- en vaatziekten, en een onder alle om standigheden volledig gedesinfecteer de operatie-afdeling. ROTTERDAM Communicatie *70 gaat haar derde week m. Het programma tot en met 31 met vermei dr vele en velerlei acti viteiten, waarvan h*eronder een overzicht: 0 De Rotterdamsche Studenten Sociëteit Hermes houdt op zaterdag 30 mei in het kader van C 70 een i ugby-wedstrijd op het grasveld naast de sociëteit aan de Willem Ruyslaan bij de oude gasfabriek aanvang 13 uur. In de loop van de middag staan er nngsteekwedstrijden. te paard op net pro gramma. verder zijn er schietwedstrijden, bierestafettes en süefeJwedstrijden. in de avonduren is er een ontspanningsfeest met medewerking van o.a, Cuby and the Bliz- zards en Ginger Ale. De expositie die de samenwerkende kerken en Communicatie '7u in de Laurens- kerk dagelijks van U-17 uur, behalve zon dags, houden, bestaat «uit drie delen; 1. de Bij bel tentoonstel ling, getiteld „Het Boek dat Blijft". 2. een postzegelexposttie van de Philatelistenvereniging st. Gabrlël, met ruim 2000 zegels met bijbelse motieven. 3. een tegeltentoonsteüing uit het Tegelmu seum te Otterloo. 0 Voor de opvarenden van de Rijn- en binnenvaartschepen worden op woensdag 27 mei a.s. van 14-21 uur in het kader en met medewerking van C 70 roeiwedstrijden georganiseerd in de hoek van de Maasha ven. Voor elke leeftijdsgroep kan inschrij ving plaats vinden tot een kwartier voor het begin. Inschrijving is mogelijk van 13 uur af op het sociëteitsschip De Zwarte Zwaan. 9 Vanavond, maandag 25 mei is in de iRivièrahal de demi-finale van het C'70-ln- ternationaal militair bokstoemooi. Aan vang 20.00 uur. 0 Het drieronden toernooi schaken dat de personeelsvereniging sozaro ln samenwer king met c 70, de Rotterdamse Schaakbond en de schaakvereniging Het Westen Regina organiseert, wordt gehouden op 25 mei, 1 en 8 juni dn Lommerrijk. Aanvang 19.30 uur. 0 in de Energiehal worden zaterdag 30 mei gynuiastiekdemonstratles gehouden, onder auspiciën van de Rotterdamse Turn bond en met medewerking van c 70. In sporthal De Enk is 23 en 24 mei een internationaal badminton toernooi, dat mo gelijk werd gemaakt door een bijdrage van c 70. Het toernooi begint beide dagen om tien uur 's morgens. 0 De handboogsciiietveremging De Ro meinen houdt in «menwerking met c 70 op zondag 31 mei internationale wedstrij den in handboogscnieten. Sportveld Lan ge- pad, 11.00 uur. Centrum-aktiviteiien: maandag 25 mei: 12.45 uur: Aktle Hap en Snap, lunchbijeen- komst in de paarse koepel aan het Weena, waar een Dolle Mina het woord zal voeren, (organisatie van de gezamenlijke kerken). 2o.oo uur: Accordeon-uitvoering, stadhuis plein. dinsdag 28 mei: 12.50 uur: Alledag- kerk dn het kader van C 70. Laurenskerk. Spreekster; mevrouw M W Eberlé-GotLieb 20.00 uur: optreden van Hermandad. Beursplein of stadhuisplein, woensdag 27 mei: 12 50 uur Ailedagkerk in het kader van C 70. Sint Laurenskerk. Spreker: de heer A. Jansen. 14.00 uur: Optreden van Kindertheater pssst.... Stadhuisplein uf Schouwburgplein. 15.00 uur: Défilé van de Bou wij verheid, coolsmgel. (Bouwmachmes vormen de inhoud van dit défilé, dat wordt georganiseerd door de Nederlandse Aannemers- en patroonsbond voor de Bouwbedrijven). 20 00 uur: Optreden Ra ti to-Romantica-Orkest onder leiding van Cas Oosthoek, stadhuisplein of Beursplein. Donderdag 28 mei: 12,50 uur: Alledagkerk in het kader van C 70, Sint Laurenskerk, Spreker: ds A. van der Klaauw. 20.00 uur: Optreden disc-jockey Sammy Green. Beursplein, vrijdag 23 mei: 20.30 uur: Eer ste prof-ronde op tie CooLslngel. zaterdag 30 mei: Optreden van boerenkapel uit Het Oude Noorden. Beursplein of Stadhuisplein 9.oo uur: Motormanifestatie c 70, georgani seerd door Motorclub Rotterdam Zuid. Startpunt Slaak 34 (Het Vrije Volk). O.a. motorshow, défilé, verkiezing Miss Motor en optreden van stimtteam. Wijkaktlviteiten: Lc-mbardijen, 26 mei: Manifestatie 65plus. Zangavond voor alle bejaarden in de wijken Lombardijen en Smeetsland. Medewerking verlenen vier koren uit de wijken, in wijkgebouw, 20.00 uur. Bospolder, 27 mei: Praktisch verkeers- examen per fiets voor jongeren van 11 tot en met K jaar. Overschie, 27 -mei; Optre den van brassband Arti et Caritate Grote Kerk, Dorpsstraat, 20 00 uur. Crooswijk, 27 mei: Uitvoering van toneelvereniging De Schakel. In Parochiehuis, Tamboerstraat 50 te 20.00 uur. Middelland., 23 mei: Presenta tie van wijk Middelland Ir. de Doelen met medewerking van o a. De Spelbrekers, Ria Valk, Cocktail Trio. Aanvang 20.00 uur. Hillegersberg. schiebroek. Tcrbregge en lio Morgen, 29 mei: Beatavond, Adnana- laan. Aanvang 2000 uur. Lombardijen, 23 mei: Disco-avond. In tent. Aanv. 20.00 uur, 30 mei: Willem Noorlandertocht. Aanvang 14.00 uur Alexanderpolder. 30 mei: motor- ketbalwedstrljden in Bilderdïjkstraat, 14.00 bal wedstrijden in Bilderdïjkstraat. 14.00 uur. Hillegersberg, Schiebroek, Terbregge, 110 Morgen. 30 mei; Boogschuttersdemon stratie en optreden van paarden en honden van de politie. Aanvang 13 00 uur. Het Oude Noorden, 30 mei: Optreden van boe- re nkapel op pijnackemleLn, 14.00 uur. Mid delland, 30 mei: Optreden van poppenthea ter De Miikroskoop. G. W, Burgerplein 14. Aanvang 16.00 uur. Nadat spandoeken waren uitge deeld niet teksten als „Hoogovens Nee" en „Geen Hoogovens op de Maasvlakte" zette de stoet zich inbe- weging. Een aantal demonstranten had een stofmasker voor om aan te geven hoe men in de toekomst over straat zou moeten gaan. Via de Karei Doormanstraat, West blaak, a&uritsweg en Binnenweg marcheerde de stoet over de West Kruiskade waar enkele agenten het verkeer regelden om de demonstran ten vrij baan te geven. Het aantal deelnemers was inmiddels met een. kleine 200 man toegenomen. Onder het roepen van „Stank voor staal en stank voor dank" en „WC-70 Rotterdam stinkt" zette men koers richting Coolsingel. Daar werd even stil .gehouden om voor het stadhuis nog eens extra duidelijk te maken, waarom deze demonstratie op touw was gezet De langgerekte stoet trok in de drukke binnenstad maar weinig be kijks. Slechts op enkele punten ble ven mensen staan om kennis te ne men van de spandoekentekst of te luisteren naar wat er gescandeerd ge- roeoen werd. De tocht van angst en onrust was georganiseerd door een aantal samen werkende actiecomités die door het centraal actiecomité Rijnmond to' de ze demonstratieve optocht waren op geroepen. Het was een voorlopige af sluiting van de anti-hoogoven cam pagne, die de laatste weken is gehou den. Om half vier arriveerde de stoet weer op het beginpunt waar de op tocht werd ontbonden. Vlak hierna werd het plein in bezit genomen door een muziekkorps uit Vlissingen die met een taptoe „de vieze smaak trachtte weg te wissen", zoals een van de deelnemers dan de anti-hoog ovensmars het samenvatte. Het aantal deelnemers was volgens deze woordvoerder sterk tegengeval len. „Wij hadden op 1500 man gere kend". ROTTERDAM De scheepswerf Wilton-Fijenooïd in Schiedam gaat op korte termijn 50 geschoolde Enge lse arbeidskrachten aantrekken. Da personeelsafdeling van deze Schie- damse scheepswerf gat daartoe over, omdat in het Rijnmondgebied niet voldoende geschoold technisch perso neel aanwezig is. De 50 Engelsen, die allen in Schie- damse pensions worden onderge bracht, zijn in dienst van een Engels uitzendbureau, die gespecialiseerd is in het tijdelijk te werk stellen van technische arbeidskrachten over de gehele wereld. Het ligt in de bedoeling dat de 50 Engelsen voor minstens een half jaar in Schiedam zullen blijven. Laat de strandvreugde niet ver gallen door bedorven boterham- beleg, lauwe frisdranken en bier. Maar houd at Uw etenswaren de hele dag smakelijk in een koeltas. U koopt ze in 2 royale maten deze koeitassen in fleuri ge dessins, ze zijn werkelijk onmisbaar op camping, zomer huisje, enz. Nu met een aan trekkelijk prijsvoordeel. Morgenvroeg om 9 uur begint op de camping-afdeling, 2e eta ge, de verkoop van deze prak tische koeitassen, waarin de etenswaren smakelijk en Uw dranken heerlijk koel blijven. Koelelementen 0.59 per stuk Ook maandagmorgen open Géén tel of schrift best

Trouw / De Rotterdammer | 1970 | | pagina 1