Nieuwe brandweerkazerne Schiedam in gebruik voor Blazoen ARP moet gezuiverd PCG verbolgen over besluit Van der Veen Besluit Van der Veen is een toonbeeld van trouwloosheid Burgerlijke stand Nu is het tijdvoor lekker met lekker: Beschuit met aardbeien. Voordelige modepruikjes gaat op de helling Eerste jaarverslag verschenen Bejaarden werk kwam goed van grond Van De Hoek tot Vlaardingen AGENDA Jeugd voor de winter toch in eigen honk Vergadering SGP in „Irene" Concert voor schooljeugd Saneringen in Hoek vlot niet best Voor stemmen bij volmacht meer belangstelling Laatste voorstelling S'damse Filmkring Wielewaaischool gaat „sporten Bromfietser (16) ov na frontale botsing Morgen in Schiedam G. P. VAN BAAIEN JR. PE rotterdammer (Vati een onzer verslaggevers) VLAARDINGEN De poli tieke situatie rond het besluit van wethouder E. P. van der Veen, die bedankte als lid van de CHU en op de protestants- christelijke lijst een verkiesbare plaats inneemt, blijkt uiterst moeilijk te liggen. De voltallige PCG-fractie heeft zowel maan dag- als dinsdagavond onder lei ding van de heer A. C. Ph. Har- donk overleg gepleegd. Onderzoek naar gebruik hasjiesj duurt nog voort (Van een onzer verslaggever) ^VLAARDINGEN Op een bijeenkomst van de CH-vrouwen- groep in Vlaardingen heeft het Tweede-Kamerlid dr. H. A. Schuring; lijsttrekker van. de protestants-christelijke groep in Schiedam, een felle aanval ge daan op wethouder E. P. van der Veen, die vorige week plotseling bedankte voor het lidmaatschap van de CHU. SERIEUS DREUN Natuurlijk piatenbonnen halen bij Gespreksdienst over ontwikkelingshulp u vindt het bij Meesters in voetbal Spaarbank Anno '20 Naast de bekende Pelatti kollektie modieus haarwerk in alle prijsklassen brengt John Postmus thans een aantal nieuwe vooral jeugdige mode- pruikjes in KANEKALON (synthetisch haar). Met van echt haar te onderscheiden. Zeer voordelig in prijs. Het grootste kleuren-assortiment en- gemakkelijk in onderhoud. InVltCltie Wegens en.. belangstelling houdt John Postmus a.s. vrijdagavond vrij entree in zijn salons aan de Korte lijnbaan 4. Vanaf 7 uur staat een unieke kollektie modepruikjes en haarstukjes kant en Jdaar gekapt op U te wachten. Zonder enige verplichting kunt IJ kijken, passen en... Kezen. Een team deskundigen is aanwezig om U alles over haarwerk te vertellen en U nieuwe kapselideeën aan de hand te doen. Ook Uw man of verloofde is van harte welkom. Er staat een lekker kopje koffie of drankje klaar en... elke koopster wacht bovendien een aardige verrassing. Tot ziens, tot vrijdagavond op de Korte Lijnbaan. Haute Coiffure (Van een onzer verslaggevers) SCHUD AM Precies één week voordat de kiezer gaat be palen ihoe de gemeenteraad er voor de komende vier jaar gaat uitzien krijgt de oude raad tij dens een extra vergadering, die woensdag wordt gehouden, een van de belangrijkste stukken van de afgelopen vier jaar te beihan- Deskundigen VLA/lltOP«ÏEM vandaag morgen delen. Het gaat Mer om het gronduitgiftebedrijf, dus om erf pacht of grondverkoop. Nota PAGINA 4 WOENSDAG 27 MEI 107* hOEK VAN HOLLAND De Hoekse ongeorganiseerde jeugd zal nog voor de winter een onderdak krijgen in de zogenaamde torpedo- loods aan de Berghaven. Deskundigen van de gemeente zullen binnenkort vaststellen welke voorzieningen moe ten worden getroffen aan het gebouw dat de defensie aan de gemeente zal overdragen. Er zal gelegenheid worden geboden voor muziek, groepsexpressie en to neel. Ook zal er een discussieruimte komen. Het is de bedoeling dat het gebouw ook buiten de weekeinden open zal zijn. Voor het toekomstige clubhuis voor de Hoekse verenigingen komt een nieuwe plaats beschikbaar. Nu de bouw van de marechausseekazerne aan de Cordesstraat niet doorgaat kan men dit terrein ervoor gebruiken. 'Het dienstencentrum voor bejaarden komt dan op het terrein dat aanvan kelijk voor het clubhuis was bestemd, o£ op de Hoekse Brink. De laatste mogelijkheid is afhanke lijk van de ontwikkeling van de Brink, die in een nieuwe fase is geko men, De bouw van hotels is hier fi nancieel niet haalbaar gebleken en in de plaats daarvan wil men er nu een aantal flats bouwen. SCHIEDAM Vrijdagavond 29 mei houdt de afdeling van de SGP een openbare bijeenkomst in gebouw „Irene'' aan de Nieuwe Haven. Ds. .J Catsburg, hervormd predikant te Sint-Maartensdijk, zal een tijdrede houden in verband met de raadsver kiezingen. De vergadering is voor iedereen toegankelijk en begint om achtuur. SCHIEDAM Zonder enig of ficieel vertoon is gisteren de nieuwe brandweerkazerne aan de Huis de Riviereweg in gebruik genomen. Deze kazerne is verre zen precies aan de overkant van d oude kazerne die wegens de nieuwbouw van het stadskantoor mot worden afgebroken. Was de oude kazerne donker, de nieuwe is royaal en licht ter wijl ook de uitgangen voor een snelle uitruk breed zijn gehou den. Overigens draagt deze nieu we brandweerkazerne het predi kaat tijdelijk. Men hoopt altijd nog te kunnen overgaan tot de bouw van een nieuwe kazerne op de plaats waar vroeger de bran- dersbuurt was. De inhoud van bet besprokene wordt Intussen strikt geheim gehou den. De heer Hardon wilde vanmor gen geen mededelingen doen. Het blijkt dat de PCG-fractie bij zonder verbolgen is over de brief van de heer Van der Veen, waarin deze niet alleen de CHU maar ook de ARP fel aanviel. „Er is schade toegebracht aan de goede reputatie van de PCG in Vlaardingen", aldus de heer iHar- donk. „Nu blijkt dat de heer Van der Veen deze bedoeling niet heeft gehad. We zoeken een mogelijkheid die de heer Van der Veen de gelegenheid biedt, openlijk te verklaren dat hij niets tegen heeft op de PCG-fractie. De heer Van der Veen heeft zelfs ge zegd dat de PCG hembreid aar is. Intussen blijft de breuk tussen de CHU en de heer Van der Veen be staan. Er is nu een lid van de fractie aangewezen wie zeg ik niet die samen met de here Van der Veen een verklaring zal opstellen waarin het blazien van de ARP wordt gezui rd." De heer jardonk gaf toe dat de PCG-fractie de heer Van der Veen had verzocht zijn kandidatuur voor de gemeenteraad in te trekken. Wat de wethouder, die op de PCG-lijst de vierde plaats Inneemt daarop heeft, geantwoord, wilde de heer Hardonk niet zeggen. SCHIEDAM Het onderzoek naar het gebruik van hasjiesj op de scho len is nog niet afgesloten. Dit ant woorden B. en W. op vragen die de fraktievoorzitters van alle politieke partijen hebben gesteld. Het college kan de vragen dan ook niet binnen de vastgestelde termijn beantwoorden en verzoekt de fraktie voorzitters nog even geduld te heb ben. VLAARDINGEN Dinsdagmiddag verzorgde het Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland in de Stadsgehoor zaal op uitnodiging van de Commissie Jeugdvoorstellingen twee concerten voor de schooljeugd. Onder leiding van Louis Dispa werd een aantrekke lijk programma ten gehore gebracht onder het motto „Dansend door de eeuwen". van J, S. Bach. Daarna volgende een menuet van Mozart en een wals van Strauss. Via een Hongaarse dans van Brahms en een dans uit het ballet Carmina Burana van Carl Orff werd het concert besloten met gedeelten uit de suite West Side-Story van Bern stein. Ongeveer 1100 kinderen woon den het concert bij. „Het besluit van de heer Van &er Veen is een toonbeeld van trouwe loosheid. Het is bovendien hoogst on fatsoenlijk dat hij zich op een ver kiesbare plaats op de kandidatenlijst van de PCG heeft laten zetten, ter wijl hij het program van de CH plot seling niet meer kan onderschrijven", aldus een geemotïoneerde dr. Schu- „Op déze manier gooit hij de ge- loofwaardighedi van de christelijke politiëk te grabbel. We hebben geen been meer om op te staan, zeker niet wanneer de heer Van der Veen het 'argument gebruikt dat de CHU geen christelijke partij meer is." Dr. Schuring'noemde het .optreden van de heer Van der Veen geestelijke luchtverontreiniging. Hij bracht het in verband met protest van de stu denten, de kunstenaars en de Dolle Mina's togen de bestaande maat schappijstructuur. ..Hoewel de metho des veelal afkeurenswaardig zijn. is het onze plicht deze protesten serieus te nemen, 't Xs idealistisch en dus christelijk". „Dat neemt neit weg dat het ru moer rond de luchtverontreiniging in Vlaardingen oorzaak is van het feit dat men hier in Vlaardingen geen on derwijzers en leraren kan krijgen. Maar ik hoor liever het protest van de eerlijk voor zijn mening utiko- mende jeugd dan dat van de heer Van der Veen, die alleen maar bang is dat zijn inkomen, dat hij nu als wethouder opstrijkt, belangrijk lager zal worden". Mevrouw mr. M. Bellingwout- -Roodenburg, die tevoren een infor matief betoog had gehouden, nam het op voor de CH-wethouder, ,,'t Is de reactie van een bejaarde man. Hij is tenslotte 69 jaar. Hij heeft een uitste kende staat van dienst, ook als we thouder. De heer Van der Veen is een krachtig politicus. Hij was 37 jaar achtereen een volbloed CH-er. Het was voor hem een enorme dreun dat hij niet nummer één kwam op de PCG-lijst". Dr. Schuring: '„Ik heb geen enkel begrip voor zijn besluit. Ik krijg ook wel eens een dreun op mijn politieke hoofd". Mevrouw Bellnigwout: „De heer Van der Veen heeft er al spijt van". „Als mij daarvan iets blijkt, slik ik al mijn woorden in", was het ant woord van dr. Schurnig. De discussie na de pauze spitste zich toe op het onderwijs. Er waren ongeveer 40 vrouwen op de CH-bij- eenkomst, die onder leiding stond van mevrouw Mooij- aanwezig. SCHIEDAM Zondagmorgen wordt in het kerkgebouw van de Ne derlandse Protestanten Bond aan de Westvest 90 een gespreksdienst ge houden die in het teken zal staan van de ontwikkelingshulp. Als spreker zal optraden dr. H. M. de Lange uit Rot terdam, die bekend staat als deskun dige op het gebied van de ontwikke lingssamenwerking. Hij is de schrij ver van het bekende boek „Rijke en arme landen". Ais voorganger zal in deze dienst optreden ds. B. A. Koek. HOEK VAN HOLLAND De sa nering van oude woningen in Hoek van Holland komt maar langzaam op gang. Voor zes woningen is nu echter een saneringsrnogelijkheid geschapen. De huisjes aan de Fortweg zullen, wanneer ze eenmaal leeg komen, niet opnieuw worden verhuurd. Men hoopt ze over ongeveer vier jaar te kunnen slopen. Voor de huizen in het centrum zijn nog geen saneringsmogelijkheden ge vonden. Het ziet er zelfs naar uit. dat de woningbouwvereniging „Rotter dam aan Zee" de oude „bootwerkers huizen" aan de ie Scheepvaartstraat nog wil opknappen, een zaak waar de wijkraad zich sterk tegen verzet. SCHIEDAM-— Geboren: Edwin, z.v. A. L. BreddeLs en V. P. van Buel; Jasper S., z.v. J. van Buuren en E. W. Walvis Overleden: A. van der Sloot- 78; T. w. Kersbaeh, 74; A. Ham! 77,'wed. J. A. van vliet: A. Reedijk, .W Wétstejjn, 76: A. J. Voliering. 52. vlaardingen Getrouwd: Buibertes Jan de Gruijter, 26 en Annie van den Berg, 25; Leonardus Johannes Maria Ver beek, Sl en Wiibelmina Wouterina van den Berg. 30. Geboren: Anna Jaooba, d.v, H. N Krijgs man en H. C. E. Farber; Miehei, z.v. C. A. de vries en A. M. J. Verbunt; Astrid, d.v. 1. Stoorvogel en A. M Holman; Claudia, d.v. j. van Gent en j. Th. Helieman, Maas sluis; Johanna Maria, d.v. J. A.v, Gende- ren en j. Kordaat. Overleden: Jan stolk. 18, Maasland, Reynbolt van Maeslantstraat 31. Ideaal voor zonovergoten momenten, dit jeugdig 'frisse jurkje van luchtig katoen-piqué met "gouden" knoopjes. In diverse kleur ige dessins. 42-50 tiü als speciale VVV on- |m weerstaanbaarteg m geprijsd: Zolang de voorraad strekt. ROTTERDAM Weent hoek Cooisingel Iedere vrijdag koopavond tct 21.00 e VLAARDINGEN Bij de gemeen- teraads- en Rijnmondverkiezing in Vlaardingen zullen meer mensen hun stem bij volmacht uitbrengen dan het geval was bij de verkiezing van de provinciale Staten op 18 maart. Aan 435 van de 49.002 kiesgerechtigde in woners is toestemming verleend bij volmacht te stemmen. Bij de provinciale statenverkiezing was dit aantal 253. In 1966 waren de aantallen voor provinciale staten en gemeenteraad respectievelijk 645 en 1193. HOEK VAN HOLLAND Ds wijkraad heeft In zijn dinsdag gehouden vergade ring besloten een bedrag van ƒ50# beschik baar t.e stellen voor verwarming van de KNVB-Ioods die In de wintermaanden door de Hoekse Sportvereniging wordt gebruikt. Voor de aanleg van zomerverllehting stel de de raad ƒ300 beschikbaar. De secretarie zal ook worden verlicht. HOEK VAN holland De gemeente Rotterdam heeft ingestemd met eer» ver zoek een gecombineerd tarief voor het in- struetiebad en het gemeentelijk zeebad voor kinderen in te stellen. De jeugd kan nu een kaart koper» voor het instructiehad en heeft met een rijksdaalder bijbetaling tevens gratis toegang tot het bewaakte zeebad. HOEK VAN HOLLAND Bij het voet balveld aan de Dirk van den Burgwei: krijgt ruitersportvereniging ,,De Caeprui- ter" een derde weide met ruiterpaden die de verkeerswegen niet zullen kruisen. HOEK VAN HOLLAND Het ge mengde zondagteam van tennisvereniging Hoek van Holland Is kampioen geworden door een 6—2 overwinning op de Kievitten. Het herenteam werd door een zeje op Overwaard eveneens kampioen. De iawn- tennisvereniging w as minder gelukkig. Door een 3—3 nederlaag tegen de Metse laars kwam zij net enkele punten tekort voor het kampioenschap. HOEK VAN HOLLAND Wedvlucht Tergnier (265 km). Gelost om l uur, le duif 18.13.37, laatste duif 18.56.45. 1, 2, 4, 23 P. van Dam: 3, 6, 21 H. Benard; 5, 7,11 L. v.d. Ende; 8 H. van Didden; 9, lO.lTGebr. Klootwijk; 12, 15 J. Veldhoen. M VLAARDINGEN Dinsdagavond speelden de onderwijzers van de christelijke lagere scholen voetbal te gen hun collega's uit de rest van de stad. Na met 20 te hebben voor ge staan, won „West" slechts etmauwer- nood van „Rest", doordat een speler de bal in eigen doel schoot De belo ning voor de zege was een beker met het opschrift: „Hup, hup, de meester- cup". sHöïi! SCHIEDAM Vanavond, dinsdag, sluit de Schiedamse filmkring het seizoen af met een voorstelling van: „Het oog van de duivel", een. komedie van de Zweedse regisseur Ingmar Bergman. Ook dit afgelopen jaar hebben de voorstellingen van de Schiedamse filmkring zich kunnen verheugen in een toenemende belang stelling van een vooral jong publiek. Voor het bestuur is dit een teken dat het met het keuzebeleid van de films op de goede weg is. Opmerke lijk is dat ook bij films -die minder gemakkelijk aanspreken, de belang stelling van de jongeren niet beneden de maat bleef. Werken als „Teorema" van Pasolini en „Le week-end" van Jean-Luc godard. typische voobeelden van avant-gardistische filmkunst, trokken een groot publiek. V) VLAARDINGEN Op het terrein van de voetbalvereniging HVO wordt vrijdag avond een aport- en speiavond gehouden, georganiseerd door personeel en leerlingen van de Wielewaaischool in de wijk Holy. Om kwart voor zeven vertrekt men in optocht vanaf het schoolplein van de Wie-, lewaalsehool, waarbij figuren van de la beltjeskrant worden uitgebeeld. Tevens zal medewerking worden verleend door de schooïband. Om 7.15 uur zal de gekostumeerde voet balwedstrijd worden gespeeld tussen leer lingen van de Wielewaaischool en hun va ders, Tijdens de pauze zal een demonst ratie worden gegeven door de balletgroep „copelia" onder leiding van mejuffrouw M. Tlmmers, Daarna zullen moeders en dóchters el kaar bestrijden in een tweekamp waarin zes spelletjes op het programma staan. ongeveer 9 uur wordt de Wielewaalcup uitgereikt aan het winnende team, terwijl bovendien iedere leerling van de school een verrassing krijgt. SCHIEDAM Bij de Spaarbank anno 1820 werd in de maand april 6.899.452,57 (vorig jaar 5.224.194,01) ingelegd en 6.933.309,62 (ƒ4.954.991,47) terugbetaald. Een ont- sparing dus van ƒ33.857,05, tegen een inlegoverschot van ƒ269.202,54 in april 1969. De verklaring hiervan ligt in het feit dat veel mensen al een korte va kantie hebben genomen. Een gezamenlijk tegoed van inleg gers bedroeg eind april 82.928.479,43, tegen ƒ75.640.237,14 op 30 april 1969, het aantal spaarders respectievelijk 63.825 en 61.041. De aan de spaarbank toevertrouw de middelen en de reservs waren per 30 april voor ƒ40.709.727,51 belegd in effecten, voor 23.738.361,82 in onder handse leningen aan gemeenten e.d, en voor ƒ9.519.930,63 in hypotheken, terwijl de onbelegde en op zeer korte termijn belegde gelden ƒ10.896.463,83 bedroegen. MAASSLUIS De zestienjarige Jan Stolk reed gisteravond met zijn bromfiets frontaal tegen een tege moet komende .vrachtauto uit Hazers- woude. Waarschijnlijk lette de jongen even niet goed op, zodat hij de vrachtwagen te laat bemerkte. Hij raakte ernstig gewond en werd naar het Holy-ziekenhuis in Vlaar dingen vervoerd, waar hij na aan komst overleed. Page-boy leuk kort pruikje f 79.- Divetse modellen o.a. PeI-6-top (Pclatti) in de bekende Postmus coupe r.z. f 69.- Brigitte in edit baar f 180.. Barby in Kanekaion f 59.. Diana cms nieuwe succes f 89.- Centrum. Korte Lijnbaan 4 tel. 1L9G.55 Olvehflat J. BanckertpL tel 12.12.55 Ungerplein 2 tel. 24.82.41 H'betg Weissenbruchlaan 64 tel. 18.62.26 Zuid Zuidpleïn 94 teH7.4L42 Kralingen: Oudedijk5 tel. 12.2LQ5 Op vrijdagavond is ook ons filiaal op het Zuidplcin geopend voor de verkoop van ftaarwerken en parfumerieën. VLAARDINGEN In het jaarver slag van de Stichting Vlaardingse Be jaardenzorg wordt opgemerkt, dat 1969 in Vlaardingen in het teken stond van reorganisatie-verdieping en verbreding van het maatschappelijk werk voor de bejaarden. De Stichting Federatieve Raad voor het Bejaardenwerk nam een aantal belangrijke taken ter hand, zoals het laten verschijnen van een kwartaal periodiek voor alle Vlaardingse be- jaardne n ook trof men voorbrei- dingen voor de organisatie van rij dende warme maaltijden.. In 1969 werd deze stichting officieel opgericht en het bestuur is zich ervan bewust, dat het een goede zaak is, dat alle instellingen, die op dit gebied werkzaam zijn elkaar kennen, met elkaar samenwerken en trachter» in onderling overleg te komen tot 'een gesloten circuit. Het toestuur werd uitgebreid met vertegenwoordigers van meerdere in stellingen, terwijl tevens de mogelijk heid werd geopend, enkele deskundi- VLAARDINGEN .Met 274 duiven hield de postduivenvereniging De Adelaar eeri coneoursvlucht vanuit Pont St. juaxen- se over 320 kilometer. Vertrek 8.30 uur. Aankomst eerste duif 10.22.47 uur; aan komst laatste prijsduif io.46.23 uur. Prijzen kwamen o.a. in het bezit van: H. Plomp i 14, J. vink en Co. 2 5 24. E. Bouman 3 23, J. v. Everdingen 4 13, p. Meyer 6. Donder dag Inkorven voor de vlucht vanuit Cor- beii. tussen 6.30 en 7.30 uur MAASSLUIS Burgemeester W. J. D. var» Dijck opent vrijdagmiddag aan de Kwarieilaan het nieuwe .Mobil-servicssta- tion „De stenen dijek". Dit benzinestation wijkt af van het tot nu toe gangbare type, zowel wat betreft het ontwerp als wat betreft de ver doorgevoerde „sell service". 0 MAASLAND Op een ledenvergade ring van D'66 afdeling maassluis-Maasland is gespsoken over de mogelijkheid van een zelfstandLge afdeling Maasland. Algemeen werd verwacht dat door de groei van het aantal leden een eigen afdeling binnenkort levensvatbaar za! zijn. in vtrbjnd hiermee werd tot tweede secretaresse gekozen me vrouw F. Bakker-Visser. MAASLAND Tot leden van de voor lopige oudercommissie van de toekomstig- openbare iagere schooi werden gekozen de dames W. Copper-Quellijns. E. Huishoff- -Roeifsema en E. P. Visser-van Rooa en de heren H. j. Koenen, g. J, Lovink en H. Roozendaal, Het secretariaat is gevestigd Prinses margrietlaan IQ, tel. 7475. MAASLAND Toen hakker S. Koaisie in de Oostgaag broodbezorgde zag hij plot seling een hert achter zijn auto staan. Toen hij naar het dier toe ging'nam het de benen, maar even later was het weer achter zijn auto. Met toegeschoten huip werd het dier na enige moeite gevangen in de tuin van de heer Van der "Wel. Het was een eenjarig bokje, dat in het hertenkamp onderdak heeft gekregen. MAASLAND De leden van de post zegelclub Posita komen zaterdagsmiddag om twee uur bijeen in de land- en tuin bouwschool. Er worden 36 kavels geveüd. <0 MAASLAND Een dezer dagen zijn de oproeplngskaarten en de huis-aan-huis- -blljetten waarop de kandidaten voor de raadsverkiezing van 3 Juni zijn vermeid door de P.T.T. bezorgd. Mocht men geen oproepingskaart of kandidatenlijst hebben ontvangen, dan kan men dit op het ge meentehuis melden. MAASLAND Woensdagmiddag 3 juni is de gemeentesecretarie, dit in verband met de raadsverkiezingen, voor het pu bliek gesloten, MAASLAND Ter gelegenheid van het behalen van het kampioenschap van de vierde klas KNVB door het eerste elftal van MW *27 zijn het bestuur, de spelers en de trainer met hun dames uitgenodigd voor een otflcieie ontvangst door het ge meentebestuur. De ontvangst wordt gehou den in het gemeentehuls op woensdag 27 mei om 19.45 uur. gen als bestuurslid te behouden en/of aan te trekken. Op een aantal bestuursleden moet een te zwaar toeroep worden gedaan, e Een projectleider in full-time en een administratieve kracht in part-time zuilen een deel van de taak moeten overnemen. Gelet op de wijkverdeling van Vlaardingen en het aantal dbejaarden zal voorlopig worden gestreefd naar de ex-loitatie van vier dienstencen tra. Het totaal aanal bejaarden is ge- seldop 6740. Hoewel het bestuur reeds druk öis- cussieertover dienstencentra in an dere wijken, is he van mening dat er voorlopig voldoende vfwk is in het eerste centrum aan de 'Emmastraat 71, om dit goed van de grond te bren gen. 9 VLAARDINGEN De voetbalvereni ging HVO houdt woensdagavond een alge mene ledenvergadering In het clubgebouw aan de Zwanensingei. De aftredende be stuursleden zijn herkiesbaar.. AAnvang 19.30 uur. Triangel: E, J. Harmsen op propaganda- -avond Binding Rechts, 19.30. Immanuëlkerk: Interkerkelijk avondge bed, 18.30. De Serre: Contactbijeenkomst VVD o.l.v. G. Neyssel, 20. KANTOREN Dagblad "De Rotterdammer", bijkantoor Schiedam: lang» Kerkstraat 82, tel. 266332; redactie: R. M. van Houwelingen, Juiianolctan 84, tel, 265764; klachten be- zarging: Job. Grónefefd, Singel 93, tel. 263533, 18.38-19,30, zaterdags 18-19 uur. Bijkantoor Vlaardingen: Smalle Hav-n~ straat 11tel. 346775; redactie: J. Jille, tel. 351905; klachten bezorging: H. Verheij, Dcepenbrockstraat 41, tel. 343345. Agentschap Maassluis: P. C. Westein, Bil- derdijklaan 60, tel, 8905. Alarmnummer voer luchtvervuiling en mel ding geluidshinder voor Schiedam en Viaor- dingeru tel. 262626. De gemeente Schiedam verkoopt op dit moment geen grond, maar geeft iedereen die daarom vraagt grond in erfpacht. Het gaat namelijk om it vraag in hoeverre gemeentelijke grond, dus gemeenschapsbezU, mag worden verkocht. Het zal een dubbel tje op zijn kant zijn. Met name de PvdA verzet zich te gen grond verkoop, terwijl de VVD voorstander is van grondverkoop. Prot. Chr. Schiedamen de KVP zijn verdeeld en van deze groeperingen zal het mede afhangen wat de ge meente in de toekomst voor grondpo- litiek gaat voeren. De vraag is daarom zo belangrijk, omdat deze als eerste zal- moeten worden beantwoord bij het veel be sproken reconstructieplan van de binnenstad en bij de bouw van een nieuw winkelcentrum aan de Zwa- luwlaanin Kethel. De nota die zal worden behandeld is een bijzonder technisch werk ge worden van ruim 18 vellen waarin het gronduitgiftebeleid wordt geken schetst, zoals dat nu is en in het ver leden was. Om de zaak wat te verge makkelijken en de discussie niet oeverloos te maken hebben B. en W. negen hoofdpunten opgenomen waarover kan worden gesproken. Uit het uitvoerige schrijven van B. en W. blijkt dat tot 1964 voor de bouw van -woningen en bijzondere gebouwen wel grond in eigendom werd uitgegeven, tenzij men duidelijk de voorkeur gaf aan erfpacht. Aan industrieën werd de grond in het al gemeen slechts in erfpacht uitgege ven. Als gevolg van diverse omstan digheden werd na die tijd gemeente grond uitsluitend in erfpacht uitgege ven. De administrateur van het grondbedrijf was in 1964 met een no ta over dit onderwerp gekomen, maar het duurde nog drie jaar voordat de commissie van het grondbedrijf uit de gemeenteraad met een aantal re gels kwam, die overigens uitsluitend bestemd waren voor intern gebruik. De belangrijkste regels waren dat grond voor de woningbouw en de in dustrie bij voorkeur alleen in erf pacht werd uitgegeven. Voor grond in de binnenstad werd geen uitzonde ring gemaakt. De erfpachtcanon voor industriële grond, die vMr die tijd om de 20 jaar werd herzien, werd met ingang van juni 1967 om de vijf jaar opnieuw bekeken. Hierbij wordt o.a.rekeni mg -gehouden met de geld ontwaarding. 'Voor woningbouw wordt deze zelfde canon om de 25 jaar bekeken. In de nota wordt verder een verge lijking getrokken met andere ge meenten, waar allang grond uitslui tend in erfpacht wordt uitgegeven. Het uitgiftebeleid In deze gemeentea is echter veel liberaler dan in Schie dam, waarop Amsterdam dan weer een uitzondering vormt, gezien de strenge eisen. 0 .MAASLAND De inwoners van Ma&s* land worden dit jaar niet in de gelegen heid gesteld de kandidaten van de plaatse* lijke politieke partijen met elkaar in strljdper te zien treden. Een poging om komen tot een gezamenlijke verkissdngsiïi- jeenkomst heeft schipbreuk geleden. A&. de Initiatiefnemer hiervan, de Open Groe pering Maasland, werd van de zijde van A.Tt.p. en C.H.U. meegedeeld dat de2e vret bereid waren na de verkiezingen een der gelijke informatieve vergadering te bele*" gen. t<

Trouw / De Rotterdammer | 1970 | | pagina 2